Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları 2022 Zamlı Liste

Tavuk yetiştiriciliği ile uğraşanları yakından ilgilendiren Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları 2022 listesi ve diğer tavuk yem fiyatlarını içeriğimizden öğrenebilirsiniz

Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları 2022 Zamlı Liste
10 Ağustos 2022 11:52

Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları güncel listesini detaylandırdık. Fiyat karşılaştırması ve araştırması yapabilmeleri adında üreticiler için çeşitli markaların tavuk yem fiyatlarını içeriğimizde listeledik.

Bu sayfada en uygun Tarım Kredi Kooperatifi yem fiyatı ne kadardır, güncel Tarım Kredi Kooperatifi Yem fiyatları v.b gibi konularda araştırma yaparak uygun fiyatı sitemizden öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tavukların Bakımı ve Beslenmesi

Tavuk yetiştiriciliği ile uğraşanlar ve verim almak isteyenlerin ilk dikkat etmesi gereken konu yemlerin kalitesi olacaktır. Hayvanlara verilecek olan yem miktarı cinse, coğrafi koşullara göre değişecektir. Bir tavuk çiftliğine sahipseniz ya da sahip olmak istiyorsanız da işletme giderlerinde en büyük paya yem giderlerinin sahip olduğunu es geçmemek gerekiyor. Tarım Kredi’ nin yanı sıra pek çok firma yem üretiyor. Bu yemlerin bazıları tahıllarla da karıştırılarak verilebiliyor. Tavuk yetiştiricileri yakından ilgilendiren ve önemli bir maliyet oluşturan yem fiyatları ile ilgili yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşacağız.

Tavuklar, etlik ve yumurta üretimi için bakılabilir. Her ne konuda olursa olsun  bakım ve beslenme şartlarına dikkat etmek gerekmektedir. Tavuklar soğuk ve açlık şartlarına dayanamayacak kadar naif varlıklardır. Bu sebeple verilecek yem miktarlarının belirli bir oranda olması, ne az ne de çok olması gerekiyor. Arpa, yulaf, yonca, mısır, buğday, tarla bezelyesi gibi baklagiller karıştırılarak yem elde edilebilir. Piliç yetiştirme yemi, doğal yumurta yemi, köy tavuğu yemi gibi yem çeşitlerinden hayvanlarınız için uygun olanları seçebilir ve beslenmeleri için uygun şartları sağlayabilirsiniz. Yemler, içerdikleri maddelerden dolayı hayvanların gelişimini hızlandırıcı ve et piliçlerinde kilo, yumurta tavuklarında ise yumurta veriminin artmasını sağlar.

Tavuk yemleri genel olarak pelet halinde bulunmaktadır. Pelet, küçük parça yemlerin karma yapılarak daha büyük parçalar haline getirilmesi işlemi olarak tanımlanabilir.

Tarım Kredi Tavuk Yemleri Nelerdir?

Tarım kredi Tavuk yemlerin kategorileri aşağıdaki gibidir:

 • Gezen Tavuk Yumurta Yemi – 50 KG
 • Etlik Civciv Başlangıç Yemi – 50 KG
 • Etlik Civciv Yemi – 50 KG
 • Etlik Piliç Yemi – 50 KG
 • Yumurta Civciv Yemi – 50 KG
 • Yumurta Piliç Büyütme Yemi – 50 KG
 • Yumurta Piliç Geliştirme Yemi – 50 KG
 • Yumurta Tavuk 1.Dönem Yemi – 50 KG
 • Yumurta Tavuk 2.Dönem Yemi – 50 KG
 • Gezen Tavuk Yumurta Yemi – 50 KG
 • Kaz Civciv Yemi – 50 KG ürünler bulunuyor.

Tarım Kredi Kooperatifi Yem Fiyat Bilgisi güncel olarak kurumdan, Çağrı Merkezlerinden veya ilgili satıcılardan öğrenilmektedir. Paylaştığımız Fiyat Listeleri haftalık veya aylık olarak yenilenerek Güncel Fiyat Listesi olarak belirlenmektedir. Tarım kredi tavuk yemi fiyatlarını ve özelliklerini öğrenmek için tıklayınız.

Alo Yem Tarım kredi: 0 850 525 0 525 sipariş hattıdır.

Tarım Kredi Tavuk Yem Fiyatları Ne Kadardır?

Tarım kredi kooperatiflerinde 50 kg tavuk yemi fiyatı 395 TL’dir. Tarım kredi kooperatifi ayrıca 250 milyon lira 2 ay faizsiz yem kredisi vermektedir.

Fiyat araştırması sonucunda üreticiler, Tarım Kredi Kooperatifi Yem Fiyatı gibi ihtiyaçlarda veya hizmetlerde uygun fiyatı tercih edebilir.

Özlem Gezen Tavuk Yemi

Özlem Gezen Tavuk Yemi fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg ‘lik Özlem Gezen Tavuk Yemi Çuval fiyatı ise 109,20 TL’ dir.
 • Özlem Gezen Tavuk Yumurta Yemi 25 kg fiyatı: 317,77 TL
 • 50 kilogramlık Özlem Gezen Tavuk Yemi çuvalların fiyatı ise 635 TL’dir.

Firma, küçükbaş, büyükbaş hayvan yemi, kanatlı yetiştiriciliği gibi alanlarda yem üretimi yapmaktadır. Kuluçkadan çıkan civcivlerin kesim dönemlerine kadar kullanılacak olan gezen tavuk yemini üretmektedir. Büyüme ve yumurtlama dönemlerinde verilen yem miktarları farklılık arz etmektedir. Firma, hayvanların her dönem ihtiyaç duyabilecekleri düzeyde yem üretimi yapmaktadır. Gelişim dönemleri olan ilk 8 hafta bu yemlerin verilmesi önemlidir. Yemler ile ilgili uzun yıllardır araştırmalar yapılmakta ve hayvan ırkları ile uyum sağladığı gözlenmektedir. Yemlerin içeriğinde antibiyotik bulunmamaktadır. Yemler hayvansal protein de içermez. Yem 50 kilogramlık çuvallar halinde satılmaktadır.

özlem-tavuk-yemi
Özlem Tavuk Yemi

CP Yem Fiyatları

CP Yem markasının 5254 Yumurta yeminin 50 kilogramlık çuvalı ise 544,90 TL ye satılmaktadır. 25 Kg Cp tavuk yem 279,54 TL, 5251 numaralı tavuk yemi 10 Kg ise 148,90 TL’dir.

CP yem en bilindik yem markalarından bir tanesidir. 1986 yılından beri yem üretimi yapılmaktadır. Kanatlı, küçükbaş ve büyükbaş yem üreticiliği yapan firma, kanatlı yemlerini kümes sahiplerine ve koordine halinde çalıştığı işletmelere satmaktadır.

Pelet yumurta yemleri hayvanların kırkıncı haftalarından sonra kullanılan bir yem çeşididir. Bu yemlerin kullanımı oldukça kolaydır. Normalde hayvanlar yemliklerinden lezzetsiz olan yemleri dışarı atarlar. Ancak pelet yemlerde böyle bir ihtimal olmadığı için hayvanlar tüm besin maddelerinden faydalanmış olurlar. Herhangi bir tahılla karıştırmak durumunda kalmayacağınız için, eleme yapmanıza da gerek kalmaz. Hayvanların sindirimi açısından da elverişlidir. Hayvanların ihtiyaç duyabileceği vitamin, enerji, protein ve mineral maddeleri bakımından oldukça zengin olduğu için yumurtaların verimli ve kaliteli olmasına da katkı sağlar. 40 haftadan itibaren hayvanlara rahatlıkla verebilirsiniz.

CP gezen tavuk yemi üretimi de yapmaktadır. Bu da yumurta yeminin tam tersi bir kullanım formuna sahiptir. 40 ncı haftaya kadar rahatlıkla kullanılabilecek olan bu yem de yine pelet halinde bulunmaktadır. Antibiyotik içermez. Kanunlara uygun üretim yapılmaktadır. Ayrıca içerisinde bulunan ham maddelerin sindirim ile ilgili problem oluşturucu bir durumları yoktur.

cp-tavuk-yemi
CP Tavuk Yemi

İpek Tavuk Yem Fiyatları GÜNCEL

25 kg ve 50 kilogramlık İpek Yem Fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • İpek Hindi Civciv Yemi 50 kg fiyatı 570 TL
 • İpek Yumurta Civciv Yemi 25 kg fiyatı 285 TL
 • İpek Hindi Besi Yemi 50 kg fiyatı 530 TL
 • İpek Gezen Yumurta tavuk yemi 50 kg fiyatı 610,00 TL
 • İpek Kuzu Büyütme Yemi 50 kg fiyatı 420 TL

İpek yem de yem sektörünün köklü firmalarından bir tanesidir. Küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı sektöründe yem üretimi yapan firma, kanatlı yemlerini ticari amaçla yumurta satışı yapan firmalara satmaktadır. Hayvanların kırkıncı haftalarından sonra tüketimi uygundur. Bu yemler de granül halde bulunurlar ve elemenize gerek kalmadan yemliklere koyabilirsiniz. Tavuklar tarafından rahatlıkla sindirilebilmektedir. Hayvanların gereksinim duydukları tüm besin maddeleri yemde mevcuttur. Dağılma olasılığı olmadığı için yem kaybı da yaşanmayacaktır. Ayrıca yapılan incelemeler neticesinde yumurta verimini artırdığını söylemek yanlış olmayacaktır. İçeriğinde fosfordan kalsiyuma, proteinden vitamine kadar hayvanların ihtiyaç duydukları bütün besin maddeleri bulunmaktadır.

Pro Yem Ne Kadar?

Proyem civciv yemi, piliç yemi, tavuk yemi, köy tavuğu 2 yemi, yumurtacı 1, yumurtacı 2 yemi fiyatları: Pro Yem markasınına 25 kilogramı çuvalı 290 TL‘ den satılmaktadır. Pro yemin ise 50 kilogramı 580 TL’den satılmaktadır.

Pro yem de kaliteli yem üretimi yapan firmalardan bir tanesidir. Etlik ve yumurta üretimi yapılacak olan tavuklara verilmek üzere 4 çeşit tavuk yemi bulunmaktadır. Etlik 1, etlik 2, yumurtacı 1 ve köy yumurtası yemi üretimi yapılmaktadır.

Köy yumurtaları için hazırlanmış olan yem, sadece yumurtacılık işi ilgili beslenen tavuklara verilebilir. Hayvanlar 18 haftalık olduktan sonra günde 100 gram verilmesi uygundur. İçerisinde kalsiyum, protein, linoleik asit ve fosfor bulunmaktadır. Hayvanların ihtiyaç duyabilecekleri tüm besin maddeleri yemin içeriğinde mevcuttur. Kanuna aykırı herhangi bir antibiyotik içermemektedir. Üretim esnasında hayvansal protein kullanılmamıştır. Vitamin ve mineral içermektedir. Hayvanların sağlık problemi yaşamalarını engelleyici maddeler de bulunmaktadır.

Etlik yemleri ise civcivlere ilk 10 gün verilebilir. Bu yemin içeriğinde bulunan maddeler sayesinde herhangi bir tahıla ya da farklı bir maddenin kullanılmasına gerek kalmaz. Kullanılan içerikler yasaldır. Hayvanlar için sindirimi oldukça kolaydır. Firmanın iletişim bölümünden sipariş verebilirsiniz.

YouTube video

BİLYEM Ne Kadar?

Yem 50 kilogram BİLYEM YEM çuvallarda 499 TL’ ye satılmaktadır. Firma kedi köpek ve kanatlı grubu yem üretimi yapmaktadır. Yumurta tavuklarının besin ihtiyaçlarının karşılanması adına üretim yapılmaktadır. İçeriğinde ayçiçek tohumu, mısır, kalsiyum karbonat, soya yağı, dikalsiyum, vitamin, mineral premiks, sodyum bikarbonat bulunmaktadır. Ham protein, ham yağ, ham selüloz ve ham külden üretilmiştir. Kalsiyum, sodyum ve fosfor bakımından oldukça zengindir.

Özhen Yem Ne Kadar?

Özhen Yem 25 kilogramı 260 TL’ den satılmaktadır. Yemler 50 kilogramlık çuvallarda satılmakta ve istenirse yarıya bölünebilmektedir.

1986 yılından beri yem sektöründe faaliyet gösteren firma, kanatlı, küçükbaş, büyükbaş gibi alanlarda yem üretimi yapmaktadır. Serbest gezen, yumurta ve proiler yem çeşitleri bulunmaktadır. Serbest gezen tavuk yemleri hayvanların gereksinim duydukları tüm besin maddelerini içermektedir. Sindirimi kolaylaştırıcı etkisi vardır. İnsanlara geçebilen herhangi bir madde ihtiva etmemektedir. Kullanılan ham maddeler oldukça kalitelidir ve yumurta verimini artırıcı özellikleri bulunmaktadır. Yumurtanın büyüklüğü, sarı büyüklüğü ve kalite gibi özellikler dikkate alınmıştır.

özhen-yem
Özhen Yem

Bağlı bulunduğunuz il ve ilçelerde bulunan Tarım Kredi Kooperatiflerinden ya da farklı firmalardan aldığınız fiyatları yorum bölümüne ekleyerek bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yemler ait fiyatlar, yem firmalarının internet sayfalarında yer almakta ve güncellenmektedir. Bu sayfalar üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Muammer Değerli Muammer Değerli dedi ki:

  Bu fiyatlarda maalesef yem yok

 2. Avatar of irfan irfan dedi ki:

  Bu fiyatlar hiçbir yerde yok.Nerden buldunuz ne zamanın fiyatları.Hergün de zam üstüne zam geliyor.Resmen tavukçuluk bitiyor.Bu yem fiyatları ile tavuk bakmak imkansız

 3. Avatar of Yusuf Kösükcü Yusuf Kösükcü dedi ki:

  Anamur Tarım Kredi Kooperatifin sordum yumurta yemi yok dediler olsa alacaktım istesek getiremezler mi Anamurda ben 100 tavuk bakıyorum (salma tavukculuk) bir tanıdığım arkadaş 300 tavuk bakıyor daha bir kaç kişi var bakan yem olsa herkes alır.