Devlet Destekli

Tarım Makineleri Hibe Desteği 2020

Tarım Makineleri Hibe Desteği 2020

Tarımsal faaliyetler için traktörün yanı sıra gerekli olan pek çok tarım aleti de bulunmaktadır.  Balya makinesi gibi tarım aletlerinin alımlarında vatandaşlarımız devlet tarafından verilen desteklerden yararlanabilecektir. Makine ve ekipman alımlarınız için verilen hibelerden yararlanmak istiyorsanız Tarım ve Orman İl Müdürlükleri’ne başvuru yapmanız gerekmektedir.

Tarımsal Mekanizasyonda Modern Cihaz Alımı Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, tarımda kullanılan 41 tarım makinesi ve ekipmana yüzde 50 hibe desteği sağlıyor. Hibeye esas mal alım tutarının yüzde 50’sine hibe yoluyla destek verilecek. Hibeye esas tutar gerçek kişiler için mal başına 50 bin lira, tüzel kişiler için mal başına 100 bin liraya geçemeyecek.

Basınçlı sulama sistemleri başvurularında gerçek kişiler için 100 bin lira, tüzel kişiler için 200 bin lirayı geçemeyecek.

Tarımsal Mekanizasyonda Modern Cihaz Alımı Desteği

Tarımsal Mekanizasyonda Modern Cihaz Alımı Desteği

Devlet destekli ziraat aletleri; Çayır biçme makinesi,anıza doğrudan ekim makinesi, Diskli tırmık, Dip kazan ,El traktörü, Fındık toplama makinesi, Arıcılık makine ve ekipmanı, Canlı balık nakil tankı, biçerdöver ürün hasadında kullanılan verim ölçer kiti Mibzer, Mini yükleyici, Motorlu tırpan, bahçe traktörü, Dal parçalama makinesi, biçer bağlar, Fındık, mısır, çeltik, ayçiçeği, kabak çekirdeği kurutma makineleri,file sisteminin kurulması, Güneş kolektörü, Kimyevi gübre dağıtma makinesi,  Pancar söküm makinesi, Patates söküm makinesi, Balya makinesi, Pülverizatör, Sap parçalama makinesi, Sap toplamalı saman makinesidir.

Bu cihazlara ilaveten Çiftlik gübresi dağıtma makinesi, Çeltik fide dikim makinesi balıkçı gemilerinde soğuk depo, Pamuk toplama makinesi, Sılaj makinesi, Sıra arası çapa makinesi, Su ürünlerinde buzlama makinesi, Su ürünleri için kuluçka dolabı, Süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, Süt analiz cihazı, Tambur filtre,Taş toplama makinesi, Tarım römorkları, Toprak frezesi, Yem hazırlama makinesi, Zeytin hasat makinesidir.

Bahçe traktörü ve normal traktör için Devlet destekli traktör kredisi veren kurumların destekleri ile ilgili

Ziraat Bankası tarım aletleri

Ziraat Bankası tarım aletleri

Kırsal Kalkınma Destekli Ziraat Aletleri

Tebliğ, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeye katkı sağlamak için belirlenmiş makine ve ekipman alımlarını ve yerinde montajını desteklemek amacıyla yapılması gerekenlere ilişkin usul ve esasları kapsıyor. Tebliğde belirlenen usul ve esaslara göre hazırlanan mal alım başvuruları, 45 gün içerisinde il müdürlüklerine teslim edilecek. Başvuruların hibe tutarı, illere tahsis edilen bütçenin altında kalması durumunda bu süre il müdürlüklerince 30 günü geçmeyecek şekilde bir defaya mahsus uzatılabilecek. Ödemeler bütçe serbestliği çerçevesinde yapılacaktır. Devlet destekli ziraat aletleri alımında hibe kullanacak olanlar bu kapsamda alınan hibe ile yapılan tüm işlemler Tarım ve hayvancılık teftiş kurulu tarafından denetlenecektir.

Bakanlığın makina ve teçhizat alanında verdiği hibeleri takip etmek istiyorsanız tıklayın.

Devlet tarım aletleri destekleri haberimiz için tıklayınız. Modern cihazların alınması için krediler 2020 yılında da verilmeye devam edilecek. Yeni destekler hakkında bilgi almak için bizi takip etmeye devam edin.

Ziraat Bankası tarafından 2020 tarımsal ekipman alımlarında da kredi imkanı sunulmaktadır.

] }Yorumlar
 1. blank bekir bektur dedi ki:

  sellektor kurmak istiyorum destek hibe varmı varsa şartları nelerdir

 2. blank Mehmet dedi ki:

  Taş toplama makinesi almak istiyorum nasıl başvuru Yapmalıyım.

 3. blank Serdal dedi ki:

  Büyük balya makinası almak istiyorum hibe varmı büyük balya makinasına

 4. blank Çalışkan tarım dedi ki:

  Ben Satılmış çalışkan 200 dönüm tarımla uğraşıyorum Bi kaç malzeme eksik mibzer kazayağı gübre saçma makinası bu 100%50 hi beli anasıl alabilirim acaba

 5. blank Ali Çelik dedi ki:

  Ben ceviz bahçesi yaptım yanısıra sebze de yetiştirmek istiyorum çapa makinası almak istedim ama imkanların yetmediginden alamadım devlet destekli çapa motoru alabilirmiyim ne yapmam lazım nereye basvurabilirim bilgilendirirseniz sevinirim

 6. blank Hibe dedi ki:

  Taş toplama makinesi almak istiyorum nasıl başvuru Yapmalıyım

 7. blank Hibe dedi ki:

  Taş toplama makinesi almak istiyorum nasıl başvuru
  Yapmalıyım teşekkürle r

 8. blank EVRAK SİTEME YÜKLEME dedi ki:

  balya makinası için başvuru için danışmanlar 2.000 tl para istemekte kendimiz bu evrakları nasıl takibini ve sisteme yüklemesini yapacağız

 9. blank hibe dedi ki:

  traktör icin sulama tankeri hibe kapsamındamı acaba?

 10. blank Makine ekipman destekleri dedi ki:

  Yukarıda 2019 yılı makine ekipman desteklerinden bahsedilmekte ve 2019 yılında % 50 makine ekipman tebliği yayınlandı diyorsunuz. Kırsal Kalkınma Makine Ekipman Destekleri en son 2014 yılında verildi ve bu program bitti. İl Müdürlüklerine böyle bir müracaat söz konusu bile değil.Neden böyle birşey yayınlıyorsunuz anlamış değiliz.

 11. blank Hayvancilik dedi ki:

  Yem karma makineleri
  Hibe kapsamındami
  Teskr

 12. blank Halil dedi ki:

  Pamuk toplama makine si almak istiyorum fiyatı 1.500
  .000 yani bir buçuk milyon lira devlet buna hibe ve kredi verirmi bilgi verebilirmisiniz
  Teşekkürler

 13. blank şentürk akyüz dedi ki:

  eskişehir tarım il müdürlüğüne başvurdum.yonca biçme makinesi için ancak görevli makineyi yeni ahır kurmak şartıyla verdiklerini aksi taktirde böyle bir hibenin yapılamıyacağını söyledi.ancak buradaki metinde böyle bir şart yok.aydınlatırsanız sevinirim.teşekkürler.şentürk akyüz

 14. blank Mustafa dedi ki:

  Afyonda sadece küçük çiftçi sadece yem karma ve katı gübre alabiliyor mimzer yok römork yok toprak işleme adına hiçbir şey yok haa 550000 liralık slaj paketleme var onuda kim alabilecekse yine zengin siyaseti hiç değişmeyecek. Bunlar AVRUPA’DA MI YAŞIYORLAR. .

 15. blank aykut dedi ki:

  Dal parcalama makinesi ve pülverizatör almak istiyorum basvuru icin neler gerekiyor.
  Tesekkurler…

 16. blank Sadık dedi ki:

  Pülverizatör almak istiyorum nasıl başvuru yapmalıyım neler gekekiyor. Teşekkürler.