Devlet Destekli

Tatil Kredisi Veren Bankalar 2020 (Devlet Destekli)

Tatil Kredisi Veren Bankalar 2020 (Devlet Destekli)

Korona virüs salgınında vatandaşlara ekonomik alanda destek başta kamu bankaları olmak üzere tüm bankalar tarafından açıklanmıştı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası, vatandaşların korona virüs ile mücadele sürecinde finansman desteği olarak temel ihtiyaç kredi desteğini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Başvuruları ve başvuru sonuçları açıklanan destek paketinin kredi limiti 10 bin lira olarak ilk 6 ayı geri ödemesiz toplam 36 ay eşit taksit seçeneği ile vatandaşlara sunuldu. Birçok kişinin yararlanmış olduğu temel ihtiyaç destek kredisinden sonra kamu bankalar tarafından herhangi bir destek paketi açıklanmamıştı. 1 Haziran‘da normalleşme sürecinin başlamasıyla kamu bankaları 4 yeni destek paketini devreye aldı. Bu yeni destek paketleri içerisinde tatil kredisi de yer almaktadır. İçeriğimizde tatil kredisi veren bankalar, tatil kredisi kullanım koşulları ve ödeme planı hakkında tüm bilgiler yer almaktadır.

Kamu Bankalarının Yeni Destek Paketleri

Korona virüs sürecinde salgın tedbiri için getirilen kısıtlamaların neredeyse bir çoğu normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte 1 Haziran tarihinde kaldırıldı. Kapatılan işyerleri belirli şartlara dayalı açıldı ve seyahat engeli ise yine 1 Haziran tarihinde kaldırıldı. Seyahat engelinin kaldırılmasıyla vatandaşlar tatil için istedikleri bölgelere turizm amaçlı gidebilecekken kamu bankalarında tatil kredisi kampanyası açıklanmış oldu. Yaz aylarına ve normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte vatandaşlar açıklanan tatil kredisi hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapmaya başladı. Tatil kredisi ile birlikte toplam 4 yeni destek paketi kamuoyuna duyuruldu. Bu 4 yeni destek paketleri ise;

 • Tatil Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Sosyal Destek Kredisi

Sıralanmış destek paketleriyle vatandaşlar gerekli ihtiyaçlarını kamu bankalarından karşılayabilecek ve uygun ödeme koşulları ile zorlanmadan geri ödemelerini gerçekleştirebilecektir. Kamu bankalarının 4 yeni destek paketleri hakkında bilgiye Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tatil Kredisi Kullanım Koşulları

Geçtiğimiz yıllarda da tatil kredisinden vatandaşlar yararlanmaktaydı. Korona virüs sürecinde tatil kredisi veren bankalar ise;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank

olmaktadır. Bu üç kamu bankası tatil yapmak isteyen vatandaşlara uygun şartlarda finansman olacaktır. Edinilen bilgiye göre tatil yapmak isteyen ve ilgili banka aracılığı ile maaş alan emekli ve çalışan müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin nakit ihtiyacının uygun koşullarda sağlanmasının yanında turizm sektörünün desteklemek amacıyla kamu bankaları tatil kredisi kullandırmaktadır.

Kamu bankalarından anlaşma sağlanacak seyahat acentelerinin tatil paketlerinden yararlanacak olan müşterilere 10 bin TL’ye kadar 6 ayı geri ödemesiz toplam 36 ay vade ile uygun koşullarda kredi imkanı sunulacaktır. Tatil kredisinin 1. ve 2. taksitleri firma ve banka tarafından ödenecektir. Böylelikle kişi toplam 28 ay tatil kredisi için geri ödeme yapacaktır. Bu krediyi cazip hale getiren diğer nokta ise geri ödemelerin 9 ay sonra başlamış olmasıdır. Kamu bankalarından kullanılacak olan tatil kredisinin faiz oranı ise yüzde 0,67 oranında olmaktadır.  Kredide anlaşmalı firmalar kamu bankalarının resmi internet sitesi üzerinden vatandaşlara önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.

blank

Kredi Kartı Kullanıcılarına Tatil Kredisi Fırsatı 2020

Tatil amaçlı kullandırılacak olan kredinin yanında seyahat acenteleri ile yapılacak olan anlaşmalar ile vatandaşlar tatil paketlerini kredi kartlarıyla 3 ay sonradan ödemeye başlayacaktır. Devamında ise 15 ay taksit ile toplam 18 ay boyunca peşin fiyatına faizsiz satın alma imkanı sağlanacaktır. Anlaşmalı seyahat acenteleri ilerleyen günlerde bankalar tarafından duyurulacaktır.

Tatil Kredisi Örnek Hesaplama

 • Kredi Limiti: 10.000 TL
 • Vade Sayısı: 36 Ay
 • Faiz Oranı: % 0,67
 • Aylık Taksit: 421 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 11.789 TL

Yaz Tatili İçin Finansman Destekleri

Bankalar yaz aylarında özel kredi paketleri hazırlamaktadır. Bundan en çok yararlanacak olan yazın sıcaklardan bunalan ve kışın yorgunluğunu atmak isteyen tatilcilerdir. Tatile kredisi veren bankalar tam da tatilcilerin istediği gibi masrafsız ve kısa vadeli kredi paketlerini hazırlamaktadır. Bu bankalar tarafından müşterilerine özel olarak yaz aylarında hazırladıkları kredi paketleridir. Tatil kredilerinin diğer kredi ürünlerinden farkı daha uygun faiz oranları ve vadelerde veriliyor olmasıdır. Yaz aylarında sıcaktan bunalan ve yoğun çalışma temposundan sonra dinlenmek isteyerek yurtiçi ve yurtdışı tatillerine gitmek isteyenlerin bankalardan aldıkları krediler son zamanlarda artış göstermiştir. Buna istinaden bankalar tarafından sunulan tatil kredileri alarak yaz aylarında tatile gitmek için ihtiyaç duyulan nakite erişiminin kolaylaştırılması için verilmektedir. Genellikle 36 ay vadeli olarak verilen tatil kredileri taksit ertelemeli olarak sunulması ile birçok müşteri tarafından tercih edilmektedir.

blank

Tatil Kredisi Veren Bankalar (2020 Koronavirüs)

Yapı Kredi Tatil Kredisi

Yapı kredi bankası 48 aya varan vadeler ile yurtiçi ve yurtdışı gezilerinde ihtiyaç duyulan finansmanı karşılamanız için uygun faiz oranları ve masrafsız olarak kredi vermektedir. Başvuru için banka şubelerine bizzat müracaat etmeli ve yanınızda gelir belgenizi, Kimlik kartınızı ve Son aya dair ödenmiş herhangi bir üstünüze kayıtlı faturanızı götürmelisiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmak için tıklayınız.

Fibabanka

Tatil için ihtiyaç duyulan finansmana erişiminin sağlanması amacıyla tatil kredisi veren Fibabanka 3.000 TL’ den 20.000 TL’ye kadar uygun faiz oranları kredi vermektedir. Bankaların aracılığıyla kredi kullanmak isteyenler her bankada mevcut olan tatil kredilerinin ödeme planları ile kredi hesaplamalarını yaptıktan sonra kredi çekmelerini tavsiye ederiz.

Her banka da faiz oranları uygun olduğundan yüksek faiz ödememek için vadelerini kısa tutarak bir daha ki yaza kadar uzatmamaları konusunda öneride bulunalım 🙂 Her geçen sene de psikolojik ve fiziksel anlamda dinlenme ihtiyacı duyulduğundan kredi ödemelerinin bütçenizi sarsmadan kolaylıkla ödeyebilecek limitte almanızı tavsiye ederiz.

ING Bank

İNG Bank’ tan tatil kredilerini geziloji.net üzerinden yapacağınız tatil rezervasyonlarında kullanabilirsiniz. Banka %15 indirimin yanında siz değerli müşterilerine 1 günlük de konaklama hediye etmektedir. Kampanya yurt içinde de yurt dışında da geçerlidir. Müşteriler tatil paketlerini alacakları zamandaki güncel banka faiz oranları üzerinden ücretlendirilecektir.

Banklar tarafından verilen ihtiyaç kredilerine de başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden talep edebileceğiniz krediler genelde daha masrafsız olmaktadır. Siz de tatil için lazım olan finansmanı bankaların verdiği tatil kredilerinden karşılayabilirsiniz. Bankalar 2020 yılında da müşterilerine tatil kredileri adı altında finansman sağlamaya devam edecektir.

Sizin İçin Araştırdık 24/09/2020

Ekonominin canlanması için sunulan pakette , Halk Bank ,Vakıf Bank ve Ziraat Bankası tarafından kullandırılacak olan kredidir.Özel bankalarda yaz dönemi gelmesi nedeniyle Tatil Kredisi paketlerini açıklamışlardır.

Kamu bankalarımıza ve Özel bankalarımıza başvuru yapılabilir.

Gelir sahibi olan herkes, başvurularının kabul edilmesi durumunda tatil kredisini kullanabilir.

Tatil kredisi olarak kullandırılan tutar, tek seferde ödeme yapılmamyıp vadelere bölünerek ödeneceği için avantajlıdır.
Yorumlar
 1. blank Mehmet Eliaçık dedi ki:

  Tatil kredisi istiyorum.

 2. blank Metin dedi ki:

  Tatil kiredsi istiyorum faiziyle birlikte 12000 ödemeye hazırım

 3. blank Mehmet ugurlu dedi ki:

  Tatil kredisi istiyorum

 4. blank Serkan dedi ki:

  Tatli kıredı şstyorum

  1. blank osman dedi ki:

   Tatil.kredisi almak istiyorum