Tatil Destek Kredisi Veren Bankalar Listesi 2022 (GÜNCEL)

Tatil Destek Kredisi Veren Bankalar Listesi 2022 (GÜNCEL)

Yaz ayları yaklaşırken vatandaşlar hangi bankaların tatil kredisi verdiğini merak ediyor. Bu kapsamda Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tatil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla tatil için gerekli finansmanı sağlamak üzere ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Tatil için kredi başvurusu, kullanım koşulları ve ödeme planı ile ilgili tüm bilgiler yazımızda yer almaktadır.

Tatil Destek Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? 2022 Güncel Liste

2022 yılında tatil kredisi veren 10 banka bulunmaktadır. Tatil Destek Kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 1. Ziraat Bankası
 2. İş Bankası
 3. TEB
 4. Garanti Bankası
 5. Halkbank
 6. Denizbank
 7. Qnb Finansbank
 8. Akbank
 9. Vakıfbank
 10. HSBC

Fibabanka Faizsiz Tatil Kredisi Veriyor

Fibabanka ile TÜRSAB anlaşmasına katılım sağlayacak acenteler TÜRSAB web sitesi üzerinden başvuru yapanlara 500 TL’den 50 bin TL’ye kadar tatil harcamalarını kapsayan tatil kredisi 24 aya kadar taksitli kredi verecek.

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya 2 yılı aşan pandemi sürecinin ardından baharın geldiği, tatil arzusunun arttığı bu dönemde vatandaşların tatile gitmelerini kolaylaştıracak önemli bir adımı hayata geçirdiklerini ifade etti.

Anlaşmadan tüm seyahat acentelerinin yararlanabileceğini belirten Bağlıkaya sektöre ilişkin değrelendirmelerde bulundu. Tatil maliyetlerinin arttığını iki kişilik bir ailenin beş yıldızlı otellerde bir haftalık tatili 20 -25 bin lira arasında yapabileceğini belirten Bağlıkaya,

“Pazar çeşitliliği sayesinde eksiklerimizi telafi edeceğiz. İç turizmde maliyetlerin artıyor olması sıkıntı yaratıyor. Şu anda 2 kişinin bir haftalık tatil maliyeti 20-25 bin lira arası” ifadelerini kullandı.

24 ay taksit yapılabilecek

Tatil kredisine ilişkin verilen bilgiye göre, Fibabanka ile TÜRSAB anlaşmasına katılım sağlayacak acenteler, TÜRSAB web sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. 500 TL’den 50 bin TL’ye kadar tatil harcamalarını kapsayan tatil kredisi 24 aya kadar taksitlendirilebilecek.

Müşteriler, bankaya gitmeden seyahat acentesi ofisleri ya da online satış platformları üzerinden bu krediyi kullanabilecek. Tatil kredisinde 2 bin 500 TL’ye kadar olan tutardaki tüm başvuruların finansal masrafları Fibabanka tarafından karşılanacak.

ETS Tatil Kredisi 2022

ETS Tur resmi internet sitesinde bahsedildiği üzere tatil kredisi kamu bankaları tarafından veriliyor. 2.500 TL ile 10.000 TL arasında çekilebiliyor. Eğer siz de aşağıda yer alan bankaların müşterisi iseniz, 4440387 numarayı arayıp ETS Turdan bilgi alabilirsiniz.

 1. Vakıflar bankası
 2. Ziraat Bankası
 3. Halkbank

Kamu Bankalarının Yeni Destek Paketleri

Yaz aylarına ve normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte vatandaşlar açıklanan tatil kredisi hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapmaya başladı.

Tatil Kredisi Kullanım Koşulları

Geçtiğimiz yıllarda da tatil kredisinden vatandaşlar yararlanmaktaydı. Korona virüs sürecinde SETUR ile anlaşmalı tatil kredisi veren bankalar ise;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank

olmaktadır. Bu üç kamu bankası tatil yapmak isteyen vatandaşlara uygun şartlarda finansman olacaktır. Edinilen bilgiye göre tatil yapmak isteyen ve ilgili banka aracılığı ile maaş alan emekli ve çalışan müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin nakit ihtiyacının uygun koşullarda sağlanmasının yanında turizm sektörünün desteklemek amacıyla kamu bankaları tatil kredisi kullandırmaktadır.

Kamu bankalarından anlaşma sağlanacak seyahat acentelerinin tatil paketlerinden yararlanacak olan müşterilere 10 bin TL’ye kadar 6 ay geri ödemesiz toplam 36 ay vade ile uygun koşullarda kredi imkanı sunulacaktır. Tatil kredisinin 1. ve 2. taksitleri firma ve banka tarafından ödenecektir. Böylelikle kişi toplam 28 ay tatil kredisi için geri ödeme yapacaktır. Bu krediyi cazip hale getiren diğer nokta ise geri ödemelerin 9 ay sonra başlamış olmasıdır. Kamu bankalarından kullanılacak olan tatil kredisinin faiz oranı ise oldukça düşük olmaktadır. Kredide anlaşmalı firmalar kamu bankalarının resmi internet sitesi üzerinden vatandaşlara önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.

Kredi Kartı Kullanıcılarına Tatil Kredisi Fırsatı

Tatil amaçlı kullandırılacak olan kredinin yanında seyahat acenteleri ile yapılacak olan anlaşmalar ile vatandaşlar tatil paketlerini kredi kartlarıyla 3 ay sonradan ödemeye başlayacaktır. Devamında ise 15 ay taksit ile toplam 18 ay boyunca peşin fiyatına faizsiz satın alma imkanı sağlanacaktır. Anlaşmalı seyahat acenteleri ilerleyen günlerde bankalar tarafından duyurulacaktır.

Tatil Kredisi Örnek Hesaplama:

 • Kredi Limiti: 10.000 TL
 • Vade Sayısı: 36 Ay
 • Aylık Taksit: 421 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 11.789 TL

Yaz Tatili İçin Finansman Destekleri

Bankalar yaz aylarında özel kredi paketleri hazırlamaktadır. Bundan en çok yararlanacak olan yazın sıcaklardan bunalan ve kışın yorgunluğunu atmak isteyen tatilcilerdir.

 • Tatile kredisi veren bankalar tam da tatilcilerin istediği gibi masrafsız ve kısa vadeli kredi paketlerini hazırlamaktadır. 
 • Bu bankalar tarafından müşterilerine özel olarak yaz aylarında hazırladıkları kredi paketleridir.
 • Tatil kredilerinin diğer kredi ürünlerinden farkı daha uygun faiz oranları ve vadelerde veriliyor olmasıdır.
 • Yaz aylarında sıcaktan bunalan ve yoğun çalışma temposundan sonra dinlenmek isteyerek yurt içi ve yurt dışı tatillerine gitmek isteyenlerin bankalardan aldıkları krediler son zamanlarda artış göstermiştir.
 • Buna istinaden bankalar tarafından sunulan tatil kredileri alarak yaz aylarında tatile gitmek için ihtiyaç duyulan nakitte erişiminin kolaylaştırılması için verilmektedir.
 • Genellikle 36 ay vadeli olarak verilen tatil kredileri taksit ertelemeli olarak sunulması ile birçok müşteri tarafından tercih edilmektedir.

Yapı Kredi Tatil Kredisi

Yapı Kredi Bankası 36 aya varan vadeler ile yurt içi ve yurt dışı gezilerinde ihtiyaç duyulan finansmanı karşılamanız için uygun faiz oranları ve masrafsız olarak kredi vermektedir. Başvuru için banka şubelerine bizzat müracaat etmeli ve yanınızda gelir belgenizi, kimlik kartınızı ve son aya dair ödenmiş herhangi bir üstünüze kayıtlı faturanızı götürmelisiniz.

Fibabanka Tatil Kredisi

Tatil için ihtiyaç duyulan finansmana erişiminin sağlanması amacıyla tatil kredisi veren Fibabanka 3.000 TL’den 20.000 TL’ye kadar uygun faiz oranları kredi vermektedir. Bankaların aracılığıyla kredi kullanmak isteyenler her bankada mevcut olan tatil kredilerinin ödeme planları ile kredi hesaplamalarını yaptıktan sonra kredi çekmelerini tavsiye ederiz.

Her bankada faiz oranları uygun olduğundan yüksek faiz ödememek için vadelerini kısa tutarak bir dahaki yaza kadar uzatmamaları konusunda öneride bulunalım. Her geçen sene psikolojik ve fiziksel anlamda dinlenme ihtiyacı duyulduğundan kredi ödemelerinin bütçenizi sarsmadan kolaylıkla ödeyebilecek limitte almanızı tavsiye ederiz.

Fibabanka kredi başvurusu yapmadan önce hesaplamanızı yaparak ödeme planınızı görebilirsiniz.

ING Bank Tatil Kredisi

İNG Bank’tan tatil kredilerini geziloji.net üzerinden yapacağınız tatil rezervasyonlarında kullanabilirsiniz. Banka %15 indirimin yanında siz değerli müşterilerine 1 günlük de konaklama hediye etmektedir.

 • Kampanya yurt içinde de yurt dışında da geçerlidir.
 • Müşteriler tatil paketlerini alacakları zamandaki güncel banka faiz oranları üzerinden ücretlendirilecektir.
 • Bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredilerine de başvuru yapabilirsiniz.
 • Ayrıca internet üzerinden talep edebileceğiniz krediler genelde daha masrafsız olmaktadır.
 • Siz de tatil için lazım olan finansmanı bankaların verdiği tatil kredilerinden karşılayabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.