Devlet Destekli

Tavuk Çiftliği Kredisi ve Prefabrik Hazır Kurulum Devlet Desteği (GÜNCEL)

Sermayesi olmayanlar devlet destekli hayvancılık kredisi çekerek tavuk çiftliği kurabilirler. Kümes hayvanı yetiştiriciliği için kredi veren tüm Devlet kuruluşları ve en uygun vade ve faiz oranları ile hayvan kredisi veren kuruluşlar detayları ile haberimizde..

Tavuk Çiftliği Kredisi ve Prefabrik Hazır Kurulum Devlet Desteği (GÜNCEL)

Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulumu Devlet Desteği

Koyun ve inek yetiştiriciliğine göre çok farklı bir alan olan kanatlı yetiştiriciliği, işini hakkı ile yapan yatırımcıyı, büyükbaş veya küçükbaş sektörüne göre, çok daha kısa sürede zengin edebilecek bir yatırım türüdür. Tavuk çiftliği kurmak, başlı başına özveri isteyen bir iş olduğundan, ihmale ve kararsızlığa yer vermemektedir. Eğer yumurta veya beyaz et satarak para kazanmak gibi bir hedefiniz var ise, paradan önce bu işi yapmak konusunda ciddiyetiniz önem taşımaktadır. Paranız olmasa da, hayvancılık kredisi veren bankalar ve Tarım ve Hayvancılık sektöründe destek veren Kamu Kuruluşlarından destek alarak işiniz kurabilirsiniz. Bu içeriğimiz de siz değerli okuyucularımıza finans kuruluşlarından hayvan kredisi çekerek Devlet Destekli Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulumu hakkında  bilgiler anlatacağız.

Tavuk Çiftliği Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kurmak istediğiniz tavuk çiftliği tamamen sizin yatırımınıza bağlıdır. Yumurta veya beyaz et üretimi için yapacağınız tercihle birlikte hayvan sayısı ile kısa ve uzun vadede hedeflerinize göre bir çiftlik kurmalısınız. Amacınız 300-500 adet tavuk besleyerek, ek gelir elde etmek ise, profesyonel prefabrik tavuk çiftliği kurmanız gerekmez. Böyle bir tavuk çiftliğini bankadan 20 bin lira hayvancılık kredisi çekerek kurabilirsiniz ancak amacınız 20.000 yarka bulunan büyük bir çiftlik kurmak ise, hiç sermayeniz yok ise banka kredisi ile bu projeyi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Günümüzde kurulan tavuk çiftlikleri 3 tiptir. Bunlardan prefabrik, çadır tipi ve ev tipi konteyner tavuk çiftlikleridir. Eskiden olduğu gibi, 50 metreye 15 metre büyüklüğünde bir bina inşa etmek çokta mantıklı değildir. Çünkü betonarme bir bina için sermayeniz yetmeyeceği gibi, hayvan kredisi ile de karşılayamazsınız.

tavuk-ciftligi-kurma-kredisi

TAVUK ÇİFTLİĞİ KURULUMU

Prefabrik Çiftlik Kurmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar;

 • Prefabriğin büyüklüğü ve kullanılan malzemenin kalitesi,
 • Prefabriğin iç ve dış yalıtım seviyesi ile izolasyonu,
 • Kullanılan pencere adedi ve pencerelerde ki camın kalitesi,
 • İç dizaynda holluklar, yumurtalıklar, suluk ve yem sistemleri,
 • En önemli konulardan biri de, çiftliği kurmak istediğiniz bölgenin mevsimine göre, ısıtma sistemi kurulup kurulmayacağıdır.
 • Sektöre karar vermediyseniz, küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere verilen koyun kredisi ve avantajlarını inceleyebilirsiniz.

Yine tavuk çiftlik kurulumu için hayvan kredisi çekmeden önce yapılması gereken en önemli husus, arazinin teminidir. Eğer adınıza kayıtlı tavuk çiftliği kuracağınız bir araziniz varsa bile, İl özel idaresine bir dilekçe ile başvurarak, tavuk çiftliği kurmak istediğinizi ve bu çiftliğin kurulumu için arazinin uygun olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Başvuru sonrasında İl Özel İdaresi tarafından, tavuk çiftlik kurmak istediğiniz arazi denetlenecek ve tavuk çiftliği kurulumu için yasal şartları taşıyıp taşımadığı incelenecektir. Dikkat edilecek hususlar ise, adınıza kayıt durumu veya kira sözleşmesi, meskun mahal olup olmadığı, en yakın yerleşim merkezine mesafesi, çiftliğin elektrik ve su şebekesinin olup olmadığı ve bu alana kaç tavuk kapasiteli çiftlik kurulabileceği gibi hususlardır. Başvurular sonrasında Orman Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, TEDAŞ gibi kuruluşlar ile de görüşmeniz gerekebilir. Yine yasal prosedürlere takılmamak için, internetten okuduğunuz bilgiler ile sınırlı kalmayıp, projeniz için ikamet ettiğiniz yerde ki Tarım ve Orman Bakanlığına ve Belediye Başkanlığınıza müracaat ederek, yapmanız gerekenler ve güncel hibe ve teşvikler hakkında bilgi almalısınız. Yasal prosedürler ile bu kadar uğraşmak istemezseniz, tüm evrakları tam olan ve satışa sunulan bir tavuk çiftliğini satın alabilirsiniz. Ya da, profesyonel olarak bu işi yapan, tüm yasal prosedürleri sizin yerinize halledecek, hayvan kredi başvurusu yapacak, uzman bir firmadan teklif alabilirsiniz.

Satılık tavuk çiftliklerini buradan takip edebilirsiniz.

et-tavuk-ciftligi-nasil-kurulur

ETLİK PİLİÇ ÇİFTLİĞİ

Son yılların yeni ve popüler tavukçuluk yatırımı olan Saray tavuk çiftliği ve yumurta yetiştiriciliği hakkında ki yazımızı MUTLAKA okumalısınız.

Organik Salma Tavuk Çiftliği Kurmak Mantıklı mı?

Son yıllarda, popüler olan ve bankadan kredi çekerek 50-100 tavuk ile birlik küçük yatırımcının tercih ettiği projelerden biri de organik salma tavukçuluk projeleridir. Organik tavuk yumurtaları, köy yumurtası adı altında satışa sunulduğundan fiyatları standart yumurtaların iki katı civarındadır. İstanbul’da 1 TL. fiyat biçilen organik tavuk yumurtaları görebilirsiniz. Bu sebeple salma doğal tavukçuluk işine giren birçok çiftçi ve girişimcimiz mevcuttur. Eğer sizde böyle bir proje içine girmeyi hedefliyorsanız, kredi çekerek girişimi gerçekleştirmeden önce yapmanız gereken ilk şey, yumurta satışı için pazar araştırmasıdır. Çünkü günlük 10 adet yumurta için pazar bulabilirsiniz ancak, her gün 500 adet yumurtanın satışı oldukça zor olacaktır. Pazar araştırması yapmayan dostlarınızın tavsiyelerini dinleyerek bu işe girmeyin ve mutlaka satış yapmayı hedeflediğiniz esnaflar ile net görüşmeler sağlayın.

Tavuk Çiftliği Hibe Destekleri

Kırsal kalkınma kurumu 3 farklı projesi ile destek vermeye devam etmektedir. Kuruluş

 • 101-3 nolu tedbiri ile kanatlı eti üreten tarımsal işletmeler için destek verirken,
 • 101-4 nolu tedbiri ile de “Yumurta Üreten Tarımsal İşletmelere” destek sağlamaktadır.
 • Yine 103-3 nolu tedbir, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması için destek vermektedir.

İPARD ve İPARD2 projesi kapsamında Kırsal kalkınma kurumuna tavuk çiftliği kurulumu için hibe ve teşvik başvurusunun nasıl yapılacağını bu linkteki resime tıklayarak inceleyebilirsiniz. Bu görselde başvuru süreci adım adım anlatılmıştır.

organik-tavuk-ciftligi-nasil-kurulur

ORGANİK TAVUK ÇİFTLİĞİ

İkinci bir destek Tarım ve Orman Bakanlığının projeleri içerisinde yaptığı 30 bin lira hibe projesidir. Devlet yerli üretim için, köye dönüş yaparak, hayvancılık ve tarımla uğraşan çiftçilere faizsiz ve geri ödemesiz kredi desteği sağlıyor. Kümes hayvanı yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçiler 30 bin lira hibe kredi için başvuru yaptılar ve şuan başvurular sonuçlanmak üzere.

Köye kesin dönüş yapan 15.000 kişiye 30’ar bin lira tarım ve hayvancılık hibesi verilmesi planlanıyor. Henüz tasarım aşamasında olan proje ile birlikte Milli Tarım Projesini gündeme getirilmesi bu proje ile birlikte birçok hibe, teşvik ve faizsiz kredi paketlerinin gündeme gelebileceği değerlendiriliyor.

Kosgeb kredisi ile kümes hayvanı yetiştiriciliği ve tavuk çiftliği kurulumu

İş kurmak isteyen girişimcilere 2020 yılında da desteklerini sürdürecek olan kuruluş, hayvan satın almak için para ödemezken, 32 saatlik eğitimlerine katılan girişimcilere nace kodları dahilinde destek sağlıyor.

Kosgeb’in desteklediği projeleri dahilinde 10, 10.01, 10.11, 10.12, 10.13 numaralı nace kodları ile Kümes hayvanı işlenmesi ve saklanması, et ve kümes hayvanları etlerinden üretilen ürünlerin imalatı için hibe vermektedir. Bunun dışında, suluk alımı, yarka satın alma, civciv alımı tavuk çiftliği kurulumu için;  KOSGEB HİBE KREDİ DESTEĞİ VERMEMEKTEDİR.

Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi ve şartları

İlk bankamız Ziraat Bankasıdır. Ziraat, tavuk çiftlik kurmak isteyen müşterilerine yıllık %5 faiz oranı ile kümes hayvanı çiftliği kredisi vermektedir. Bu krediyi çekmek için banka şubesine bizzat başvurmak gerekir. Bankanın kredi temsilcileri, sizlere;

 • Projenizin detayları,
 • Kaç tavuk kapasiteli çiftlik kuracağınız,
 • Kuracağınız çiftlik için sermayeniz olup olmadığı,
 • Talep ettiğiniz banka kredisi miktarı,
 • Çiftliği kuracağınız arazinin size ait olup olmadığı,
 • Kaç yıl süre ile kredi talep ettiğiniz

gibi konularda danışmanlık hizmeti vererek, yatırım için kredi alıp alamayacağınızı değerlendirecektir. Eğer yüksek miktarda kredi çekmek istiyor iseniz, banka sizden belirli oranlarda teminat isteyebilir. Ancak talebiniz organik veya salma tavukçuluk için 20-50 bin lira seviyesinde ise, kredi notunuzda problem yok ise, kısa sürede kredinizi çekebilirsiniz. Bazı girişimciler Ziraat’ten 250-500 bin lira kredi talep ettiklerinde bankanın teminat taleplerinin yerinde olmadığı konusunda yorum yapmaktalar ancak yıllık %5 faiz oranı ile hayvan kredisini başka bir bankadan alamazsınız. Ziraat bankası hindi yetiştirenler için beş bin, kaz, ördek, bıldırcın ve yumurta tavuğu için bin, deve kuşu için 100, damızlık etlik piliç ve damızlık yumurta tavuğu için 10 bin hayvan yetiştirme şartı getirmiş olup, bu sayılar altına damızlık kanatlı kredisi vermemektedir.  Ancak amacınız etlik piliç ise 10 bin, yumurta tavuğu ise 7.500, ördek veya kaz ise 2.500, deve kuşu yetiştirmek ise 50 adet hayvan satın almak zorundasınız. Banka hindi yetiştirme kredisini ayrı bir kategoride listelemiş olup, hindi yetiştirmek isteyenler ise en az bin hayvan satın almak zorundadır.

Ziraat bankasının hayvan kredisini buradan incelebilirsiniz. Krediyi hem hayvan satın almada, hemde çiftlik için gerekli tüm giderlerde harcayabilirsiniz. Ayrıca hiçbir bankada olmayan yılda bir ve 7 sene vadeli tek kredi Ziraat Bankasındadır.

Özel banka kredileri ile tavuk çiftliği kurmak

İşbankası, Denizbank, Akbank, Şekerbank, Vakıfbank, TEB, Garanti, Finansbank ve diğer tüm devlet ve özel bankalar tarım alanında hayvan kredisi verirler ancak bu kredilerin vadeleri ve faizleri Ziraat Bankasının gibi değildir. İhtiyaç kredilerinin faiz oranlarının %1 seviyelerine yaklaşması ve 48 ay (4) yıl vadeli kredi verilebilmesi nedeniyle, bu bankaların tümünden 48 ay vadeli hayvan kredisi niteliğinde bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Eğer amacınız sadece iş kurmak ise, faizsiz teşvik alabileceğiniz biz sektör araştırmakta iseniz Devlet destekli esnaf kredisi veren bankalara başvurunuz.

Yatırım yapmak isteyenlere Devletdestekli.com olarak tavsiyelerimiz, araştırma yapmadan bu işe girmeyin. İşten anlamayan kişilere güvenerek yatırım yapmayın.  Kosgeb’in kredi vermediğini unutmayın ve besmele çekmeden hiçbir işe başlamayın. Hayırlı işler dileğiyle. Saygıyla..

] }Yorumlar
 1. blank Salih Selman dedi ki:

  İstanbul / Tuzla / Pendik ya da Kocaeli / Gebze / Çayırova civarında bu işi yapmak istiyorum. Arsası olan arkadaşlarla ortaklık şartlarını görüşebiliriz. Mail adresinden ya da telefonla dönüş yapabilirsiniz.

 2. blank Hidayet turan dedi ki:

  1000 adet salma tavuk için nekadar yer olması gerekir nasıl Bi yer nekadar a mal oöur

 3. blank Engin dedi ki:

  Selam muradiyeli arkadaşım bu iş dışardan basit ve kolay gibi geliyor ama öyle değil gideri de var ilk etaplarda 1.2. Yıl belki zorlanirsin ama arkası gelir bende vanliyim ama istanbul’da kalıyorum benim arazi bu işler için oygundur yayla da var kira hiç bir şey istemiyorum yerin yoksa deglendirebilirsin

 4. blank Mehmet dedi ki:

  500 tavukluk yumurta çiftliği açmak istiyorum bana akıl verecek birini arıyorum bu işe yabanciyim Van muradiyedeyim

 5. blank Engin dedi ki:

  Selamin aleyküm vanda benim yayla köyümüz var yemyeşil tavuk cifligi kurmak isteyen bana olaşsin yer benden çiftlik sizden

 6. blank YÜKSEL ÖZER dedi ki:

  SALMA TAVUKÇULUK YAPMAK İSTİYORUM DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTİYORUM.

 7. blank gezen tavuk çiftliği kurmak dedi ki:

  nevşehir ili gülşehir ilçesinde bulunan merkeze yürüme mesafesinde 25 dekar alanda gezen tavuk veya kaz çiftliği kurmak istiyorum. konu hakkında pek bilgim okuduklarım kadar.bu işe girmek isteyen bilgi ve tecrübeli ortak olabilecek samimi ve dürüst arkadaşlar arıyorum.

 8. blank dedi ki:

  ağrı patnosta 60 dönüm arsa var ve ben tek başıma kuramıyom ve patnosta tavuk çiftliği hiç yok diye biliyorum bol para kazanacak bi yer istiyen arsayı kiralayabilirim istiyen ortaklaşa açabiliriz

 9. blank dedi ki:

  30 dönüm arazimiz var ağrı/patnosta ve orda şimdiye kadar hiç çiftlik kurulmamış merkeze 4 km uzaklığında elverişlidir kiralıktır yada ortak açabilir ve hertürlü iş yapılabilir kalabalık bi nufusada sahiptir

 10. blank ortaklık dedi ki:

  İstanbul tuzlada On dönüm yerim var etrafı kapalı kümes hazır iki dönüm meyvelik var 600 veya 700 tane kadar yumurta tavuğu almak istiyorum herşey hazır ortak arıyorum daha önce yaptım tecrübem var

 11. blank ortaklık dedi ki:

  İstanbul tuzlada On dönüm yerim var etrafı kapalı kümes hazır iki dönüm meyvelik var 600 veya 700 tane kadar yumurta tavuğu almak istiyorum herşey hazır ortak arıyorum daha önce 100 tane tavuğu m vardı işi biliyorum

 12. blank Tavuk çiftliği dedi ki:

  Elazığ da tavuk çiftliği kurmayı düşünüyorum. Malzeme ve kurulum için yardımcı olur musunuz

  1. blank Tavuk viftligi dedi ki:

   Benimle irtibata gecin

 13. blank Ortak Girişimcilik dedi ki:

  İzmir Selçuk Tarafında 10 dönüm arazim var.Çiftlik Kurmak İsteyenler 0 507 Numaramdan Ulaşabilir

 14. blank Ciftlikbank dedi ki:

  Detaylı bilgi için arayiniz

  MEHMET aydin
  öz Ciftlikbank

 15. blank Tavuk dedi ki:

  Rica etsem bana ulasirmisiniz

 16. blank mehmet ali dedi ki:

  arkadaşlar ben keçi çiftliği kurmak istiyorum nerelerden nekadar destek alabilirim bilgisi olanlar varsa bana yazabilirmi

 17. blank İş dedi ki:

  Tavuk ciftligi icin 15 Dönüm arazim kiraliktir isterseniz ortakta yapabiliriz 20/30bin tavuk için çok elverişlidir merkeze 10 dakika lütfen ciddi arkadaşlar arasın ///Ali bey//Kahramanmaraş/Elbistan/Tlf/

  1. blank İş dedi ki:

   Siz daha önce bu işi yaptınızmı ben yapmadım ama yapmak istiyorum Elbistan’ın neresindensiniz ortak yapalım bu işi benim tecrübem yok ortak daha iyi olur diye düşünüyorum ben ciddi yapmak istiyorum bu işi yan gelir olsun diye degil para kazanmak icin yapmak istiyorum

 18. blank Azmi dedi ki:

  250.000 tl nakit para var yaklaşık 20.000 Etlik Tavuk çiftliği kurmak istiyorum. Kredi veriliyor mu ?? Araştırmalara göre toplam 650.000 tl lazım mış.

  1. blank Tavuk ciftligi dedi ki:

   Bu işe basladinizmi baslamadiysaniz fikir alisverisinde bulunabiliriZ tecrübem olmasada bilgim var ve ziraat muhendisiyim

   1. blank tavuk çiftliği dedi ki:

    tavuk çiftligi acmayı düsünüyorum bana yardımcı olurmusunuz 05412

  2. blank Tavuk ciftligi dedi ki:

   İse başladınızmi baslamadiysaniz fikir alışverişinde bulunabiliriz Ziraat muhendisiyim yardimci olabilecegim dusunuyorum

 19. blank Mustafa dedi ki:

  Et tavugu ciftligi kurmak istiyorum yapamam gerekenler nelerdir nerelere ve nasil basvuru yapmaliyim ?
  Yardimci olursaniz sevinirim…

 20. blank Gülten dedi ki:

  Tavuk Çiftliği kurmak istiyorum Lütfen bana yardımcı olun şu anda 4 adet tavuğum var balkonda bakıyorum

  1. blank serkan dedi ki:

   GEZEN TAVUK CİFLİĞİ Mİ . YOKSA ETLİK TAVUKCULUK MU YAPACAKSINIZ. BEN 5 YILDIR GEZEN TAVUK YANİ YUMURTA TAVUKCULUĞU YAPIYORUM.

   1. blank Zeynelabidin dedi ki:

    Merhaba
    Gaziantep te 1000 adet gezen tavuk çiftliği kurmak istiyorum. Çiftliğin maliyeti ne olur. Günlük/aylık yaklaşık kâr ne olur.

   2. blank Mehmet dedi ki:

    Bende gezen tavuk yumurta çiftliği konusunda bilgi almak istiyorum tek avantajım 5 dönüm içerisinde izalasyonu güzel yapılmış 5000 ila 7000 arası et tavukçuluk için yapılmış ciftligimizin bulunması benim pek bilgim yok fakat

    1. blank Tavuk ciftligi dedi ki:

     Yeriniz neresi

   3. blank N.Mermer dedi ki:

    S.a abi bana yumurta tavuk çiftliği hakkında bilgi vere bilirmisin maliyeti ne kadar olur ve aylık 7000 – 10000 lira arası gelir elde etmek için kaç tane tavuk olması gerekir

   4. blank geEn tavuj dedi ki:

    grzen tavuk yapmak istiyorum telefon numaranizi verebilirmisiniz

   5. blank gezen tavuk dedi ki:

    1000 adetlik yapsam bir aiıeyi beslermi ne kadar masraf olur ankaradayım

 21. blank abdurrahman dedi ki:

  arkadaşlar ben şuan öğrenciyim okul bitmek üzere ve bi tavuk çiftliği kurmak istiyorum maliyeti ne olur bana , nerden başlayabilirim

 22. blank Ahmet dedi ki:

  10 dönüm arazide 35binlik kümes kurulu hazır hatta faal durumda evi elk.su jenerator normal sebeke suyu var satılık sahibi 1 milyon TL diyor ruhsat ve tüm evrakları tam acaba hipotekli olarak ziraat bankasindan ne kadar kredi çıkar ortalama bir fikri olan var mı

 23. blank Kenan Birkan dedi ki:

  Ben köyden köyden yarın geldim olduk ortak görüyorsunuz. Konuşmaya hiç gerenk yok artik konuşmam kesin

 24. blank Hüseyin dedi ki:

  Yalova -çınarcık – orta burun köyünde 7.700m2 tavuk, küçük , büyük baş hayvan üretimine uygun barınak ve otlatma yapabileceği geniş araziye sahip arsa satılıktır nodan arsa için arayabilirsiniz

 25. blank Mustafa İsmail Yenil dedi ki:

  Merhaba Tavuk Çiftliklerindeki Ölüm Oranları malesef %6-7 seviyesi civarındadır. Bu Oranları %2-3 seviyesine ve daha altına düşürmek mümkün. detaylı bilgi için adresinden ulaşabilirsiniz.

 26. blank Sinan DERNEK dedi ki:

  Selam arkadaşlar.Tam teşekküllü hali hazırda çalışan broiler sistemde Bilecik’de satılık tavuk çiftliği.İlgilenen var ise ‘den ulaşabilirler.

  1. blank Cenk Demirbas dedi ki:

   Şartlarınız nedir neden satıyorsunuz ürün satışı anlaşmalarınız varmı

 27. blank Yasin koyuncu dedi ki:

  Kayseri yeşilhisar ilçesinde 10 dönüm içinde 1100 elma agacı olan bahçem var. Yaklaşık 100dönüm yem ihtiyacını karşılayacak arazim var fakat yatırım için yeterli bütçe ayıramıyorum ortak iş kurmak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilir. Devlet destegi ve kredi imkanlarım hazır ama ilk nakit için bütçem yok büyük baş ve küçük baş hayvan için görüşebilir numaram

 28. blank serhat dedi ki:

  arkadaslar benim 4.500 m2 arazim var ve yumurta uretıp satmak istiyorum bilgisi olan

  1. blank sinan dedi ki:

   Merhaba arkadaslar bız organik tarım ve hayvancılık olarak cılfık kurumu gerceklestıryoruz.. TÜRKİYE geneli çalışmaktayız ( tavuk çifliği,kaz çifliği, büyük baş, küçük baş ) bızımle ıletısıme gecnız

   1. blank Serkan Özsu dedi ki:

    Merhaba ,

    Sizinle nasıl irtibata geçebiliriz acaba ?

    Saygılarımla,

    Serkan Özsu

   2. blank Haluk dedi ki:

    Tavuk çiftliklerini zeminden ısıtıyoruz. Isının homojen yayılması sayesinde üstten ısıtmadan daha etkin ve ekonomiktir. ilginize.

 29. blank Hakan dedi ki:

  Merhabalar tavuk besi işine girmek istiyorum bilgi nereden alirim tecrübeli arakadaşlardan destek istiyorum.

 30. blank Ramazan dedi ki:

  Buharkent de 35 bin kapasiteli ve 11 dölüm tarla satılık arkadaşlar 510.000.00 TL Bu işi yapmak isteyenler için tam ideal ilgilenenler varsa bu numaradan arasın. Tel:

  1. blank Ahmet dedi ki:

   Banka kredisi çıkar mı gediklemi çalışıyorsunuz

 31. blank gürel osman kapçı dedi ki:

  ıspartanın yenişarbademli ilçesinde yaşıyorum 15 dönüm kadar arsam var içinde elma ağacıda dikili maddi açıdan azda olsa destek çıkabileceğim bu işten anlayan arsa ve ortak arayan kişiler irtibata geçsin. salma yada açık besi için uygun beyşehir gölüne sıfır ilçe merkezine 8 km,beyşehir 50 km, şarkikaraağaç 40 km, ısparta il merkezi 100 km mesafede.

  1. blank 3B dedi ki:

   İrtibat numarası verirmisiniz

 32. blank Gokhan toy dedi ki:

  Merhaba bende bu işle ilgileniyorum bunla ilgili görüşe bilirmiyit

 33. blank ferhat dedi ki:

  kayseride 8000mk yerim var şehir manzarali icinde uzum erik elma armut kayisi badem gibi bir suru meyve veren agaclari var icine ev (idari bina) yaptirdim ziraat ve hayvancilik icin musait bir yer yumurta uretimi yapmak istiyorum ama araziyi aldim ev yaptirdim param bitti uretimini yapabilirsek pazarlamada hicbir sorunum yok gunluk uretilen malı günlük ayagımizda satip paramizi nakit alacaz maddi destek verebilecek kisilerle ortak olabilirim den ulasabilirsiniz

  1. blank aydin dedi ki:

   selam ben ilgileniyorum öyle bir isle cevap yazarsaniz

   1. blank Yasin koyuncu dedi ki:

    Kayseri yeşilhisar ilçesinde 10 dönüm içinde 1100 elma agacı olan bahçem var. Yaklaşık 100dönüm yem ihtiyacını karşılayacak arazim var fakat yatırım için yeterli bütçe ayıramıyorum ortak iş kurmak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilir. Devlet destegi ve kredi imkanlarım hazır ama ilk nakit için bütçem yok büyük baş ve küçük baş hayvan için görüşebilir numaram

  2. blank Ömer Faruk Gökçe dedi ki:

   Selamün aleyküm hocam numaram iletişim e gecersenez yapabiliriz

  3. blank Serdar dedi ki:

   Bu konuda yatırım yapmak istiyoruz. Detaylar konusunda bilgi verirmisiniz.

 34. blank osman tellioğlu dedi ki:

  ben bir yumurta yapan bir tavuk çiftliği kurmak istiyorum bana bu konuda nasil yardimci olursunuz ben meille ara ben sizinle temasa geçeyim

 35. blank ahmet oruç dedi ki:

  bende tavuk çiftliği kurmak istiyorum ama anlamıyorum para var allaha şükür büyük yer kurmak istiyorum kendi markam tabi nasıl yapicaz bi bilgi verirmisiniz .

 36. blank Fesih gormez dedi ki:

  Merhaba ben bende İzmir kemalpasa veya teşvik alınan bölgelerde yumurta tavukçuluk isine girmek istiyorum bana nasıl bilgi birikim Desteğinize ihtiyacım var yardımcı ola bilirmisiniz 13 donumluk yerim var yanlız kemalpasada

 37. blank Mustafa dedi ki:

  abi Etlik (broliler) yumurta (yarka) yetiştirmek isteyen arkadaşlar param var arazim vara ama bu işi anlamıyorum diyenler ortaklık düşünülür

 38. blank Ali dedi ki:

  Hindi ye gir tavuk sıkıntı

 39. blank Ahmet ķısa dedi ki:

  Ben anlıyorum kardesim

 40. blank Haci omer aslan dedi ki:

  Arkadaslar bizde tavuk cifligi kurmak istiyoruz Biz fransadayiz malumunuz buralarin gelecegini parlak gormuyoruz karar aldik insallah 2018 de butun presedurleri arastiriyoruz kedimizde zaten hayvancilik ve civtcilik yapiyoruz insallah diyelim ben haci omer aslan yardimcimiz levent gozmen ve abdurrahim aslan allahim simdiden hayirli ve ugurlu olsun

  1. blank servet dedi ki:

   selam ben de fransadav yasadım su an turkıyede tavukmısını araştırıyorum sız nerde yapmak ıstıyorsunuz

  2. blank Orhan dedi ki:

   Hala bu işi yapmayi dusunuyorsaniz Bandirma da koyde cciftlige uygun arazim var ve bende bu isi yapmayi dusunuyorum ortak yatirim yapmak isterseniz goruselim
   Orhan

  3. blank ekrem dedi ki:

   yumurta çiftliği anlamında imkanım var ve şuan piyasaya yumurta dağıtıyorum hem işimi büyültmek hemde marka olabilmek için paraya ihtiyaç var ilgilenirseniz görüşebilirim 0530 441 24 84

 41. blank tavuk çiftliği dedi ki:

  meraba ben tavuk çiftliği kurmak istyorum arazi var parada var fakat bu işten anlayan birini arıyorum.

  1. blank ünal dedi ki:

   yumurta isinden anliorz ustam gerisini bilmem bendede.yer var 2.donume yakin ama sagimizda solumuzda akrabalarimizn evi var otrdgm yer köy iken belediye oldu acaba burda salma tavuk bakip yumurta satablrmym bilgisi olan paylassn.lutfen otrdm belde nufusu 3462 belediye oldu ama.hala.köy 🙂

   1. blank Hasan İMER dedi ki:

    Denizli, .., Müsait olduğunuzda görüşmek isterim.
    İyi Çalışmalar..

  2. blank Ülfet AKBAŞ dedi ki:

   Bu işi 15 yıl yaptım. İster hissedar ister anahtar teslimi içine mal koyup satma garantılı olarak size teslim etmek için görüşebilirim. Arazinin yeri ayırdığınız para çok önemli. İsterseniz görüşebiliriz
   ÜLFET AKBAŞ

   1. blank Ersoy Özkan dedi ki:

    Merhaba. Mail adresinizi yazarmısiniz. Yada telefon numarası

   2. blank Neslihan dedi ki:

    Merhaba ben yapmak istiyorum bu isi.satis konusunds yardimci olabilir misiniz

    1. blank Osman dedi ki:

     Neslihan hanım ne satisi düşündüğünüz nedir nerede yapmayı düşünüyorsunuz

    2. blank deniz dedi ki:

     ben de tavuk isine girmek istiyorum 20 donum yer var nasıl yapicam

    3. blank Ahmet dedi ki:

     Yeriniz nerede

    4. blank Ahmet dedi ki:

     Benim iznik kaynarca köyünde 2 katlı evim var etraf açık ev falan yok.merası geniş mükemmel doğa harikası bir yer ortak bu işi yapacak dürüst BİRİYLE bu işi yapmak istiyorum.Saygılarımla

   3. blank Abdurahman aslan dedi ki:

    Merhaba bu konuda bilgi almak için görüşebilir miyiz ?

   4. blank Hakan şahin dedi ki:

    Birikimleri bizden faydalanmak istiyoruz.iletişime geçerseniz sevinirim.

   5. blank Yusuf dedi ki:

    Bilgi amaçlı görüşmek isterim

  3. blank Ramazan bayram dedi ki:

   Ben ziraatciyim anlarim o islerden isterseniz yardimci olabilirim size iltibat numaram

   1. blank mehmet dedi ki:

    ramazan bey mail adresinizi yada telefon numaranızı yazabilir misiniz

  4. blank Mehmet öcal dedi ki:

   Merabalar öncelikle sizinle ortaklik yapmak isterim bu numaradan ulasa bilirsiniz

 42. blank salma tavukçuluk dedi ki:

  ben van merkezde bir çiflik kurmak istiyorum arazim var 8 dönüm 30 bin tl de param var devlet teşviki nasıl olur acaba yardım edermi bilgi verirmisiniz acaba

 43. blank kanatli dedi ki:

  hocam 10 donum arazim var prohe hersey hazi devlet hibesi kesin cikarmi 10 bin bende var 30 bin hibe alirsam olabilirde 5000 kantli besliyecez hibe verirmi sizce

 44. blank Salma Tavuk Çiftliğine ortak olacağım dedi ki:

  Merhabalar,
  Ben arkadaşım tavuk çiftliğine ortak olacağım bunun için devlet teşvik kredisi veriyor mu? Yer Çatalca’da mevcut tavuk 1200 adet kurulu düzen yer anlaşıldığı gibi.

 45. blank salma tavukculuk dedi ki:

  Hobi olarak 100 adet salma tavukçuluk yapmak istiyorum 4 dönüm arazim var kredi alabilir miyim. şartları neler bilgisi olan cevap verirse memnun olurum.teşekkürler.

 46. blank saray tavuk çiftliği dedi ki:

  Saray tavuk çiftliği kurmak istiyorum. İstanbulda yaşıyorum, çanakkalede arazim var. Üniversiteden yeni mezun oldum bu koşullarda devlet desteği kredi nasıl sağlayabilirim

 47. blank salma tavukciftligi organik yumurta üretimi dedi ki:

  kendi arazim var salma tavuk ciftligi icin kredi kullanmak istiyorum

 48. blank Tavuk cifligi dedi ki:

  Bu cifligi kurduk diyelim yumuttayi nereye saticaz

  1. blank tavuk dedi ki:

   bakkala

 49. blank Mustafa ozturk dedi ki:

  Ben turkiyede koyde ciftcilik yapmak istiyom devletten destek istiyorum

 50. blank Tavuk çiftliği dedi ki:

  Tavuk çiftliği kurmak istiyorum 20 dönüm arazim var Kars Selim ilçesi ortak arıyorum

  1. blank Tavuk çiftligi kurmak dedi ki:

   Hayırlı olsun nasıl yaptınız devlet teşviklimi

 51. blank tavuk çiftliği dedi ki:

  Tavuk çiftliği kurdum.

  1. blank Tavuk cifliği dedi ki:

   Nasıl kurdun anlatirmisin

 52. blank tavuk dedi ki:

  arsam var yasadugum sehırde kımse tavuk ısı ıle ılgılenmıyor maddı durumum yok unıversıte ogrencısıyım beraber ıs yapmak ısteyen ulassın bana

  1. blank tavuk cifligi dedi ki:

   ben tavuk cifligi ile ilgilene bilirim nerde yaşiyosun

 53. blank yumurta tavugu ciftligi dedi ki:

  merhaba fethiyede 14 dönüm arazi alacagım 3 bin tavukluk gezen tavuk ciftligi ve keci koyun yatiştirmek istiyorum bunun yanı sırada bildircın keklik deve kusuda yatişirmeyi düşünüyorum ancak düşük faizli devlet destek kredisi nasıl alabilirim yardımcı olurmusunuz…?

 54. blank Sanen keçisi dedi ki:

  Sanen keçisi beslemek istiyorum. Arazim var 30 keçi alacak sermayem var.. Yardımcı olursanız çok sevinirim

 55. blank tavuk çifligi dedi ki:

  arazim var param yok bu konuda bilgi verirmisiniz tesekurler

 56. blank Tavuk çiftliği dedi ki:

  Mrb çiftlik kurmak istiyorum arazim ve param yok devlet destek çıkarmı

 57. blank oktay dedi ki:

  ciftlim var ama ımkanım yok nasıl kıredi ala bilirim yardımcı olur musunuz

 58. blank Salma tavuk dedi ki:

  Salma tavuk ciftligi kurmak istiyorum 10donum arazim var devletten destek alabilirmiyim nasil bir yol izlemeliyim yardımcı olursaniz sevinirim

  1. blank ortaklık dedi ki:

   arkadaşım bende bu işle ilgileniyorum ve araştırma içerisindeyim fazla durumum yok ama hem teşfik hemde destek konusunda biraz tecrubem var eğer duşunursen bana ulaş

  2. blank Salma tavuk çiftligi dedi ki:

   Devletten destek alman için 10000 tavuk kapasiteli çiflik projen gerekli

 59. blank Tavuk ciftligi dedi ki:

  Tavuk ciftligi kurmak istiyorum nasil kurulur

  1. blank Tavuk Çiftliği dedi ki:

   yukarıdaki yazıyı okuyarak başlayabilirsiniz.

 60. blank besi dana dedi ki:

  20 büyükbaş besi danası faizsiz kredi nasıl çekebilirim

 61. blank kulucka üretimi ve salman tavukculık dedi ki:

  hobi olarak kulucka makinası ile köy yumurtasından ürün elde ediyorum yerim olmadıgı için hobi olarak devam ediyorum diyarbakırda 2 dönüm arsam olrsa kendi becerimle bu işi büyütme hedefim var yardımcı olursanız sevinirim

  1. blank tavukçuluk dedi ki:

   benim 2 dönüm arsam var gel beraber bişiler yapalım ama fazla masraf harcamadan ortak olalım

    1. blank Ahmet dedi ki:

     Bursa iznikte kaynarca köyünde evim var ev iki katlı doğa ile iç içe Merası GENİŞ yerleşim yerine uzak yumurta tavuğu veya küçükbaş yapacak ortak arıyorum.ortak aramamın gerçek sebebi maddi durumum kısıtlı olduğundan.Dürüst ortaklığı abartmayacak.Yanlız yaşayan bu işi seven bir insan arıyorum.Şuan kimse kalmıyor.Nen ailemle istanbulda yaşıyorum..Eğer benimle bu işi ve orda yaşamak isteyen telefonum.0532 .Lütfen doğayı ve HAYVANI sevenler arasın.