Ticaret Bakanlığı’na 2 Bin 500 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Ticaret Bakanlığı’na 2 Bin 500 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Ticaret Bakanlığı’na 12 bin 500 sözleşmeli personel alım ilanı Resmi Gazete‘de Yayımlandı. İlana göre, aranan öncelikli şartlar arasında KPSS lisans P3 puan türünden yeterli puan alan vatandaşlar başvuru yapabilecek. İşte tüm detayları..

Ticaret Bakanlığından Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre çalıştırılmak üzere, açıktan atama suretiyle aşağıda belirtilen pozisyon sayısı kadar, Sözlü Sınav ile Sözleşmeli Muayene Memuru, Uygulamalı (Fiziki Yeterlilik) ve Sözlü Sınav ile Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru, 3. KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle Sözleşmeli Büro Personeli alınacaktır. Başvuru pozisyon ve sayıları:

PozizyonuTeşkilatıÖğrenim DurumuKPSS Puanı Sayısı
Sözleşmeli Muayene MemuruGümrük ve Dış Ticaret Bölge MüdürlükleriLisansP3200
Sözleşmeli Gümrük Muhafaza MemuruGümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü (Merkez Birimi)LisansP350
Sözleşmeli Gümrük Muhafaza MemuruGümrük ve Dış Ticaret Bölge MüdürlükleriLisansP31.250
Sözleşmeli Büro PersoneliMerkez Birimleri, Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri, Ticaret İl Müdürlükleri ve Serbest Bölge MüdürlükleriLisansP31.000
Ticaret Bakanlığından Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Bakanlık bünyesinde istihdam edilecek 200 Muayene Memuru, 1300 Gümrük Muhafaza Memuru ve 1000 Büro Personeli için başvurular 20 Kasım’da başlayacak.

Başvuru süreci 21 Kasım – 30 Kasım tarihleri ​​arasında dijital ortamda gerçekleştirilecek. Posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Nereden Yapılacak?

Başvuru işlemleri, isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır.

Adayların personel alımları için şahsen veya posta yoluyla kurumlara başvurmalarına gerek yoktur. Aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylara başvuru, yerleştirme, fiziki yeterlilik sınavı sonuçları ile sözlü sınavın tarihi ve yeri hakkında ticaret.gov.tr ​​adresinden bilgi verilecektir.

Adaylarda KPSS Şartı Aranacak!

Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre adayların 2022 yılında yapılan KPSS önlisans ve KPSS lisans sınavlarından en az 70 puan almaları gerekmektedir. Adayların ilan edilen pozisyonlara başvurabilmeleri için ilgili bölümlerden mezun olmaları ve gerekli yaş şartını sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Muayene memuru kadrosuna alınacak kişiler sözlü sınavla gümrük muhafaza kadrosuna alınacak, sözlü sınav ve büro elemanı alımları KPSS puan sıralamasına göre belirlenecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.