fbpx

Tiktok Takipçi Yayını ile Para Kazanma (Takip-Çöpçatan-Çark)

Tiktok takipçi yayınından para kazanmak için canlı yayın fenomenlerinin 3 ilginç yöntemini inceledik.

Tiktok Takipçi Yayını ile Para Kazanma (Takip-Çöpçatan-Çark)

Tiktok takipçi yayını yaparak para kazanmak popüler hale geldi. Tiktok takipçi yayının amacı kişilerin canlı yayını izlemeleri esnasında takipçi vaadinde bulunarak ve canlı yayını izleyenlere söyledikleri kullanıcıyı takip etmeleri yönünde yönlendirmeleri ve bundan para kazanmalarıdır.

Tiktok Takipçi Yayını Nasıl Yapılır?

Tiktok takipçi yayını yapmak için en az 1000 takipçiniz olması gerekir. 1000 takipçi sonrasında canlı yayın açarak izleyici sayınızı çoğaltmalısınız. Tiktok keşfete düşmeniz takipçi sayınızı arttırmanızı sağlayacaktır. Bu esnada canlı yayında olan kişilere istediğiniz kullanıcıyı takip etmelerini söylenmektedir.

Tiktok Takipçi Yayınından Para Kazanma Yöntemi

 1. Tiktok takipçi yayınından para kazanma: takipçilerden hediye alma yoluyla yapılmaktadır.
 2. Canlı yayın aran fenomen, canlı yayın izleyici sayısını çoğaltır. Ne kadar fazla izleyicisi var ise, yayın reels yani keşfete düşer. Keşfete düşen videonun izleyici sayısı artar.
 3. Fenomen kullanıcılardan hediye göndermelerini, keşfet yazmalarını ve fenomeni takip etmelerini talep eder.
 4. Yayıncı, izleyicilerin takipçi kazanmak için canlı yayında gönderdikleri hediyeler sayesinde para kazanır.

2022 yılı Aralık ayında hesaplanan güncel tiktok hediye fiyatları hakkında araştırma yazımızı okuyarak net hesaplama yapabilirsiniz.

Tiktok Takipçi Yayını ile Para Kazanma (Takip-Çöpçatan-Çark)
Tiktok Takipçisi Gönderen Örnek Canlı Yayın

Kendini Göster Takipçin Artsın

Tiktok canlı yayınında hediye gönderen izleyicinin adı gönderdiği hediye ile birlikte sohbet penceresinin en üstünde vurgulanır. Canlı yayın yapan kişi hediye gönder takip ettireyim yöntemi ile kendini gösteren izleyicinin takip edilmesini talep eder.

Takipçi takipçi yayınından hediye toplama

Takipçi yayını yapan kişiler kullanıcılardan kendilerini göstermelerini talep eder. Bunun amacı hediye toplamaktır. Hediye gönderen kullanıcının adı gönderdiği hediye ile birlikte sohbet sekmesinin üst bölümünde görüntülenir. Eğer canlı yayın yapan fenomene gönderdiği hediye yeterli gelirse, canlı yayında olan kişilere hediye göndereni takip etmelerini söyler. Bu sayede izleyiciler hediye göndermelerinin karşılığı olarak takipçi kazanırlar.

Çöpçatanlık Yaparak Tiktok Hediyesi Kazanma

Tiktok canlı yayınlarında bazı kullanıcılar ise hediye gönderen izleyicilerinin rumuzlarını bir deftere not olarak yazarlar. Gönderilen tiktok hediyesini yeterli buldukları taktirde kullanıcıyı karşı cinsleri ile eşleştirirler. Örneğin hediye gönderen Ayşe, Fatma, Banu isimli kullanıcıların isimlerinin karşısını boş bırakılar ve buralara yeterli hediyeyi gönderen erkek izleyicileri yazarlar.

Tiktok Takipçi Yayını ile Para Kazanma (Takip-Çöpçatan-Çark)
Tiktok Çöpçatan Hediye Kazanma

Bu işlem sonrasında örneğin Ahmet izleyicisinin karşısına Ayşe izleyicisinin ismi yazılır ve birbirlerini takip etmeleri söylenir. Bu sayede canlı yayın yapan fenomen hediye kazanırken, hediye gönderen Ahmet ve Ayşe’de birbirleriyle tanışmış olur.

 • Ayşe – Ahmet
 • Sibel –
 • Banu –

Eşleşme Yöntemi ile Tiktok Hediyesi Kazanma

Canlı yayın yapan kullanıcılar aynı anda canlı yayın yaparak birbirleri ile üstünlük yarışına girerler. Bu esnada en fazla puan alan kullanıcı canlı yayın eşleşmesini kazanır. Bu sayede de kullanıcılardan kendilerine hediye göndermelerini talep ederler ve bu sayede tiktok canlı yayın hediyesi kazanırlar.

Eşleşme başladığında Tiktok uygulaması şu mesajı gönderir:

Tiktok canlı yayınına hoşgeldiniz. Yayıncı ve diğer izleyicilerle etkileşimde bulunmanın keyfini çıkarın ve Topluluk Kurallarına uyarak güvenli bir görüntüleme deneyimi oluşturmayı unutmayın. Eşleşme başladı, yayıncınıza moral verin, eşleşmeyi beğenin ve hediye gönderin.

Tiktok Takipçisi Takipçi Yayını ve Takipçi Satın Alma

Tiktok takipçi çekilişi sayesinde para kazanan kazanılırken, canlı yayını izleyenlerde takipçi kazanabilirler. Genelde bu yayınlara kullanıcılar takipçi kazanmak için gerçek kullanıcı isimleri ile katılırlar. Ancak takipçi kazanma derdi olmayan izleyiciler ise sahte hesapları ile katılabilirler. Bu sebeple kazanılan takipçiler bazen gerçek olduğu gibi, sahte hesaplardan ibarette olabilir.

Tiktok uygulamasında bir jeton fiyatı 0,14 TL’dir. 10 jeton değerinde hediye gönderen bir izleyici 1,4 TL ödeme yapar. Uygulamada esas olan şey takipçi hilesi veya takipçi kasma yöntemlerini kullanmadan kaliteli videolar oluşturarak fenomen olmak amaçlansa da, birçok kullanıcı hile veya bu satın alma yöntemlerini kullanmaktadır.

 • Tiktok çekiliş canlı yayınına 10 jeton gönderen kullanıcı 1,4 TL
 • 100 jeton gönderen izleyici 14 TL
 • 1.000 tiktok hediye puanı gönderen izleyici ise 140 TL ödeme yapar.

İnternet sitelerinde yer alan ortalama tiktok takipçi fiyat listeleri ise şöyledir:

 • 100 tiktok takipçi 10 TL – 15 TL
 • 1.000 tiktok takipçi 80 TL – 100 TL
 • 10.000 tiktok takipçi fiyatı 600 TL – 1.000 TL

arasındadır. Takipçi yayını ile takipçi fiyatları arasında hesaplama yapıldığında her iki yöntemde de takipçilerin gerçek olup olmayacağı belirsizdir. Ayrıca takipçi yayını yapan kişinin kaç hediye sonunda size takipçi göndereceği de belirsizdir. Bu sebeple her ikisini de tavsiye etmemekle birlikte bu yöntemlerden sadece takipçi yayını yapan tiktok kullanıcılarının ve takipçi satanların para kazandığını net olarak söyleyebiliriz.

Çark Çevirerek Tiktok Hediyesi Kazanma

Bu yöntemde canlı yayına geçen kullanıcı bir çark temin eder ve bu çarkı belirlediği hediyeyi gönderen için çevirir. Bu çeviri sonrasında kazandığı takipçi sayısını tiktok panelinden temin ederek gönderir veya canlı yayını izleyen kişilerden çark çevirme hakkını kazanan kullanıcıyı kazandığı sayı kadar takip etmelerini söyler.

Tiktok Takipçi Yayını ile Para Kazanma (Takip-Çöpçatan-Çark)
Tiktok Çark Hediye Kazanma Tekniği

Canlı yayın sahibi kişinin hesabını açar ve canlı yayında takipçi sayısının arttığını gösterir. Bu yöntem ile tiktok canlı yayını yapan fenomen çark çevirme tekniği ile hediye kazanır. Ne kadar fazla izleyicisi olursa, çark çevirme hakkı da bu sayıya göre (100 puan gönderen 1 kez çark çevirebilir. 20000 puan hediye gönderen 5 kez çark çevirebilir) belirlenir.

BİZDEN TAVSİYE: Yukarıda anlatılan 3 yöntemde de, kullanıcılardan tiktok hediyesi göndermeleri talep edildiği için bu yayınlara itibar edilmemesini tavsiye ettiğimiz gibi, bu yayınların yapmadan önce yasal olup olmadıkları yönünde de hukuki danışmanlarınızdan bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!