Tiktok Takipçi Yayını ile Para Kazanma 2023 (Takip-Çöpçatan-Çark)

Tiktok takipçi yayınından para kazanmak için canlı yayın fenomenlerinin 3 ilginç yöntemini inceledik.

Tiktok Takipçi Yayını ile Para Kazanma 2023 (Takip-Çöpçatan-Çark)

Tiktok takipçi göndererek para kazanmak popüler hale geldi. Tiktok takipçi yayınının amacı, canlı yayını izlerken insanları sözde takipçi yapmak ve canlı yayını izleyen kişileri dedikleri kullanıcıyı takip etmeye ve bundan para kazanmaya yönlendirmektir. Bu içeriğimizde Tiktok takipçi yayını ile para kazanma yöntemini ve merak edilen tüm konuları detaylandırdık.

Tiktok Takipçi Yayını Nasıl Yapılır?

Tiktok takipçi ilanı verebilmek ve para kazanabilmek için en az 1.000 takipçinizin olması gerekmektedir. 1000 takipçiden sonra canlı yayın açıp izleyici sayınızı arttırmalısınız. Tiktok keşfine düşmek, takipçi sayınızı artırmanıza olanak sağlayacaktır. Bu sırada canlı yayında olan kişilere istediğiniz kullanıcıyı takip etmeleri söylenmektedir.

Tiktok Takipçi Yayınından Para Kazanma Yöntemi

Tiktok Takipçi Gönderilerinden Para Kazanma Yolları şu şekildedir:

 1. Tiktok takipçi yayınından para kazanma: takipçilerden hediye alma yoluyla yapılmaktadır.
 2. Canlı yayın fenomeni, canlı yayın izleyicilerinin sayısını çoğaltır. Ne kadar çok izleyicisi olursa, yayın o kadar makaralara düşer. Keşfedilen videonun izleyici sayısı artar.
 3. Fenomen, kullanıcılardan hediyeler göndermelerini, keşifler yazmalarını ve fenomeni takip etmelerini ister.
 4. Hediyeler: Yayıncı, izleyicilerin takipçi kazanmak için canlı yayında gönderdikleri hediyeler sayesinde para kazanır.

2023 yılında hesaplanan güncel tiktok hediye fiyatları hakkında araştırma yazımızı okuyarak net hesaplama yapabilirsiniz.

Tiktok Takipçi Yayını ile Para Kazanma 2023 (Takip-Çöpçatan-Çark)
Tiktok takipçi yayını (Tiktok Takipçisi Gönderen Örnek Canlı Yayın)

Kendini Göster Takipçin Artsın

Tiktok canlı yayın akışında, hediye gönderen izleyicinin adı, gönderdikleri hediye ile birlikte sohbet penceresinin üst kısmında vurgulanır. Canlı yayın yapan kişi kendisini gösteren izleyicinin hediye göndererek takip etmesini ve takip etmeme izin vermesini rica eder.

Takipçi Yayınından Hediye Nasıl Toplanır?

Takipçi gönderen kişiler, kullanıcılardan kendilerini göstermelerini ister. Amacı hediye toplamaktır. Hediyeyi gönderen kullanıcının adı, gönderdiği hediye ile birlikte sohbet sekmesinin üst kısmında görüntülenir. Canlı yayın fenomenine gönderdiği hediye yeterliyse, canlı yayında bulunan kişilere hediyeyi göndereni takip etmelerini söyler. Bu sayede izleyiciler hediye gönderme karşılığında takipçi kazanmaktadır.

Çöpçatanlık Yaparak Tiktok Hediyesi Nasıl Kazanılır?

Tiktok canlı yayınlarında bazı kullanıcılar, hediye gönderen izleyicilerinin lakaplarını not defterine yazıyor. Gönderilen tiktok hediyesini yeterli bulurlarsa kullanıcıyı karşı cinsle eşleştirirler. Örneğin; hediye gönderen Ayşe, Fatma, Banu isimli kullanıcıların isimlerini boş bırakıp yeteri kadar hediye gönderen erkek izleyicileri not alıyorlar.

Tiktok Takipçi Yayını ile Para Kazanma 2023 (Takip-Çöpçatan-Çark)
Tiktok Çöpçatan Hediye Kazanma

Bu işlemden sonra örneğin Ahmet’in seyircisinin önüne izleyicinin Ayşe ismi yazılır ve birbirlerini takip etmeleri söylenir. Bu sayede canlı yayın yapan fenomen hediyeler kazanırken, hediye gönderen Ahmet ve Ayşe tanışırlar.

 • Ayşe – Ahmet
 • Sibel – *
 • Banu -*

Eşleşme Yöntemi ile Tiktok Hediyesi Kazanma

Aynı anda canlı yayın yapan kullanıcılar, canlı yayın yaparak üstünlük için birbirleriyle yarışıyor. Bu arada en çok puana sahip olan kullanıcı canlı yayın maçını kazanır. Bu sayede kullanıcılardan kendilerine hediye göndermelerini isterler ve bu sayede bir tiktok canlı yayın hediyesi kazanırlar.

Eşleşme başladığında Tiktok uygulaması şu mesajı gönderir:

Tiktok canlı yayınına hoşgeldiniz. Yayıncı ve diğer izleyicilerle etkileşimde bulunmanın keyfini çıkarın ve Topluluk Kurallarına uyarak güvenli bir görüntüleme deneyimi oluşturmayı unutmayın. Eşleşme başladı, yayıncınıza moral verin, eşleşmeyi beğenin ve hediye gönderin.

Tiktok Takipçisi Takipçi Yayını ve Takipçi Satın Alma

Tiktok takipçi çekilişi sayesinde canlı yayını izleyenler para kazanırken takipçi kazanabiliyor. Genelde kullanıcılar takipçi kazanmak için bu yayınlara gerçek kullanıcı adlarıyla katılırlar. Ancak takipçi kazanmayı umursamayan izleyiciler fake hesapları ile üye olabiliyor. Bu nedenle kazanılan takipçiler bazen gerçek hesaplardan oluşabileceği gibi sahte hesaplardan da oluşabilmektedir.

Tiktok uygulamasında bir jeton fiyatı 0.14 TL’dir. 10 jeton değerinde hediye gönderen bir izleyici 1,4 TL öder. Uygulamada asıl olan takipçi hilesi veya takipçi azaltma yöntemlerini kullanmadan kaliteli videolar oluşturarak fenomen olmak olsa da birçok kullanıcı hile veya bu satın alma yöntemlerini kullanmaktadır.

 • Tik Tok çekiliş canlı yayınına 10 jeton gönderen kullanıcı 1,4 TL
 • 100 jeton gönderen izleyici 14 TL
 • 1.000 Tik Tok hediye puanı gönderen izleyici ise 140 TL ödeme yapar.

İnternet sitelerinde yer alan ortalama Tik tok takipçi fiyat listeleri ise aşağıdaki gibidir:

 • 100 tik Tok takipçi 10 TL – 15 TL
 • 1.000 tik Tok takipçi 80 TL – 100 TL
 • 10.000 tik Tok takipçi fiyatı 600 TL – 1.000 TL

Takipçi yayını ile takipçi fiyatları arasında hesaplama yapıldığında her iki yöntemde de takipçilerin gerçek olup olmayacağı belirsizdir. Ayrıca takipçi yayıncının gün sonunda size kaç hediye göndereceği de belli değil. Bu nedenle her ikisini de önermesek de sadece takipçi yayını yapan Tik Tok kullanıcılarının ve takipçi satanların bu yöntemlerden para kazandığını net bir şekilde söyleyebiliriz.

Çark Çevirerek Tiktok Hediyesi Kazanma

Bu yöntemde canlı yayına geçen kullanıcı, belirlemiş olduğu hediyeyi gönderen kişiye bir çark sağlar ve bu çarkı çevirir. Bu çeviriden sonra tiktok panelinden kazandığı takipçi sayısını gönderir veya canlı yayını izleyen kişilere kazandığı sayı kadar çarkı çevirme hakkına sahip olan kullanıcıyı takip etmesini söyler.

Tiktok Takipçi Yayını ile Para Kazanma 2023 (Takip-Çöpçatan-Çark)
Tiktok Çark Hediye Kazanma Tekniği

Canlı yayın sahibi kişinin hesabını açar ve canlı yayında takipçi sayısının arttığını gösterir. Bu yöntem ile tiktok canlı yayını yapan fenomen çark çevirme tekniği ile hediye kazanır. Ne kadar fazla izleyicisi olursa, çark çevirme hakkı da bu sayıya göre (100 puan gönderen 1 kez çark çevirebilir. 20000 puan hediye gönderen 5 kez çark çevirebilir) belirlenir.

BİZDEN TAVSİYE: Yukarıda anlatılan 3 yöntemde de, kullanıcılardan tiktok hediyesi göndermeleri talep edildiği için bu yayınlara itibar edilmemesini tavsiye ettiğimiz gibi, bu yayınların yapmadan önce yasal olup olmadıkları yönünde de hukuki danışmanlarınızdan bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.