TOGG Fiyatı Belli Oldu! 3 Farklı Model 3 Farklı Fiyat

TOGG Fiyatı Belli Oldu! 3 Farklı Model 3 Farklı Fiyat

Türkiye’nin gururu olan yerli otomobilimiz TOGG’un satış fiyatı sonunda açıklandı ve otomobilseverler tarafından heyecanla beklenen bu haber sonunda geldi! TOGG’un standart menzilli modeli için belirlenen satış fiyatı 953 bin lira olarak açıklandı. Yerli otomobilimizin teknolojik özellikleri, tasarımı ve performansı ile dünya otomotiv endüstrisine büyük bir katkı sağlayacağı kesin. Artık Türkiye’de üretilen bir otomobilin yollarda görülecek olması, hem ülkemiz hem de milletimiz için gurur verici bir olay.

TOGG, son teknoloji ürünü C-SUV modeli “T10X” ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Model adındaki “T”, Türkiye’yi ve TOGG’u temsil ederken, “10” ise aracın C segmenti platformu üzerine inşa edildiğini ifade ediyor. “X” ise SUV gövde tipini belirtiyor. T10X, iki farklı donanım ve iki farklı batarya seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. En dikkat çeken özelliklerinden biri ise kilometre menzil seçeneği olacak. Bu sayede, T10X ile daha uzun mesafelere seyahat etmek daha da keyifli hale gelecek. Yerli ve milli üretimimiz TOGG, hem teknolojik özellikleri hem de tasarımıyla Türkiye’nin gururu olmaya devam ediyor.

TOGG FİYATI 953 BİN TL OLARAK BELİRLENDİ

TOGG tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin otomobili olan elektrikli aracın başlangıç fiyatı 953 bin TL olarak belirlendi. Bu fiyat, standart menzilli model için geçerli olacak. TOGG’un teknolojik özellikleri ve yerli tasarımıyla öne çıkan aracı, ileri seviye batarya teknolojisi ve yüksek performansıyla da dikkat çekiyor. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olması ve elektrikli araç pazarında yer alması, TOGG’un hem ülkemiz hem de dünya genelinde büyük bir başarıya imza attığının kanıtı. Bu önemli gelişmeyi yakından takip ediyoruz ve TOGG’un gelecekteki başarılarını merakla bekliyoruz.

3 MODEL 3 FARKLI FİYAT

TOGG’un elektrikli SUV modeli T10X, iki farklı batarya seçeneği ve iki farklı donanım paketiyle kullanıcılara sunulacak. 52.4 kWh kapasiteli batarya seçeneği, 16.7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değeri sunarken, 88.5 kWh kapasiteli batarya seçeneği ise 16.9 kWh/100 km (WLTP) tüketim değerine sahip.

  • Aracın en düşük fiyatlı versiyonu V1 RWD Standart Menzil olarak 953 bin TL‘ye satışa sunulacak.
  • Aynı menzil değerine sahip dolu paketli versiyonu ise V2 RWD Standart Menzil olarak 1 milyon 55 bin TL’ye sahip olacak.
  • Ayrıca V2 RWD Uzun Menzil adı verilen ve daha uzun menzil sunan bir diğer dolu paketli versiyon da 1 milyon 215 bin TL fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Model adındaki T, Türkiye’yi ve TOGG’u ifade ederken, 10’un C segmenti platformunu, X’in ise SUV gövde tipini ifade ettiği açıklandı.

Ön Siparişler Başlıyor!

TOGG, C-segment elektrikli SUV modelinin adını ve fiyatını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, otomobilin adı T10X olarak belirlendi. Ayrıca, otomobil için ön siparişler 16-27 Mart tarihleri arasında Trumore dijital platformu ve TOGG web sitesi üzerinden alınacak.

TOGG NASIL SİPARİŞ VERİLİR?

TOGG siparişi, çekiliş yöntemiyle belirlenecek kullanıcılarla 2023 yılı boyunca gerçekleşecek. T10X için ön sipariş süreci 16-27 Mart tarihleri arasında togg.com.tr ve Trumore uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek. Trumore uygulamasını indiren veya Togg websitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her bir kullanıcı, cüzdanlarına aktardıkları 60 bin TL ön ödeme yaparak çekilişe katılma hakkı kazanacak. Ön sipariş sahipleri, 28 Mart’ta noter huzurunda yapılacak dijital çekiliş sistemiyle belirlenecek. Çekiliş sonucunda sipariş hakkı kazananlar teslimat önceliğiyle birlikte belirlenecek. Teslimat tarihi belirlenirken seçilen versiyonun yaklaşık teslimat dönemi ile kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.