fbpx

Çiftçilere Mazot Desteği Başvuruları Başladı

Çiftçilere Müjde! Ankara Büyükşehir Belediye Belediyesi, çiftçilere yapacağı mazot yardımı için başvuruları almaya başladı.

Çiftçilere Mazot Desteği Başvuruları Başladı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesabından Çiftçilere Mazot Desteğine başlanacağını resmi twitter hesabında duyurdu. Başvurular: 12.01.2022 tarihinde bugünden itibaren başlayıp, 18 Şubat 2022 tarihine kadar alınacak.

ABB Mansur Yavaş’tan Çiftçilere Mazot Desteği Başladı

Mansur Yavaş Çiftçilere Mazot Desteğini şu ifadelerle açıkladı

”Yerel yönetimler bazında Türkiye’nin en kapsamlı “Çiftçilere Mazot Desteğine” başlıyoruz. Kararımızı destekleyen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Üreticimizin ekonomik krizin altında ezilmesine izin vermeyeceğiz.”

Başvurular https://baskenttarim.ankara.bel.tr/ Linkinden yapılacak.

ABB Mazot Desteği Başvuru Şartları 2022

Başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

  1. 18 Yaşından Büyük Olmak
  2. Aynı Haneden Yalnızca 1 Kişi Yararlanabilir
  3. İkametgâh adresi Ankara dışı olanlar yararlanamayacaktır.
  4. Başvuru sahibine ait traktör varlığı olmalıdır.
  5. Çiftçi Belgesi (ÇKS Belgesi) ve Traktör Ruhsatı aynı kişi üzerine olmalıdır.
  6. E-Devlet çıktısı Çiftçi Belgesi (ÇKS Belgesi) kabul edilmeyecektir.
  7. Yüklemelerin yapıldığı tarih itibari ile en geç 3 ay içerisinde Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığının belirleyeceği bir tarihte harcanmayan bakiyeler Belediyemiz hesabına aktarılacaktır.

Başvuru Tarihleri 12.01.2022 bugün başlayıp 18.02.2022 tarihine kadar sürecek olup çiftçiler ÇKS belgesi ve traktör ruhsatı ile yukarıdaki başvuru linkinden müracaatlarını ABB online olarak iletebilecektir.

Çiftçilere Mazot Desteği Başvuruları Başladı

24 Aralık 2021’de İstanbul’da düzenlenen İYİ Parti’nin düzenlediği ‘İYİ Kalkınma Kongresi’ne katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Tarıma teşvik için, ilk defa arpa ve buğday verdik. Nisan 2022 itibarıyla mazot yardımı da yapacağız’ demişti.

Nisan 2022’de mazot Yardımı

Mansur Yavaş şu açıklamayı yapmıştı “”İşsiz gelenlerin, uygulanan politikalar nedeniyle hayvancılığı üretimi bırakıp şehre gelen insanların sizden hep iş bekliyor. Aslında bunların en iyi bildiği iş var tarım. Bunu teşvik etmek lazım. İlk defa arpa ve buğday tohumu verdik.

Türkiye’de ilk defa aynı zamanda Nisan 2022’de mazot yardımı da yapacağız. Bunlar Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı küçük çiftçiler. Sonra belediyenin büyük bir arazisi var. Orada rekreasyon alanı yapıyoruz 2600 dönüm. Orada silaj üretimi yaptık. 3 bin ton. Onu da hayvancılık yapanlara ücretsiz dağıtıyoruz. Aile çiftliklerine dağıtıyoruz. Bu şekilde teşviklerle onların üretime devam etmelerini sağlıyoruz. En büyük sorun gübre. Rakamlar çok arttı. Şu anda belediyemizin bir şirketi gübre ithal etmek istiyor yurt dışından. Eğer ithal edersek, gübreyi de vermek suretiyle tarıma desteğin nasıl verildiğini, verildiği zaman ne olacağını, Türkiye’ye örnek olacak şekilde hem istihdam sağlayacağını hem gelir elde edeceğini göstermiş olacağız” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!