MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Uzaktan Eğitime Ücretsiz Tablet Desteği

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Uzaktan Eğitime Ücretsiz Tablet Desteği
A+
A-

2021 Güncel:

Meb ücretsiz bedava tablet başvurusu yapmak isteyenler için tablet başvuru formu, MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır ve nasıl alınır, ücretsiz tablet bilgisayar başvurusu ve bedava tablet başvurusu formu doldurma 2021, ücretsiz tablet dağıtımın hangi illerde gerçekleştirildiği tüm detayları içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Devlet destekli tablet başvurusu ve dağıtımı hakkında araştırma yaptık.

MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımı 2021 Devam Ediyor

Pandemi nedeni ile uzaktan eğitim sürecine geçtiğimiz bu dönemde, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için uzaktan eğitim desteği devam etmektedir. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin eğitimine devam etmesi için tablet yardımı sürüyor. Öğrenci ve veliler tablet başvurusu için detayları araştırmaya tekrar başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ulaştırılacak olan tablet bilgisayarlarda, öğrencilerin uzaktan eğitim için ihtiyaç duyduğu 25 GB kotalı internet paketi de var. Tablet desteği de yine başvuru gerekmeksizin ailenin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı ve öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler çerçevesinde gerçekleştirilecek. STK ve kamu özel kurumlar tarafından sunulan bilgisayar destekleri ihtiyaç sahiplerine hızla ulaşabilmesi için hazırlanan bu adil bir dağıtım stratejisi üzerinden dağıtımların gerçekleştirileceği bildirildi.

Bu kapsamda;

 • Ocak ayı içerisinde 500 bin tabletin dağıtımının tamamlandığı MEB tarafından açıklandı.
 • Şubat ayı içerisinde de 100 bin tabletin dağıtımı yapıldı.
 • Mart ayında da 31 ilde 68 bin 241 tablet verilecek.
 • Nisan ayında dağıtılacak tablet için açıklama yapıldı.

2021 MEB tablet başvurusu için önemli detaylar! İşte, ücretsiz tablet başvurusu nereden, nasıl yapılır? 500 bin tablet ve 25 GB internet’in detayları…

Nisan Ayında 12. Fazında İnternet Paketli 34.445 Ücretsiz Tablet Dağıtımı Başladı!

12’nci faz ücretsiz tablet dağıtımı ile ilgili açıklama yapan Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk 12-18 Nisan arası, 62 ildeki öğrencilere toplam 42 bin 873 tablet bilgisayar daha içlerinde 25 GB internet paketi ile birlikte öğrencilere dağıtıldığını aktardı.

Ziya Selçuk, 62 ile gönderilen ücretsiz cihazların içinde öğrencilerin canlı dersler ve EBA platformundan yararlanabilmeleri için 25 GB internet paketi bulunduğunu belirterek, uzaktan eğitimdeki alternatif sistemleri ve kaynak destekleriyle her bir çocuğa ulaşmayı amaçladıklarını vurguladı.

Erişim konusunda ellerinden geleni yapacaklarını ve desteği devam ettireceklerini aktaran Selçuk, “500 bin tablet dağıtımı olarak koyduğumuz hedefi ocak ayında aşarak desteğimizi artırdık. 700 binin üzerinde tablet çocuklarımıza ulaştı. Bu hafta 42 bin 873 bilgisayarın daha sevkiyatını başlattık.” ifadesini kullandı.

MEB Uyardı. Ücretsiz Tablet Veriyor Dolandırıcılığına İnanmayın.

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni dolandırıcılık sistemi ile ilgili sosyal medya hesaplarından uyarıda bulundu. Gelen mesajda bulunan linke TIKLAMAYIN.

Nisan Ayında 11. Fazında İnternet Paketli 34.445 Ücretsiz Tablet Dağıtımı yapıldı

Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı açıklamaya göre, 05-11 Nisan tarihleri arasında 29 ildeki 34 bin 445 tablet bilgisayar sevkiyatına başlandı. 11. fazında 25 GB internet paketli 34.445 tablet daha 29 ildeki öğrencilere ulaştırıldı. Ücretsiz tabletler, yaklaşık, 19 bin 524’ü yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine ulaştırılacak. Yatılı bölge ortaokulu öğrencilerinin tamamı tabletlerine kavuşmuş oldu.

Nisan Ayında 10. fazında internet paketli 27.445 Ücretsiz tablet dağıtımı yapıldı.

MEB Ziya Selçuk resmi twitter hesabında yaptığı açıklamasında ”bir yandan öğrencilerimizi yüz yüze eğitimle okullarına kavuştururken bir yandan da uzaktan eğitim sistemlerimize erişim desteği için çalışıyoruz. Tablet dağıtımlarımızın 10. fazında internet paketli 27.445 cihaz daha öğrencilerimize ulaştırdık ” Dedi
Emek verenlere teşekkürler.

“Eğitimde Kontrollü Normalleşme” döneminde öğrenciler, koşullar doğrultusunda okullarına kavuşurken tablet bilgisayar seti dağıtımları da artarak devam ediyor. 22 Mart’tan bu yana içinde 25 GB internet paketi bulunan 27 bin 445 tablet bilgisayar daha öğrencilere gönderildi.

Uzaktan eğitim sürecinde cihaz ya da internet erişimi gereksinimi olan tüm öğrenciler için başlatılan tablet dağıtımlarında 500 bin adet olarak konulan ilk hedefle ocak ayı verileri aşılarak 700 bine yakın öğrenciye ulaşıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, “Eğitimde Fırsat Adaleti’ parolasıyla daha çok öğrenciye ulaşmak için dağıtımları sürdürüyor.

 1. faz tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında bakanlık tarafından tedarik edilen 27 bin 445 cihazın sevkiyatına başlandı.

10.faz tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında tablet bilgisayarların 18 bin 764’ü yatılı bölge ortaokulu öğrencilere ulaştırılacak. MEB’in ücretsiz tablet dağıtımında veli ve öğrencilerin herhangi bir başvuruda bulunması gerekmiyor. Ailelerin gelir durumu ve okul çağındaki kardeş sayısı gibi durumlar ile ücretsiz tablet dağıtımı yapılıyor.

Mart Ayında 31 ilde 68 Bin 241 Tablet Dağıtımı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu hafta öğrencilere 31 ilde 68 bin 241 tablet dağıtımı yapılacağını bildirdi. Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Bakan Selçuk, öğrencilere yeni dönemde daha aktif çalışması için yapılan ücretsiz tablet bilgisayar için http://ebadesteknoktasi.meb.gov.tr/ merkezlerine beklediklerini belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, tabletlerin gönderildiği illerin yöneticileri ile video konferansta bir araya geldi. Yapılan açıklamada 9’uncu faz dağıtımı kapsamında Gaziantep, Van , Mardin ve Şanlıurfa’ya da 48 bin 237 adet tablet bilgisayar gönderileceği belirtildi. İfadelerini kullandı.

Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021

Uzaktan eğitim sürecinde maddi durumu yetersiz olan ve dersleri takip etmekte zorlanan öğrenciler için yapılan yardımlar MEB’ e bağışlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tablet başvurusu  kampanyalarından yararlanmak için Milli Eğitim Bakanlığı resmi sayfasına başvuru yapıldığı gibi eba destek noktalarından tablet öğrencilere ulaştırılacaktır.

MEB Tablet Başvuru Formu Doldur 2021

MEB tarafından öğrencilere verilecek olan Tablet bilgisayar başvuru formuna gerek duyulmaksızın, ailelerin gelir durumu gibi kriterler esas alınarak İl müdürlükleri tarafından ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılacaktır.

Belirli periyodlara göre uygulanan ücretsiz tablet dağıtımında öğrenci ve velilerin herhangi bir başvuruda bulunması gerekmiyor. MEB’in ücretsiz tablet dağıtımında, tablet bilgisayar için ailelerin gelir durumu ve okul çağındaki kardeş sayısı gibi durumlar göz önüne alınıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şimdiye kadar belirlenen kriterler ölçüsünde “Eğitimde ’kontrollü normalleşme’ ile çocuklarımızı koşullar ölçüsünde okullarına kavuştururken bu hafta 68 bin 241 tablet bilgisayarı daha 31 ilde öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Çocuklarımızı, yeni dönemde daha aktif çalışacak EBA destek noktalarına davet ediyoruz”

Tabletler Bu Hafta Ulaştırılacak

Öğrencilere 26 ilde 10. fazında internet paketli 27.445 Ücretsiz tablet dağıtımı yapıldı. Selçuk; “26 ilimize 27 bin 445 tablet bilgisayar setini, içinde her zamanki gibi 25 GB internet paketi ile ulaştırılacak. dedi.

MEB 300 Bin Ücretsiz Tablet Dağıtımı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, “21 Aralık tarihine kadar 200 bin tablet daha dağıtılacak, 2021 Ocak ortasına kadar ilave 300 bin daha dağıtılacak.” dedi. MEB ücretsiz tabletler milli eğitim müdürlüklerince ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılıyor.

Aralığın 14’ünde, 21’inde, 28’inde tekrar bir dağıtım süreci başlıyor. Yaklaşık 300 bin tablet dağıtımı gerçekleştirilecek bu süreçte. Ocak ortasına kadar da 500 bin tabletin dağıtımı tamamlanmış olacak.” bilgisini paylaştı. Mart ayında da 31 ilde 68 bin 241 tablet dağıtımı başlıyor.

Nisan Ayında Bedava tablet dağıtımlarına başlandı.

Uzaktan eğitim sürecinde tablet ve internet erişimi ihtiyacı olan tüm öğrenciler için başlatılan tablet dağıtımlarında 500 bin adet olarak konulan ilk hedefle ocak ayı verileri aşılarak 700 bine yakın öğrenciye ulaşıldı Meb;, “Eğitimde Fırsat Adaleti‘ parolasıyla daha çok öğrenciye ulaşmak için dağıtımları sürdürüyor.

 1. faz tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında bakanlık tarafından tedarik edilen 27 bin 445 cihazın sevkiyatına başlandı.

500 Bin Tablet Ücretsiz Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdiği ücretsiz laptop müjdesinden  sonra maddi imkanları yetersiz olan öğrencilerin kimlere verileceği konusunda araştırmaları da başladı. Devletin bu yardımından, meb tablet başvurusu yapacak olan ihtiyaç sahibi ailelerin okuyan çocuklarına yapılacağı tahmin edilirken, ailelerin gelir durumu, ailedeki çocuk sayısı ve özel eğitime devam etmesi gibi durumlar göz önünde bulundurularak ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edilerek bu ailelerin çocuklarına adil bir dağıtım yapılması için çalışmalara başlandığı belirtirken, konu ile ilgili daha detaylı bilgiler henüz paylaşılmadı.

MEB Tablet Başvurusu Formu Doldurma

500 bin tablet devlet yardımından yararlanmak isteyenler tarafından bu başvuruların nasıl yapılacağı araştırılmaya başlandı. İlk etapta 500 bin cihazın verilme süreci başlamıştı, MEB ücretsiz tablet başvurusu ile ilgili açıklama yapıldığından devletdestekli.com üzerinden tüm detayları öğrenebilirsiniz.

MEB Tablet Başvurusu Yap

Eğitim desteği kapsamında yapılan bu bilgisayar desteklerinin 3 bin TL. değerinde olduğu açıklandı.

Türk Kızılay Mobil Çağrı Merkezinden 168i arayarak bağış yapılmaktadır. Toplanan laptoplar dağıtma aşamasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Ilıcalı ise topladığı tüm parayı MEB’ e aktaracaktır. MEB başvuru yapan tüm öğrencilere laptop yardımlarını ulaştıracaktır.

BELEDİYELERİN TABLET BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR

Belediyeler tarafından sağlanan tablet dağıtımları devam ediyor. Tablet başvurularında; öğrenci adı soyadı, adresi bilgileri, veli bilgileri, okul sınıf bilgilerinin yazılarak talep oluşturulması gerekiyor. İnternet üzerinden sağlanan başvuru formu tamamlandıktan sonra ücretsiz tablet başvuru işlemi gerçekleşiyor. Belediyelerin tablet desteklerini tek tek bakacak olursak;

Sivas’ta 5 Bin Öğrenciye İnternet Paketli Tablet Desteği

Sivas Belediyesi, yeni tip Covid-19 sürecinde uzaktan eğitime erişim noktasında sıkıntı yaşayan 5 bin öğrenciye  1 yıllık anlaşmalı internet paketi yüklü cihaz hediye edecek. Salgın döneminde eğitimde fırsat eşitsizliğini yok etmek için başlatılan projenin tanıtımı ve ilk cihazların dağıtımı için Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Bu programda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediyesi’nin eğitime sağladığı destek ile büyük Türkiye’nin geleceğini şekillendiren güçlü nesillerin oluşmasına öncülük ettiğini belirtti. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise uzaktan eğitime erişim noktasında fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak için ihtiyaç sahibi öğrencilere internet paketi yüklü tablet dağıtmaya karar verildiğini açıkladı.

Sivas Valisi Ayhan;

Ben teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Eğitim hepimizin görevidir. Gelecek nesilleri ruhen ve bedenen sağlıklı bir şekilde doyurmak için ne yapsak azdır. Dolayısıyla bütün idarecilerimizin belediyemizin bu anlamlı projelerine destek vermesi gerekiyor.

Açıklamasında bulundu.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise uzaktan eğitime erişim noktasında fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak için ihtiyaç sahibi öğrencilere internet paketi içerisinde yüklü olan tablet dağıtmaya karar verdiklerini aktardı. Öğrencilerin bu süreci sıkıntısız geçireceklerini anlatan Bilgin,

Bugün itibari ile sembolik olarak öğrencilerimize tablet dağıtımına başlıyoruz. Haftaya da inşallah 2 bin öğrencimize 12 aylık taahhüdü yapılmış 30 GB internet paketi yüklü cihazlarını dağıtacağız. Hedefimiz 5 bin tablet dağıtarak merkezde sıkıntıyı ortadan kaldırmak.

diyerek açıklama yaptı. Başvurular için Sivas Belediyesi sayfasından iletişim bilgileri ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Esenler Belediyesi Tabletsiz Çocuklar Kalmasın Projesi

Esenler Belediyesinin ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlattığı kampanya şartları şunlardır;

 • İlkokul. ortaokul veya lise öğrencisi olmak.
 • Sosyla Yardım Yönetmeliği şartlarına uymak.
 • Esenler Kaymakamlığı tarafından onaylanmış Milli Eğitim Müdürlüğü’nün EBA platformuna giremediğini tespit ettiği öğrencilerden olmak.
 • Dağıtım öncelik sırası 8. ve 12. sınıf öğrencilerinde olacak.
 • Esenler’ de ikametgah ediyor olmak.
 • Esenler’ de bir okulda okuyor olmak.
 • Birden fazla öğrencinin olduğu tespit edilen ailelere sadece 1 adet verilecek.
 • Tabletin fazla olması durumunda bir önceki yılın başarı durumu dikkate alınacak.

Bu şartlar altında Esenler Belediyesi kurumsal web sitesi üzerinden veya 444 00 73 çağrı merkezi aranarak başvuru için kayıt yaptırabilirsiniz.

Kadıköy’de Uzaktan Eğitim Gören Öğrencilere Bilgisayar Desteği

Kadıköylü ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayar desteği vermek için ”Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar” kampanyası başlatıldı. Bu destek kapsamında belediyeye bağışlanan sıfır veya ikinci el bilgisayarlar Belediye tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere ulaştırılıyor. 444 55 22 numarasını arayarak veya Belediyeye direkt olarak Ücretsiz laptop ve tablet başvurusu için, Halkla İlişkiler Saha Birimini arayarak, yapabilirsiniz.

BAYKAR Tablet Yardımı Nasıl Alınır?

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama da fırsat eşitliğine katkı sunmak hedefi ile yola çıktıklarını duyurdu. Kampanya kapsamında hediye edilecek bilgisayar ve tabletler Milli Eğitim Bakanlığı ile beraber ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılacak. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Tuzla Askıda Tablet Kampanyası

Uzaktan eğitimden mahrum kalan öğrencilere el uzatıp askıya tablet bırakmak isteyen bağışçılar buradan bilgilerini doldurarak, askıya tablet bırakabilirsiniz. Bırakmak istediğiniz cihaz sayısını ve türünü buradan girerek destek olabilirsiniz. Başvuru formları, Belediye görevlileri tarafından incelenerek uygunluk durumuna göre değerlendirilerek sonrasında görevliler tarafından öğrenciler tespit edilerek kapılarına asılacaktır.

Kayseri’ de 10 Bin Tablet Desteği Yapılıyor!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından uzaktan eğitim alacak ihtiyaç sahibi öğrenciler için 10 bin tablet desteği verecektir. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre il genelinde ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber çalışma yürütüldüğü görüldü. Konu ile ilgili Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar Belediye başkanları yaptığı görüşmeler sonrasında şu açıklamada bulundu;

Eğitimde fırsat eşitliğinin bütün çocuklara sağlanması gerektiği inancıyla, çocukların geleceğine katkı sunmak için Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde belediyelerimiz 10 bin adet tablet desteğinde bulunacaktır. Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde tabletler uzaktan eğitim alacak ihtiyaç sahibi yavrularımıza ulaşacaktır.

İfadelerini kullandı. Başvuru için Belediyelere giderebilir veya web sitesinden bilgi alarak başvuru yapabilirsiniz.

Konyaaltı Belediyesi’nden İhtiyaç Sahibi Olan Öğrencilere Tablet Desteği

Antalya’ da Konyaaltı Belediyesi’nin ekim ayı olağan meclis toplantısı, Nazım hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Semih Esen başkanlığında gerçekleştirildi. 11 gündem maddesinin yer aldığı bu toplantıda başkan Esen, Covid-19 sebebi ile uzaktan eğitim gören öğrencilerin önemli bir sorunu haline gelen laptop ve tablet konusu gündeme taşındı. Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, yoğun bir şekilde ailelerin ihtiyaçları konusunda belediyeye başvuruda bulunduğunu aktardı. Ekonomik nedenlerden dolayı her evde cihaz olmadığını söyleyen Esen;

Bize ulaşan talepleri imkanlar doğrultusunda karşılamaya çalıştık. Ancak hem Konyaaltı Kaymakamlığı’mıza hem de belediyemize bu konuda çok sayıda talep gelmeye devam ediyor.

dedi.

Uzaktan Eğitime Tablet Desteği

Döşemealtı Belediyesi tarafından coronavirüs salgını sebebi ile evinde laptop, tablet ve interneti bulunmadığı için uzaktan eğitim sistemi EBA’ya giremeyen öğrencilere ilk etapta 100 kişiye tablet bilgisayar ve ücretsiz olarak internet desteği sağlayacaktır. Belediye Başkanı Turgay Genç, uzaktan eğitime bilgisayarı, tableti ve interneti olmayan öğrencilerin olup olmadığının araştırılıp belirlenmesi talimatını verdi. Tespit edildikten sonra uzaktan eğitim sistemi EBA’ya giremeyen öğrencilere bilgisayar ve internet dağıtılması için Ekim ayı Meclis toplantısına öneri verildi. Başkan Genç, öneri sonrası tüm partilerin oy birliği ile bütçe ve plan komisyonuna havale edildi. Alınacak karardan sonra ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtım yapılmaya başlayacak.

Nilüfer Belediyesi’nden Öğrencilere Destek

Nilüfer Belediyesi uzaktan eğitimden mahrum kalan öğrencilere, eğitimlerine devam etmeleri için tablet dağıtımı sağlıyor. İhtiyacı olan öğrencilere verilen bu destek ile uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler evlerinden canlı dersleri takip edebilecekler. Tableti ve bilgisayarı olmayan öğrencilere eğitimlerinden mahrum kalmamaları için destek olmak maksadı ile ”Eğitime Destek Olun! Eksik Olmayın” sloganı ile başlattığı kampanya da dayanışmanın en güzel örneklerinden biri haline geldi. Kampanya çerçevesinde toplanan cihazları ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine giderek, öğrencilere ulaştırmaya başladı. İhtiyaç sahibi ailelere verilen tabletler ve kulaklıklar sayesinde öğrenciler canlı derslerini aksatmadan takip edecekler. Nilüfer Belediye Başkanı, ”Eksik Olmayın” kampanyasına destek olan hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

Samsun’dan ”Sınıf Tam Öğretmenim” Tablet Kampanyası 

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından toplumsal dayanışma, birlik ve beraberliğe destek olmak adına başlatılan kampanya ile 19 Mayıs ilçesinde uzaktan eğitimi almayan öğrenci kalmayacak. 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol yaptığı açıklamada, ”kampanya kapsamında EBA Canlı Ders ve EBA Portalı ile diğer internet tabanlı eğitim uygulamalarını kullanarak eğitime daha çok katılımı sağlamak amacı ile toplanan cihazlar ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tespit edilerek en kısa sürede ulaştırılacak, bağışta sıfır ve çalışır durumda olan ikinci el cihazlar kabul edilecek. Tespitler sonrasında teslimler, ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürlükleri tarafından yapılacak. Tablet dağıtım önceliği ilk olarak kırsal bölgelerde TRT EBA TV‘ yi izleyemeyen ve EBA Destek noktalarına ulaşım konusunda sorun yaşayan, evde okul çağında kardeş sayısı fazla olan öğrencilere sınav döneminde olan 8. sınıf ve 12 sınıf öğrencilerinden dağıtıma başlanacak ve sonrasında 5. sınıf ile 9. sınıf öğrencileri sıraya konularak dağıtılacak.

Adana’ da Bilgisayar ve Tablet Toplama Kampanyası

Adana Büyükşehir Belediyesi, pandemi sebebi ile internet ortamında evlerinde eğitime devam eden tablet ve bilgisayarı olmayan ihtiyaç sahibi ailelere destek  vermek amacı ile kampanya başlattı. ”Bu Dayanışmada Gelecek Var” mesajı ile başlatılan kampanyayla ilgili açıklama yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ”Kullanmadığınız eski tablet ve bilgisayarlar ile destek için yeni satın alınan tablet ve bilgisayarları toplayarak, ihtiyaç sahibi öğrencilerle buluşturuyoruz” dedi. Yardımda bulunmak isteyen kişiler, ve ihtiyaç sahipleri sefkatkoprusu.com adresinden form doldurarak bu yardımlara ulaşabilir. Gerekli belgeler ile beraber Derman ekibine başvuruda bulunan vatandaşların bilgileri elektronik bilgi sistemi üzerinden sorgulanacak ve ihtiyaç sahibi öğrenciler tespit edilerek dağıtımlar yapılacak.

İzmir’ de Tablet Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kampanya’ da binlerce öğrenciye ücretsiz veriliyor. Detaylar için ve başvuru için buraya tıklayınız.

Yeşilyurt Belediyesi Tablet Desteği

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı başvuruları devam etmektedir. Gerekli bilgi ve başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Çaldıran Belediyesi Tablet Dağıtıyor!

Çok sayıda öğrenciye ücretsiz dağıtım yapacağını duyurdu. Bilgi ve başvuru formu için Çaldıran Belediyesi resmi sayfasını takip edebilirsiniz.

Arnavutköy Belediyesi Tablet Desteği Yapıyor

Arnavutköy Belediyesi yaptığı açıklamada çok sayıda öğrenciye ücretsiz tablet dağıtacağını belirtti.

Devlet Tablet Dağıtımı Başvurusu

Acun Ilıcalı’nın başlattığı ”Haydi Şimdi” kampanyası ile bedava laptop ve tablet kampanyaları ile imkanı olmayan öğrencilerin tablet sahibi olmaları amaçlanmaktadır. Uzaktan eğitim sürecinde bedava tablet, bilgisayar ve laptop kampanyasının başvuru sürecinin bilgilerini sizler ile paylaştık. Acun Ilıcalı’ nın başlattığı ”Haydi Şimdi” desteğine TV8 ekranlarından yapılan yayına katılarak gerçekleştirildi. SMS yolu ile katılmak isteyenlerin ”EĞİTİM” yazıp 2868‘ e mesaj göndererek kampanyaya destek olabilirsiniz.

Yurt genelinde uzaktan eğitim seferberliği devam etmektedir. Ücretsiz tablet yardımı yapan; BAYKAR’ dan Esenler Belediyesine, Kayseri Büyükşehir Belediyesine, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının yardımlarından yararlanabilirsiniz.

MSB İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Dağıtacak

MSB tarafından yapılan açıklamalarda ”Öğrencilerimize destek için bizde varız!” diyerek Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın talimatı ile Bakanlığa bağlı MKEK kurumu 1.500 adet, ASFAT A.Ş. 1.500 olmak üzere toplamda 3 bin adet tablet ile gençlere destek vereceğini açıkladı.

Zor günler geçiren vatandaşa bir destekte kooperatiflerden geliyor. 5 yıl vadeli aylık 0,37 faizli esnaf kefalet kredisi hesaplama işlemi yapabilir, ortalama 200.000 TL. civarında kredi kullanabilirsiniz.

Eğitim ve benzeri giderler için nakite ihtiyacı olanlar yüksek limitli ve masrafsız kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

ETİKETLER:
Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Avatar Şirvan dedi ki:

  Dönüş yaparsanız çok seviniriz

 2. Avatar Şirvan dedi ki:

  2 tane öğrencim var uzaktan eğitim görüyorlar ne bilgisayarımız var ne tabletimiz var Sizden tablet yardımları talebinden bulunmak istiyorum bize yardımcı olursanız çok seviniriz çocukların geride kalmasın yardımcı olun çocuklarıma

1 75 76 77