Üniversite Öğrencilerine Vergisiz Cep Telefonu Ne Zaman Verilecek?

Üniversite Öğrencilerine Vergisiz Cep Telefonu Ne Zaman Verilecek?
02/05/2023 08:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin seçim beyannamesini açıkladı. Üniversite öğrencilerine cep telefonu ve bilgisayar alımlarında tek seferlik vergi muafiyeti sağlanacak. İşte tüm detayları..

Öğrencilere Müjde! Cep Telefonu ve Bilgisayar Alımlarında Vergi Kalkıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan buna göre seçim beyannamesinde yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanacağını açıkladı.

Öğrencilere Aylık 10 GB İnternet

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca üniversiteli gençlere aylık 10 GB ücretsiz internete desteği verileceğini duyurdu. Gençlere teknoloji vergi indiriminin kaç lira olacağı ve satın alma detayları henüz netleşmedi.

Hangi model ve fiyat aralığındaki ürünlere muafiyet sağlanacağı ise açıklanmadı.

Yurt Dışı Telefonlarda Kullanım Süresi Uzuyor!

Yurt dışından getirilen mobil cihazların kayıt dışı kullanım süresi, yurt dışında ikamet eden vatandaşlar için 120 günden 180 güne çıkacak.

Gençlere Sinema, Tiyatro, Kültürel Ve Sanatsal Etkinlikler Ücretsiz Ve İndirimli Olacak!

Üniversiteli gençlere “Gençlik Kartı” uygulaması başlatılacak. Bu karta sahip olan gençlere tiyatro, Sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz veya indirimli yararlanma imkanı getirilecek.

Öğrencilere sed yardımı 2023 ödeme listesi!

Genç Girişimcilere Tarım Girişimcilik Bölgeleri Kurulacak

Genç girişimcilerimiz için Tarım Girişimcilik Bölgeleri (TARGİB) kurulacak.

TARGİB’lerde;

Ziraat mühendisleri öncelikli olmak üzere, genç girişimcilere herhangi bir bedel almaksızın arazi tahsisi, Kurulacak Aile ve Gençlik Bankası tarafından ilk iki yıl ödemesiz ve beş yıl vadeli faizsiz kredi desteği ve belirli bir süreyle ürün alım garantisi veya sözleşmeli üretim modelinin uygulanmasını sağlanacak.

Öğrencilere Kredi ve Burs İmkanı

Bu kapsamda aktarılan kaynakları artırarak, başvuran her öğrenciye eğitim kredisi ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlanacak.

Öğrencilere vergisiz telefon ne zaman gelir?

Öğrencilere vergisiz telefon Ak parti seçim beyannamesinde mevcut olup, eğer seçim sonucunda Ak Partinin kazanması durumunda 2023 yılı içerisinde öğrencilere vergisiz telefon uygulamasının başlayabileceği değerlendiriliyor.

Vergisiz Telefon Alma Şartları Neler Olacak?

Şuan itibariyle üniversite öğrencileri vergisiz telefon imkanı bulunmuyor. Cumhurbaşkanımızın beyannamede belirttiği uygulamaya başlanır ise vergisiz telefon almak için:

  1. Üniversitesi öğrencisi olmak ve belgelemek
  2. Daha önce indirimli vergisiz telefon almamış olmak

şartlarını taşıyan üniversite öğrencilerinin vergi indirimli cep telefonu alabilecekleri değerlendiriliyor.

Vergisiz telefon ne zaman yürürlüğe girecek?

Şuan için bu kapsamda bir düzenleme bulunmadığından ne zaman yürürlüğe gireceğine ilişkin bir tarih açıklamak söz konusu değil. Ancak bahse konu beyanname içeriğine göre Ak Partinin 2023 yılı seçimlerini kazanması durumunda 2023 yılı Aralık ayı bitimine kadar uygulamaya konulabileceği değerlendiriliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.