Uyurken Para Kazandıran İşler 2022 (10 Yeni İş Fikri)

Uyurken bile para kazanmak istiyorum diyorsanız eğer listelemiş olduğumuz iş fikirleri ile para kazanabilirsiniz. Bunları nasıl mı yapacaksınız? Uyurken Para Kazandıran İşler içeriğimizde detaylandırdık.

Uyurken Para Kazandıran İşler 2022 (10 Yeni İş Fikri)
15 Haziran 2022 10:40

Uyurken Para Kazandıran İşler 2022 yılında hangileri olduğunu merak edenler için yazımızda anlattık. ”Uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsan ölene kadar çalışırsın” diyen ünlü milyarder girişimci Warren Buffett‘in bu sözünden yola çıkarak, sizi sıfırdan milyonerlik yolculuğuna çıkaracak ve uyurken bile kafayı kullanarak para kazandıracak yöntemlerin neler olduğunu araştırdık.

Alın teri ile para kazanmanın oldukça zor olduğu son dönemde, uyurken para kazanmak istiyorum, ancak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum diyen girişimciler için yol haritası olacak kısa sürede para kazandıran işleri ve iş fikirlerini listeledik. Pasif gelir sayesinde az da olsa para kazanmak isteyenler olduğu gibi gözlerini yükseklere dikerek 1’e 10 kazandıracak parlak iş fikrine ihtiyaç duyan girişimcilerde var. 24 pasif gelir tekniği ile alıcısı hazır işleri ve ne kadar az iş o kadar para getirecek uyurken para yapmaya yarayacak işlerin neler olduğuna değindiğimiz bu yazımızdan aradığınız fikirleri bulduktan sonra pasif gelir kaynakları inceleyerek sizde hayalinizi kurduğunuz paraya uyurken bile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Buffett Para Kazanma Sırrı Neydi?

Coca-cola şişelerini satarak işe başlayan, Amerikalı iş adamı, hisse senedi yatırımcısı ve hayırsever olan Warren Edward Buffett 20. yüzyılın en başarılı yatırımcılarından biri olarak girişte ünlü sözünü bu işleri araştıran girişimciler için örnek göstermek istedik. Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO’su ve en büyük hissedarı olan Forbes Dergisi’ne göre dünyanın en zengin 3 insanı olan Buffett’in çok para kazanma sırrı sizce neydi hiç merak ettiniz mi?

Zenginliğini borsada ki yatırımlarına borçlu olduğunu söyleyen ve günde 5-6 saate yakında okuma yapan, yatırım sırlarının yanında ayrıca okumanın beynindeki karar verme sistemini hızlandırdığını iddia eden ve karar merceklerini geliştirdiğini söyleyen Buffet’in birçok sırrı var.

Zenginliğin sırrını bir cümleye sığdırdığı girişte örnek verdiğimiz sözü ile ünlü olan milyarder zengin bir girişimci olan Warren Buffet’a göre zengin olmanın sırları ve kuralları şöyle:

 1. Birinci kural: Asla Para Kaybetme,
 2. İkinci kural: Hiçbir zaman unutma, Hiçbir yatırımcı para kaybetmek için yatırım yapmaz,
 3. Üçüncü kural: Daima kendinden daha iyi konumda olan insanlarla birlikte ol,
 4. Dördüncü kural: Orta karar bir firmayı harika bir fiyata almaktansa, orta bir fiyata almak daha iyidir,
 5. Başkaları aç gözlü davrandığında kork ve geri dur, Başkaları korktuğu zaman yumul,
 6. Sürü psikolojisinden uzak dur.
 7. Kendinizi farklılaştırınız. Herkesin yaptığını yapmak yerine eksik değerlenmiş yatırımları kovalayın v.s birçok kural ile liste böyle uzuyor gidiyor. Milyarder girişimcinin kurallarını google’da aratırsanız hemen hemen aynı şeyi söylediğini göreceksiniz. Herkese, kafayı kullanmalı, uyurken para yapmak için her zaman neye yatırım yapacağınızı bilmeli ve herkesten farklı olmanızı tavsiye ediyor.
 8. Hafta sonu Part-Time ek iş fırsatları ile para kazanmak mümkün.

Uyurken Para Kazanmak mı?

Uyurken para yapmak sadece onun değil birçok girişimcinin hayali. Hatta bir twich yayıncısı fenomen olmasının avantajını kullanarak sadece uyurken açtığı canlı yayında uyuyarak 16 bin dolar kazandı”. Bir çok kişi uyuduğu yerde para kazanmanın yolunu ararken uyurken para kazanan bu kişi ilk olmadığı gibi son kişide olmayacak.

Bilgi ve teknoloji çağında olduğumuzu ve bu çağda işlerimizi artık internetin olduğu her yerden online olarak yapabildiğimizi hatırlatmak gerekirse aşağıda tanıtacağımız işlerin sürekli başında durmak zorunda olmadan yeni gelişen nesile yüklü paralar kazandıracak farklı işler nelerdir?

Profesyonel Uykucu Ol Kazan

Sağlık ve tıbbi amaç güden araştırma ve testler için yapılan uyku testlerinde, kelimenin tam anlamı ile yattığınız yerden para kazanabilirsiniz. Yatak üreten firmaların AR-GE çalışmaları bünyesinde profesyonel uykucu olarak sizde para kazanabilirsiniz.

24 Pasif Gelir Tekniği İle Hayatını Değiştir

Uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsan ömür boyu çalışırsın sözünden yola çıkarak kendisinde para kazandıran yetenekler gören herkes pasif gelir kaynakları yaratan iş fikirleri sayesinde hayatını değiştirebilir. Herkes üzerinde olan ekonomik özgürlük isteği ile oturduğu yerden hatta uyurken bile kısa süre içerisinde yüzde yüz kazanç elde etmek isteyen kişiler bulunmaktadır.

Peki uyurken para kazanmanın yolu nedir diyorsanız işte Uyurken Para Kazandıran 10 Yeni İş Fikri 2022 listemiz:

Uyurken Para Kazandıran 10 Yeni İş Fikri 2022

Online imkânları kullanarak uyurken bile paranızı çoğaltabileceğiniz, sermayenizi büyütebileceğiniz iş fikirleri arıyorsanız, işte Uyurken Para Kazandıran 10 Yeni İş Fikri

 • Kripto Para,
 • Borsa,
 • Mobil Oyun,
 • Youtube Kanalı,
 • Hisse Senetleri,
 • Online Eğitmenlik,
 • İçerik Sitesi,
 • Telif Hakkı Geliri,
 • Stok Fotoğrafçılık,
 • Yatırımcılık,

Bu ve bunun gibi örnekleri bulabileceğiniz 24 pasif gelir tekniği ve daha fazlası içeriğimizde sizde bu iş fikirlerine göz atarken uyurken para kazanmanızı sağlayabilirsiniz.

Unutmayın… Uyurken bile para kazanmanın bir yolunu bulamazsanız ölene kadar uykusuzluğa mahkum kalırsınız.

İsterseniz nasıl harika bir uykucu olacağınızı listemizde hemen inceleyelim.

En Çok Para Kazandıran İşler 2022 (Uyurken Para Kazanın)

Alıcısı hazır ve kısa sürede para kazandıran işler yaparak 1’e 10 kazanmak istiyorsanız pasif gelir ile ek gelir etmenin birkaç yolu vardır. Uyurken para kazanmak isteyenler için uyurken para kazandıran bir kaç iş fikrini listeledik.

En Çok Para Kazandıran İşler 2022 listesinde:

 • İnternetten para kazandıran işler, birçok para kazandıran uygulama sayesinde internetten uyurken para kazanın.
 • Kripto para alın satın, Bitcoin sanal para borsasına giriş yapın uyurken artan hisselerin alım satım yapın uyurken bile kazanın.
 • e-Ticaret artık uyurken para kazandıran en karlı sektör haline geldi. Trendyol gibi alışveriş sitelerinde e-mağaza açın e-ticaret ile uyurken kazanın.
 • Yatırımcılık en karlı yatırım sektörlerini bulun eksik değerlenmiş yatırımları kovalayın.
 • Youtube kanalı açmak için farklı bir fikrinizin olması gerekiyor. Youtuberlerin ne kadar kazandığını duyunca herkes youtuber olma derdinde. Özgün ve farklı kişiliğinizi ortaya koyun fenomen olun kazanın.
 • Telif hakkı, farklı bir fikri ya da işinizin patentini aldıktan sonra bunu kullananlar varsa tespit edip telif hakkınızı isteyin.
 • Mobil uygulamalar tasarlayın.
 • Hisse senetleri yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor, bugün borsa kapansa 10 yıl açılmayacak ta olsa elinde olmasından keyif alacağın hisseleri satın al.
 • Online mağazacılık, e-ticaret ve sanal mağazanız varsa uyurken paraya para demezsiniz.
 • Blog yazarlığı kelimelerin paraya dönüştüğü içerik ve makale yazarlığı son zamanların en çok tutan işi editörlük yapabileceğiniz herhangi bir alanda İçerik sitesi ve blog açarak niş alanlara hitap edin ve olacakları görün.
 • Stok fotoğrafçılık,
 • Online eğitmenlik gibi listemize uyurken para yapan işler arasındadır.
 • Tabi bunların yanında alıcısı olan işler girişimcilere büyük avantaj sağladığından dolayı müşterisi hazır işlere de bir göz atın.

Müşterisi ve Alıcısı Hazır İşler Nelerdir?

Herkes bir işe azda olsa para kazanmak için girer ancak tahmin ettiğinden çok para kazandığında yılın girişimci ödülüne layık bir iş yaptığını kanıtlamak için bu işi çevresine yayar ya da çevresi bu işi kapar işini keşfeden bir çok rakibi kendi yaratır.

Her işin sırrı girişimcinin başarısında saklı olduğundan her işin müşterisi de kapıda beklemez. Pazar da ismini duyurmak için çabalayan binlerce girişimci pazar da yok olma tehlikesiyle karşı karşıyayken bazı işlerin alıcısı da hazırdır işte bu işlerin avantajı oldukça büyüktür.

Artık kendi işinizi yapmanın vakti geldiğini düşünüyorsanız müşterisi yani alıcısı işlerden tercih ederek kendi işinizi kurabilirsiniz. Asgari ücret ile neredeyse geçim sağlamanın zor bir hale geldiğinden kendinize ek iş arıyorsanız da tercihleriniz arasına alabilirsiniz. Alıcısı hazır işler için acele etmelisiniz.

Müşterisi hazır işler aşağıdaki gibidir:

 • Kargo şubesi almak: e-ticaret sektöründeki satışlardan dolayı yüksek gelirli işler yapabilirsiniz.
 • İnstagramdan tesettür sayfası açmak: Son zamanlarda sosyal medyada yapılacak en iyi işler arasında yer almaktadır.
 • Mobilya mağazası açmak: Gün içerisinde yada haftalık satışlarınız sizin 1 aylık giderlerinizi karşılayabilir.
 • Bebek giyim mağazası açmak: Kar marjı oldukça yüksek işlerdendir. Satışlarınızı online olarak da yapabilirsiniz. Toptan fiyatına aldığınız ürünleri kar oranını hesaplayarak satabilirsiniz.
 • Tavuk yetiştiriciliği yapmak: Düşük sermayeler ile müşterisi hazır olan işlerdendir.
 • Makale yazarlığı yapmak: Kişilerin web sitelerine içerik üreterek önemli kazançlar elde edebilirsiniz.
 • Sulu yemek satışı yapmak: İnsanların zaman içerisinde Fast food ve hazır yemeklerden uzak kalmak istediğinden sulu yemek işletmeleri yoğun talep görmektedir.
 • Ofis Kiralamak: Geniş bir ofis alıp bölümlere ayırarak ofis arayan kişilere kiralayabilirsiniz.
 • Trendyolda Mağaza Açmak: Trendyol’ da mağaza açarak ürünlerinizi daha fazla alıcıya ulaştırabilirsiniz.
 • Reklam İzle Para Kazan siteleri de bu konuda para kazandıran bir fikri olabiliri

Kısa Sürede Yüzde Yüz Kazandıran İşler Nelerdir?

Uyurken bile para kazandıran ve az sermaye ile yüzde yüz kazandıran iş fikirleri olup hayata geçiremeyenlere ve kendilerine fikir arayan kişiler için kısa sürede yüzde yüz uyurken para kazandıran iş fikirlerini araştırdık.

Kısa sürede para kazandıran işler şu şekildedir:

 • Korku evi ve evden kaçış oyunu açmak,
 • Viop’ta işlem yapmak,
 • Mantar yetiştiriciliği yapmak,
 • Caterıng hizmeti vermek,
 • Danışmanlık hizmeti vermek,
 • Oto kurtarıcı işi yapmak,
 • Freelance işler yapmak,
 • Yaşam koçluğu yapmak,
 • Yatırım yapmak,
 • Fotoğraf stüdyosu açmak,
 • Evden eve taşımacılık yapmak,
 • Seyyar satıcılık yapmak,
 • Reklam ajansı açmak,
 • Yoga ve plates salonu açmak,
 • Organizasyon şirketi kurmak,
 • Oto kiralamak,
 • Güzellik salonu açmak,
 • Emlakçılık yapmak,
 • Etüt merkezi açmak.

Sıralamış olduğumuz bu mesleklerden herhangi birini tercih ederseniz ve işinizde kendinizi geliştirdiğinizde yüzde yüz kar elde edebileceğiniz hatta uyurken bile kazanacağız işletmeler kurulabilirsiniz.

Evde Ne Üretebilirim Diyenler İçin 2022 İş Fikirleri

Evde ne üretebilirim diyorsanız, kendinize en uygun ve üretirken sıkılmayacağınız ürünler seçmelisiniz. üretim faaliyetlerinde talep, zaman, kalite ve fiyat gibi şartlar altında sunulmaktadır. Her girişimcinin üretim için fikri olsa da bir miktar sermayeye sahip olarak bu işe başlamalıdır.

Üretim yapmadan önce yapılan iyi bir plan olmalı ve bu plana sadık kalarak üretilmeli, bu plana uyulmadığında kişiler kazanç yerine zarara uğrayabilir.

Evde üretilebilecek ürünler aşağıdaki gibidir:

 • El işi ürünleri online satmak,
 • eBay üzerinden ürün satmak,
 • Online rehberlik,
 • Satış ortaklığı,
 • Web geliştirme,
 • Uygulama geliştirme,
 • Sanal asistanlık,
 • Grafik tasarımcılığı,
 • Bilgi ürünlerini satmak,
 • Online reklam yöneticiliği,
 • Domain alım satım.

Bunları yapmak için bir ofise ihtiyacınız olmadığı için ev ortamında da yapabilirsiniz.

Kripto Para Uyurken Para Kazandırır Mı?

Borsada sanal ortamda yatırım yapılan en geniş hacimli kripto paralar olan yatırımlardır. Uyurken para kazanmak sanal borsalar üzerinden bu dijital paralara yatırım yaptığınız büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Bütün işlemler online ortamda yapıldığı için nereden olursanız olan sadece işlem komutları vererek uyurken bile para kazanabilirsiniz.

Hisse Senetleri Alım Satımı Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Uyurken para kazanmak ve hisse senetleri alım satım işlemlerinde karlı olmak istiyorsanız ileriki zamanlar da hisselerinin yükseleceğini tahmin edebildiğiniz şirketlerine ortak olarak hisse alarak kazanç elde edebilirsiniz. Hisse senetlerinde başarılı olabilmek için bu konu hakkında detaylı bilgiler edinmelisiniz.

Youtube Kanalı Açarak Ayda Ne kadar Kazanılır?

Bu platform zerinde eğlenceli ve dikkat çekici videolar çekerek izlenme ve beğeni sayınıza göre para kazanabilirsiniz. Beğeni sayınızı artırmak için geniş kitleye sahip olarak izleyicilere kendinizi tanıtmalısınız. Düşük izlenmeler ile youtube’den para kazanmak oldukça zor olacağı için rakiplerinizin videolarını inceleyerek daha orijinal içerikler üretmeniz kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Stok Fotoğrafçılık Uyurken Para Kazandırır Mı?

Stok fotoğrafçılık yaparak para kazanmak istiyorsanız fotoğraf çekme konusunda birazda olsa yetenekli olmasınız. Farklı bakış açıları ile Çektiğin fotoğrafları satmayı deneyin. Stok fotoğraf pazarı bir milyon dolar büyüklüğünde ve hızlı büyüdüğü için kişiler web sitelerinden, işletmelerinde ait reklamlarında kullanmak için internet üzerinden fotoğraflar satın aldığı için fotoğraf almayı tercih etmektedir. Shutterstock gibi fotoğraf sitelerinde satarak uyurken para kazanabilirsiniz.

Online Eğitmenlik Yaparak Para Kazanılır Mı?

Online kurs açabileceğiniz ve bu sayede online eğitmenlik yaparak uyurken para kazandıran onlarca site bulunmaktadır. Online kurslar hızla büyüyen bir pazar olduğu için bu nedenle bir konuda uzmanlığınızda varsa bu konu üzerinde video çekerek ilgili kitlesine ulaşmaya çalışın.

İçerik Sitesi Yöneterek Ne Kadar Kazanılır?

Günümüzün internet çağı olduğunu düşünürsek uyurken para kazan iyi bir fikir olacaktır. Kendinize ait bir site kurarak birbirinden farklı içerikler üreterek yeterli içeriğe ulaştığınız da kurmuş olduğunuz site takipçilere ulaştığında size uyurken bile para kazandıracaktır.

İnstagramı Daha Aktif Kullanmak Uyurken Para Kazandırır Mı?

Gün içerisinde yüzlerce kez instagrama girerek hikayeler izleyip etkileşimde bulunuyorsanız bunları boşuna değil para kazanmak için yapabilirsiniz. Uyurken para kazanmak istiyorsanız eğer aşağıda vermiş olduğumuz alternatif iç fikirlerine göz atabilirsiniz.

İnstagramdan para kazanma yöntemleri şu şekildedir:

 • Moda,
 • Güzellik,
 • Seyahat,
 • Ev dekoru,
 • Hayvan bakımı, gibi birden fazla kategoriye hitap ediyorsanız kendi fan sayfanızı veya kişilerin ilgi alanına göre fan sayfaları oluşturabilirsiniz. Büyüttüğünüz firmalarda zaman içerisinde tanıtıcı reklam teklifleri alarak para kazanabilirsiniz.

Bloğunuzu Oluşturup Para Kazanın

Sosyal medyada blog açtığınızda sponsorlu yayınlar yaparak pasif gelir elde edebilir ve uyurken para kazanabilirsiniz. Başarılı bir blogger olmak ve bloğunuzu büyütmek için biraz zaman ve ön çalışma yapmanız gerekmektedir. Ancak, bu durumların kısa sürede üstesinden gelerek e-posta ve sosyal medya tanıtımlarından destek alarak açmış olduğunuz bloğu kısa sürede binlerce kişiye sunarak büyük kitleye ulaşabilirsiniz.

Mobil Oyunlar Üzerinden Para Nasıl Kazanılır? (Üyelikle Para Kazanma)

Eğlenceli be tercih edilecek oyun fikriniz varsa hayata geçirerek kurmuş olduğunuz oyun kişiler tarafından belirli bir sürede indirildiğinde sizde bu oyundan kazanç elde edebilirsiniz. Var olan oyunlardan para kazanmak istiyorsanız oynadığınız oyun belirli bir seviyeye geldiğinde satarak para kazanabilirsiniz. Uyurken Para Kazanmak için Oyna!

Oynayabileceğiniz mobil oyunlar ise şunlardır:

 • PUBG: Bireysel ve takım oluşturabileceğiniz bir mobil oyundur.
 • Lol: Canlı turnuvalara katılarak para kazanabilirsiniz.
 • Tap it Big: Oyunda level atlayarak ilerleyen zamanlarda para kazmaya başlayabilirsiniz.

Çocuk Oyun Makineleri İle Uyurken Para Kazan

Çocuk oyun makineleri cafe, oyun parkları ve Alışveriş merkezlerine kurulabilir. Oyun seanslarına belirlenen ücretler ile oyun makineleri sayesinde uyurken bile para kazanabilirsiniz. İkinci el satış sitelerinden uygun maliyetli oyun makineleri alabilirsiniz.

Pasif Gelir Kaynakları Nelerdir?

Pasif gelir öncelikle emek harcadığınız ve sonrasında bu emek karşılığı olarak size kazandırarak gelen gelirlerdir. Ev kiralamak bile bir pasif gelirdir. Çünkü öncelikle siz o evi almak için emek ve para harcadınız sonrasında o evi kiraladığınızda size gelen kira parası bir pasif gelirdir.

Pasif gelir kaynaklar şunlardır:

 • Ev kirası,
 • Emekli maaşı,
 • Blog sayfanız,
 • Makale siteleri,
 • Youtube kanalınız,
 • Müzik satışı,
 • Gayrimenkul yatırım ortaklığı,
 • Freelance bilgisayar programcılığı yaparak pasif gelir elde edebilirsiniz.

Üyelik İle Para Kazanma Sırları Nelerdir?

Üyelik siteleri, üyelerin siteni içerisinde bunulan içeriklere görebilmek için belirli miktarlarda ücret ödenmektedir. Bu tarz sistemler ile güçlü takipçi kitlesine sahipseniz sonucunda kazanç elde edebilirsiniz. Düşük sahipli bir siteye sahipseniz kişilere ulaşmanız biraz zaman alacaktır. Para kazanmak için sitelerinizi kişilere ulaştırmalısınız ne kadar çok okuyucu ve takipçiye ulaşırsanız para kazancınızda o kadar artacaktır. Uyurken para kazanmak işte bu kadar kolay.

Yatırım Yaparak Nasıl Pasif Gelir Elde Edilir?

Çevrenizde bulunan veya siz ulaşan kişilerin iş fikirlerini hayata geçirerek para kazanabilirsiniz. Çevrenizde bulunan kişilerin kurmak istediği ancak, iş kurmak için yeterli parası olmadığı için hayata geçiremediği fikirlerine destek olarak yani ortak olarak iş fikirlerini büyütebilirsiniz. Bu sayede uyurken bile para kazanabilirsiniz.

Eğer uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsanız, sayfamızı takip ederek farklı iş fikirleri yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Mesela yürüdükçe para kazandıran uygulamalara göz atabilirsiniz.

devletdestekli.com özel içerikleri kaynak göstererek dahi kullanılamaz. Metinleri alıntılayanlar hakkında uyarı da bulunmaksızın hukuki işlem başlatılacaktır.

Yorumlar

 1. Avatar of halil halil dedi ki:

  uyurken para kazandıran en güzel iş çoçuk oyun makinaları otamat işi dir buyrun gelin beraber kazanalım

  1. Avatar of Abdullah Abdullah dedi ki:

   Nasıl kazanabiliriz?