Vakıfbank 15 Bin TL. Bedelli Askerlik Kredisi

Vakıfbank 15 Bin TL. Bedelli Askerlik Kredisi

Vakıfbank 15 Bin TL. Bedelli Askerlik Kredisi
18 Temmuz 2018 tarihinde eklendi.

Bedelli askerlik ile ilgili gelişmeler gündeme damga gibi vurdu. Bu haberler ise bedelli askerlik bekleyen 3 milyonu aşkın gencin yüzünü güldürdü. Bedelli askerlik uygulaması en son 2014 yılında yapıldı. 4 yıldır bedelli bekleyen gençleri sevindirecek haber geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ dan gelmişti. Yeni hükumetin ilk icraatının bedelli askerlik olacağı belirtilmişti. Beklenen Cumhurbaşkanı kararnamesi çıktı ve bedelli başvuruları başladı. İsteyenler 15 bin TL karşılığında askerlik hizmetlerini tamamlayabilecektir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Türkiye Gerçeği

İstatistiksel olarak  5 milyon 448 bin 858 kişinin askerlik ile ilişiği bulunuyor. 1 yılda ise 345 bin 933 kişi asker olarak alınabiliyor. Bu sebeple hükumet bedelli askerliğin bir ihtiyaç ve gereklilik olduğunun altını çiziyor. Bu sirkülasyon ancak bedelli askerlik ile sağlanabilir. Bu nedenle gerekli çalışmalar geçen yıl başlatıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ nin ordu gücü tartışılmaz. Bu sebeple askeri olarak bir uzmanlaşmaya gidilmesi söz konusu. Özetle bedelli askerlik hem bu yoğunluğu ortadan kaldıracak, hem de askerliğin bir meslek olarak değil bir uzmanlık alanı olarak yapılmasının önünü açacaktır.

vakıfbank

Vakıfbank bedelli askerlik kredisi vermektedir.

Bedelli Askerlik Platformu kurucu başkanı Ferhat Doğan’ ın twitter hesabından yaptığı açıklamalara göre 18 Temmuz itibari ile karar Plan ve Bütçe komisyonuna gönderilecek. Gelişmeleri twitter üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Bedelli Askerlik Şartları

Hükumet tarafından yapılan açıklamalar neticesinde bedelli askerlikten şu şartlara haiz olanlar faydalanabilecektir;

 • 31 Aralık 1993 öncesi doğumlu olanlar yani 25 şartı bulunmaktadır.
 • 15 bin TL bedel ödeyenler
 • Bedelli askerliği hak edenler

Bu şartları taşıdıkları anlaşılan kişiler askerlik şubelerinden alacakları belge neticesinde banka şubelerine giderek ödeme yapacaklardır. Ödeme yaptıktan sonra banka tarafından verilecek dekontun 3 nüshasını askerlik şubesine teslim edenler başvuru işlemini tamamlamış olacaktır. An itibari ile belirlenen askerlik hizmeti süresi 25 ile 28 gün arasında değişmektedir. Durum netleştiğinde size bilgi vermeye devam edeceğiz.

Bu sebeple bankalar da bedelli askerlik ödemelerinde sıkıntı yaşayan müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Halkbank bedelli askerlik için 48 ay vadeli 15 bin TL. kredi veriyor!

2014 Yılında Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalaraskerlik

Bankalar tarafından bedelli askerlik kredisi verilmektedir.

Ziraat Bankası  bedelli askerlik kredisi vermektedir. Ancak kampanya süresi dolmuştur. Bedelli askerlik kredisi tekrar gündeme geldiğinde bankaların verdiği bu kredi kampanyaları devam edecektir.

Geçen yıllardaki bedelli askerlik tutarları 18 ve 30 bin TL olarak belirlenmişti. Bu sene yoğunluk sebebi ile fiyatta indirime gidilecek. Bu sebeple bedelli askerlik başvurusunda bulunanlardan hizmetten muaf olmalarının karşılığında 15 bin TL bedel ödemeleri istenecek. Ayrıca 2014 yılında belirlenen yaş da 28′ di.

Kanun yürürlüğe girer girmez IBAN numaraları yayınlanmaktadır. Bu bedeller Ziraat Bankası A.Ş, Halkbank ve Vakıfbank aracılığı ile kabul edilecektir. 

Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Vakıfbank’ tan ihtiyaç kredisi çekerek lazım olan nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Vakıfbank Bedelli Kredisi

Vakıfbank da diğer bankalar gibi 48 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankanın başvurusu esnasında sizden isteyeceği evraklar şunlardır;

 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Gelir durumunuzu gösteren belge
 • Esnaf iseniz vergi levhanız
 • Bankanın sizden talep edeceği teminat ile kredi çekebilirsiniz.

Ayrıca gelir belgeniz yok ancak bir taşıt, konut ya da arsaya sahipseniz ipotek yöntemi ile ihtiyaç kredisi çekmeniz de mümkündür. Kredi kullanan şahsa hayat sigortası yapılmaktadır. Kredi alabilmeniz için banka tarafından hakkınızda yapılacak olan istihbaratın da olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Banka öncelikle sicilinize ve kredi notunuza bakacaktır. Şayet kara listedeyseniz kredi çekmeniz mümkün olmayacaktır.

Vakıfbank bireysel kredi başvuruları internet üzerinden de kabul edilmektedir. Formu doldurarak başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Faiz Oranları Üzerinden Aylık Taksit Hesaplama

 • 12 aylık vade ile Vakıfbank’ tan ihtiyaç kredisi çektiğinizde geri ödeme yapacağınız tutar 17.507 TL’ dir. Aylık ödenecek taksit ise 1, 452 TL olmaktadır.
 • 24 aylık vade ile kredi almak istediğinizde geri ödeme tutarı 19.958 TL olacaktır. Aylık ise 828 TL taksit ödenmesi gerekecektir.
 • 36 ay vade ile 22.606 TL geri ödemeli kredinizi Vakıfbank’ tan alabilirsiniz. Bu koşullarda ödenecek aylık taksit tutarı 626 TL olmaktadır.
 • 48 ay vadeli kredinizi 25.443 TL olarak geri ödemeniz gerekecektir. Ayrıca aylık taksit tutarı 528 TL olacaktır.

Yukarıda belgeleri tamamlayarak kredi başvurusunda bulunabilir ve 15 bin TL’ lik kredinizi hemen çekebilirsiniz. 

2019 yılında bedelli ile askerlik konusunda yeni düzenlemeler yapılacağı söyleniyor. Askerlik süresinin kısaltılacağı ve zorunlu olarak herkesin belirlenen süreyi tamamladıktan sonra bir tutar karşılığında bedelli askerliği tercih edebileceği konuşuluyor. Gerekli finansman için 2019 yılında yine banka kredilerine başvurabilirsiniz. İşini bırakamayan akademisyen, bilim adamı vb. içinse yaz dönemlerinde askerlik konusu gündemdedir. Durum netleştiğinde size bilgi vermeye devam edeceğiz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git