Vakıfbank Bakiye Sorgulama 2023 (Hesap Özeti ve Ekstre Öğrenme)

Vakıfbank bakiye sorgulama yöntemlerinden birini kullanarak mevcut hesap bakiyenizi ve ekstrenizi dilediğiniz gibi görüntüleyebilirsiniz.

Vakıfbank Bakiye Sorgulama 2023 (Hesap Özeti ve Ekstre Öğrenme)

Vakıfbank bakiye sorgulama ve hesap özeti öğrenme süreçlerinizi gerçekleştirebilmeniz için müşterilere birden fazla hizmet ağı sunulmaktadır. Dilediğiniz yerde, istediğiniz zaman ve yöntemi seçerek banka veya kredi kartınızın kullanılabilir bakiyesini ve ekstresini dakikalar içinde öğrenebilirsiniz. Bunun için dijital ortamda SMS, çağrı merkezi, internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi seçenekleri kullanabilir veya e-Devlet Vakıfbank bakiye sorgulama yöntemini kullanabilirsiniz. Bakiye sorgulama işlemlerinizi de size en yakın Vakıfbank şubesi ve ATM’sini seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

The Bankomat card, which is open to many banking transactions, is a type of card that is linked to your current account. With Vakıfbank Bankomat card, you can withdraw money from your current account, pay bills and give automatic instructions. You can also use it easily in all your shopping.

Vakıfbank Bankomat Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank hesap bakiye sorgulama işlemleriniz için telefon bankacılığından müşteri hizmetlerinden ve daha birçok yöntemden yararlanabilirsiniz. Vakıfbank Bankomat kartınızın bakiye sorgulama işlemi için çağrı merkezini, SMS yöntemini, şubeleri ve ATM’leri de seçebilirsiniz. Vakıfbank, Bankomat kartı ve kredi kartı temassız ödeme işlemlerinde günlük limiti 250 TL, ATM işlemlerinde 5.000 TL ile sınırlandırmıştır. Bu kart sayesinde tüm bankacılık işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank bakiye sorgulama ve hesap özeti görüntüleme işlemleriniz için birçok yöntem bulunmaktadır. Vakıfbank kullanılabilir bakiyenizi dilediğiniz yerde ve istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Bakiye öğrenme işlemlerinizde aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

 • SMS ile bakiye öğrenme
 • Müşteri hizmetlerine bağlanarak hesap özeti sorgulama
 • İnternet bankacılığından bakiye sorgulama
 • mobil bankacılık ile Vakıfbank hesap özeti öğrenme
 • ATM’den Vakıfbank bakiye öğrenme
 • Şubelere giderek bakiye sorgulama
 • e-Devlet bakiye sorgulama

Vakıfbank hesap bakiye sorgulama için birçok hizmet sunulmaktadır. Size sunulan bu hizmetlerden birini seçerek hesap özetinizi ve kullanılabilir bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Şubede sıra beklemeden bulunduğunuz yerde dakikalar içinde hesap bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

SMS ile Vakıfbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank SMS bankacılığı için öncelikle müşteri temsilciniz ile görüşerek SMS ile bilgi almak için talimat vermeniz gerekmektedir. Sorularınızın her biri için talimat vermenize gerek yoktur. Bir kez talimat vermeniz tüm işlemleriniz için yeterli olacaktır. İnternet bankacılığı üzerinden de SMS onay talebi oluşturabilirsiniz. SMS ile sorgulama talebiniz onaylandıktan sonra aşağıdaki adımları takip etmelisiniz;

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne büyük harfler ile BAKIYE yazıp 3401’e SMS gönderin.
 • Hesap bakiyeniz saniyeler içinde mesajlar bölümüne aktarılacaktır.

Vakıfbank hesap bakiye sorgulama işleminizi tüm operatörlerden SMS ile yapabilirsiniz. Kartınız ve ek hesaplarınız ile ilgili bakiye bilgilerinize anında ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Vakıfbank Bakiye Sorgulama

Vakıfbank bakiye sorgulama işlemlerinizi müşteri hizmetlerine bağlayarak temsilcinizden hesabınızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun için 0850 222 07 24 veya 444 0 724 iletişim numaralarını kullanarak dakikalar içerisinde müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. İletişim numaralarından birini aradığınızda iki seçeneğiniz olacaktır:

 • Öncelikle müşteri temsilcinize direkt bağlanarak hesap bakiyeniz hakkında detaylı bilgi ve tüm sorularınızı alabilirsiniz.
 • İkinci seçenek ise menü adımlarını yazarak kartınızın bakiyesine ve özetine ulaşmaktır.
 • Temsilciye bağlanmadan menülerden hesap bakiyesini sorgulamak için sırasıyla 3-1-1 numaralarını çevirmeniz gerekecektir.
 • Yabancı döviz hesabınızın durumunu merak ediyorsanız 3-1-2 rakamlarını tuşlamanız yeterli olacaktır.

Vakıfbank hesap bakiye sorgulama işleminizi her iki seçeneği de kullanarak yapabilirsiniz.

Vakıfbank müşteri hizmetlerine direkt bağlanarak menü geçişleri ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve hemen temsilcinize bağlanabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından Vakıfbank Bakiye Sorgulama

Vakıfbank hesap bakiye sorgulama işlemleriniz için 7/24 hizmet veren internet bankacılığı sistemini kullanabilirsiniz. Bunun için bankanız tarafından size verilen internet bankacılığı şifrenizi almanız gerekmektedir. Eğer bir şifreniz yoksa, öncelikle şifrenizi almalısınız. Vakıfbank internet bankacılığı şifreniz varsa aşağıdaki adımları takip ederek hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz;

 • İlk olarak Vakıfbank internet bankacılığı sistemine giriş yapınız.
 • Bireysel internet bankacılığı sayfasına tıklayın.
 • T.C. kimlik ya da müşteri numaranız ile şifrenizi girerek giriş yapın.
 • ‘’Hesap’’ bölümüne tıklayınız.
 • Vakıfbank’ta bulunan tüm hesaplarınızın bakiyesini bu alandan görüntüleyebilirsiniz.

Hesaplarınızın bakiye durumunu bu şekilde kontrol edebilirsiniz. İnternet bankacılığı şifrenizi unuttuysanız ve sisteme giriş yapamıyorsanız “Şifremi Unuttum” bölümünden şifre sıfırlama talebinde bulunabilirsiniz. Böylece yenilenen şifre ile hesap bakiyenizi hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilir, tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Bankacılık ile Vakıfbank Bakiye Sorgulama

Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması ile tüm hesaplarınızı tek tıkla takip edebilirsiniz. Tablet veya cep telefonunuza kurabileceğiniz iOS ve Android uyumlu Vakıfbank cep ile tüm bankacılık işlemlerinizi dilediğiniz yerde ve istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılık ile hesap bakiyesini öğrenmek için;

 • Öncelikli olarak mobil bankacılık şifreniz ile uygulamaya giriş yapınız.
 • Açılan ekranda sağ alt köşede yer alan ‘’Tüm İşlemler’’ bölümüne tıklayın.
 • ‘’Hesaplar’’ sayfasına girerek vadeli ve vadesiz tüm hesaplarınızın bakiye durumunu görebilirsiniz.

Telefonunuzda veya tabletinizde Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması yüklü değilse, uygulama store veya playstore’dan saniyeler içinde indirebilirsiniz. Arama bölümüne Vakıfbank mobil yazarak tüm işlemlerinizi şubeye gitmeden kolayca indirebilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

ATM’den Vakıfbank Bakiye Sorgulama

Bakiye sorgulama işlemleriniz için size en yakın Vakıfbank ATM’lerini veya anlaşmalı ATM’leri kullanabilirsiniz. Hesaplar bölümüne kartınız ve şifreniz ile girerek hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Vakıfbank ATM’lerinden ücret alınmaz, ancak anlaşmalı ATM’lerden ek ücret alınabilir.

Şubeden Vakıfbank Hesap Bakiyesi Öğrenme

Hesap bakiye bilgilerinizi Vakıfbank şubelerine giderek öğrenebilirsiniz. Şubeden sorgulama yapmak için kimlik kartınız istenecektir. ATM, mobil bankacılık, internet şube ve SMS yöntemleriyle 7/24 bakiye sorgulama işlemi yapılırken, hesap bilgilerinizi şubeden sadece mesai saatleri içinde öğrenebilirsiniz. Bunun için hafta içi mesai saatleri içerisinde size en yakın Vakıfbank şubesine giderek bakiye sorgulama gibi tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

e-Devlet’ten Vakıfbank Hesap Bakiyesi Sorgulama İşlemi Yapılır Mı?

BDDK’dan yapılan açıklamada kamu hizmetlerinin vatandaş odaklı hizmet vermesi gerektiği açıklandı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok işlem elektronik ortama taşınmıştır. Vatandaşlar, e-Devlet’in sunduğu hizmetle bankadaki mevduat ve katılım fonu hesaplarına ilişkin bilgi alabilecek.

e-Devlet’ten Vakıfbank Hesap Bakiyesi Sorgulama İşlemi için e-Devlet kapısına geçerli şifre ve TCKN ile giriş yaptıktan sonra arama butonundan ‘‘Mevduat/Katılım Fonu Hesabı bulunan Banka Sorgulama” sayfasına ulaşmaları gerekmektedir. Hesap bakiyesi, şube bilgisi ve buna benzer diğer bilgiler ise sadece banka şubelerinden öğrenilmektedir.

Vakıfbank internet bankacılığı şifreniz ile e-Devlet sistemine direkt olarak giriş yapabilirsiniz. Vakıfbank ya da diğer bankalar üzerindeki mevduat ve katılım fonu hesaplarınızı görüntülemek ve kontrole etmek için bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Vakıfbank ibaresini seçerek, internet bankacılığı şifreniz ile e-Devlet’e hemen giriş yapabilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Özeti Sorgulama

Vakıfbank hesap ekstresi, kredi kartı ekstresi veya ek hesap bakiyesi öğrenmek için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Vakıfbank e-ekstre hizmetini ücretsiz olarak kullanarak da kart özetinize ulaşabilirsiniz. Ek olarak, ekstrenizin e-posta ile gönderilmesini istiyorsanız, doğayı koruyarak hızlı bir şekilde bakiyenizi sorgulayabilecek ve görüntüleyebileceksiniz.

Kart ekstresi ve bakiyesi sorgulamak için aşağıdaki yolları izleyiniz:

 • Telefonunuzun mesajlar kısmından EKSTRE yazıp 5724‘e SMS atarak hesap geçmişiniz için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • Vakıfbank internet şubesi ve mobil bankacılığı kullanarak tüm kart bilgilerinize şifreniz ile ulaşabilirsiniz.
 • 0850 222 0 724 iletişim numaralı Vakıfbank çağrı merkezine bağlanarak, temsilcinizden kart özetinizi isteyebilirsiniz.
 • Bankanın ATM’sinden kredi kartınızın ya da hesabınızın özetinizi görüntüleyip yazdırabilirsiniz.
 • Size en yakın Vakıfbank şubesine giderek gişeden hesap bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

E-posta, SMS, çağrı merkezi gibi servisler sayesinde kredi veya banka hesabınızın bakiyesini veya işlem özetini şubeye gitmeden dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.