Vakıfbank Bakiye Sorgulama 2021 (Hesap Özeti ve Ekstre Öğrenme)

Vakıfbank bakiye sorgulama yöntemlerinden birini kullanarak dilediğiniz gibi kullanılabilir hesap bakiyenizi ve ekstrenizi görüntüleyebilirsiniz.

Vakıfbank Bakiye Sorgulama 2021 (Hesap Özeti ve Ekstre Öğrenme)

Vakıfbank bakiye sorgulama ve hesap özeti öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirmek için sizlere birden fazla hizmet ağı sunulmaktadır. Dilediğiniz yerde ve zamanda dileğiniz yöntemi seçerek dakikalar içinde banka ya da kredi kartınızın kullanılabilir bakiyesini ve ekstresini öğrenebilirsiniz. Bunun için dijital ortamda SMS, çağrı merkezi, internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi seçenekleri kullanabileceğiniz gibi e-Devlet Vakıfbank bakiye sorgulama yöntemini de kullanabilirsiniz. Ayrıca size en yakın olan Vakıfbank şube ve ATM’sini de tercih ederek bakiye sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bakiye sorgulama ve hesap özeti görüntüleme işlemleriniz için birçok yöntem bulunmaktadır. Dilediğiniz her yerde ve zamanda Vakıfbank kullanılabilir bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bakiye öğrenme işlemleriniz için şu yöntemleri kullanabilirsiniz;

 • SMS ile bakiye öğrenme
 • Müşteri hizmetlerine bağlanarak hesap özeti sorgulama
 • İnternet bankacılığından bakiye sorgulama
 • Vakıfbank mobil bankacılık ile hesap özeti öğrenme
 • Vakıfbank ATM’den bakiye öğrenme
 • Şubelere giderek bakiye sorgulama
 • e-Devlet bakiye sorgulama

Vakıfbank hesap bakiyesi sorgulamak için birçok hizmet sunulmaktadır. Sizlere sunulan bu hizmetlerden birini seçerek hesap özetinizi ve kullanılabilir bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Şubede sıra bekleyip zaman kaybetmeden bulunduğunuz yerde dakikalar içinde hesap bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Vakıfbank SMS ile Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank SMS bankacılığı için öncelikle müşteri temsilcinizle iletişim kurarak SMS yolu ile bilgi alabilmek için talimat vermeniz gerekmektedir. Her sorgulama işlemleriniz için talimat vermenize gerek yoktur. Bir defa talimat vermeniz tüm işlemleriniz için yeterli olacaktır. Ayrıca internet bankacılığı üzerinden de SMS onay talebi oluşturabilirsiniz. SMS yolu ile sorgulama talebiniz onaylandıktan sonra şu adımları uygulamalısınız;

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne büyük harfler ile BAKIYE yazıp 3401’e SMS gönderin.
 • Hesap bakiyeniz saniyeler içinde mesajlar bölümüne aktarılacaktır.

Tüm operatörlerden SMS yoluyla Vakıfbank hesap bakiye sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kartınıza ve ek hesaplarınıza dair bakiye bilgilerinize hemen ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerinden Bakiye Sorgulama

Vakıfbank bakiye sorgulama işlemlerinizi müşteri hizmetlerine bağlanarak temsilcinizden hesabınız hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Bunun için 0850 222 07 24 ya da 444 0 724 iletişim numaralarını kullanarak dakikalar içinde müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. İletişim numaralarından birini aradığınızda iki seçeneğiniz olacaktır;

 • İlk olarak direkt müşteri temsilcinize bağlanarak hesap bakiyeniz ve tüm sorularınız hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • İkinci seçenek ise menü adımlarından tuşlama yaparak kartınızın bakiye ve özetinize ulaşabilirsiniz.
 • Temsilciye bağlanmadan menüler arasından hesap bakiyesi sorgulamak için sırasıyla 3-1-1 rakamlarını tuşlamanız gerekecektir.
 • Yabancı döviz hesabınızın durumunu merak ediyorsanız 3-1-2 rakamlarını tuşlamanız yeterli olacaktır.

İki seçeneği de kullanarak Vakıfbank hesap bakiyesi sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Vakıfbank müşteri hizmetlerine direkt bağlanarak menü geçişleri için ayrıntılı bilgi alabilir ve temsilcinize hemen bağlanabilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığından Bakiye Sorgulama

Vakıfbankhesap bakiyesi sorgulama işlemleriniz için 7 gün 4 saat hizmet veren internet bankacılığı sistemini kullanabilirsiniz. Bunun için bankanız tarafından size özel olarak verilen internet bankacılığı şifrenizi almanız gerekmektedir. Şifreniz yoksa önce şifre alma işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer Vakıfbank internet bankacılığı şifreniz varsa aşağıdaki adımları takip ederek hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz;

 • İlk olarak Vakıfbank internet bankacılığı sistemine giriş yapınız.
 • Bireysel internet bankacılığı sayfasına tıklayın.
 • T.C. kimlik ya da müşteri numaranız ile şifrenizi girerek giriş yapın.
 • ‘’Hesap’’ bölümüne tıklayınız.
 • Vakıfbank’ta bulunan tüm hesaplarınızın bakiyesini bu alandan görüntüleyebilirsiniz.

Hesaplarınızın bakiye durumunu bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Eğer internet bankacılığı şifrenizi unuttuysanız ve sisteme giriş yapamıyorsanız ‘’Şifremi Unuttum’’ kısmından şifre yenileme talebinde bulunabilirsiniz. Böylece yenilenen şifre ile hızlı ve kolay şekilde hesap bakiyenizi öğrenebilir ve tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Mobil Bankacılık ile Bakiye Sorgulama

Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması ile tüm hesaplarınızı tek tıkla takip edebilirsiniz. Tablet ya da cep telefonu üzerinden yükleyebileceğiniz iOS ve Android uyumlu Vakıfbank mobil ile dilediğiniz yerde ve zamanda tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılık ile hesap bakiyesi öğrenmek için;

 • Öncelikli olarak mobil bankacılık şifreniz ile uygulamaya giriş yapınız.
 • Açılan ekranda sağ alt köşede yer alan ‘’Tüm İşlemler’’ bölümüne tıklayın.
 • ‘’Hesaplar’’ sayfasına girerek vadeli ve vadesiz tüm hesaplarınızın bakiye durumunu görebilirsiniz.

Eğer Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması telefonunuzda ya da tabletinizde yüklü değilse app sote ya da playstore üzerinden saniyeler içinde indirebilirsiniz. Arama kısmına Vakıfbank mobil yazarak indirme işleminizi gerçekleştirebilir ve tüm işlemlerinizi şubeye gitmeden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Bakiye Sorgulama ATM

Hesap bakiye sorgulama işlemleriniz için en yakın Vakıfbank ATM’lerini ya da ortak ATM’leri kullanabilirsiniz. Kartınız ve şifreniz ile hesaplar bölümüne girerek hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Vakıfbank ATM’lerinden herhangi bir ücret talep edilmez fakat ortak ATM’lerden ek ücret alınabilir.

Vakıfbank Şubesinden Hesap Bakiyesi Öğrenme

Vakıfbank şubelerine giderek de hesap bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Şubeden sorgulama yapmak için kimlik kartınız gerekli olacaktır. ATM, mobil bankacılık, internet şubesi, SMS yöntemleri ile bakiye sorgulama işlemleri 7/24 yapılabilirken şubeden sadece mesai saatleri içinde hesap bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için hafta içi mesai saati içinde size en yakın Vakıfbank şubesine giderek bakiye sorgulama gibi tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

e-Devlet’ten Vakıfbank Hesap Bakiyesi Sorgulama İşlemi Yapılır Mı?

BDDK tarafından yapılan açıklamada, kamu hizmetlerinin vatandaş odaklı hizmet vermesi gerektiği açıklanmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok işlem elektronik ortama taşınmıştır. Vatandaşlar e-Devlet tarafından sunulan hizmet ile, bankada bulunan mevduat ve katılım fonu hesapları hakkında bilgi alabilecek. Bunun için e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama butonundan ”Mevduat/Katılım Fonu Hesabı bulunan Banka Sorgulama” sayfasına ulaşmaları gerekmektedir. Hesap bakiyesi, şube bilgisi ve buna benzer diğer bilgiler ise sadece banka şubelerinden öğrenilmektedir. Vakıfbank internet bankacılığı şifreniz ile e-Devlet sistemine direkt olarak giriş yapabilirsiniz. Vakıfbank ya da diğer bankalar üzerindeki mevduat ve katılım fonu hesaplarınızı görüntülemek ve kontrole etmek için bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Vakıfbank ibaresini seçerek, internet bankacılığı şifreniz ile e-Devlet’e hemen giriş yapabilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Özeti Sorgulama

Vakıfbank hesap özeti, kredi kartı ekstresi ya da ek hesap bakiyesini öğrenmek için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Ücretsiz şekilde Vakıfbank e-ekstre hizmetinden faydalanarak da kartınızın özetine ulaşabilirsiniz. Ayrıca ekstrenizi e-posta aracılığıyla ile gönderilmesini isterseniz doğayı koruyarak hızlı bir şekilde bakiyenizi sorgulamış ve görüntülemiş olacaksınız. Kart ekstresi ve bakiyesi için;

 • Telefonunuzun mesajlar kısmından EKSTRE yazıp 5724‘e SMS atarak hesap geçmişiniz için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • Vakıfbank internet şubesini ve mobil bankacılığını kullanarak, şifreniz ile tüm kart bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
 • 0850 222 0 724 iletişim numaralı Vakıfbank çağrı merkezine bağlanarak, temsilcinizden kart özetinizi isteyebilirsiniz.
 • Size en yakın bulunan Vakıfbank şubesine giderek gişe işlemlerinden hesap bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.
 • Bankanın ATM’sinden kredi kartınızın ya da hesabınızın özetinizi görüntüleyip yazdırabilirsiniz.

Kredi ya da banka hesabınızın bakiyesini ya da işlem özetini şubeye gitmeden de e-posta, SMS, çağrı merkezi gibi hizmetler sayesinde dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Bankomat Bakiye Sorgulama

Birçok bankacılık işlemine açık olan Bankomat kart vadesiz hesabınıza bağlı olan bir kart çeşididir. Vakıfbank Bankomat kart ile vadesiz hesabınızdan para çekebilir, fatura ödeyebilir ve otomatik talimatlar verebilirsiniz. Ayrıca tüm alışverişlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vakıfbank Bankomat kartınızın bakiyesini sorgulamak için de çağrı merkezini, SMS yöntemini, şubeleri ve ATM’leri tercih edebilirsiniz. Vakıfbank, Bankomat kartı ve kredi kartı temassız ödeme işlemleri için günlük limiti 250 TL, ATM işlemleri için de 5.000 TL şeklinde sınırlandırmıştır. Tüm bankacılık işlemlerinizi 7/24 bu kart sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.