Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Şartları 2022 (ÖNEMLİ)

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Şartları 2022 (ÖNEMLİ)

Bedelli askerlik ile ilgili gelişmeler gündeme damga gibi vurdu. Bu haberler ise bedelli askerlik bekleyen 3 milyonu aşkın gencin yüzünü güldürdü. Bedelli askerlik uygulaması en son 2014 yılında yapıldı.  Beklenen Cumhurbaşkanı kararnamesi çıktı ve bedelli başvuruları başladı. İsteyenler 39 bin TL karşılığında askerlik hizmetlerini tamamlayabilecektir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bedelli Askerlikte Türkiye Gerçeği

İstatistiksel olarak 5 milyon 448 bin 858 kişinin askerlik ile ilişiği bulunuyor. 1 yılda ise 345 bin 933 kişi asker olarak alınabiliyor. Bu sebeple hükumet bedelli askerliğin bir ihtiyaç ve gereklilik olduğunun altını çiziyor. Bu sirkülasyon ancak bedelli askerlik ile sağlanabilir. Bu nedenle gerekli çalışmalar geçen yıl başlatıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ nin ordu gücü tartışılmaz. Bu sebeple askeri olarak bir uzmanlaşmaya gidilmesi söz konusu. Özetle bedelli askerlik hem bu yoğunluğu ortadan kaldıracak, hem de askerliğin bir meslek olarak değil bir uzmanlık alanı olarak yapılmasının önünü açacaktır.

vakıfbank
Vakıfbank bedelli askerlik kredisi vermektedir.

Bedelli Askerlik Şartları Neler?

Hükumet tarafından yapılan açıklamalar neticesinde bedelli askerlikten şu şartlara haiz olanlar faydalanabilecektir;

  • 31 Aralık 1995 öncesi doğumlu olanlar yani 25 şartı bulunmaktadır.
  • 39 bin TL bedel ödeyenler,
  • Bedelli askerliği hak edenler,

Bu şartları taşıdıkları anlaşılan kişiler askerlik şubelerinden alacakları belge neticesinde banka şubelerine giderek ödeme yapacaklardır. Ödeme yaptıktan sonra banka tarafından verilecek dekontun 3 nüshasını askerlik şubesine teslim edenler başvuru işlemini tamamlamış olacaktır. An itibari ile belirlenen askerlik hizmeti süresi 21 gün oldu.

Bu sebeple bankalar da bedelli askerlik ödemelerinde sıkıntı yaşayan müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Halkbank bedelli askerlik için 39 bin TL. kredi veriyor!

2022 Yılında Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

2022 yılı birinci dönem bedelli askerlik tutarı 56.505 TL’dir.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Şartları 2022 (ÖNEMLİ)

Bedelli askerliğe başvuru yapanlar ve bu bedeli ödemekte zorlananlar için kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar;

askerlik
Bankalar tarafından bedelli askerlik kredisi verilmektedir.

Ziraat Bankası  bedelli askerlik kredisi vermektedir. Ancak kampanya süresi dolmuştur. Bedelli askerlik kredisi tekrar gündeme geldiğinde bankaların verdiği bu kredi kampanyaları devam edecektir. Geçen yıllardaki bedelli askerlik tutarları 18 ve 30 bin TL olarak belirlenmişti. Bu sene yoğunluk sebebi ile fiyatta indirime gidilecek. Bu sebeple bedelli askerlik başvurusunda bulunanlardan hizmetten muaf olmalarının karşılığında 39 bin TL bedel ödemeleri istenecek.

Kanun yürürlüğe girer girmez IBAN numaraları yayınlanmaktadır. Bu bedeller Ziraat Bankası A.Ş, Halkbank ve Vakıfbank aracılığı ile kabul edilecektir. 

Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Vakıfbank’ tan ihtiyaç kredisi çekerek lazım olan nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi 2022 Başvuru

Vakıfbank da diğer bankalar gibi 36 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankanın başvurusu esnasında sizden isteyeceği evraklar şunlardır;

  • T.C. kimlik fotokopisi
  • Gelir durumunuzu gösteren belge
  • Esnaf iseniz vergi levhanız
  • Bankanın sizden talep edeceği teminat ile kredi çekebilirsiniz.

Ayrıca gelir belgeniz yok ancak bir taşıt, konut ya da arsaya sahipseniz ipotek yöntemi ile ihtiyaç kredisi çekmeniz de mümkündür. Kredi kullanan şahsa hayat sigortası yapılmaktadır. Kredi alabilmeniz için banka tarafından hakkınızda yapılacak olan istihbaratın da olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Banka öncelikle sicilinize ve kredi notunuza bakacaktır. Şayet kara listedeyseniz kredi çekmeniz mümkün olmayacaktır.

Vakıfbank bireysel kredi başvuruları internet üzerinden de kabul edilmektedir. Formu doldurarak başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Faiz Oranları Üzerinden Aylık Taksit Hesaplama

Vakıfbanktan % 1,59 faiz oranları ile 35 bin liraya kadar;

  • 12 aylık vade ile Vakıfbank’ tan ihtiyaç kredisi çektiğinizde geri ödeme yapacağınız tutar 39.490,98 TL’ dir. Aylık ödenecek taksit ise 3.290,91 olmaktadır.
  • 24 aylık vade ile kredi almak istediğinizde geri ödeme tutarı 43.950,22  TL olacaktır. Aylık ise 1.831,26  TL taksit ödenmesi gerekecektir.
  • 36 ay vade ile 48.705,98 TL geri ödemeli kredinizi Vakıfbank’ tan alabilirsiniz. Bu koşullarda ödenecek aylık taksit tutarı 1.352,94TL olmaktadır.

Yukarıda belgeleri tamamlayarak kredi başvurusunda bulunabilir ve 35 bin TL’ lik kredinizi hemen çekebilirsiniz. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!