WhatsApp Şikayet Hattı Numaraları 2023 Güncel Liste (Trafik Polis Belediye)

Whatsapp şikayet hattı numaraları ile ilgili tüm soru ve numaraları içeriğimizden görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp Şikayet Hattı Numaraları 2023 Güncel Liste (Trafik Polis Belediye)

WhatsApp şikayet hattı numaralarına whatsApp’tan mesaj gönderecek yaşadığınız problemi anlık olarak bildirebilirsiniz. Eğer WhatsApp ile bağlatı kurmak istiyorsanız bu adresten bilgilerinizi girerek ulaşabilirsiniz.

Şimdi sizlere Whatsapp şikayet hat numaralarını bu uygulamadan taciz, tehdit ve benzeri suçlar sonucunda neler yapabileceğinizi ve herhangi bir durumu nasıl bildireceğinizi anlatacağız.

Whatsapp Şikayet Hattı Numaraları Nelerdir?

Ülkemizde artık her 10 kişiden en az 9 kişinin cebinde akıllı telefonu ve bu telefonla WhatsApp programı var. Bu uygulama sayesinde ortamında internet paketi veya wifi bulunan tüm kullanıcılar mesaj ücreti ödemeden iletişim kurabilmektedir. Ayrıca grup oluşturma eklentisi sayesinde tüm akraba ve arkadaşlarınızı bir araya toplayabilir, tüm ailenize ve sevdiklerinize aynı anda kısa mesajınızı gönderebilirsiniz. Bir mesajdan da öte o an çektiğiniz video ve fotoğrafı Whatsapp grubunuzla paylaşabilirsiniz.

Whatsapp şikayet hattı numaralarını aşağıda bulabilirsiniz:

 • Türkiye: +90 850 390 2777
 • ABD: +1 650 822 2222
 • İngiltere: +44 20 3695 5555
 • Hindistan: +91 22 2493 9293
 • Brezilya: +55 11 3230 0222

Bu numaraları aradığınızda Whatsapp müşteri temsilcileri ile görüşebilir ve sorunlarınızı çözmek için yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca Whatsapp uygulamasının içindeki ayarlar bölümünden de yardım seçeneğini kullanarak destek talebi oluşturabilirsiniz. Whatsapp şikayet hattı numaralarını kaydederek ihtiyaç duyduğunuzda kolayca erişebilirsiniz.

Teknolojinin bir sonucu olan bu en çok kullanılan program Whatsapp, mağduriyetleri de beraberinde getiriyor. Bu mesajla suç işlediğinde kimsenin kendisine ulaşamayacağını düşünen akıllı kişi veya kişiler, Whatsapp üzerinden her türlü küfür, taciz, dolandırıcılık ve benzeri suç faaliyetlerini gerçekleştirebilmektedir. Bunun için kullanıcıların alabileceği birçok önlem vardır.

İlk önlem olarak kişinin Whatsapp üzerinden size mesaj göndermesini engelleyebilirsiniz. Bunun için konuşma penceresindeki “Spam olarak bildir ve engelle” fonksiyonunu aktif hale getirerek kişiyi Whatsapp sunucularına şikayet edebilir ve size mesaj göndermelerini engelleyebilirsiniz.

Whatsapp Müşteri Destek Hattı

Whatsapp kullanıcıları uygulama üzerinde bir sıkıntı yaşamaları durumunda çözüm ve destek olmak amacı ile müşteri destek hatları oluşturmuştur. Belirlenen destek hatları üzerinden sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Whatsapp telefon numarası arayanlar aşağıda vereceğimiz iletişim kanallarını kullanabilirler.

Whatsapp müşteri destek hattı aşağıdaki gibidir:

 • Whatsapp Messenger destek
 • Whatsapp Business destek smb_web@support.whatsapp.com
 • Whatsapp erişebilirlik desteği accessibility@support.whatsapp.com
 • Gizlilik İlkesi WhatsApp Yardım Hattı

Yukarıda vermiş olduğumuz iletişim adreslerinden sorunlarınızı giderebilirsiniz.

WhatsApp Şikayet Hattı Telefon Numarası

Whatsapp üzerinden şikayetlerinizi iletebileceğiniz whatsapp şikayet hattı numaraları bulunmamaktadır. Yukarıda vermiş olduğumuz bağlantı adreslerini kullanarak sorunlarınıza çözüm bulabilir. Ayrıca, sistemsel olarak yaşamış olduğunuz sorunlar için bildirim gönderebilir ve yeni sürümleri güncelleyerek oluşan yada oluşacak sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

Whatsapp Ortamında İşlenen Hakaret ve Küfür Suçu İçin Şikayet

Gerçek hayatta aşağılayıcı veya aşağılayıcı sözler söylemenin ve küfür etmenin suç olduğunu hepimiz biliyoruz. Mevzuatta şöyle deniyor: İnternet üzerinden WhatsApp yazışmaları yoluyla sözlü veya yazılı şikayete konu olabilecek davranışlara ilişkin mevzuat hükümleri aşağıda belirtilmiştir.

MADDE 125. Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakıştırmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir.
Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.
Hakaret suçunun;
Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı,
Dini, siyasi, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamasından, değiştirmesinden, yaymaya çalışmasından, mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı,
Kişinin mensup bulunduğu dine göre kutsal sayılan değerlerden bahisle,
İşlenmesi halinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.
Ceza, hakaretin alenen işlenmesi halinde, altıda biri; basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde, üçte biri oranında artırılır.
Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret edilmesi halinde suç, kurulu oluşturan üyelere karşı işlenmiş sayılır.
Hakaret suçunun işlenmesinde mağdurun ismi açıkça belirtilmemiş veya isnat üstü kapalı geçiştirilmiş olsa bile, eğer niteliğinde ve mağdurun şahsına yönelik bulunduğunda duraksanmayacak bir durum varsa, hem ismi belirtilmiş ve hem de hakaret açıklanmış sayılır.

Yukarıda belirtilen maddeler uyarınca WhatsApp şikayetine konu olabilmesi için suçun gerçek bir ortamda işlenmiş olması şart değildir. Hakaret ve benzeri suçların ceza süreleri yukarıda belirtilmiştir. Elbette size karşı bu suçu işleyenler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmanız gerekir. Whatsapp şikayet hattı ve bu hattın adli makamlarca takip edildiği bir ortam bulunmamaktadır.

Whatsapp Şikayet ve İhbar Hattı Numaraları

Bazı Belediyeler, Emniyet Müdürlükleri, televizyon kanalları ve benzeri makamlar tarafından whatsapp ihbar hattının kurulduğu, yazılı ve görsel bildirim yapanların şikayetlerinin dikkate alındığı belirtilse de en iyi uygulamanın olacağı bir gerçektir. kanunlarımızda böyle bir düzenleme olmadığı halde dilekçe ile Adliyelere yapılır.

Örneğin; İstanbul Şişli belediyesi kurmuş olduğu whatsapp şikayet ve ihbar hattı ile 549 8061676 nolu numaradan şikayetlerinizi cevaplandırıyor.

Resmini çekin gönderin. İstanbul Emniyet Müdürlüğü 2 numaradan WhatsApp şikayet ve ihbarlarını değerlendiriyor. Bu numaralar,  0552 155 0 155 ve 0533 155 0 155 olup, genelde trafik ihlalleri ile ilgili başvuru yapılıyor.

TCDD, Whatsapp şikayet hattı oluşturan kurum ve kuruluşlar arasında yer almaktadır. TCDD Whatsapp şikayet hattı numarası 0507 321 82 33 olup, bu hat üzerinden kurumla doğrudan iletişime geçebilir, şikayet, istek ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü Whatsapp şikayet hattı numarası: 0552 153 0034

İstanbul Zeytinburnu Belediyesi Whatsapp şikayet hattı numarası: 0552 444 1984

Whatsapp Gıda İhbar Hattı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından beklenen Whatsapp Gıda Bildirim Hattı 9 Mart 2020’de hizmete açıldı. Hizmete alınan Alo 174 Gıda Bildirim Hattı’nın ardından beklenen Whatsapp Hattı ile halk sağlığı ve güvenliği sağlanacak. gıda güvenliği ve vatandaşların sağlığı için hizmete açıldı.

Vatandaşlar şüphe duydukları durumlarda ALO 174 ya da 0501 174 0 174 numaralı Whatsapp hattı üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Whatsapp Gıda İhbar Hattı hakkında şu sözlere değindi:

“Vatandaşımızın sağlığı, güvenliği söz konusu olunca, Gıdada taklit ve tağşiş yapanların gözünün yaşına bakmayacak ve affetmeyeceğiz.

Herhangi bir durumda soru işareti duyduğunuz bir konu olursa, mutlaka ALO 174 üzerinden ve bugün itibariyle devreye giren 0501 174 0 174 Whatsapp Gıda İhbar Numarası üzerinden mesajla bize ulaşın” dedi. https://www.tarimorman.gov.tr/Haber/4409/Whatsapp-Gida-Ihbar-Hatti-Vatandasimizin-Hizmetinde

Whatsapp Şikayet ve İhbar Hattı Numaraları
Whatsapp Gıda İhbar Hattı

Bolu Belediyesi de, tüm Bolululara istek ve önerileri için bir hat oluşturdu ve belediye hizmetleri ile aksaklıklara bir mesaj ile ulaşabiliyorsunuz. Bolu Belediyesi Whatsapp şikayet ve ihbar hattı numarası 0506 838 14 00 olup, Belediye görevlileri, şikayetinizin resmi çekin ve gönderin diyor.

Whatsapp Çevre İhbar Hattı

Whatsapp Ortamında İşlenen Hakaret ve Küfür Suçu İçin Şikayet
Televizyon ve Haber Kanalları Whatsapp İhbar Hatları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından oluşturulan çevre bildirim hattı, çevre dostu uygulamalara bir yenisini daha ekleyerek 0532 0101 181 numaralı hattan çevre ile ilgili her türlü şikayet alınmaya başlandı.

Çevre kirliliği ile ilgili şikayetler konumlandırılarak fotoğraf veya video şeklinde Bakanlığa gönderilebilir. Bu şikayet hattı üzerinden gelen ihbar ve şikayetler 7/24 il müdürlüklerine iletilecek, şikayet konusu kaldırılarak yerinde tespit ve inceleme yapılacak.

Piyasa ürünlerinin stoklanması ve yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle fiyatların artması nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanlığı bu tür şikayetler için Whatsapp hattı kurdu. Bu whatsapp hattı ile şikayetler kolaylıkla iletilebilecek ve işlemler Bakanlık tarafından başlatılacaktır.

7/24 hizmet halinde olan Whatsapp şikayet hattına 0552 189 0 189 numarasından ulaşabilirsiniz. Whatsapp’a bir yenilik daha geldi. Sadece internette kullanılan WhatsApp artık internetsiz de kullanılabiliyor.

İnternet olmadan Whatsapp nasıl kullanılır? Bilgi alabilir ve hemen internet olmadan whatsappı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Televizyon ve Haber Kanalları Whatsapp İhbar Hatları

Televizyon ve haber kanalları Whatsaap telefon hatları aşağıdaki gibidir:

Televizyon ve Haber KanallarıWhatsApp İhbar Hatları
TRT10530 662 0 562
ATV0505 165 8 888
STAR TV0542 800 8 080
Kanal D0530 930 0 491
Kanal 240542 367 2 424
Show TV0536 266 90 00
Fox TV0542 370 4 545
Halk TV0538 406 3 063
NTV0532 306 3 030
Kanal 70552 644 0 707
Habertürk 0536 266 79 69
Televizyon ve Haber Kanalları Whatsapp İhbar Hatları
 • Gaziosmanpaşa belediyesi: 0532 205 5666
 • Darbeyle ilgili Anadolu Ajansı hattı: 0 536 866 38 99
 • Doğan Haber Ajansı: 0 533 714 8690

Whatsapp trafik ihbar hattı

Whatsapp şikayet ve bildirim hattı listesine eklenmesini istediğiniz yeni numaraları aşağıdaki yorum bölümüne yazarak bildirebilirsiniz.

Ayrıca Whatsapp trafik ihbar hattı üzerinden seyir halindeyken karşılaştığınız trafik ihlallerinin fotoğrafını veya videosunu da gönderebilirsiniz.

Emniyet – Polis MüdürlükleriWhatsApp İhbar Hatları
İstanbul Emniyet Müdürlüğü0533 155 0 155 0552 155 0 155
İzmir Trafik İhbar Hattı0555 898 1 558
Bursa Trafik İhbar Hattı0552 155 1 616
Antalya Trafik İhbar Hattı0552 155 0 707
İzmir Emniyet Genel Müdürlüğü0555 898 1 555
Konya Trafik İhbar Hattı0552 155 4 242
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü0533 155 4 141
Whatsapp trafik ihbar hattı

Numaraların güncellenmesi veya mevcut olmaması durumunda lütfen değişiklik için İLETİŞİM sayfasından bize bildirin.

Büyükşehir Belediyeleri’nin WhatsApp Şikâyet Hattı

Belediyeler ve Kamu DaireleriWhatsApp Şikayet Hatları
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi0532 166 4 141
İstanbul Büyükşehir Belediyesi0552 153 0 034 Beyaz Masa ALO 153
Ankara Büyükşehir Belediyesi0312 153 0 000
Antalya Büyükşehir Belediyesi0530 676 6 767
Samsun Büyükşehir Belediyesi0505 195 5 000
Erzurum Büyükşehir Belediyesi0535 019 4 909
Mersin Büyükşehir Belediyesi0533 155 2 153
Adana Büyükşehir Belediyesi0535 454 0 101
Trabzon Büyükşehir Belediyesi0561 616 1 100
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi0501 121 2 121
Büyükşehir Belediyeleri’nin WhatsApp Şikâyet Hattı

Bakanlıkların WhatsApp Şikâyet Hatları

BakanlıklarWhatsApp Şikayet Hatları
Hazine ve Maliye Bakanlığı0552 189 0 189
Gıda Bakanlığı0501 174 0 174
Sağlık Bakanlığı0541 888 0 184
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı0551 514 1 771
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı0532 010 1 181
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı0501 183 0 183
Bakanlıkların WhatsApp Şikâyet Hatları
 • WhatsApp İETT Şikâyet Hattı 0552 153 0 034’tür.
 • WhatsApp Vatan Bilgisayar Şikâyet Hattı 0537 851 1 812.
 • WhatsApp Teknosa Şikâyet Hattı Teknosa Müşteri Hizmetleri numarası, 0850 222 5 599’dur.
 • WhatsApp BİM Şikâyet Hattı 0850 254 4 444’tür.
 • WhatsApp Müge Anlı İhbar Hattı 0535 365 5 252’dir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.