2023 Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekme Limiti (Günlük İşlemler)

2023 Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekme Limiti (Günlük İşlemler)

Yapı Kredi ATM günlük para çekme limiti nedir, limit nasıl yükseltilir, tek seferde ne kadar para çekilebilir gibi tüm soruları sizler için detaylandırdık.

Yapı Kredi ATM’den Nasıl Para Çekilir?

Para çekme, para yatırma, fatura, sınav ve eğitim ödemeleri gibi günlük hayatta gerçekleştirilen birçok işlem Yapı Kredi şubeleri, ATM’ler, internet şubeleri, mobil bankacılık ve müşteri hizmetlerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Tüm para yatırma ve çekme işlemlerinde güvenlik için belirlenmiş limitler vardır. Yapı Kredi ATM günlük para çekme limiti, bireysel ve kurumsal müşteriler için farklı planlanmaktadır. Tüm müşteriler için ATM günlük para yatırma ve çekme limitini öğrenerek finansal durumunuzu hemen planlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti 2023 Güncel

Bireysel müşteriler ATM’lerden gün içinde maksimum 2.000 TL, kurumsal müşteriler ise 5.000 TL çekebilmektedir. Günlük para çekme limiti saat 00:00’dan sonra yenilenmektedir. Her 24 saatte bir, hesabınız için size yeni bir limit verilir. Her kartın kendi limit hakkı vardır.

Yapı Kredi ATM’lerinden günlük para çekme limitleri aşağıdaki gibidir:

 • Bireysel müşteriler için belirlenen Yapı Kredi ATM para çekme limit tutarı 2.000 TL‘dir.
 • Kurumsal müşteriler için belirlenen Yapı Kredi ATM‘lerinden para çekme limiti ise 5.000 TL‘dir.

Yapı Kredi Bankası’nda bireysel müşteri adına iki hesabınız varsa, her iki hesap için ayrı ayrı 2.000 TL para çekme limiti tanımlanacaktır. Gün içerisinde aynı hesap kartınız ile farklı ATM’lerden para çekmeniz engellenmiştir. Belirtilen para çekme limitine ulaştıktan sonra ATM değiştirseniz bile para çekemezsiniz.

Hatta hesabınıza kısa süreliğine bloke konacaktır. ATM Kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Banka şubelerinden sadece mesai saatleri içerisinde para çekme ve yatırma işlemi yapabilirken, ATM’lerden 7 gün 24 saat para çekme ve yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Her bankanın belirlediği günlük para çekme limiti farklıdır.

ATM İşlem Limitleri aşağıdaki gibidir:

İşlem Adıİşlem Limiti
Döviz Alış Satış Toplam15.000 USD
Havale20.000 TL
Kartlı / QR Para Yatırma Toplam50.000 TL
Kartlı Şans Oyunları20.000 TL
Kartsız Kredi Kartı Borç Ödeme50.000 TL
Kartsız Kredi Ödeme50.000 TL
Kartsız Para Yatırma50.000 TL
Kartsız Şans Oyunları1.000 TL
Nakit Avans/Taksitli Nakit Avans Toplam10.000 TL
Para Çekme Yurtdışı1.000 USD
ATM İşlem Limitleri

Yapı Kredi şubelerinden veya ATM’lerinden belirtilen limite kadar para çekebilir veya yatırabilirsiniz.

Yapı Kredi Günlük Çekim Limiti Arttırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi bankacılık hizmetini kullanarak kendi kredi kartınızın limitini artırabilir, düzenli limit talimatı verebilirsiniz. Birden fazla Yapı Kredi kartına ayrı ayrı limit belirlemek yerine “Müşteri Limiti” ile tüm kartlarınızı tek limit ile kontrol edebilirsiniz. Kartlarınızın hesap kesim tarihlerini birbirinden farklı yaparsanız ödemelerinizi daha kolay tamamlarsınız.

Yapı Kredi günlük çekim limiti artırma yolları şu şekildedir:

 • Yapı Kredi İnternet Şubesi ile Limit Artırma: Bireysel internet şubesine giriş yaparak sırasıyla ”Kartlarım-Kart Hizmetleri-Limit İşlemleri” adımlarını takip ederek gelir beyanınızı ve iş bilgilerinizi girmelisiniz. Limit artırma talebiniz değerlendirilmeye alınacaktır.
 • Yapı Kredi Mobil Bankacılık: Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamasını telefonunuza indirerek şifreniz ile giriş yapmalısınız. Ardından ”Kartlarım-Kredi Kartı Limit Değişikliği” adımlarını sırasıyla uygulayarak limit artırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri: Yapı Kredi 444 0 444 ve 0850 222 04 44 iletişim numaralarından müşteri hizmetlerine bağlanarak kredi kartınızın limitini yükseltebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra sırasıyla ‘‘1-2-1” i tuşlayarak müşteri limiti hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • SMS yöntemi ile limit artırma: Yapı Kredi kredi kartınızın limitini artırmak için aralarında birer boşluk bırakarak ”LIMIT, kredi kartınızın son 6 rakamı, aylık net gelir bilginizi” yazarak 4411’e mesaj gönderebilirsiniz. (Örneğin: LIMIT 000000 3.000)

Ayrıca Yapı Kredi şubelerine giderek kartınızın limitini artırabilirsiniz. Limit artırım işlemleri için güncel gelir belgeniz ve iş-meslek bilgilerinizin banka sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir. Kişisel bilgileriniz güncel ise kart limit artırımınız değerlendirilerek olumlu veya olumsuz sonuç tarafınıza bildirilecektir.

Yapı Kredi Şubeden Para Çekme Limiti

Yapı Kredi ATM’lerinden günlük para çekme limiti bireysel müşteriler için 2.000 TL, kurumsal müşteriler için 5.000 TL olarak belirlenmiştir. Ancak ATM’lerde olduğu gibi şubelerden para çekme ve para yatırma limiti yoktur. Büyük miktarda para çekecekseniz ve bu miktar bankada yoksa ya küçük bir ödeme alabilir ya da bir süre bekleyebilirsiniz. Şube işlemlerinde fazla beklemeden ATM’lerden daha hızlı para çekebilir veya para yatırabilirsiniz.

Yapı Kredi Günlük Para Yatırma Limiti

Yapı Kredi ATM’lerinden günlük para yatırma limitleri, yapacağınız işlemin türüne göre değişmektedir. Bankacılık işlemlerinizi de 7 gün 24 saat ATM’lerden gerçekleştirebilirsiniz. Fon türüne göre sadece fon işlemlerinin günü ve fiyatı değişmektedir.

Yapı Kredi günlük para yatırma limiti aşağıdaki gibidir:

 • Kartlı ya da QR kod ile yapılan para yatırma işlemi için 50.000 TL
 • Kartsız para yatırma işlemi için 19.900 TL limit belirlenmiştir.

Yapı Kredi ATM Tek Seferde Ne Kadar Para Çekilir?

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden bireysel müşteriler tek seferde maksimum 2.000 TL, kurumsal müşteriler ise maksimum 5.000 TL para çekebilirler. Nakit ihtiyacınızı bu limitler doğrultusunda ATM’lerden karşılayabilirsiniz. Yapı Kredi şubesine giriş yaparak dilediğiniz kadar para çekebilirsiniz. Ayrıca ATM’den EUR, USD cinsinden para çekebilirsiniz.

Döviz Yapı Kredi Para Çekme Yatırma Limiti Ne Kadardır?

Döviz olarak Yapı Kredi ATM’lerden para çekme limiti ve yatırma limiti toplamda 15.000 dolar. Tek çekimde Yapı Kredi ATM’lerinden toplamda 15.000 USD tutarında döviz yatırıp çekebiliyorsunuz. Örneğin; ATM’den toplamda 30.000 USD tutarında işlem yapacaksanız bunu iki günde gerçekleştirebilirsiniz. Gece 00.00’dan önce 15.000 USD’lik, 00.00’dan sonra ise 15.000 USD’lik işlem yapabilirsiniz.

Yapı Kredi ATM Para Çekme Yurtdışı Limiti Ne Kadardır?

2023 yılında Yapı Kredi Abroad günlük para çekme limiti 1.000 dolar olarak belirlenmiştir.

Kartsız Yapı Kredi ATM Para Yatırma Limiti

Yapıkredi ATM’lerinde sadece para çekme değil para yatırma limitleri de bulunmaktadır. Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden kartsız işlemlerde 24 saat içinde toplam 50.000 TL para yatırılabilir.

Yapı Kredi ATM’den Taksitli Nakit Avans Toplam Limiti Ne Kadardır?

Nakit avans ve taksitli nakit avans olmak üzere iki farklı işlem kapsamında, Yapı Kredi Bankası’nda nakit avans ve taksitli nakit avans için toplamda 10.000 TL’ye kadar ödeme yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kartlı ve QR Para Yatırma Limiti

Yapı Kredi ATM’lerinden kart çekme limiti ve QR (kare) kod para yatırma limiti vardır. Yapı Kredi bankası müşterileri, ATM’lerden 24 saat içinde maksimum 50.000 TL işlem yapabilir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Yapı ve Kredi Bank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0444 ‘dür.

Bankamatikten En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?

Bankamatiklerden günlük para çekme limiti 5.000 TL‘dir.

Yapı Kredi ATM 5 TL Veriyor Mu?

Hayır, ATM’lerden 5 TL tutarında para çekmeniz mümkün değildir. Fakat ATM’ler üzerinden yaptığınız ödemeler ve para yatırma işlemleri sonucunda para üstünüz 5 TL ise madeni para şeklinde verilmektedir.

Yapı Kredi ATM 10 TL Çekilir Mi?

Evet, Yapı Kredi ATM’lerinden 10 TL çekebilirsiniz. Belirtilen limite kadar 10 TL ve kart çekebilirsiniz. Aynı şekilde depozitonuz da 10, 20, 50, 100, 200 TL banknot şeklinde olmalıdır. Para yatırma işlemi sırasında yırtık, yıpranmış, katlanmış ve ıslak paralar kabul edilmeyip tarafınıza iade edilir. Para yatırırken, bir seferde en fazla 40 banknot yatırabilirsiniz. Ayrıca, ATM’lerden para yatırılamaz.

Yorumlar

 1. Avatar of metehan metehan dedi ki:

  suanda güncel olan nedir çekme limiti