fbpx

2022 Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekme Limiti (Günlük İşlemler)

2022 Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekme Limiti (Günlük İşlemler)

Para çekme, para yatırma, fatura, sınav ve eğitim ödemeleri gibi günlük hayatta gerçekleştirilen pek çok işlem, Yapı Kredi şubesinden, ATM’sinden, internet şubesinden, mobil bankacılıktan ve müşteri hizmetlerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Para yatırma ve çekme işlemlerinin tümünde güvenlik için belirlenmiş olan limitler bulunmaktadır. Yapı Kredi ATM günlük para çekme limiti bireysel ve kurumsal müşteriler için farklı şekilde planlanmıştır. Tüm müşteriler için ATM günlük para yatırma ve çekme limitini öğrenerek finansal durumunuzu hemen planlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti 2022

Yapı Kredi şubelerinden veya ATM’lerinden belirlenen limit kadar para çekme veya yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka şubelerinden sadece mesai saatleri içinde para çekme ve yatırma işleminizi yapılırken ATM’lerden 7 gün 24 saat dilediğiniz zaman para çekebilir ya da hesaba para yatırabilirsiniz. Her bankanın belirlediği günlük para çekme limiti farklıdır. Yapı Kredi ATM’den günlük para çekme limitleri şu şekildedir;

 • Bireysel müşteriler için belirlenen Yapı Kredi ATM para çekme limit tutarı 2.000 TL‘dir.
 • Kurumsal müşteriler için belirlenen Yapı Kredi ATM‘lerinden para çekme limiti ise 5.000 TL‘dir.

Bireysel müşteriler gün içinde ATM’lerden en fazla 2.000 TL, kurumsal müşteriler ise 5.000 TL para çekebilmektedir. Günlük para çekme limiti saat 00.00’dan sonra yenilenmektedir. Her 24 saatte, hesabınız için yeni limit hakkı tanınmaktadır. Her kartın kendine ayrı limit hakkı bulunmaktadır. Yapı Kredi Bankası’nda bireysel müşteri adı altında iki hesabınız varsa her iki hesap için ayrı ayrı 2.000 TL para çekme limiti tanımlanacaktır. Gün içinde aynı hesap kartınız ile farklı ATM’lerden para çekme işleminiz engellenmiştir. Belirlenen para çekme limitine ulaştıktan sonra ATM değiştirseniz bile para çekemeyeceksiniz. Hatta hesabınıza kısa süreliğine bloke konacaktır. ATM Kartsız para çekme işlemi nasıl yapılır öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Günlük Çekim Limiti Arttırma

Yapı Kredi bankacılık hizmetinden yararlanarak, kendi kredi kartınızın limitini kendiniz artırarak düzenli limit için talimat verebilirsiniz. Birden fazla Yapı Kredi kartınız için ayrı ayrı limit belirleme işlemi yapmak yerine ”Müşteri Limiti” sayesinde tek bir limit ile tüm kartlarınızı kontrol edebilirsiniz. Kartlarınızın hesap kesim tarihlerini birbirinden farklı yaparsanız ödemelerinizi daha kolay bir şekilde tamamlamış olursunuz. Yapı Kredi günlük çekim limiti artırma yolları;

 • Yapı Kredi İnternet Şubesi ile Limit Artırma: Bireysel internet şubesine giriş yaparak sırasıyla ”Kartlarım-Kart Hizmetleri-Limit İşlemleri” adımlarını takip ederek gelir beyanınızı ve iş bilgilerinizi girmelisiniz. Limit artırma talebiniz değerlendirilmeye alınacaktır.
 • Yapı Kredi Mobil Bankacılık: Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamasını telefonunuza indirerek şifreniz ile giriş yapmalısınız. Ardından ”Kartlarım-Kredi Kartı Limit Değişikliği” adımlarını sırasıyla uygulayarak limit artırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri: Yapı Kredi 444 0 444 ve 0850 222 04 44 iletişim numaralarından müşteri hizmetlerine bağlanarak kredi kartınızın limitini yükseltebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra sırasıyla ”1-2-1” i tuşlayarak müşteri limiti hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • SMS yöntemi ile limit artırma: Yapı Kredi kredi kartınızın limitini artırmak için aralarında birer boşluk bırakarak ”LIMIT, kredi kartınızın son 6 rakamı, aylık net gelir bilginizi” yazarak 4411’e mesaj gönderebilirsiniz. (Örneğin; LIMIT 000000 3.000)

Yapı Kredi şubelerine giderek de kartınızın limitini artırabilirsiniz. Limit artırma işlemleri için banka sisteminde güncel gelir belgenizin ve iş-meslek bilgileriniz kayıtlı olması gerekmektedir. Kişisel bilgileriniz güncel ise kart limiti artırma işleminiz değerlendirmeye alınarak olumlu ya da olumsuz şekilde sonuç tarafınıza bildirilecektir.

Yapı Kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanma adımları için hemen tıklayın!

Yapı Kredi Şubeden Para Çekme Limiti

Yapı Kredi ATM‘lerinden günlük para çekme limiti bireysel müşteriler için 2.000 TL, kurumsal müşteriler için 5.000 TL şeklinde belirlenmiştir. Fakat bankamatiklerde olduğu gibi şubeden para çekme ve yatırma işlemleri sınırlı değildir. Eğer yüksek miktarda para çekimi yapacaksanız ve bu tutar bankada bulunmuyorsa ya az bir ödeme alabilirsiniz ya da bir süre bekletilebilirsiniz. Şube işlemlerinde çok fazla sıra bekleyip zaman kaybetmeden ATM’den daha hızlı bir şekilde para çekebilir ya da yatırabilirsiniz.

Yapı Kredi ATM Tek Seferde Ne Kadar Para Çekilir?

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden bireysel müşteriler tek seferde en fazla 2.000 TL, kurumsal müşteriler ise en fazla 5.000 TL çekebilmektedir. Nakit ihtiyacınızı belirlenen bu limitler doğrultusunda ATM’den karşılayabilirsiniz. Yapı Kredi şubesine girerek dilediğiniz kadar patra çekebilirsiniz. Ayrıca ATM üzerinden EUR, USD döviz türünden de para çekebilme şansınız bulunmaktadır.

Yapı Kredi ATM 10 TL Çekilir Mi?

Evet, Yapı Kredi ATM’lerinden 10 TL çekebilirsiniz. 10 TL ve kartlarını belirlenen limite kadar çekebilirsiniz. Aynı şekilde para yatırma işleminizde de 10, 20, 50, 100, 200 TL banknotlar şeklinde olması gerekmektedir. Para yatırma esnasında yırtık, yıpranmış, katlı ve ıslak paralar kabul edilmeyip size iade edilmektedir. Para yatırırken tek seferde en fazla 40 adet kağıt para yatırabilirsiniz. Ayrıca madeni para ATM’lerden yatırılmamaktadır.

Yapı Kredi ATM 5 TL Veriyor Mu?

Hayır, ATM’lerden 5 TL tutarında para çekmeniz mümkün değildir. Fakat ATM’ler üzerinden yaptığınız ödemeler ve para yatırma işlemleri sonucunda para üstünüz 5 TL ise madeni para şeklinde verilmektedir.

Yapı Kredi Günlük Para Yatırma Limiti

Yapı Kredi ATM’lerinden günlük para yatırma limitleri yapacağınız işlem türüne göre değişmektedir. Ayrıca ATM’lerden 7 gün 24 saat dilediğiniz bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece fon işlemlerinin gerçekleşeceği gün ve fiyat konusunda fon türüne bağlı olarak değişiklikler meydana gelmektedir. Yapı Kredi günlük para yatırma limiti;

 • Kartlı ya da QR kod ile yapılan para yatırma işlemi için 50.000 TL,
 • Kartsız para yatırma işlemi için 19.900 TL limit belirlenmiştir.
Yorumlar

 1. Avatar of sema sema dedi ki:

  güzel bilgi tşkler

error: Content is protected !!