EYT’li Olanlar Promosyon Alabilir mi? 2023 Güncel Kampanya

EYT ile yeni emekli olan promosyon alabilir mi? 2 milyon 200 bin EYT’linin de sisteme girmesiyle bankalar arasındaki promosyon yarışı hız kazanacak. Peki şu anda hangi banka ne kadar maaş promosyonu veriyor, e-Devlet’ten promosyon başvurusu nasıl yapılıyor, promosyon kampanyası ne kadar sürecek? İşte cevaplar…

EYT’li Olanlar Promosyon Alabilir mi? 2023 Güncel Kampanya

Çalışma hayatını bitirip EYT ile yeni emekli olan vatandaşlar için önemli olan konulardan Yeni Emekli Olan Promosyon alabilir mi sorularının yanıtları bu sayfada.

Yeni Emekli Olan Birisi Ne Yapacak? Promosyon Nasıl Alacak?

Yeni emekli ne yapacak? Yeni emekli olan kişi ilk maaşını verdiği banka veya başka bir banka ile sözleşme yapacak. Yeni emekli olanlar ilk maaşını aldığı banka ile sözleşme yaptıktan sonra hemen bankadan promosyonunu alabilir. Banka ile yapılan sözleşme sonrasında 3 yıllık süresi başlamış olacak. Bu 3 yıllık süre içinde maaşını başka bankaya taşırsa promosyon geri iade edilir.

Emekli Promosyonu Nasıl Alınır?

Bankaların SGK ile yaptığı anlaşma kapsamında ek ve nakit promosyon hakkı imzaladığı bankadan 3 yıl maaş alma taahhüdü verilerek bankalardan milyonlarca emekli maaşı alınabiliyor. 3 yıllık taahhüdü bitenler emeklilik promosyonunu almaya hak kazanacaktır. Bu süreyi dolduran vatandaşlar başka bir bankaya başvurarak bu haktan faydalanabilir.

Yeni Emekliye En Çok Promosyon Veren Bankalar 2023 Güncel Liste

2023 yılında emeklilere en çok promosyon veren bankalar şöyle:

 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Akbank
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
 • Fibabanka
 • Garanti BBVA
 • Şekerbank
 • QNB Finansbank
 • Halkbank
 • ING Bank
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank

En çok Promosyon ödemesi yapan bankaları inceleyerek banka tercihinizi yapabilirsiniz.

Birçok banka kampanya bitiş tarihlerini 31 Kasım olarak duyururken, bazı bankalar ise Ocak ayında kampanyalarını sonlandıracak.

Emeklilere Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yeni emekliler artık ilk maaş bankası olarak seçtikleri bankadan maaş promosyon alabilecekler. SSK ve Bağkur’dan ilk kez emekli olacaklar, e-devlet veya SGK Müdürlüklerinden dolduracakları Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinde istedikleri bankaları seçerek promosyon almaya hak kazanırlar. Emekli Sandığı, çalıştıkları kuruma gönderecekleri emeklilik başvuru dilekçesi ile bu ödeneği almaya hak kazanabilir.

Yeni emekli olan vatandaşlar maaşını alacağı bankadan promosyon işlemleri hakkında bilgi aldıktan sonra başvuruda bulunarak, maaşını alacağı bankadan promosyon ödemesini alabilirler. Emekliler promosyon ödemesi almak için maaş almakta olduğu bankalara başvuru yaparak promosyon başvurusu yapabilirsiniz. Yine banka ATM’leri üzerinden banka kartı ile promosyon başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Atm üzerinden emeklilik işlemleri bölümünden promosyon başvurusu seçeneğini seçerek başvuru yaparak 3 yıl boyunca aynı bankadan maaşınızı alma sözünüze karşılık 8.000 TL’ye varan promosyon ödemelerinden yararlanabilirsiniz.

Emekli Promosyon Başvuru Şartları Nelerdir?

Emekli promosyon ödemelerinden yararlanabilmeleri için bankaların talep ettiği şartları taşımaları gerekmektedir. Bundan sonra geriye sadece başvuru süreci kalıyor. Bunun için bankalar ağır şartlar talep etmezken, çoğu emekli için şartları yerine getirmek zor değil. Bazı bankalar iki faturalı otomatik ödeme talimatı garantisi ile promosyon ödemesi yapacaklarını beyan ederken, çoğu banka bu şartlar dışında herhangi bir talepte bulunmamaktadır.

Bankaların ortak durumu emekli maaşını 3 yıl boyunca kendilerinden alma sözü ve taahhüdü olup, bankaların bu ödemelerinden 3’er aylık dönemler halinde faydalanmak oldukça kolay görünmektedir.

Ödemeler emekli aylığı hesaplarının bankalarda 3 yıl tutulması karşılığında verilecek ve başvurular bankalardan bizzat kabul edilecek. Öncelikle emekliler aylıklarını aldıkları bankalardan promosyon ödemesi verecek olan bankalardan herhangi birini seçebilecek ve tercihlerini kendi istedikleri bankalardan kullanabilecek. Başvurular SGK ile anlaşmalı olan bankalara gidilerek yapılacak ve 3 yıl boyunca maaş alma sözünün verilmesi ve sözleşmenin imzalanmasının ardından belirlenen tarihler arasında tek seferde ödenecek. Bazı bankalar ise sadece ATM lerden promosyon başvurusunu kabul edecek.

Bankaların birçoğu emeklilik bankacılığı hizmetlerinden yararlanacak emeklilerden maaş hesapları için hesap işletim ücreti gibi ek bir ödeme talep etmeyecektir. Emekli maaşını ATM’lerden tek seferde çeken vatandaşlardan ayrıca ödeme alınmayacak.

Emekli Promosyon Sorgulama e-Devlet 4/A Emekli Ödeme Bilgileri

E-devlet üzerinden emekli promosyon ödeme sorgulama yapılabilirsiniz. Bunun için e-devlet kapısına giriş yaparak Emekli ödeme bilgileri sayfasından sorgulama yaparak bilgilerinizi görebilirsiniz.

Emekli Maaşı Taşıma Nasıl Yapılır?

DİJİTAL ONAY YAPILIYOR

Emekli olmaya hazırlananlar hem banka seçimini hem de promosyon başvurusunu dijital olarak yapabiliyor. Banka seçimi, aylık başvurusu sırasında gerçekleştirilebiliyor. Memurlar çalıştığı kuruma vereceği emeklilik dilekçesinde maaş ödemeleri için banka tercihini belirtebiliyor. SSK ve Bağ-Kur’lular ise e-Devlet üzerinden veya SGK İl/İlçe Müdürlükleri’ne emeklilik başvurusunda bulunurken dolduracağı Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’nde maaşın yatırılacağı banka tercihi yazabiliyor.

Emekli maaşı taşımak için en yakın banka şubesine e-Devlet şifresi ile “http://turkiye.gov.tr” internet adresine giriş yaparak e-Devlet şifresi ile ya da SGK İl Müdürlüğüne bir dilekçe vererek maaşınızı istediğiniz bankaya taşıyabilirsiniz.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesini inceleyerek faiz ödemeden kredi çekebileceğiniz bankaları öğrenebilirsiniz.

2023 Yılında Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Kadar Yapılacak?

14 milyon emekli vatandaşımızı yakından ilgilendiren promosyon ödemelerinin tutarları ve taban tutarları alınan emekli maaşı miktarına göre değişmektedir. Peşin olarak yapılacak aylık tutarına göre, aylık alınan tarihe göre:

Güncellenecek protokole göre; emekli maaşı ve promosyon miktarları şöyle:

 • 3 bin 500 liraya kadar emekli maaşına 3 bin lira
 • 3 bin 500 ile 7 bin 500 lira arası olanlara 3 bin 500 lira
 • 7 bin 500 ila 10 bin lira arası olanlara 4 bin 500
 • 10 bin liradan fazla olanlara 5 bin lira 3 yıllık peşin nakit promosyon verilmektedir.
 • Bankalar nakit promosyonlara ek promosyon ödemesi yaparak bu tutarı 8.000 TL’ye kadar çıkarabilmektedir.

Yeni Emekli olan Bayram İkramiyesi Alabiliyor mu?

Yeni emekli olanlar, bayramdan önce emekliliği hak etmeleri halinde bayram veya ramazan tatillerinde emeklilik promosyonu alabilirler. Ancak karar yine bankanın inisiyatifinde değerlendirilir. Elbette emeklinin bu duruma itiraz etme hakkı vardır.

Akbank Emekli Promosyonu

Emekli promosyon kampanyası 01 Ocak – 31 Ocak 2023 arasında geçerli.

 • Maaşı 3.499 TL’ye kadar olanlara 4200 lira
 • 3 bin 500 7 bin 499 lira arasına 4 bin 850 lira
 • 7 bin 500 ile 9 bin 999 lira aasına 6 bin 250 lira
 • 10 bin ve üzerine 7 bin lira promosyon veriliyor

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu

Sizler için Ziraat Bankası kimlere promosyon veriyor? Promosyon ücretleri ne kadar? Cevapladık.

Ziraat Bankası emeklilere promosyon ücreti veriyor. Ziraat Bankası emekli promosyon ödemeleri aşağıdaki gibidir:

 • 3 bin 500 TL altında emekli aylığı alanlara 3 bin TL
 • 3 bin 500 TL ila 7 bin 500 TL arasında emekli aylığı alanlara 3 bin 500 TL,
 • 7 bin 500 TL ila 10 bin TL arasında emekli aylığı alanlara 4 bin 500 TL,
 • 10 bin TL üzerinde emekli aylığı alanlara 5 bin TL tutarında olmak üzere promosyon ödemesi yapılacak.

Promosyon ödemesini alabilmek için maaşınızı 3 yıl Ziraat Bankası’ndan almayı taahhüt etmeniz gerekmektedir. İmzalanan sözleşmelerin süresi 3 yıl olarak belirlendi.

Ziraat Bankası promosyon başvuru için TIKLAYIN.

İş Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Kadardır?

SGK ile 2023 ve 2026 dönemi için yapılan sözleşme kapsamında mevcut emekli maaşını İş Bankası’ndan alan veya emekli maaşını İş Bankası’na devreden Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur emeklilerine İş Bankası’ndan promosyon ödemesi yapılıyor. Emekli maaşı tutarına göre 5 bin, 6 bin 250, 7 bin 500 lira promosyon ödemesi yapıyor.

Bu tutarlar 3 yıllık peşin taahhüt için aşağıdaki gibidir:

Emekli tanıdığını İş Bankası’na getirenlere, Pazarama’da geçerli 500 liraya varan MaxiPuan hediye ediliyor

Maaş AralığıPromosyon Tutarı
0 – 1.499 TL5.000 TL
1.500 – 2.499 TL6.250 TL
2.500 TL ve üzeri İş Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri 7.500 TL
İş Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri

1 Kasım 2022’de başlayan kampanya 31 Mart 2023’e kadar geçerli olacak.

Garanti Bankası Emekli Promosyon (Yeni Emekli Fırsatları)

Garanti Bankası emeklilere promosyon vermeye devam ediyor. Bu yıl belirlenen promosyon ücretleri ise şöyle:

 • 1.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 4.000 TL
 • 1.500-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 5.000 TL
 • 2.500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 6.000 TL nakit promosyon ödemesi yapacaktır.

Vakıfbank Promosyon Başvurusu

Vakıfbank üzerinden emekli maaşı alarak promosyonlardan yararlanabilirsiniz. Vakıfbank üzerinden promosyon başvurusu yapmak için size en yakın şubelere giderek ATM veya internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

 • 3 bin 500 TL’ye (3 bin 500 TL hariç) kadar olanlara 3 yıl için toplam 3 bin TL
 • 3 bin 500 – 7 bin 500 TL (7 bin 500 TL hariç) arasında olanlara 3 yıl için toplam 3 bin 500- TL
 • 7 bin 500 – 10 bin TL (10 bin TL hariç) arasında olanlara 3 yıl için toplam 4 bin 500 TL
 • 10 bin TL ve üzeri olanlara 3 yıl için toplam 5 bin TL Nakit promosyon 3 yıl için peşin verilmektedir.

Halkbank Promosyon Başvuru

Halkbank aracılığıyla promosyon ödemesi almak istiyorsanız, başvurunuzu ATM’lerden, Halkbank şubelerinden, internet bankacılığından veya 0850 222 92 62 emeklilik hattından yapabilirsiniz.

1 Kasım 2022’de başlayan kampanya kapsamında:

 • Maaşı 3 bin 500 liranın altında olanlara 3 bin lira
 • 3 bin 500 ile 7 bin 499 lira arasına 3 bin 500 lira
 • 7 bin 500 ile 9 bin 999 lira arasına 4 bin 500 lira
 • 10 bin lira ve üzerine 5 bin lira tutarlarında Halk bankası tarafından promosyon ödemesi yapılmaktadır.

ING BANK Emekli Promosyonu

Kampanya 1 Ocak 2023 – 31 Ocak 2023 tarihleri arasında geçerli.

 • 3 bin 500 TL’ye (3 bin 500 TL hariç) kadar ise 4 bin 500 TL,
 • 3 bin 500 TL – 7 bin 500 TL (7 bin 500 TL hariç) arası ise 5 bin 250TL,
 • 7 bin 500 TL – 10 bin TL (10 bin TL hariç) arası ise 6 bin 750 TL
 • 10 bin 000 TL ve üzeri ise 7 bin 500 TL nakit promosyon veriliyor.

Yapı Kredi Emekli Promosyonu

Yapı Kredi bankasının internet sitesinde promosyonlara ilişkin yeni bir güncelleme yok.

1 Kasım 2022 ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasındaki kampanyaya göre SGK emekli aylığını üç yıl boyunca Yapı Kredi’den alma taahhüdü verenlere 7 bin 500 TL’ye varan nakit promosyon imkanı sunuluyor.

Bir aylık net gelir bin 499 TL’ye kadarsa 4 bin 850 TL; bin 500 TL 2 bin 499 TL arasındaysa 6 bin TL; 2 bin 500 TL’nin üzerindeyse 7 bin 250 TL nakit promosyon ödeniyor.

Emekli promosyon sorgulama işlemlerinizi bankanızın internet sitesi, şube ve mobil bankacılığı üzerinden T.C bilgileriniz ile öğrenebilirsiniz.

Emekli Promosyonu Ne Zaman Verilecek?

Emekli maaşını sözleşmeli olduğu bankadan alıp 3 yıllık sözleşmesini tamamlayarak, seçtiği banka aracılığıyla maaşını başka bir bankaya aktaran vatandaşlara bu yıl da emeklilik promosyonu vermeye devam ediyor.

Yeni emekliler için Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, Denizbank, Yapı Kredi, Şekerbank, TEB, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası gibi emeklilik promosyonu veren bankaların promosyonları ilk hesaptan sonra maaşlarına yansıyan promosyon ödemelerini alabilirler. bankaya 3 yıl taahhütte bulunduktan sonra kesilir.

Promosyonunuzu hemen alabilmek için maaşınızı taşıyacağınız bankaya başvurabilir ve maaşınızı taşıdıktan sonra bu haklardan yararlanarak paranızı alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.