Yeni Emekli Olan Promosyon Alabilir mi? 2022 Eylül Kampanyası

Yeni emekli olan promosyon alabilir mi? Bayram ikramiyesi yeni emekli olanlara ödenir mi? Yeni Emekli Olan Promosyon alacak mı Sizler için araştırdık.

Yeni Emekli Olan Promosyon Alabilir mi? 2022 Eylül Kampanyası

Çalışma hayatını bitirip yeni emekli olan vatandaşlar için önemli olan konulardan Yeni Emekli Olan Promosyon alabilir mi? Bayramlarda verilen İkramiye Alabilir mi? sorularının yanıtları bu sayfada.

Yeni Emekli Olan Promosyon Alabilir mi?

Yeni emekli olanlar ilk maaşını aldığı banka ile sözleşme yaparak promosyonunu alabilir. Banka ile yapılan sözleşme sonrasında 3 yıllık süresi başlamış olacak. Bu 3 yıllık süre içinde maaşını başka bankaya taşırsa promosyon geri iade edilir.

Emekli Promosyonu Nasıl Alınır?

Bankaların SGK ile yapmış olduğu anlaşma kapsamında milyonlarca emekli maaş anlaşması yaptığı bankadan 3 yıl boyunca maaş alma taahhüdü vererek bankalardan ek ve nakit promosyon hakkını alabilir. Emekli promosyonunu almaya 3 yıllık taahhüdü dolmuş olanlar hak kazanacaktır. Bu süreyi dolduran vatandaşlar başka bankaya başvuru yaparak bu hakkından yararlanabilir.

Yeni Emekliye En Çok Promosyon Veren Bankalar 2022 Güncel Liste

2022 yılında emekliye en çok promosyon veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Akbank
 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
 • Fibabanka
 • Garanti BBVA
 • Şekerbank
 • QNB Finansbank
 • Halkbank
 • ING Bank
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank

En çok Promosyon ödemesi yapan bankaları inceleyerek banka tercihinizi yapabilirsiniz.

Birçok banka kampanya bitiş tarihlerini 31 Ağustos olarak duyururken, bazı bankalar ise Eylül ayında kampanyalarını sonlandıracak.

Emeklilere Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yeni emekli olacaklar artık ilk maaş bankası olarak seçecekleri bankadan promosyon alabilirler. İlk defa SSK ve Bağkur’dan emekli olacaklar, e-devlet’ten veya SGK Müdürlükleri aracılığıyla dolduracakları Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’nde, Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar ise çalışmakta oldukları kuruma iletecekleri emeklilik başvuru dilekçesinde istedikleri bankaları tercih ederek promosyon almaya hak kazanabilir.

Yeni emekli olan vatandaşlar maaşını alacağı bankadan promosyon işlemleri hakkında bilgi aldıktan sonra başvuruda bulunarak, maaşını alacağı bankadan promosyon ödemesini alabilirler. Emekliler promosyon ödemesi almak için maaş almakta olduğu bankalara başvuru yaparak promosyon başvurusu yapabilirsiniz. Yine banka ATM’leri üzerinden banka kartı ile promosyon başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Atm üzerinden emeklilik işlemleri bölümünden promosyon başvurusu seçeneğini seçerek başvuru yaparak 3 yıl boyunca aynı bankadan maaşınızı alma sözünüze karşılık 8.000 TL’ye varan promosyon ödemelerinden yararlanabilirsiniz.

Emekli Promosyon Başvuru Şartları Nelerdir?

Emekli promosyon ödemelerinden yararlanabilmek için mutlaka bankaların istediği şartları yerine getirmiş olmaları gerekmektedir. Sonrasında ise geriye sadece müracaat işlemleri kalır. Bunun için bankalar ağır şartlar talep etmezken, çoğu emeklinin şartları yerine getirmeleri hiçte zor olmuyor. Kimi banka iki adet fatura otomatik ödeme talimatı garantisi ile promosyon ödemesi yapacağını açıklarken bankaların birçoğu bu şartlar haricinde bir talepte bulunmuyor.

Bankaların ortak şartı ise emekli maaşını 3 yıl boyunca kendilerinden alma sözünün verilmesi ve taahhüt edilmesi ile 3 aylık periyotlar halinde bankaların bu ödemelerinden yararlanabilmek oldukça kolay görünüyor.

Ödemeler emekli aylığı hesaplarının bankalarda 3 yıl tutulması karşılığında verilecek ve başvurular bankalardan bizzat kabul edilecek. Öncelikle emekliler aylıklarını aldıkları bankalardan promosyon ödemesi verecek olan bankalardan herhangi birini seçebilecek ve tercihlerini kendi istedikleri bankalardan kullanabilecek. Başvurular SGK ile anlaşmalı olan bankalara gidilerek yapılacak ve 3 yıl boyunca maaş alma sözünün verilmesi ve sözleşmenin imzalanmasının ardından belirlenen tarihler arasında tek seferde ödenecek. Bazı bankalar ise sadece ATM lerden promosyon başvurusunu kabul edecek.

Bankaların birçoğu emekli bankacılığı hizmetlerinden yararlandıracakları emeklilerden hesap işletim ücreti gibi maaş hesapları için ekstra bir ödeme talebinde bulunmayacak. Emekli aylığını ATM lerden tek seferde çeken vatandaşlardan ekstra bir ödeme alınmayacak.

Emekli Promosyon Sorgulama e-Devlet 4/A Emekli Ödeme Bilgileri

E-devlet üzerinden emekli promosyon ödeme sorgulama yapılabilirsiniz. Bunun için e-devlet kapısına giriş yaparak Emekli ödeme bilgileri sayfasından sorgulama yaparak bilgilerinizi görebilirsiniz.

Emekli Maaşı Taşıma Nasıl Yapılır?

DİJİTAL ONAY YAPILIYOR

Emekli olmaya hazırlananlar hem banka seçimini hem de promosyon başvurusunu dijital olarak yapabiliyor. Banka seçimi, aylık başvurusu sırasında gerçekleştirilebiliyor. Memurlar çalıştığı kuruma vereceği emeklilik dilekçesinde maaş ödemeleri için banka tercihini belirtebiliyor. SSK ve Bağ-Kur’lular ise e-Devlet üzerinden veya SGK İl/İlçe Müdürlükleri’ne emeklilik başvurusunda bulunurken dolduracağı Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’nde maaşın yatırılacağı banka tercihi yazabiliyor.

Emekli maaşı taşımak için en yakın banka şubesine e-Devlet şifresi ile “http://turkiye.gov.tr” internet adresine giriş yaparak e-Devlet şifresi ile ya da SGK İl Müdürlüğüne bir dilekçe vererek maaşınızı istediğiniz bankaya taşıyabilirsiniz.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesini inceleyerek faiz ödemeden kredi çekebileceğiniz bankaları öğrenebilirsiniz.

2022 Yılında Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Kadar Yapılacak?

14 milyon emekli vatandaşımızı yakından ilgilendiren promosyon ödemelerinin miktarları ve taban tutarları alınan emekli aylığının miktarına göre değişiklik gösteriyor. Aylık alınan tarihe göre peşin olarak tek seferde yapılacak olan emekli aylıklarının miktarına göre

 • 1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 500 TL
 • 1.500 TL ve 2.500 TL arasında aylık alan kişilere 625 TL
 • 2.500 TL üzerinde aylık alanlara ise 750 TL tutarında 3 yıllık peşin nakit promosyon verilmektedir.
 • Bankalar nakit promosyonlara ek promosyon ödemesi yaparak bu tutarı 8.000 TL’ye kadar çıkarabilmektedir.

Yeni Emekli olan Bayram İkramiyesi Alabiliyor mu?

Yeni emekli olanlar Kurban veya ramazan bayramlarında eğer bayram öncesinde emekliliği hak etmişlerse emekli promosyonu alabilir. Ancak burada karar yine bankanın inisiyatifinde değerlendirilir. Tabi emeklinin de bu duruma itiraz hakkı bulunuyor.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu

Sizler için Ziraat Bankası kimlere promosyon veriyor? Promosyon ücretleri ne kadar? Cevapladık.

Ziraat Bankası emeklilere promosyon ücreti vermektedir. Ziraat bankasının emekli promosyon ödemeleri aşağıdaki gibidir:

 • 1.500 TL altında aylık alanlara 500 TL
 • 1.500 TL ile 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 625 TL
 • 2.500 TL ve üzerinde aylık alanlara ise 750 TL vermektedir.

Promosyon ödemesi alabilmek için maaşınızı Ziraat Bankası’ ndan almayı 3 yıl süresince taahhüt etmeniz gerekiyor. İmzalanan sözleşmelerin süresi 3 yıl olarak belirlenmektedir

Ziraat Bankası promosyon başvuru için TIKLAYIN.

İş Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Kadardır?

2020 ve 2023 yılları dönemi için SGK ile yapılan anlaşma kapsamında mevcut emekli aylığını İş Bankasından alan veya aylığını İş Bankası’na taşıyan Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur emeklileri için İş Bankasından promosyon ödemeleri yapılmaktadır. Bu tutarlar 3 yıl taahhüt için peşin olarak aşağıda ki gibidir:

Maaş AralığıPromosyon Tutarı
0 – 1.499 TL3.500 TL
1.500 – 2.499 TL4.250 TL
2.500 TL ve üzeri İş Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri 5.000 TL
İş Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri

Garanti Bankası Emekli Promosyon (Yeni Emekli Fırsatları)

Garanti Bankası emekli maaşı alanlara promosyon vermeye devam etmektedir. Bu yıl belirlenen promosyon ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • 1.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 4.850 TL
 • 1.500-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 6.000 TL
 • 2.500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 7.250 TL nakit promosyon ödemesi yapacaktır.

Vakıfbank Promosyon Başvurusu

Vakıfbank üzerinden emekli aylığı alarak promosyonlardan yararlanabilirsiniz. Vakıfbank üzerinden promosyon başvuru yapmak için size en yakın şubelerine giderek, ATM üzerinden veya internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

 • 1.500 TL altında aylık alanlara 500 TL
 • 1.500 TL ve 2.500 TL arasında Vakıfbank’tan emekli aylığı alanlara 3 yıl için toplamda 625 TL
 • 2.500 TL ve üzeri için 750 TL verilmektedir.
 • Nakit promosyon 3 yıl için peşin verilmektedir.

Halkbank Promosyon Başvuru

Halkbank üzerinden promosyon ödemesi almak istiyorsanız başvurularınızı ATM’ler üzerinden, Halbank şubelerinden, internet bankacılığı üzerinden veya 0850 222 92 62 emekli hattından yapabilirsiniz.

 • 1.500 TL altında emekli maaşı alanlara 500 TL
 • 1.500 TL ve 2.500 TL arasında 625 TL
 • 2.500 TL ve üzerinde maaş alanlara ise 750 TL tutarlarında Halk bankası tarafından promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Emekli promosyon sorgulama işlemlerinizi bankanızın internet sitesi, şube ve mobil bankacılığı üzerinden T.C bilgileriniz ile öğrenebilirsiniz.

Emekli Promosyonu Ne Zaman Verilecek?

Emekli maaşını anlaştığı bankadan alan ve 3 yıllık anlaşmasını tamamlayan ve maşını başka bankaya taşıyan vatandaşlara seçtiği banka üzerinden emekli promosyonlarını bu yılda vermeye devam etmektedir.

Yeni emekli olanlar için Emekli promosyonu veren Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, Denizbank, Yapı Kredi, Şekerbank, TEB, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası gibi bankaların promosyonları bankaya 3 yıllık taahhütte bulunduktan sonra ki ilk hesap kesiminden sonra maaşlarına yansıtılan promosyon ödemelerini alabilirler.

Promosyonunuzu Hemen alabilmek için maaşınızı taşıyacağınız bankaya giderek başvuru yapabilir ve maaşınızı taşıdıktan sonra bu haklardan yararlanabilir ve paranızı alabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Süleyman Çatalkaya Süleyman Çatalkaya dedi ki:

  Ev yaptım eve girebilmem için gerekli bu nakit! Çünkü bütün kredileri kullandım

 2. Avatar of Süleyman Çatalkaya Süleyman Çatalkaya dedi ki:

  Bana acil 30 000 TL lazım, ödünç veya hibe olarak nasıl alabilirim?