Devlet Destekli

Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız Tamamına)

Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız Tamamına)

Konut kredisi almak isteyenler ancak peşinatı olmayanlar buraya! Artık ev alma hayalleriniz gerçek olacak. Bankalar tarafından alınacak olan konutun yüzde yüzüne kadar kredi verildiği bilinmektedir. Bu bankalara kredi başvurusunda bulunarak konut alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Evin Tamamına Yüzde Yüzüne Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar evlerin yüzde yüzüne konut kredisi vermezler. Bu kapsamda ev almak isteyenlerin cebinde %25′ i bulunması gerekir. Bankaların mortgage sistemlerinde uzun vadeli verilen kredilerde % 25 peşinat ödeme şartı bulunmaktadır. 100.000 TL değerinde bir evin ekspertiz değerinin % 75’ine kadar konut kredisi veren bankalar geri kalan % 25’lik kısmına denk gelen 25.000 TL tutarını peşinat olarak talep etmektedir. Peşinat ödemeleri tüketiciye dosya masrafı ve aylık taksit tutarının düşük olması gibi avantajlar sağlamaktadır.

Peşinat bulmakta zorlanan tüketiciler bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmadan önce peşinat tutarını denkleştirmeye çalışacaktır. Birçok para bulma yöntemi bu aşamada kullanılır. Mevcut evlerini bankalara ipotek göstererek ihtiyaç kredisi alabilecekleri gibi aile içinden birisinin üzerinden de ihtiyaç kredisi çekerek peşinat kısmını tamamlamak isteyeceklerdir. Araba sahipleri araçlarını satarak bankaya peşinatı tamamlamak isteyecektir. Bu para bulma  yöntemi ile uğraşmak istemeyen ve evin değerini tamamına konut kredisi almak isteyenler ise peşinatsız mortgage veren bankalardan kredi alabilirler.

Bankalar tarafından alınacak olan konutların tamamına kredi verilmektedir.

Bankalar tarafından alınacak olan konutların tamamına kredi verilmektedir.

Evi İpotek Göstererek Peşinat Ödemeden Kredi Alma

Bankalar peşinatsız mortgage verirken mutlaka sizden ya satın alınacak olan evi ya da mevcut evinizin ipotek edilmesini talep edecektir bazı bankalar da ikisini birden ipotek ettirerek peşinatsız evin % 100’üne mortgage vermektedir.

Peşinatsız Kredi Almanın Avantajları Nelerdir?

Peşinatsız kredi alırsanız bazı durumlarda avantaj bazı durumlarda dezavantaj sağlamış olacaksınız. Mesela peşinatsız ev kredisinde dosya masrafı, ek masraflar ve ekspertiz ücreti artış gösterir ve vadeye yayıldığından daha çok masraf ödersiniz. İhtiyaç kredisi alarak peşinatsız kredi alırsanız aylık taksit ödemeleriniz ihtiyaç kredisi ödemeleri ile birleşerek taksit ödemeleriniz artış gösterir.

Bazı bankaların ek faiz oranı ve ek dosya masrafı uygulamalarına denk gelebilirsiniz. Peşinatsız kredinin avantajları ise mesela daha kısa süre içinde taşınmazlarınızı yatırıma dönüştürebilir, yazlık veya tarla, arsa gibi taşınmazlarınızı ipotek göstererek yaşadığınız yerden konut alabilirsiniz. Mortgage kredisi için gerekli olan peşinatı biriktirene kadar kira ödemelerinizi yapmanıza gerek kalmaz ve serbest meslek sahibi iseniz yüksek bir miktar vergi avantajı elde edebilirsiniz.

%100 Garanti Mortgage Kredisi Veriyor.

%100 Mortgage veren Garanti bankası bu aşamada sizin ilk tercihiniz olabilir. Bankanın tüketicilere sunduğu % 100 mortgage ile satın alınacak olan ve hali hazırdaki evin ipotek edilmesi ile 240 aya varan sabit faiz oranları ile konut kredisi vermektedir. Tamamen krediyi alacak kişinin tercihine kalmış olan bu mortgage sistemi ile uzun vadede düşük faiz oranları ile ev sahibi olmanız için yardımcı olmaktadır. Detayları ve kredi hesaplamalarını buradan öğrenebilirsiniz.

konut-kredisi2

Garanti Bankası peşinatsız ev kredisi veren bankalardan bir tanesidir.

Finansbank Peşinatsız Evin Tamamına Kredi

Finansbankası da bir diğer evin tamamına kredi veren banka olarak karşımıza çıkıyor. Finansbank satın alınacak ola evin ekspertiz değerinin % 100 üne  alınacak olan ipotek ettirilmesi şartı ile finansman desteği sağlıyor. Finansbankasının bu % 100 mortgage sisteminin tüm detaylarını öğrenmek ve kredi hesaplaması yapmak için burayı inceleyebilirsiniz.

Akbank Peşinatsız Mortgage

Akbank yeni evlenenler, peşinat ödemesi yapmak istemeyenler ve yeni çalışmaya başlayanlara özel alınacak evin değerinin tamamına kredi vermektedir. % 100 evin tamamına kredi alabilmek için yine diğer bankalarda olduğun gibi ipotek göstermeniz gereklidir. Bunun için ya satın alınacak olan evi ya da hali hazırda bir eviniz varsa onu ipotek kabul ederek evin değerinin tamamına mortgage alarak ev sahibi olabilirsiniz. Akbank %100 mortgage ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz.

20 Yıl 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar sayesinde vatandaş, kira öder gibi ev sahibi olacak. Ayrıntıları bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Peşinatsız evin değerinin yüzde yüzüne kredi almak isteyenler bu bankaların mortgage kredilerini değerlendirebilirler. Bankalar haricinde peşinatsız ev kredisi veren kuruluşlara itibar etmeyiniz. Peşinat ödemesi yasal olarak bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu tarafından uygulamaya konulduğundan bankalar mutlaka peşinat ödemesini talep edecekler, peşinatsız ödemek istemeyen tüketicilerden de ipotek göstermelerini isteyeceklerdir. Peşinatsız ev kredisi anlatıldığı gibi bir taşınmazın ipoteği gösterilmeden verilmemektedir.

akbank-peşinatsız-mortgage

Akbank peşinatsız mortgage

Yapı Kredi Alacağınız Evin Yüzde 100′ üne Mortgage

Bankalar genelde konut alımlarında hesaplanan ekspertiz değerinin genelde yüzde 80′ ine kadar kredi verirler. Kalan yüzde 20′ lik kısım için ise peşinatızın olması gerekmektedir. Ancak bazı bankalar peşinatı olmayan müşterilerinin mağdur olmasını engellemek amacı ile, evi ipotek ettirmek kaydı ile yüzde 100′ üne kadar kredi kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası’ na kredi başvurusunda bulunmak için aşağıdaki evrakları vermeniz gerekiyor;

  • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Almayı planladığınız evin tapusu
  • İkametgah belgesi ya da kredi çekmek isteyen şahsın adına düzenlenmiş olan faturadır.

QNB Finansbank ve Denizbank tarafından verilen peşinatsız kredilere de başvurabilirsiniz.

Peşinatınız yoksa üzülmeyin. Bu bankaların kampanyaları 2020 yılında da devam edecek. Almak istediğiniz konutun tamına kredi çekmek için bankaların talep ettiği evraklar ile size en yakın banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından başlatılan 0,98 faizli kredilere başvuru yapabilirsiniz.

] }Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.