Devlet Destekli

Ziraat Bankası 2 Yıl Ödemesiz Hayvan Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası 2 Yıl Ödemesiz Hayvan Kredisi Hesaplama

Hayvancılık yapmak isteyenlere Ziraat Bankası hayvan kredisini faizsiz ve çok düşük faiz oranları ile 2020 yılında da kullandırıyor. Ziraat bankasından 2 yıl ödemesiz kredi hesaplaması yapmadan önce büyükbaş ve küçükbaş hayvan kredisi için gerekli evrakları temin ederek 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisine başvurarak çok cazip ödeme kolaylıklarından yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda.  Ziraat Bankası hayvan kredisi başvurusu nasıl yapılır, gerekli şartlar nelerdir, Ziraat Bankası hayvancılık kredisi olarak kullandırılacak olan 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli Kredi hesaplama yaparak toplam geri ödeme tutarını kendiniz görebilirsiniz.

2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi Var mı?

Ziraat Bankası çiftçilerimize tüm hayvancılık faaliyetleri için Devlet desteği ile en uygun şartlarda kredi imkanı sunmaktadır. Akbank, İş Bankası, TEB, Garanti, Şekerbank gibi özel bankalar bir yana Halk Bankası ve Vakıfbank da faaliyet alanlarına göre çeşitli krediler vermektedir. Ziraat Bankası her zaman çiftçinin yanında olan devlet bankasıdır. Gerekli şartları taşıyan çiftçilerimiz başvurularını yapabilecekler.

Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçiler Ziraat Bankasından 2 sene ödemesiz, 5 yıl geri ödemeli toplamda 7 sene vadeli kredi verildiği söyleniyor ancak en doğru bilgi Ziraat Bankası şubelerindedir. Sıfır ve ikinci el traktör alımı, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık, kümes hayvanı yetiştiriciliği finansmanı bu kapsamdadır. Bu krediler de en önemli şart ise faaliyet alanına göre teminat göstermektir. ÇKS kaydı bulunan çiftçiler Ziraat Bankasının tarım bölümüne başvuru yaparlar ve talep edilen evrakları hazırlarlar. Peki süreç nasıl işler, gerekli evraklar nelerdir, traktör almak isteyenlere de bu krediden veriliyor mu? Detaylar devletdestekli.com ‘da sizlerle..

Ziraat Bankası 2 Yıl Ödemesiz 7 Sene Vadeli Kredi Veriyor mu?

Tarımsal bir faaliyete başlamak istiyorsanız ilk adresiniz Ziraat olsun. Çünkü faizler çok uygun. Güler yüzlü bir hizmet ve Devlet desteği var. Tarım Kredi Kooperatifilerine üye iseniz, bankaya kooperatif teminatı ile başvurursanız daha da şanslısınız. Yapılandırması, yeniden ödemesi, kefili, ipoteği derken tarımsal finansman ile köyde istediğiniz işi kurabilirsiniz. Tüm şartlar yerine getirilirse eğer bankanın 2 yıl geri ödeme yapmadan 5 yıl geri ödemeyle 7 sene vade imkanı sağladığı söyleniyor. Ancak bu herkese özgü bir durum değil.  Bunun için Ziraat Bankasının talep ettiği şartları yerine getirmeniz gerekir.

Bankalardan alacağınız tüketici kredilerinin hiç birinde 2 yıl geri ödemesiz, 7 yıl vadeli kredi verilmez. Bunların en üst limitleri 48 ay ile sınırlıdır. Çünkü bunlar kısa vadeli ihtiyaç kredileridir. Ancak tarım ve hayvancılık sektöründe çiftçiye destek sunmaya devam etmektedir.

Bakanlar kuruluna sunulacak bir proje kabul edilirse, küçük aile işletmelerine 5 gebe düvenin hibe edileceği açıklandı. Bizde bu konuyu Küçük Aile İşletmelerine 5 Baş Damızlık Düve Verilecek isimli yazımızda detaylı olarak anlattık.  Bu konuşma içerisinde sayın Bakan Ziraat Bankasının hayvancılık kredisi şartlarının daha da yumuşatılacağını da müjdelemişti.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankasının uzun vadeli kredilerinde yıllık faiz oranı sübvansiyon hesaplaması %5 civarındadır. Tabi bu hangi sektör için kredi alınacağına ve başvuru sahibini KKB notuna da bağlıdır. Kredinin geri ödenmesinde herhangi bir problem veya takip yoksa, başvurulabilir. Verilip verilmeyeceği ise bankaya bağlıdır.

Ortalama bir hesap yapmak gerekirse herhangi bir bankadan alacağınız tarımsal finansmanın

 • Yıllık faiz oranı %5 olursa göre aylık %0,41 olmaktadır.
 • Yıllık %6 faiz oranı olursa sahip finansmanların aylık faizi %0,50’dir.

Tarım ve hayvancılıkta en uzun vade ve en düşük faiz oranı Ziraat Bankasındadır.

Tarım ve Orman Bakanlığı birçok yenilik ortaya koydu. Bu yenilikler 2020 yılında devam edecek. Bu yeniliklerin yer aldığı Hayvancılık ve Tarım Desteklemeleri isimli içerikten ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

buyukbas-hayvan-tesvikleri

Hayvan kredisi faiz oranları

Gerekli Evraklar Neler?

 1. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmak ve buna ilişkin kayıt belgesi,
 2. Kimlik aslı ve fotokopisi,
 3. İkametgah belgesi veya fatura
 4. Teminata ilişkin belgeler (tapu, teminat mektubu, vb.)
 5. Bankanın talep edeceği diğer evraklar

Herkese 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli kredi verilmez!

Eğer çiftçimiz ilk 2 sene boyunca da ödeme yapmak isterse problem yok. Ancak işleri yoluna koymak için birçok çiftçi kredinin ilk 2 sene boyunca ödemesinin olmamasını talep ediyorlar. Bu sebeple verilen destek geriye kalan 5 yıl süreye yayılıyor ve toplamda 7 senede bitiriliyor. Ancak bu her çiftçi için uygulanmıyor. Banka kime verip, kime vermeyeceğini saklı tutar.

Eğer kredi ile traktör alınmış ise traktöre ipotek konuyor ve traktör satılamıyor.

Eğer krediyle büyükbaş veya küçükbaş hayvan alınmış ise buna ilişkin teminat talep ediliyor.

blank

Bu hususta evrak talep etme durumu tamamen bankaya ait. Bankanın sunduğu kredi çeşitleri şunlardır;

 1. Tarla Satın alma,
 2. Harman dönemi için destek,
 3. Ürünlerin pazarlanmasına yönelik,
 4. Üretim dışındaki kısa vadeli ihtiyaçların finansmanı,
 5. Hasat dönemine göre belirlenen uzun vadeli kredi,
 6. Hayvanların, ürünlerin veya ekipmanların taşınması için kredi,
 7. Senet karşılığında finansman (Toprak Mahsulleri Ofisi)
 8. Doğal ürünlerin üretimini yapan çiftçilere
 9. Sözleşme karşılığında yürütülen üretim faaliyetlerinin finansmanı için,
 10. İyi tarım işletme ve yatırım finansmanı için kredi vermektedir.

Bazı bankalar bunlarla birlikte; Koyun veya kuzulu koyun ile keçi alımına, İnek, Buzağı, Gebe düve ve her türlü büyükbaş hayvan alımına, sıfır ve ikinci el traktör alımına kredi vermektedir. Kredinin faizi ve vadesi başvuran çiftçinin projesine göre belirlenir.

blank

Hayvan Kredisi Hesaplama

2 yıl Ödemesiz 60 Ay Vadeli Hayvan Kredisi Ortalama Hesaplama;

Bu hesaplama 2 yıl geri ödemesiz dönem düşülerek 5 yıl üzerinden yapılmıştır. Asıl hesaplama Ziraat Bankası Müşteri Temsilcilerince yapılmaktadır. Yıllık %5 faiz, aylık %0,41 faiz üzerinden ortalamadır.

20 bin TL.

Aylık Taksit: 385,76 TL
Toplam Geri Ödeme  23.145,95 TL

30 Bin TL.

Aylık ödeme; 578,65 TL
Toplam: 34.718,63 TL

50 Bin TL.

Taksit Tutarı: 964,41 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 57.864,59 TL

100.000 TL. Hesaplama

Taksit: 1.928,82 TL.
Toplam: 115.729,19 TL.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri hakkında ki Resmi Gazete’de yayımlanan düşük faizli kredi verilmesine ilişkin karar göre ise kredi çeşitleri şöyledir;

 • Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği
 • Damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği
 • Damızlık düve yetiştiriciliği
 • Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği (SÜT AMAÇLI)
 • Büyükbaş hayvan besiciliği (hayvan başı 250 TL. destekleme verilecek)
 • Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği (SÜT AMAÇLI)
 • Küçükbaş hayvan besiciliği
 • Arıcılık
 • Kanatlı sektörü
 • Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği
 • Hindi besiciliği
 • Su ürünleri yetiştiriciliği
 • Su ürünleri avcılığı
 • Yaygın hayvansal üretim
 • Kontrollü örtüaltı tarımı (SERACILIK)
 • Süs bitkisi üretimi
 • İyi tarım uygulamaları
 • Organik tarım faaliyetleri
 • Yaygın bitkisel üretim
 • Çok yıllık yem bitkisi üretimi
 • Tarımsal mekanizasyon
 • Traktör alımı,
 • Modern basınçlı sulama
 • Arazi alımı
 • Sözleşmeli üretim
 • Stratejik bitkisel üretim
 • Sera modernizasyonu
 • Yenilenebilir enerji kaynakları

blank

blank

 

Kaç hayvan almak istediğinizi, kredinin ödenme vadesinde ulaşmak istediğiniz hayvan sayısını tespit edin. İyi bir proje ile BBDK kayıtlı bankaların şubelerine başvurun. Ödeme planınızı belirleyin. Tarımsal faaliyetinizin hayırlı olması dileğiyle..

(Destekler, krediler ve finansman kategorisinde en doğru bilgi Ziraat şubelerinden alınabilir.)

Ayrıca 2020 yılına kadar Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından tarım ve hayvancılık alanlarında faiz indirimli olarak kredi verileceği duyurulmuştur. 100 bin TL’ ye kadar olan kredilerin çoğu 0 faizli olarak kullandırılmaktadır. Ziraat Bankası şubelerine başvurarak 2020 yılında da hayvancılık kredisi alabilirsiniz. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2020 yılı için çiftçilerimize ayrılacak olan destek 16,1 milyar TL’ dir. Bu hibelerden yararlanarak faaliyetlerinizi sürdürebilirsiniz.

] }Yorumlar
 1. blank Caner şen dedi ki:

  Arkadaşlar aldığınız hayvanlara sigorta ve size hayat sigortası yapıyorlar hersene 15 bin hayvanlarin sigortası 3 binde size hayat sigortası hersene 18bin *7yıl=126 bin tl oduyosunuz haberiniz olsun

 2. blank M serin dedi ki:

  Emekli oldum maasima istinaden 2 yil odemesiz kredi ile 100.000 tl alabilirmiyim

 3. blank Caner şen dedi ki:

  HERKES BURAYA YAZMİS KREDİ İSTİYOM DİYE BOYLE GERİZEKALİ İNSANLARA VERİLMEZ TABİ KREDİ ZİRAAT BANKASİNA BASVURCANİZ DİYO BU SİTEMİ VERİYO KREDİYİ SALAK HERİFLER

 4. blank Volkan dedi ki:

  100 bin kiredi cekmek için ne yapmalıyım küpe ve yerim hepsi hazir

 5. blank Bayram dedi ki:

  100.000 tl faizsiz kredi kullanip koyumde hayvanciliga devam etmek istiyorum yardimci olurmusunuz

 6. blank Orhan Arslan dedi ki:

  Ziraat bankasından devlet destekli 15 tane damızlık düve için yardım istiyorum

 7. blank Orhan Arslan dedi ki:

  Gebe düve 15 tAne almak istiyorum cevap yardımcı olursanız sevinirim köyde Gemerek köyde yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ziraat bankası

 8. blank Abdulbaki çetin dedi ki:

  50 bin kerdi ala bilirimyim

 9. blank Yusuf Yılmaz dedi ki:

  İzmir’de yaşıyorum Küçük baş kredisi çekmek ve tekrar köyüme dönmek istiyorum 2 yıl geri ödemesiz 7 yıllık krediden yardımcı olabilir misiniz lütfen.

 10. blank Mehmet izmirli dedi ki:

  Bunun aslı var mı ki