Ziraat Bankası Bayram İkramiyesi Ödeme KESİN TARİHLER !

Ziraat Bankası Bayram İkramiyesi Ödeme KESİN TARİHLER !

Ziraat Bankası Bayram İkramiyesi Ödeme KESİN TARİHLER !
10 Haziran 2018 tarihinde eklendi.

Emeklilere 1000′ er TL ikramiye ödenecek. Buna göre T.C. Ziraat Bankasından maaş alan emeklilerin ikramiyeleri 1.000 TL. ödenecek ve maaş günleri tahsis numaralarının son hanesine göre ödenecek. Bağ-kur ve emekli sandığına dahil olan emeklilerimizin ikramiyeleri de aşağıda belirtilen esaslara göre ödenecek.  Seçimler öncesi ve bayram öncesinde emeklilerimize ikramiye ödenmesi bayram alışverişlerine büyük ölçüde katkıda bulunacak.

Emekli İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Hükumet tarafından emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi ile ilgili bir müjde verildi. Bu müjde sayesinde 13 milyondan fazla vatandaşın yüzü güldü. İşin güzel yanı ise bu uygulama sadece bir kez değil, her bayram verilecek. Dolasıyla hem Ramazan bayramında hemde Kurban bayramında emekliler 1.000 TL. ikramiye alacaklar. Bu ödemeler emeklilerimizin maaş aldıkları bankalar tarafından yapılacak. Ödemeler kişilerin maaş takvimlerine göre değişiklik gösterse de hangi tarihte hesaplara yatırılacağı devletdestekli.com platformumuzda yer almaktadır. E-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi adresinden 4a emekli aylığı sorgulaması yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK Emekli İkramiyeleri Ödeme Tarihleri

Tüm Ziraat Bankası şubelerince yatırılan emekli ikramiyeleri ATM cihazlarından çekilebileceği gibi mesai saatleri içerisinde tüm şubelerden numara almak kaydıyla gişelerden de ödenebilecek. Ödeme takviminde yer almakta olan gün mesai saatlerinde vatandaşlarımız bankalardan sıra alabilecek ve bu sıra dahilinde paralarını çekebilecekler. ATM cihazlarından ise ödeme günü olması kaydıyla istedikleri bir ileri tarihte çekebilecekler. Bu tarihin belirlenmesinde kıstas ile EMEKLİ TAHSİS NUMARANIZIN EN SON HANESİ’dir.

 Ziraat Bankasından maaş alan esnaf ve memur emeklileri ister kendi bankalarına, isterlerse diğer Ziraat şubelerine başvuru yaparak ikramiyelerini alabilirler.

SGK’dan emekli olanlar ise duyurulan tarihlerde 1.000 lira emekli ikramiyelerini Ziraat şubelerinden çekebilirler.

Emekli Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek!

Ziraat Bankasından maaş alan esnaf, emekli ve ssk’lı vatandaşlarımız ise Ramazan bayramı öncesi maaşlarını yine emeklilik tahsis numaralarına göre alacaklar. Aşağıda yer almakta olan listede bulunan emekli tahsis numaranızın son hanesini bularak maaş alacağınız tarihi görüntüleyebilirsiniz.

Emekli Maaş Ödeme Günleri İçin Tarihler

Ziraat bankasından emekli maaşlarını alacak olan emekli SSK ve BAĞ-KUR’ lu vatandaşlarımız için ödeme takvimi ” TAHSİS NUMARASININ ” yine son numarasına göre oluşturulmuştur. Buna göre bu kurumlardan emekli olan vatandaşlarımız için ödenecek maaş ödemeleri için tarihler şu şekildedir.Ziraat Bankası Bayram İkramiyesi Ödeme Takvimi

Ziraat Bankası Bayram İkramiyesi Ödeme Takvimi

Çalışanlara Bayram İkramiyesi Verilecek mi?

Bayram ikramiyesi sadece Ramazan ve Kurban bayramı öncesinde Sosyal Sigortalar, Bağkur ve Emekli sandığından emekli olan vatandaşlarımızı kapsamaktadır. Başbakanımız henüz çalışanlarımıza emekli maaşı verilmesi gibi bir uygulamanın müjdesini vermemiştir. Kurban bayramında veya bu tarihlerde diğer çalışanlara emekli maaşı veya ikramiye ödenmesi söz konusu olabilme ihtimali olsa da şuan için böyle bir durum söz konusu değildir.

Bayram Öncesinde Ziraat Emeklinin Artısı Kredi Paketi Veriyor

ziraat bankası ne zaman ikramiye verecek

ziraat emekli ikramiye kredisi tarihleri

Ziraat Bankasından maaş alan tüm emekliler emeklinin artısı kredisi sayesinde tüm bayram ihtiyaçlarını karşılayabilir. Vatandaşımıza hem promosyon ödemesi, hem bayram ikramiyesi veren Ziraat, şimdide en uygun faiz oranları ile finansman sağlıyor. 4 yıl vade ile 48 bin TL. tutarında kredi çeken emekli her ay bankaya 624 TL. taksit ödüyor. Üstelik maaşını Ziraat Bankasından alıyor olması nedeniyle de vatandaşımızdan 100 TL. tutarında dosya masrafı tahsil ediliyor.

Halk bankasından maaş alanlar Halk Bankası Emeklilik İkramiyesi Ödeme Tarihleri isimli haberimizi okuyabilirler.

Ziraat Emekli Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri

Aylık Taksit Hesaplama Cetveli

 Yine ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızda konut finansmanı imkanlarından yararlanabilmekteler. Bayram öncesinde 10 sene vadeli 100 bin TL. konut kredisi çeken emekli vatandaş, Ziraat Bankasına her ay 1.420 TL. taksit ödemesi gerekiyor. Bu finansmanda 10 sene vadede %0,98 oranında faiz uygulanırken emekliden 500 TL. dosya masrafı tahsil ediliyor. Ziraat Emekli Kredisi linkini inceleyerek taksit tutarları ve geri ödeme planını görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgiler geçerli olduğu tarihteki faizlerden hesaplanmış olup, asıl ve en doğru bilgi Ziraat Bankası internet sitesinden ve şubelerinden öğrenilebilir. 

2019 yılında da Ramazan ve Kurban Bayramlarında olmak üzere emeklilerimize ikramiye verilmeye devam edecektir. Emekli ikramiyeleri 1000 TL tutarında olup, diğer maaş sahipleri hisseleri oranında ikramiye alacaktır.Ziraat Bankası Bayram İkramiyesi Ödeme KESİN TARİHLER ! Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. fahri akgün dedi ki:

    slm. İyi hoşta 17 özel sandık emeklileri ikramiye alamadı biz ikramiyelerimizi hangi ülkeden alacağız. Belliki bizi T.C. emeklisi saymıyorlar.

Sayfa başına git