Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama 2023 Güncel (104.000 TL)

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama 2023 Güncel (104.000 TL)

Bedelli askerlik için krediye ihtiyacı olanlar 2023’de Ziraat Bankası’na başvuruyor, işte kredi detayları.

2023 Bedelli Askerlik Ücretleri Belli Oldu mu?

2023 yılında bedelli askerlik bedelinin 104 bin 84 lira 16 kuruş TL oldu.

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 e-Devlet

Bedelli Askerlik başvurusu e-Devlet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Ancak şahsen askerlik şubelerine yapılacak olan başvurular da kabul edilmektedir.

Yurtdışındaki vatandaşlarımızın başvuruları konsolosluk binalarında yapılabilmektedir. Askerlik şubesine giden veya e-Devlet kapısı üzerinden giriş yapanlara ödenecek tutar ve ödenecek IBAN numaraları hakkında bilgi veriliyor. Bu bilgileri içeren belge ile kişiler banka şubelerine giderek ödemelerini verilen hesaplara yaparlar. Ödemenin yapıldığını gösteren belge ile birlikte başvurunun yapıldığı şubeye bir aslı ve toplam 3 nüsha teslim edilir. Bu şekilde uygulama tamamlanmış olur.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama
Bedelli askerlik şartları netleşmeye başladı.

Ücretli askerlik ödemeleri peşin yapılır. Bu nedenle bankalar askerlik kredisi için düzenleme yapmaya başlamıştır. Geciken ödemeler varsa kişi ödeme kapsamı dışında kalır ve yararlanamaz. Bazı durumlarda ödeme yapılmaz veya yapılan ödeme kabul edilmez. Bu durumlar aşağıdaki gibidir:

  • Ücretli askerlikten yararlanan kişinin şartları taşımadığının anlaşılması.
  • Kişinin ödeme yapmaktan vazgeçmesi durumu.
  • Ödeme süresinin sona ermesi gibi. Ödemelerini geri almak isteyenlerin başvuruları askerlik şubelerine dilekçe ile alınmaktadır. Para çekme başvuru süresi 6 aydır. Bu sürenin dolması halinde taraflara ödeme yapılmayacaktır.

Bu dilekçeler 90 gün içinde incelenir. İnceleme sonucunda olumlu karar verilirse, kişilerin tüm dosyaları bakanlığa iletilir ve artık muhatap olarak askerlik şubesi değil, bakanlık aranmaz. Bakanlık bu tutarı 1 ay içerisinde kişinin hesabına yatırır.

Ziraat Bankası Bedelli İhtiyaç Kredisi

Bankalar genellikle geri ödemeli ihtiyaç kredisi vermektedir. Genel olarak bankaların kredi çekmek için bazı şartları vardır. Öncelikle kredi çekmek isteyen kişinin sicili temiz olmalı ve kredi notu düşük olmamalıdır. Böyle bir durumda kredi talebiniz banka tarafından olumsuz karşılanacaktır.

Kredi talebinde bulunduğunuzda Ziraat Bankası’nın ilk işlemi kişilerin kredi notunu sorgulamak olacaktır. Kredi puanı 1.300 ve üzerinde olanlara kredi verilmektedir. Bu notun altındaki kişiler kesinlikle kredi alamazlar. Ayrıca kredi notunuz pozitif ise banka sizden gelir belgesi ister. Yani Ziraat Bankası’ndan kredi alabilmek için kredi not ortalamanız ve gelirinizi gösteren bir belge yeterlidir.

Unutulmamalıdır ki Ziraat Bankası en uygun faiz oranı ile askerlik kredisi veren bankadır. Banka’nın müşterilerine sunduğu faiz oranı %1,89’dur. Ziraat Bankası 24 ay vade ile kredi vermektedir.

Ziraat Bankası ayrıca kredi için hayat sigortası da sağlamaktadır. Ayrıca gerekli görüldüğünde kefil veya teminat talep edilebilir.

Başvuru için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Başvuru formu
  • Kimlik fotokopisi
  • Gelir durumunu gösteren belge

Bu belgeler ile Ziraat Bankası şubelerine başvurmanız yeterlidir.

Ziraat Bankası Askerlik Kredisi Faiz Hesaplama

Ziraat Bankası Askerlik Kredisi Faiz Hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir:

Kerdi MiktarıVadeFaiz OranıAylık Taksit
80.000 TL12 Ay%1.997.793,07 TL
80.000 TL18 Ay%1.995.567,60 TL
80.000 TL24 Ay%1.994.466,85 TL
Hesaplama Ortalama Olup, Asıl Hesaplama Ziraat Bankası Şubelerinden Yapılmalıdır.

Başvuru yapmanız halinde talebiniz değerlendirilerek kredi notunuz ve siciliniz incelenecek ve olumlu ya da olumsuz bir cevap alacaksınız. En doğru bilgileri ve güncel faiz oranlarını banka şubesinden öğrenmelisiniz.

  • İş Bankası bedelli askerlik kredisi
  • Siz de başvurarak QNB Finansbank askerlik kredisi ve kredi alabilirsiniz.

Bedelli askerlik konusunda merak edilen konular asarında yer alan Bedelli Askerlik Süresi ve Koşullarını incelemek için tıklayabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredi Kartı ile Ödenir mi?

Bedelli askerlik kredi kartı ile ödenmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.