Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama Öğrenme

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlem adımlarını hemen öğrenerek hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama Öğrenme

Banka hesaplarınızı düzenli olarak kontrol etmek istiyorsanız Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorgulama yöntemlerini kullanarak para miktarınızı öğrenebilirsiniz. Bütçenizi planlamak için günlük hayattaki para akışınızı aralıklarla kontrol ederek takibe alabilirsiniz. Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemleriniz için internetten, şubeden, ATM’den, müşteri hizmetlerinden ve SMS yolu gibi pek çok alternatifler sayesinde bakiye durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

Ziraat kartımda ne kadar para var, nasıl öğrenirim? diyorsanız sizlere sunulan sorgulama yöntemlerinden birini tercih ederek kolayca bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Günümüzde bir kişi tarafından birden fazla banka hesabı kullanılmaktadır. Durum böyle olunca hesaplardaki para durumu unutulabilir ya da karıştırılabilir. Siz de Ziraat Bankası bakiye sorgulama yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz;

Ziraat Bankası Hesap Sorgulamaları yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • SMS ile bakiye sorgulama
 • Ziraat Bankası internet şubesi bakiye sorgulama
 • Ziraat Bankası mobil bankacılık bakiye sorgulama
 • ATM’lerden hesap bakiye sorgulama
 • Şubelerden bakiye öğrenme
 • Müşteri hizmetlerinden bakiye sorgulama

Hesap sorgulama yöntemleri sayesinde hesabınızdaki para miktarını dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Sorgulama SMS

Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorgulamak için sadece bir SMS atmanız yeterli. Günün her saatinde hesabınızdaki anlık bakiye bilgilerine ulaşabileceğiniz 3 farklı SMS sorgulama yöntemleri;

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama işlemi aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz;

 • Bankaya tanımlı cep telefon numarasından BAKIYE yazıp 4747‘ye mesaj atın. İlk 10 hesabınızın bakiye bilgileri telefonunuza SMS şeklinde gelecektir.
 • Birkaç hesap içinden sadece bir tanesini sorgulamak istiyorsanız BAKIYE (Ek No) yazıp 4747‘ye SMS gönderin. Böylece belirtilen hesabın bakiye bilgisi tarafınıza ulaştırılacaktır. Örneğin; BAKIYE 5555
 • Müşteri numaranızla da bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bunun için BAKIYE boşluk müşteri numarası yazıp 4747‘ye gönderin. Müşteri numarasına ait tüm hesapların bakiye bilgileri telefonunuza gönderilecektir. Örneğin; BAKIYE 5555555

SMS yöntemiyle bakiye sorgulama işlemleriniz için 4747’ye mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama SMS Ücreti Ne Kadar?

Bankamızda tanımlı cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilk 10 hesabınıza ait bakiye bilgileri cep telefonunuza gelecektir. Örn: BAKIYE. BAKIYE (Ek No) yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ise yalnızca mesajda belirtilen hesabın bakiyesi cep telefonunuza gönderilecektir.

Ziraat Bankası 4747 SMS bankacılığı işlemleriniz için ekstra ücretlendirme bulunmamaktadır. Sadece operatörünüzden SMS tarifesi karşılığında 1 SMS tutarı kadar ücret kesim olmaktadır. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Ziraat Bankası Hesap Sorgulama İnternetten Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası hesabınıza ait internet bankacılığı hesabınız ve şifreniz varsa internet şubesini kullanarak bakiye sorgulama işleminizi öğrenmeniz çok kolay olacaktır.

Ziraat Bankası Hesap Sorgulama işlemini online olarak yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • Ziraat Bankası sitesinden ”İnternet Şubesi” sayfasına giriniz.
 • T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.
 • ”Hesaplarım” alanına tıklayın.
 • Burada tüm vadesiz hesaplarınız görünecektir. ,
 • Hangisinin bakiyesini öğrenmek istiyorsanız onu seçerek işleme devam edin.
 • Bakiyenizin durumunu bu şekilde görüntüleyerek öğrenebilirsiniz.

İnternet bankacılığı sayesinde bakiye öğrenme, fatura ödeme, kira ödeme, sınav ödemeleri gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesini yatırım işlemleri, altın ve döviz alım işlemleri için de kullanabilirsiniz.

e-Devlet Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemi doğrudan e-Devlet sistemi üzerinden yapılmamakta olup, internet şubesine giriş yapılarak hesabınızdaki parayı görmek mümkündür. Bunun için yine internet bankacılığı şifrenize ihtiyacınız olacaktır. Ancak şifrenizi hatırlamıyorsanız e-Devlet yönlendirmesi ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Ziraat hesap bakiye sorgulama işleminiz için Ziraat Bankası müşteri numarasından temsilciniz ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Menü sırası telesekreter tarafından sunulacaktır.

Ziraat Bankası Hesap Sorgulama Müşteri Hizmetleri’nden menü geçişleri sırasıyla aşağıdaki gibidir:

 • Kredi kartı bakiye sorgulama için 1-2-1-1,
 • Vadesiz hesap bakiyesi için 2-1-1-1,
 • Vadeli hesap bilgisi için 2-1-1-2,
 • Yatırım hesap bakiyesi için 2-1-1-3,
 • e-Cüzdan sorgulamak için 2-1-4,
 • Harçlık hesap sorgulamak için 2-1-3 tuşlayarak hesabınızdaki parayı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 iletişim numaralarından ulaşabilir ve hesap sorgulama dahil tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Mobil İle Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Android ve iOS uyumlu tüm telefonlarınıza indirebileceğiniz Ziraat Mobil uygulaması sayesinde bakiye sorgulama, EFT, havale, kira ödeme, sınav ödemeleri gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Mobil’de sorgulama yapmak için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

 • T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile mobil bankacılığa giriş yapınız.
 • Açılan sayfada varlıklarım kısmından tüm hesaplarınızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Vadeli, vadesiz ve yatırım hesaplarınız arasından bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca menüde bulunan hesaplarım sayfasından da sorgulama işleminizi yaparak harcama detaylarınıza ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama ATM

Ziraat Bankası ATM’lerinden veya farklı bankalardan kartınız ile giriş yaparak hesap detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz. Devlet bankaları ATM’lerinde bakiye sorgulama ücreti alınmazken, bazı özel bankalar tarafından cüzi bir ücret alınabilmektedir.

Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işleminiz için ATM, mobil bankacılık, internet şubesi, müşteri hizmetleri ve SMS yöntemini kullanarak para tutarınızı öğrenebileceğiniz gibi, size en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek hesabınız hakkında bilgi alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. para çekme ve para yatırma işlemleri.

Ziraat Bankası Otomatik Bilgilendirme Mesajı

Ziraat Bankası’nın otomatik bildirim mesajı sayesinde hesabınıza giren ve çıkan parayı hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bildirim mesajları almak istiyorsanız internet veya mobil bankacılık sisteminden bildirim ayarlarını açmanız gerekecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.