Ziraat Bankası İnternetten Başka Hesaba Para Yatırma 2023

Ziraat Bankası internetten başka hesaba para gönderme yöntemlerini kullanarak para transferi işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternetten Başka Hesaba Para Yatırma 2023

Ziraat Bankası’nda başka hesaba para yatırma seçeneklerini kullanarak para transferinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik şube ve ATM’den Ziraat Bankası’nın para gönderme saatlerini beklemeden, EFT ve havale hizmetlerini kullanarak dilediğiniz yere gişe hesabına para gönderebilirsiniz. Belirlediğiniz tutarı IBAN numarası, müşteri numarası veya QR kod seçenekleri ile internet ve mobil bankacılık sistemi üzerinden gönderebilirsiniz.

Ziraat’e para gönderemiyorum, Ziraat Bankası’ndan internet üzerinden başka hesaba para yatırma nasıl yapılır, telefondan IBAN numarasına para yatırma adımları, başka Ziraat hesabına havale ücreti ne kadar? Şimdi öğrenebilirsin.

FAST Para Transferleri Ödemeler

Ziraat bankası Para Transferleri>Başka Hesaba Havale/EFT adımları izlenerek FAST işlemi gerçekleştirilebilir, Eğer işlem kriterleri FAST‘ a uygunsa, işlem FAST olarak gerçekleştirilir.

Ziraat Mobil ya da İnternet Şubesi’ne giriş yaptıktan sonra FAST menüsü seçilmesine gerek yoktur.

Para Transferleri > Başka Hesaba Havale/EFT adımları izlenerek FAST işlemi gerçekleştirilebilir, eğer işlem kriterleri FAST’a uygunsa, işlem FAST olarak gerçekleştirilir.

Ziraat Bankası İnternetten Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat Bankası şubesine gitmeden başka bir hesaba para göndermek için internet ve mobil bankacılık hizmetleri sunulmaktadır. Ziraat para transferi EFT adı altında gerçekleşecektir. EFT işlemi için Ziraat internet bankacılığı sistemine kayıt olunması gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifreniz varsa hemen giriş yapabilir ve online olarak başka bir hesaba para yatırabilirsiniz.

Şifresi olmayan Ziraat müşterileri şifrelerini oluşturarak internet bankacılığı kullanmaya başlayabilirler.

Başka bir Ziraat Bankası hesabına online olarak para yatırmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • Ziraat internet şubesi şifreniz ile sisteme giriş yapınız.
 • Giriş yaptıktan sonra ”Para Transferi” menüsünden ‘EFT’ sayfasına giriniz.
 • ”IBANA EFT” kısmından, para gönderilecek kişinin adı, soyadı ve T.C kimlik numarası bilgileri giriniz.
 • IBAN numarası, başında 0 olmadan gösterilen kutucuğa yazılmalıdır.
 • Gönderici adı, soyadı ve T.C. kimlik numarası bilgileri de girilerek işlem onaylanmalıdır.

Ziraat Bankası EFT işlemi hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Fakat 16.00-17.00 aralığında yapılan para transfer işlemi ”Geç EFT” olarak kabul edilir ve ekstra ücretlendirilir.

Hafta sonu, resmi tatil ve tatil günlerinde EFT işlemi yapılmamaktadır. Bu günler içinde yapılan para transferleri ilk iş günü yapılacaktır.

Ziraat Mobilden Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat Mobil dışında bir hesaba para yatırmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Mobil bankacılık şifreniz ile sisteme giriş yapın.
 • Sağ alt köşede yer alan menüler kısmından ”Para Transferi” sayfasını açarak ”Başka Hesaba Havale/EFT” seçeneğine tıklayın.
 • Alıcı bilgisi için IBAN numarası, hesap no veya QR kod ile seçeneklerinden birini kullanın.
 • Alıcı kişi bilgilerini ve göndermek istediğiniz tutarı girerek onay verebilirsiniz.

Ziraat mobil dışında bir hesaba para yatırırken para transferi ekranındaki açıklama kısmından havale sebebini belirtebilirsiniz.

Ziraat Mobil dışındaki hesaplara para yatırmak için şubeye gitmenize gerek kalmadan iOS ve Android akıllı cihazlarınıza Ziraat Mobil uygulamasını yükleyerek para gönderebilirsiniz. Ziraat cepten para transferi yapamıyorum diyorsanız cepten başka hesaba para yatırma adımlarını takip edebilirsiniz.

Örneğin: Kira ücreti, sınav ücreti, aidat, harçlık vb. Ayrıca Ziraat Mobil başka bir hesaba depozito ücreti olarak 6 TL ile 70 TL arasında tahsil edilecektir. Ücret oranı, başka bir hesaba yatırdığınız para miktarına bağlı olarak değişecektir. Ziraat Bankası 50.0000 TL üzeri işlemlerden 70 TL işlem ücreti almaktadır.

Kredi Kartından Para Gönderilir Mi?

Ziraat Bankası kredi kartından EFT veya havale işlemleri yapabilmek için kartınızın nakit avans limitinin yeterli olması gerekmektedir. Kredi kartından para transferi için sadece nakit avans özelliği kullanılmaktadır. Ayrıca kredi kartından havale ve EFT yapılabilmesi için kartın asıl sahibine ihtiyaç vardır. Ek kart sahipleri nakit avans limiti yeterli olsa dahi gişedeki hesaba para gönderemezler. Kesilecek komisyon ücretini hesaplayarak nakit avans limitinize kadar para gönderebilirsiniz.

IBAN Numarası İle ATM’den Para Yatırma

Ziraat Bankası ATM’lerinden IBAN numarası ile para göndermek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • ATM’den kartsız işlemler için ”Giriş” tuşuna basın.
 • Açılan menüler arasından ”Para Yatırma” sayfasına tıklayın.
 • Ardından sırasıyla ”Hesaba Para Yatırma” ve ”Başka Hesaba Para Yatırma” seçeneklerine tıklayın.
 • Gösterilen alana kendi T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı girerek onaylayın.
 • Para göndermek istediğiniz IBAN numarasını şube kodu ile birlikte girin.
 • Göndermek istediğiniz tutar bilgisini girip, onaylayın.
 • ATM’nin para yatırma bölgesinde tutarı yerleştirerek tekrardan onaylayın.
 • İşlemi tamamlamak için cep telefonu numaranızı ve onay kodunu ilgili kutucuğa giriniz.

ATM kartsız işlemler menüsünden IBAN numarası ile başka bir hesaba para transferi yapabilirsiniz.

Para transferi işleminiz Ziraat Bankası IBAN numarası ile onaylanacaktır. 26 haneli IBAN numarasını çevirirken bir hata oluşursa işleminiz işleme alınmayacaktır. Para transferi işleminin sonunda bir makbuz verilecektir. Yatırılan tutarın gişe hesabına geçmesi maksimum 15 dakika sürecektir. Bankacılık sistemindeki teknik sorunlar nedeniyle bu süre uzayabilir. Başka bir sorundan kaynaklandığını düşünüyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Para Yatırma Kesintisi Ne Kadar?

Ziraat Bankası havale işlemlerinden belirli bir oranda komisyon kesmektedir. Mobil para transferi ve kartsız işlemlerde 10 TL, başka hesaba para transferi yapan Ziraat müşterilerinden 6 TL komisyon ücreti alınmaktadır.

ATM’lerden yapılan para transferi EFT ücretleri ise gönderilen ücrete göre değişiklik göstermektedir.

Ziraat Başka Hesaba Havale Ücreti 2023 Güncel Liste

Ziraat Bankası’ndan başka bir Ziraat Bankası hesabına para göndermek için para transferi hizmeti kullanılmaktadır. Havale ve EFT ücretleri her banka için farklılık göstermektedir. Belirtilen limit aralıkları için farklı komisyon ücretleri belirlenmiştir. Farklı bankalar arasında para göndermek için kullanılan EFT sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak Ziraat Bankası hesapları arasında 7 gün 24 saat para gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası havale ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • Şubeden para transferi Kasadan TL için: 70 TL-600 TL
 • ATM’den havale ücreti: 7,75 TL
 • İnternet bankacılığından havale ücreti: 6 TL-70 TL
 • Mobil bankacılık havale ücreti: 6 TL-70 TL
 • Telefon bankacılığından havale ücreti: 6,5 TL

Ziraat Bankası hesapları arasında para transferi için banka şubesi, ATM, internet şubesi, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı hizmetleri kullanılmaktadır. Şubeye veya ATM’ye gitmeden dilediğiniz yere hesaplarınız arasında para transferi yapabilirsiniz. Ziraat Bankası havale ücretleri ortalama olarak verilmiştir. Komisyon ücreti oranı göndereceğiniz miktar aralığına göre değişmektedir.

ATM Ziraat Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat Bankası’ndan ATM’den başka hesaplara para yatırmak için öncelikle ATM üzerinde bulunan butonlardan enter butonuna basmanız gerekmektedir. Açılan ekranda başkasının hesabına para gönderme seçeneği seçilir, gönderenin telefon numarası girilir, alıcının hesabına ait hesap numarası ve şube kodu girilir ve para gönderme işlemi tamamlanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.