Ziraat Bankası İnternetten Başka Hesaba Para Yatırma 2022

Ziraat Bankası internetten başka hesaba para gönderme yöntemlerini kullanarak para transfer işleminizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternetten Başka Hesaba Para Yatırma 2022

Ziraat Bankası internetten başka hesaba para yatırma seçeneklerini kullanarak para transfer işleminizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik şubede ve ATM’de Ziraat Bankası para gönderme saatlerini beklemeden, EFT ve havale hizmetlerini kullanarak dilediğiniz yerde karşı hesaba para aktarabilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılık sistemi üzerinden IBAN numarası, müşteri numarası veya QR kod seçenekleri ile belirlediğiniz tutarı gönderebilirsiniz. Ziraat para transferi yapamıyorum diyorsanız, Ziraat Bankası internetten başka hesaba para yatırma nasıl yapılır, telefondan IBAN numarasına para yatırma adımları, Ziraat başka hesaba havale ücreti ne kadar? hemen öğrenebilirsiniz.

FAST Para Transferleri Ödemeler

Ziraat bankası Para Transferleri>Başka Hesaba Havale/EFT adımları izlenerek FAST işlemi gerçekleştirilebilir, Eğer işlem kriterleri FAST’a uygunsa, işlem FAST olarak gerçekleştirilir.

Ziraat Bankası İnternetten Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat Bankası şubesine gitmeden internetten başka hesaba para göndermek için, internet ve mobil bankacılık hizmeti sunulmaktadır. Ziraat para gönderme işlemi EFT adı altında gerçekleşecektir. EFT işlemi için Ziraat internet bankacılığı sistemine kayıt olunması gerekmektedir. İnternet şubesi için şifreniz varsa hemen giriş yaparak internetten başka hesaba para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifresi olmayan Ziraat müşteri ise şifresini oluşturarak internet bankacılığını kullanmaya başlayabilir.

Ziraat Bankası internetten başka hesaba para yatırmak aşağıdaki adımları izleyiniz:

 • Ziraat internet şubesi şifreniz ile sisteme giriş yapınız.
 • Giriş yaptıktan sonra ”Para Transferi” menüsünden ‘EFT’ sayfasına giriniz.
 • ”IBANA EFT” kısmından, para gönderilecek kişinin adı, soyadı ve T.C. kimlik numarası bilgileri giriniz.
 • IBAN numarası, başında 0 olmadan gösterilen kutucuğa yazılmalıdır.
 • Gönderici adı, soyadı ve T.C. kimlik numarası bilgileri de girilerek işlem onaylanmalıdır.

Ziraat Bankası EFT işlemi hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Fakat 16.00-17.00 aralığında yapılan para transfer işlemi ”Geç EFT” olarak kabul edilir ve ekstra ücretlendirilir.

Hafta sonu, bayram günü ve resmi tatillerde EFT işlemi gerçekleşmemektedir. Bu günler içinde yapılan para transferi, ilk mesai gününde gerçekleşecektir.

Ziraat Mobilden Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat Mobilden başka hesaba para yatırmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Mobil bankacılık şifreniz ile sisteme giriş yapın.
 • Sağ alt köşede yer alan menüler kısmından ”Para Transferi” sayfasını açarak ”Başka Hesaba Havale/EFT” seçeneğine tıklayın.
 • Alıcı bilgisi için IBAN numarası, hesap no veya QR kod ile seçeneklerinden birini kullanın.
 • Alıcı kişi bilgilerini ve göndermek istediğiniz tutarı girerek onay verebilirsiniz.

Ziraat mobilden başka hesaba para yatırırken, para transfer ekranında yer alan açıklama bölümüne transfer nedenini belirtebilirsiniz.

Ziraat mobilden başka hesaba para yatırmak için iOS ve Android işletim sistemli akıllı cihazlarınıza Ziraat Mobil uygulamasını yükleyerek, şubeye gitmeye gerek kalmadan para transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat mobil para transferi yapamıyorum diyorsanız, mobilden başka hesaba para yatırma adımlarını uygulayabilirsiniz.

Örneğin: Kira bedeli, sınav parası, aidat, harçlık vb. gibi. Ayrıca Ziraat Mobil’den başka hesaba para yatırma ücreti olarak 6 TL-70 TL aralığında bir ücret kesintisi olacaktır. Başka hesaba yatırdığınız para tutarına göre kesilecek olan ücret oranı değişiklik gösterecektir.

50.0000 TL üstü işlemler için ziraat bankası 70 TL işlem ücreti kesmektedir.

Kredi Kartından Para Gönderilir Mi?

Ziraat Bankası kredi kartından EFT ya da havale yapabilmeniz için kartınızın nakit avans limitinin yeterli olması gerekmektedir. Kredi kartından para transferi için sadece nakit avans özelliği kullanılmaktadır. Ayrıca kredi kartından havale ve EFT yapabilmek için kartın asıl sahibi olması gerekmektedir. Ek kart sahipleri nakit avans limiti yeterli dahi olsa karşı hesaba para gönderemez. Kesilecek komisyon ücretini hesaplayarak nakit avans limitiniz kadar para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

IBAN Numarası İle ATM’den Para Yatırma

Ziraat Bankası ATM’sinden IBAN numarası ile para göndermek için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • ATM’den kartsız işlemler için ”Giriş” tuşuna basın.
 • Açılan menüler arasından ”Para Yatırma” sayfasına tıklayın.
 • Ardından sırasıyla ”Hesaba Para Yatırma” ve ”Başka Hesaba Para Yatırma” seçeneklerine tıklayın.
 • Gösterilen alana kendi T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı girerek onaylayın.
 • Para göndermek istediğiniz IBAN numarasını şube kodu ile birlikte girin.
 • Göndermek istediğiniz tutar bilgisini girip, onaylayın.
 • ATM’nin para yatırma bölgesinde tutarı yerleştirerek tekrardan onaylayın.
 • Cep telefon numaranızı işlemin tamamlanması için gelen onay kodunu ilgili kutucuğa girin.

ATM kartsız işlemler menüsünden IBAN numarası ile başka bir hesaba para transferi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası IBAN numarası ile para gönderme işleminiz onaylanmış olacaktır. 26 haneden oluşan IBAN numarasında tuşlama esnasında bir hata oluşmuşsa işleminiz gerçekleşmeyecektir. Para transferi işlemi sonucunda makbuz verilecektir. Yatırılan tutarın karşı hesaba geçmesi en fazla 15 dakika sürecektir. Banka sisteminde yaşanan teknik sıkıntılar nedeniyle bu süre uzayabilmektedir. Başka bir sorundan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Para Yatırma Kesintisi Ne Kadar?

Ziraat Bankası para gönderme işlemlerinden belirli oranlarda ücret kesintisi yaşanmaktadır. Cebe havale ve kartsız işlemler için 10 TL, başka hesaba para aktaran Ziraat müşterilerinden 6 TL komisyon ücreti alınmaktadır. ATM’lerden yapılan para transferi EFT ücretleri ise gönderilen ücrete göre değişiklik göstermektedir.

Ziraat Başka Hesaba Havale Ücreti 2022 Güncel Liste

Ziraat Bankası’ndan başka bir Ziraat Bankası hesabına para göndermek için havale hizmeti kullanılmaktadır. Her banka için havale ve EFT ücreti değişmektedir. Belirlenen limit aralıkları için farklı komisyon ücretleri belirlenmiştir. Farklı bankalar arasında para gönderme işlemi için kullanılan EFT, sadece mesai saatleri içinde gerçekleşmektedir. Fakat havale ile 7 gün 24 saat Ziraat Bankası hesapları arasında para gönderme işleminizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası havale ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • Şubeden para transferi Kasadan TL için: 70 TL-600 TL
 • ATM’den havale ücreti: 7,75 TL
 • İnternet bankacılığından havale ücreti: 6 TL-70 TL
 • Mobil bankacılık havale ücreti: 6 TL-70 TL
 • Telefon bankacılığından havale ücreti: 6,5 TL

Ziraat Bankası hesapları arasında para transferi yapmak için banka şubesini, ATM’yi, internet şubesini, mobil bankacılığı ve telefon bankacılığı hizmetleri kullanılmaktadır. Şubeye ve ATM’ye gitmeden dilediğiniz yerde hesaplarınız arasında para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası havale ücretleri ortalama olarak verilmiştir. Gönderdiğiniz tutar aralığına göre alınan komisyon ücret oranı değişmektedir.

ATM Ziraat Başka Hesaba Para Yatırma

ATM üzerinden Ziraat Başkası hesaba para yatırma işlemi için öncelikle ATM üzerine bulunan tuşlardan giriş tuşuna basılması gerekiyor. Açılan ekran üzerinden başkasının hesabına para gönder seçeneği seçilerek göndericinin telefon numarası T.C kimlik numarası girilir ve alıcının hesabına ait hesap numarası ve şube kodu girilerek para gönderme işlemi tamamlanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.