geri ödemesiz hibehayvan kredisiesnaf kefalet kredisitablet başvurusumaddi yardımfaizsiz kredigeri ödemesiz destek

Ziraat Bankası Trafik Sigortası

Ziraat Bankası Trafik Sigortası
A+
A-

Araçlarına zorunlu trafik sigortası yaptırmak isteyenler tarafından araştırılan Trafik sigortası yapan bankalar hangileridir, Ziraat sigorta – online, Ziraat Bankası Trafik Sigortası fiyatları ne kadar, Ziraat Bankası araç sigortası teklif alma, zorunlu trafik sigortası fiyatları ve tüm merak edilenler yazımızda.

Ziraat Sigorta Araç Prim Tutarı Ne Kadar?

Vatandaşların araç sigortalarını fahiş fiyatlarla yapılması ve zaten cep yakan sigorta prim ödemelerinin indirimli yapılıyor haberi paylaşımı birçok kişinin bu konuda vatandaşları fiyat araştırmasına itmiştir. Ziraat bankası trafik sigortası fiyatları da bu anlamda makul olduğundan araç sigortası yaptırmayı düşünenler Ziraat’ e giderek araçlarını uygun fiyatlarla sigortalatabilirler.

Ziraat bankası bünyesinden bulunan Ziraat sigorta özel bir şirket olduğundan Ziraat bankasına gidenlere Ziraat sigorta zaten uygun bir fiyat vermektedir. Aracın noter huzurunda alınmasının hemen arkasından gidilmesi gereken ilk sigorta şirketidir. Uygun fiyatlardan aracın durumuna göre araç sigortası prim ödemesi talep edecek Ziraat sigorta son zamanlarda sıkça karşılaştığımız haberlerde olduğu gibi %10 luk veya  % 20 lik bir indirim yapmamaktadır.

araç-sigorta
Ziraat Bankası Kasko

659 liralık araç sigortasını PTT veya Ziraatten yaptıranların 301 lira prim borcu çıktığını haberi gerçeği yansıtmamaktadır. Bu rakam motosiklet için yapılan bir sigorta belgesidir. Ziraat sigorta prim ödemelerini aracın risk durumuna, ruhsat sahibine ve aracın plakasına göre bir rakam belirlediğinden en uygun sigorta prim tutarı araca göre değişmektedir. Sanılanın aksine 659 liradan 301 liraya düşmesi söz konusu bile olamaz. Otomobillerin diğer sigorta şirketleri dahil fiyatları 500 lira ve üzerinde rakamlardadır. Bu nedenle gerçeği çarpıtarak gösteren bu haberin doğruluğunu banka yetkilileriyle görüşerek de öğrenebilirsiniz. Özellikle tekrar belirtmek gerekirse; Ziraat sigorta ve PTT den yapılan araç sigortalarında herhangi bir indirim söz konusu değildir. Devlet araç trafik sigortası teklif alma SBM sorgulama sistemi ile acentelerin vermiş olduğu teklifleri değerlendirebilirsiniz.

Ziraat Sigorta Teklifini Bu Linkten alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası

Ziraat kaza sigortaları kapsamında Ailem ziraat güvencesinde, zorunlu trafik sigortası ve hususi araç kasko sigortalarını yapmaktadır.

Türkiye sınırları içinde olası bir kaza sonrasında diğer araçların veya 3. şahıslara verilen maddi zararla bu sigorta ile karşılanmaktadır. Poliçede tanımlanan ve prim borcu çıkan sigortalının olası bir kaza anında karşı taraftan birinin ölümüne veya yaralanmasına sebebiyet vermesi halinde karşı tarafa ödenecek zararı veya tüm hukuki sorumluğu zorunlu sigortanın teminat kapsamına girer. Yetkisiz kişilerce aracın römork veya çekici tarafından çekilmesinden kaynaklı bir maddi zararları da çekicinin sigorta kapsamında değerlendirilir.  Olası bir  kaza sonrasında maddi zararların önlenmesi veya azaltılması amacıyla yapılır. Bu amaç kapsamında sigorta yaptıranların masrafları sigortacı tarafından karşılanır. Sigorta yaptıranların haksız taleplerini de teminat altına alır. Ayrıca eğitim destek teminatı, ferdi kaza koltuk sigorta teminatı,  araç yardım teminatları da ek teminatlar olarak kapsama alınır. PTT araç sigortası yapıyor mu? sorusunu sizler için cevapladık. Aracınızın sigortasını postaneden yaptırabilirsiniz.

Devlet Sigortası ve Hususi Araç Sigortaları İçin adresiniz Ziraat…

Poliçenin teslimi karşılığında sözleşme yapılır yapılmaz hemen ve peşin ödenen Zorunlu trafik sigorta prim ücreti güvence hesabına katılma payı ile sigorta sözleşmesine, bedeline veya primine ilişkin olarak mevcut ve ileride konulacak vergi, resim ve harçlardan oluşur. Ziraat Sigorta yaptıranlar nereden yaptırırsa yaptırsın bu ödemeleri peşin olarak yapmaktadır. Bazı durumlarda taksit seçeneği de mevcuttur. 4/1 peşin ödeme şartıyla taksitli ödeme imkanı da vardır. Bu durumda sadece fesih işleminden mahrum kalınır. Karayolları motorlu araçlar zorunlu trafik sigortası kapsamında yer alan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Hususi Araç Kasko Sigortası Hakkında

Ziraat kasko sigortası hususi kullanılan motorlu kara aracı olan otomobil, kamyonet ve minibüs gibi araçlar için düzenlenen poliçedir. Ziraat hususi araç genişletilmiş kasko sigortalarını kara yoluna izinli çıkma konusunda zorunlu yapılan motoru araçlardan, aracın durumuna göre fiyat belirler. Kendi aracınıza motorlu veya motorsuz kara araçları, römork, karavan traktör ve zirai tarım makinelerinden meydana gelecek olan hasarın maddi zararlarını teminat altına almaktadır.

Ziraat Kasko Sigorta Teminatları

Ziraat sigorta teminatları, kara araçları ile herhangi bir çarpışma, yanma, devrilme, kundaklama, çalınma, kayıp, halk hareketlerinden gelen maddi kayıp, deprem  veya doğal afetlerden doğan zarar, sel su baskınları gibi durumları teminat kabul eder. Kullanım ve gelir kaybından doğan zararlar ve çekilme zararları, araç anahtarının  çalınması, çalınan araçların kilit mekanizmasının değiştirilmesi gibi olağan dışı meydana gelecek maddi kayıpların teminat altına alır.

Araç , konut ve diğer sigortalara ilişkin en doğru bilgi Ziraat Bankası internet sitesinde yer almaktadır. PTT Trafik ve Kasko sigortası hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Garanti, Türkiye İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi ve Denizbank gibi bankalar da trafik sigortası konusunda müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!
Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Volkan lüleci dedi ki:

  Trafik sigortası için fiyat alabilirmiyim aracıma sigorta yaptırmak istiyorum

 2. İSMAİL sipahi dedi ki:

  Trafik sigortası yenileme teklif alabilirmiyim..

 3. Hasan dedi ki:

  Aracımı sigorta yaptırmak istiyorum teklif alabilirmiyim.

 4. Serkan iter dedi ki:

  Aracimi sigorta yaptırmak isdiyorum bilgi ala bilirmiyim

 5. İklimlendirme dedi ki:

  İzmir devlet dairelerinde daimi olarak havalandirma isi yapmak istiyorum… Evimi izmire getirecegim… O yuzden anladigim is üzerine oraya gelmek istiyorum…

 6. araç sigortası dedi ki:

  teklif bekliyorum

 7. Özel şöför dedi ki:

  Timur kay

 8. Özel şöför dedi ki:

  Sigorta poliçem ne

 9. ayhan ataş dedi ki:

  sıfır motorsikletli aldım sigortasını yaptıracam fiyatları nerede bilgi almak istiyorum motorun 200cc ulaşırsanız sevinirim

 10. mine eray dedi ki:

  Arabamı sigorta yaptırmak istiyorum bilgi almak istiyorum.
  aramanızı istiyorum.

 11. sezgin cebeci dedi ki:

  En uygun police