Devlet Destekli

Belediye Maddi Yardım Başvurusu (KORONA VİRÜS)

Belediye Maddi Yardım Başvurusu (KORONA VİRÜS)

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Antalya, Diyarbakır gibi Büyükşehir belediyelerinden ve Diğer Belediyeden veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarından maddi yardım ve destek almak için bazen internet üzerinden bazen de dilekçe örneği ile başvurmak gerekiyor. Korona virüs covid-19 salgını nedeniyle Bakanlıkların, tüm kamu kurumlarının yardım ve destekleri her geçen gün artarak devam ediyor. Durumu olmayan devletdestekli.com  ve ihtiyacı olan ailelere gerek Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bünyesinde hizmet veren vakıflar gerekse Büyükşehir ve şehir Belediye başkanlıkları vatandaşa yardıma tüm gücüyle devam ediyor. Bu yardımlardan faydalanmak için özelliklere Belediyelere resmi olarak dilekçe örneği doldurularak başvurmak gerekebiliyor.

Belediyelerin Maddi Yardımları Nelerdir?

Türkiye genelinde her Belediye’de bu imkanlar bulunmasa da, genel itibariyle durumu olmayanlar için sağlanan yardımlardan bazıları şunlardır;

 • Belediye yardım parası (nakit)
 • Gıda kolisi yardımı (koronavirüs)
 • Durumu olmayan ailelere kira yardımı
 • Eğitim desteği için kırtasiye yardımı
 • Engellilere verilen destekler
 • Erzak ve gıda yardımı
 • Fakir aileler için giyecek yardımları
 • Gazilerimize ve şehit yakınlarına yapılan yardımlar
 • Her ay para yatırılan sosyal yardım kartları
 • İlaç ve tıbbi araç yardımları
 • Kışlık kömür ve odun yardımı
 • Mama ve bebek bezi yardımı
 • Muhtaç asker ailelerine verilen yardımlar
 • Öğrenciler için belediye bursu
 • Öğrenciler için servis aracı ve okul yardımları
 • Yaşlılar için belediye bakım hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Kartı

İstanbul ilimizde Büyükşehir belediyesi tarafından maddi durumu olmayan vatandaşlarımız için başlatılan bir kart uygulaması mevcuttur. Bu uygulama ile Başkanlık bütçe olanakları dahilinde ihtiyaç sahiplerine alışveriş yapabilmelerini sağlayacak bir kart verirler. Bu kart için durumunuzu belirtir belgelerle başvuru yapmanız ve başvurunuzun değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu karta devletdestekli.com sistem üzerinden aylık belirli miktarlarda nakit para yatırılır ve birçok alışveriş merkezinde kullanılmaktadır. Başkanlık Saraçhane’de bulunmaktadır. Bunu haricinde Eyüp ilçesinde Topçular Mahallesi Beylerbeyi Caddesi Bostan aralığı Sokakta  (İETT Garajının Yanında)  Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bulunmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu Şartları

Korona virüs nedeniyle Ankara Belediyesince maddi yardım desteği başlatılmıştır. Bu destekte nakit para yardımı yapılacaktır. Yardım başvurusunda aranan kriterler şunlardır;

 1. Yardım kişi bazlı değil, hane bazlı verilir. Başvurular Nüfus Müdürlüğü adres sisteminden incelenir ve bir hanede bir kişiye verilir. (İKİNCİ BAŞVURAN ALAMAZ)
 2. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alanlar başvuramaz. (1.000 TL. nakit para yardımı yapıldığından)
 3. Başvurulan hane içinde kamuda çalışan işçi, emekli, memur, SSK’lı çalışan veya Bağ-kur’lu (esnaf) varsa yardım yapılmaz.
 4. Ankara ilimizin kırsalında ikamet edip, Tarım ve Hayvancılıkla uğraşanlar içinden Tarım ve Orman Bakanlığınca verilen desteklerden faydalananlar ile devletdestekli.com  Kooperatiflere üye olan çiftçiler faydalanamaz.
 5. Kısa çalışma ödeneği ve diğer destek kredilerinden faydalananlar, (korona virüsünden işyeri kapanıp ta) ve sigorta sistemlerinde aktif olarak sigortalı görünenler faydalanamazlar. (Bu vatandaşlara kısa çalışma ödeneği verildiğinden)
 6. 15/03/2020 tarihinden sonra covid-19 salgını nedeniyle işletmesini kapatmış olanlar, (Sosyal sigorta ve vergi sisteminden de kapatmış olmak şarttır) işyeri sahipleri ve işçiler başvuru yapabilirler.
 7. Covid-19 virüs salgını nedeniyle alınan devletdestekli.com önlemlere binaen işyeri kapatılan kahvehane, cafe, berberhane, çay, lokanta gibi alanlarda sigortasız olarak çalışanlar Ankara Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu yapabilirler.
 8. Daha önce seyyar satıcılık mesleğine sahip olan ancak covid-19 sebebiyle tezgahı kapananlar ve ev temizliği, çocuk bakıcılığı gibi işleri yaptığı için günlük para kazanan kadınlar da nakit para yardımı başvurusu yapabilirler.

Başvuru yapmak için https://forms.ankara.bel.tr/65-yas-ustu-vatandas-ihtiyac-talep-formu sayfasında bulunan OKUDUM ANLADIM kutucuğunu işaretleyerek ONAY yazısına tıklamak ve sonrasında açılan formu doldurmanız gerekiyor. Form sayfasında;

 • T.c. Kimlik no.
 • Adı soyadı
 • Yaş
 • Telefon
 • İlçe
 • Mahalle
 • Adres
 • Evinizdeki kişi sayısı
 • Talep

bölümlerini doldurmanız ve başvuruyu tamamlamanız gerekmektedir. Bu yardım haricinde belediye tarafından gıda kolisi yardımı da yapılmaktadır.

blank

Erzak Kolisi Dağıtımı Örneği

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi de imkanlar dahilinde Korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara çeşitli yardım imkanları sağlamaktadır. Başvurular gerekli evraklarla birlikte bir dilekçe ile Belediye Başkanlığına yapılabilmektedir. Başkanlık nakit para desteği haricinde Akülü sandalye ve akü, tekerlekli sandalye, Hasta yatağı ve yemek masası, Havalı yatak, Yetişkin hasta bezi, Görme engelli bastonu gibi yardımlar yapmaktadır. Başvuru adresi Buca ilçesinde bulunan  Gürçeşme huzurevine ve Konak Katlı Otoparkının altında bulunmakta olan danışma bürolarına yapılabilmektedir. İzmir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu hakkında hakkında detaylı bilgi almak isterseniz 0232 293 1702 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Belediye Maddi Yardım Başvurusu Dilekçe Örneği

Tüm Belediyelere Dilekçe kanunu gereğince tüm vatandaşlarımız istediği başvuruda bulunabilir. Bu başvurular hakkında korona virüs nedeniyle internet üzerinden başvuru yapılması gibi çeşitli önlemler alınabilir. Sizlere faydalı olmak amacıyla hazırlamış olduğumuz word formatında Belediye Başkanlığı maddi yardım başvurusu dilekçe örneğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu dilekçe ile başvuru yaptığınızda talebinizin olumlu sonuçlanıp sonuçlanmaması ilgili makamın takdirindedir.

Bazı Belediyelerin Başvuru Adresleri ve Bilgileri

BURSA : https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/
ANTALYA : https://antalya.bel.tr/Covid-19/Ihtiyac-Sahibi-Talep-Formu
DİYARBAKIR VALİLİK DUYURUSU: Valilik İlanı
ESKİŞEHİR: Telefon numarası (0 222) 211 55 00
KOCAELİ: Talep Bilgileri
ADANA: İletişim
AYDIN: İletişim formu
ERZURUM: Yardım kartı
KAHRAMANMARAŞ: Dermankart, Hoşgeldin Bebek, Erzak Paketi, Ev eşyası, giyim, odun yardımı yapmaktadır. Bilgi için tıklayın.
KAYSERİ: Yardım büfeleri
KONYA: Yardım Talepleri Hakkında Bilgilendirme
SAKARYA: Sakarya Sosyal Yardım Kartı

Erzak Yardım Paketi Neden Herkese Verilmiyor?

Erzak yardımları Başkanlığın bütçesinden ve yardım gönüllüleri tarafından sağlanan destekler sonucunda dağıtım yapılabiliyor. Belediyeler erzak kolilerinin dağıtımı için planlama yaparken, en çok ihtiyaç sahibi ilkesini uyguluyorlar. Zira koli miktarı ne kadar çok ise, yardım yapılabilen hane de artış göstermektedir. Bu sebeple gerçek ihtiyaç sahibi değil iseniz, bu yönde bir taleple başvurmanız, diğer ihtiyaç sahiplerini mağdur edeceğini unutmayalım.

Yukarıda yer alan tüm kurumların yaptıkları yardımlar için ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Bu içerik belediyenin yardım yapması gerektiğine ilişkin herhangi bir bilgi içermez. Bilgiler Başkanlıkların Resmi İnternet sayfalarından alınmıştır. En kısa zamanda maddi özgürlüğünüze kavuşmanızı temenni ederiz.

Esnaflarımız için Devlet tarafından verilen TESKOMB destekli finansman için esnaf kefalet kredisi hesaplama konusunu incelemenizi öneririz.

] }Yorumlar
 1. blank Nermin gökkaya dedi ki:

  Bnm.kizim.kizim engelli maddi yardim istiyorum 3 çocuğum var bayram kiyafeti istiyorum

 2. blank Hüsnü çalar dedi ki:

  Geçikmiş uç kiram var çok sordayım no olur Allah rısazı için yardım beklıyorum

 3. blank Hüsnü çalar dedi ki:

  Benim beş çocugum var işim yok tansuyon hastasıyım elimden geleni yapıyorum ama olmuyor ne olur boş geçmeyin evimde hiç eşyam yok Allah rısazı için yardim bekliyorum

 4. blank Kader dedi ki:

  Dörtçocugumvar eşim çalışmıyor çok zor durumda lütfen sesimi duyun hiçiydeyilim gıdayardimi istiyorum

 5. blank Mehmet dedi ki:

  Dört aydır çalışmıyorum evim kira faturalar birikti iki aydır kira ödeyemiyorum ve 2 yaşında oğlum var durumum çok kötü yuvam yıkılmak diye korkuyorum ,,,,,,,

 6. blank Şükran Aslan dedi ki:

  Mersın beledıyesınden maddı yardımıstıyorum esım ısten cıkarılmıs bes ay oldu uc cocugum var maddı erzak yardımııstıyorum

 7. blank Nermünşahin dedi ki:

  Ben zordurumdayım kiralarimivefaturalarimiodeyemiyorum eşşmden ayrıyimzordurumdayımtelefonum

 8. blank Sahra dedi ki:

  Kredi borclarimiz var evimiz kira 3 çocukla zor geciniyoruz neymiş eşim sigortalı virüs nedeniyle zorluk içindeyiz hiç bir yardım yapılması yardım bekliyorum sesimizi duyun zenginler alıyor çatır catir

 9. blank İbrahim sahin dedi ki:

  Ben zordurumdayim kironuk kalb hastası kironuk astım hastasıyım ilaçlar imialamiyorumzordurumdayim icralarim kire tikarti borcum var eşim kironuk şeker hastası fatura larimavkat lar ariyor zordurumdayim büyük oğlum koranaoldu bizi karatina dayız iyigidaalmssigwrek zordurumdayim evde çıkamıyoruz yardım istiyorum zordurumdayim telefonum

 10. blank Nurcan aslan dedi ki:

  Eşim çalışmıyor pandeminden dolayı ikiz küçük çocuklarım var maddi yardıma ihtiyacım lütfen yardım edin

 11. blank NİLÜFER dedi ki:

  merhaba. aylede 5 kişiyiz virüs dolayından kimse çalışımiyo işe de almıyorlar maddi durumumuz yok kiradayız
  borç almıştım yakınımdan kimse vermiyo ‘ne yapacağımi bilmiyorum yardim edin lütfen

 12. blank halise kılınc dedi ki:

  Benim yardima ihtiyacim var bende yardim karti istiyorum ben anakarada oturuyorum ne olur babada yardim edin benim cocuklarim AC susuz evdeler ne olur babada yardim edin

 13. blank Azize oturur dedi ki:

  Azize kocam aylardir calismiyor 4 cocugum var 5 sincide 15 gune dogacak cok perisaniz kocam issiz birsey alamiyoruz cocuklarima cumhurbaskanimiza seslenyorum lutfen duyun sesimizi yardim edin cocuklarimiz icin en kucuk cocugum 2bucuk yasinda ona sut bile alamiyorum

 14. blank Ulkar dedi ki:

  Günaydın hicbir gelirimiz yok madii ve gıda yardımına cok cok acil ihtiyacim var lutfen bir yardım eli uzatin evladım bez alamiyorum .

 15. blank Dilek dedi ki:

  Benimde 4çocugum var gelir durumum yoktur bende para yardımı almak istiyorum

 16. blank KEZİBAN dedi ki:

  Eşimden ayriyim maddi ve gıda yardımına çok ihtiyacım var 2evladim var zor durumdayim

 17. blank Arzu dedi ki:

  Günaydın ben tek başıma yaşıyorum vürüsten dolayı işyerim kapandı hiçbiryerden gelirim yok evim kira banka borcumda var biraz Allah için sizden yardım istiyorum zor durumdayım ailem yok lütfen sesimi duyun

 18. blank Seyit dedi ki:

  Sayın yetkili arkadaşlar lütfen bize yardımcı olun astım hastasiyim iş bulamıyorum 3 tane çocuğum var bir tanesi daha yeni doğru bez ve süt bile alacak durumumuz kalmadı allah rızası icin bize yardımcı olun fauturalarımı ödeyemiyorum lütfen sesimizi duyun Rica ediyorumm bize yardımcı olun

 19. blank Filiz dedi ki:

  4cocugum var evim kira ve eşim işsiz burcumuz küçük bebeyim henüz 10 aylık bezi maması na yetişemiyoruz zor durumdayiz lütfeen yardim edin bize

 20. blank Yasemin dedi ki:

  Benim iki çocuk var eşim ceza evinde çok mağdurum yardım edin ne yapacam bilmyorum

 21. blank Nalin dogan dedi ki:

  3 yaşında engelli ve kanser hastası oğlum var evim kira eşimin düzgün işi yok varis ameliyatı oldu borç içindeyiz bankaya hurda biriktirip satıyorum faturalar birikti kuramı verememiyom oğluma bez giysi alamıyorum kanser hastası oğlum iyi beslenmesi lazım yok elimizde

 22. blank Hülya kaya dedi ki:

  Eşimin işi yok ben ev hnm iki cocugum var biri 8 yaşında digeri13 yaşında madiyatım hic yok

 23. blank Tuğçe Erkul dedi ki:

  Ben çalışamıyorum çok kötü durumun üç tane çocuğum var kaç sefer yazıldım ama bir türlü ne gıda nede bez mama getirmediler eşimi dört ay önce kaybettim ve en küçük olanın mama ve bezini alamıyorum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

 24. blank bünyamin taşan dedi ki:

  ben tekstilde çalışıyorum 2 aydır iş yok 2 tane abim askerde evde tek çalışıyorum abimler bana destek vermiyor nolur yardım edin

 25. blank Gulsun dedi ki:

  Yardım edin lütfen magdurum herkes faydalanmak tadır yardım edin Allah için ne olur abıler ablalar Allah rızası için yardım edin lütfen magdurum herkes bızı evden kovdular annem de kalıyorum yardım edin Allah için ne olur

 26. blank Kamer dedi ki:

  Eşim emekli ben işsizim oğlum askerden yeni geldi işsiz faturalarımız birikti kiramız birikti ne yapacağımı bilmiyorum yardım edin lütfen

 27. blank Gül dedi ki:

  Engelliyim 3 tane cocugum var evim kira kiram birikti esim calismiyor vunluk is bulursa gidiyir bulamassa vitmiyor faturalar duruyor alah icin yardim edin ev sahibi cikin diyor napicam sasirdim dolamim bos yardim edin ltfn ne olurusunuz

 28. blank Yeliz metin dedi ki:

  Evim oturulacak durumda değil hiçbir şeyim yok 4 çocuğuma yaşıyorum 4 ü okuyor 3 ü %50 engelli ve ben yetiremiyorum lütfen dönüş yapın

 29. blank gamze dedi ki:

  Para yardimina ihtiyacim var lütfen geri dönüs yapın

 30. blank Müberra dedi ki:

  8 yaşında çocuğum var 1 oda içinde yaşıyoruz kredi kartı ve el borcum çoğaldı yetişemiyorum kıyafeti kalmadı oğlumun ve benim yiyecek alacak param yok ne olur acil el verin bize..

 31. blank Huseyin dedi ki:

  Huseyin
  6 aydir issizim 4 aylik kirami odeyemedim
  2 aylik elektrik su faturalarim var lutfen yardimci olun
  Oglum 4 yasinda esimde calisamiyor
  TR19 0004 6010 3688 8000 0381 11

 32. blank Halil dedi ki:

  Merhabalar. Dükkanım vardı pandemi döneminde beş aydır iş yapamadım, devir edeyim dedim dükkan sahibi devir hakkı vermedi ve iflas ettim. Tam 50.000 tl zararım var. Birçok mahkemelik ve hacizlik odemelerim var. Yaşım 43 gittiğim birçok yerde yaşımdan dolayı işe almadılar. Evim kira 2 çocuğum var 4 aydır kiramı veremiyorum. Faturalarim birikti. Şu süreci atlatmama yardımcı olurmusunuz. Şimdiden Allah razı olsun.

 33. blank halise kılınc dedi ki:

  Benim yardima ihtiyacim var ben dört beş aydir kirami odeyemedim ev sahibim evden cikartcak ne yapcami bilmiyorum ne olur yardim edin evden atarsa ne yapcam bilmiyorum iki kzim var ben sokakta kalmak istemiyorum allah rizasi için yardim edin

 34. blank Firat dedi ki:

  gida yardımına ihtiyacim var
  r

  1. blank Cinar dedi ki:

   E devletten kira yardimi yazın o sayfayi doldurun kira sözleşmesi olanlar bu yardimi aliyolar faturalar içinde i.b.b askida fatura yapin

 35. blank Asli dedi ki:

  selamünaleyküm benimde maddi destege ihtiyaçim var eşim virus sebebiyle calismiyo 3 tane oğlum var ve ikisi okuyo evim kira desteğimiz yok inşallah sesimizi duyarsiniz simdiden tsk ederim

 36. blank Yavuz dedi ki:

  Kısa çalışma ödeneği aldığım için bin liraya başvuruyorum kabul edilmiyor kısa çalışma ödeneğinden 1573 TL alıyorum bunun içinde kira, elektrik, su, ve telefon faturaları var nasıl gecinegim

 37. blank Buket dedi ki:

  Eşimin işi yok ödenmemiş faturalarım var 3tane kuzum var yardımlarınızı beklıyorum

 38. blank Seher dedi ki:

  5 melek annesiyim 143 tl bina temizliği yapıyorum çocuklarıma isdediklerini karşılayamıyor um yardım istiyorum

 39. blank sara dedi ki:

  yardıma ihtiyacımız var 2 yaşında kızm var kıredi borcmuz var 5550 ödeyemiyoruz icralık olmamak için yardım istyorum eşim işi yok eşim yabancı salık sgortamız yok oyuzden eşimn işi yok inşata çalışyordu pandemi oldu işi yok evimiz kira durumuz yok

 40. blank Melek dedi ki:

  Acil maddi desteye ihtiyacım var

 41. blank Derya ünal dedi ki:

  Merhaba 4 çocuğum var maddi gelirim az 8 aylık bebeğim var mama parası yetiremiyorum eşimin maaşından başka gelirimiz yok ay sonu ucu ucuna yetiremiyorum sizlerden yardım sizlerden yardım istiyorum maddi yardıma ihtiyacım var lütfen yardim edin

 42. blank Suleyman cigdem dedi ki:

  Maddi destege ihtiyacim var hemde cok acil ihtiyacim var

 43. blank Nusret özkulluk dedi ki:

  Virüs dolayı calışmıyorum

  1. blank Hatice dedi ki:

   Maddi yardim istiyorum eve maaş girmiyor

 44. blank Melek dedi ki:

  Maddi yardıma ihtiyacım var .

 45. blank Özer dedi ki:

  3 aydır çalışmıyorum yardıma ihtiyacım var

 46. blank Rojda yıldırım dedi ki:

  Merhabalar öncelikle yardıma ihtiyacım olmasaydı başvuru yapmazdım.esim garsonluk yapiyoru işyeri halen acilmadi .3 küçük çocuğumuz var 1 ,5,8 yaşlarında başka gelirimiz yok neymiş efendim ev bizim olduğu için yardımlardan faydalanamiyiruz bu haksızlık ev karnımı doyurmuyo bana para getirmiyo lütfen yardım sesimizi duyan biri olsun gerçekten altını çiziyorum gercektenyardim eli uzatın artık

  1. blank Ceniz dedi ki:

   salgin nedeniyle işten çıkarıldım şuan işsizim hicbiryerde yardim almadim hiç bir gelirimde yok bir kardeşimde ceza evinde onada ben bakıyorum ve çok zordurumdayim evli iki çocuk babasıyim ALLAH rızası için yardım talep ediyorum bilgilerinize arz ederim

 47. blank Halil dedi ki:

  Maddi destege ihtiyacım var 05

  1. blank Sinan dedi ki:

   İyi günler benim üç çocuğum var ikisi metobolizma hastası biri kronik bronşit y küçük çocuğum bez ve mama kullanıyor eşim asgari ücretle çalışoyor işten virüsten dolayı izine ayırdılar gelirimiz yok yardımınizi bekliyorum

  2. blank Zeynep ay dedi ki:

   Merhaba ben mudanyada ikamet ediyorum 6 çocuğum var ve çok zor durumdayım iş yok sigorta yok gelir yok kirayı zor ödüyorz gerçekten çok zor durumdayız yardım ederseniz duacınız olurum teşekkür ederim

 48. blank Se dedi ki:

  Sevilay özer sizin desteğinizi istiyorum zor durumdaym kira yardimi gda yardimi maddi manevi desteğinizi

 49. blank Meral Aydın dedi ki:

  Ben kanser hastasıyım bir oğlum var eşimden ayrılalı 11 yıl oldu çok zor durumdayım Allah rızası için yardım edin ev sahibim evden çıkarıyor tedavilerim yarım kaldı bir sürü borcum var yardım eli uzatın ne olur

 50. blank Nuri yazıcı dedi ki:

  Ben nuri yazıcı
  Ben iki çocuk babasıyım çok kötü durumdayız sayın büyüklerimiz Allah razısın için bize yardım eder misiniz maddi ve manevi psikolojik hapları kullanıyorum oyüzde hiçbir işim yok
  Su faturası ödemiyor 575 TL sayın büyüklerimiz bize yardım eder misiniz
  Yemin ederim ki zor durumdayız sayın büyükleri   yalvarıyorum size ben çöplerden kağıt toplayarak hayatımı geçiyorum ama şimdi hiçbir işim yok

 51. blank Nadiye sahin dedi ki:

  Benzordumdayim faturalari odeyemiyorum kironuk kalb ve astım kironiksekerastim alerji hastası ilaçlarınıalamiyorum çalışamıyor um ekmekalacak durumum yok evde çocuklarıma birşey yapamiyorumzordurumdayim ekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim ınan telefonum faturalarımı odeyemiyorumzordurumday 05350705745yardimci olursanız sevinirim teşekkür faturalarımı odeyemiyorumzordurumday yardimci olursanız sevinirim teşekkür nasil kabul oldunu ogrenecegiz nerde

 52. blank İBRAHİM şahin dedi ki:

  Benzordumdayim faturalari odeyemiyorum kironuk kalb ve astım hastası ilaçlarınıalamiyorum çalışamıyor um ekmekalacak durumum yok evde çocuklarıma birşey yapamiyorumzordurumdayim ekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim ınan telefonum faturalarımı odeyemiyorumzordurumday yardimci olursanız sevinirim teşekkür ederim icralarim var kiretikartiborcumvar avukatlar ariyorlarzordurumdayim telefonum odeyemiyorumzordurumday 0yardimci olursanız sevinirim teşekkür ederim

 53. blank Semq dedi ki:

  Pandemiden once calisiyordum gecinebiliyordum kirada oturuyorum tek basimayim ve bipolar hastasiyim ne olur benimde sesimi duyun cok zordayim

 54. blank Selen dedi ki:

  Benim eşim çalışıyo ama maaşı hiçbişeye yetmiyo özel ihtiyacımızı karşılayamıyoruz benimde borcum var maddi destek talep ediyorum

 55. blank Edanur dedi ki:

  Heryere ulaşmaya mağduriyetimin giderilmesi için başvuruda bulundum ama hiçbir yardım olumlu yada olumsuz cevap alamadık. Yeni evliyiz borçlarımız var kiradayız üstelik fsturalarımız kiramız hep duruyor . Eşimin sigortası bile yok serbest meslekte günlük çalışıyor. Tarafıma yardımda bulunmasını gereğinin yapılmasını arz ederim

 56. blank halise kılınc dedi ki:

  Ben kirada oturuyorum ben dört beş aylik kirami odeyemedim elektirimi suyumu dogalggazimi ofeyemedim benim gelirim yok ne olur yardim edin allah rizasi için yardim edin ne olur

 57. blank Neşe yetik dedi ki:

  Bn esimden ayriyim iki kizim yurtta iki yasinda oglumla yasiyorum lutfen bana yardim edin allah rizasi icin evim kira kirami oduyemiyorum cok zor durumdayim

 58. blank Gulbakhor dedi ki:

  Kira yardımı almak isteyorum kirada oturuyorum her türlü yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin 3 çocuğum var virüsten dolayı calismayodun

 59. blank songül dedi ki:

  ne olur bizede yardim edin esim calismiyor iki tane cocugum var biri iki yasinda cok zor durumdayiz kiradayiz lütfen bize de yardim ediniz sesimi duyun

 60. blank Rindihan yaman dedi ki:

  Esenyut oturuyoerum iki çocuğum var eşim günlük çalışıyordu 2 aydır çalışmıyor iki kiram var ödeyemedim ihtiya im var lutfen yardim bekliyorum üç aydır faturalarım bilirik miş

 61. blank Ramazan Karayel dedi ki:

  Altındağ Feridun Çelik mahallesi de oturuyorum virüsten dolayı işsizim işte bulamadım okuyan iki kızım var faturalarimi ödeyemiyorum evim kira kredi borcum var çok zor durumdayım maddi yardımlarınızı bekliyorum Allah rızası için yardımcı olun.

 62. blank Saliha dedi ki:

  Gecim sıkıntısı yaşıyorum

 63. blank Serpil dedi ki:

  Benim 2 çocuğum var gelirim yok çalışmıyorum eşimden ayrıldım maddi manevi desteğinizi ihtiyacım var lütfen okurmusunuz teşekkür ederim

 64. blank Pinar dedi ki:

  Lütfen yardım bekliyorum çocuğuma elbise kıyafet alanıyım düğün sesimizi bizde sevinelim

 65. blank Dúriye dedi ki:

  Eşimden Boşandım gelirim yok 3cocugum var en küçüğü 2yasinda bezini sütünü amatörüm büyük oglum askere gidecek yeri belli oldu evim kira virüsten çalışamıyorum yardım edin madurum

 66. blank Ferdi çoban dedi ki:

  Kira yardımı almak istiyorum kirada oturuyorum lütfen yardım edin 3 çocuğum var virüsten dolayı çalışamıyorum

 67. blank ATİLLA OKAY dedi ki:

  Magduruz her açıdan yardım bekliyoruz ama sesimizi duymuyorlar ölelim daha iyi olur belki yardım edersiniz

 68. blank Enise dedi ki:

  Koronavirüsünden dolayı eşim çalışmıyor yeni evliyiz taksitlerimiz var ödeyemediğimiz borçlarımız 1 seneye yakın evliyiz aylık 1 milyarla zar zor geçiniyorduk kimliğimizi değiştiremedik maddi durumdan dolayı adres değişikliği olmadı yardım edin lütfen!

 69. blank Naile dedi ki:

  Kocam çizin zamandır calicmiyor yardımcı olursanız sevinirim

 70. blank hamide dedi ki:

  Ben hamide eşim hapise iki tane cocokla kiradayım hic bir gelirim yok bir yaşıda bebeğim var bez ve mama alacak dürümüm yok kiramı bile veremiyorum sizden destek ıstiyorum istanbul bağcılar fatih mahallesi

 71. blank Zehra dedi ki:

  Kiralik evde yasiyorum. 4tane cocugum var. Esiminbel fittigi var.

 72. blank Mustafa karagöz dedi ki:

  Meraba iki çocuğum var ne olur ban yardim edin sizlere muhtacim ne olur yalvariyom

 73. blank Meryem dedi ki:

  Zor durumdayumdurumdayım çocuklarım için esim çalışmıyor çıkarıldı isden hayırsever insanlar bizede yardim edermi

 74. blank emre dedi ki:

  cezaevinden yeni ciktim sabikam var diye iş bulamadim işe almiyolar zor durumdayim çikmaza geldim acil işe ihtiyacim var karakterim kişiligimde düzgun ama sabika oldugundan kınıyolar

 75. blank Nurcan doğan dedi ki:

  Benim eşim beyin ameliyatı oldu çalışmıyor dört tane öğrencim var devletimizden maddi manevi yardım bekliyorum lütfen kirada oturuyorum yardımcı olursanız

 76. blank Nejla başol dedi ki:

  Kiradayım maddi durumum yok iki çocuğu bırakıp işe gidemiyorum çünkü bakıcak kimsem yok sizden eşim sesonluk calşyo ben Bursa MK Paşa nın eski kızıl elma köyünde yaşıyorum matı durumum yok sizden para yardımı istiyorum temizllk mazamesi alacak param yok sizden yardım istiyorum isterseniz gelip evimi göre biliziniz kaç kere yazıdım cevap vermediniz bayramlık elbise bile alamadım nevolur artık görün benim mesajmı

 77. blank Yunus emre kaygısız dedi ki:

  Merabalar ben covid 19 sebebeiyle çalışamıyorum evim kira 2 aydır ödeyemedim faturalar birikti eve erzak alamıyorum ne yapacam bilmiyorum ne olursunuz yardim edin yeni evlendim eşya borcum var onlarida ödeyemedim avukata verecez diye arıyolar ne olur yardim edin

 78. blank Çiğdem dedi ki:

  2 çocuğum var Bi tanesi prematüre doğdu sağlık problemleri var eşim 3 aydır işsiz bez mama alacak durumumuz yok pirinç unuyla besliyorum evim kira lütfen yardım demenizi istiyorum

 79. blank Selma dedi ki:

  Eşimden ayarıyım zor durumdayim

 80. blank Kader dedi ki:

  Kiradayim esim üc aydir calismiyo yardima ihtiyacim var lütfen ulaşın

 81. blank Sevtap girgin dedi ki:

  Çok zor durumdayım annesi3 yaşındayken birakip giti torunumu babasi evlendi hanimi istemedi yurda ver dedi bende nufusuma aldım şimdi9 yaşında okutuyorumkinci el eşya satip hurda topluyordum virüs yüzünden satamiyorum elektirimi veremedim kiram gecikti çok zordayım yardım ederseniz benide torunumuda çok mutlu edersiniz saygılarımla

 82. blank Zehra akca dedi ki:

  4 aydır çalışamıyoruz nakdi ihtiyacımız var 2 çocuk var geçinemiyoruz

 83. blank Ahmet öksüz dedi ki:

  Maddi sıkıntıdayız yardımlarınızı bekliyoruz

 84. blank Eda dedi ki:

  Benimde esim calismiyo 2 senedir 4 cocugum var cok zor durumdayim faturalarim birikti kesecekler diye korkuyorum cocuklarimin ihtiyaclarini karsilayamiyorum hep baskalarinin verdikleriyke gecindim nolur yardim edin daha once basvurdum ama 2 koli erzak geldi ramazan ayini onlarla cikardim

 85. blank Zekiye dedi ki:

  Engelli bireye sahibim yardıma ihtiyacım var eşim çalışmıyor hiç bir sosyal güvencemiz yok

 86. blank Eda dedi ki:

  Benimde esim calismiyo 2 senedir 4 cocugum var cok zor durumdayim faturalarim birikti kesecekler diye korkuyorum cocuklarimin ihtiyaclarini karsilayamiyorum hep baskalarinin verdikleriyke gecindim nolur yardim edin

 87. blank Cüneyt dedi ki:

  5 çocuğum var evim kira 5 aylık bebeğim var bez ve mama

 88. blank gùlnaz dedi ki:

  beş çocuğum var maddi sıkıntısı çekiyoruz yetişsemiyom hic bir iytiyaclarini karsılayamiyorum bende yardım istiyorum

 89. blank gùlnaz dedi ki:

  beşçocuğumvar maddi sıkıntısı çekiyofuz yetişsemiyom hic bir iytiyaclarini karsılayamiyorum bende yardım istiyorum

 90. blank Serhat dedi ki:

  İşsizim başkayerden bir gelirim yok işsizlik maşida almiyorum lütfen yetkililer devlet büyüklerime duyuruyorum yardım bekliyorum

 91. blank Mizgin dedi ki:

  Merhabalar eşim 3 aydir çalışmıyor evim kira 900 tl kira ödüyorum 3 tane çocuğum var kiram faturalarim birikti zor durumdayiz madi yardim erzak yardimi istiyoruz bir kiramiz bir faturamiz odensin nereye baş vursak hiç bir yerden ses yok yardim alamadim şaşırıyorum ve şahitim evi olan arabasi olan bankada parasi olan her yardimdan faydalandi ama bizim gibi kiracılar hiç bir şeyden faydalanmasin çok güzel adalalet

 92. blank sevbiye batar dedi ki:

  bende yardim istiyom 3 cocugum var evim kira iki cocuk okutuyom esim tek calisiyo yetmiyo yardim istiyorum

 93. blank Remziye dedi ki:

  İki çocuğum var eşim şeker hastası 2 aydır evde çalışamıyor yardıma ihtiyacım var kiracıyım lütfen yardımcı olun

 94. blank Birgül Ünal dedi ki:

  Duyun sesimizi eşim 3 aydır çalışmıyor kiradayim çok sor durumdayız lütfen yardım edin 3 aydır faturaları ödeyemiyoruz

 95. blank Emine dedi ki:

  Erzak olur ne olursa süt bez alamiyorum zor durumdayım çalışamıyorum temizliğe gidemiyorum

 96. blank Emine dedi ki:

  İzmir torbalı ayrancilarda oturuyorum ev temizliğine gidiyordum 2 yaşinda oglum var 2 kızım var kiradayım fatura derken eşimin aylığı asgari ücret yetmiyor kızımın biri liseye hazırlanıyor diğeri üniversiteye hazırlık çalışamıyirum virüsten dolayı lütfen yardım bekliyorum

 97. blank Yıldız dedi ki:

  Maddi ve erzak yardımı istiyorum

 98. blank Yildiz tokalay dedi ki:

  Maddi ve erzak istiyorum 3 çocugum var

 99. blank Emrah dedi ki:

  Yalnız yaşıyorum ilk okul menzunu olduğum için banka borçlusu mağduru olduğum için iş bulamıyorum işsizim. Yiyecek ekmeğim kalmadı gelin bakın yaşadığım eve acil yardıma ihtiyacım var iş bakmak için yol param yok.

 100. blank Fatma ada dedi ki:

  Iyi bayramlar ben yuzde 47engelliyim eşim 2yildir issiz iş bende Engelli olduğum için çalışamıyorum evim kira Siz lerden para ve erzak yardımı talep ediyorum

 101. blank Mihriban Yağız dedi ki:

  5 çocuğum var evim kira maddi durumumuz iyi Sağ aalizden yardım istiyorum

 102. blank Bingül dedi ki:

  Selam eşim. Kranör hastası çalışmıyor 18yaş altı Bi çocuğum var evim kira. Eşime bakıyorum çalışamıyorum evim kirada İstanbul sancaktepe’de oturuyorum mağdurum vezordurumdsyım çok acil ALLAH rızası i. İn sizden yardım istiyorum kiramı veremediğim için evsahibi beni eşyalarım la dışarı atıyor

 103. blank Kanaat dedi ki:

  Yardim istiyorum cocugum var g3cinemek zor

 104. blank Nadiye sahin dedi ki:

  Benzordumdayim faturalari odeyemiyorum kironuk kalb ve astım hastası kıronik şeker hastasıyım icralarım var avkatlar ariyor kiredikarti borcumuzvarodeyemiyoruzcocuma ayak kabi bile alamiyorumekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim ınan telefonum faturalarımı odeyemiyorumzordurumday yardimci olun

 105. blank İBRAHİM şahin dedi ki:

  Benzordumdayim faturalari odeyemiyorum kironuk kalb ve astım hastası ilaçlarınıalamiyorum çalışamıyor um ekmekalacak durumum yok evde çocuklarıma birşey yapamiyorumzordurumdayim ekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim ınan telefonum faturalarımı odeyemiyorumzordurumday 05350705745yardimci olursanız sevinirim teşekkür ederim odeyemiyorumzordurumdayrdimci olursanız sevinirim teşekkür ederim nezaman sonuclarinir icralarim varavkat ariyorlar kiretikarti borcumvarodeyemiyorum zordurumdayim

 106. blank İBRAHİM şahin dedi ki:

  Benzordumdayim faturalari odeyemiyorum kironuk kalb ve astım hastası ilaçlarınıalamiyorum çalışamıyor um ekmekalacak durumum yok evde çocuklarıma birşey yapamiyorumzordurumdayim ekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim ınan telefonum faturalarımı odeyemiyorumzordurumdayardimci olursanız sevinirim teşekkür ederim

 107. blank Hakim baysu dedi ki:

  Sayın yetkililer duyun sesimizi 3 aydir çalişamiyorum ve nereye baş vurduysak hep ret aldik ve perişan durumdayim ve bir yabanci veya bir Suriyeli olsaydik şimdi 10 yetkili gelmişti ve nereye gidek nereye bas vuran biz kendi ülkemizde perişan ve çaresiz kalmişiz enkazında bu hastalik cikmadan bişekilde garsonluk yapiyorduk evinizi gecindirebiliyorduk ve simdi kimse yüzümüze bakmiyor ne yiyoruz ne iciyoruz kimse kapimiza gelmiyor ve hasta kizim var tiromozit kani eksik ve ona en vitaminli şeylere yedirmem için ama yok kedi karnimizi doyuramiyoruz nereye gidek alaha aşkına duyunca sesimizi

 108. blank Selma dedi ki:

  Benim 4 çocugum var eşim dügünlerde çalgıcılık yapıyordu korona virusten dolayı işleri yok 4 cocugumla cok zor günler yaşıyoruz evim kirada oturuyorum. Yardım bekliyorum

 109. blank Osman dedi ki:

  Alışveriş kartına ihtiyacım var lütfen bana yardımcı olurmusunuz

 110. blank Birsel dedi ki:

  Benc11 martta koronadan dolayi ücretsiz izine cikartildim kiram ve faturalarimi odiyemiyorum maddi yardima ihtiyacim var esimden ayriyim 5 yildil tek basima mucadele ediyorum yardim edin lutlen allah rizasi icin bursa nilifer konal mah

 111. blank Abdullah dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var

 112. blank Erkan dedi ki:

  Ben iki ay dır çalışmıyorum kısa ödenek alıyorum ama ķırdi ev kira kıredi kartlarım patladı evde 4 kişyaşıyoruz çok zorlanıyorum meyapacıgmı şaşırďım isterseniz bankalara olan borcumu bakın ve gelirine de bakın

 113. blank Veysi alp dedi ki:

  Zor durumdayız iki tane çocuğum lara bez mama alamıyorum istiyorumki bizde bu gıdadan yardim istiyoruz

 114. blank Hakan dedi ki:

  Koronadan dolayi işten çikarildim çalişamiyorum evim kira iki çocumuzvar kirami veremiyorum evime yiyecek alamiyarum yardim edin bize

 115. blank Yıldız dedi ki:

  2 kizimla tek basima zemin bir katta yasiyorum dışarısı sıcaklı sogukmu bilmiyorum çünkü gökyüzünü göremiyorum gelirim babamdan kalan yüzde 25lik bir maaş yani 650tl utanmıyorum utanacak bisey yapmiyorum sadece bir el uzansin istiyorum zor durumdayım bunu benim gibi yaşayan bilir sadece bir umut olsun ufacıkta olsa raziyim kiram var yardımcı olun lütfen

 116. blank Mehmet dedi ki:

  İyi bayramlar ben epilepsi hastasıyım çalışamıyorum maddi durumum iyi değil vürüsden dolayı çalışamıyor sizden yardım istiyorum saygılarımla

 117. blank Büşra dedi ki:

  Merhabalar çok zor durumdayım 1 yaşında bebeğim var sizden yardım istiyorum lütfen bizi de görün bizide eşimin işi yok günlükçü iş oldukça yardıma gidiyorum sosyal güvencemiz yok evimiz kira

 118. blank Abidin dedi ki:

  Belediyeler para yardımı veriyoruz diyor heryere baş vuru yabdım sadece bir kereye mahsus gıda yardımı aldım elektrik su kira borclarımi birikmiş neden bizler nasıl yardım alacağız

 119. blank Ulaş bulut dedi ki:

  Ben erkek kuforuyum evim kira dukkanim kira ve odeyemiyorum 2cocugum var ve zor durumdayim yardimlarinizi bekliyorum lütfen bana yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tsk lerimi sunarim

 120. blank Tugba dedi ki:

  Esim bir.senedir issiz yetisemiyorum faturalarimi kirami duzenli vermiyorum.luygen yardim istiyorum

 121. blank Emine dedi ki:

  Merhaba Bu mesajı yazarken çok utanıyorum ama çaresizim 2aydır işsizim Allah rızası için bir hayırseverden yardım istiyorum iki çocugum var kızım ameliyat oldu ogluma bir ayakkabı alamadım çizmelerle çıkıyor dışarıya ben çok üzülüyorum maddi olarak çok ama çok zor durumdayım ev sahibi sürekli arıyor bizden aldıgı kira ile geçindiklerini söyledi kirasını istiyor ısrarla lütfen çok rica ediyorum 10yıldır aynı evde oturuyorum aç kaldım kiramı ödedim günü gelmeden kapıya dikilen ev sahibi çok Allah ıslah etsin lütfen kusura bakmayın son çare buraya yazdım

 122. blank Hatice Çoban dedi ki:

  Eşim cezaevinde olup 22 sene 6 ay ile hükümlenmistir 3 çocuğum vardır kirada zor şartlarda geçimimizi sağlıyoruz sizlerden yardım elinizi uzatmanızı istiyorum

 123. blank Zeynep dedi ki:

  Kantinciyiz koronodan dolayı okullar kapandı 3 aydır evdeyiz eve gelir yok nolur yardım edin

 124. blank Ibrahim dedi ki:

  Bizede yardim edin iki cocuk var yardim edin

  1. blank Belma dedi ki:

   Kiraciyim. Esim korona virüsünden dolayı çalışmıyor. Bankalara borcumuzu ödeyemedik zor durumdayım.sizden yardım bkliyorum.

 125. blank Hacı elçi dedi ki:

  Işsizim cezaevinde yeni cıkmışim maddi durumum yok bir yardım eli uzatmanızı istiyorum

 126. blank Dilek Gökmen dedi ki:

  Erzak yardımı istiyorum hastayım

 127. blank Şehram Bahşiyev dedi ki:

  Iyi akşamlar, ben Şehram bahşıyev yabancı uyruklu ögrenciyiz burada magdur kaldık kendi imkanlarımız dahilinde okuyoruz aile desteği alamıyoruz maddi durumumuz düşük olduğu için , çalısıyoduk ama salgından dolayı iş yerleri kapandı ve biz işsiz kaldık dolayısıyla da ev kirası ile birlikte diğer elektrik , qaz ve su faturaları biriktu ödeyemiyoruz qıda taminatımızda bitmek üzere bizlere yardımcı ola bilirseniz seviniriz, yardımda bulunmanızı azr ediyoruz

 128. blank Mehtap dedi ki:

  Artik kira parami bere miyorum lütfen yardim edin

  1. blank Burcin dedi ki:

   Evim kira 2 tane çocuğum var Eşim 4 aydır çalışmıyor Ben de yardım istiyorum para yardımı

 129. blank Esra dedi ki:

  Evimiz kira ödemelerimiz var 1 çocuğum var çalışmıyorum her türlü desteğe ihtiyacım var gerçekten. Yardımcı olmanızı istiyoruz

 130. blank Mustafa dedi ki:

  Bayaram yardımı istiyom nakit calismiyom 3 çocuk var

 131. blank esra atalay dedi ki:

  ben esra atalay üniversite öğrencisiyim babam 2 yıldır iş siz 5 kız kardeşiz kiracıyiz ödeyemiyoruz herhangi bir gelir kaynagimuzda yok lütfen yardım edin

 132. blank Gül dedi ki:

  Maddi desteyinize ihtiyacim var 3cocuk annesiyim kiraciyim ve esim ceza evinde kirami odeyemiyorum yardimiza ihtiyacim var..

 133. blank Emine demirtaş dedi ki:

  Kiraciyim faturam ödeyemedim ev hanesi 7kişi beş çocuk var evde bir eşim çalışıyor asuri ücret aldığı için yetmiyor

 134. blank tamer demirtaş dedi ki:

  Faturamı ödeyemedim

 135. blank Zübeyde dedi ki:

  Eşim çalışmıyor iki tane çocugum var maddi imkanım yok yardım edin lütfen

 136. blank Neşe dedi ki:

  Kiracıyım bir oğlum var bürürse dolayın eşim işe gidemiyon durumumuz çok kötün oğlum 3 yaşında geçinemiyoruz kimse yardım etmiyor eşimi sikortolun diye tamam sikortolun ama Şimdin iş yerler kapalın bi gelir yok ya durum çok kötün para yetişmiştin herşe palın alınmıyon lutfe yardım edin size zahmet

 137. blank Mustafa Agac dedi ki:

  Muhtac isim yok

 138. blank Suna dedi ki:

  Lütfen yardım edin millet olarak çok mağduruz hertürlü yardımınıza ihtiyacım var teşekkür ederim

 139. blank Sebile aslan dedi ki:

  Eşim korona virüsten dolayı işten çıkarıldı şu an çalışmıyor ek bir gelirim yok 4 çocuğum var lütfen yardım edin

 140. blank Zafer Ergün dedi ki:

  Ocakcı olarak calişdigim kahve iki aydir kapali artık eve ekmek bebegime süt alamayacak duruma geldik kiracıyız ev sahibi evimden cıkın dıyor sizlerin yardım etmenizi rica ediyorum

 141. blank Adile dedi ki:

  Merhaba üç çocuğum var mati durumumuz yok kiradayım eşim Çalışmıyor hiç bişeyimiz yok eşyalı ev tutuk üç aydır öduyemiyorum kiramı allah rızası için yardım edin mati yardim

 142. blank İsmail dedi ki:

  Hani nerde bu devlet tlf açmıyorlar yardım isticez diye yazık

 143. blank Aylin dedi ki:

  Mrb hasta bir babam ve 5 yasında kızım var 3 aydır kiramı ve elektırık su dogalgaz faturalarımı ödeyemiyorum ciddi anlamda zoe günler geçirmekteyim çalışamıyorum da babamdan dolayı yardımınıza ihtiyacım var

 144. blank Rabıa dedi ki:

  Kıracıyım para yardımı istiyorum

 145. blank Aysun dedi ki:

  Benim eşimde 1 senedir çalışmıyor evde7 kişiyiz iki tanede çocuğum var kiraciyim kit kanaat ödeyebiliyorum kirami yardımlarınızı bekliyorum

 146. blank Ercan dedi ki:

  Benm esim ıkıbucukaydır calısmıyor gercekten cok ihtiyacım war yardımınıza 2 cogum war kiracıyım kiram birikti lutfen sizden ricam bana yardım edin.

 147. blank Ramazan dedi ki:

  Fatıralarımı ödeyediktendolayı kredilerimiödiyemiyorum

  1. blank Narin dedi ki:

   2 çocuğum var hamileyim evim kira bez süt mama ihtiyacım var

 148. blank Nurcan dedi ki:

  Ben yardımda bulunmuştur.ama.sesimi duyan olmadı.sıkıntılarımı anlatmaktan sıkıldım.

 149. blank Kader dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kiraciyim küçük bebeğin var para yardımı istiyorum ne kira ne faturalarımı ödeyemiyorum zor durumdayız devletimizden yardım istiyorum

 150. blank Meryem dedi ki:

  Eşim ıssız ve işsizlik maaşı da bitti koronavirus nedeniyle is de bulamıyor yardım edermisiniz

 151. blank Çiğdem dedi ki:

  Evet bende 3 çocuk annesiyim ve bende ev hanımıyım sadece eşim çalışıyor ama yetmiyor ve kovit19 dan dolayı eşim ücretsiz izine ayrıldı iki gün çalışıyor 10 gün evde oturuyor peki siz söyleyin ben bu çocuklarımın karnını nasıl doyurayim nasıl ihtiyaçlarını gidereyim ve ben zor durumda olduğum için kira bile oduyemedigim için kayın pederrimle beraber yaşıyorum ve şuan evde tam 7 kişi yaşıyoruz ve ihtiyaçlarımızı gideremiyoruz yani bizim hiç sosyal yaşantımız yok ne bundan önce nede bundan sonra bu a yaşamak dense tabi oyuzden sizden yardım istiyorum lütfen adamına göre muamele yapılmasın ihtiyaç sahibi olan herkese yardım yapılsın saygılar

 152. blank Abdullahmacıt selvi dedi ki:

  Ben beledıye yardımından faydalanmak istedim

 153. blank Gül dedi ki:

  Bende. Yardım. İstiyorum. 4. Tane. Kiram ödenmemiş eşim. İki. Aydır calişmiyor gelirimiz yok

 154. blank Adem hoşaf dedi ki:

  2 çocuğun var çalışamıyorum maddi yardım talep ediyorum

 155. blank Serap dedi ki:

  Merhabalar tansiyona baglı beyin kanamasina gecirmiş bir Babam var 69 yasinda bakim hastasi 1 oglum var 2 bucuk yasinda annem 66 yasinda esimle boşanma aşamasindayaz ve eve Ben bakmak zorundayim sgk nìn karsilamadigi ilaclar var alamıyorum yardiminizi Rica ediyorum

 156. blank Sultan dedi ki:

  Maddi açıdan zor durumdayız kiramizi odeyemiyoruz 3 cocum var zor durumdayiz

 157. blank Secaettin gürgür dedi ki:

  Korana virüsten dolayı çalışamıyorum kiramı elektiriğimi şu paranı bu gibi masraflarımı karsilayamiyorum bakmakta olan bir cocugum var zor durumdayım yardımlarınızı talep ediyorum arz ederim

 158. blank Ayse dedi ki:

  Maddi durumum iyi deil maddi yardim istiyorum

 159. blank Kamil Doktaş dedi ki:

  kira’dayım serbest meslek işiyle uğraşmaktayım işlerim bozuldu zor durumdayım 2 çocuğum var öğrenci maddi destek istiyorum ve talep ediyorum.

 160. blank Habibe dedi ki:

  Maddi açıdan sizlerde maddi destek istiyorum çok mağdurun çocuklarım var evim kira ayda 1100tl ödüyorum lütfen …

 161. blank Çigdem ekim dedi ki:

  Eşim çalışmıyor 2 çocugum var kira borcum birikdi maddi yardım istiyorum

 162. blank Habibe dedi ki:

  Maddi açıdan zor durumdayım sizlerden maddi destek istiyoruz evimiz kira

 163. blank Cuneytatsiz dedi ki:

  Cuneyt atsiz istanbul avcılarda oturuyom 4 çocuğum var kanser anam var kiraciyim şuan calisiyom kiramı elektrik doglgazsuparaini veremedim cok zor durumdayız alah rızası için yardım edin ben çalışıp öderim

 164. blank Rabia dedi ki:

  Normal hayata yovmeyeci olarak çalışıyorum corona virus nedeniyle işler durdü ve simdi ise arada sirada gidiyorum suan benim maddi duruma ihtiyacım var sizlerden yardım bekliyorum

 165. blank İlker dedi ki:

  Ben izmirde yaşayan bir vatandaşım den covid 19 yardım kolisinde başvurdum lakin 20 gün sonra elime ulaştı ve ayrıcada öyle bahsedildiği gbi değil. Sayfasında çay,şeker, zeytinyağı, bal, zeytin, 3 çeşit peynir, nohut, pirinç, kurufasulye, mercimek, hijyen malzemesi, ve çocuklar için kitap ve kavurmadan bahsediyorlar ama maalesef ki koli değil market poşetinde geldi, yazılanlardan sadece çay, şeker, 1 adet peynir, nohut, fasulye çıktı dalga geçer gbi maalesef yazık, hem 20 gün bekle hemde çıkanlar söz konusu olanların yarısı bile olmasın bir izmirli olarak çok üzücü bir durum yakışmadı sana İZ.

 166. blank Ozan yaman dedi ki:

  Maddi acidan zor durum dayim sizlerden maddi destek istiyorum ve talep ediyorum issizim çalışamiyorum sizlerden maddi destek istiyorum ve talep ediyorum

 167. blank Nurcan Doğan dedi ki:

  Benim eşim beyin ameliyatı oldu çalışmıyor dört tane öğrencim var devletimizden maddi manevi yardım bekliyorum lütfen kirada oturuyorum

 168. blank Vedat dedi ki:

  Yardım kolisi yada nakit istiyorum ihtiyacım var

 169. blank Birgül dedi ki:

  Bı anne olarak devletimizden 3tane okuyan yavrum için destek bekliyorum .maddi manevi eşim covit 19 nedeniyle calışamıyo lütfen olana yardım değilde olmayana yardım edin tşkrler

 170. blank Yaşar dedi ki:

  Izmir torbalida kaliyom izmir büyük şehirden aradılar erzak getirecegiz geldik adreste yoksun dediler araya haftalar gecti şimdide diyorlar getirdik bi insanı karalamak basit getirsen neden dıim getirmediniz çok ayip bari üle demeyin 05358854047 tl bu

 171. blank Yaşar dedi ki:

  Izmir torbalida kaliyom izmir büyük şehirden aradılar erzak getirecegiz geldik adreste yoksun dediler araya haftalar gecti şimdide diyorlar getirdik bi insanı karalamak basit getirsen neden dıim getirmediniz çok ayip bari üle demeyin

 172. blank izmirin torbalı ilçesinde kalıyorum süzde izmir büyük şehire ait ramazan erzakı getirecek getirmeden getirdik diyor bu adaletmi bi insanı karalamak doğru deil bu insan belediyede gürevliyse vermiyecekse desin kardeşim gündermiyorum dedi ki:

  Tlyaşar

 173. blank Zahide dedi ki:

  3çocuğum var madi sıkıntı yaşıyorum bana yardımcı olursaniž sevinirim 3de küçük bez bağlıyorum sizden yardım bekliyorum

 174. blank Suna dedi ki:

  Sizden erzak ve nakit yardım istiyorum lütfen 3 aydır kira veriyorum ev sahibi birde üstüne zam yaptı acil yardım istiyorum saygılar

 175. blank Suna dedi ki:

  İki aydır yardım istiyorum neden hala degerlemdirmede lütfen başvuruları ciddiye alın ve yardım edin teşekkür ederim

 176. blank ayten dedi ki:

  allah rizasi icin sizden bi yardim istiyorum benim engelli bir annem var kendisi işitme engeli babam var oda calişamiyor oturdumuz ev kira ödeyemiyoz lütfen yardim edin

 177. blank Nagihan çaktı dedi ki:

  Esim calışmıyor 3 cocugum var yardım ı8sıtıyorum yardıma ihtiyacım var

 178. blank Gokhan dedi ki:

  Yanlız yaşıyorum sayın başkanım evde benden hariç çalışan kimsem yok yardımlarınız için Allah devletimize razı olsun ben gündelikçi çalışıyorum haftalikci tekstilde koronadan dolayi çağrılarını da kulak vererek evdeyim yapmış olduğunuz yardım kolinizi aldım rabim onun bin katını size versin yanlız borclandim bankayada faturalarim ev kirası gelmeye başladı eğer bir destekte bulunursanız minetarim size lütfen bu çağrıyı gören degerlendirmeye alsın mağdur durumdayim

 179. blank Filiz dedi ki:

  Arkadaslarimada kaliyorum cocuklarim bakmiyor devletimden para yardimi istiyorum ev tutacam

 180. blank talip dedi ki:

  3 aydır çalışmıyorum 3 tane çocuğum var evime ekmek götüremiyorum yardım istiyorum sizden

 181. blank Şilan dedi ki:

  Selamün aleyküm korona vurusunden dolayı eşim çalışmıyor evim kira 3cocuk annesiyim 2cocugum bezli bez bile alamayacak kadar mağduruz lütfen yardımcı olun şuana kadar hiç bbir yardım alacamadiim

 182. blank Abdullah dedi ki:

  Borcum çok yardımınızı bekliyom ev kira

 183. blank Şenay aycibin dedi ki:

  4 tane evladım var hiç bir şey anlamıyorum kiradayim zordurumdayim yardım eli uzatmanizi istiyorum

 184. blank Tuncay dedi ki:

  Bez mama yardımı istiyorum 4tane çocuğum var

 185. blank Aynur dedi ki:

  Ben avm de temizlik işçisiyim eşim garson iki aydır mağdur uz iki kızım var ödemelerimiz var lütfen yardımı cı olurmusunuz

 186. blank İnan zolmaz dedi ki:

  Cok acil yardim istiyorum Allah riza içini yardım

 187. blank İnan dedi ki:

  Yardim istiyorum cok zürdürümdayim Allah riza için yardım istiyorumum eşim hasta tek ben calişiyorum cok zor durumdayim kirami veremiyorum elektrik su dogalgaz acil yardım istiyorumum Allah riza için

 188. blank Necla dedi ki:

  Eşim ve ben işsizim, üç çocuğumuz var,, evimiz kira, gelirimiz yok.

 189. blank Esma dedi ki:

  Bn bi ev hanimiyi m eşim inşat işçi si 3 aydr boş 2 tane çocuğum var kiradayiz madi durumumuz yk yradm talebi istiyoruz ..AllAH razi olsun.

 190. blank cumali duran dedi ki:

  merhaba şu an işsiz ve hasta biriyim şeker hastasıyım böbrek hastasıyım tetavi görüyorum ev de 5 kişi yaşıyorum 3 çocuk bayramda benden elbise ve ayakkabı istiyor ama alamıyorum buda bir baba için nedemek oldunu bilirsiniz ölsem daha iyi ne olursunuz yardım edin teşekür ederim

 191. blank Tekmile Yılmaz dedi ki:

  Artık yazmaktan yoruldum hiç bir kurum, hiç bir belediye başkanları , hiç bir sosyal yardım merkezleri yardım etmiyor bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı degilmiyiz bizler yaşamayalımmı ölelim mi ne yapalım oy zamanı atıp tutuyorlar ama ijrata gelince hiç bir şey yapmıyorlar , saygıdeğer başkanlar siz değerli insanlardan yardım istiyorum maddi yardıma ihtiyacım var kiramı Suyumu Elektirigimi ödeyemedim ne olur bizede yardım edin Allah rızası için yardım edin İzmir Gaziemir Aktepe mahallesi

 192. blank savaş dedi ki:

  3aydir çalışmıyorum kisa ödenek almiyorum 1çoçuk babasıyım virüs nedeniyle dolayı calismiyorum seker tansiyon hastasiyim yardımlarınızı bekliyorum

 193. blank Sevilayy dedi ki:

  Meraba biz beş kişilik aileyiz eşim 6 aydır evde korona yüzünden işe alınmıyor kiracıyız ödeyemiyoruz kiramızı çoçukların ihtiyaclari evin ihtiyacıyla artık baş edemiyoruz lütfen bize destek verin

 194. blank Sema dedi ki:

  Çalışmıyorum zor durumdayız 2 çocuğum var gerçekten çok zor durumdayız ev kiram elektrik,su , doğalgaz faturalarim var çocuklarımın ihtiyaçları da var ne yapacağımı şaşırdım ne olur yardım edin ev kiram baya birikti elektrik,su , doğal gaz faturalarimda öyle bu zor günlerde yardımcı olursanız sevinirim

 195. blank Hülya Mercansoy dedi ki:

  51yaşındayım 3 kizim var 1 iesinden ayrıldı 3cocuguyla yanımda kalıyor corona VİRÜS yüzünden çalışamıyor babamdan aldığım dul ve yetim maasim dan başka hicbirgelirim yokfaturalarmi ve kiramı ödeyemiyorum küçük kızımda benimle yardim ederseniz sevinirmgerçekten zor durumdayim

 196. blank sedat dedi ki:

  yardım için yazıyorum çalışmıyorum 3 çocuğumuz var kiracıyız borçlarım var ödiyemiyorum lütfen yardımcı olun çok zor durumdayız

 197. blank Alime aktaş dedi ki:

  Eşim koranadan dolayı üç aydır yurt dışında sekiz çocuğum var ikisi lisede ikisi orta okulda biri ilk okulda iki aylıkta bebeğim var bebeğim olduğu içinde çalışamıyorum lütfen yardım edin

 198. blank Arzu dedi ki:

  Yardım parası ve erzak yardımı istiyorum eşim engelli gözünden kronik tansiyon hastasıyım çalışamıyorum durumum yok yardımlarınızı bekliyorum inşallah gerçekten çok ihtiyacım var teşekkür ederim

 199. blank İzzettin aşkar dedi ki:

  5 aydır çalışmıyorum maddi ve manevi her türlü yardım olur börćlarım var ödeyemiyorum

 200. blank Serpil dedi ki:

  Ben esimden yeni ayrildim annemin yanında kalıyorum iki çocuğum var maddi manevi hicbir desteğim yok yardim ederseniz sevinirim teşekkür ederim

 201. blank hakan dedi ki:

  Defalarca yardım talebinde bulunmama rağmen benden hariç apartmanda herkese gıda yardımı geldi benim yardımım geldide getiren kişilermi aldı vermedi yada yardım gelmedimi yaşım 49 bu yaşıma kadar hiçbir yardım talebinde bulunmadım almadım şu anda covit 19 sebebiyle ÜCRETSİZ izinde olduğum için Zor durumda kaldık devletimden yardım elini Uzatmasini bekliyorum saygilarimla teşekkür ederim

 202. blank songül dedi ki:

  esim calismiyor iki tane cocuk var cok zor durumdayiz kiradayiz kirayı oduyemiyoruz durumumuz hic yok bizede yardim edin lütfen

 203. blank Merve tekin dedi ki:

  Mrb kovid 19 nedeniyle eşimin iş yeri kapatıldı çalışmıyor kiradayiz 6 kişi yaşıyoruz hiç bir gelirimiz yok cocuklarimin bezi bile yok bu bakal posetleriyle kapatıyorum altlarını yiyecekleri yok lufren yardım edin bize teşekkürler

 204. blank Apoşığlı dedi ki:

  Zor durumdayız 9 aylede kişi var çalışan 2 ay dır yok. Cok zor durumdayım.

 205. blank Sevgi dedi ki:

  Meraba yardım isdıyorum eşim cezaevinde 3 tane çocum var hiç bır gelırımız yok oturduğum ev kira yardım isdıyorum

 206. blank fatma dedi ki:

  benim engelli kızım var eşim işten çıkarıldı kiradayız zor durumdayız madi yardım istiyoum lütfen allah rızası için araştırabilirsiniz

 207. blank Aliihsan isler dedi ki:

  Babamın 2500 tl su borcu vardı bunun 1500 tl sini ödedi 1000 tl kaldı maddi sıkıntıdan ödeme yapamıyor yardimci olurmusunuz

 208. blank Elif dedi ki:

  Kovid nedeniyle eşim çalışmıyor hiç gelirimiz yok lütfen yardım istiyoruz

 209. blank Filiz dedi ki:

  Eşim vefat etti bi oğlum çalışmıyor okuyor bi oğlum çalışıyor ama Covit 19 dan dolayı bi gidiyo bi gitmiyor kiracıyım faturalar var rica ediyorum yardım edin bize

 210. blank Zuleyha sati dedi ki:

  Zor durumdayim esim bu virusten dolayi maas alamiyor yatirmiyorlar is sahibi 3 cocumlan esim yasiyoruz ve bide zaten evine cok bagli biri olmadigi icin bizede dogru duzgun bakmiyor evimde yapacak cocuklarin onune birakacak biseyide bulmiyorum cogu zaman ve cok zor durumdayim cocuklarimin istediklerinide karsiliyamiyorum oyuzden maddi imkansizliktan dolayi oglum okulu birakmak zorunda kaldi sizden yardim eli uzatmanizi bekliyorum

 211. blank Dilek alkan dedi ki:

  Esim ve bende calismiyoruz erzak yardimi para yardimi yapabilirseniz lutfen kornadan dolayi kirayi elektrik su zor oduyoruz

 212. blank Murat demir dedi ki:

  Merhaba çalışmıyorum 4 çocuğum var kiraciyim kiralarımı ödeyemiyorum faturalarım duruyor yarım edersiniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 213. blank gülistan dedi ki:

  lütfen yardım edin eşim 7 aydır çalışmiyor kendimde rahatsızım lütfen yardım edin

 214. blank Bulent dedi ki:

  Garsonluk yaparak gecuniyordum şimdi ise işsiz kaldım evim kira ailemden ayrı tekbasima yaşıyorum çok zor bir durumdayım kalp hastasıyım heryerde is bulamıyor um yardımlarınıZi bekliyorum ssygilar

 215. blank güler dedi ki:

  Iki çocuğum var eşim 3 aydır calışmıyor suramazan ayını yarı tok yarı aç zor idare ediyoruz yardımlarınızı bekliyoruzbi koli bile bizi biraz idare ettirir

 216. blank Meral Çetin dedi ki:

  Gerçekten bende ihtiyaç sahibiyim

 217. blank Yağmur dedi ki:

  Durumum çok kötü yardım edin elektirik su borclarim cok

 218. blank Orhan dedi ki:

  çok zor durumdayım ben de işim hamile ücretsiz izine ayırdılar yani ne yapacağımı bilmiyorum borçlarım var ödeyemiyorum siz de sizden yardım bekliyorum sizden bizim bana da yardımcı olur musunuz ne olursunuz Allah rızası için ne yapacağımı şaşırdım karton naylon topluyor satıyordum hastalıktan dolayı bunları da satamıyorum var en kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum sizden ricam bu konuda yardımcı olur musunuz için bir şekilde bin TL’lik ödeme falan da alamadım babam evden çıkarıyor 4 milyar benden para istiyor �deyemezsem seni evden çıkaracak beni ve bulamadım parayı da ne yapacağımı bilmiyorum bana da yardımcı olursanız da minnettar kalırım eşim hamile bir çocuğun iki çocuğum var Çok Zor günler geçiriyorum 4 milyar parayı nereden bulacağım nasıl bileceğim bilmiyorum siz değerli okullarımızdan bana en kısa zamanda yardımcı olursanız size minnettar kalırım

 219. blank Sultan dedi ki:

  esimemekli /%78 engelli emekli olduktan sonra kaza gecirdim engeli oldu benimde kitlesel dolayı 2 meme kesildi kemetorapi gormedim emekli maas var diye yardım alamıyorumevimiz kirayı zımpara askeri ücretle calısıyorum 3 kisiyizdestek yardımı erzak alabilirmisiniz Esim im engelli kimlik kartıvar

 220. blank Nurcan dedi ki:

  ben 3 çocuk annesiyim eşim çalışamıyor yardıma ihdiyacım var vürüs sebebiyle hiç bir iş bulamadi faturalarım ödemelerim kaldı lütfen yardımcı olun

 221. blank Fatma dedi ki:

  Covit 19nedeniyle eşim işten çıkarıldı 3aydir çalışmıyor 1.5yasinda bebeğim var kiramı ödeyemidim yardıma ihtiyacım var lütfen bize yardım edin

 222. blank Zeynep ağırman dedi ki:

  İki çocuğum var eşim hamile kiradayız çalışamıyoruz borcum var lütfen yardım edin bize

 223. blank Abubekir dedi ki:

  Evliyim bi çocuğum var kısa işten çıkarmalar ama devletin verdiği kısa çalışma ödeneği anca kira elektirik şu faturalar yetiyor lütfen biri sesimizi duysun gelinler evimizin durumunu kendi gözleriyle görsün çoğu insanların durumu ćok iyi olmasına rağmen yardım ediliyor biz madurlarada yardım edilmiyor lütfen araştırın lütfen ne olursunuz

 224. blank Fatma dedi ki:

  Ben 3 çocuk annesiyim eşim 5 aydır evde çalışamıyor kapıcı dairesinde oturuyorum sizden ricam maddi ve gıda yardımı yapabilirmisiniz allah rızası için sesimizi duyun

 225. blank Ayşe öztep dedi ki:

  Merhaba biz 5 kişilik bir aileyiz Corona yüzünden eşim 3 aydir iş yeri kapatıldı calismiyor ve cok zor durumdayız evim Kira ve faturalara çocuklarının ihtiyaçlarını maddi olsun gıda olsun KARSİLAYAMİYORUZ zor durumdayiz lütfen Yardımınıza ihtiyacimiz var

 226. blank İBRAHİM şahin dedi ki:

  Ibrahim zordurumdayim kıronik aslım hastasıyım ilacım biti alamıyorum bana yardımcı olursanız ekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim ınan

 227. blank Güllü dedi ki:

  Esim calismiyor kayinvalidem engelli kirada oturuyoruz ve kiramizi veremiyoruz esimde kredi borcu var odeyemiyoruz lutfen bize yardim edin

 228. blank Ferhat akyüz dedi ki:

  Ben yaklaşık 1 aydır calısmıyom cok zordurumdayım evim kira 1 tane cocugum var siz büyük tarafınızda bi el atsanız cok iyi olcak allah devletimize zeval vermesin saygılar

 229. blank Azize oturur dedi ki:

  Azize esim. 2bucuk aydir issiz korona virusten dolayi neyapacagiz 4 cocugum var neyapacagiz sasirdik paramiz yok evde erzak yok esim iste bulamiyor lutfen yardim edin 3 cocugum okuyor onlari nasil okutacam enkucugu 2 yasinda yardiminizi bekliyorum cocuklarima birsey alamiyorum

 230. blank Arife dikcan dedi ki:

  Kirada oturuyorum eşim virüsten dolayı çalışmıyor hasta çocuğum var doğuştan hemofili hastası iğnesini alamıyoruz maddi ve manevi ihtiyaç var

 231. blank Amile hatun zent dedi ki:

  Bende eşimden ayrıldım hic bir gelirim yok ihtiyacım az da olsa testek

 232. blank Ayfer dedi ki:

  Ayfer istanbulda yaşıyorum. 2 çocuk annesi olup kirada oturuyorum. Virüsten dolayı geçimimiz daha da çok zor durumda kaldı. Eşimin askeri ücretiyle geçinmeye çalışıyoruz. Lütfen yardım edin…

 233. blank m.y dedi ki:

  üç çocoğum var ev kira hiçbir gelirim yok sıkıntıdayım yarına dahada kötü bakıyom işsizim neolacak sa allahtan olsun yardım edendende allah razı olsun

 234. blank Fatma has dedi ki:

  Iki cocugum var tek basima bakiyorum Cslismiyorm yardim istiyirm

 235. blank Muhsin dedi ki:

  Bende 2 aydır işsizim evim kira iki çocuk babasıyım hiçbir gelirim yok virusten dolayı işten cıkardılar iiş bulamıyorum önümüzde bayram kendim için degil sadece cocuklarımın yuzu gulsun yeter Rabbimde yaptıgınız yapacağınız yardımlardan dolayı bir ömür boyu sizleri güldürsün şimdiden Allah razı olsun

 236. blank Mehmet asrağ dedi ki:

  3 cocuk babasıyım kovit 19 nedeniyle calışamıyorum ev kirası gelmiş elektrik su doğalgaz faturaları gelmiş sizden Allah rızası icin yardım yapmanızı isdiyorum

 237. blank Yeter Alkan dedi ki:

  Merhaba benim iki çocuğum var ikiside bez kullanıyom eşim inşaat işçisi çocuklarım mama kullanıyo evim bile yok kaynatam bana bir oda vermiş herşeyim onun içinde çok zor geçim yapiyom yardımlarınıza ihtiyacım var

 238. blank Abdulmuttalip dedi ki:

  Virusden dolayı calışamıyorum 0.5 yas altı iki tane cocugum var erzak ve nakit sıkıntısı cekiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 239. blank Alev danis dedi ki:

  4cocugum var köyde oturuyorum geçim sıkıntısı kuçuk çocuğum kalp hastası eşim çalışmıyor işsiz yardiminiza ihtiyanımız var

 240. blank BEHİYE dedi ki:

  Mrb eşim çalışmıyor uzun zamandir evim kira kiralar faturalar birikti odeyemiyoz geçinmekte zorlaniyoz 1 tane oglum var yardımlarınızı bekliyorum

 241. blank Ümmühan dedi ki:

  Ev hanımıyım çalışmıyorum Bir çocuğum var ev kira gelirim yok yardımlarınıza ihtiyacım var

  1. blank Ferhat akyüz dedi ki:

   Ben yaklaşık 1 aydır calısmıyom cok zordurumdayım evim kira 1 tane cocugum var siz büyük tarafınızda bi el atsanız cok iyi olcak allah devletimize zeval vermesin saygılar

 242. blank savaş pekdemir dedi ki:

  1 COCUkBabasiyim virüs nedeniyle calismiyorum eşimde çalışmıyor ev kadini

 243. blank savas dedi ki:

  virus nedeniyle calismiyorum 1 çocuk babasıyım çocuk okutuyorum yardımlarınızı bekliyoruz

 244. blank Hilal sari dedi ki:

  Bende zor durumdayim kizim evlencek ceyiz masrafi oluyo esim.cikti isten oglum da cikti isten tek kiz calisiyo oda ceyizlik aliyo fatura var odencek

 245. blank Selver dedi ki:

  Adım selver adanada yaşıyorum gerçekten ciddi anlamda yardımlarınıza ihtiyaçım var 4 çoçuğum var evim kira 2 çocuğum okuyor biride bu yıl okula başlayacak ayda 620 tl gelirim var geçinemiyorum yararlana bileceğim bütün yardımlardan yararlanmak istiyorum yardıma ihtiyaçı olmayan bi çok insan yararlanırken benim gibi ciddi anlamda ihtiyaçı olanlar neden faydalanamıyorlar

 246. blank Selver dedi ki:

  Benim 4 çoçuğum var evim kira hiç bir gelirim yok sadece dul ve yetim maaşı alıyorum ayda 620 tl geçinemiyorum yardımlarınızı bekliyorum 2 çoçuğum okula gidiyor durumu çok iyi olan insanlarla bi çok yardımdan yararlanırken benim gibi ciddi anlamda ihtiyaçı olanlar neden yararlanamıyorlar anlamıyorum yardımlarınızı bekliyorum.

 247. blank Zübeyde dedi ki:

  Benim üç çocuğum var eşim çalışıyorum iki öğrencim var zor geçirmiyorum yardımlarınıza ihtiyaçim var

  1. blank Cigdem dedi ki:

   Merhaba ben 3 çocuk annesiyim 2 öğrenci 1 daha bebek evim kira ve eşim bu hastalıktan dolayı 2 aydır boşta zor geciniyoruz yardım ederseniz çok sevinirim

 248. blank Dürşen dedi ki:

  Eşim calisamiyor kiradiyim hic bir gelirimiz yok magduruz lutfen yardim edin

 249. blank Hafize dedi ki:

  Kocam çalışmıyor zor durumdayim gelecegim yok yardim edin bana elektirik suyumu ödeyemiyorum kocam bana bakmıyor

 250. blank Hasibe dedi ki:

  4 kizim var gelecegim yok 12 milyar elektirikim var 6 milyar suyum var ödeyemiyorum esim çalışmıyor bize bakmıyor perişan haldeyim astim hastasıyım ilacimi alamiyorum yardim edin lutfen

 251. blank Sabahattin dedi ki:

  3 çocuk babasıyım serbest çalışıyorum corona virüs nedeniyle işlerimiz yavaşladı kira ve faturalarım birikti maddi sıkıntı çekmeye başladım.

 252. blank Sabahattin dedi ki:

  3 çocuk babasıyım serbest çalışıyorum corona virüs nedeniyle işlerimiz yavaşladı kira ve faturalarım birikti maddi sıkıntı çekmeye başladım.

 253. blank derya dedi ki:

  ben kirada oturuyorum 2 çocum var zor durumday sizden destek bekliyorum

 254. blank Hatice çerçi dedi ki:

  Bende yardim istiyorum

 255. blank ceylan dedi ki:

  lütfen banada yardim edin bende kiradayım 4 çocuğum var çok zor durum dayim

 256. blank hüseyin dedi ki:

  işyerim kapandı evim kira 2 çocuğum var yardımlarınızı bekliyorum

 257. blank Serhan dedi ki:

  Ben ve ablam koronadan dolayı çalışamıyoruz…evimiz kira faturalar vs…şuanda hiçbir gelirimiz yok yardımınızı bekliyoruz teşekkürler Allah razı olsun
  yazmış çoğu bende paylaştım hayırlı ramazanlar

 258. blank Arzu dedi ki:

  Eşim çalışmıyor yardım edermisiniz nakit gıda farketmez

 259. blank Zübeyde dedi ki:

  Kiracim üç çocuğum var eşim çalışıyorum iki öğrencim var zor geçirmiyorum

 260. blank Hülya dedi ki:

  Benim dürt çocuğum var kıredi borcumuz var kocamın çalışmıyor bana yardım edin allah rızası için önce allahtan sonra devletimizden yardım istiyorum

 261. blank Halime dedi ki:

  Eşim iki buçuk senedir ceza evinde iki tane kızım hiç bir yerden gelirim.yok eşimin çok borcu vardı hepsi bana kaldı çok zor durumdayım allah rızası için yardim.edin cocuklarim için

 262. blank Özge dedi ki:

  Eşim ceza evinde 2 çocuğum var ityaçlarin karşılayamıyorum evim kira durum hiç iyi değil çalışmıyorum kiramı odeyemedim lütfen yardım edin

 263. blank savaspekdemir dedi ki:

  korona virüs nedeniyle calismiyorum ödenek almıyorum 1 çocuk babasıyım çocuk okutuyorum

 264. blank savaşpekdemir dedi ki:

  hâlâ calismiyorum yardimlarinizbekliyorum

 265. blank Berivan dedi ki:

  Kiracının esim çalışmıyor 5 çocuğum var kirada kaldığımız ev rutubetli tavanlari tahta yağmur yagdiginda damlıyor evin 2 odası var hepimiz aynı odada yatiyoruz 2 çocuğum brositli ev rutubetli olduğu icin hep hastalaniyor bayram geldi çocukların giyicek kıyafeti ayakkabıları yok yardım edin

  1. blank Halime dedi ki:

   Eşim iki buçuk senedir ceza evinde iki tane kızım hiç bir yerden gelirim.yok eşimin çok borcu vardı hepsi bana kaldı çok zor durumdayım allah rızası için yardim.edin cocuklarim için

 266. blank Vesile dedi ki:

  Benim 2 çocuğum var kirada yaşıyorum eşimin işi yok Benmde koronadan dolayı ışim yok zor durumdaym yardmnzi bekliyoruz

  1. blank Ayfer dedi ki:

   3 cocugum var klradlylm esim çallşmlyor madurum yardlmlzln bekliyorum

 267. blank Ewin dedi ki:

  Eşim çalışmıyo kiracıyım kiramı veremiyorum elektirim kesilcek çok zor durumdayım lütfen bana yardım edin

 268. blank Serpil dedi ki:

  Eşimden ayrıldım iki çocugum var kirada oturuyorum sizden maddi yarım istıyrm

 269. blank Zeynep dedi ki:

  7 kisilik bir aileyiz esimin ikinci esiyim ve bir onceki evliliginden 3 cocuguna bakiyorum ikide benim var toplamda bes cocugumuz var ve dördü öğrenci esim fabrika işçisi cok zor geciniyoruz yardım talep ediyorum

 270. blank umut atlı dedi ki:

  Slm benim 4 tane cocugum var calismiyorum beni ev sahibim kira. Ve elektrik su veremiyorum diye evden atiyor bana maddi yardimi yaparmisiniz cok magdurum saygilarimla arz ederim aciliyetinizi bekliyorum saygilarimla

 271. blank Aycan alp dedi ki:

  nakit para erzak yardimi istiyorum kendime bakacak durumun yok erzak nakit para yardimi istiyorum

 272. blank Kader dedi ki:

  Kiradayım eşim calismiyor kira veremiyoruz zor durumdayiz 1 tane cocugum var bez süt alamiyorum allah rizasi icin yardimlarinizi bekliyorum

 273. blank EBRU dedi ki:

  Eşim çalışmıyor yeni dogum yaptım ev sahibi evden çıkardı zor durumdayım maddi konuda yardıma ihtiyacım var

 274. blank ÜMMÜ ilişik dedi ki:

  Ben dul bir kadı nim yaklaşık 7 aydır işsizim kızımla birlikte yaşıyorum üç aydır kiramı ödeyemiyorum hiç bir gelirimiz yok elektirik şu faturası beklemede zor günler geçiriyoruz şeker hastasiyim otel iscisiyken virüs dolayısıyla çalışamıyorum yardım talep ediyorum

 275. blank melayi dedi ki:

  iki çocuğum var eşim biskolojik sorunu var kiracıyim çok zor durumdayım gelirim hiç yok çok mağdurum her iki çocuğuma bez alacak durumum yok gıdaya gigime ihtiyacım var saygılar

 276. blank Hakan özgeldi dedi ki:

  Ben servis şöförüm beşkuruşum kalmadı

 277. blank Kudret dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var benim

 278. blank İsa dedi ki:

  4 tane cocuģum var maddi durumum iyi deyil geçinemiyorum sizden yardım bekliyorum

 279. blank Kenan dedi ki:

  Evde 5 kişi yaşıyor uz ev kira madı sıkıntı yaşamaktayim çalışan tek oda yarım muaş geçinemiyom

 280. blank Cumali dedi ki:

  Bana yardım edebilirmisiniz işim yok 4 çucuğum var

 281. blank Dilek Kilicarslan dedi ki:

  Kiradayim 4 çocuğum var yardım istiyorum eşim calismiyor

 282. blank Semra dedi ki:

  Ben 3 çocuklu anneyim 6 kurşunla gasp edildim ve vuruldum ayağımda sıkıntılardan dolayı 3 kere ameliyat oldum şimdi tüberkiloz hastasıyım yardımlarınızı bekliyorum

 283. blank Ekrem Küçük dedi ki:

  Ben Ankarada yaşıyorum 50 yaşındayım 25 yıl çalıştığım işyeri sahibi tarafından 5 6 sene calışınca ise giriş çıkış yaparak fazla tazminat alamasındiye böyle yapıyor ve 8saat calısman gerekirken biz fırin işcisi olarak 12 veya 13 saat calışiyoruz ve benim fazla mesailerim nerde dedigimiz zaman bize kapiyı gösterdiler bende fazla mesaiden dolayiıı mahkemelik olduk şu anda 3 sene oldu is mahkemesi olduğu için iş bulamıyorum şu anda 1seneye yakın zamandır çalışmıyor um oğlum öğrenci üniversite de bana yardım edin Allah razı için .

 284. blank fatma agğöz dedi ki:

  Banada yardım edin mad ur durumdayım gelirim Yok iki ufak cocugum Var eşim 2aydan fazla calışmıyor kiram birikti elektrik ve su ve dogalgaz birikti ödeyemiyorum çok zor durumdayız lutfen yardım edin bize ekmek param yok çocuklarıma bez alamıyorum nutfen yardım edin

 285. blank Nılgul dedi ki:

  Esım oldu ikıtane cocum var kendim kronik Aslım hastasıyım cok magdrum artk duyun sesimi yasım dan dolayı kimsede ıs vermiyor yardımlarınıza cok ıhtıyacım var

 286. blank Vahide karabuğa dedi ki:

  Merhaba benim 4 tane çocuğum var eşimin işi yok hiç bir gelirimiz yok zor durumdayız sizden maddi ve manevi destek bekliyorum saygılarımla adresimi.

  1. blank Didem dedi ki:

   Ben 3 çocuk annesiyim benim eşim asgari ücret calisyo kiraciyim 700 tl kira ödüyoruz çocuklarımın 2 si okula gidiyor eşim çok zorlanıyor yetiştiremiyor ben çok üzülmüyorum elimden bisey gelmiyor eşimin borçları var ve benim evimde otrcak çekyatim yok buz dolabım bozuk maddi durumumuz çok kötü sizden allh rızası için yardim istiyorum nereye başvurduysam hep olumsuz oldu evime gelip bakmadan olumsuz dediler sizden ricam gelin evime bakin

 287. blank leyla dedi ki:

  ben engelliyim yüzde 94 kiracıyım 4 çocuğum var eşim madde bağımlsı şimdi ceza evinde çok zor durumdayım hiç kimse yardım etmiyo allah rızası için yardım bekliyorum

 288. blank Semra dedi ki:

  4 çocgum var Kira dayız borcumuz var 3 çocuk okuyor eşim çarışmiyor allah için yardım istiyorum

 289. blank Songül dedi ki:

  3 bucuk aylık bebegim var hiçbir gelirim yok eşim ceza evinde bebegimin bezini mamasını alamıyorum kiramı kac aydır ödeyemedim lütfen destek olun sesimizi duyun artık bebegim küçük olduğu için işe de giremiyorum

 290. blank Canan yıldırım dedi ki:

  2 çocuk var eşim çalışmıyo kirada oturuyoruz yardım istiyorum

 291. blank İsa dedi ki:

  İşsizim maddi durumum iyi deyil geçinemiyorum 4çocuk babasıyım yardıma ihtiyacım var

 292. blank Nizam dedi ki:

  Covid 19 nedeniyle iş yerim kapandı ve iki aydır çalışmıyorum ve ne zaman açılacağı belli değil iş yerinin çok zorumdayiz şuan yardıma ihtiyacım var saygılar

 293. blank Nadir kabal dedi ki:

  Nakit yardimi almak icin diyebet hastasiyım calisamiyorum

 294. blank Yaşar dedi ki:

  Merhaba ben ve eşim calişmiyoruz sızden kira yardımı ve gıda yardımı bekliyoruz zor günler geciriyoruz. Lutfen yardım ediniz maddi durumum ıyı değil.yardım edınız.

 295. blank Cemile dedi ki:

  Erzak yardim

 296. blank Denuz dedi ki:

  Yarm

 297. blank Solmaz dedi ki:

  İyi günler 2 çocuk annesiyim 3 ye gebeyim hamilelik nedeniyle ücretsiz izne cikardilar calışamıyorum evde kimse çalışmıyor yardım başvurdum ama geri bildirim alamadım yardimlarinizi bekliyorum.l

 298. blank Mesut dedi ki:

  Merhaba be çalışmıyorum evde 3tane çocuğum var vemadi durmdan dolayı yardımlarınızı bekliyorum yardımcı olursanız çoklarım için çok mutlu oluruz saygılarımla

 299. blank Mesut dedi ki:

  Merhaba benim 3 tane çocuğum var geçinmekle zorluk çekiyorum bu geçtiğimiz bu zor dönemde çalişmiyorum devletimizden yardım bekliyorum saygılarımla arz ediyorum İstanbul Sultanbeyli de yazıyorum

 300. blank Mesut dedi ki:

  Merhaba benim 3 tane çocuğum var geçinmekle zorluk çekiyorum bu geçtiğimiz bu zor dönemde çalişmiyorum devletimizden yardım bekliyorum saygılarımla arz ediyorum

 301. blank Maruf dedi ki:

  Merhaba ben covit 19 salgını nedeniyle işyeri bizi ücretsiz izine gönderdi şuan iki aydır çalışmıyorum işkur paramizi yatirmadi çok zor durumdayiz kira ve faturaları yatiramiyorum nereye basvurduysam reddedildi

 302. blank Gürbüz dedi ki:

  Kahvehanede çalışıyordum maddi durumumuz hiç yok 6.kisiyiz hiç bir gelirimiz yok sizden maddi ve manevi destek bekliyorum saygılarımla

 303. blank Ünal dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var eşim virüsden dolayı çalışmoyor borçum var çocuklarımın ihtiyacı var

 304. blank Adnan dedi ki:

  Selam ben evli ve iki cocok babasıyım işim yok mesleğim yok ben şüanda calişmam istiyorum ama hiç bir iş bulamıyorum sıkıntım cok buyur iki tane dogalgaz birikti evde faturaların 200 bir 187 TL eve cok zorluklarla bakabilitirum lütfen hayır sever biri cıkırdada yardımçı olurdçsa cok sevinirim bu ramazan ayında biraz para desteğe ihtiyaçın var lütfen yardımçı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürlerimi sunarım saollun teşekürler

 305. blank Hülya dedi ki:

  Benim dürt çocuğum var kıredi borcumuz var kocamın çalışmıyor bana yardım edin allah rızası için önce allahtan sonra devletimizden yardım bekliyorum

 306. blank Hülya dedi ki:

  Benim dürt çocuğum var kıredi borcumuz var kocamı çalışmıyor bana yardım edin allah rızası için önce allahtan sonra devletimizden yardım bekliyorum

 307. blank Orhan dicle dedi ki:

  Iyi aksamlar ben antalya manavgat kumkoy turizm bölgesinden yazıyorum mart 15 den beri dukkanimi kapattım ve hic bir gelirim yok dükkanım kapali evde 3 cocugum var ne zaman açılacak belirsiz Bilmiyorum yardıma ihtiyacım var iyi akşamlar

  1. blank leyla dedi ki:

   ben engelliyim yüzde 94 kiracıyım 4 çocuğum var eşim madde bağımlsı şimdi ceza evinde çok zor durumdayım hiç kimse yardım etmiyo allah rızası için yardım bekliyorum

 308. blank Abdusselam alkış dedi ki:

  İşsizim durumum yok yardıma ihtiyacım var nereye gittiysem nereye başvurduysa boş çıktı 2 çocuğum var zor durumdayım allah için yardım ediin

 309. blank Abdusselam dedi ki:

  İşsizim durumum yok yardıma ihtiyacım var nereye gittiysem nereye başvurduysa boş çıktı allah için yardım edin 0

 310. blank Bayram Bayar dedi ki:

  işsizim kiradayim hic gelirim yok yardima muhtacim yardim bekliyurum evdeyim 4cocuğum maddi para ve erzak yardimi yardim bekliyurum evdeyim

 311. blank Aysel dedi ki:

  Eşim çalışmıyor evim kira yeşil kartıyım hiç bir yerden yardım gelmiyor Yardım istiyorum bana yardım verin

 312. blank Aysel dedi ki:

  Eşim çalışmıyor evim kira yeşil kartıyım elektirik su faturasi birikti ödeyemiyoruz

 313. blank Khanbaba BABAZADE dedi ki:

  Üniversite öğrencisiyim. Maddi yardıma ihtiyacım var. Yardım edebilecek Allah dostları olursa çok minnettar olurum. Durum zor olmasa gururumu inciltip bu yorumu burada yazmazdım. Burada durumu daha kötü olanlar var onlara yardımın her kesten önce edilmesi lazım. İnşAllah milletimiz bir birine yardım ederek daha güçlü hale gelecek. Allahım yaptığınız ve yapacağınız yardımlarınızı kabul eylesin. Hayırlı Ramazanlar Allah orucunuzu kabul eylesin inşAllah

 314. blank Abdurrahman toprak dedi ki:

  belediyeni maddi yardima ihtiyacim var çok zor durumda yim

 315. blank Yusuf görücü dedi ki:

  İstanbulda kiracıyım işten uzun zaman önce ayrıldım şuan da korona dan dolayı dışarı ve işe gidemiyorum lütfen banada yardımcı olun

 316. blank Yeşim dedi ki:

  Güvenliktim işden ayrıldım eşim emekli kalp hastası kızımın okul kredilerini ödeyemedim faturalarım hep duruyo yakındır keserler yardım edin

 317. blank Sedat şahin dedi ki:

  Mrb iyi gunler insaat iscisiyim calisamiyorum ailemin ihtiyaclarini gideremiyorum yardimci alursaniz allah sizden olsun

 318. blank Abdulkadir geylani göncü dedi ki:

  2 çocuğun var kalp hastasıyım 3 gün önce kalp kirizi geçirdim ve anju oldum şeker ve diyabet hastalığım ve hiper tansiýon hastasıyım calisamiyorum hiç bir gelirim yok arastirabilirsiniz 3 aydın evin ödemesini bile yapamıyoruz devletimizin her türlü yaptığı maddi ve manevi yaptığı tüm desteklerden faydalanmak istiyorum

 319. blank Mehtap dedi ki:

  Zor durumdayim erzak yardimi istiyorum bi çocuğuma çok zor durumdayim

 320. blank Meryem dedi ki:

  Altı çocuğum var çok perişanım hazır asker oğlum var elde avucta birseyim yok mastıgım halı bile icralık esimden ayrıldım eski eşim ceza evinde çok mağdurum ne olur yardım edin Allah rızası için yardım edin uctane çocuğum okuyor öbür çocuklarım imkanzızlıktan okulu bıraktı ne yapam carsizizim önce Allah sonra siz büyüklerimden yardım taleb ediyorum Allah’ın aşkına yardım edin

 321. blank Derya dedi ki:

  3aylık kiram faturalarım birikmiş durumda borçlarımızı ödüyemiyoruz ihtiyaçlarımızı karşılıyamıyoruz erzak alamıyoruz erkek kardeşim boşandı şuanlık 2çocuğu da bende kalıyor lütfen yardım edin

 322. blank Arife Dikcan dedi ki:

  Kirada oturuyorum kiramı ödeyemiyor um maddi ve manevi ihtiyaçımız var lütfen bizede yardım edin

 323. blank Azize oturur dedi ki:

  Kocam issiz 4 cocugum var 5sinci 1aya. Dogacak enkucuk cocugum 2 yasinda ona bez bile alamiyorum cok magduruz lutfen yardim edin maddi yardim istiyorum kocam is bulamiyor cok muhtsciz yardiminizi acil bekliyoruz Allah razi olsun devletimizden

 324. blank Fethullah negiz dedi ki:

  Evde 4 kişiyiz Mardin Midyat

 325. blank GÜLBAHAR dedi ki:

  Lütfen yardımcı olun 6 aydır eşim çalışmıyor elektirik su faturası birikti lütfen bayram gelmeden bana erzak yardiminda bulunun az önce yazdim ama mailimi yanlış girdim bu girecegim email doğrudur sizi bekliyor olacam

 326. blank GÜLBAHAR dedi ki:

  Eşim 6 aydır çalışmıyor elektirik su faturası birikti lütfen bayram gelmeden bari bana gida yardiminda bulunun muhtaç olmasam inanki dile bile getirmem ciden çok ihtiyacim var

 327. blank Menşure dedi ki:

  Merhaba korodan dolayı eşim inşaat işçisi ama 3 gün gidiyo 15 gün yatıyor. Ev var kredili faturalar birikti

 328. blank Tanet dedi ki:

  Kiramı ödeyemiyorum faturalarımı ödeyemiyorum allah rızası icin yardım edin erzak alamıyorum

 329. blank yaşar dereli dedi ki:

  4 cocuğum var gida yardimi istiyorum calişmiyorum

 330. blank Ahmet dedi ki:

  2 aydırçalışmıyorum 3 aylık kiram birikti yardim istiyorum

 331. blank FATMA PARLAK dedi ki:

  Esim uc aydir issiz uc tane cocugum vat gida yardimi para yarfimi istiyorum kiradayim uc aydir kirami odeyemiyorum zor durumdayiz sizden yardim istiyorum bana sok karti veya 41 kart verin iki yasindaki cocuguma bez sut alamiyoruz sizde yardim istiyoruz

 332. blank Fatma demir dedi ki:

  Fatma demir çok zor durumdayim yardıma ihtiyacım var bana dönün lütfen 3tane çocuğum var zor durumdayim

 333. blank Fatma demir dedi ki:

  Fatma demir çok zor durumdayim yardıma ihtiyacım var bana dönün lütfen

 334. blank hatice dedi ki:

  bizim borcumuz var evim kira ve 2 ay eşim çalış madi çocuk lar mama bez kulanıyor banka kıredi borcu var yardım

 335. blank Bayram bayar dedi ki:

  işsizim kiradayim 6 kişi evde ac

 336. blank Ozlem dedi ki:

  Eşim korana yüzünden işsiz üç çocuğum var bize yardım edin maddi ve manevi zor durumdayız mama ve bez alamıyorum bebegime

 337. blank selahattin dedi ki:

  Ben kiradayım 3 cocugum var şu an calışamıyoruz evim kira elektirik su borcum var zor geciniyoruz birkac yere muracat etim kimse bize yardım etmiyor

 338. blank Fatma dedi ki:

  Ben 3 çocuk annesiyim eşim 5 aydır evde çalışamıyor ne kirayı ödüye bildik ne de çocuklara yiyecek içecek alabildik allah rızası için bize yardımcı olabilir misiniz

 339. blank Halit Avcı dedi ki:

  Ben halit avcı erzak yardım alma istiyorum 2 ay
  Dır çalışmıyorum ev kıra cok zor durudayim

 340. blank Güllü dedi ki:

  Çalışmıyorm ekmek alck para yok sesimizi duyun lütfen destek olun bize

 341. blank Turgut işler dedi ki:

  Merhaba sizlerden ricam ankarada oturuyorum ama çocuklarla beraber istambula gelmiştim vürüs nedeniyle ankaraya gidemiyorum şuan istambul ümraniyede kirada oturuyorum kira ödeyemiyorum ikamet kayıdınıda getiremiyorum.konşular biraz yatak yorgan verdiler öyle idare ediyorum.zor durumdayim.yardımlarınızı bekliyorum

 342. blank veysi demir dedi ki:

  Selamun eleykum evli bir cocuk babasiyim 15/02/2020 den belli issizim is aradim ama bulamadim kiraciyim kirami verecek durumum yok mama ve bez alamiyorum allah rizasi icin cook zor durumdayim yardim edin .SAKARYA SERDIVAN ADRES:YAZLIK KOPLU BASI MAHALESI SOKAK DAILE :2

 343. blank Şadiye dedi ki:

  Eşim kızımla beni evden kovdu maduruz 51 yaşındayım ücretsiz otobus bileti ve ben çalışamıyorum beynim de iki damar tıkanık rahat sızım ben siz den bir gelir bir de ücretsiz otobus bileti talep ediyorum
  Allah sizler den razı olsun evlatlarım hayırlı işler dilerim cevabınızı beklemekteyim.

 344. blank Gurbet dedi ki:

  Kiradayim ödeyemiyorum allahin rizasi için yardim edin

 345. blank Gül dedi ki:

  Lütfen bize yardım edi evim kira.hic bir gelirim yok.kendim rahatsızım.hic bir yerden yardım gelmedi bize

 346. blank Şirin şam dedi ki:

  Erzak yardımı istiyorum iki kızım var evim kira evdeyim çalışamıyorum

 347. blank Nazike durgun dedi ki:

  Iş Yok güç yok evde kapaliyiz evde 5 kişiyiz çalışmıyoruz ve gıda yardımi istiyoruz lütfen çok acil yardım istiyorum iki tane yaşlı büyüklerim var onlara bile yetemiyorum

 348. blank Hülya dedi ki:

  Benim dürt çocuğum var kıredi borcumuz var kocam çalışmıyor bebez süt alacak param bile yok çok zor durumdayım bana yardım edin allah rızası için

 349. blank Mervan dedi ki:

  Esim calismiyo işitme engeli cocugum var cihazi bozuk şu an bizi duymuyor cihazi bozuk diye maddi durmumuz yok cihazi yaptiramiyoz çok zor durumdayiz allah için bize yardim eli uzatin ne olursunuz

 350. blank Süreyya baci dedi ki:

  Lütfen zor durumdayım kiradayim üç çocuğum var eşim işten çıkarıldı kira borcum var para yardımı almak istiyorum

 351. blank Süreyya baci dedi ki:

  Luften zor durumdayım kiradayim üç çocuğum var eşim işten çıkmış kira borcum var yardım istiyorum

 352. blank Selvi dedi ki:

  Eşimle boşanma aşamasındayım 3 çocuğuma bakmaya çalışıyorum aldığım maaş askari ücret şu an kovit 19 yüzünden onuda alamıyorum evim kira hiçbir gelirim yok Allah rızası için yardım edin

 353. blank Hidayet dedi ki:

  Uc cocuk annesiyim esim calismiyor zordayiz yardim istiyorum bir annenin yardim sesini duyun lutf

 354. blank Ozlem dedi ki:

  2 çocuk annesiyim kiraciyim eşim çalışmıyor küçük bi bebeğim var mama gida yardıma ihtiyacım var 4 kiram birikmis veremiyorum Allh rızası icin yardım edin

 355. blank Çigdem dedi ki:

  Ben 4cocuk annesiyim esim insat iscisi suan hastalik nedeniyle evde çalisamiyor maduruz yardim talep ediyoruz

 356. blank mustafa acar dedi ki:

  ben 16 marttan beri issizim kiraciyim 2 cocugum var kredilerim var odeyemiyorum faturalarimda var is dahi bulamiyorum ekmek alamiyoruz bukadar caresiz ve mahkum olmamistim nereye baş vurduysam sonuc gelmedi kimse bize yardim etmedi lutfen sesimizi bir duyan olur insallah bunalima girdim neolur daha yazamadigim cok seyler var bu dunyada adaletyok en azindan bir isdahi olursa ……

 357. blank ÖZLEM AĞZI AÇIK dedi ki:

  Engeliyim dulum 3tne yetimim var zordayım madi manevi ihtiyacım var

 358. blank EDANUR dedi ki:

  Ben EDANUR duman iki çocuk annesiyim 20 yaşındayım sokağa çıkma yasağı.oldu için birşeyler cikamiyom 1,5 yanında oğul ve 3 aylık cocum var eşimin ssk si yok ve işi yok suanlik gelirimiz yok nolur yardım edermisiniz aylık market kartı istiyorum

 359. blank Nihat keskin dedi ki:

  Çok sordomdayım iki aydir kiram varemiyurum sehın başkanım kıridimiveremiyurum birdestek biz boh vadan evlat larlarıhız bize yardim edin İstanbul bağcılar güztep fatih mahallesi dayre 2

 360. blank seher dedi ki:

  gündelik temizlik isine gidiyorum ama neden sizden yardım alamıyorum yetim ayligi yetmiyor ev kira faturalar da var

 361. blank Hanım dedi ki:

  Ben kira yardımına nasıl başvuru yapabilirim

 362. blank Ümit dedi ki:

  Lutfen yardimci olun

 363. blank Güneş baysal dedi ki:

  Eşim işe gitmiyor çok zor durumdayız 2 tane oğlum var 11 yaşında biri digeride 3 lütfen yardım ederseniz mutlu oluruz

 364. blank mehmet dedi ki:

  calismiyorum kiradayim 4 cocuk var bakamiyorum sizden yardm istiyorum

 365. blank Alipolat dedi ki:

  Maddi yardım başvurusu buluşmada yım 3 tane çocuğum var işsiz in 6ayilik çocuk um var maması yok almıyorum Allah rızası için yardım edin

 366. blank Duygu dedi ki:

  Kiracıyım eşi meniyer hastası 2 cocum var allah zorda olanların yardımcısı olsun

 367. blank Songül polat dedi ki:

  Eşimın Calıstıgı yer onu ücretsiz izne göndermiş kiradayız gıda yardımınızı beklıyorum

 368. blank Ibrahim sahim dedi ki:

  Benzordumdayim kirami faturalarımı odeyemiyorumzordurumday im

 369. blank Cahide gökay dedi ki:

  Hiç bi gelermiz yok sizden yardım istiyoruz

 370. blank Behiye gökay dedi ki:

  3 aydır çalışan yok madi durumdayiz 2 çocok var nakit yardıma ihtiyacımız var size

 371. blank Fatma dedi ki:

  3 cocuk annesiyim kirada oturuyoruz esimin aldığı maaş çok yetersiz kredi borcumuz var maalesef çok pahalı bir ilçede yaşıyoruz hiç birseye yetemiyoruz yardımcı olursanız çok memnun olurum gida ve bez yardımı istiyorum şimdiden teşekkürler

 372. blank songül dedi ki:

  eşim işsiz kira ‘dayız fatura lar birikmiş oduyemiyoruz iki tane cocuk var market kart gida için yardim istiyoruz sizden yardim edin lütfen

 373. blank songül dedi ki:

  eşim işsiz kira ‘dayız fatura lar birikmiş oduyemiyoruz iki tane cocuk var onların ihtiyaçlarını karşılayamiyoruz market karti yada para yardim istiyoruz bizden rica ederiz lütfen

 374. blank Rahim dedi ki:

  18 marttan itibaren işsizim kira mı ödeyemiyorum çocuğum var mama masrafı alış veriş bu ihtiyaclarınkarsılıyamaıyorum

 375. blank derviş dedi ki:

  yardıma ihtiyacım var

 376. blank mukaddes dedi ki:

  eşim gözu gormuyo çalışmıyoiki cocugum var erzak istiyorum ve yardım bekliyorum

 377. blank Sakine dedi ki:

  3 aydır kira ödemedik yardıma çok ihtiyacım var

 378. blank Sakine dedi ki:

  3 aydan belli evde çalışanımız yok evim kira 3 çocuğumla yaşıyorum hepside ufak allah rızası için yardım edin mağdurum destek istiyorum

 379. blank Serkan girici dedi ki:

  Sayın bakanım maddi manevi destek için yardımlarınızı bekliyoruz lütfen destek verin bize ne kadar güzel bir şey olur BASKANIM BEN MUHAMMET GİRİCİNİN YEGENİYİM BAŞKANIN SERKAN GİRİCİ

 380. blank Serdar silvan dedi ki:

  İşsizim kirada oturuyorum bir kız çocuğum var mümkünse maddi yardima ihtiyacım var

 381. blank Turan durmaz dedi ki:

  Para yardımı veya gıda çalışmıyorum virüsten dolayı mağdurun izmir büyük şehir beledyesıne şimdiden teşekürler

 382. blank Turan durmaz dedi ki:

  Para yardımı veya gıda çalışmıyorum virüsten dolayı mağdurun izmir büyük şehir beledyesıne şimdiden teşekürler

 383. blank Cansel yagiz dedi ki:

  Bez ve mama alamiyom kiradyim

 384. blank Cansel yagiz dedi ki:

  2 aylik benegim var mama ve bez alamiyom kiradyim ödüuemiyorum yardimi rica ediyim

 385. blank Kadir dedi ki:

  Isyer 3 ay izine çıkardılar 3 çocuğum var erzak veya nakit yardımına ihtiyacımız var teşekkür ederim.

 386. blank Ismi gunel dedi ki:

  Kiramı ödiyemedim 2 aydır evde4 kisiyiz çalışan yok gelirde yok nakit yardımınizdan bizlerede yardım ederseniz cok mutlu oluruz

 387. blank Nurgul dedi ki:

  Dulum kiraciyim isim yok meslegim yok yardim talep ediyorum sizlerden

 388. blank nagihan dedi ki:

  çalıştıgım iş yeri kovit 19 dan dolayı kapandı şuan işsizim borç larımı ödeyemiyorum

 389. blank Ferhat dedi ki:

  Korona virüsünden dolayı işimiz durdu ve yardıma ihtiyacımız var 6 kişilik aileyiz

 390. blank Nihal örs dedi ki:

  Maddi sikintidayim calisamayirum

 391. blank Aydin dedi ki:

  4cocuk babasiyim calismiyorum hastalik tan dolayi madurum bende yardim yalep ediyorum

 392. blank Yıldız ünlü dedi ki:

  Devletimizden bin tl yardım destek bekliyorum yardim ederseniz sevinirim

 393. blank Engin erşevik dedi ki:

  İşyerinin kapalı maddi sıkıntılar yaşıyoruz 3 çocuğum var kiramı bile veremedim

 394. blank Ayse yapici dedi ki:

  % 82 engelliyim gecinemiyorum koronzdan salgindan dolayi kizim issiz kaldi kirami odiyemiyorum

 395. blank Gülden dedi ki:

  Eşim işsiz kiralar birikti faturaları odeyemiyoz suyu yardımdan ödediler iki çocuk var ihtiyaclarini karsilayamiyoruz alerjik astım hastasıyım ilaçlarımı alamıyorum atak geçirdim yardım edin

 396. blank Erol Yavuz dedi ki:

  5.sınıfa giden çocuğumun uzaktan eğitim alması için sizlerden mümkünse bilgisayar veya laptop ihtiyacımız olduğu için sizlerden talep ediyorum

 397. blank Cansu dedi ki:

  3 tane çocuğum var esim calısamıyor lüften yardım edin

 398. blank Ramazankoç dedi ki:

  Kiranı odeyemedim yardımcı olursanız menmunolurum

 399. blank Ramazankoç dedi ki:

  Kuranı odeyemedim yardımcı olursanız menmunolurum

 400. blank Hasan Soysal dedi ki:

  50yaşındayım diyabet hastasiyim felçliyim ve gözlerim az görüyo hıc bir sosyal güvencesi yok çalışamıyorum kendi ihtiyaçlarımı karşılayamiyorum lütfen allah rızası için bana yardim edin nakit para yardımı

 401. blank sevda dedi ki:

  yardıma ihtiyacım var erzak kira yardım yardım edin allah rızası için elektirik şu doğalgaz

 402. blank Aykut dedi ki:

  sayın büklerimiz virüs nedeniyle er kez gibi bende madurum evinden kiramızı veremedik diyi atıldım şuhan evim yok işim yok caresizm sokakta kslıyorum lütfen banada erkez gibi yardım edin saygılar la

 403. blank Cüneyt dedi ki:

  sayın devlet büyüklerim ben de bu yardım istiyorum virüsten evel kiracının fakat ki ramı ödeyemedim oyüzden bir evimyok sokakta yım iş imyok. Faturam büsürü devletmizden yardım istiyorum saygılar rımla arzederim

 404. blank İslam dedi ki:

  Evde 6 kişiyiz kiradayiz hiç birimiz çalışmıyoruz kiramızı ödeyemiyoruz geçim sıkıntısı çekiyoruz lütfen yardım ederseniz minnetar kalırız

 405. blank Mehmet dedi ki:

  Su parami odeyemiyorum

 406. blank Ferhat dedi ki:

  11 kişiyiz madi sıkıntılarımız var yardımcı olursanız çok seviniriz

 407. blank Ümit dedi ki:

  Korna virus nedeniyle işsizlik duruma dußtum zor durumdayim bana yardimci olun lutfen

 408. blank Simge dedi ki:

  Maddi yardım istiyoruz babam çalışıyor ama hasta olduğu için çok gidemiyor evde 7 kişiyiz yardım istiyoruz

 409. blank Nehir dedi ki:

  Eşim 2 aydr calismuyo kirami odyemiyorum faturalar mi odiyemiyom 2 tane cocugum var 7 aylik bebegim var mama bez almiyorum lütfen yardim edin

 410. blank Zafer dedi ki:

  8 aydır çalışmıyorum kiracıyım 1tane çocuğum var kiramı ödeyemiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

 411. blank Metin korkmaz dedi ki:

  Çok çaresiz kaldık çok napcaz bilmiyoruz kapımızı kimse calmadi arayip sormadı vallahi billahi hiç birşeyin yok yok yok bu mübarek gunlerde baka bilirsiniz

 412. blank Metin korkmaz dedi ki:

  Bir yerden yardım alamadik hiç paramız yok evin kirasi geçti veremedik çalışmıyorum depresyon a girdim stresten Allah rızası için bizede ulaşın yardım edin

 413. blank Metin dedi ki:

  Allah rızası için bizede ulaşın yardım edin annem kronik hipertansiyon hastasi diyabeti var 61 yaşında çalışmıyorum faturalarimiz birikti ev kiramiz geldi hiç bir sosyal güvencem yok maddi durumum yok malım mülküm yok banada yardım edin Allah rızası için

 414. blank Haydar dedi ki:

  Yardim almak istiyorum

 415. blank Zübeyde dedi ki:

  3 çocukluğum var eşim çalışmiyor kiraciyim korona virüs ten dolayı iki öğrencim var yardım larımızı bekliyorum lütfen yardım edin bana

 416. blank Büşra dedi ki:

  Merhaba 10 aylık oğlum var mama alamiyoruz eşim ücretsiz izinde maaş alamıyor ev ihtiyaçlarımızı karsilayamiyoruzz çok zorlanıyoruz yardım istiyoruz Allah rızası için

 417. blank Aysel dedi ki:

  Maddi durumum zaten yoktu bu korona nedeniyle dahada kötü oldu geçim sıkıntısı cekiyorum 2 cocugum var maddi yardım bekliyorum mağdurum gelirim yok

 418. blank Ayse altuntas dedi ki:

  Esim issiz 2 cocugum var birisi bezleniyor kiraciyim ihtitacim var oglum konusmuyo oyuncaga ihtiyaci var evden cikamiyor beze kirayi odemeye ihtiyacim var

 419. blank dursun dedi ki:

  Dört çocuğum var kiramı ödeyemiyorum üç aydır çok zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum

 420. blank Dursun dedi ki:

  Ben de çok zor zamanlar geçiriyorum kiracıyım kiramı mı ödeyemiyorum ve paket yardımı istiyorum ve dört çocuğum var yardımlarınızı bekliyorum kiramı ödeyemiyorum

 421. blank MEHTAP dedi ki:

  Gülsen hanım acaba burdan cidden yardim var mı ki yazdım ya

 422. blank MEHTAP dedi ki:

  Virüs nedeniyle faturalarim kaldı bu ay kirada veremiyorum 2 oglum var okutuyorum zor şartlarla bana naki yardimi yapan sirketler yok mu acaba nakdi gidavyardimi talebinde bulunmak ıstiyorum Allah rizasi için önümüz gelen bayram ne yapacsgiz bilmiyorum biri 14 yas digeride 13 yaş delikanlılar giyim istiyolar yardim ederseniz çok sevinirim ben dul bayanim eşim yok yaşım 54

 423. blank MEHTAP dedi ki:

  Virüs nedeniyle faturalarim kaldı bu ay kirada veremiyorum 2 oglum var okutuyorum zor şartlarla bana naki yardimi yapan sirketler yok mu acaba nakdi gidavyardimi talebinde bulunmak ıstiyorum Allah rizasi için önümüz gelen bayram ne yapacsgiz bilmiyorum biri 14 yas digeride 13 yaş delikanlılar giyim istiyolar yardim ederseniz çok sevinirim

 424. blank Ramazan dedi ki:

  Korunu virus nedeninden dolayı çalışamaz oldum kiraciyim 3 aydır kiramı veremiyom inşaatta çalışıyorum oda şuan durdu bana yardımcı olabilirmisiniz

 425. blank Gülay dedi ki:

  Issızım virüsten dolayı 1 oğlum çalışıyor asgari ücretle evimiz kira oğlum anca kira faturalar yol parası yetistiremiyoruz yardim istiyorum allah rızası için

 426. blank Hayal dedi ki:

  Virüs nedeniyle eşim calisamiyor. kiracıyim kira ödeyemiyoruz.3 çocuğum var.herkes gibi bende yardimlarinizı bekliyoruz

 427. blank Gülșen dedi ki:

  3 aydir kirami ödüyemedim çocuklarimin ihtiyaçlarini karșilamaktan çok zorlaniyorum lütfen yardim edin

 428. blank Yeliz dedi ki:

  Merhaba benimde eşim çalışmıyor sizden yardım bekliyorum kirazıyım iki çocuğum var birde hamileyim bize de bir el atılsın

 429. blank Zübeyde dedi ki:

  Çok zor durumdayım aylede 5kişiyiz çocuğunu istediğini alamıyorum lütfen şu zor zamanlarda yardım edim

 430. blank Dilek dedi ki:

  3 küçük çocuğum var eşimin işi kapatıldı 1 aydır yardıma ihtiyacım var

 431. blank Güce dedi ki:

  İşitme engelliyim %50 burslu Üniversite öğrencisiyim Ödemelerim var kirada oturuyorum yardımcı olursanız sevinirim

 432. blank Aysun dedi ki:

  Merhabalar. Bu zor günlerde bize yardım edecek hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz. korona öncesinde biriken borçlar, krediler daha da kabardı. Elektrik, su, doğalgaz, aidat, banka kredi borçları hepsi birikti. Hayat bizde durma noktasına geldi, evde huzur kalmadı. Allah razı olsun… iyi günler

 433. blank Songül dedi ki:

  Korona virüsten dolayı eşim işsiz kaldı iki tane çocuğum var zor durumdayız Allah rızası için kömür ve gıda yardımı istiyoruz

 434. blank Habib dedi ki:

  İşsizim 3 çocuk var yardım edin sigorta yok

 435. blank Semra dedi ki:

  Korana virüsten dolayı eşimi işten çıkardılar 6 yıl çalışmadıďı için borçlarımda var 3 çocuğuma sıkıntı çekiyorum yardıma ihtiyacım var

 436. blank Serap uzun dedi ki:

  Iki ayagimdan engelliyim kirada kaliyorum esimden ayriyim 2cocugum var zor durumdayim desteginizi su kira borclarimi oduyemiyorum maddi erzak desteginizi bekliyorum

 437. blank Halil dedi ki:

  Slm aleyküm ben ve eşim 2 aydır çalışmıyoruz 1 tane kızım var ya para ya erzak yardımı istiyorum iyi günler

 438. blank çiğdem dedi ki:

  Sayın yetkili çölyak hastasiyim çok zorlaniyorum eşim çalışmıyor 1 çocuğum var pandemi döneminde maddi manevi yardımlarınızı rica ediyoruz saygilar

 439. blank selma dedi ki:

  2 Cochin var ev hanimiyin nedn bana hic bir yardimlar verilmiyo adimada nosey olmadigi halde

 440. blank Ayse dedi ki:

  Esim calismiyor virusten dolayi kiradayiz 3 tane cocugum var sizden yardim istiyorum cok magdur durumdayiz kimseden destek alamiyoruz bize yardim edin

 441. blank Halilayaz dedi ki:

  Kiram. Birikti 2 çocuğum var çalışmıyom hiç bir yardım gelirim yok

 442. blank Semra dedi ki:

  Semra ben kıracıyım eşim çalışmıyur kirmı ödüyemiyurum

 443. blank zehra dedi ki:

  Kirayi veremedim faturam 3 iki cocuk var gunluk ise gidiyordum ama suan calismiyorum getirenim yok yardim istiyorum

 444. blank Hüsamettin dedi ki:

  İşten çıkarıldım gelirim yok üç çocuğa bakıyor zorlanıyorum geçim sıkıntısı çekiyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum saygilar

 445. blank Orhan dedi ki:

  Erzak yardımı madi sikinti askeri ücretle calisiyom yetmiyo ev kira elek tirik su yetişmişti yardimma ihtiyaç var

 446. blank Kaynakci dedi ki:

  1,5 aydir calişmiyorum evde calişanim yok yardiminiza ehtiyacimiz var

 447. blank Metin dedi ki:

  45 gündür işten çıkarıldım çalışmıyorum ve evde 10 nüfuz yaşıyoruz 4 calisaniz hepimiz de pozitif sunucumuz çıkmış çok zor durumdayız kredi kartı yuklendik yar cep

 448. blank Sultan dedi ki:

  Iyiaksamlar ben 3cocuk annesiyim 2oglum özel eğitim görüyor en kucuk oğlum epilepsi hastasi ilac kullaniyor esim garson gecinemiyoruz bana lütfen yardımcı olabilir misiniz ev kira elektirik su doğalgaz faturası yetisemiyoruz cocuklarimin ihtiyaçlarını karsilayamiyorum lutfen allah rızası için yardımcı olurmusunuz

 449. blank Fadime dedi ki:

  Mrb iyi günler bnm 2 yaşında bir çocuğum var aynı zamanda 7 aylık hamileyim çalışmyrm eşimde bizi bırakıp gitti 2 aydır kirayı ödeyemedim elektrik su faturalarını ödeyemedim çocuğuma bez mama süt alçak durumum bile yok devletimizden yardım bekliyorum lütfen allah rızası için maddi yardım ve bayram öncesi gıda yardımı yapın

 450. blank Songül dedi ki:

  Eşim ceza evinde üç aylık bebegim var hiçbir gelirim yok lütfen destek olun bebegimin mamasını bezini bile alamıyorum kiramı kac aydır ödeyemedim lütfen destek olun

 451. blank Kubra aslan dedi ki:

  Kiraciyim yardim bekliyorum 2 cocugun var

 452. blank Aýse dedi ki:

  Bz 14 gun karantina altndayz esim yok 1 oğlum var 2 ay dir kirami faturami odeyemdim kndm ev işlerine gderek geçimi sağlyodum simdi virusten dolayi gdemyom sizden ricam acil madi destek bklyorum

 453. blank Mustafa dedi ki:

  İki çocuğum için gıda yardımı istiyorum

 454. blank Elza ismayilova dedi ki:

  yardıma ihtiyacım var

 455. blank Nazlı Kızıl dedi ki:

  Iyi günler benim eşim çalışamıyor rahatsız 4 yıl önce kolundan ve cigerinden bıçaklandi eli sakat kaldı cigerinden aldığı darbeylede siroz a çevirdi o yüzden çalışamıyor rahatsız oldugu icin ben kendimde astım bronşit hastasıyım kanimda ve vicudumda mikrop oldugu icin devamlı halsizim oluyorum bir buçuk yıldır tedavi görüyorum ama geciremiyorlar bu yüzden de kendim de çalışamıyor rahatsız ım evim kira 550 tl gelirim yok suyumu odeyemiyorum kirami odeyemiyorum iki çocuğum var cok zor durumdayım bir yerden gelirim yok 2 aydır para yardımı alıyordum oda yatmiyor çok zor durumda yım iki çocuğum var

 456. blank Esme dedi ki:

  Maddi yardıma ihtiyacımız var eşimi işten çıkardılar coronavirüs nedeniyle 4 tane çocuğum var Yeni doğum yaptım yardımınıza ihtiyacımız var doğalgaz su faturalarımızı yatıramadım

 457. blank Selma dedi ki:

  Zor durumdayım esımden ayrıyım cocuklarım var

 458. blank Sevgi dedi ki:

  Eşim cezaevinde 3 tane çocuk var evkırasını ödeyemıyorum cocukların ihdıycını karşılayamıyorum yardım isdıyorum

 459. blank Sultan dedi ki:

  Bizede yardımcı olur musunuz lütfen maddi açıdan zor durumdayız borçlarım kira faturalarım birikti oğlumun mamaya beze ihtiyaçı var eşimin iş yeri kapandı virüsten dolayı çok zor durumdayız

 460. blank Nadiye sahin dedi ki:

  Esimyok kirayi odeyemiyorumzordurum ekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim

 461. blank Zümrüt dedi ki:

  Ben de yardım almak istiyorum

 462. blank Bedia aslan dedi ki:

  Esimyok kirayi odeyemiyorumzordurumday im

 463. blank Nadiye sahin dedi ki:

  Benzordumdayim faturalari odeyemiyorum kironuk kalb ve astım hastası ilaçlarınıalamiyorum çalışamıyor um ekmekalacak durumum yok evde çocuklarıma birşey yapamiyorumzordurumdayim ekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim

 464. blank Mercan dedi ki:

  Çok zor durumdayım ne olur lütfen bir el uzatın uç tane küçük çocuğum var evim kira çocuklarıma bez bile alamıyom ne olur yardım edin şuan önüne koyacak bir yumurtam dahi yok zor durum dayız ne olur bir el uzatın Allah rızası için çocuklarım perişan haldeler

 465. blank Cetin dedi ki:

  Slm lar böyle zorgünde yaşıyorum yardıza iktiyacım var iki aydır çalışmıyorum durum çok kötü destekleriniz bekliyorum teşekkürler kolay gelsin

 466. blank songül dedi ki:

  eşim işsiz kira ‘dayız fatura lar birikmiş oduyemiyoruz iki tane cocuk var market gida için yardim istiyoruz sizden

 467. blank Revşan dedi ki:

  Hamileyim durumum iyi değil kiradayım verme durumum yok elektrk şu parası elimizde kalmıyor çocuğum var eşim işi doldurmuş mama bez alamiyom yardım istiyom lütfen yardım edin çok zor durumdayız iyi günler

 468. blank Zeynep aktürk dedi ki:

  4çocuğum var kronik rahatsızlığım var kiracıyım eşim salgından dolayı çalışmıyor ssklıyız diye hiç bir yardımdan yararlanamıyoruz zor durumdayız lütfen yardımedin

 469. blank HALİSE AKTAĞ dedi ki:

  Sayın başbakanım ben halis aktağ çalı tepe köyünde ikamet ediyorum altı çocuklafıma hiç gelirim yoktur üç ayda bir dilekçe veriyorum hesabına geldi kabul ediyor hesabına gelmedi Red ediyorlar gözyaşlarımla bu çocuklara baktım sağlım gitti aklımda gitse bu çocuklar ortada kalırlar Allah için dört kız çocukları ortada kalırlar Allah için dört kız eyitim için onlara bakmak için Allah için destek vermeni onlarda benim gibi çehnem hayatını yaşamasın seksen yaşındaydı benim babam bu çocukların babasına verdi çermik te nikahlı karısıyla hikamet ediyor sağlıklı bir adam değildir hangi dine hizmet ediyor bilmiyorsun şiddetinden başka bişey yoktur kim nereye dese oraya yönlendirler onun zararından şidetinden başka bişey yok

 470. blank Berivan dedi ki:

  Bide parayada ihtiyacım var

 471. blank Berivan dedi ki:

  Berivan duruk kalp hastasıyım komidin ilaç kullanıyorum iki tane çocuğum var eşim krizden dolayı çalışamıyor gıda ve giyim yardımına ihtiyacım var cocuklarlma ne yicek ne içecek alamlyorum bitanesi 2yaşında bez kullanıyor diyeri 6yaşında borclarlm var clkamlyorum engeli rapor bile vermediler maşlm yok lütfen cocuklarlmln yüzlerini guldurun rica ediyorum sizden

 472. blank caner dedi ki:

  4 ay çalışmiyorum çalışamiyorum apantes ameliyati geçirdim çok zor durumdayiz 3 çocuk babasiyim mama bez erzak yardım istiyorum allah rısası için yardim edin

 473. blank EMİNE dedi ki:

  2 ikiz çocuklarım var artı 6 aylık bebeğim var evim kira bu virüs yüzüne eşim evde ihtiyacım var

 474. blank Akide dedi ki:

  Küçük çocuğum var faturalarım birikti benim paraya ihtiyacım var kiraciyim borcum var coronavurs nedeniyle eşimin işi durgun

 475. blank Keziban dedi ki:

  Eşim servisciokullar kapandığı içi evde oturuyor 4 cocugum var biri 7 aylık bebek gecimimizi sağlayamıyoruz yardım talebinde bulunuyorum

 476. blank Emine dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar.bulunduğunuz il veya ilçedeki sosyal yardımlaşma vakıflarına başvurun.kaymakamlığa bağlı olanlara.büyükşehirdeyseniz belediyeler hep yardım yapıyor.başvurun

 477. blank Remziye dedi ki:

  Ben de çok zor durumdayım üç çocuğum var Eşim iflas mı etti İstanbul’a geldik çok zor durumdayım sizden yardım talep istiyorum

 478. blank Yusuf özsözlü dedi ki:

  Madi manevi sıkıntılarım var kiradayim 2aydir kira parasini ödüyemiyirum

 479. blank Akide dedi ki:

  Küçük çocuğum var faturalarım birikti benim paraya ihtiyacım var kiraciyim borcum var coronavurs nedeniyle eşimin işi durgun

 480. blank Fatma dedi ki:

  Uctane okyyancocugum. Maddi destek talep ediyom saygilarimla

 481. blank AKİDE dedi ki:

  1 çocuğum var kiradayim eşim çalışıyordu coronavurs nedeniyle işi durgun borumuz var faturalarım birikti benim manevi ye çok ihtiyacım var

 482. blank NURETTİN ASMACIK dedi ki:

  Ayakkabıcıyım 2 aydır eve tek bir kuruş girmiyor artık evdeki eşyaları satmaya başladık tek tek nediyim işte yazcak daha başka bişey bulamıyorum 2 çocuğum var bukadar teşekkürler …

 483. blank Tuğba kamaz dedi ki:

  Üç çocuğum var en küçük çocuğum çölyak hastası ihtiyaçlarını karşılayamıyor um eşim de isden izin verdiler çalışmıyor yardıma ihtiyacım var lütfen

 484. blank Arife keles dedi ki:

  Kiramı veremiyorum çalışmıyorum maddi yardım almak istiyorum

 485. blank Arife keles dedi ki:

  Kiramı veremiyorum çalışamıyorum maddi yardım almak istiyorum

 486. blank Emine dedi ki:

  Eşim günlük çalışıyordu taksi şoförü ama iş yok diye patronu arabayı kapattı şu anda işsiz çocuklarım iki tane ve yaşlı hasta annem var yanımda devletimizden yardım etmesini bekliyoruz

 487. blank Emine dedi ki:

  Eşimden ayrildim dört çocugum ver evim yok arabamyok ben losemi geçirdim hiç gùcùm yok çalışamıyorum sor durumdayım ihtiyaçim var

 488. blank bayram dedi ki:

  günlük çalışan inşaat işçisiyim 2 defa belden ameliyatlıyım 3 aydır işsizim 4 çocuğum var faturalarımı ödeyemedim hepsi kapanmak üzeredir yardıma ihtiyacım var lütfen rıca ediyorum ilgililerden

 489. blank Mihriban Unal dedi ki:

  Esimden boşandım kiradayim evli iken olan birclar benim uzerime kaldi engel durumum var cal7smakta gucluk cekiyorumzir sartlar altinda geciniyorum para ve kira yardimi talebinde bulunuyorum

 490. blank Sevgi ak dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var kira elektirik su doğalgaz birikti market alış verişi yapamıyoruz çalışamıyorum ve eşimde işsiz evimde 2 yaşlı da kiroonik hasta ıkiside lütfen bi yardim

 491. blank Gül yalvac dedi ki:

  Sayın büyüklerim bıktık kiradan yardım edin lutfen

 492. blank Gül yalvac dedi ki:

  Yardım istiyorum elektirik kira için yardım istiyorum issiziz eşim ben çocuklar öğrenci ev kira yardım edin

 493. blank Adem nar dedi ki:

  Kiraciyim durumum yok bir oglum var iş yok 2 aydir boşdayim lütfen yardim istiyorum kirami verecek durumun yok tek calisiyorum yardim ederseniz sevinirim

 494. blank KASIM dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var kiralarım üst üste binde çok zordayım

 495. blank Aynur turğut dedi ki:

  5 çocugum var en küçügüm bebek korona virüs dolayısıyla eşimin işleri bozuldu yardıma çok ihtiyacım var gıda
  ihtiyaćlarımı gideremiyorum çocuklarım için yardım istiyorum

 496. blank Guluzar dedi ki:

  Eşim mahkum ve ben de işten çıkartıldim 5 yaşında da kızım var durumumuz iyi değil kiramı 3 ay oldu ödeyemiyorum ev sahibi evden çıkartmak istiyor zor durumdayız lütfen bizede yardim edin

 497. blank Aynur dedi ki:

  5 çocugum var en küçügüm bebek eşimin işleri virüs dolayısıyla bozuldu yardıma ćok ihtiyacım var çocuklarım için yardım istiyorum

 498. blank Selma dedi ki:

  Esımden ayrıyım zor durumdayım yardımedı

 499. blank Meryem dedi ki:

  Eşim 2 aydir issiz borcumuz var faturalar birikti lütfen yardım istiyorum

 500. blank Nejla dedi ki:

  İstanbul la Yeni taşındım 4 ay oldu eşim günübirlik çalışıyor işi yok öç çocuğum var zor durumda yım desteye ihtiyacımız var kiralarım birikti faturalarımı ödüyemez oldum lütfen desteyinize ihtiyacımız var

 501. blank Nuhi dedi ki:

  Kiracıyım 4 çocuğum var çalışmıyorum yardıma ihtiyacım var yardım ederseniz Allah razı olsun hiçbir gelirim yok

 502. blank Songül dedi ki:

  Ben songül kiraciyim bir kızım var eşim yok Bir gelirim yokcalisamiyorum kiramı veremiyom bana lütfen bana yardım edin

 503. blank Ramazan Aydın dedi ki:

  Merhaba benim kaynanam 11 nüfuslu aile bir evde kalıyorlar evde tek çalışanları var ve çok sıkıntıdalar başvuru yapmışlar ama kimse ne arıyor ne soruyor ı aileyi bir yardım eli uzatın artık şu aileye iletişim no

 504. blank Gülten dedi ki:

  Eşim inşaat işçisi her gün işi yok sigortası yok 2 aydır korona yüzünden evde kiradayım oğlum asker gelirim yok yardım bekliyoruz

 505. blank Yeşim dedi ki:

  Eşim 2 ay oldu çalışmıyor vala evde kiradayım kiramı odoyemiyom alah rızası için dizden yardım bekliyorum 2 cocouk annesiyim çok zor durumdayız

 506. blank Müslüm Tarhan dedi ki:

  Kırunik hastayım çalışmıyor m kıredelerimi üdeyemiyor para ve gıda yardımı taleb ediyorum

 507. blank Cihan dedi ki:

  Eşim gurbette 2 çocuğum var kiraciyim yeni doğum yaptim mama beZ yardımı istiyorum maddi manevi zor durumdayım çalışanım yok çok ihtiyacım var

 508. blank Fatma arpaci dedi ki:

  Eşim cezaevinde annemin evinde bekliyorum hic bir yerden yardim almıyorum annemin evi kira evde bekar kiz kardesim bir ablam ve bir oglu var gecim sıkıntısı yaşıyoruz

 509. blank Taner dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var

 510. blank elçin dedi ki:

  sayın baskanım temızlıge gıdıyordum gıodemıyorum ıspatlayabılırım yakıt borcum var 3aylık odyemedım yardımcı olurmusunuz rıca etsem saygılar

 511. blank Akide bilener dedi ki:

  Benimde yardima ihtiyacim var fakat hicbir yerden ne maas ne yardim alamiyorum kayinvalidem ozurlu 2 cocuk annesiyim adres degisikliginden dolayi 3 aydir kayinvalidemin maasi kesilmis esim calismiyor hicbir yerden gelir yok cok zor durumdayiz ne olur sesimi duyun simdiden tsekkurler

 512. blank Özgül dedi ki:

  Iki bebekli bir aileyiz cok zor durumdayım cocuklarıma bez mama alamıyorum ve kira ve faturaları odeyemiyoruz hic bir gelirimiz yok Allah rızası icin bize bir yol gosterin ne yapim durum cok kotü

 513. blank remzi duman dedi ki:

  eşim çalışmıyor zor durum dayim koranavurus ne ile eşim yarım gün çalışıyor ev kuramı veremedim bu ay ne olur yardım istiyorum

 514. blank Ali dedi ki:

  Ben calismiyorum bir cocugum bar esimde virus nedeniyle calisamiyo .yardimci olurmusunuz bizede allah rizasi icin

 515. blank Sebla dedi ki:

  Uzun zamandır eşim çalışmıyor günlük harçlık alarak her işi yapıyordu artık oda yok iki çocuğum var biri 4. Sınıfa gidiyor biri henüz bir yaşına girdi ne mama ne bez alamıyorum küçük çocuğuma kızımın okuluna yetişemiyorum artık kirazıyım ev sahibine borcum var ödeyemiyorum arada annem elinden gelirse 50 tl yada 100 tl yolluyor bebeğe mama alabileyim diye nereye başvurduysam bi sonuç alamadım ben ne yapayım biri bana bisey söylesin kızım besinsizlikte n çöktü zayıfladı yetemiyoruz artık yardım edin ne olur

 516. blank Alifuat dedi ki:

  Covid 19 hastalığına maalesef bende yakalandım bundan
  Dolayı çalışmıyorum gelirim yok
  Kıredi ödemem var yardımcı olursanaz sevinirim

 517. blank Dilek dedi ki:

  Virüsten dolayı çalışamıyorum.2 tane çocugum var.maddi yardıma ihtiyacım var.yardımcı olurmusunuz?

 518. blank İlhan dedi ki:

  Korona yüzünden iki aydır çalışmıyorum engeli biriyim madi sıkıntı yaşıyorum allah rızası için bizede yardımcı olurmusunuz ikitanede çocuğum var

 519. blank Murat KORULU dedi ki:

  Korona virüs sebebiyle çalıştığım iş yeri kapandı ev kiramı ve faturalarımı ödeyemiyorum maddi manevi zorluk içindeyim, devlet büyüklerimizden yardım istiyorum sesimi duyum teşekkür ederim.

 520. blank Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor nakit paraya ihtiyacımız var devletimizden yardım talebinde bulunuyorum

 521. blank Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor çocuklarıma bakamıyorum devletimizden yardım talebinde bulunuyorum erzak yardımı talebinde bulunuyorum

 522. blank Ramazan aktay dedi ki:

  7 nufusa bakıyorum asgari ücret le çalışıyorum evim kira yetmiyor vallhi çok zor durumadayım allah rızası için

 523. blank Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor 3 öğrencim var Belediyemizden yardım talebinde bulunuyorum

 524. blank Tulay dedi ki:

  Evimiz kira esim virusten dolayi cslismiyo hic bir gelirimiz desteğimiz yok kira odeyemioz cocugum var lütfen yardımcı olun magduruz

 525. blank Ergül dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kiram faturalarım hepsi birikmiş 3 cocugumvar kiramı ödeyemiyorum allah rızası icin yardımcı olun gıdamda yok

 526. blank Zeynep Güdücü dedi ki:

  Yardim talebi

 527. blank Zeynep Güdücü dedi ki:

  Hayirli ramazanlar iyi günler ya ben yardım için baş vurdum çok madurum yardımcı olun

 528. blank Mustafa koçkurt dedi ki:

  Virüs sebebiyle ücretsiz izindeyiz çalışmıyoruz kiraciyim kirani ve faturalarını odeyemiyorum devlet büyüklerinden yardım istiyorum zor durumdayim

 529. blank Yücel dedi ki:

  Çalışıyorum iki çocuğum var kira veriyorum çocuklarıma bez alamıyorum

 530. blank Celal ertas dedi ki:

  Ben isten koronadan cikarildim kiraciyim 3 tane cocgum var yardima ihtiyacim var hicbir yardim alamadim banada yardimci olun cocuklarimin ayakabilari yirtilmis kiyafetleri yok allah icin sesimizide duyun

 531. blank Halime dedi ki:

  Benim 3tane çocuğum var kiradayim eşim aylık alamiyo borcum olduğu herşeye yetisemiyoruz 1000tl yardıma başvuru yaptık yine olmadı illa sesimizi duyurmak için sokağa çıkıp bagirmamiz mi lazım

 532. blank ÇİĞDEM dedi ki:

  esim calismiyo iki cocuk var yeme icme cocuk bezi bu adam calismassa nasil gecinecegiz yardimci olursaniz minnetar oluruz

 533. blank Ayşe dedi ki:

  Eşim inşaatta çalışıyor hergun işi yok sigortası yok iki tane çocuğum var zor geciniyoruz

 534. blank Yağmur dedi ki:

  Eşim çalışmıyor Evde 8 kişi yaşıyoruz 5 aylık bebeğim var Mama ve bez alamıyorum kirada yaşıyorum parasını ödeyemiyorum Zatürre hastasiyim dışarıda çıkamıyorum Allah rızası için Yardım edin Bir el uzatın

 535. blank seher karadaş dedi ki:

  3 aydir esim calismiyor kiraciyim 9 aylik bir kizim var momasini ve bezini alamiyorum kiramiz ve dogal gazim odeyemedik evimizde erzak biti lutfen yardim edin alah rizasi icin yardim edin bize zor durumdayiz

 536. blank Tugce dedi ki:

  Virusten dolayi esim calismiyor faturalarimiz cogaldi yardima ihtiyacimiz var

 537. blank Melek akbaş dedi ki:

  Kiracıyım 3 çocuğum var eşim çalışamıyor hiç bir gelirim yok çocuklarıma bir bayram harçlığı gönderseniz Allah devletimizden razı olsun

 538. blank Melek akbaş dedi ki:

  Kiracıyım 3 çocuğum var eşim çalışamıyor hiç bir gelirim yok çocuklarıma bir bayram harçlığı gönderseniz Allah devletimizden razı olsun

 539. blank mahmut yildiz dedi ki:

  yardım ihtilacın var çalışıyorum ve hiç gelirim yok işsizlm yardım lari bekliyorum

 540. blank Emine dedi ki:

  Kiradayım 3 çocuk var bebeğim var çalışamiyorum e

 541. blank Rahime dedi ki:

  Zor durumdayım ihdiyacm var kira mı ödeyenedim

 542. blank Hava dedi ki:

  Virüs den dolayı işten çıkarıldım kirada oturuyorum eşim ıssız bankalara borcumda var yardımlarınızı bekliyorum ne olur yardım edin iki çocuğun var

 543. blank Bedriye dedi ki:

  Benimde esim çalışmıyor kirayı suyu ödeyemiyoruz çocuklarımın ihtiyaçlarını alamıyoruz yardim bekliyoruz

 544. blank Satu dedi ki:

  Sadece eşim çalışan korona vurus nedeniyle oda çalışamıyor yeni doğum yaptım çok ihtiyacım var lütfen yardımcı olurmusunuz

 545. blank Adem dedi ki:

  Yardım istiyorum eşim yeni dogüm yaptı %43 engeliyim 3 çocuğun var koronadan dolayı işten çıkardılar iş yok dediler lütfen bize de yardımcı olun

 546. blank Serpil dedi ki:

  Benim yardıma ihtiyacım var iki tane çocuğum var gelirim yok hiç bir yerden eşimden ayrıldım maddi manevi sıkıntımız teşekkür ederim yardim ederseniz sevinirim teşekkür ederim

 547. blank Nurten dedi ki:

  korona vurus yüzün den eşim ve ben işten cikarildik maddi olarak zor durumdayız kira ve faturalarımız ödeyemiyoruz hiç gelirimiz yoktur allah rızası için bizede yardımcı olurmusunuz

 548. blank Bekir saraç dedi ki:

  Hiç-bir gelirim yok isim yok korona dan dolayı çalışamıyorum çok zor durumdayım lütfen sesimi düyun parası olan durumu ıyi olan alıyor benim ne isim nede param var sesimi duyun lütfen

 549. blank Nergiz akkaya dedi ki:

  Benim acil paraya ihtiyacim var hicbi gelirim yok cocugum.var tekim is yok guc yok yardim olurmusunuz tel

 550. blank Leyla Tuğlu dedi ki:

  Hiç Bir gelirim yok evkirami oduyemedim lütfen yardım edin

 551. blank Kemal Polat dedi ki:

  Ben bir asgeri ücretle çalışıyorum kendimizi zor gecindiriyoruz 4 tane çocuğum var onlara bile iyi bakamıyorum cok zor durumdayım bir çocuğum hastanede yatıyor kirami bile odeyemiyorum

 552. blank Ferit erdoğanlı dedi ki:

  5 tane çocuğum var kiraciyim çalışmıyorum kira yardımı istiyorum çok zor durumdayım hiç bir gelirim yok

 553. blank Şahide seda bulut dedi ki:

  Eşimden ayrıldım 5 çocuğum var Allah rızası için yardım istiyorum

 554. blank Nurgül dedi ki:

  Yardım bekliyorum hiç bir gelirim yok evim kira iki tane çocuğum var eşim işsiz çok zor durumdayız

 555. blank Nadiye sahin dedi ki:

  Ben kironuk sekerhastasim faturalarımı kirayi odeyemiyorum maddi zordurumdayim

 556. blank Ibrahim sahim dedi ki:

  Zordurumdayim kironik kalbhastasiyim astım hastası ilaçlarınıalamiyorum çalışamıyor um ekmekalacak durumum yok sizden yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

 557. blank Eylem dedi ki:

  Kiracııyım Yardıma ihtiyacım var erzağım kalmadı kiram geldi verecek param yok ne erzak ne alacak para var lütfen yardım edin bu mesajım cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğana

 558. blank Nslh dedi ki:

  Yardım edin lütfen kiramı elektrik su telefon faturaları. Ödeyemiyorum

 559. blank Vedat dedi ki:

  Maddi sıkıntılar yasiyoruz çalışan kimse yok.
  Acilenn yardim bekliyoruz gida yardimi ve verebileceğiniz kadar da paraya ihtiyacımız varr Lütfen sesimizi duyun yardimimiza kulak verin Teşekkürler Türkiye…♥♥♥♥

 560. blank Onur dedi ki:

  Yardım istiyorum iki çocuğum var çalışıyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum yardıma ihtiyacım var

 561. blank Emine dedi ki:

  2cocugum var kirada oturuyorum esim işsizdir calismiyor kiralarim ve faturalarim birikmis ödeme durumum yok hic bir gelirim yok cok magdurum evimin ve çocuklarımın ihtiyaçlarını karsiliyamiyorum sizden madi ve manevi yardımlarınızı bekliyorum

 562. blank Leyla dedi ki:

  3 ay dir artık ne yiyip icecegimizi şaşırdık lütfen allah rızası için 2 ve 4 yaşında cocuklarim var onlar için bana maddi yardımda bulunun

 563. blank Emine dedi ki:

  3 tane çocuğum var işsiz kaldım babaları iki yıl önce terk etdi yardım istiyoruz çok mağdur bir durumdayız çocuklar öğrenci lütfen

 564. blank Cengiz dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var çalışmıyorum ve hiçbir gelirim yok koronadan dolayı işsizim bana yardım edermisiniz

 565. blank Ekrem dedi ki:

  Çalışamıyorum iki aydan beri kiramı veremiyorum faturalarım var çok kart borcum var

 566. blank PINAR dedi ki:

  Benimde kira yardımına ihtiyacım var allah rızası için yardımcı olun eşimden ayrıyım

 567. blank Ferudun dedi ki:

  Yardım a ihtiyacım var çalışmıyor ve hiç bir gelirim yok koronadan dolayi işsizim lütfen yardımcı olurmusunuz

 568. blank Melek dedi ki:

  Korona sebebiyle eşim iş bulamıyor serbest meslek de cslılıyordu inşaat ama şimdi o da yok kaynanamın yanında kalıyorz onun yaşlılık parasıyla ıdare etmeye calşıyorz ama 670 tl aylık ne ye yetecekkı

 569. blank Hatice ercevik dedi ki:

  Iki çocuğum var eşim çalışmıyor sosyal güvencemiz yok erzak yardımı istiyorum lütfen yardım edin

 570. blank Hatice ercevik dedi ki:

  Iki çocuğum var eşim çalışmıyor sosyal güvencemiz yok erzak yardımı istiyorum

 571. blank Topgül özdemir dedi ki:

  Kendim dar gelirli toki 1+1de oturuyorum adim topgül fercliyim dengesiz şeker hastasiyim birtane oglum var epiles hastasi engelli sizden gıda yardımı istiyorum

 572. blank Yeşil alkan dedi ki:

  Bizde hanede 7Kisiyiz benim üçüzlerim var matti manevi destek bekliyorum

 573. blank Ebru dedi ki:

  Lutfen bana da yardim edin esim ceza evinde 10 ay önce evim yandı 5 yasinda oglum öldü yanginda kaybettim kendimde yanikim 3 yasinda oğlumla annemle kaliyorum

 574. blank Selma dedi ki:

  Zor durumdayım esımden ayrıyım yardım edın

 575. blank Gökhan akbaş dedi ki:

  Ben iki ay oldu evdeyim corona nedeniyle ucretsiz izne cikarildim evim kira 3 cocugum var lutfen yardim edin

 576. blank Fadime Sakalsız dedi ki:

  lütfen yardımlarınızı kesmeyin 1kere yapınca arkasını unutmayın eşim 2 aydır virüs nedeniyle evde kiramı veremiyorum 1000tl yardım yapıp geriye çekilmeyin 3 çocuk kiradayım iş yok çalışılmıyor kapalı iş yerleri size sorarım 1 kereye mahsus yetermi 1 kere yapılan yardımlar lütfen sizlerden ricam yardım edin lütfen

 577. blank Hasan dedi ki:

  Ben askerden geldim ve maddi sıkıntim var sizden yardim istiyorum

 578. blank Nesihat dedi ki:

  Öğrenci yardım parası 3 öğrenci im var bende istiyorum ihtiyacım var bebeyim var evde toplam 6 kişiyiz banda yardımcı olur musunuz lütfen eşim inşaatçı günlük çalışıyor 100 tel şimdi çalışmıyor bende sizde yardım bekliyor 3 tan öğrencim var

 579. blank Sedat dedi ki:

  İki aydır işsizim kredi, elektrik, telefon,su doğalgaz beni baya zor duruma soktu 2 evladım var 4 kişilik bir aileyiz hiç bir gelirim yok erzak ve nakit yardımı ihtiyacım var işte bulamıyorum bana iş verirseniz daha çok memnun olurum iş olursa başka yardım da istemiyorum

 580. blank Yildiz dedi ki:

  5 cocugum var evde calisan yok ev temizliklerine gidiyordum iki aydir iste yok cok zor durumdayiz banada yardim edin

 581. blank Aysuda elmas dedi ki:

  4evladim var onlara giysi ve gıda yardımı istiyorum

 582. blank Aysuda elmas dedi ki:

  4evladim var kiramı odeyemiyorum yardım istiyorum

 583. blank Erdal yurttav dedi ki:

  Ben 41 yaşında kocaeli Gölcük’te ikamet etmekteyim evli bir çocuk babasyim %64 engelli yeni emekli oldum eşimde engelli eşim çalışıyordu bu virüs muhabbetine ücretsiz izne çıkardılar. Faturaları odeyemedim. Aldığım maaş yeni 1500 tl oldu.evim kira 700 TL ödüyorum çok zor durumda kaldım. Ne yapacağımı bilmiyorum inanmazsaniz evime kadar gelebilirsiniz . Kısaca nakite ihtiyacım var .yardımlarınızı bekliyorum

 584. blank Cemalettin dedi ki:

  Çalışmıyom yardım istiyorum yardımcı olurmusun

 585. blank Aysel gok dedi ki:

  Biz bir evde üç kişi kalıyoruz eşim korana virüs yüzünden çalışamaz hale geldi benim bir çocuğum var ama onunda ihtiyaçlarını karsiliyamiyorum bize yardımcı olursanız çok memnun olurum

 586. blank Mehmet emin oztaş dedi ki:

  Bana yardim edin kiradayim kirami odeyemiyorum bir cocogum vr durumum yok yardim dn

 587. blank Leyla karakuş dedi ki:

  Lütfen yardım edin eşim çalışmıyor iki çocugum var erzak yardımı mama bez yardımı istiyom lütfen

 588. blank Zerrin gur dedi ki:

  Gıda yardımı istiyorum 3cocuğum var geçim cok zor

 589. blank Elif dinc dedi ki:

  Para yardımı istiyorum çok ihtiyacım var iki çocuğum var ikiside bezli eşim çalışmıyor çok zorluk çekiyorum

 590. blank Bahar deniz dedi ki:

  Benim nakit paraya ihtiyacım var benim bir yaşındaki kızım var yardıma ihtiyacı var beze sütte giyime kirayı ödemediğimiz için kayın pederime taşındık toplam 12kişiyiz iki aile bi evde yaşıyoruz oda kira yardıma ihtiyacım var lütfen eşim doğru düzgün çalışmıyor kiradan da atıldık kızımın yardıma ihtiyacı var lutgen

 591. blank Tuğba dedi ki:

  Bana yardım edin cok perişanım benim 3 cocüküm var kirami odemiyorum ne olur yardım eli uzatin ne olur cok magdurum cok eşimin bi işi yok siz de susmayın bana el uzatın van bakanlığına sesleniyorum bakanıma sesleniyorum yarrrrdım edin 3 cocuğuma yardım istiyorum

 592. blank Hülya dedi ki:

  Ben cok mağdurum benim 2 cocugum var boşanmışim kiradayım kiramı odemiyorum bana yardım edin cok mağdurum eski eşim de bana yarďim etmiyor 2 cocuğuma bakiyorum ama kucum yetmiyor yardim bekliyorum van belediyesin den

 593. blank Ünal dedi ki:

  Yardim edin calismiyorum 6 aydir calismiyorum kiradayim 2 kira veremedim

 594. blank Tuğba dedi ki:

  Benana yardım edin benim 3 cocugum var eşimin bi işi yok gecmimimiz cok zor cocuğumun ne sutunu ne bezini alamiyoruz ben nereye baş vurduysam kapiyi kapayılar uzerime ne olur sizde kapatmayin kapiyi cocuklarıma el uzatın cok magdurum cok

 595. blank Tuğba dedi ki:

  Ben cok mağdurum artik ne diyim 3 cocuğum var nereye yardim icin başvursam kapatiyorlar kapıyı ben biliyorum bu kapıda kapanacak ustumden bana el uzatın

 596. blank Enes dedi ki:

  Gıda yardım talebi

 597. blank Hülya dedi ki:

  Bu yardım yaparken iyi araştırmak lazim benim 4 tane çocuğum var birisi mitirel kapak yetmezliği var amaliyat oldu ama başarısız oldu tek eşim çalışıyor kayın peder bize araba aldı üzerimize gözüktüğü için yardım etmiyorlar ama öyle insanlar varmı yalaka nasıl beceriyorlar da evi arabası olduğu halde erzagida komurude parada geliyor

 598. blank Gökhan Turan dedi ki:

  Mrh yaklaşık bir buçuk aydır iki kişi bir evde kalıyoruz hem madi hemde manevi durumumuz çok kötü memlekete gitmek için tuzla kaymakamlığına gitim insanı hiç dinlenmeden seyahat izni yok diyorlar.hiç bir şekilde bize yardım falan olmadı.bir aydan beri full makarna yiyoruz bazen aç bir şekilde uyuyoruz ya bize yardımcı olun yada kendi memleketimize gönderin bizi

 599. blank gülhan aydoğan dedi ki:

  ihtiyacım var erzak yardımı istiyorum.

 600. blank Enes dedi ki:

  Koli yardımı yapıyorsanız bu ramazan ayında bizi sevindirirsiniz..

 601. blank Kenan Aslan dedi ki:

  İki aydır ücertli izindeyim evim kirada iki çocuğum var 4 nufus zor durumdayiz

 602. blank Selma dedi ki:

  Zor durumdayım esımden ayrıyım kredı borcum var 4cocugum yardım ıstıyom

 603. blank Alparslan cemil sönmez dedi ki:

  Merhabalar ben normalde hiç yardım almadım ama busefer gerçekten kötü durumdayım 1 senedir iş bulamıyorum günlük işlere gidiyordum annemle oturuyorum 1 kızım var lise son sınıf sağlık okuyor evimiz kira birtek annemin emekli maaşı var ve gerçekten yetmiyor ve ne yapacağımı bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum

 604. blank Recep dedi ki:

  Zor durumdayız yardıma ihtiyacımız var 2 küçük çocuğum var kiradayım 4 kişiyiz gıda yardımı yaparsanız çok seviniriz

 605. blank Abdullah davaslioglu dedi ki:

  Evdeyim çalışmıyorum gıda ve matti yardımlarınızı bekliyorum

 606. blank Şaban dedi ki:

  Virüs sebebiyle 2aydır çalışamıyorum 4yaşında kızım var kiracıyım lütfen yardımcı olabilirmisiniz

 607. blank FATMA MUHAMMED dedi ki:

  2kuçük çocuğum var eşim 2aydr çalismiyor ben ev hanimym kira ve faturalar odyamz oldk herhangibi kelrimz yok durumz kutu yardm taleb istiyorum

 608. blank Melahat dedi ki:

  Madı yardıma eytiyaçımız var 2 çoçuğum var evim kira birtek eşim çalışıyordu oda haftada 1 iki kes çağırsalar gediyor birşeyimiz kalmadı madı durumuz zor heç biryerden yardım alamadık kıda yardımına eytiyaçımız var

 609. blank Lütfiye Gevrek dedi ki:

  ben lütfiye gevrek 5 cocuk annesiyim kiracıyım eşim astım kıronik hastası calışamıyor bizlere yardımlarınızı bekliyoruz

 610. blank Seda dedi ki:

  Merhabalar Gıda yardım istiyorum

 611. blank Oya dedi ki:

  Eşim ceza evinde 2tane çocukla ortada kaldim bnada yardım edin hiç kimse sahip cıkmıo bna yardım edin.

 612. blank Tuğba ackan dedi ki:

  Madi yardim bekliyorum 3cocugum var asgari ücret bize yetmiyor2tanede öğrenci var rica ediyorum

 613. blank Recep şenol dedi ki:

  Çalışmıyorum uzun zamandır yevmiyeli çalışan biriyiz virüsten dolayı durdu işler siz yardım sever insanlar dan yardım talep ediyorum istanbul sultanbeylidesultanbeylidenn yaşıyorum abimin yanındaki kredi ödüyor ona ancak zor yetiyor para si sizden yardım istiyrum

 614. blank Fahriye dedi ki:

  2 çocuğumla yanlız yaşıyorum acil nakit ve gıdaya ihtiyacım var

 615. blank Ada fidancan dedi ki:

  Annem le yasiyom madi durumumuz yok annem şeker hastası kac aydır bacağından rahatsiz 84 yasinda ben calismiyom bi gelirimiz yok ev kira kira yardimi istiyorum

 616. blank Ada dedi ki:

  Annemle yasiyom annem seker hastasi kac aydir bacagindan rahatsiz tansunu va 84 yasinda bi gelirimiz yok annemin 65 yaş maaşı disinda evimiz kira ben calismiyom kira yardimi istiyorum

 617. blank israfil dedi ki:

  2 çocuğum var evde 8 kişiyiz çalışmıyoruz erzak yardımı istiyorum.

 618. blank Ünal dedi ki:

  Eşim calısmıyor ve hamile bende corona dan dolayi calısmıyorum ev kira faturalar falan derken zor gwcınıyorum borcum da var yardım ederseniz cok seviniriz Allah razı olsun

 619. blank cevdet dedi ki:

  ben cevdet çakir istanbul esenler yasamaktayim evim kira 3 tane cocugum var cok cok zor durumdayim hiç bir gelirim yok ne sigortam var nede işim var lutfen şu ramazanda bir el uzatiniz bir yarirli kisi gorurde iletilir PEYBAMBER EFENDİMİZ NE BUYURMUSTUR KOMŞUM AC YATARSA BIZLER PEYGAMBER EFENDIMIZ OYLE IFADE ETMISDIR DUYULUR

 620. blank Tuğba ackan dedi ki:

  Belediyeden madi yardim bekliyor.um 3 cücük var

 621. blank Mahsun kırmaci dedi ki:

  Kendim engeliyim 4 çocuk var evim kira başka hiç bir gelirim yok madi ve manevi yardım talebinde bulundum evim kira başka hiç bir gelirim yok engeli alarak özel sektö de çalışyorum virus nedeniyle ara verdik butun kurum lara baş vurdum hiç bir ses yok saygılarımla arz ederim allaha emanet olun inşallah kalın sağlıcakla E Selamunaleykum hayırlı RAMAZAN

 622. blank Türkan altundag dedi ki:

  Eşimden ayrıym hiç bir gelirim sigortam işim vs hiç bişe yok ev kira ödiyemiyrum banka borçların var zor durumday Allah rızası için bana yardm edin

 623. blank Yeşim dedi ki:

  Acillllll yardım bekliyorum lütfennn çok zor durumdayim

 624. blank Nesiba dedi ki:

  3 küçük çocuğum var bir evde 5 kişiyiz çalışamıyoruz erzak yardımı istiyorum

 625. blank MEhmet dedi ki:

  2 çougum var iş yrim kapandı nolur yarfımcı olun allah için çocukların giderime yetişemiyorum

 626. blank Mustafa dedi ki:

  Evde 5 kisiyiz calisan yok bizede yardim olunursa seviniriz bu ramazanda

 627. blank Yeşim dedi ki:

  Erzak yardımi bekliyoruz alah rızası için sesimizi duyun

 628. blank Yeşim dedi ki:

  2 çocuğum var kiradayım 2 ay oldu kiramı odoyemiyom eşim çalışmıyor lütfen yardım bekliyorum sizden

 629. blank Derya Dokumaci dedi ki:

  4kizim var eşim virusten dolayı ücretsiz izinde yardıma ihtiyacım var

 630. blank Yeşim dedi ki:

  Valahi birbuçuk aydır eşim ücretsiz izine çıkmış kiradayım 2 aydır kiramı ödeyemiyorum 2 çocuğum var sizden ricam yardım bekliyorum sizden alah rızası icin

 631. blank Eylem dedi ki:

  Esimden ayriyim 1 tane 1 bucuk yasinda cocugum var kirami veremiyorum. Cocugumun iyhtclarini karsilayamiyorum. Ne olur bana yardim edin. Cocugumun ihytclarini karşılayın

 632. blank Zohre dedi ki:

  Yardım istiyorom Ankarda yasiyorum

 633. blank Rabia dedi ki:

  Dullum 1tane oglum var 8 yaşinda erzak yardimi bekliyorum lütfen

 634. blank Nazli dedi ki:

  Kucukcekmece belediyesine defalarca basvurdum olumsuz cevap aldim adima tapulu malimmi var da benmi bilmiyorum acaba kirada oturuyorum ustelik hastayim calisamiyorum nerde evi olan durumu iyi olanlara yardim ediliyo bize gelince yok bisey ben anlamadim

 635. blank Sırma dedi ki:

  Eşim 2 aydır evde çalışmıyor Böbrek hastası sigorta yok zor durumdayız 2 tane çocuğum var Ev kira 3 aylık ev Kiram birikti ev sahibi Parasını istiyor Ne yapacağız faturalar birikti zor durumdayız bir an önce yardımlarınızı bekliyoruz

 636. blank Songül dedi ki:

  Eşim ceza evinde üç aylık bebegim var hiçbir gelirim yok lütfen destek olun bebegimin mamasını bezini bile alamıyorum kiramı kac aydır ödeyemedim yardım etminizi rica ediyorum

 637. blank ahmet demirci dedi ki:

  para yardımı talep ediyorum

 638. blank Rabia dedi ki:

  Dul bir hiçbir güvencem yok 1tane cocugum var lütfen para ve erzak destegı isdiyorum sayın yetkililere sesleniyorum

 639. blank Oğuzhan ogdur dedi ki:

  Mrb ticaretle uğraşıyordum lokantaisi devretmek zorunda kaldım ve ödeme yapamadığım için icralık oldum özel işte çalışıyorum asgari ücretle maaşımın dörtte biri kesiliyo 5 nüfusum var eşim diyaliz hastası haftada ucgun diyalize giriyor ve gecinmekte zorlanıyorum erzak veya nakdi yardım yapılmasını istiyorum mümkünse teşekkür ederim

 640. blank İdris yaykın dedi ki:

  7 aydır işsizim ve sigortam yok evim kira maddi desteğe çok ihtiyacım var

 641. blank Meliha alp dedi ki:

  Benim eşim de çalışmıyor corona da dolayı işleri kapanmış iki çocuğum var bize gıda yardımı yapın faturalarımız hepsi duruyor hiç bir gelirimiz yok ne olursunuz bize yardim edin

 642. blank Sedat dedi ki:

  Korona nedeniyle çalışmıyorum yardım istiyorum

 643. blank Fesih Çiftçi dedi ki:

  Deyerli büyüklerim devlet bana kargir ev yardımı yatı 18bin tl bu rahmen ben19 bin tl borç altına girdim bisenedir çalışmıyorum benimle birlikte 5 nüfus var ben zordurumdayım Allah rızası için yardımet

 644. blank Ayşe dedi ki:

  Bn 10 aydir evliyim ve 9 aydir hamileyim eşim işsiz banka borclarmiz var korana nedeniyle calisamiyor ve çok maduruz herangi bi gelirmiz yok kiraciyiz kira odiycek durumumuz yok devleten yardim istiyom lutfen ceyaplayin

 645. blank Hacer başboğa dedi ki:

  Ben hacer başboğa 3 tane çocuğum var kiradayım tüm faturalarım duruyor eşim korana vürüsteten dolayı çalışmıyor kocaeli büyük şehir belediyesin de madi ve ya erzak yardımımı bekliyorum

 646. blank Aykut acikel dedi ki:

  27 yasında yim 3 senedir nişanlı yim nişanlımin ziyaretine gidecem cebimde beş kuruş para yok nişanim maddi durum yüzünden bozulmak üzeredir lütfen biraz para yardımı edin bana psikolojim alt üst oldu bunalımdama yim ne yapacam bilmiyorum

 647. blank Faruk dedi ki:

  1.5 yılı geckin işsizim, günlük işlerde calisiyordum. Suan olmuyor . 2 aydır ev kirası ve faturlarımı odeyemiyorum. Ev sahibi anlamıyor baskı yapıyor. BüyükŞehir, Kepez, vakıf, kaymakamlık, edevlet başvurmadigim yer mesaj almadığim numara kalmadı ama sonuç yok !!!!! Gercekten ne yapicagimi bilemiyorum ..

 648. blank Şansar dedi ki:

  Eşim çalışmıyor 2 çocuğum var gelirimiz yok yardim istiyoruz

 649. blank Hadzhar Aliyeva dedi ki:

  merhabalar ben yabanci ogrenciyim lutfen banada yardım edermisiniz korono virustan dolayı annem calısmıyor babamda yok vefat etti ne olur yardım edermisiniz cok ihtiyacim var kıramıda odeyemiyorum faturalarımı odeyemiyorum cumhurbaskanımızada cok tesekkur ederim yabanciları ayrımcilik yapmiyor simdiden tesekkur edrim saygılarımla

 650. blank Remziye memis dedi ki:

  3 cocugum var bayram yardimj istiyorum gebze belediyesinden

 651. blank Dilek dedi ki:

  Bn dilek özden 3 çocuğum var toplam 5 kişiyiz kirada oturuyorum kirayi ödeyemiyorum büyuk şehir belediyede yardım istiyorum

 652. blank Mürvet dedi ki:

  Bende erzak yardim istiyorum evde 6 kişiyiz ve en küçüğüm 8 aylık ona bez mama lazım evde çalışanımız bile yok iş yok virüsten dolayı gelir yok ama giderimiz çok

 653. blank Selim dedi ki:

  Maddi sıkıntım var vardımlarınızı bekliyorum 2kücük çocuğu m var

 654. blank Rabiya dedi ki:

  Yeni dogum yaptim eşim issiz bez ve maddi destek bekliyorum cok madurum lutfen

 655. blank Bilal dedi ki:

  Evde 6 kişiyiz erzak yardımı

 656. blank suheda dedi ki:

  para yardımında bulunacaktim eşim iki aydır çalışmıyor hamileyim yardım istiyorum

 657. blank Rahime dedi ki:

  Esim cok hasta ilaclarini alamiyorum evde yiyecbirsey yok orucluyuz esim kanser hastasi bizede yardimci olurmusunuz herturlu yardima ihtiyacmiz var evim kira hemen aktif olsun

 658. blank Rahime dedi ki:

  Eaim kamser hastasi bes yildir 7kisiyiz evde iki engelli cocugumvar evim kira cok zor durumdayiz erzak olsun maddi olsun cok magduruz yardimci olursaniz sevinirim

 659. blank Songül dedi ki:

  Eşim çalışmıyor yardım istiyorum sizden faturaları ödeyemiyor um kira ödeyemiyor um lütfen yardımcı olun

 660. blank Ali alp dedi ki:

  26 yasindayim hic sabit bir isim olmadi. En azindan kendi ihtiyaclarimi almak istiyorum.Ailemde kimsenin sabit bir isi yok zor gunler geciriyorum. En azindan para yardimi bekliyorum devletimden milletimden fakat oda reddedildi ne yapcicam bilmiyorum..

 661. blank Sezgin Şentürk dedi ki:

  Para yardımı istiyorum 1tl

 662. blank Şengül sentûrk dedi ki:

  Korana nedeniyle eşim iki aydır çalışmıyor bende ev hanimiyim3cocuk yardıma ihtiyacımız martı erzak yardımı istiyrum

 663. blank neriman dedi ki:

  Benimde 3 tane cocugum var esim yok kimse bakmiyor bize kirami odeyemiyorummlutfen sizden. Madi be erzak istiyor

 664. blank Çiğdem dedi ki:

  Kar basvurusunda bulunmak istoyorum

 665. blank Azize oturur dedi ki:

  Azize yardim basvurusunda bulundum. Bin tl hemen aktif ollsun

 666. blank Azize oturur dedi ki:

  Azize oturur. Esim 2 ayi gecti calismiyor corona virusten dolayi. Faturalarimi yatiramadim 4 cocugum var 5sinci dogacak 2 ay sonra bn en kck cocugum 2 yasinda ona bez bile alamiyorum cocuklarima birsey alamiyorum. Devletimizden bin tl yardimdan banada yardim verilsiin en kisa surede cocuklarimiz icin cumhurbaskanimiz cocuklatimiz icin yardim edin

 667. blank Esen kurtcebe dedi ki:

  3 küçük çocuğum var bir evde 7 kişiyiz çalışamıyoruz erzak yardımı istiyorum

 668. blank Türkan dedi ki:

  Kiradym çalışmıyorum hiç bir gelirim sigorta vs hiç bir şey yok kiramı ödiyemiyrum yanlzm 9 aydr yanlızm eşim yurt dışında boşanma davamız devam ediyor banka borcla var zor durumday Allah rıza su için yardm edin

 669. blank Mustafa dedi ki:

  2 aydır işsizim çalışamıyorum maddi yardım istiyorum

 670. blank Sonay dedi ki:

  Benimde esim ve çocuklarım corana vurusten dolayı esim ve çocuklarım işten cikarildilar evim kirs faturalarim ödemekte zorlanıyorum iki çocuğum üniversiteye gidiyor bir cocogumda ilköğretime gidiyor esim ve çocuklarıma iş maddi ve gida yardimi istiyorum

 671. blank Nurgül dedi ki:

  1 aydir eşim çalişmiyo erzak yardimi isyiyorum saygilarimla

 672. blank Ozlem dedi ki:

  İki aydan fazladır yardım alamıyoruz eşim ıssız üç çocuğum var hiç bir gelirimiz yok bize yardım edin gıda yardımı maddi ve manevi zordayiz ne olur bu mübarek ramazan ayinda

 673. blank Hatice dedi ki:

  Erzak yardımı ıstıyorum esım calısmıyor ve evde yıyecek kalmadı yardım lutfen

 674. blank Mihdiye çelik dedi ki:

  Kirami veremiyorum erzak yada maddi istiyorum lütfen Yardım adin

 675. blank hülya dedi ki:

  işten cıkartıldık bkliyoruz 2 cocugum var vede evim kredili borclarım cok hic bir yerden yardım gelmedi hem erzak hemde maddi destek bkliyorum devletimizden

 676. blank Asiye dedi ki:

  Ben Asiye eşim ve ben bide Oglum var calışmiyoruz ben ve eşim işten çıkardılar tam 4 aydır maduruz bize nakit para yardım istemiyorum saygılar sunuyorum

 677. blank Keziban dedi ki:

  Konyada yaşıyorum eşimden ayriyim 2cocugum var gida ve para yardimi istiyorum temizliklere gidiyordum artik gidemiyorum kiramida veremedim Bu ay lütfen yardımcı olun

 678. blank Yakup kaya dedi ki:

  İki aydır calışmıyom işsizlik maaşı alıyorum ev kredisi ödüyorum bana kalmıyor arzak yardımı istiyorum

 679. blank Yasemin dedi ki:

  Iki aydır eşim calismiyor bazen tarlada calisiyordum oda yok yardima ihtiyacım var lutfen sesimi duyun evim kira ustelikde gece kondu gelip gorebilirsiniz

 680. blank Zeynep Güdücü dedi ki:

  Nolur en kısa zamanda yardımınızı bekliyorum

 681. blank Rahime dedi ki:

  Gazım kesik elektiriğin kesilecek maddi yardımınızı bekliyorum şu hayırlı ramazan ayında rica ediyom evimde yemek bile yapamıyomyardım bekliyorum 5 aydır gazsizim maddi yardımınızı esirgemeyin lütfen bu garibana yardım edin

 682. blank Zeynep Güdücü dedi ki:

  Çok zor durumdayım faturalar birikti çok borcum nolur yardım edin

 683. blank Filiz dedi ki:

  Tek başına yaşıyorum iş olmadığı için çalışamıuorum erzak yardımı istiyorum saygılarımla

 684. blank İbrahim fidan dedi ki:

  gıda paraya ihtiyacım var zor durumdayım yardimlarinizi bekliyorum saygilar

 685. blank Emine kendircioglu dedi ki:

  Engelliyim borclarim var iki çocuğum var para yardımı istiyorum zor durumdayım yardım edebilirmisiniz

 686. blank İsa dedi ki:

  Korona virüs nedeniyle Marketler fiyatları %100 artırdı yeteri durumumuz yok 2 çucuğum var erzak yardımı istiyorum yardımcı olursanız

 687. blank Durak metim dedi ki:

  Meraba ben durak ankara mamak evliyim 5cocugum var 3engelli olup esim seker hastas bende calismiyorum sizfen yardim istiyorum

 688. blank Ramazan dedi ki:

  Merhabalar efendim ben corona virüs dolayısıyla çalışmıyorum 4 çocuğum var hiç bir gelirimiz yok yardımcı olurmusunuz lütfen allah rızası için

 689. blank Selma dedi ki:

  Esımden ayrıyımzor durumdayım erzak yardımı ıstıyom

 690. blank Atike eryilmax dedi ki:

  2 aydır eşim de bende calusamiyoruz ben de yardım istiyorum eşim insaat işiyle uğraşıyor ben evler de temız lik işi yapıyorum evimiz kendimizin …ama madı desteğe ihtiyacimiz var

 691. blank Dilara dedi ki:

  Ben suan da çok zor durumdayım.evim kira 3 aydır kira mi veremiyorum eşimi 1 ayı geçti izine çıkarttılar işten iki bebeğim yardıma çok ihtiyacım var eşim çöpe çıkarak bize bakmaya çalışıyor nolr yardım edin

 692. blank Ayten dedi ki:

  Kiraciyim esim iki aydir calismiyor kironik aztim hastasi iki cocugum var biri bebek bez ve mama alamiyorum kiran bir ūkūyūz
  Odūyemiyorum lūtfen yardiminizi bekliyorum

 693. blank Necmettin keten dedi ki:

  Ben emeklyım 1930₺ magaşim var 2 tane çocumgum okuyo evım kıra kıramı odıyemıyorm magaşim yetmıyo lütfen bana yardmcı olun kıra ve gıda için

 694. blank Dogan dedi ki:

  Evliyim 3 çocuğum var kiramı ödeyemiyorum

 695. blank Zeliha dedi ki:

  3kiram birikmiş
  Zur durumdaym

 696. blank suleyman dedi ki:

  2 aydır çalışmıyorum yaşamak için yaşıyabılmek için maddı yardım istıyorum

 697. blank Ayşe dedi ki:

  Biraydir kiram duruyor sizden nakit yardim istemedim ramazan ayina girdik diye gida yardimi istedim oksuzlerim icin arabasi olana evi olana verdiniz ama benim gibi öksüzleri için mücadele eden birine çok gördünüz

 698. blank Aynur az dedi ki:

  Kirami ödüyemiyorum

 699. blank Aycan alp dedi ki:

  2 aydır faturaların duruyor para yardimi istiyorum EŞİM rahatsız 2 çocuğum var ķira yardimi

 700. blank Atilla dedi ki:

  Çalışamıyorum kiralarım ödeyemiyorum gelirim yokelktirik ŞU doğalgaz ödeyemiyorum lütfen yardım edin

 701. blank Sevim altan dedi ki:

  Çok zor durumdayız lutfen yardımcı olun kiramızı bile vermedik iki aydır iki çocuğumuz var kiramızı vermiyoruz gıda yardım istiyoruz kovid19 nedeniylen isten çıkarıldı eşim lutfen yardımcı olun

 702. blank Cennet dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum durumum yok çalşanım yok rica ediyordum yardım edin

 703. blank Sevim altan dedi ki:

  Eşim kovid19 nedeniylen işen çıkarıldı iki çocuğum var bakamiyorum çok zor durumdayız futfen yardımcı olun bezleri mamalarını alamiyoruz

 704. blank Sevim altan dedi ki:

  Eşim çalışmiyor iki çocuğum var çok zor bir durumdayız yardim istiyorum

 705. blank İdristayfur dedi ki:

  2 aydır kiram duruyor ödeyemiyorum işyerim kapalıdır kira desteği istiyorum

 706. blank emine dedi ki:

  kiracıyım 3 çocuğum var geçimimi sağlıyamiyorum

 707. blank Ayten ilhan dedi ki:

  Isin işsiz 3 çocuğum var kiracı yim yardım istiyiruz

 708. blank Hatice fidangül dedi ki:

  Kira yardıň

 709. blank Oya dedi ki:

  Eşim virüsten dolayi çalışamıyor durumumuz cok kötü sizlerden yardim bekliyoruz

 710. blank Rıfat dedi ki:

  Işsizim çalışamıyorum evini geç indiremiyorum O yüzden yardım istiyorum

 711. blank Sevim alagöz dedi ki:

  Eşim sezonluk çalışıyordu korana nedeniyle calismiyor kirami oduyemiyorum

 712. blank Dilek dedi ki:

  3cocugum var eşim çalışamıyor yardım istiyorum

 713. blank Mustafakuş dedi ki:

  Kirayardımı erzak yardımı istiyorum

 714. blank Eylem dedi ki:

  Koronavirus nedeniyle calışamiyoruz mağduruz

 715. blank Yıldız dedi ki:

  1 yasinda çocuğum var 6 aylık hamileyim çocuğumun bez mama ihtiyaçlarını karşılayamiyorum sizden yardim istiyorum

 716. blank Feride dedi ki:

  2 aydır kiram duruyo doğal gazım kesilecek maddi erzak yardımı isdiyorum ikitane çocuğum var çok zor durumdayim

 717. blank Feride dedi ki:

  İki aydır kiram yatmıyor doğal gazım odenmiyor maddi erzak yardımı isdiyorum

 718. blank Arzu dedi ki:

  Bu yardımlar İstanbul içinde varmı acaba yardıma ihtiyacım var çalışmuyorum işyerim kapandım tek yaşayan bir bayanım borcumda var evim kira Allah bilir için yardımınıza ihtiyacım var

 719. blank Ahmet dedi ki:

  Korona virüsten dolayı işim yok calışmıyorum cok nakite sıkıştım ve bir de evim kira 4 cocugum var cok zor durumdayım yardım istiyorum

 720. blank Emrah dedi ki:

  Efendim çok zordurumdayım küylerdeyim corona vürüs nedeniyle bütün erzaklarımız bitmiş 2 aydır içlerdeyiz çok zor durumdayım bana yardım edin

 721. blank Murat dedi ki:

  Ayşe Hanım bulunduğunuz il veya ilçe belediyesinş arayın size yardımcı olacaktır

 722. blank fatmagül dedi ki:

  calışmıyorum kiradayım ve ufak çocugum var erzak yardımı istiyorum lütfen

 723. blank canan dedi ki:

  eşim çalışmıyor bir kaç aydır zor durumdayız erzak kolisi istiyorum

 724. blank Zeynep dedi ki:

  İki aydır eşim calışmıyor 4 cocugum var evim kira gıda yardımı istiyorum

 725. blank Merve dedi ki:

  4 aydır kiramı ödüyemiyorum kıram 750 TL ve erzak yardımı istiyorum iki çocuğum var

 726. blank Ozlem polatir dedi ki:

  Esim cezaevinde evim kira ben ve cocuklarim çok magduruz sizden aylık gıda yardımı ve maddi para yardımında bulunmanizi istiyorum lütfen sesime kulak verin

 727. blank Ayse dedi ki:

  2 aydır kiram duruyor çalışmıyorum madi erzak yardımı istiyorum

 728. blank Cemile ozcan dedi ki:

  Sizden yardim istiyorum evim kira 3 cocugum varnakit ve gida yardimi istiyorum

 729. blank Recai dedi ki:

  Yardima ihtiyacim var issizim evim kira calisamiyorum esimle beraber yasiyoruz esim seker hastasi yardimlarinizi bekliyoruz

 730. blank Fadime dedi ki:

  Merhaba benim üç tane çocuğum var ve ikisi okuyor eşim çalışıyor ama yetmiyor üç yaşında çocuğum süt içiyor ve ben süt bile alamıyorum yani kısacası geçinemiyorum ben bu ramazanda evime alışveriş bile yapamadım

 731. blank Alkan dedi ki:

  Yerdım bekliyorum sizden

 732. blank Yeşil dedi ki:

  Beştane çocuğum var hem benim üçüzlerim var bir tanesi otizimli ben matı manevi destek bekliyor sizden lütfen beştane çocuklara yetişemiyorz üst baş itiyaçlara yetişemiyorz sizden haber bekliyor teşekürler

 733. blank Hatice Muratoğlu dedi ki:

  Kronik astım ve şeker hastasıyım çalışamıyorum eşimin belli bir işi yok evde 3kişi yaşıyoruz oglum börekçide çalışıyordu virüsten dolayı onuda işten çıkarttılar evim kira çok mağdurum yardımlarınızdan yararlanmak istiyorum ne olursunuz her yere başvuru yaptım ama hiç birinden gelen giden olmadı inşallah bu olur

 734. blank Dilara dedi ki:

  Merhablar ev kira 1 tane cocugum var 2. Hamileyim ilk cocoguma bez kullanıyorum diyer çocuğumun doğuma 30 gün kaldı başlığını bile alamadım çok kötü durumdayiz yetişmiyor eve alışveriş yapamadığımız günler oluyor eşim borcun altına girdi sizden hem gıda hem de para yardımı bekliyorum çok zor durumdayiz lütfen bizede bir yardım eli uzatın şimdiden allh razı olsun

 735. blank Özgür dedi ki:

  Yardım bekliyoruz işten çıktım çocuk bakici olarak çalışıyordum iki ay oldu evdeyim iki oğlum var malûm korana bizde vurdu inşallah biter bu korena da çalışmaya başlarız evde durunca da devamlı yemek yabmaklazim malzeme olunca yabilirda olmayınca biraz Zor portakal olmuş 10 lira vitamin al bakalım ala biliyorsan bı nefes bedavaydi şimdi onu bile alamıyoruz alllah sonumuzu hayır etsin inşallah

 736. blank Nacie yilmaz dedi ki:

  Işten ücretsiz,izne çıkarıldik eşimle madi yardıma ihtiyacım var

 737. blank Nadiye Yıldız dedi ki:

  2 cocugum var kiraciyim esim calismiyor yardımcı olur musunuz lütfen

 738. blank Mihan dedi ki:

  İki tane çocuğum var ve hiç gelirim yok sizden yardım istiyorum

 739. blank Sevim dedi ki:

  Eşimin çalıştığı işyeri Corona cikmismis evim kira askeri ücret alıyor lütfen yardım edin

 740. blank imran dedi ki:

  Bu yardımları kime yapıyorsunuz anlamadım kendim için değil komşu teyzemiz var zihinsel engelli kızı var eşi vefat etti 5 senedir kirada oturuyor ama hiçbir yardımdan faydalanamiyor

 741. blank Ayhan bal dedi ki:

  İsten cikarildim gorsonluk yapiyordim evliyim nakit yardimi istiyorum

 742. blank ismail baykus dedi ki:

  evim kira ardi bir oglum ceza evinde 3 kizim bir esim var yardimlarinizi bekliyorum allah rizasi icin yardim larinizi bekliyorun ve ucretsiz izindeyim

 743. blank Aysel Nalcı dedi ki:

  Merhabalar ben uzun süredir çalışmıyorum malum korona dan dolayı da tamamen zor duruma geldik borçlarımı ödemek istiyorum ama bişey yapamıyorum bu konuda yardım istiyorum

 744. blank Nesrin dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var zulüm yetim parası alıyorum 500 kiramısuyumu elektriğini ödüyemiyorum çalışanın yok kronik hastasım dışarıyacıkamıyorum yardım istiyorum

 745. blank Azize dedi ki:

  Azize. 5sinci cocugumda gebeyim gebeluk yardimi basvurusu yaptim yardim yapilmasini istiyorum en kisa surede. Bessigi bile yok daha bebegimin alamadim

 746. blank Mihriban dedi ki:

  2 çocuğum var eşim 3 aydır çalışmıyor nereye baş vurduysam geri dönüş yapılmıyor kiramı ödeyemiyorum yardim edin

 747. blank Zühal dedi ki:

  Eşim akciğer kanserinden öldü kızım 13 yaşında yardım talebinde bulundum

 748. blank Duygu dedi ki:

  Gelirim yok kanser hastasıyım 17 martta isten cikarildim yardımınızı rica ederim

 749. blank Cigdem dedi ki:

  esim izsiz 2 tane cocugum var iki odada yasiyoruz kayinbabamlarla oturuyoruz yardim edin lutfen

 750. blank Handan dedi ki:

  Tek bobrekliyim çalışamıyorum hanemde çalışan yok allah rızası için testek bekliyorum

 751. blank sabiha çetintaş dedi ki:

  3 tane cocugum var bır tanesi şeker hastasıdır ne ben ne eşim calişmıyoruz iş yok kıracıyım kıramı ödeyemiyorum cok sıkıntı cekıyoruz ve kıram gelmiş param yok ev sahibi beni evde cıkaracaklar sizden cok acıl yardım edin

 752. blank sabiha çetintaş dedi ki:

  3 cocugum var bir kronik hastam var şeker hastasıdır iş yok calisamıyoruz kiracıyım kıram gelmiş veremıyorum lütfen bana yardım edin sizden yardım etmenızi ıstıyorum yoksa beni evden cıkaracaklar

 753. blank MUSTAFA dedi ki:

  GIDA YARDIMI İSTİYORUM

 754. blank Demet dedi ki:

  Lutfen bana da yardım ediniz ihtiyacım var

 755. blank Berivan dedi ki:

  Çok zor durumdayım lütfen yardım edin bebeğim var küçük eşim çalışmıyor evim kira bebeğim var raporlu mama kullanıyor ve ucretli lütfen yardimci olun

 756. blank Büşra dedi ki:

  İkiz iki çocuğum var eşim çalışmıyor mağdurum ihtiyacımvar çocuklarım küçük

 757. blank Zeycan dedi ki:

  Öğrenciyim babam da çalışmıyor 4 aydır korona sebebiyle hanede çalışan yok yiyecek ihtiyacı karşılayamıyoruz.

 758. blank İbrahim dedi ki:

  Slm Allah’ın aşkına birileri sesimi duysun çok zordayım lütfen cevap verirmisin borcum var ödeyemiyorum birileri sesimi duysun artık illa insan soramı değeri anlaşılır hiçmi duyarlı bi insan yok allah rızası için ölümlü dünya yardım edin

 759. blank İbrahim dedi ki:

  Slm Allah’ın aşkına birileri sesimi duysun çok zordayım lütfen cevap verirmisin

 760. blank Zeynep dedi ki:

  Eşim inşaatlarda yevmiyeci . Virüsten dolayı çalışamıyor. 3 çocuğum var yardım talep ediyorum

 761. blank Esmer dedi ki:

  3 çocuğum var kiradayım eşimin işi yok komşularımın yardımıyla geçiniyorum çocuklarım küçük yardım

 762. blank Esmer dedi ki:

  3 çocuğum var kiradayım eşimin işi yok

 763. blank Emire dedi ki:

  Evliyim üç çocuğum var evim kira eşim hiç çalışmıyor çok zor durumdayım çocuklarımın ihtiyaçlarını karsilayamiyorum sizden yardim bekliyorum lutfen

 764. blank Naciye dedi ki:

  Bınkez yorum yazıyoruz ama kımse donuş yapmıyo

 765. blank Hakan uysal dedi ki:

  Hiçbir gelirim yok korana vurusunden calışamıyorum ise almıyolar evimde hiç bir yiyecek yok param yok evimde eşa bile yok yardımlarınızı bekliyorum lütfen mati

 766. blank Fatma dedi ki:

  Eşim ışsiz dört tane çocuģum var

 767. blank Fatma dedi ki:

  3 cocugum var eşim calişmiyo 1 aydir calismiyo cocuklarim kucuk yardim

 768. blank ziynet ayvaz dedi ki:

  iki küçük çocugumuz var mama bez masrafları var virus nedeniyle de eşimin işleri durdu kirayı bile ödeyemiyoruz bende çocuklara bakmak zorundayım yardım edecek kimse de yok bize de yardım ederseniz çok seviniriz şimdiden teşekkür ederim

 769. blank Ayşe avcı dedi ki:

  Bn calismiyorum esim caliaiyor sadece oda her gun gitmiyor virusten dolayi daha yeni evlendik borclarimiz var elektrik su fatursainda odemekte zorlaniyoruz kendimize ait bi mal mulk yok kiraciyiz kirayi odemekte zorlaniyoruz zor durumdayiz yardim brkliyoruz

 770. blank evin dedi ki:

  ben 3 çocuk var eşimi calimiyor zor durumdayız yardim bekliyorum 1 aydan fazladır korkma nedeniyle caslimiyor lütfen yardmi edinin

 771. blank murat sarıcı dedi ki:

  işten çıkarıldım kiramı ödeyemiyorum eve yiyecek alamıyorum zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum

 772. blank Vural dedi ki:

  Ben 37 yaşındayım kalb ameliyati oldum kronik hastası diye evden cikarmiyorlar ama hic yardim alamiyorum yüzde otuz yedi raporum var evden çıkamıyorum

 773. blank Filiz kolgu dedi ki:

  Üç çocuğum var eşimden ayrı bir bayanım bu korona virüs nedeni ile iş yerleri kapalı ve çalışamıyorum en küçüğü 18 aylık zaten olursa günlük işlerle ev gecindiren bir bayanım ve şuan çocuğumun bezini mamasını alamicak durdayim gerek maddi gerek erzak yardımınızı bekliyorum

 774. blank Rahime dedi ki:

  Evimiz kira iki aydır kira veremedik cunku esim issiz işi kapandı gecinemiyoruz uc kucuk cocugum var gecimimizi yapamıyoruz lutfen yardım istiyorum sizden

 775. blank Hakim dedi ki:

  İnsanlar bu kadar mağdurken bu yardimlar nereye gidiyor .bu nası bil yardimlaşma hepimizde desteğe gıda ya yardima ihtiyacımız var .. insanları duyun . Bu ramazan da hiç kimse keyfine göre bağırıp çağırmiyor. Duyun insan lari lütfen. Başvuruları da bi sonuç alamıyoruz. .

 776. blank durmuş kıratlı dedi ki:

  mansur bey diyorki devletten yardım alan gelmesin kardesim vermem diyor resmen ankara iyi oku yazmadıkları şart kalmamış

 777. blank Derya dedi ki:

  Eşimden ayriyim tek yaşıyoruz oğlumla ev geçindirmek zorundayım

 778. blank Arife dedi ki:

  Merhaba iki yetim yavruma devletin verdiği para ile hem bakıyrm hemde okutuyorum zor durumdayım Allah rızası için bizede yardım edermsnz