geri ödemesiz hibe hayvan kredisi esnaf kefalet kredisi maddi yardım faizsiz kredi geri ödemesiz destek
DOLAR
7,8158
EURO
9,4809
ALTIN
461,55
BIST
1.331
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
17°C
İstanbul
17°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Parçalı Bulutlu
15°C
Pazartesi Yağışlı
14°C
Salı Sağanak Yağışlı
14°C
Çarşamba Çok Bulutlu
13°C

Öğrencilere Para Yardımı 2020 Başvurusu (Kız 75 Erkek 50)

Öğrencilere Para Yardımı 2020 Başvurusu (Kız 75 Erkek 50)

Koronavirüs salgını nedeniyle Pandemi döneminde Devlet tarafından verilen destekler devam ediyor. Devlet tarafından Sosyal Yardımlaşma Vakfı Şartlı Eğitim yardımı olarak öğrencilere para yardımı 2020 başvurusu kızlar için 75,00 TL. Erkekler için 50,00 TL. olmak üzere eğitim yardımı yapılıyor. Öksüz ve yetim için ise 41 bin öğrencimize aylık 150,00 TL. veriliyor.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca eğitim alanında çocuğu okuyan ailelere okul yardım parası verilmektedir.

Burs veren kurum ve kuruluşlara ilaveten öğrenci maddi yardım desteği 821,00 TL. civarındadır. Başvuru yapmak isteyen kişilerin aşağıda yer alan bilgileri incelemeleri gereklidir.  Sosyal Yardımlaşma Vakfınca ilkokul, orta okul, lise öğrencilerine aylık maaş başvurusu şartları ne olduğu, sed başvurusunun nasıl yapılacağı, yardım parası sorgulama ve ne zaman verilecek, devletin öğrencilere verdiği para yardımı corona desteği, SED yardımı yattı mı?, Öğrencilere para yardımı Korona başvuru formu doldurma vb. sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Öğrenci Yardım Parası Nedir? Şartları Nelerdir?

Öğrencilere para desteği burs, SED, kredi veren kuruluşlar, Vakıflar, Dernekler, Devlet yardımı iş adamları, holdingler, ve diğer kimseleri konu aldık. Devlet tarafından öğrencilere SED adı verilen bir yardım yapılmaktadır. Bu yardım eğitim ve öğretim alanında öğrencilere sağlanan Devlet desteğidir. Her okul düzeyi için her yıl yeniden belirlenen oranlarda verilmektedir. 2020 eğitim ve öğretim dönemi için yardım miktarları belirlenmiş olup, veliler bahse konu okuyan öğrencilere para yardımı için  başvuruda bulunabilirler.

Çocuk bakmak okutmak hiç kolay değil. Hele ki aynı evde birden çok öğrenci varsa.. Ama merak etmeyin devlet ekonomik nedenlerden dolayı çocuklarına bakmakta ve okumak okumakta güçlük çeken ailelere bir maddi destek paketi hazırlıyor. Üstelik bu desteğin miktarı aylık 684 lira ile 821 lira arasında değişiyor. Peki o destekten nasıl yararlanacaksınız?

Kendi İşinizi Kurmak İster miydiniz? 30 bin lira hibe ile kendi işinizi kurun ve ekonomiye katkıda bulunun. Başlangıç sermayesi için hayvan kredisi veren kurum ve kuruluşlara başvurun!

Maddi Destek veren Kurumlar

Öğrencilere Maddi Destek

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu

Devletin öğrencilere verdiği para yardımı için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sosyal Hizmet Merkezlerince okula devam eden ve bakıma muhtaç durumda ki öğrencilere Sosyal Ekonomik Destek adı verilen (SED Yardımı) bir yardım yapılmaktadır. Bu yardımdan faydalanmak isteyenlerin gerekli şartları taşıması ve istenen evraklarla birlikte başvurması gerekmektedir. Öğrenci Maddi Yardım Başvurusu isimli içeriğimizi okuyabilir ve çocuğu okuyan veliler ile de bu içeriğimizi paylaşabilirsiniz.

Öğrencilere Para Yardımı Yapan Kurum ve Kuruluşlar;

 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları,
 • KYK Burs ve Kredi Desteği,
 • Vakıflar ve Derneklerin bursları,
 • Başarılı öğrencilerin okullarından aldıkları burslar,
 • Ticaret kuruluşlarınca verilen burs ve destekler,
 • İş adamları ve Holdingler tarafından verilen burslar,
 • Hayırsever vatandaşların verdiği eğitim ve öğretim destekleri

Gerek Devlet kuruluşları, gerek özel kuruluşlar gerekse hayırsever vatandaşlar tarafından öğrencilere para desteği verilmektedir. Bu destekler arasında öğrenciler öncelikle devlet kurumlarının verdiği para desteğine öğrenci yardım parası başvurusu formu ile başvuru yapmalı , eğer şartları uymuyor ise, diğer ticaret kuruluşları, vakıflar ve özel kişilerce verilen burs ve kredilere başvurmalıdır.

Öğrencilere KYK Burs ve Kredi Veriyor!

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere eğitim ve öğretim için burs ve kredi desteği sağlanmaktadır. Burs geri ödemesiz olarak verilen destek iken, kredi ise okul sona erdiğinde taksitler halinde geri ödenen destektir. Devlet Bursu Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? isimli içerikte öğrencilere kyk tarafından yapılan para yardımları anlatılmaktadır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Öğrenci Para Yardımı

Kaymakamlık ve Valilikler bünyesinde görev yapan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı bulunan SYDV tarafından zor durumda olan ailelerin çocuklarına eğitim ve öğretim için para desteği sağlanmaktadır. Bu yardıma zor durumda bulunan çocukların velileri şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.  Başvuru için gerekli evraklar şunlardır;

 • Öğrenim belgesi (çocuğun hangi okulda okuduğunu gösterir okul müdürlüğünden alınan belge)
 • Dilekçe (yardım talebini içerir veli tarafından doldurulup imzalatılan belge) (Kaymakamlık veya valilik makamından havale ettirilmesi gerekebilir.)
 • Velinin ve okuyan çocuğun kimlik fotokopileri,
 • Talep edilmesi durumunda Gelir Tespit Belgesi

Başvuru sonucunda SYDV mütevelli heyeti ilk toplantısında talep görüşülür ve vakfın bütçe olanakları dahilinde çocukların, kitap, kırtasiye, okul servisi ve benzeri maddi giderleri karşılanır. Ödemeler aylık olarak yapılır ve geçici yardımdır.

Zor Durumda olan Okuyan Öğrencilere Öğrenim Yardımı

Yükseköğrenim gören okuyan ve zor durumda olanlara Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından öğrenimleri süresince yılda 9 ay süreyle ve her ay yardım yapmaktadır. 2019-2020 öğretim yılında her üniversite öğrencisi için aylık 300,00 TL ve açık öğretim öğrencisi için aylık 90,00 TL eğitim yardımı ödemesi yapılmaktadır.  Devlet Öğrenim yardımı detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Eğitim Yardımları

Öğrencilere Para Yardımı

Okullar Tarafından Verilen Burslar ve Yardımlar

Özellikle özel okullarda öğrenim gören öğrencilere özel okul devlet desteği haricinde verilen desteklerdir. Daha önceki yıllarda başlatılan kolejler için desteklere ilaveten okul tarafından başarılı öğrencilere TEOG puanı veya Türkiye genelinde o okula girebilmek için aldığı puan yüksek olan öğrencilere ödenmektedir. Ortalama yıllık gideri 20 bin lira olan bir okula destekler ile girebilen öğrenci her dönem için ortalama 3.000 – 4.000 TL. destekler haricinde para ödeyerek okuyabilmektedir.

 • Özel okullarda okuyan okul öncesi eğitim öğrencilerine 3 bin 60 lira,
 • İlk okul ve temel lise seviyesine 3 bin 680 lira,
 • Orta okul ve diğer lise öğrencilerine ise bu yıl bir dönem için 4 bin 280 lira destek ödenmektedir.
 • 2020 döneminde Öğrencilere 20 Bin Lira Devlet Desteği verileceği duyumlar arasında yer alıyor.

Öğrencilere Burs Veren Vakıflar, Holdingler, İş Adamları ve Dernekler

Belediyeler, TEV, Tubitak, Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı, Meb, İto, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Çağdaş Eğitim Vakfı, Vehbi Koç Vakfı, Tekfen Vakfı, Türk Diyanet Vakfı, Adilcevaz Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı, Taşkent Vakfı, Atatürkçü Düşence Derneği, Türk Eğitim Vakfı, 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Alarko Holding, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Şahinler Holding, Birlik Vakfı, Sema Yazar Gençlik Vakfı, İzzet Baysal Vakfı, Mehmet Zorlu Vakfı, Anadolu Vakfı, Akdere Yeni Sondurak Ulu Camii Vakfı, Hüsnü Özyeğin Vakfı, Afrika Vakfı, İstanbul Sanayi Odası Vakfı…

Öğrencilere Kırtasiye ve Eğitim Yardımı

Öğrencilere Para Desteği Veren Kurumlar

İstanbul Ticaret Odası, Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı, Alarko Vakfı, Ahmet Yesevi Vakfı, Darendililer Eğitim Vakfı, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Türkiye Milli Kültür Vakfı, Boğaziçi ve Galatasaray Üniversiteleri, Esnar Vakfı, Fevzi Akkaya Vakfı, Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Vakfı, Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, Şahinler Vakfı, TADEV, Ahlat Kültür Eğitim Vakfı, Adnan Kahveci Vakfı, Rumeli Eğitim Vakfı, Ali Demir Vakfı, Yumlu Eğt. ve Kültür Araştırma Vakfı, Diyanet Vakfı, Türk Dil Kurumu, Kızılay Gençlik Müdürlüğü, Sağlık Eğitim Vakfı, Sema Yazar Gençlik Vakfı, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Tekfen Vakfı, Cafer Sadık Abalıoğlu, Marmara ve Yıldız Teknik Üniversitesi, İbrahim Çeçen Vakfı, Elginkan Vakfı, Sabancı Vakfı, Türk Petrol Vakfı, İş Dünyası Vakfı, İstek Vakfı, Taşkent Vakfı, Nuh Çimento Sanayi Vakfı bu kuruluşlardan bazılarıdır.

Çocuğu Okuyan Ailelere Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerimiz haricinde Türkiye’nin dört bir yanında eğitim gören okul öncesinden yüksek lisans eğitimine kadar her seviyede öğrenciye para yardımı yapan vakıf, burs, holding, Devlet kurumu, dernek, iş adamları ve yüzlerce hayırsever vatandaş bulunmaktadır. Her kuruluşun öğrenci yardım parası başvurusu  şartları ve verdiği burs miktarı kuruluşun bütçe olanakları dahilindedir.

Öğrencilere Para Yardımı

İlkokul Öğrencilerine Para Yardımı

Burs veren kurum ve kuruluşlar ile tüm özel/tüzel kişileri gönülden tebrik eder, maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimizin para yardımı için bu kuruluşlara başvurmalarını tavsiye ederiz. Hükumet bu yıl üniversite öğrencilerine iş imkanı sağlamayı amaçlıyor.  Buna göre 100 bin üniversiteliye asgari ücret maaş ile iş verilecek. Üniversite Öğrencilerine Devletten İş İmkanı isimli haberimizden ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Kyk tarafından verilen geri ödemesiz destekte herhangi bir problem bulunmasa da, KYK’dan kredi alan gençlerimizin ileride bir iş sahibi olamamaları durumunda geri ödemeler konusunda birçok problem yaşandığını görmekteyiz. Bu kapsamda öğrencinin kyk kredisinin geri ödenmesi gerektiğini ve geri ödeme programını inceleyerek başvuru yapmasının ve çektiği parayı bu kapsamda kullanması uygun olacaktır.

2018 Yılında Öğrencilere 821 TL. Para Yardımı Yapılıyor..

Öğrencilere 821 TL. Para Yardımı Yapılıyor..

Pandemi Dönemi Öğrencilere Eğitim Yardımı Talebi e-Devlet

Eğitim- öğretim yardımı talebini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için e-devlet şifrenizi ve TC kimlik numaranızı buradan yazarak başvuru yapabilirsiniz. Eğitim yardımı sorgulama için tıklayınız.

Öğrenci Yardım Parası Başvurusu Şartları

 • Türk vatandaşı olmak yardım alabilmenin ilk şartıdır.
 • Ödeme maaş şeklinde olmayıp, ailenin ekonomik durumuna göre düzenlenmektedir. Ekonomisi düzelen ailenin öğrenci desteği kesilir.
 • Her aile bir kez bu yardıma başvuru yapabilir.
 • Destek alan öğrenci aileleri SYDV tarafından 6 ayda bir kez olmak üzere denetleme tabi tutulurlar. Bu denetleme esnasında görevliler tarafından bir rapor hazırlanır. Rapor içeriğinde belirtilen esaslar dahilinde yardımın devam etmesine veya son bulmasına karar verilir.
 • Aile ve sosyal politikalar bakanlığı okuyan çocuk yardımı adı verilen destekte bu destekten ibarettir. Bunun haricinde ayrı bir paket yoktur.
 •  Lise veya üniversite düzeyindeki öğrenciye en az 456,00 TL. olmak üzere en fazla ise 821,00 TL. maddi yardım yapılmaktadır.
 • Maddi destek ailenin geçimini sağlaması için değil, öğrencinin eğitim masraflarını karşılaması amacıyla yapılmaktadır. Maddi desteğe ihtiyaç duyan aileler diğer ihtiyaçları için SYDV’na başvuru yapabilirler.
 • Öğrencilere verilen SED yardımına icra yolu ile kesilemez. İcra işlemi uygulanamaz.
 • Öğrencinin 6 aylık süre içerisinde veya bu süreden önce veya sonra maddi desteğe ihtiyacı olmadığı anlaşılması durumunda derhal destek kesilmektedir.
 • Öğrencilere Maddi Yardım Başvuru Şartlarını taşımamasına rağmen, yanlış beyanda bulunarak haksız ödeme alan kişilerin aldıkları ödemeler yasal faizleri ile birlikte tahsil edilir.

Genel seçimlerden sonra çocuğu okuyan ailelere para desteğinin daha da artacağından bahsediliyor. Hatta bu yardımın ilköğretim, orta öğretim ve lise öğrencileri için aylık belirlenen bir miktardan daha az olamayacağı gelen haberler arasında yer alıyor.

Öğrencilere Sed Para Yardımı 2020

Eğer 2020 Eğitim ve Öğretim Döneminde Sed Yardımı almak istiyor iseniz, Okuyan Öğrencilere SED Yardımları isimli içeriği okumalısınız. Öğrenci yardım parası sorgulama işlemini buradan yapabilirsiniz.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversite okuyan talebeler için Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar olduğunu biliyor muydunuz?

2020 eğitim ve öğretim döneminde bilindiği üzere Devlet tarafından Lise öğrencilerine verilen özel okul teşvikleri kaldırıldı. 10. Sınıftan devam eden öğrenciler bu yardımdan yararlanmaya devam etse de, 9. sınıfa başlayan öğrenciler teşvik alamayacaklar.

Bu yıl binlerce aile teşviklerin açıklanmasını büyük bir umutla bekliyor. Bakanlık henüz net bir açıklama yapmadı ancak sitemizi takip ederek açıklamaya ilişkin önemli bilgileri güncel olarak alabilirsiniz. 2020 eğitim ve öğretim döneminde de maddi yardım veren kurum ve kuruluşlara başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Aylık 0,37 faizli 200 bin TL. limitli Kefalet destekli kredi başvurusu yapmak ister misiniz? Esnaf kefalet kredi hesaplama sayfasını ziyaret ediniz!Yorumlar
 1. Avatar Emine Kandazoğlu dedi ki:

  Slm kizim okuyor 10 sınıfta esimden ayriyim kizim benimle yasiyor kanser hastasiyim evim kira cok zor geciniyorum babasi baskasiyla evli bir gelirim engelli maaşım

 2. Avatar Ebru dedi ki:

  2tane cocugum var egıtımleri icin destege ihtiyacım var bızede yardım edebılırmısınız

 3. Avatar Maşide gümüş dedi ki:

  Lütfen benimde 2 ögrencim var tablet yada bilgisayara ihtiyacımız var …bizede yardım edebilecek hayır sahibi varmı lütfen yardımcı olun

  1. Avatar Tugba dedi ki:

   Cok zor durumdayiz gecinemiyoruz her turlu yardima ihtiyacim var lutfen yardim edin

1 146 147 148