fbpx

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2022 (Her Öğrenciye 1.611 TL)

Devlet ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere ve maddi durumu olmayan ailesine eğitim yardımı yapıyor. 2022 yılı eğitim-öğretim yılında okuyan öğrencilere yapılan devlet desteği ve para yardımları ile ilgili tüm desteklerin ne kadar olduğunu, başvuru şartlarını ve nasıl alındığını içeriğimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2022 (Her Öğrenciye 1.611 TL)

2022 Öğrenci parası, başta öğrenciler olmak üzere eğitim gören ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin tümünün ilgilendiği fiyatlardır. Bu konuda Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2022 yılında nasıl yapılır, Lise, ilkokul, orta okul, üniversitede okuyan öğrenciye devlet para yardımı nedir, nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir, ne kadar yapılır, e-devlet okul parası başvuru formu hakkında merak ettiklerinizi detaylarıyla bilgilendiriyoruz. Okuyan öğrencilere 1000 TL. pandemi yardımı, Şehit Gazi çocuklarına eğitim öğretim yardımı, YKS, SED, ŞEY, SGK Para Yardımı Başvurusu 2022 hakkında merak edilen başvuru şartları ve detaylar içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrencilere okul para yardımı çocuğu okuyan ihtiyaç sahibi ailelere ve velilere yapılan bir ödeme çeşididir. İhtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim ve okul masrafları nedeniyle okulu bırakmaması ve okullarına devam edebilmesi için yardım parası olarak bilinir.

Okul yardım parası almak isteyen öğrencilerin aileleri ise gerekli kurumlara yardım başvurusu yapması gerekmektedir. Kaymakamlıklara Bağlı SYDV’lere ve il meclisine okul parası başvuru dilekçesi ile yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek diğer şartları da sağlayarak başvuru yapılmalıdır.

Yardım başvuru dilekçesini alan il meclisleri ise aile hakkında gerekli incelemeyi yaparak kişilere herhangi bir ödenek verilip verilmeyeceğine karar verir. Olumlu olması halinde devletin öğrencilere verdiği yardımdan yararlanması mümkündür.

Okul yardımı başvurusu yapılabilecek kurum ve kuruluşlar aşağıdaki gibidir:

Bu kurum ve kuruluşlar aracılığı ile okuyan öğrencilere eğitim yardımları, gerçekten ihtiyaç sahibi olan ailelerin okuyan çocukları için burs ve kredi olarak aylık olarak değişen miktarlarda verilir.

2022 yılında devletin öğrencilere verdiği diğer para yardımları aşağıdaki gibidir:

Öğrencilere Maddi Yardım Başvurusu Şartları Nelerdir?

Öğrencilere maddi yardım başvurusu yapmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir. Zor koşullarda yaşayan ailelerin ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve lisans eğitim gören çocuklarına, eğitim ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla eğitim öğretim yardımı verilir.

İhtiyaç sahibi aileler, okuyan öğrencilere okul yardımı yapan Kaymakamlıklara ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı gibi kuruluşlara, muhtaçlık belgeleri ve diğer gerekli evraklar ile başvuru yaparak çocukları için okul yardım parası alarak çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Öğrencilere Maddi Yardım Ne Kadardır?

Öğrencilere 2022 yılında maddi yardım lise ve üniversite öğrencisi için çeşitli kurumlardan en az 50 TL en fazla 5.394 TL aralığında eğitim öğretim yardımı yapılmaktadır.

2022 yılında Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımları İlkokul, lise, Üniversitede okuyan öğrenciler için aşağıdaki miktarlarda yapılır:

Para Yardım TürleriÖğrenci Yardım Miktarları (TL)Yardım Alacak Kişiler
SED Öğrenci YardımıDevlet tarafından Okuyan öğrencilere SED adı altında 1259 TL’ye kadar para yardımı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılır. Devletin öğrencilere okul yardım parası desteği 787 TL ile 1611 TL arasında değişmektedir. 2022 öğretim yılında devletin öğrencilere verdiği para yardımı miktarları; her lise ve üniversite öğrencisi için aylık 1417,47 TL ve ortaöğretim öğrencisi için aylık 1.259 TL, ilkokul öğrencilerine ise aylık 1181,23 TL öğrenim yardımı ödemesi yapılmaktadırİhtiyaç sahibi aileler ve okuyan çocukları
ŞEY Öğrenci yardımıAile ve Sosyal politikalar Bakanlığı tarafından ŞEY kapsamında kız ve erkek çocuklara 50 TL ve 75 TL arasında yardımlar yapılır.İhtiyaç sahibi aileler ve okuyan çocukları
Sen Oku Diye Eğitim yardımı İstanbul’da oturan ve okuyan öğrenciler İBB’nin düzenlediği Sen Oku Diye proje kapsamında 300 TL eğitim desteği vermektedir. Sen Oku Diye Eğitim Desteğine başvuru yapabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.İhtiyaç sahibi aileler ve okuyan çocukları
Engelli Öğrencilere eğitim yardımı Engelli Öğrencilere KDV hariç bireysel için 862 TL, grup eğitimi için de 241 TL Özel Eğitim Desteği verilir.İhtiyaç sahibi aileler ve okuyan çocukları
Şehit, harp/ vazife malullerinin çocuklarına SGK Eğitim yardımŞehit çocukları harp/vazife malullerinin hem kendileri hem de İlköğretim Ortaöğretim yükseköğretimde öğrenim gören çocukları için 2.697 TL- 5.394 TL arasında eğitim-öğretim yardımı yapılmaktadır.İhtiyaç sahibi aileler ve okuyan çocukları
KYK Bursu yardımıKYK bursu yükseköğretim öğrencilerine Aylık 650 TL yapılır.
Yüksek Lisans öğrencilerine 1.300 TL ve Doktorada 1.950 TL olarak yapılır
Burs almaya hak kazananlar
Pandemi öğrenci yardımı 1000 TL pandemi yardımı olarak kırtasiye, eğitim ve okul malzemeleri yardımı yapılır. Kırtasiye, eğitim ve okul malzemeleri yardımını almak içinİhtiyaç sahibi aileler ve okuyan çocukları
Üniversite bursu2022 eğitim ve öğretim yılında her üniversite öğrencisi için aylık 300 TL ve açık öğretim öğrencisi için de aylık 90 TL öğrenim yardımı yapılmaktadır. Burs almaya hak kazananlar
VGM Yabancı uyruklu öğrencilere burs yardımıYabancı uyruklu öğrencilere 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 600 TL burs verilir.Burs almaya hak kazananlar
Üniversite öğrencilerine VGM burs maddi yardım Eğitim Yardımı almaya hak kazanan öğrencilere eğitim yardımı aldıkları süreler içerisinde her eğitim döneminde 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, ) süreyle 400 TL eğitim yardımı yapılmaktadır. Burs almaya hak kazananlar
Lise öğrencilerine VGM burs maddi yardım Eğitim Yardımı almaya hak kazanan öğrencilere eğitim yardımı aldıkları süreler içerisinde her eğitim döneminde 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 100 TL eğitim yardımı yapılmaktadır. Burs almaya hak kazananlar
Kaymakamlık (SYDV) öğrenci yardım parasıKırtasiye yardımıİhtiyaç sahibi okuyan çocuklara
Öğrenciye taşımalı eğitim yardımı 1.3 milyon öğrenci taşımalı eğitim, yemek yardımı alacak, destekleme yetiştirme kurslarına kaynak aktarılacak, ücretsiz kitap dağıtımı, özel okul desteği sürecek.İhtiyaç sahibi okuyan çocuklara
Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı 2022

2022 Şehit ve Gazi Çocukları SGK Eğitim-Öğretim Yardım Parası Ödeniyor

SGK tarafından 2022 yılında Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim Yardım Parası veriliyor. Şehitlerin çocuklarının ve harp/vazife malullerinin hem kendileri hem de çocukları için 2022 eğitim öğretim yardımı başvurusunda bulunan ailelerin ilkokul, lise ve üniversitede okuyan çocuklarına 2.697 TL ila 5.397 TL eğitim yardımı yapılıyor.

Bu kapsamda 2022 Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim Yardım Parası aşağıdaki gibidir:

 • İlköğretim için 2.697 TL,
 • Ortaöğretim için 4.045 TL,
 • Yükseköğretim için 5.394 TL
 • Öğrenciler için toplam 19.501 öğrenciye 73.6 Milyon TL okuyan öğrencilere eğitim-öğretim yardımı 22 Ekim Cuma günü ödeme yapıldı.
Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2022 (Her Öğrenciye 1.611 TL)
19.501 öğrenciye 73.6 Milyon TL okuyan öğrencilere eğitim-öğretim yardımı 22 Ekim tarihinde ödeme yapıldı.

Şehit çocuklarına, Harp/vazife malulleri ve çocuklarına, müracaata gerek kalmaksızın 2022 Eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri:

 • 4/a ve 4/b statüsünden aylık alan hak sahiplerinin ödemeleri banka hesaplarına,
 • 4/a ve 4/b statüsünden aylık almayan hak sahipleri ile 4/c statünden aylığını Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Burganbank, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, Ing Bank, İş Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT şubelerinden alanlar için aynı banka şubesine,
 • Aylığını bu bankalar dışındaki bankalardan alanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine gönderilecek olup, hak sahiplerinin veya yasal temsilcilerinin, T.C. kimlik numaraları ile bankaya müracaat etmeleri halinde ödemeleri gerçekleştirilecektir.

Ayrıca, https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ linki üzerinden T.C. Kimlik numaraları ile eğitim ve öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine ulaşılabilecektir.

SGK Eğitim Yardımı Başvurusu e-Devlet Nasıl Yapılır?

Şehit, harp/vazife malullüğünü gerektiren nedenlerle harp/vazife malulü olan personelin Dul/yetimlerine ya da kendilerine, SGK tarafından Ek Ödeme ve Öğrenim Yardımı yapılır. aylık bağlanmasına esas olan tarihten geçerli olmak üzere, başvuru tarihini izleyen yılın en geç ilk üç ayı içinde ve takip eden her yıl ek ödemeden yararlanmak isteyen Vazife malulleri ve şehit yakını Öğrenciler 2022 eğitim ve öğretim yılı için yardımı başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile SGK sayfasında ki ”Eğitim Öğretim Yardımı Talebi‘ sayfasından yapmalıdır.

e-Devlet öğrenci yardım başvurusu adresi

Devletin öğrencilere verdiği para yardımı başvuru formu e-devlet üzerinden doldurulur.

Okul yardımı almak isteyenler öncelikle e-Devlet üzerinden ön başvuru formunu doldurarak, başvuruda gerekli belgeler ilgili kuruma bildirildikten sonra başvuru sahibi aile hakkında kurum tarafından soruşturma ve değerlendirme yapılır. Yapılan soruşturma sonrasında tüm şartları taşıyan ailelere okul yardım parası bağlanır.

SGK Eğitim-Öğretim Yardımı Sorgulama 2022

SGK tarafından şehitlerin çocuklarının ve harp/vazife malullerinin hem kendileri hem de çocuklarına verilen eğitim ve öğretim yardım parası yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bu yılda öğrencilere verilecek.

Eğitim ve öğretim yardımı sorgulamasını uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ linki üzerinden yapabilirsiniz.

Sorgulama ekranına 11 haneli T.C kimlik numarası ve doğum tarihi ile istenen iki haneli bilgiler girilerek sorgula butonuna tıklanmalıdır. Bu şekilde kişi adına yatacak olan eğitim ve öğretim yardımını sorgulayabilir.

VGM Lise, YKS, Üniversite Okuyan Öğrencilere Para Yardımı Ne Kadar?

VGM tarafından lise, Üniversite ve yabancı uyruklu öğrenciler için eğitim yardımı almaya hak kazanan şartını sağlamaları halinde eğitim yardımı aldıkları süreler içerisinde her eğitim döneminde 8 ve 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) boyunca 100 TL, 400 TL, 600 TL eğitim yardımı yapılmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla, Meb’e bağlı resmi ve örgün ilkokul, ortaokul ve liselerde, üniversite okuyan öğrencilere eğitim yardımı verilmektedir. VGM tarafından Lise ve Üniversite Okuyan Öğrencilere Para Yardımı tutarları aşağıdaki gibidir:

Öğrenci GruplarıÖdeme DönemiBurs süresiÖdeme Tutarı
Lise öğrencileri(Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) 9 ay100 TL
Üniversite öğrencileri(Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) 8 ay400 TL
Yabancı Uyruklu Öğrencileri(Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) 8 ay600 TL
VGM lise, Üniversite ve Yabancı uyruklu öğrencilere verilen Burs Miktarları

Devletin Öğrencilere Verdiği 1611 TL SED Para Yardımı

Okuyan Öğrencilere 787 TL ile 1.611 TL Arası SED Maddi Yardımı Devlet tarafından zor durumda olan ailelere sosyal ekonomik destek yardımı olarak her yıl Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hesaplanarak ödenmektedir. 2022 yılı için Devletin öğrencilere okul yardım parası desteği 787 TL ile 1.611 TL arasında değişmektedir. Bu yardım SED yani Sosyal Ekonomik Destek olarak bilinen yardımdır.

SED Desteği ile her öğrenciye 1.611 TL maddi yardım ödeme tarihleri OCAK ayı için belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca ortalama olarak her öğrenciye 1.611 TL maddi yardım yapıldığını açıkladı. 2022 yılında Ocak ayında öğrencilerimize 170 MİLYON TL maddi yardım yapılacaktır. 2022 yılı Ocak ayında ödemeler 15 Ocak 2022 tarihine kadar yatırılıyor. İlköğretim, Ortaöğretim ve Lise öğrencilerinin bu destek faydalanmaları için gerekli şartları, başvuru koşullarını Öğrencilere SED Yardımı isimli içerikten öğrenebilir.

Devlet tarafından lise yada üniversitede okuyan öğrencilere en az 787 TL, en fazla ise 1 TL maddi yardım yapılmaktadır. Sosyal ekonomik desteği yalnızca öğrencinin eğitim ve öğretim masraflarını karşılanabilmesi amacıyla verilir. Devletin üniversite öğrencilere verdiği para yardımı başvurusu e-devlet üzerinden turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkinden başvuru gerçekleştirmelidir.

SED Okul Yardım Parası Ne Kadardır?

Maddi zorluklar nedeni ile çocuklarının okul giderlerini karşılamada güçlük çeken ailelere SED adı altında İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan Eğitim Yardımı Ödemeleri her yıl farklı oranlarda ödenir. İhtiyaç sahibi ailelere eğitim yardımı çocuk başına 1.611 TL‘ye yükselmiştir.

SED hizmetinde çocuk başına ödenen destek tutarları aşağıdaki gibidir:

SED Yardım Ödemeleri Eğitim Grupları Destek Oranları Destek Tutarı
Okul öncesi çocuklara%50787,48 TL
İlköğretime Devam eden Çocuklara%751181,23 TL
Orta öğretime devam eden çocuklara%801.611 TL
Orta öğretim seviyesinde olup okula devam etmeyen çocuklara%50787,48 TL
Yüksek öğretime devam eden çocuklara%901417,47 TL
Kuruluş bakımından ayrılan İŞSİZ gençlere%40629,99 TL
SED YARDIMI ÖDEME MİKTARLARI 2022

SED Öğrenci Yardım Parası Nasıl Alınır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin okul okuyan çocukları için ailelere SED yardımı başvuru işlemleri her ilde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine veya bağlı bulunan Sosyal Hizmet Merkezlerine şahsen olarak bir dilekçe ile yapılmaktadır.

Maddi sıkıntılar sebebi ile çocuklarının okul yaşam giderlerini karşılamada zorluk çeken ailelere Sosyal Ekonomik Destek adı altında devlet tarafından sağlanan eğitim yardımı sağlanır. İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerini kapsayan Eğitim Yardımı Ödemeleri her yıl farklı oranlarda ödenmektedir. Aylık ödemeler halinde eğitim yardımlarının yanında devlet SED yardımları da yapmaktadır. Öğrenci okul yardım parası almak için size en yakın Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na, SYDV giderek dilekçe ile okul yardım parası alabilirsiniz. Kaymakamlık binalarında hizmet veren SYDV’larına giderek bizzat devletin verdiği eğitim yardımlarına başvuru yapmanız gerekir. Eğitim yardımı talebi için ailenin kimlikleri ile aşağıdaki belgeleri götürerek başvurularını tamamlamaları gerekir.

Öğrenciye Para Yardımı Başvurusu Şartları

Öğrencilere SED yardımı başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

 • TC. vatandaşı olmak,
 • Ailenin maddi durumunun kötü olması,
 • Hane halkı gelirinin asgari ücretten düşük olması,
 • İlave gelir kaynaklarının olmaması,
 • 6 ayda 1 defa gelir kontrolünden geçilir ve gelir durumunun değişmesi durumunda bağlanan yardım kesilir.
 • Eğitim yardım parası hane başına değişir ve okuyan çocuk başına verilir.
 • Çocukların eğitim hayatını sürdürmeleri gereklidir.
 • Okulda devamsızlık yapılmaması gerekir.
 • Okul açık olduğu sürece yardım yapılır.

SED 2022 Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Aileden başvuru yapacak kişinin ve öğrencilerin kimlik kartları,
 • Öğrenci belgesi,
 • Sağlık raporu,
 • Fakirlik kağıdı,
 • Ev kira ise kira sözleşmesi,
 • Hanede yaşayan fertlerin kimlik fotokopisidir.

E-devlet sisteminden online olarak öğrenci yardım başvurusu haricinde Kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına da başvuru yapılabilmektedir. Başvuru haricinde başvuru durumu sorgulama işlemlerinizi de e-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

Şartlı Eğitim Yardımı (ŞEY) Desteği 2022 Tutarları Ne Kadardır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı SYDV’ler aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin okuyan kız ve erkek çocuklarına Şartlı Eğitim Yardımı (ŞEY) Desteği verilir. Şartlı Eğitim Yardımı sadece okulun açık olduğu aylarda verilmektedir. 2 ayda bir yapılan öğrencilere para yardımları ise aşağıdaki gibidir:

İLKÖĞRETİMORTA ÖĞRETİM
ERKEKKIZERKEKKIZ
45 TL50 TL55 TL75 TL
Öğrencilere Para Yardımı Devlet Desteği
75-50 TL ŞEY YARDIMI
 • İlköğretime giden erkek öğrenci için aylık 45 TL
 • İlköğretime devam eden kız öğrenci için aylık 50 TL
 • Ortaöğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 55 TL
 • Ortaöğretime giden kız öğrenci için aylık 75 TL olarak verilmektedir.
 • Öksüz yetim çocuklara ise aylık 150 TL destek verilmektedir.
Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2022 (Her Öğrenciye 1.611 TL)
ŞEY yardımı

Öğrencilere Şartlı Eğitim Yardımı Ne Zaman Ödeniyor?

Öğrencilere (ŞEY) maddi yardım Şey ödemeleri her yıl Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül ve Kasım aylarında yapılıyor. Ödeme tarihleri Tc.kimlik numarasına göre ayın 24 ve 28’i arasında yapılıyor.

Tc.Kimlik numarasına göre öğrencilere şartlı eğitim para yardımı ödeme tarihleri:

 • 0 olanlar ayın 24’ünde, (24 Ocak, 24 Mart, 24 Mayıs, 24 Temmuz, 24 Eylül, 24 Kasım)
 • 2 olanlar ayın 25’inde, (25 Ocak, 25 Mart, 25 Mayıs, 25 Temmuz, 25 Eylül, 25 Kasım)
 • 4 olanlar ayın 26’sında, 26 Ocak, 26 Mart, 26 Mayıs, 26 temmuz, 26 Eylül, 26 Kasım)
 • 6 olanlar ayın 27’inde (27 Ocak, 27 Mart, 27 Mayıs, 27 Temmuz, 27 Eylül, 27 Kasım)
 • 8 28’inde, ayın (28 Ocak, 28 Mart, 28 Mayıs, 28 Temmuz, 28 Eylül, 28 Kasım)
 • Ödeme tarihi Cumartesi gününe denk gelenler Cuma günü,
 • Ödeme tarihi Pazar gününe denk gelenler Pazartesi günü ödemelerini alabilir.

Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile Sosyal Hizmetler Bakanlıklarınca öğrenciler için ayrılan yardımları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada aracılık eden Kaymakamlıklar öğrencilere her yıl olduğu gibi 2022 eğitim öğretim dönemi başında hem maddi yardım hem de kırtasiye yardımı desteği veriyor.

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2022 (Her Öğrenciye 1.611 TL)
SYDV Eğitim metaryeli (kırtasiye) yardımı

Kaymakamlık öğrenci yardımı parası başvurusu şahsen velinin kaymakamlık binalarında bulunan SYDV’lere yani Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru dilekçesi ile yapılır. Kaymakamlık tarafından verilen eğitim yardımı almak isteyenler bulundukları il veya ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına şahsen kimlikleri ile gitmelidir. Kaymakamlıktan verilecek başvuru formunu doldurup teslim ettikten sonra gerekli inceleme sonra ödemeniz yapılır. Başarılı öğrencileri destekleyen kaymakamlık yardım parası başvurusu yapan ve değerlendirme sonucunda müracaatı onaylan öğrenciler ödemelerini PTT şubelerinden alabilirler.

Kaymakamlık Öğrenci Yardım Parası Nasıl Alınır 2022

Öğrencilere okul yardım parası almak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan SYDV’lere ve İl Müdürlüklerine gidilmelidir. Gerekli evraklar ile başvuru dilekçesi verip yardım talebinde bulunarak, başvuru şartlarının sağlanması halinde öğrenci yardım parası alınır.

Özel mesleki ve teknik lise öğrencilerine verilecek destek Tutarları Belirlendi

2022 Eğitim Öğretim Yılında Organize Sanayi Bölgeleri İçinde ve Organize Sanayi Bölgeleri Dışında Açılan Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Öğrenim Gören/Görecek Öğrenciler İçin Eğitim ve Öğretim Desteği Verilmesine İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete‘de yayımlandı.

Buna göre, organize sanayi bölgeleri dışında açılan özel mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrenim gören öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği verilen alanlar ve tutarları şöyle belirlendi:

“Biyomedikal cihaz teknolojilerinde 6 bin 585 lira,

 • Denizcilikte 7 bin 186 lira,
 • Elektrik-elektronik teknolojisinde 7 bin 549,2 lira,
 • Endüstriyel otomasyon teknolojilerinde 7 bin 186 lira,
 • Gıda teknolojisinde 6 bin 739,2 lira,
 • Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığında 5 bin 984,
 • İnşaat teknolojisinde 6 bin 585 lira,
 • Kimya teknolojisinde 7 bin 63 lira,
 • Makine teknolojisinde 7 bin 549,2 lira,
 • Makine ve tasarım teknolojisinde 7 bin 210 lira,
 • Motorlu araçlar teknolojisinde 7 bin 775,
 • Radyo-televizyonda 6 bin 674 lira,
 • Tarımda 7 bin 775 lira,
 • Tasarım teknolojilerinde 5 bin 108,40 lira,
 • Uçak bakım alanında 6 bin 585 lira,
 • Yenilenebilir enerji teknolojilerinde 8 bin 20 lira.”

Organize sanayi bölgelerinde açılan özel mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrenim gören öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği verilen alanlar ve destek tutarları ise şöyle tespit edildi:

“Bilişim teknolojilerinde 5 bin 500 lira,

 • Biyomedikal cihaz teknolojilerinde 7 bin 355 lira,
 • Elektrik-elektronik teknolojisinde 8 bin 815 lira,
 • Endüstriyel otomasyon teknolojilerinde 8 bin 558 lira,
 • Gıda teknolojisinde 7 bin 674 lira,
 • Kimya teknolojisinde 8 bin 420 lira,
 • Makine teknolojisinde 8 bin 13,6 lira,
 • Makine ve tasarım teknolojisinde 8 bin 625 lira,
 • Metal teknolojisinde 8 bin 420 lira,
 • Mobilya ve iç mekan tasarımında 7 bin 613 lira,
 • Moda tasarım teknolojilerinde 6 bin 359 lira,
 • Motorlu araçlar teknolojisinde 9 bin 215 lira,
 • Plastik teknolojisinde 8 bin 470 lira,
 • Tasarım teknolojilerinde 5 bin 810,4 lira,
 • Tekstil teknolojisinde 8 bin 23 lira,
 • Tesisat teknolojisi ve iklimlendirmede 7 bin 489 lira,
 • Yenilenebilir enerji teknolojilerinde 9 bin 215 lira.

Eğitim ve öğretim desteği, belirlenen alanların dallarında eğitim görecek öğrencilere de uygulanacak.

Tebliğ, 2022 eğitim öğretim yılı için geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Öğrencilere Para Yardımı Yapan Holdingler İş Adamları ve Dernekler

BelediyelerAhmet Yesevi Vakfı
KYKDarendililer Eğitim Vakfı
TEVİstanbul Teknik Üniversitesi
Tubitakİstanbul Üniversitesi
Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı,Türkiye Milli Kültür Vakfı
MebBoğaziçi ve Galatasaray Üniversiteleri
İtoEsnar Vakfı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği,Fevzi Akkaya Vakfı
Çağdaş Eğitim Vakfı,Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Vakfı
Vehbi Koç Vakfı,Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı
Tekfen VakfıŞahinler Vakfı
Türk Diyanet VakfıTADEV
Adilcevaz Eğitim Kültür ve Dayanışma VakfıAhlat Kültür Eğitim Vakfı
Taşkent Vakfı, Atatürkçü Düşence DerneğiAdnan Kahveci Vakfı
Türk Eğitim VakfıRumeli Eğitim Vakfı
21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür VakfıAli Demir Vakfı
İstanbul Ticaret ÜniversitesiYumlu Eğt. ve Kültür Araştırma Vakfı
Alarko Holding,Diyanet Vakfı
Toplum Gönüllüleri VakfıTürk Dil Kurumu
Şahinler HoldingKızılay Gençlik Müdürlüğü
Birlik VakfıSağlık Eğitim Vakfı
Sema Yazar Gençlik VakfıSema Yazar Gençlik Vakfı
İzzet Baysal VakfıYaşar Eğitim ve Kültür Vakfı
Mehmet Zorlu VakfıTekfen Vakfı
Anadolu VakfıCafer Sadık Abalıoğlu
Akdere Yeni Sondurak Ulu Camii VakfıMarmara ve Yıldız Teknik Üniversitesi
Hüsnü Özyeğin Vakfıİbrahim Çeçen Vakfı
Afrika VakfıElginkan Vakfı
İstanbul Sanayi Odası VakfıSabancı Vakfı
İstanbul Ticaret OdasıTürk Petrol Vakfı
Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfıİş Dünyası Vakfı
Alarko Vakfıİstek Vakfı
Ahmet Yesevi VakfıTaşkent Vakfı
Darendililer Eğitim VakfıNuh Çimento Sanayi Vakfı
Öğrencilere Para Yardımı Yapan Holdingler, İş Adamları ve Dernekler Listesi

Okuyan Öğrencilere KYK Bursu ve Kredi Desteği Nedir?

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) tarafınca öğrencilere eğitim ve öğretim dönemlerinde burs ve kredi desteği verilmektedir. Öğrencilere burslar geri ödemesiz olarak veriliyorken, kredi ise eğitim ve öğretim yılı sona erdiğinde taksit halinde geri ödemeli olarak öğrencilere verilen bir destektir. Lisans öğrencilerine 650 TL, Yüksek Lisans öğrencilerine 1.300 TL ve Doktorada 1.950 TL olarak yapılır .

Engelli Öğrencilere Özel Eğitim Desteği Ne Kadardır?

Engelli Öğrencilere Özel Eğitim Desteği 862 TL’dir. Özel eğitime ihtiyaç duyan engelli öğrencilere Eğitim Desteği tutarları belirlendi. Resmi gazete’ de yayımlanarak belirlenen eğitim desteğini özel okul ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde verilen destekler, KDV hariç bireysel için 862 TL, grup eğitimi için de 241 TL olarak verilecektir.

Yorumlar

 1. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  Destek yardim öğrenciyim okumuyorum babam hasta çalışmiyor evde 3 aydir yardim destek nolursunuz annem hasta 8 senedir yatakta yatio piskolojik Hastası ilacini alamioz

 2. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  Öğrenciyim okumuyorum annem hasta yatıp yatakta babam calismio ben okulu cok seviyodum okumak benimde hakkimdi her gencin bi hayaliydi yardim edin nolur

 3. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Ben Işimyok evkiramıveremiyorum 3cocuk var kışlık elbisem alamıyorum acil beş memil

 4. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Anem hasta işim yok evkiramı veremiyorum 3cocuk var ehtiyacım var ışimyok evkiramıveremiyorum

 5. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Ben Işimyok evkiramıveremiyorum 3cocuk var ehtiyacını alamıyorum kışgeldi botlarını elbiselerini alamıyorum çok madulum

  1. Avatar of Kader damar Kader damar dedi ki:

   Esimden ayrıyım Evim kira hiç bir gelirim yok Allah için devletimden yardım bekliyorum oglumun okul ihtiyaçlarını karsılayamıyorum ne olur bana para yardımı istiyorum Allah ayağınızı tasa degdirmesin Rabbım sagolun

 6. Avatar of Guljan Guljan dedi ki:

  Merhaba yabancı uyruklu öğrenciyim annem ve kardeşlerim memlekette diş hekimliği okuyorum 1 sınıfım kira fatura okul parası derken okul için malzeme alamıyorum yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin maddi desteğe ihtiyacım var 🙏🙏🙏🙏🙏

 7. Avatar of Dursun Dursun dedi ki:

  Iyi günler ikitane çocuk okutuyorum herhangi Bi destek almıyorum eşim çalışmıyor eşimin aylesinemi sığındım bir göz odada kaliyom herhangi Bi destek alamıyorum onlardan yardıma ihtiyacım var çok ihtiyacım var yardım istiyorum

  1. Avatar of Guljan Guljan dedi ki:

   Merhaba yabancı uyruklu öğrenciyim annem ve kardeşlerim memlekette diş hekimliği okuyorum 1 sınıfım kira fatura okul parası derken okul için malzeme alamıyorum yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin maddi desteğe ihtiyacım var 🙏🙏🙏🙏🙏

  2. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

   Ben Işimyok evkiramıveremiyorum 3cocuk var kışlık elbisem alamıyorum acil beş memil

 8. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  4 çocuğum var eğitim yardımı istiyorum 7 yaşındaki oğlum ikinci sınıfa gidiyor okul yardımı almıyor kroket sil Furkan Bedir Ankara Keçiören Şehit Kubilay Mahallesi Sancaktepe ilkokul Kirada oturuyorum eşim inşaat işçisi çalışmıyor dört tane çocuğum var eğitim yardımı istiyorum

 9. Avatar of Dilan gunes Dilan gunes dedi ki:

  Benim cocugum okula baslamis egitim destegi istiyom esim calisamiyor yeni bebegim oldu lutfen yardim edin

 10. Avatar of Yeliz Biyiağaca Yeliz Biyiağaca dedi ki:

  Çocuk için yardım Orta okula gidiyor kızım

 11. Avatar of özlem arslan özlem arslan dedi ki:

  merhaba ben özlem arslan eşim calışmiyor 3tane cocuğum var 2si okula gidiyor okul formasını alamıyorum ihciyaclarını karşilayamiyorum cocuk veya okul parasını istiyorum

 12. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Merhabalar ben emine çalma çok fakiriz 6 çocuğum var hiçbirini okula gidemiyorlar eşim çalışmıyor kiracıyız kiramızı veremiyoruz ev sahibi bizi evden çıkartacak nolur yardım edin kurban olurum nolur😢😢😢😢😢😢😢😢😢😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 13. Avatar of Tuncay Tuncay dedi ki:

  İlk okul ve orta okula giden öğrencilerim var ve maddi durumum çok sıkıntılı bu konuda nerden yardım alabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim .bana yardım ci olun lütfen bi yol gösterin

 14. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Hangi ilde oturuyorsunuz

 15. Avatar of Gülizar cesur Gülizar cesur dedi ki:

  Oglum ünüversite ye gidicek eşim işsiz bankara çok borçumuz var Allah rızası için yardım edin eşim antidepresan kullanıyor kendine bişey yapıcak diye korkuyorum

 16. Avatar of Nisanur Avcı Nisanur Avcı dedi ki:

  Ben isitme engelliyim okul için yardım istiyorum

 17. Avatar of Nehir Nehir dedi ki:

  İki çocuğuma okul için yardım etmezseniz okutamam durumumuz yok yardım edin lütfen cocuklarım için biri lise biri orta okul gidecekler

 18. Avatar of Nehir Nehir dedi ki:

  Çocuklarıma okul yardım parası istiyorum durumumuz yok babaları yok iki cocugum var lütfen

  1. Avatar of fulya fulya dedi ki:

   bulundugun ilin ilce kaymakamına basvuru yapın size yardımcı olacaklardır

  2. Avatar of Ceren Ceren dedi ki:

   Bizde okuyoruz ama hiç destek alamadik

 19. Avatar of Emine Yalçın Emine Yalçın dedi ki:

  Cocuklarim 3tane okuyor taplet istiyoruz onlarin yok ödevini yapamiyorlar

 20. Avatar of REMZİYE AKYASAN REMZİYE AKYASAN dedi ki:

  4çocuğum var ikisi öğenci ikisi küçük yardlm istiyorum

 21. Avatar of Hülya Özel Hülya Özel dedi ki:

  Çocuklarim okula gidiyor kırtasiye mazemeleri virirseniz sevinirim eşim calismiyor

 22. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Çocuklarıma yardim desteği isterim 2 çocuğum var kırtasiye veya tablet

 23. Avatar of Büşra kaya Büşra kaya dedi ki:

  Bir tane çocuğum var tek ben calisiyorum Zor durumdayım yetişmiyor lütfen yardımcı olun

 24. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Benimde iki öğrencim var benim bildiğim durumu benimkinden çok iyi olan kişilerin öğrencileri tablet aldılar bizimkiler sadece bakakaldı bende çocuklarımın hakkını helal etmiyorum

 25. Avatar of Gulten Gulten dedi ki:

  Bende çocuklarıma destek istiyorum

 26. Avatar of Medine Medine dedi ki:

  Ben üç kardeşim büyük abim okuyamadı babam durumumuz olmadığı için birimizden birimizi okutamayacak lütfen ben bir kızolarak bana yardım edin yaşım küçük olduğundan için çalışamıyorum.

 27. Avatar of Beytullah YİĞiT Beytullah YİĞiT dedi ki:

  Babam blok görevlis
  İki kardeşiz kız kardeşiminde benimde tablet ya da bilgisayarımız yok
  İkimizde çok zorluklarla üniversiteyi bitirmeye çalışıyoruz
  Lütfen bir tablet bir bilgisayar istiyorum
  Allah razı olsun inşallah sizlerden çok teşekkür ederim
  Emeği geçen
  Herkese sağ olun
  Allah’a emanet olun

 28. Avatar of Pınar koştan Pınar koştan dedi ki:

  Benimde 3 tane çocuğum var ikisi okula gidiyo ama tablet yada bilgisayar olmadığı için giremiyolar bizede yardım edin hiç bir yardım bize gelmiyo bari bu gelsin çocuklarım derslerini yapsınlar

 29. Avatar of Şirvan Şirvan dedi ki:

  Iyi dönüş yaparsanız çok seviniriz

 30. Avatar of Şirvan Şirvan dedi ki:

  2 tane öğrencim var Muhtar insanlara tablet dağıtıyorsunuz bize muhtacız telefonumuz dandik telefondur çocuklarım ödevlerinden geri kalıyorlar ne bilgisayar var ne tablet var bize de bir el atın çocuklarımız geride kalmasınlar madem bu yardımlı çocuklar için yapıyorsanız muhtaç insanları yardım ediyorsanız bizde muhtacız çocuklarımıza da yardımcı olun okusunlar

 31. Avatar of Rukiye erkut Rukiye erkut dedi ki:

  Ben 2 senedir sınıfta kalıyorum fakirlik yuzunden 8 kardeşiz babam engeli annem hasta

 32. Avatar of Rukiye erkut Rukiye erkut dedi ki:

  Ben fakirlik yüzünden 2 kez sınıfta kaldım biz 8 kardeşiz babam çok ihtiyar engeldir annem hasta Allah aşkına yardım edin

 33. Avatar of Mizgin Akman Mizgin Akman dedi ki:

  Evim kira gelirim yok 4 tane çocuğum var 2 tane çocuğum öğrenci derslerinden çok geride kaldılar telefonum eski model ebayi kaldıramıyor çocuklarımin tablete ihtiyaçi var durumu olmayan ailelere tablet verilmeli ama nereye gittiysem yok durumu geliri yerinde olanlar tablet veriliyor lütfen çok ihtiyacımiz var

 34. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

  Oğlum liseye gidiyor çok mağdurdur çok ihtiyacım var ben annesiyim eşim evden kaçtı çok mağdurum Allah rızazı için yardıma çok ihtiyacım var 50tl

 35. Avatar of muhammet ince muhammet ince dedi ki:

  2 kardeşiz babanın işi pandemiden dolayı kapalı derslere giremiyoruz girmek için tablete ihtiyacımız var

 36. Avatar of muhammet ince muhammet ince dedi ki:

  eğitim için tablet istiyorum

 37. Avatar of Fatih Yildirim Fatih Yildirim dedi ki:

  Neden erkekler daha az yardım veriliyor. Erkekler daha mı az değerli kızlardan

 38. Avatar of Alim çifci Alim çifci dedi ki:

  2 tane okuyan çocuğum var 1 yıldır pandemiden dolayı iş yerimiz kapalı zor durumdayım

 39. Avatar of Perihan gülmez Perihan gülmez dedi ki:

  3 çocuğum var durumumuz yok gelirimiz çok az çocuklarımın istediklerini karşılayamıyorum nolur bana yardım edin çalışanımız yok

 40. Avatar of Şükran Şükran dedi ki:

  Ne olur 4cocuk annesiyim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 41. Avatar of Şükran Şükran dedi ki:

  4cocugum var onley eğitiminden faydalanıyoruz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 42. Avatar of Türkan Türkan dedi ki:

  Çocuğum 11.sınıfa gidiyo fakat pandeviden dolayı uzaktan eğimi için tablet veya leptop rica ediyorum

 43. Avatar of Ekrem koç Ekrem koç dedi ki:

  Sayın bakanım köyde yaşıyoruz onlayn eytime katılamıyoruz her hangibi bir cihaz yok yardım edin madur oluyoruz.

 44. Avatar of Fatma Yıldız Fatma Yıldız dedi ki:

  Ben 3 çocuk annesiyim eşim pandemiden dolayı aylardır çalışamıyor 3 çocugum da okuyor ama 3 de uzaktan egitime tablet olmadıgı için derslere katılamıyor allah rızası için bize yardımcı olabilirmisiniz

 45. Avatar of Sultan Akel Sultan Akel dedi ki:

  Çocuğum tablet istiyor sübyan okuluna gidiyor tabletten ders yapmak istiyor tabletten ama durumum olmadığı için alamıyorum okulda herkesin var benim çocuğun yok durumum olsa alicam ama malesef yok verirseniz duacnız oluruz

 46. Avatar of Ahmet Ay Ahmet Ay dedi ki:

  Ben 3 çocuğum var lütfen yardım verin ev interneti yok telefon yok tablet yok bilgisayar yok lütfen çocuklarım geride kalmasın

 47. Avatar of Eşim çalışmıyor biz derslere giremiyoruz rica etsek bize destek cıkarsanız çok iyi olur bir tablete ihtiyacımız var Eşim çalışmıyor biz derslere giremiyoruz rica etsek bize destek cıkarsanız çok iyi olur bir tablete ihtiyacımız var dedi ki:

  Eşim çalışmıyor tablete ihtiyacımız var lütven destek çıkın

  1. Avatar of Evin Evin dedi ki:

   Babam mahkum. Üç öğrenciyiz bir bebek kardeşimiz var . Elektrik faturanızı ödeyemiyor evde gıda yok mağduruz. Kiradayız kömürümüz yok bebek donuyor geceleri lütfen sesimizi duyun

 48. Avatar of Zeynep anlamaz Zeynep anlamaz dedi ki:

  Ben çalışmıyorum kizimin derse girmesi için tablet istiyorum çok tşk ederim

 49. Avatar of Zeynep anlamaz Zeynep anlamaz dedi ki:

  Ben çalışmıyorum kizimin derse girmesi için tablet istiyorum çok tşk ederim

 50. Avatar of Zeynep anlamaz Zeynep anlamaz dedi ki:

  Ben çalışmıyorum tablet alacak gücüm yok kızımın derse girmesi için sizden tablet istiyorum çok tşk ederim

 51. Avatar of ABDULKADİR ABDULKADİR dedi ki:

  Bende kızım için bir tablet istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

 52. Avatar of çilek demiral çilek demiral dedi ki:

  ben 15 yaşındayım lise öğrencisiyim 4 abim çalişıyo hepside sigortalı ama bizimle yaşamio ama kayıtları vanda kendileride bodrumda bize paralarını vermiolar 4 abimden biri bizi bakio oda evli bir cocugu var 2 yasında ama onun kazandıgı para bize yetmior ustelik abilerım sıgortalı oldu ıcınde benim ve 2 kardesımın maasını vermiolar ve bizde bir telefon var oda ablamın ne ben nede kardeslerım ebaya gıremıyoruz ben bazen ablamınla gırıom ama oda evlı herzaman veremez o yuzden lutfen bana ve kardeslerıme bir tablet verın rıca edıyorum ıhtıyascımız var kımse sesımızı duymuyo barı sız duyun tablet yardımına ıhtıyacımız var

 53. Avatar of Zekiye Zekiye dedi ki:

  Bana lütfen yardım edin derslerimden çok geri kaldım deneme sinavlarinıma giremiyorum bana 1 tablet verirseniz çok sevinirim şimdiden Allah razı olsun

 54. Avatar of Emine YILDIZ Emine YILDIZ dedi ki:

  Sigortamız yok eşim serbest meslek yapıyor 2 tane çocuğum var biri 6 sınıf diğeri 10 sınıf ihtiyaçımız var yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar

 55. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  Durumumuz yok eşim suçu olmadığı halde cezaevine girde suçsuz olduğu anlaşıldı selbes bıraktılar Allah’amı şükürler olsun. 7 ay kaldı bu sürede bizim durumumuz yoktu kolu komşumun yardımlarıyla ayakta durmaya çalışdık çıktı ama şimdide iş bulamadı evimiz kira faturalar 2 kız çoçuğum var biri 9.sınıfa gidiyor 15 yasında diyeride 4 yaşında küçük kızımın sağlık sorunları var hala konuşamıyor kendini ifade edemiyor bez ıslak mendil süt gibi şeylere ihyiyacımız var büyük kızım derslerine çalışmsı için bilgisaysar veya tablete ihtitacı var lütfen yardımcı olun.

 56. Avatar of Özgür kaya Özgür kaya dedi ki:

  5 çocuğum var üçüsüde öğrenci
  Kocam çalışmıyor kiradayım zor durumdayım .

 57. Avatar of Özgür kaya Özgür kaya dedi ki:

  Benim 5 tane çocuğum var üçüsüde okula gidiyor 2 kız 1 erkek kocam çalışmıyor ameliyatlı kiradayım zor durumdayım.

 58. Avatar of RUMEYSA bozdemir RUMEYSA bozdemir dedi ki:

  Lütfen ben öğrenciyim okula gidemiyoz malum derslerede 2 kardeş oldugumuzdan dolayi biz birlikte aynı saate geldiginde derslere katılımıyım bir bilgisayar veya tablette yardim ci olabilirseniz okuyabilecek bu sene 8 .sinif yardim ci olursanız sevinirim şimdiden cook tesekkurlerimi sunuyorum.

 59. Avatar of Reyyan şahin Reyyan şahin dedi ki:

  Tabletim yok lütfen tablet verin biz 4 kardeşiz benim bi küçüm ve ben orta okula gidiyoruz derslerime katılmıyorum bizede yardımcı olursanız sevinirim

 60. Avatar of Zaın Dakdouka Zaın Dakdouka dedi ki:

  Tablet lazim derslere girmek için lütfen destek verin

  1. Avatar of Zaın Dakdouka Zaın Dakdouka dedi ki:

   Çok lazim derslere çalışmak için

 61. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

  Tabletin yok derslere giremiyorum bu mesajıma annemin telefonundan gönderiyorum lütfennnnnnn ihtiyacım var 4 kardeşiz tabletini yok

 62. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

  Tabletin yok derslere giremiyorum

  1. Avatar of Esra Esra dedi ki:

   3 kardeşiz madi durumumuz yok canlı derslere katılamıyoruz hepimiz ayrı okularda okuyoruz lütfen bize tablet yada bilgisayar gönderebilirmisiniz

 63. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  4 çocuğum var 3 okuyor kayın pederimin evinde oturuyorum eşim tek çalışıyor çocuklar derslere bir iletişim olan tapletle katılıyor oda olmuyor biri giripte diyerleri giremiyor onlarada yardım eli uzatın lütfen çocuklarım için girmeyince sürekli ağlıyorlar bir anne olarak devlete tablet yardımı istiyorum yalvarıyorum

  1. Avatar of Mahmut Kocaoğlu Mahmut Kocaoğlu dedi ki:

   4cocuğum var 2 su okuyor çalışmıyorum eşim ev hanımı hiç bı gelirim yok çocuklar rım derslerini anesini telefonumdan yapıyor dersleri aynı. Saate denk geliyor oyüzden derslerinden geri kalıyorlar sizden rica ediyorum benim kızlarımada bir yardım eli uzatın onların da bir tableti olsun Allah rızası için

 64. Avatar of yılmaz yılmaz dedi ki:

  Biz 2 kardeşiz tabletimiz yok 1 yıldır akrabalarımızdan da kalıyoruz derslere girebilmeniz için sadece pazar günü eve geliyoruz Eskiden akrabalarımızdan katlı yorduk Şimdi o da yok teyzemler bilgisayarlarını söktüler halamında üç çocuğu var Sıra bize gelmiyor babam çalışmadığı için tablet alamıyoruz şehrim:batman\merkez okulum: Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu Lisesi abimin ise: Necip Fazıl Ortaokulu

 65. Avatar of Satı uğraç Satı uğraç dedi ki:

  2 kızım 1 bir oğlum var ebaya giremiyorum tablet istiyorum eşim ve ben çalışmıyorum

 66. Avatar of Derya baz Derya baz dedi ki:

  4kizim var ikisi okuyor derse giremiyorlar tablet istiyorum

 67. Avatar of Burhan bulut Burhan bulut dedi ki:

  Evde 3 kardeşiz ve canlı derse katılamıyoruz karnemize çok kötü bir şekilde yansıdı sizlerden ricam bize yardım etmeniz.

 68. Avatar of Kevser Kandemir Kevser Kandemir dedi ki:

  5 çocuğum var hepside okuyor eşimde yok iş kazasında öldü tablet istiyorum çocuklarım derse giremiyor önce Allah’tan sonra sizden istiyorum

 69. Avatar of Efekan. Bayrak Efekan. Bayrak dedi ki:

  Oğlum. Dersine. Giremiyor. Teplet. Allamadim. Sizden. Taplet. Basfurusu

  1. Avatar of Rumeysa özcan Rumeysa özcan dedi ki:

   Lütfen bana yardimci oln Allah rizasi icin imkanim yok cok magdurum

 70. Avatar of Gurbet bal Gurbet bal dedi ki:

  Evde 9kardeşiz eba girmemiz imkansızı neyapacaz bilmiyorum ve lütfen bizde istiyoruz

 71. Avatar of Yakup İnce Yakup İnce dedi ki:

  Evde 1 tane telefon var ve ebaya giremiyorum onun icin tablet yardımından yararlanmak istiyorum

 72. Avatar of songül songül dedi ki:

  Tablet yardımı istiyorum ebaya girme imkanım hiç yok olmadı da

 73. Avatar of Fehmi Fehmi dedi ki:

  Biz köyde yaşıyoruz köyün tepesinde yadoyoruz 4 kardeşiz terslerimiz çarpışıyor komşularımıza verdiler bizde hak ediyoruz

 74. Avatar of Emir Emir dedi ki:

  Canlı derse giremiyorum çünkü hiç ebaya girilmiyor.

 75. Avatar of Mehmet Emir yılmaz Mehmet Emir yılmaz dedi ki:

  Hiç canlı derse giremiyorum

 76. Avatar of Mustafa bayrıl Mustafa bayrıl dedi ki:

  4 çocoğum var canlı derslere giremiyoruz en küçüğü 1.sınıfa gidiyor sınıf okumakta çok zorluk çekiyor diyeri ortaokul 8.sınıf diyeri lise 1.sınıf diyerimiz ise lise. 2 sınıf canlı derslere giremiyoruz çocuklar derslerden çok geri kaldı tablet yardımında bulunursanız ALLAH sizden razı olsun tablete çok ihtiyacım ız var.

 77. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

  4 kardes bir telefondan derse giriyoruz cook ihtiyacimiz var dersler cakisinca hangimiz derse girecegimizi bilemiyoruz genelikle ben giriyorum ama kardeslerim giremiyor artik onlarda itiraz etmeye basladilar lutfen yardim edin.

 78. Avatar of Nilüfer kesen Nilüfer kesen dedi ki:

  İhtiyacımız var 2 çocugum var ama ders yapamıyorlar lütfen yardım edin

 79. Avatar of Hilal Arı Hilal Arı dedi ki:

  Bende 7 sınıfa yiyorum banada verin canlı derse giremiyorum

 80. Avatar of Esra aslan Esra aslan dedi ki:

  3 tane çocuğu var uzaktan eyitime çocuğum katılamıyor tablet yardımı yapmanızı rica ediyorum eyitimden geri kalmasın yardım edin Allah yardım edene razı olsun Gaziantep

 81. Avatar of volkan ogulen volkan ogulen dedi ki:

  4çocugum var ikisi bebek 2side 13 ile 14 yaşlarında tapletleri olmadıgı icin derslerini yapamamıyorlar taplet yardımı ederseniz cok seviniriz allah siz büyüklerimizden razı olsun

 82. Avatar of Nihat hasar Nihat hasar dedi ki:

  Ben öğrenciyim tablete ihtiyacım var ders çalışıyorum bana lütfen tablet gönderin

error: Content is protected !!