Devlet Destekli

Ziraat Bankası 2020 Traktör Kredisi 72 Ay Hesaplama

Ziraat Bankası 2020 Traktör Kredisi 72 Ay Hesaplama

Devlet köye yaşayan, köye dönüş yapmak isteyen ve traktör almak isteyenlere her zaman destek sağlamaya devam ediyor. 2020 yılında traktör hibesi adı altında bir paket açıklanmadı ancak, Ziraat Bankası Traktör Kredisi destekleri devam ediyor. Kamu bankası olan Ziraat; çiftçilere diğer bankalara oranlar daha uygun vade ve faiz koşulları ile kredi veriliyor. Bankaya ait faiz hesaplaması ve faiz oranları haberimizde yer almaktadır. Bunun haricinde, koç finans, Vakıfbank, Halkbank, Denizbank, TEB gibi bankalar da 72 Ay vadeli finansman sağlamaktadırlar.  Uygun dosya masrafı ve faiz oranları hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Mekanizasyon alanında verilen kaz ayak, pulluk, mibzer, ilaç makinesi, balya makinesi, saman makinesi, römork, kepçe, sap parçalama makinesi gibi gereçleri de satın almanız mümkündür.

Traktör Kredileri 72 Aya Çıkarıldı

Traktör kredisi veren bankalar içerisinde en uygun krediyi Ziraat vermektedir. Ziraat bankası en uygun kredi ve faiz koşulları ile çiftçilere kredi desteği vermeye devam ediyor. Banka değişken ve sabit olmak üzere 2 farklı kredi paketi ile karşımıza çıkıyor. Ziraat Bankası traktör kredisi  Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle İlgili Tarım ve Köyişleri Bakanlığından yayımlanan 2000/37 sayılı tebliğname ile veriliyor. Bu tebliğname Tarımsal mücadelede kullanılan alet ve makineler hariç, kredili satışı istenilen tarımsal mekanizasyon araçlarının deney ve denetimleri ile ilgili esasları belirlemek amacıyla hazırlanmıştır. Tebliğname gereğince, banka tarafından deneyi yapılan 2. el ve 0 km. traktörlere kredi veriliyor.

Bununla birlikte TKK ile Ziraat Bankasının verdiği faiz indirimli kredilerde ise,

 • 75 bin liraya kadar %50 faiz indirimi,
 • 75 bin liradan 250 bin liraya kadar %25 faiz indirimi uygulanıyor.
 • Genç çiftçi, 300 koyun vb projelerde ise traktör alımına hibe veya sıfır faizli kredi imkanı bulunmuyor.
Ziraat Bankası 72 ay vadeli traktör kredisi veriyor.

Ziraat Bankası 72 ay vadeli traktör kredisi veriyor.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Hesaplama 2020 Faizleri

Ziraat Bankası traktör kredisi faiz oranı bu yıl için öğrenildiğine göre yıllık %6’dır. Faiz oranları değişmez ise yüzde 6 oranı ile Ziraat Bankasından kredi alabilirsiniz. Banka bu krediyi yatırım kredisi amacıyla vermektedir. Bu faiz oranı da aylık %5 oranına gelmektedir. Örnek olmak kaydıyla aşağıda hesaplama yapılmıştır. %0.50  faiz oranı ile 36 ay taksitli kredi kullanmanız durumunda aylık ödemeniz gereken tutar 1,550 TL. civarında olacaktır. 55-56 bin lira civarında olacaktır. Ayrıntılı bilgi için banka şubelerine başvurabilirsiniz.

 • Eğer alacağınız model 75 bin liranın altında ise, veya 75 bin liradan az paraya ihtiyacınız var ise, %50 indirimli ,
 • 75.000-250.000 TL. arasında ise yüzde yirmibeş indirimden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sabit Faizli Traktör Kredisi

T.C. Ziraat Bankası yeni ve kullanılmamış traktörler için, Bankanın anlaşmalı bulunduğu firmalar ve bu firmaların bayilerinde satılmakta olan sıfır km. ve kullanılmamış traktörler için yıllık %6 faiz oranı ile kredi veriyor. Kredi geri ödemesi yılda bir defa, altı ayda bir ve üç ayda bir ödenebiliyor. Traktör için verilmekte olan azami kredi miktarı ise traktöre ait fatura tutarının %75 i oranında verilebiliyor. Bu krediden yararlanmak isteyenlerin traktörün bedelinin %25 i kadar peşinatı olması gerekiyor. Peşinatı olmayanlar ise, Ziraat Bankasından çiftçilere özel ihtiyaç kredilerine başvuru yapabiliyor.

 • İsterseniz Halkbank traktör kredisi ve faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. hesaplama işlemi yaparak, aylık ödeyeceğiniz faiz oranını tespit edebilirsiniz.
 • Eskiyen traktörünüzü yeni bir traktör kredisi verilen modeller ile değiştirebilirsiniz.
 • Devlet destekli traktör kredisi şuan sadece Ziraat Bankası ve TKK aracılığı ile veriliyor. Kırsal kalkınma kurumunca IPARD projesi dahilinde, traktör kredisi ve hibesi verilmiyor.

Ziraat Bankası, TKK İşbirliği ile Devlet Traktör Alımına Finansman Sağlamaktadır!

T.C. Ziraat Bankası Tarafından Verilen Traktör Kredisi ve Şartları

Bu kredi de, sabit faizli de olduğu gibi yeni ve kullanılmamış traktörlere 3-6 ve 12 ay vadelerle traktör fiyatının %75′ i oranında verilebiliyor. Faiz oranları bankanın belirleyeceği oranlarda yıllık ve aylık düzeyde değişebiliyor.

Ziraat Bankası 2. El Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat bankası ikinci el traktörler için yıllık %6 faiz oranı ile kredi veriyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise traktörün 5 yaşından küçük olması gerekiyor. Burada kredi miktarı kasko bedeline göre hesaplanıyor ve kredi %75 oranına kadar verilebiliyor. üç ayda bir, 6 ayda bir ve yılda bir kez kredi ödenebiliyor. Toplam kredi süresi ise talepte bulunan çiftçinin durumuna göre veriliyor. Tarımsal mekanizasyon ve tarım aletleri kredisi çekmek Tarla veya bahçe tapuları, çks ve çiftçi belgesi, teminatlar ve işletme ise 3 yıllık bilanço ve nüfus cüzdanı istenmektedir.

 1. Ziraat Bankası 2020 yıllarında yatırım dönemi için %25 faiz indirimli kredi veriyor.

Ziraat Bankası traktör kredisi başvurusu yapabilir ve uygun faiz oranları ile kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

Tarımsal Mekanizasyon Kredisi Hangi Alanlarda Veriliyor?

Sitemiz üzerinden Devlet destekli en uygun kredilere, Traktör ve tarımsal mekanizasyon kredisi veren bankalara başvurabilirsiniz. Arıcılık makine ve ekipmanı ile Çapa makinesi, Balya makinesi,  Biçer bağlar, Biçerdöver ürün hasadında kullanılan verim ölçer kiti, Çayır biçme makinesi, Fındık toplama makinesi, Diskli tırmık, Kaz ayağı, 5 li pulluk, Mibzer, motorlu tırpan,Bahçe traktörü, traktör römorku  alımında kullanılabilecektir. Eğer 10 dönümlük bir buğday tarlası için 100 bin liralık traktör kredisi çekmenizin ölü bir yatırım olduğunu, ancak 3.000 dönüm arazi ekerken, 80 model traktörler tarla sürmeye çalışmanızın ise, gereksiz iş gücüne yol açacağını devletdestekli.com olarak belirtir, çiftçimize yatırımları ve çalışmaları için başarılar diler, saygılarımızı sunarız. Traktör modelleri, faiz oranları, güncel şartlar bankanın internet sitesinden öğrenilebilir.

Traktör Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İlk olarak hangi arazide kullanacağınıza karar vermelisiniz. Örneğin 2 traktörünüz var ise, birini küçük işlerde diğerini büyük işlerde kullanmak maliyeti arttıracaktır. İster 10 dönüm, ister 20 bin dönüm tarlanız olsun, Alacağınız traktör ihtiyacınızı tam olarak karşılamalıdır. Gereğinden fazla güçlü bir traktör alırsanız, bu kez yan ekipmanlarını da ekstradan satın almanız gerekecektir. Bunlar traktörün fiyatı gibi oldukça pahalıdır. Alacağınız makinenin kuyruk mili, hidrolik sistemi, kabin özellikleri, manevra kabiliyeti, güç aktarımı çok önemlidir. Bu özellikleri güç altında iken test etmeniz fayda sağlayacaktır. 70-90 hp. gücünde bir traktörün yakıtı ile 130 hp. gücündeki bir makinenin yaktığı mazot aynı olmayacaktır.

Traktör Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Traktör Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

En İyi Traktör Markası Hangisi?

Taraflı bir yorum yaptığımız düşünülmemesi açısından bu işi en iyi bilen kullanıcılara sorduk ve aldığımız yorumlar şöyle oldu;

 • Türk malı olarak uzel, yabancı derseniz de, MF olduğunu düşünüyorum.
 • Massey veya newholland bence,
 • Tümo, same, erkunt,
 • Bizim buralarda en meşhuru john dere markasıdır.
 • 100 beygir case,
 • Ben en iyisinin NH ve MF olduğunu biliyorum.
 • Dünya çapında bence Class veya Fendt birinci gelir.
 • Türkiye şartlarında en kaliteli yerli marka Erkunt,
 • Göze hitap açısından en güzeli Uzal,
 • Piyasada ikinci eli en çok para eden NH,
 • Yakıt açısından en az yakan traktör Başak,
 • Fiyat ve performans açısından değerlendirirseniz de Tümosan denebilir.

2020 yılında traktör kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından verilen kredilere başvuru yapabilir. Bu kredilerden yararlanabilmeniz için ikinci el traktör alımlarında 8 yaş sınırını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. TKDK tarafından 2020 yılı için verilmesi planlanan herhangi bir traktör desteği ise bulunmuyor.

] }Yorumlar
 1. Serkan dedi ki:

  100 bınlıralık bir traktor alcam en az kac donum cks gerekir bilgi verırısenız

 2. Uğur Mumcu dedi ki:

  Emekli maaşım var iki sefer kredi kullandım baskada hiçbir şeyim yok traktör kredisi çekmek istiyorum eski traktorumu verim yenisini almak istiyorum nasıl alabilirim

 3. Mehmet guze dedi ki:

  6 ay faizsiz zirat bankasinda tiraktoru. Kapsiyomu kiradi borcum. Var oteleme. Bizi kapsiyomu

 4. ibrahim bozer dedi ki:

  ikinci el traktör almak istiyorum devlet desteği varmi

 5. Davut dedi ki:

  30 bin tl lik traktör kredisi veriliyor mu