Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları 2018 Güncel

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları 2018

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları 2018

Devlet köye yaşayan, köye dönüş yapmak isteyen ve traktör almak isteyenlere her zaman destek sağlamaya devam ediyor. 2018 yılında traktör hibesi adı altında bir paket açıklanmadı ancak, Ziraat Bankası Traktör Kredisi destekleri devam ediyor. Kamu bankası olan Ziraat; çiftçilere diğer bankalara oranlar daha uygun vade ve faiz koşulları ile kredi veriliyor. Bankaya ait faiz hesaplaması ve faiz oranları haberimizde yer almaktadır.

Devlet destekli traktör kredisi nasıl alınır?

Traktör kredisi veren bankalar içerisinde en uygun krediyi Ziraat vermektedir. Ziraat bankası en uygun kredi ve faiz koşulları ile çiftçilere kredi desteği vermeye devam ediyor. Banka değişken ve sabit olmak üzere 2 farklı kredi paketi ile karşımıza çıkıyor. Ziraat Bankası traktör kredisi  Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle İlgili Tarım ve Köyişleri Bakanlığından yayımlanan 2000/37 sayılı tebliğname ile veriliyor.  Bu tebliğname Tarımsal mücadelede kullanılan alet ve makineler hariç, kredili satışı istenilen tarımsal mekanizasyon araçlarının deney ve denetimleri ile ilgili esasları belirlemek amacıyla hazırlanmıştır. Tebliğname gereğince, banka tarafından deneyi yapılan 2. el ve 0 km. traktörlere kredi veriliyor.

Çiftçilere traktör kredisi hesaplaması

Ziraat Bankası traktör kredisi faiz oranı yıllık %6’dır. Yıllık yüzde 6 oranı ile Ziraat Bankasından kredi alabilirsiniz. Banka bu krediyi yatırım kredisi amacıyla vermektedir. Bu faiz oranı da aylık %5 oranına gelmektedir. Örnek olmak kaydıyla aşağıda hesaplama yapılmıştır.%0.50  faiz oranı ile 36 ay taksitli kredi kullanmanız durumunda aylık ödemeniz gereken tutar 1,550 TL. civarında olacaktır. 55-56 bin lira civarında olacaktır. Ayrıntılı bilgi için banka şubelerine başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankasının verdiği sabit faiz oranlı traktör kredisi

T.C. Ziraat Bankası yeni ve kullanılmamış traktörler için, Bankanın anlaşmalı bulunduğu firmalar ve bu firmaların bayilerinde satılmakta olan sıfır km. ve kullanılmamış traktörler için yıllık %6 faiz oranı ile kredi veriyor. Kredi geri ödemesi yılda bir defa, altı ayda bir ve üç ayda bir ödenebiliyor. Traktör için verilmekte olan azami kredi miktarı ise traktöre ait fatura tutarının %75 i oranında verilebiliyor. Bu krediden yararlanmak isteyenlerin traktörün bedelinin %25 i kadar peşinatı olması gerekiyor. Peşinatı olmayanlar ise, Ziraat Bankasından çiftçilere özel ihtiyaç kredilerine başvuru yapabiliyor. • Ziraat size uygun değil ise Halkbank Traktör Kredisi ve faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. hesaplama işlemi yaparak, aylık ödeyeceğiniz faiz oranını tespit edebilirsiniz.
 • Eskiyen traktörünüzü yeni bir model ile değiştirebilirsiniz.
 • Devlet traktör kredisi şuan sadece Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Kırsal kalkınma kurumunca IPARD projesi dahilinde, traktör kredisi ve hibesi verilmiyor.

T.C. Ziraat Bankası tarafından verilen değişken faizli traktör kredisi ve şartları

Bu kredi de, sabit faizli de olduğu gibi yeni ve kullanılmamış traktörlere 3-6 ve 12 ay vadelerle traktör fiyatıbnın %75′ i oranında verilebiliyor. Faiz oranları bankanın belirleyeceği oranlarda yıllık ve aylık düzeyde değişebiliyor.

Ziraat bankası 2. el traktör kredisi nasıl alınır?

Ziraat bankası ikinci el traktörler için yıllık %6 faiz oranı ile kredi veriyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise traktörün 5 yaşından küçük olması gerekiyor. Burada kredi miktarı kasko bedeline göre hesaplanıyor ve kredi %75 oranına kadar verilebiliyor. üç ayda bir, 6 ayda bir ve yılda bir kez kredi ödenebiliyor. Toplam kredi süresi ise talepte bulunan çiftçinin durumuna göre veriliyor.

Tarımsal mekanizasyon ve tarım aletleri kredisi çekmek Tarla veya bahçe tapuları, çks ve çiftçi belgesi, teminatlar ve işletme ise 3 yıllık bilanço ve nüfus cüzdanı istenmektedir.

Tarımsal mekanizasyon kredisi hangi alanlarda veriliyor?

Sitemiz üzerinden Devlet destekli en uygun kredilere, Traktör ve tarımsal mekanizasyon kredisi veren bankalara başvurabilirsiniz. Arıcılık makine ve ekipmanı ile Çapa makinesi, Balya makinesi,  Biçer bağlar, Biçerdöver ürün hasadında kullanılan verim ölçer kiti, Çayır biçme makinesi, Fındık toplama makinesi, Diskli tırmık, Kaz ayağı, 5 li pulluk, Mibzer, motorlu tırpan,Bahçe traktörü, traktör römorku  alımında kullanılabilecektir.

Eğer 10 dönümlük bir buğday tarlası için 100 bin liralık traktör kredisi çekmenizin ölü bir yatırım olduğunu, ancak 3.000 dönüm arazi ekerken, 80 model traktörler tarla sürmeye çalışmanızın ise, gereksiz iş gücüne yol açacağını devletdestekli.com olarak belirtir, çiftçimize yatırımları ve çalışmaları için başarılar diler, saygılarımızı sunarız.Etiketler:


BEĞEN DEVLET DESTEKLERİNİ TAKİP ET!Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları 2018 Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Şerafettin Şahin panaz dedi ki:

  İkinci El traktör almak istiyorum

 2. Adem acici dedi ki:

  İkinci el traktor icin

 3. çiftçilik dedi ki:

  Traktör ve ekipman almak istiyorum yer kiraladı m fakat traktörüm yok nasıl alabilirim bana bi yardımcı olun.

 4. Traktör Hibesi Veren Bankalar 2017 dedi ki:

  Traktör Kredisi almak istiyorum. 2. El veya sıfır traktör kredisi veren bankalara başvuru şartları çok iyi.

 5. köyde besi ve süt uretmek ulkemize azda olsa katki saglamak dedi ki:

  Gençleri köye baglamak ülkenin ekonomisini düzeltmek demek sayılır el verin birşeyler yapalim

Sayfa başına git