Tarım ve Hayvancılık

Kadın Çiftçi Kredisi ile Ziraat’in Desteği Benimle diyenlere özel 500 bin liraya kadar 2 yıl geri ödemesiz 10 yıl vadeli sıfır faizli kredinin tüm detayları bu sayfada.
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci resmi twitter hesabından 48 Milyon 143 Bin TL’lik tarımsal destek ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz açıklamasında bulundu. 48 Milyon 143 Bin TL’lik Tarımsal Destek Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor! Destekleme ödemeleri bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılıyor: 10 YIL VADELİ 2 YIL ANAPARA ÖDEMESİZ TARIM KREDİSİ İÇİN TIKLAYIN!
Tarım ve Orman Bakanı Prof.Dr. Vahit Kirişçi Kırsal kalkınma destekleri kapsamında hibeye esas proje tutarı üst limitlerininin arttırıldığını açıkladı.
Ziraat Bankası Faizsiz Yem Kredisi 2022 hakkında detaylı tüm bilgiler yazımızda.
Tavuk çiftliği kurmak ve kanatlı sektöründe yer almak isteyen girişimci çiftçiler kredi çekerek etlik, organik salma tavukçuluk veya yumurta tavuk çiftliği kurmak için faizsiz veya düşük faizli kredileri nasıl çekerim, hangi bankalardan destek bulabilirim araştırdıkları ilk konular arasında olmaktadır. Bu sektöre adım atmak ve yatırımları finansman desteği bulmanın yollarını arayan...
Ziraat bankası canlı hayvan alımı ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunmak isteyenlere özel 2023 yılı sonuna kadar başvuruda bulunan çiftçilere 2 yıl geri ödemesiz 10 yıl vadeli hayvancılık kredisi veriyor. Yüzde 100 faizsiz olarak sunulan büyükbaş, küçükbaş, arıcılık kanatlı hayvancılık kredisi nasıl alınır, kimlere verilir tüm merak edilen konuları detaylandırdık.
Bu yazımızda 500 adet kaz için kümes yatırımı yapacak olan yetiştiricilerin merak ettiği, kaz kümesi karlılığı, yıllık gelir gider durumu, yapı ruhsatı için  başvuruların nereye yapılacağı ve kaz çiftliği nasıl kurulur, maliyeti nedir, Kaz çiftliği projesi PDF, Kaz desteği, Tarım ve hayvancılık Bakanlığı kaz yetiştiriciliği desteği gerekli evraklar yer almaktadır.
Önceki yıllarda olduğu gibi, Ziraat Bankasının hayvancılık sektöründeki kolaylıkları Tarım Kredi Kooperatifi beraberliğinde sürdürülmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığından gelen açıklamaya göre Tarımsal Kredi Faizinde geçtiğimiz günlerde yıllık oranında değişiklik yapılmıştır. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi koyun kredisi Ziraat Bankası 7 yıl ödemeli 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi, genç...
Traktör satın almak isteyenler için en az mazot yakan traktörler hangileri araştırdık. Motorin fiyatları artış gösterdikçe tarım harcamaları da her geçen gün arttı. Traktör almak yada değiştirmek isteyen çiftçilerimiz de buna paralel olarak daha az mazot yakan traktörleri tercih ediyor. Hangi traktör alınır, hangi traktör daha iyi, mazot tüketimini azaltmak...
İçeriğimizde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan arıcılık yatırımcı rehberi üzerinden kar maliyet hesaplaması yaparak yatırımcılar örnek hesaplamalar yaptık ve kurumların güncel destekleri tüm merak edilenleri detaylandırdık.
2022 yılında Hayvancılığa Başlayanlara Sıfır Faizli Kredi: Bu yıl hayvancılığa başlayacak olan girişimcilere ve hali hazırda hayvan işletmesi bulunan çiftçilere faizsiz hayvancılık kredisi veren tek banka Ziraat'ın Sıfır faizli hayvancılık kredilerini yeni mevzuata göre yeniden ele aldık.
Hayvancılık sektöründe küçükbaş hayvancılık hibe desteği Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. Bu destekler koyun, keçi, koç, teke olarak damızlık hayvan destekleridir. 2022 yılı küçükbaş hayvan hibe desteği, şartları ve başvuru için hemen içeriğimizden bilgi alabilirsiniz. Kimlerin yararlanabileceğini, kimlerin yararlanamadığını görebilir ve desteklerden yararlanabilirsiniz.
İç Anadolu Bölgesinde, Van'da, Ankara'da, Antalya'da, Trakya'da, Konya'da, Tekirdağ'da 5-7 bin lira maaşla Afgan, Suriyeli veya Özbek çoban mı arıyorsunuz? Sürü yöneticiniz yatılı mı kalmalı? O zaman bu içeriğe ilan verebilir veya verilen ilanlardan çobanlara ulaşabilirsiniz. 
Ceviz Yetiştiriciliği Devlet Desteği ile ilgili merak edilen tüm detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
2022 yılında Büyükbaş hayvancılık yapmak ve hayvan almak isteyen çiftçilere tarafından araştırılan devletten büyükbaş ve küçükbaş hayvan hibesi şartları nelerdir, küçükbaş hayvan kredisi için gerekli evraklar nelerdir, hayvancılık hibe destekleri şartları nelerdir, 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık destekleri hakkında tüm merak edilenlere yanıtları yazımızda yer almaktadır.
Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumun desteği ile gerçekleşen ‘Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future’ ödül töreni gerçekleşti. Zirvenin açılışı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yapıldı. Tarım ve Orman bakanı Vahit Kirişçi Türkiye Tarım Politikaları Toplantısında konuştu. Ülkemizde tarımın geleceği...
Süt üretimi için yatırım yapacak çiftçilerimiz için en çok süt veren keçi cinslerini araştırdık.
Geri ödemesiz Hayvancılık hibe destekleri 2022 yılında nelerdir, nasıl alınır, başvuru şartları ve tarihleri ne zaman tüm bilgiler bu sayfada.
Keçiboynuzu (Harnup) Bahçe Tesisi Projesi Yatırım Rehberi yayınlandı. Detaylar bu sayfada.
Tarımsal yayın ve danışmanlık hizmeti veren kuruluşlara, tarım danışmanı için 72 bin lira destek verilecek. Tarım ve Orman Bakanlığının Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme (TYDD) Ödemesi Yapılması Hakkında Tebliği, Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Başvuru tarihi, başvuru işlemleri ve askı işlemlerine ilişkin usul ve esaslar şunlardır: Buna göre, TYDD’den...
Ptt Tarım Kredi Ortak Kart ne işe yarar, nasıl alınır, başvuru nereye yapılır, şifre nasıl alınır, Tarım Kredi Ortak Kart nerelerde geçerli, nakit avans çekilebilir mi, limiti ne kadar gibi soruları yanıtladık.
Devlet destekli Sera kredisi ile maliyet hesaplamalarını inceledik. İçeriğimizde Sera kredisi veren; Ziraat Bankası, Finansbank, Denizbank, Garanti BBVA bankalarından kredi alımları şartları, faiz oranları ve ve KOSGEB kredileri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvan Kredisi 2022 yılında koyun keçi alımlarınıza destek sağlıyor. Sıfır faizli hayvancılık desteğini sizler için araştırdık.
Maviyemiş, birim alanda sağlayacağı yüksek ekonomik getirisinden dolayı üretimde, en çok tercih edilen meyvelerden biri olacaktır. Bu yazımızda MaviYemiş Bahçe Tesisi Projesi Yatırım Rehberi ve Maviyemiş Yetiştiriciliği Hibe Desteği ile ilgiler bilgiler verdik.
Çiftçilere Devletten uygun koşullar ile inek, koyun, tavuk almak isteyenler için 2022 yılında Hayvan Kredisi verilmeye devam ediyor. Süt üreticilerine 600 bin lira, kadın ve genç girişimcilere 500 bin lira, düşük faizli krediler kapsamında da 40 milyon liraya kadar hayvancılık kredileri imkanı sunan Ziraat bankası, büyükbaş, küçükbaş hayvancılık (besi, süt...
2022 yılı itibari ile birçok finansal kurum ve kuruluş tarafından hayvancılık hibe ve destekleme kredileri verilecektir.. Kurum ve kuruluşlara ilan edilen süre zarfında, gerekli şartları taşımanız ve başvuru evraklarını ulaştırmanız durumunda küçükbaş hayvancılık hibe ve desteklerinden faydalanabilirsiniz. 30 Koyun Hibe desteği adıyla şuan için aktif bir program bulunmamaktadır. Küçükbaş Hayvancılık...
Tarkim bitki koruma, tarkim ilaç fiyatları, tarım ilaçlarında dikkat edilmesi gerekenler, TARKİM iletişim adresleri ve Tarım Kredi Kooperatifi satış noktalarını Tarım Kredi Kooperatifi İlaç Fiyatları 2022 yazımızın içeriğinde inceleyebilirsiniz.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Hindi Kümesi Projesi fizibilite raporu ve yatırımcı rehberi yayınlandı. Bu yazımızda hindi için kümes yatırımı yapacak olan yetiştiricilerin merak ettiği, hindi kümesi karlılığı, 7000 kapasiteli hindi kümesi projesi için toplam yatırım giderleri, yıllık gelir gider durumu, yapı ruhsatı için başvuruların nereye yapılacağı ve hindi çiftliği...
2022 Yılı Çiğ Süt Tavsiye Satış Fiyatı Belli Oldu. “Artan girdi maliyetleri süt üreticilerini zorluyor. Bilindiği üzere, Ulusal Süt Konseyi (USK)’nin gerçekleştirdiği toplantıda 14 Ekim 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatı (çiğ süt destek primi hariç) 8,50 TL/litre olarak belirlendi.
Hayvancılığa Başlamak İçin Sermaye ve Kar Oranı Hesaplama yapmak isteyenler ve param yok sıfırdan hayvancılık yapmak istiyorum diyenler için 100 Bin lira ile ne iş yapabilirim? En Karlı hayvancılık sektörü hangisidir, 10, 20, 30, 50, 100 ve 150 bin lira ile yapılacak iş fikirleri hangileridir? Bu miktarlarda sermaye ile bayilik...
Ziraat Bankası yatırımcı, girişimci gençleri ve kadın çiftçileri yakından ilgilendiren kredi paketlerini açıkladı. 10 Yıl Vadeli Faizsiz 500 Bin TL Hayvan Alım Kredisi ve kredi şartlarına dair tüm detaylar belli oldu.
Ziraat bankası hayvan ve bitkisel üretim konularında bu sektörlerdeki çiftçilere düşük faizli ve sıfır faizli kredi vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası besicilik kredisi faiz oranları, 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi şartları nelerdir tüm merak edilenler içeriğimizde yer almaktadır. Besicilik kredisi nasıl alınır sorularının cevapları yazımızda.
Köye dönmek isteyene devlet destekleri, faizsiz krediler ve geri ödemesiz hibeleri araştırdık.
Tarımda para kazandıran ürünler ile ilgili susuz tarım ürünleri, Çiftçiye En Çok Kazandıran Tarım Ürünleri 2022 nelerdir, sulama gerektirmeyen tarım ürünleri, iyi para eden bitkiler, en çok para kazandıran tarım ürünleri meyve ve sebzeler listelerini, ne ekmeliyim araştırması yapanlar için detaylandırdık.
Tarım makineleri alımlarında devlet tarafından verilen çeşitli destekler bulunmaktadır. Ayrıca hibe verilecek olan tarım makinelerin hangileri olduğu da belirlenmiştir. Traktörün yanı sıra çapa makinesi vb. alımları için de kredi verilmektedir. Hibe krediler için gerekli başvuru şartlarını taşıyanların başvuru evrakları ile birlikte ilgili kurumlara başvurmaları gerekmektedir. Tarım Bakanlığı tarafından açıklanan hibe programlarında...
Bireysel sulama sistemlerine % 50 hibe desteği verilecek. Yayımlanan uygulama rehberine göre ÇKS kayıtlı olmak şartı ile 200 milyon liralık bireysel sulama desteği yapılacaktır. 2021-2025 yılları arasında 4. dönem kırsal kalkınma tarımsal sulama destekleri kapsamında %50 hibe desteği sağlanacaktır. Detaylar Tarımsal Sulama Hibe Desteği içeriğimizde.
Mantar üretim tesisi kurmak istiyorum diyenler için proje örneklerini ve bu konuda mantar üretimine Devlet Desteklerini sizler için yayınladık.
Arıcılık yapmak isteyenler veya mevcut kovan sayısını arttırmak isteyen üreticiler için Faizsiz 50 Arılı Kovan Kredisi Ziraat Bankasından . Detaylar içeriğimizde
Ziraat Bankası çiftçi kredisi başvurusu yapmak için gerekli evraklar ile en yakın banka şubelerine gitmek gerekmektedir. İçeriğimizde çiftçi kredisi başvurusu için gerekli belgeleri, Ziraat Bankası Tarım Kredisi Faiz Oranları 2022 ve örnek çiftçi kredisi hesaplamalarını bulabilirsiniz.
Ziraat Bankası Sera Kredisi Hesaplama, Şartları, Faiz Oranlarına dair tüm bilgileri detaylandırdık.
5,8 milyon köylümüze ORKÖY hibe ve sıfır faizli destek ve Köy evi elektrik tesisatı yenileme ve ekipman alım destek müjdesi!
2022 yılında Devletten 49 yıllığına arazi kiralama nasıl yapılır, şartları nelerdir, ücreti ne kadar, son başvuru tarihi ve kiralanacak hazine arazilerinin haritasını inceledik.
Kırsal kalkınmayı destekleme kapsamında başlatılan Genç Çiftçi Projesi dahilinde çitçilerin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hibe destekleri verilmektedir. Bu desteklerin 2022 yılında verilmeye devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmamıştır. Olası hibe desteği için çiftçilerimiz başvuru tarihlerini ve başvuruların ne zaman alınacağı merak ediyor. Kadın çiftçilere hibe, genç çiftçi yaş sınır,...
Devlet tarafından küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık sektöründe hizmet veren sürü yöneticilerin destekleme ödemesi yapılmaktadır. Hayvan çiftliği sahibi, hayvanların bakımı için sertifikalı çoban görevlendirdiğinde, bu görevli için Devletten destekleme ödemesi alabilmektedir. Sürü yöneticisi istihdam desteği için ödeme tarihleri de belirlendi. Çoban desteği nedir, sürü yöneticisi desteği nasıl alınır, çoban desteği...
İşletme belgesi nasıl alınır, hayvan işletme belgesi nedir, işletme ruhsatı nasıl alınır, hayvancılık işletme açma belgesi ve belge ile sokağa çıkma konuları hakkında detaylı bilgiler yazımızın içeriğimizde inceleyebilirsiniz.
TİGEM 300 Koyun Kredisi ve Şartları Neler? Destekleri 2022 yılı için genel bilgiler.
Ziraat bankası yıllardır çiftçi ve üreticinin yanında olmaya devam ediyor. Ziraat Bankası küçükbaş hayvancılık kapsamında keçi almak isteyenlere 5 vadeli 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi veriyor. Bankanın kredi şartlarını ve detaylarını içeriğimizde inceleyebilirsiniz.
Buğday ve arpa tanelerinin cari fiyatları borsalarda günlük olarak açıklanmaya devam ediyor.
Küçükbaş hayvan yemleri arasında Keçi Süt Yemi, Koyun Süt Yemi, Toklu Besi Yemi, Kuzu Besi Yemi (Enerji), Kuzu Büyütme Yemi 2022 tüm fiyatları içeriğimizde görebilirsiniz.
Girişimciler için mantar yetiştiriciliği kazancı ne kadar, mantarhane kurulumu maliyeti nasıl hesaplanır, mantar kompost ton fiyatları ne kadar, KOSGEB mantar yetiştiriciliği kursu, kültür mantar üretim tesisi projesi, 100m2 mantar çadırı ve kültür mantar üretimi nasıl yapılır Mantar Yetiştiriciliği İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir merak ettiğiniz tüm detayları inceleyebilirsiniz. 1...
2022 yılında buğday desteği ne kadar, ne zaman verilecek? Tüm bilgileri, alım fiyatları ve buğday prim desteği ödemeleri, tarihleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
Faizsiz Hayvan kredisi nasıl alınır? Büyükbaş hayvancılık kredisi başvuru şartları, gerekli evraklar ve kredi hesaplamalarına dair tüm bilgileri detaylandırdık.
Düşük sermayeler ile yüksek kazançlar elde etmek isteyen ve arıcılık yapmayı düşünen girişimciler için arıcılık ne kadar kazandırır, 1 kovan arı maliyeti kaç TL'dir, 100 kovan arının getirisi nedir, mobil arıcılık nedir ve maliyeti ne kadardır? gibi soruları ve tüm detaylarını paylaştık. Eğer arıcılığa ilginiz var ise kazanç maliyet hesaplaması...
Ziraat bankası tarafından 7 yıl vadeli Modern ve Güneş enerjili faizsiz sulama kredisi veriliyor. 2 Yıl geri ödemesiz olarak kullandırılan sulama kredilerinin üst limiti 7,5 milyon liraya yükseltildi. 6 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı kapsamında kullandırılacak olan modern basınçlı Sulama Kredisi ve Devreye alınan Yeni kredi paketi...
Tarım makineleri hibe desteği 2022 yılında devam ediyor. Hibeli yem karma makinesi, süt sağma makinesi, römork, pulluk, mibzer, balya makinesi diğer ekipman desteği 2022 yılında verilmektedir.
Geçmiş olduğumuz günlerde Tarım ve Orman Bakanımız desteklemesi ile ilgili rakamları açıkladı. Desteklemenin üst limitleri belirlendi. Hayvan satın almak çiftçilerimize gebe düve alımlarında 40 bin lira üst limit, boş düvelerde ise 24 bin lira üst limit olarak belirlendi. %50 hibe desteği desteklemesinde en önemli kriter işletmemizde bulunan hayvan sayısıdır. Desteklemede...
ORKÖY ve TKDK projeleri tarafından verilen 2 hibe desteği ile alınan traktör için firma tarafından düzenlenen proforma fatura bedelinin en az %20’si en çok %60’na kadar devletten hibe desteği alabilirsiniz. Traktör bedelinin geri kalan tutarını ise faizsiz veya düşük faizlerle 6 yıl (72 ay) varan vadelerle ödeyebilirsiniz. Traktör hibesi...
Tarım ve Orman Bakanlığı badem bahçesine yatırım yapmayı düşünenler için badem bahçe tesisi fizibilite raporu ve yatırımcı rehberi yayınladı. Bu alanda yatırım yapacak tüm kesimlere yön gösterecek projeden yararlanarak tüm gelir, gider net nakit akışı ve 1000 Dekarlık Badem Bahçesi Tesisi Projesi yayınlanan projede Badem Bahçesi Kurma Maliyeti ne kadar kar...
Çiftçilere 2022 yılında %50 olarak tarım makineleri hibe desteği verilmektedir. KKYDP Tarım makineleri Hibe desteği 2022 başvurusu nasıl yapılır? Tarım makinesi hibe şartları nelerdir? Hibe desteğinden yaralanmak isteyenler için tüm merak edilenler bu sayfada.
Çiftçilerimiz için Buğday Ne Kadar Para Kazandırır? (Maliyet Hesaplama) detayları ile birlikte açıkladık.