fbpx

Gündem Haberleri

Motorlu taşıtlar vergisinde bu yıla ilişkin ilk taksit ile olumsuz hava koşullarından dolayı ertelenen KDV, damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri 31 Ocak Pazartesi günü sona erecek.
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yarın sabah 08.00'den itibaren motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkış yasağının sona ereceğini duyurdu.
Asgari ücret, emekli zamları ile dar gelirli kesimlerin rahatlamasını sağlayan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, tarım sektörü için de düğmeye bastı.
Sosyal içerik üreticileri (Youtuber) ve mobil cihazlar için uygulama üreticilerinin kazançlarının katma değer vergisinden (KDV) istisnası 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren başlayacak.
İşte maaş artışları ve ek zamlar başta olmak üzere milyonlarca memur, emekli ve kamu çalışanını ilgilendiren bakanlık genelgesinin detayları.
Sosyal Güvenlik Kurumu bu yıl geçerli olacak ve milyonlarca kişiyi ilgilendiren prim ve ödenekleri belirledi. Yeni tarifeyle doğum, hastalık, iş, kazası, meslek hastalığı durumunda alınan rapor parası, emzirme ve cenaze ödeneği arttı. SSK'lı çalışan kadınlara doğum yardımı adı altında izin döneminde iş göremezlik ödemesi yapılıyor.
Son dakika! Vali Yerlikaya: Trakya istikametinden İstanbul'a girişler durduruldu..
2022 celp dönemleri ile bedelli askerlik, er ve yedek subay askerlik yerleri açıklandı. Askerlik yeri sorgulaması yapacak vatandaşlar e-Devlet üzerinden askere gidecekleri yer ve tarihi sorgulayabiliyor.,
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ocak ayı yaşlı ve engelli maaşlarının hesaplara yatmaya başladığını açıkladı.
Memur ve Emeklileri yakından ilgilendiren ek zammı da içeren kanun teklifi kabul edildi. Memur ve emekliye ek zam, kademeli doğal gaz tarifesi ve Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile ilgili düzenlemeler içeren kanun teklifi ile ilgili detaylar haberimizde.
GÜBRETAŞ, bitki beslemede önemli yer tutan yavaş salınımlı gübreler ile damla sulama ve yaprak gübrelerinde ilkbahar sezonu öncesi ortalama yüzde 20 indirim uygulandığını açıkladı.
Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası duyurdu: Pozitif vakaların karantina süresi değiştiğini açıkladı.
Emniyet'ten sürücülere "kış lastiği" uyarısı yapıldı. EGM, sürücülerin kış lastiği ve standartlara uygun lastik kullanımına yönelik uyarıda bulundu.
Kamu Çalışanları Yarında İzinli! Sadece Sağlık ve Ulaşım Sektörlerindekiler Çalışacak!
2022 yılında Emekliden memura, yaşlıdan engelliye, işçiden stajyere kadar herkesin maaşı değişti. Ocak ayı ile birlikte yıllık enflasyonun açıklanması sonrasında emeklilerin ve memurların maaşları artarken sosyal yardımlarda da yükseliş yaşandı. Bu arada asgari ücret ile birlikte tüm işçilerin ve işsizlerin ödenekleri yükseldi. Vergisiz asgari ücret uygulaması da başlamış oldu. İşte...
İstanbul'da mesai saatlerinde kar yağışı düzenlemesi yapıldığı açıklandı.
Hükümetin ihtiyaç sahibi ailelere sunduğu ısınma desteğinde doğalgaz yardımlarının detayları ortaya çıktı.
Otomobil alımında uygulanacak matrah limitlerinin değiştirilmesine yönelik Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Kamuda işçi statüsünde çalışanlara 2022 yılında yapılacak ek ödemenin ilk yarısı 28 Ocak 2022, diğer yarısı 29 Nisan 2022 tarihinde ödenecek.
Yeni yıla sayılı günler kala vergi düzenlemeleri birer birer Resmi Gazete'de yayımlanmaya başladı. Buna göre vergi, harç, değerli kağıt, engelli otomobili tavanı gibi birçok kalemde yeni rakamlar belli oldu.
Öğretmenlere Atma müjdesi. Mesleki eğitimde Yeni dönem. Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu! Ay sonunda 15 bin öğretmen ataması daha yapılacak. Öğretmen adaylarının atama tercihleri 21-26 Ocak 2022'de alınacak. Detaylar Haberimizde.
İstanbul Valisi otobüs çıkışları İçin resmi twitter hesabından açıklama yaparak saat verdi.
ÖSYM'nin yaptığı açıklamaya göre: 2022-EKPSS/Kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme için adaylar tercih alınacak.
2022 yılında 880 bin liranın altında gelir elde eden Youtuber’lar için yüzde 15’lik stopaj geçerli olacak. Ancak Youtuber’ların bu istisnadan yararlanması için Türkiye’de kurulu bankalarda hesap açılması gerekecek. Hesap açılmaz ya da eksik yatırılırsa vergi cezası olacak.
MSÜ başvuru ekranı 13 Ocak ÖSYM AİS üzerinden adayların erişimine açıldı. Adaylar başvurularını elektronik ortam yapacak olup süreç 9 Şubat tarihinde sona erecek. ÖSYM tarafından Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru kılavuzunun yayımlanması ile birlikte başvuru şartları da belli oldu. 2022 MSÜ BAŞVURU TARİHLERİ 2022-Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday...
Sıfır araba alımı satımı ilgili yeni ÖTV matrahı düzenlemesi geldi. ÖTV düzenlemesi sonrası yeni oranlar Resmi Gazete'de yayımlanırken, bu oranlar bazı araçlara ÖTV indirimi olarak yansıdı.
Doğalgaz faturası desteğinde ayrıntılar belli oldu. Yardım, illerin sıcaklıklarına göre yapılacak ve 450 lira ile 1150 lira arasında değişecek. Başvurular şubat ayının ikinci yarısında başlayacak.
Bankalar, 1 Ocak itibarıyla maaşı 4 bin 253 liraya çıkan asgari ücretlileri ilgilendiren önemli bir karar aldı. Türkiye Katılım Bankaları Birliği’nin kararına göre; geliri asgari ücret ve altında olanlara borç nedeniyle haciz uygulanamayacak. Sosyal yardımlar da bu kapsamda olacak!
Kar yağışı trafikte kazaları da beraberinde getirdi. ‘Özel araç ile trafiğe çıkmayın’ uyarılarına ve uygulanan bazı yasaklara rağmen kaza ihbarları arttı. Bu arada çekici hizmeti için yeni bir uygulamaya geçildi. Özellikle ağır vasıta araçlar çekici için kendi kasko şirketlerini beklemek zorunda kalmayacak. Ortak çekici uygulamasının ayrıntıları belli oldu Bu hafta...
İstanbul'da karla mücadele çalışmaları, İBB'ye olan tepki ve tüm son durum ve son dakika gelişmeleri…
12
error: Content is protected !!