geri ödemesiz hibehayvan kredisiesnaf kefalet kredisitablet başvurusumaddi yardımfaizsiz kredigeri ödemesiz destek

Nakdi Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar (Allah Rızası İçin)

Nakdi Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar (Allah Rızası İçin)
A+
A-

Ülkemizde hızla yayılan koronavirüs salgını nedeniyle alınan sağlık tedbirleri kapsamında işyerleri kapatılmış ve birçok kişi nakit sıkıntısına girmiştir. İhtiyaç sahibi olan kişilere para yardımı yapan pek çok kişi bulunmaktadır. Ekonomik anlamda zor durumda olanlara Güvenilir yardım kuruluşları ve para yardımı yapan hayırseverler nerede iletişim bilgileri, Koç Holding para yardımı yapıyor mu, Maddi yardım başvurusu nasıl yapılır, para yardımı yapan dernekler ve vakıflar, Allah rızası için yardım edenler nerede, Borçluya yardım eden Dernekler var mı, Kira yardımı yapan vakıflar irtibat bilgileri ve merak ettiklerinizi içreğimizden bulabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Kurum ve Kuruluşlar Nelerdir?

Fırsat eşitsizliklerinin yarattığı kayıpları tolere etmek için yardıma muhtaç olan ailelere vakıfların, derneklerin ve şirketlerin yanı sıra bireysel olarak iş insanları da yardım edebilmektedir. İletişim kanalları üzerinden kurum ve kuruluşlara ulaşarak maddi yardım talep edilebilmektedir. Günümüzde özellikle koronavirüs salgınından etkilenen sektörlere öncelik vererek nakit sıkıntısı çeken çok sayıda bireye ve aileye yardım eden kuruluş bulunmaktadır.

Maddi para yardımı yapanlara başvuru yapmak için öncelikle başvuru yapılacak olan kuruluş, vakıf, dernek ve iş insanının sunduğu şartların incelenmesi gerekmektedir. Her kuruluş yardım verdiği alana ve yardım miktarına göre kendi şartlarını belirlemektedir. Örneğin öğrencilere maddi yardım yapacak olan kuruluşlar, öğrencilerden okul hayatlarında belirli bir not ortalamasını yakalamış olmalarını isteyebilmektedirler

Kuruluşların başvurularda öncelik verdiği en önemli nokta ise; yoksul ve muhtaç kişiler olmaktadır. Düzenli geliri olmayan, SGK kapsamında çalışmayan, bakmakla yükümlü olduğu kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek maddi durumu bulunmayan, yaşlı, kimsesiz ve engelli bireyler nakdi para yardımında öncelikli olmaktadırlar. Dul ve yetim maaşı gibi devletten sosyal yardım alanların başvuruları öncelikliler arasına alınmamaktadır. Özellikle muhtarlıktan alınan fakirlik kağıdına sahip olanların para yardımı başvurularının kabul edilme olasılığı daha yüksek olmaktadır.

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar aşağıda sıralanmıştır.

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar bu şekildedir. Maddi yardım yapan bu kurumlar ve zenginler, ihtiyacı olanlara yardım eden derneklere kadar pek çok şahıs ve kuruluş ihtiyaç sahiplerine el uzatmaktadır. Sanatçıların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da yoksullara yardım ettiği bilinmektedir. İçeriğimizde para yardımı yapan hayırseverler ile derneklere yer verdik. Bu şahıs ya da kuruluşlara ulaşarak siz de maddi sıkıntılarınızı bir nebze olsun hafifletebilirsiniz.

Maddi Yardım Nasıl Alınır?

Maddi anlamda para sıkıntısı yaşayan, kredi borçlarını ödemekte zorlanan veya eşi vefat ederek aylık geliri olmayan kişiler maddi yardım almak ister.. Engelli olarak hayatını idame ettirmeye çalışan veya oğlu askere gittiği için tek geçim kaynağı olan oğlunun maaşı olmadan askerliği boyunca ne yapacağını bilmeyen aileler geçim sıkıntısı içinde olup ne yapacağını bilemeyen vatandaşlara devlet destekler vermektedir. 2021 yılında Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar başvuru yaparak maddi anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız destek alabilirler.

Yoksullukla mücadele için muhtaç ve geliri olmayan vatandaşların güçlendirilmesi ve yardımlara kolaylıkla ulaşabilmesi için Sosyal Yardım hattı projesi geliştirilerek çağrı merkezi oluşturulmuştur. Alo 144 sosyal yardım hattından yetkililer ile görüşebilir çağrı merkezinden personele vereceğiniz bilgiler doğrultusunda alacağınız yardımlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Aveadan ücretsiz arama yapabilirsiniz.

maddi-yardım-nasıl-yapılır
Maddi yardım nasıl yapılır?

2021 Maddi Yardım Almak İsteyenlere Destek!

Maddi yardım almak isteyenler bulundukları belediyelerden, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından başvuru yaparak, uygun görülmeleri halinde yardım alabilirler. Başvuru yapıldıktan sonra 1 ay içinde yardımlar alınabilmektedir. Maddi yardım yapan vakıfların arasında en çok yardımda bulunan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının başvuru yapan vatandaşlara yaptığı yardımlar aşağıdaki gibidir.

Devletin Yaptığı Maddi Yardımlar Nelerdir?

Devlet Bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun amacına uygun çalışmalar yapmakta her il ve ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi ve ayni yardımda bulunmaktadır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları: barınma, eğitim, aile, sağlık, engelli, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardımlar, muhtaç asker ailelerine yönelik yardım, doğum yardımı ve özel amaçlı yardım programları kapsamında muhtaç, geliri olmayan kişilerin başvuruları değerlendirildikten sonra yardımda bulunulur.

Bakanlık tarafından yapılan maddi yardımların neler olduğunu ve başvuru şartlarını incelemek için bağlantıya tıklayınız.

Barınma Yardımı ile kişilerin oldukça eski, bakımsız ve sağlıksız evlerinin bakım ve tadilatları için yapılmaktadır. Bu şekilde sağlıksız evlerde oturan vatandaşlara ayni ve nakdi olmak üzere yardımlar yapılarak sıcak ve sağlıklı yaşam ortamına kavuşturulmaktadır.

Fakirlere Nakdi Para Yardım Yapan Kuruluşlar Hayırsever İş Adamları Şirketler

Maddi yardım yapan şirketler ve iş insanları; muhtaç ve yoksul durumda olan kişilere her türlü ihtiyaçlar doğrultusunda yardım yapmaktadırlar. Şirketler her sene belirli sayıda öğrenciye de burs vermektedirler. Şirketlerin genel müdürlükleri ile telefon veya e-mail yolu ile iletişime geçerek maddi yardım talep edilebilmektedir.

Borçluya yardım eden Dernekler var mı araştırılıyor. Para yardımı Yapan hayırseverler ve nakdi yardım sunan şirketler ve bu yardımları üstlenen iş insanları aşağıda örneklendirilmiştir:

 • Koç Holding para yardımı
 • Ağaoğlu Şirketler Grubu-Ali Ağaoğlu para yardımı
 • Boydak Holding-Hacı Boydak
 • Sabancı Holding-Şevket Sabancı
 • Borusan Holding-Ahmet Kocabıyık
 • Anadolu Endüstri Holding-Tuncay Özilhan
 • Fiba Holding-Hüsnü M. Özyeğin
 • OPET-Fikret Öztürk
 • ENKA-Sinan Tara
 • Dedeman Holding-Murat Dedeman

Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Borçluya Yardım Eden Dernekler Vakıflar

Hem nakdi hem de insani ihtiyaçları kapsayan yardımlar yapan dernek ve vakıflar; koronavirüs sebebi ile işini kaybederek maddi zorluğa düşen, geçinmekte zorlanan, yardıma muhtaç olan kişilere yardımlarını iletmektedirler. Engelli, kimsesiz, yaşlı, genç olması fark etmeksizin yardıma muhtaç olan kişilere nakdi para yardımının yanı sıra giyecek, barınma, sağlık ve ilaç yardımı yapabilmektedirler.

Hem nakdi hem de ihtiyaçlara yönelik Borçluya yardım eden Dernekler ve maddi yardımlar yapan dernek ve vakıflardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • İHH İnsanı Yardım Vakfı
 • Ayhan Şahenk Vakfı
 • Hayrat Yardım Derneği
 • Dost Eli Derneği
 • Çare Derneği
 • Vuslat Derneği
 • Kocaeli İnsani Yardım Derneği
 • İnsani İnşa Derneği
 • TOÇEV
 • Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği
 • Düşün Taşın Derneği
 • Türkiye Sokak Çocukları Vakfı
 • Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği
 • İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
 • Beşir Derneği
 • Alp Acil İhtiyaç Projesi Vakfı
 • Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği
 • Türkiye Yardım Sevenler Derneği
 • Nef Vakfı
 • Endes Engellilere Destek ve Yardım Derneği

Para yardımı yapan kurumlar ve dernekleri bu gibi kurumlardır.

Barınma İhtiyaç Desteği

Barınma yardımı başvurularında SYDY başvuru kayıt formunu ilk defa yardım alacaklar doldurup, başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi, Barınma ihtiyaç raporu veya hasar tespit raporu ile Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurulur. 30 gün içinde yardım alınmaktadır.

barınma-ihtiyac-desteği
Sosyal devlet olma özelliği olan devlet barınma yardımı sağlıyor.

Yakacak ve Gıda İhtiyaç Yardımı

Aile yardımları kapsamında vatandaşlara yakacak ve gıda yardımı yapılmaktadır. Maddi yardım talebinde bulunanlara giyim ve gıda yardımları ile 500 kg kışlık yakacak yardım yapılmaktadır. Başvurularda SYDY başvuru kayıt formu, başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvurulur. Değerlendirildikten sonra uygun bulunan başvurularda gıda yardım listesine ve yakacak listesine eklenerek gıda ve yakacak sevkiyatı yapıldığı tarihlerde  30 gün içinde yapılır. Yakacak yardımında kalitesiz ve yanma gücü düşük ürünler kullanılmaz. Maddi yardım alan ailelere PTT aracılığı ile 80 TL. elektrik faturası yardımı yapılacaktır.

yakacak-yardımı
Aile yardımları kapsamında yakacak yardımı yapılmaktadır.

Eğitim İhtiyaç Desteği

Eğitim yardımları kapsamında Yüksek öğrenim bursları, engelli öğrencilerin okullarına ücretsiz taşınması, Öğrenci barınma taşıma, iaşe yardımı, öğle yemeği yardımı, ücretsiz kitap, Şartlı eğitim ve eğitim materyali yardımları yapılmaktadır. Bu yardımlarda sınırlama bulunmamaktadır. İlk okuldan yükseköğretim gören öğrencilere kadar her kademeye yardım yapılmaktadır.

Maddi imkansızlıkları nedeniyle eğitim hayatına devam edememiş olan kişilerin eğitimlerine devam etmelerini, meslek edinmelerini, geleceklerini sağlama almalarını ve gelecekte maddi sıkıntı yaşamamalarını amaçlayan kurumlardır. Yardıma muhtaç ve kimsesiz olan öğrencilere destek verilmektedir. Başta lisans ve yüksek lisans öğrencileri olmak üzere bütün öğrenciler bu kuruluş ve vakıfların desteklerinden yararlanabilmektedirler. Yerel, ülke genelinde ve uluslararası alanda öğrencilere yardım eden çok sayıda şirket, vakıf ve dernek bulunmaktadır.

Nakdi Para Yardımı Yapan Şirketler

Öğrencilere burs imkanı sunan maddi yardım yapan vakıf, dernek ve şirketlerden bazıları aşağıda verilmiştir:

 • Vehbi Koç Vakfı
 • Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
 • DEM Derneği
 • İstanbul Sanayi Odası Vakfı
 • Hacı Ömer Sabancı Vakfı
 • Suna ve İnan Kıraç Vakfı
 • Rüştü Akın Vakfı
 • Mehmet Zorlu Vakfı
 • Eti
 • Akkanat Eğitim ve Sanat Vakfı
 • Sütaş
 • Türk Eğitim Vakfı
 • İstanbul Ticaret Odası
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı
 • Kızılay Gençlik Müdürlüğü
 • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Anadolu Vakfı

Sağlık İhtiyaç Desteği

Sağlık yardımları kapsamında şartlı sağlık yardımları yapılmaktadır. Sağlık yardımları Ağustos – Eylül – Ekim aylarında yapılır uygun görülen başvurularda ödemeler 14 gün içinde yapılır. Sağlık yardımlarının detaylı bilgileri burada.

Engelli Parası

Engelli yardımları sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşların topluma uyumlarını sağlayacak olan her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için yapılır.

engelli
Engelli maaşı uygulaması devam etmektedir.

Dul Maaşı

Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik düzenli nakdi yardımları kadınların bulundukları yerdeki SYDY vakıflarından aylık 325 lira 2 ayda bir 650 lira düzenli yardım alabilmek için eşi vefat eden kadınlar nüfus cüzdanları ile başvurmak yeterlidir. Ptt şubelerinden yatırılan para alınabilmektedir.

Bebek Bakım Parası 2021

Doğum Yardımı Türk vatandaşlarına ve mavi kart sahiplerine canlı doğan ilk çocuğu için 300 TL, 2. çocuğa 400 TL 3 ve diğer doğumlar için 600 TL doğum yardımı yapılmaktadır. Yeni doğan çocuk parası nereden alınır  öğrenmek istiyorsanız ve başvuru yapacaksanız doğum yardımı başvurusunu buradan yapabilirsiniz. Belirlenen tarihlerden evvel doğum yapmış olanlar yardımlardan yararlanabilecektir.  Doğum yardımı almak için başvuru yapan annenin sağ ve Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

bebek-bakım-parası
Çocuk parası ve doğum yardımı hizmeti devam etmektedir.

Yukarıda bahsi geçen destekler 2021 yılında da verilmeye devam edecektir. Size en yakın il müdürlüğüne başvuru yaparak bu desteklerden yararlanabilirsiniz.

İBB sosyal yardım kartı ile ilgili hazırladığımız içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar tarafından verilen desteklere başvuru yapabilirsiniz. Sitemizce herhangi bir yardım yapılmamaktadır.

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!
Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. BİRGÜL dedi ki:

  Acil maddi olarak desteği nizi bekliyorum 11yaşında bir oğlum var bakmakla yüküm lu olduğum kiradayim ödeyemiyorum allah tan başka kimsem yok tek başıma hayatla mücadele etmeye çalışıyorum en kısa zamanda yardımınızı bekliyorum acil elim kolum bağlı kaldım ne olur yardım edin şimdiden çok teşekkür ederim saygı lar sunuyorum antalya manavgat ta ikamet ediyorum komsularimin yardimiyla duruyorum

 2. REMZİYE AKYASAN dedi ki:

  Yardlma ıktiyaclm var 4çocuğum var yardlm istiyorum babalarl yeni geldi ceza evinden yeni geldi iktiyaclm var yardlma iktiyaclm

 3. Sadettin mutluay dedi ki:

  Nakdi.desteğe.ihtiyacım.var

 4. Şehriban dedi ki:

  Ben 2 yaklaşik 2 yıldır pandemiden dolayi is bulamıyorum 100 bin tl borcum var yardimci olun bana .

 5. Semra şahin dedi ki:

  Durumum yok işi yok serbest olursa gidiyor 3çocuk var evim kira ve yeşilkartliyim akrabalardan yardım istiyorum Allah rızası için yardım edin lütfen

 6. Barış tutan dedi ki:

  Ben evleneceğim başkasının yanında kalıyorum bankaya olan borcundan dolayı ev tutamıyorum askeri ücret alıyorum Allah rızası için fazla değil borcum kadar para rica ediyorum no kurdunuz yardım edin inanmazsaniz kendiniz baka bilirsini birini çok seviyorum ama borcum dan dolayı evlene miyirum allarizasi için yardım edin

 7. Tutku Bayram Tutan dedi ki:

  Eşim asgari ücret alıyor oğlum engelli atipik otizim borularımız var lütfen yardımcı olun

 8. Derya dedi ki:

  Çok zor durumdayim lütfen yardım edin lütfen

 9. Yıldıray dedi ki:

  Allah hayırlarınızı kabul etsin yardıma ihtiyac olanlara baktımda altlarında araba ev var gezme tozma yardımı istiyorlar

 10. NURGÜL dedi ki:

  Bana yardım edin eşimden başandım çocuma ortada kaldım kiramı ödeyemedim için ev saybi evdan atacak cocukmu ihtiyaçlarını bile alamıyorum bana yardım edin artık dayanamıyorum lütfen bana ulaşsın artık birileri caresizim

 11. Halilcan dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin borc batagindayim bankalar hic bi şekilde kredi vermiyor aylık 8.5 k maaşım var yaklaşık 100 k ya ihtiyacım var aydan aya 3.4 k odeyebilirim lütfenn yardımcı olunnnnnn

 12. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacim var

  (5/5)
 13. Nazmi dedi ki:

  Merhaba Sayın abilerim maddi anlamda zor durumdayım 250 000 tl borcum var ödeme zorluğu çekiyorum hacizlik oldum pandemiden dolayı sağlık problemlerim var zor durumdayım sma hastası çocuğum var çaresiz kaldım lütfen yardım edin Azda olsa gönlünüzden ne koparsa bağış yapabilirmsniz herşeyim haciz oldu işsiz kaldım kiramı ödeyemiyprm sizden yardim istiyorum sizin aracılığınızla yardımcı olabilecek birileri var mı acaba ACİL 65000 tl ihtiyacım var işsiz kaldım kiramı ödeyemiyprm herşeyim haciz oldu sağlık problemlerim var sizden yardim istiyorum sizin aracılığınızla yardımcı olabilecek birileri var mı acaba çaresizim çaresiz kaldım Allah rızası için yardımcı olurmusunuz

 14. NURGÜL dedi ki:

  Eşimden boşandım Bicocum var 3yaşında kiramı ödeyemiyorum bana yardım edin ck kötü

1 16 17 18