Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Dar gelirli ailelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile devlet tarafından kira yardımı verilmektedir. Kira yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden nasıl yapılır, şartları nelerdir, kimler başvurabilir, 2021 kira yardımları ne kadar, kira yardım başvurusu nasıl yapılıyor, Corona kira yardımı sorgulama e-Devlet sistemi ile yapılır mı? hemen öğrenebilirsiniz.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?
24 Ağustos 2021 08:35

Dar gelirli olup, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara devlet kira yardım parası vermektedir. Bu maddi desteğin verilmesi için hane gelirinin devlet tarafından belirlenen ücretin altında olması gerekmektedir. Dar gelirliye kira yardımının yanı sıra koronavirüs kira yardımı da verilmiştir. Peki kira yardımı nasıl alınır, kimlere verilir, corona kira yardımı şartları nelerdir, belediye kira yardımı ne kadar, kira yardımı e-Devlet başvurusu nasıl yapılır, kira yardımı sorgulama e-Devlet üzerinden yapılır mı? gibi merak edilen tüm soruları sizler için yanıtladık. İçeriğimizde Sosyal Hizmetler ve kaymakamlık kira yardımından, kira yardımı başvurusu yapmaya kadar tüm bilgileri öğrenebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kira Yardımı Nedir?

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlardan bir tanesi de kira yardımıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetle bağlı SYDV’ler tarafından yapılan bu yardımlar ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Her iki yardımın da verilme amacı birbirinden farklıdır. Fakat ikisi de kira yardımı adı altında ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti devleti sosyal bir devlet olduğunda dolayı ilgili bakanlıklar aracılığı ile dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlar genel olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilmektedir. Gıda, yakacak, barınma, çocukların eğitim masraflarının karşılanması vb. konularında verilen yardımlar kimi zaman ayni kimi zaman da nakdi olarak sağlanmaktadır. Peki nasıl kira yardımı alabilirim? diye düşünen ve bu yardımlara başvurmak isteyen için, devletten kira yardımı nasıl alınır, başvurular nasıl yapılır, sonuçlar nereden sorgulanır? detaylandıralım.

Devlet Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Devletten kira yardımı iki şekilde verilir. Birincisi dar gelirli ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen kira yardımı, ikincisi ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak evlerin sahiplerine başka eve taşındıklarında kira ödemelerini yapabilmeleri adına verilen kira yardımıdır. Devletten kira yardımı alabilmeniz için gerekli şartları bilmeniz bu yönde yardım talep formu doldurmanız gerekmektedir. Bu yardımlardan faydalanabilmek için Belediyelere ve Bakanlıklara online olarak başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Devletten kira yardımı başvuru için ilk olarak kimlik fotokopiniz ve oturduğunuz yerin vergi levhası sizden istenir. Bununla beraber kira yardımları ziraat bankası hesap numarasını ibraz etmek gereklidir. Başvuru yaptıktan sonra kişi hakkında soruşturma yapılır. Başvuru sahibi hakkında kurumlar tarafından detaylı bir araştırma yapıldıktan sonra bulundukları yerlerin kira koşulları incelendikten sonra olumlu veya olumsuz bir şekilde geri dönüş yapılacak, olumlu değerlendirilen kişilere kira yardımı ödeneği yapılacaktır.

Dar Gelirliye Kira Yardımı Yapan Kurumlar 2021

Özellikle salgın döneminde pek çok kurum ve kuruluş tarafından corona kira yardımı kapsamında maddi yardımlar yapılmaktadır. Dar gelirli ailelere kira yardımı yapan kurumları sıralayacak olursak;

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Müdürlükler
 • Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • Belediyeler
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
 • Sivil Toplum Kuruluşları
 • Özel Vakıflar ve Dernekler

Bu kurumlara ek olarak gönüllü kuruluşlar ve şahıslar tarafından da kira yardım desteklemesi yapılmaktadır.

Bu yardımların dışında kış aylarında ihtiyaç duyulan yakacak için Kömür Yardımına mı ihtiyacınız var? 2021-2022 kış döneminde kira desteğinizin yanında bir de yakacak desteği almak ister misiniz? İçeriğimizi inceleyerek kömür yardımı başvuruları nasıl yapılır, kaç torba kömür verilmektedir? inceleyerek başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Devletten Kira Yardımı

Barınma, giyecek, yiyecek gibi temel gereksinimlerin yanında eğitim, yakacak ve kira konusunda da ekonomik sıkıntılar çeken aileler bulunmaktadır. Kira yardımının asıl amacı evsiz olan vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Ayrıca yaşadıkları konutlar kentsel dönüşüm projesi kapsamında kamulaştırılan eski yerleşim yeri sahipleri de kira yardımından faydalanabilmektedir. Peki dar gelirli ailelere verilen devletten kira yardımı nasıl alınır, başvuruları nasıl yapılır?

Devletten kira yardımı alabilmek için; kira destek ödemesi yapan ilgili bakanlıkların web adresleri üzerinden yer alan başvuru formlarını doldurabilirler. Ayrıca e-Devlet kira yardımı başvuru ekranından da kira yardımı için müracaat edebilirsiniz.

Kentsel dönüşüm kapsamında devletten kira yardımı almak için, aile üyelerinden birinin üzerine kayıtlı olan konut tapusu olan haneler hariç olarak, tüm aileler kentsel dönüşüm kira yardımından faydalanabilirler. Aileler yenilenmiş olan konutlarının iskanlarını alana kadar kira giderleri devlet tarafından karşılanmakta olup 16 yaşından büyük işçiler için yürürlükte yer alan asgari ücret tutarının 30 günlük brüt tutarının %50’si oranında, Bakan onayından geçerek aile başına belirlenecek olan kira yardımı belirlenmektedir.

Kira Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet tarafından verilmekte olan kira yardımlarını alarak ihtiyacı olan vatandaşlara kaymakamlık aracılığı ile ulaştırır. Kaymakamlıklar ise bu işlem için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile iş birliği yapmaktadır. Destek veren pek çok kurum ve kuruluş bulunduğundan vatandaşlar kira yardımı başvurusu nereye yapılır? araştırmaktadır.

Kira yardımı başvurusu yapmak için;

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Kaymakamlıklar
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • Bağlı bulunduğunuz belediyeler
 • Sivil Toplum Kuruluşları
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
 • e-Devlet sistemi

Kira yardımı başvurusu yapmak için, destek ödemesi yapan kurum ve kuruluşların web adresi üzerinde yer alan online başvuru formunu doldurabileceğiniz gibi, e-Devlet sisteminde bulunan kira yardım başvuru ekranını da kullanarak talebinizi oluşturabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kira Yardımı

Kira yardımı yapan kurumlardan bir tanesi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’dır. Peki kentsel dönüşümde kira yardımı kimlere verilir? Bakanlık tarafından riskli olarak görülen ve yıkılma ihtimali bulunan binalar için yıkım kararı çıkarılmaktadır. Deprem riski taşıyan ya da yıkılacak durumda olan binaların tahliye edilmesi sebebi ile içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi amacı ile başlatılan kentsel dönüşüm uygulamaları neticesinde de vatandaşlara destekler yapılabilmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, konutların kentsel dönüşüme girmesi halinde kira yardım süreleri 18 ay olarak belirlenmiştir. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre riskli alanda bulunan konutlar kentsel dönüşüm projesi kapsamına dahil edilerek, konut sahiplerine 6306 Sayılı Kanun Yönetmeliği’ne bağlı olarak destek ödemeleri yapılacaktır.

e-Devlet Kira Yardımı Başvurusu 2021

Kira yardımı başvurusu e-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. e-Devlet’ten kira yardımı başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapınız.
 • Arama butonuna ”Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” yazarak ilgili sayfaya giriniz.
 • Bu sekme üzerinden ”Uygulamaya Git” seçeneğine basarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı elektronik başvuru platformu sayfasına gidin.
 • Kimin için başvuru yapacaksanız ”Kendim İçin Başvuruyorum-Tüzel Kişilik İçin Başvuruyorum” butonunu seçiniz.
 • Başvuruyu kendi adınıza yapıyorsanız sistemde kayıtlı olan kişisel bilgileriniz ekranda görünecektir.
 • Fakat tüzel kişilik için başvuru yapıyorsanız;
  • Vergi No
  • Firma Adı
  • Vergi Dairesi
  • İl bilgisi
  • Firma Adresi
  • Ticari Sicil No 
  • Ticari Sicil Odası bilgilerini girerek sırası ile hizmet seçimi ve gerekli olan belgeleri sisteme yükleyerek başvurunuzu tamamlayınız.
 • Kişisel başvuru yapıyorsanız güncel olmayan bilgilerinizi örneğin, ikametgah bilginiz olabilir, güncelleyerek devam ediniz.
 • İlgili alandan kira kontrat dosyanızı sisteme yükleyiniz.
 • Bir sonraki aşamaya geçebilmek için bu alanda istenen belgelerin doldurulması ve e-imza verilmesi zorunludur.

Başvuru için sıraladığımız işlem adımlarını sırası ile uyguladığınızda talebiniz değerlendirilmeye alınacaktır. Siz de kiranızı ödemekte zorlanıyor ve pandemi kira yardımı başvurusu 2021 desteklerinden faydalanmak istiyorsanız e-Devlet üzerinden başvuruda bulunmak için aşağıda ki linki tıklayınız!

5543 sayılı İskan Kanunu Kapsamında Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması E-devlet Başvuru Ekranı

Peki kira yardımı başvuruları ne zaman sonuçlanacak, kira yardımı sorgulama e-Devlet üzerinden nasıl yapılacak? bakalım.

Kira Yardımı Sorgulama e-Devlet

Kira yardım başvurunuzu tamamladıktan sonra e-Devlet sistemi üzerinden kira yardımı talebinizin kabul edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz talebinizin son durumunu öğrenerek, ödeme tarihlerinde kira desteğinizi alabilirsiniz. e-Devlet kira yardımı sorgulamak için;

 • T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte e-Devlet sistemine giriniz.
 • Arama butonu üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait olan 5543 sayılı İskan Kanunu Kapsamında Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” sayfasına erişin.
 • Başvurunuzun son halini görüntüleyip inceleyebilmeniz için ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz.
 • Elektronik başvuru platformunun sağ üst köşesinde yer alan ”Başvurularım” sekmesine tıklayın.
 • Açılacak olan sayfada yapmış olduğunuz tüm başvurularınız sıralanacaktır.

Başvuru tarihinden, sonuç durumuna kadar tüm bilgileri bu sayfa üzerinden kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Başvurunuz olumsuz sonuçlanmış ise başka bir bağlantıya gerek kalmadan yine aynı sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ”Yeni Başvuru” menüsüne tıklayarak, tekrardan talebinizi oluşturabilirsiniz.

Kira Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Gerekse maddi anlamda zorluk çeken ailelerin gerekse salgın döneminde pandemi kira yardımı ihtiyacı olanların merak ettiği konulardan bir tanesi de kimler kira yardımı başvurusu yapabilir? sorusudur. Devlet ve belediyeler tarafından verilen 2021 kira destekleri için bazı şartların tamamlanması gerekmektedir. Kira yardımı kimlere verilir, kira yardımı alabilmek için gerekli olan şartlar? nelerdir bakalım.

 • İlk şart olarak başvuru yapan kişinin ailesinin hane gelirinin şartlarda yer alan üst limitin altında yer alıyor olmasıdır.
 • Başvuran şahsın üzerine kayıtlı herhangi bir mal varlığı bulunmaması 
 • Gerçek anlamda yardımına muhtaç olması.
 • SGK kapsamında verilen emekli maaşı, dul ya da yetim aylıklarından yararlanmıyor olması 
 • Müracaat eden şahsın sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmıyor olması 
 • Başvuru sahibinin düzenli gelire sahip olmaması 
 • Yapılacak olan gelir testinde yoksulluk sınırı altında olması gerekmektedir.
 • İşsizlik maaşının alınıyor olması da talebinizin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

Mütevelli heyet tarafından belirlenen kriterler göz önünde bulundurularak başvurular değerlendirilmeye alınacaktır. Yapılan incelemeler sonucunda şartların sağlanması durumunda ailelere kira yardımı yapılacaktır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Yardımı Ne Kadar?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen 2021 kira yardımı zam oranları henüz belirlenmemiştir. Bu nedenle hak sahiplerine kentsel dönüşüm için yapılacak olan destek eski liste üzerinden verilecektir. Geçtiğimiz yıl da kentsel dönüşüm kira yardımı kapsamında zam oranları belirlenmediği için 2019 listesi hala daha geçerli olmaktadır.

Kentsel dönüşüm kira yardımı 715 TL ile 1.150 TL aralığında olup yardım yapılan illere göre değişlik göstermektedir. Konutta kiracı olarak ikamet edenlere 2 aylık, ayni hakka sahip konut sahiplerine ise 5 aylık kiraları tek seferde yatırılacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödenen kentsel dönüşüm yardımlarını 6 grup içerisinde değerlendirebiliriz.

Buna göre Bakanlık tarafından belirlenen ve kira yardımı yapılan iller şu şekildedir;

 • Aylık 715 TL Kira Yardımı yapılan iller: Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Ardahan, Karabük, Kilis, Bayburt, Karaman, Iğdır, Yalova, Kırıkkale, Bartın, Hakkari, Kırşehir, Gümüşhane, Sinop, Tunceli, Nevşehir, Erzincan, Artvin, Çankırı
 • Aylık 810 TL verilen iller: Düzce, Şırnak, Yozgat, Aksaray, Kars, Kastamonu, Giresun, Isparta, Siirt, Uşak, Niğde, Rize, Bitlis, Edirne, Kırklareli, Muş, Amasya, Osmaniye
 • 905 TL verilen iller: Çanakkale, Tokat, Zonguldak, Batman, Çorum, Elazığ, Kütahya, Ordu, Afyonkarahisar, Ağrı, Adıyaman, Sivas
 • Aylık 995 TL Kira Desteği verilen iller: Şanlıurfa, Van, Samsun, Tekirdağ, Kocaeli, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Sakarya, Erzurum, Eskişehir, Mersin, Kayseri, Gaziantep, Hatay, Denizli, Diyarbakır, Aydın, Balıkesir, Trabzon, Kahramanmaraş
 • 1.085 TL ile desteklenen iller: Adana, Konya, Antalya, Bursa
 • 1.150 TL ödeme yapılacak iller ise: Ankara, İzmir, İstanbul

2021 yılı için belirlenecek olan aylık kira bedeli zam oranları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenecek. Başvurular ise; konut tahliye tarihinden itibaren bir yıl içinde ya da riskli yapının yıktırıldığı tarihten itibaren üç ay içinde belediyelere yapılacaktır. Müracaat esnasında kimlik bilgileriniz, adres bilgi raporu ve taşınmaza ait olan Güncel Taşınmaz Kaydı istenmektedir. Belgeler A.R.A.A.D. (Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi) sistemi üzerinden temin edilebileceği gibi, yapılan başvurularda riskli yapıların kontrolü de sistem üzerinden yapılacaktır.

Kaymakamlık Kira Yardımı Veriyor mu?

Kaymakamlıklar tarafından belirlenen şartların taşınması durumunda, maddi yardım ve kira desteği kaymakamlıklar tarafında da verilmektedir. Başvurular Kaymakamlık ve Valilikler bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na yapılmaktadır. Yardımlardan yararlanabilmek için, yardıma muhtaç şahısların bireysel başvuruları başvuruları kabul edilmektedir. Ancak belediyeler tarafından bu kişilerin tespiti ile şahısların başvurması gibi bir şart aranmaksızın da yardım yapılabilmesi mümkün olmaktadır.

Kaymakamlık kira yardımı başvuru için gerekli olan evraklar;

 • T.C. kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi 
 • Gelir belgesi 
 • Muhtarlıktan alınacak olan fakirlik kağıdı

Bu evraklar ile birlikte SYDV’lere giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra kira yardımı talebinde bulunduğunuza dair bir dilekçe hazırlamalısınız. Başvuru yapmaya gittiğinizde aile fertleri ile ilgili sorular sorulabilir. Vakıf bünyesinde bulunan kurul tarafından yerinde inceleme de yapılarak, ailenin nasıl bir yaşantı içinde olduğuna bakılmaktadır. İncelemeler sonucu mütevelli heyet tarafından bir rapor hazırlanmalıdır.

Bu heyet ise, son kararın verilmesi için görevlendirilmiştir. Destek verilecek olan kişi sayısı, o yıl için ayrılan bütçeye göre belirlenecektir. Raporun hazırlanmasının ardından aile, yardım desteğine uygun görülür ise belirlenen tutar kadar yardım alabilecektir.

Belediye Kira Yardımları Yapıyor mu?

Vatandaşlar, belediyeler kira yardımı yapıyor mu? merak etmektedirler. Evet, devlet tarafından pek çok kurum aracılığı ile yardım yapıldığı gibi belediyeler tarafından da kira yardım desteği verilmektedir. Belediyelerde bulunan Sosyal Yardım birimlerine başvuru yapmanızın ardından belediye personelleri yerinde inceleme için evinizi ziyaret edeceklerdir. İncelemeler sonucunda durumunuzun yardım almaya uygun olduğu tespit edilirse başvurunuz olumlu sonuçlanacak ve ödeme tarihlerinde destek tutarınız hesabınıza aktarılacaktır.

Belediye Kira Yardımı Kaç Aydır?

6306 sayılı Kanun’na göre riskli yapı tespiti yapılan konutların sahiplerine, Bakanlıkça belirlenen kılavuza göre başvuru şartlarının sağlaması durumunda belediye kira yardımları 18 ay boyunca verilecektir.

Ayrıca belediyelerin yapmış olduğu maddi destek sadece bu yardım ile sınırlı değildir. Verilen tüm yardımlardan yararlanabilmeniz için maddi durumunuzun yetersiz olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Örneğin; ramazan aylarında yapılan gıda yardımları, eğitim dönemlerinde yapılan okul masraf destekleri, kış aylarında verilen yakacak yardımı gibi pek çok alanda belediyeler vatandaşları desteklemektedir.

Dar Gelirli Ailelere Belediye Kira Yardımı Ne Kadar?

Belediye kira yardım tutarları ise bazı illerde 595 TL iken bazı illerde ise 960 TL’yi bulmaktadır. Dar gelirli ailelere kira yardımı kapsamında uygulanan destekler ilden ile, o yıl için ayrılan bütçeye göre değişiklik göstermektedir.

Sosyal Hizmetler Kira Yardımı Ne Kadar?

Devlet tarafından ayrılan bütçeye göre her yıl kira yardım tutarları değişiklik gösterse de 2021 Sosyal Hizmetler kira yardım tutarları 960 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bazı büyük şehirlerde bu tutar 900 TL, bazılarında 700 TL bazı şehirlerde ise 500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Siz de verilen bu desteklerden yararlanmak istiyorsanız Sosyal Hizmetler sayfasında yer alan 960 TL kira yardımı başvuru formu üzerinden talebinizi oluşturarak Koronavirüs kira yardımı desteğinden faydalanabilirsiniz.

Kira Yardımı Nereden Alınır?

Başvuruların değerlendirilmesi ardından Sosyal Yardımlaşma Kira Yardımı almaya hak kazanan aileler, belirlenecek olan ödeme tarihleri arasında, banka hesaplarına yatmış olan destek tutarlarını çekebilirler. Eğer bir banka hesabına sahip değilseniz ödemeniz nereye yatacak? Banka hesabınız yok ise ödemeniz başvuru sahibinin adına olacak şekilde PTT üzerinden yatırılacaktır. Sadece T.C. kimlik numaranız ile birlikte PTT şubelerine giderek, yardım desteğinizi çekebilirsiniz. Kentsel dönüşüm kira yardımı Ziraat bankası hesaplarına yatırılacaktır.

Yorumlar

 1. Avatar of Hakan öngör Hakan öngör dedi ki:

  Sayın cumur bakanımızdan Allah rızası için zor durumdayız kira yardımı bekliyoruz üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım binyüz kira lütfen yardım edin

 2. Avatar of halil halil dedi ki:

  kira yardımına ihtiyacım var kocaeli

 3. Avatar of mustafa mustafa dedi ki:

  sayın cumhurbaşkannımızdan allah razı olsun allahım başımızdan eksik etmesin allahım yar ve yardımcısı olsun saygılarımla mustafa çevirken adana çukurovadan

 4. Avatar of Vediha Vediha dedi ki:

  Eşim madde bağımlısı çalışmıyor kirami elektrik suyumu ödemek için sizden kira yardımı yapsanız istiyorum dört çocuğum var üçü öğrencim bir oğlum konuşamıyor evimin ihtiyacı ben ceviz kırarak kabukları satarım geçimini yaparım evimin kirası iki tane geçiyor 300 milyon evimin banyosu yok mutfağı yok

 5. Avatar of ozge ozge dedi ki:

  buraya yazmayın kaymakamlıga gidin burdan yazınca bişey olmuyor

 6. Avatar of Ayfer imre Ayfer imre dedi ki:

  Kirciyim yardım istiyorrum

 7. Avatar of Lala Lala dedi ki:

  Sadece üç aylık kira yardmı istiyorum lütfen yardm edin inşallah eşimin iş yeri açılır kiramızı verebiliriz bu salgın dönemi için sadace kira icin yardm edin nolur

 8. Avatar of Cınar Demir Cınar Demir dedi ki:

  Benim iki cocuğum var eşim calışmiyor kiradayım 4 evdir beni ev sahipleri cıkarıyor kirami otuyemdigim için ne olur yardım edin

 9. Avatar of Kevser Kevser dedi ki:

  Kira yardımı na baş vuruyorum

 10. Avatar of Kevser Kevser dedi ki:

  Durumum iyi deyil maddiyardıma başvuruyorum

 11. Avatar of Hatice Çetin Hatice Çetin dedi ki:

  Eşim cezaevinde madde bağımlısı bize zararı oluyordu her yerde şikayete bulundum boşanmak için dosya masrafı param olmadığı için başvuru yapamıyorum. Bir oğlum var küçük biyere batkipta çalışamıyorum kıramı ödeyemedim evden cikarildim arkadaşımda kalıyorum onda kendince düzeni var çocukları var eşyam hic bir şeyim yok ortda kaldım lütfen sesimi duyun yardim edin adresim filn yok nasil nere gidim başvuru yapim oğlumla huzurlu bir yerde yaşamak istiyorum

  1. Avatar of İhsan artug İhsan artug dedi ki:

   Hatice hanım devletin belirli mercileri var öncelikle sosyal yardım bakanlığına gidip kira yardım başvurusu yapın sonra da aile bakanlığına gidin ve boşanma durumunuzu anlatın ve size her konuda yardımcı olsunlar saygilar

 12. Avatar of Dünya Balcı Dünya Balcı dedi ki:

  Kirayı veremiyorum yardım istiyorum lütfen yani

 13. Avatar of Elif yalçın Elif yalçın dedi ki:

  Esim issiz iki kücuk cocugum var evim kira iki aylik kira borcum duriyor faturalarimda duruyor lutfen yardim istiyorum ihtiyacim olamasa istemem gercekten zor durumdayiz

 14. Avatar of Fatma ordu Fatma ordu dedi ki:

  Dulum madi durumum çok düşük yardım edin evimin geliri yok. Kimse çalışmıyor.

 15. Avatar of Pınar Pınar dedi ki:

  4çocuhum var hepsi ufak Allah için yardım edin evimin geliri yok kocam çalışmıyor yardım edin lütfen.

 16. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  4çocuhum var 2öğrenci ikisi ufak madi durumum çok düşük.eşim yok.hiç bı eşyam yok destehinize ihtiyacım var.ALLAH için elinizi uzatın.

 17. Avatar of Nur karabulut Nur karabulut dedi ki:

  Bende kiradayim ve hasta bi cocum car esimle bosaniyoruz cok zordayim banada bi yardim edermisiniz lutfen

 18. Avatar of Şükrü Şükrü dedi ki:

  İyi günler ben van Edremit tokide kiradayım işsizim sadece yaz aylarında çalışıyorum kış buyu zor geçiniyoruz SOSYAL yardımlaşmadanda herhangi bir yardım almıyorum 600 tl kira ödüyoruz lütfen siz değerli yetkililerden yardım bekliyorum

 19. Avatar of Defne Defne dedi ki:

  İki çocuğum var hamileyim eşimden ayrıldım durumum çok kötü lütfen cocklarimla bi ev istiyorum ona bakabileym maddi yardım istiyorm ev tutablmek için ltfen

 20. Avatar of Feyat Feyat dedi ki:

  Benim 6 kiram birikmiş üdiyemiyorum 6aydır çalışmıyorum çok zor durumdayım 3tane çocuğum var ne olur yard8m edim

 21. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

  Üç tane çocuğum okuyor eşim çalışmıyor kendim ev hanımıyım evim kira ödemekte zorluk çekiyoz maddi durumumuz ve hiç bir gelirimiz yok magduruz yardımınızı istiyoruz

 22. Avatar of Remziye Remziye dedi ki:

  Biz de kiraciyiz evde 6 kisi yasamaktayiz ve hicbir para yardimlarindan yararlanamiyoruz esim sadece kendisi calisiyor tek bir kisinin maasiyla cok zor geciniyoruz ama o da serbest meslek oldugu icin bir yararini goremiyoruz ve bu yardimlardan yararlanmak istiyoruz artik…

 23. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Esimden ayriyim evim kira hic bir sosyal guvencem yok para yardimi istiyorum kirami vermekte zorlaniyorum allah icin para yardimi istiyorum kirami vereyim allah icin

 24. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  bende kiramı veremiyorum 3 çocuğum var esim calismiyor cok madurum

 25. Avatar of Dilek sepil Dilek sepil dedi ki:

  Ben 3 çocuklu dul bir kadınım çalışmıyorum çocuklarıma komşular yardımıyla bakabiliyorum sigortam her hangi bir şeyin yok fark edilmeyi istiyorum burdan

 26. Avatar of Derya poyraz Derya poyraz dedi ki:

  Kirami odemiyorum

 27. Avatar of Yavuz Kılıç Yavuz Kılıç dedi ki:

  Çalışmıyorum hiçbir güvencem ve gelirim yok günlük işlerde çalışıyorum oğlum asker ve evim kira

 28. Avatar of Heval Heval dedi ki:

  Bede kiradaylm engeliyim kira veremiyorum

 29. Avatar of Özlem icen Özlem icen dedi ki:

  Oğlum lenfoma hastası maddi desteğe ihtiyacım var çok acil evim perişan durumda evimin çatısı yok evim damliyor 6 çocuğum var

 30. Avatar of Songul Songul dedi ki:

  Eşim ceza evinde kira da oturuyorum 10 aylık bebeğim var ihtiyaclarimi karsilayamiyorum lütfen destek olun bebeğimé bakacak kimsem yok çalışmıyorum yardımci olun lütfen

 31. Avatar of Ali kemal sevinç Ali kemal sevinç dedi ki:

  4 çocuğumla kiradayım çocuklarım ikisi öğrenci diğerleri 4 ve 7 yaşındalar kira ve faturalarımı ödeyemiyorum Allah rızası için yardım edin iletim dikkate alınmasını rica ediyorum

 32. Avatar of melike melike dedi ki:

  kira yardimi almak istiyorum inşallah devletimiz bir şekilde yardimci olur 2 cocugum var zordayim

  1. Avatar of Songül Songül dedi ki:

   Çok zor durumdayım kira paramı vermiyorum üç çocuk sahibiyim 4 aylık kiram parası toplandı vermiyorum kıştır ev sahibi nerdeyse beni evde çıkartacak çok zor bir durumdayim devletimizde yardim beklemekteyim iyi devletimiz var bizim allah dayima devletimizi kurusun başımızdan eksik etmesin

 33. Avatar of Sinan Sinan dedi ki:

  Çoluk çocuk kira evim çok dardayız işimiz yok gücümüz yok devletimiz bu zaman da bakarinsallah hepimize cümlemize allah sabır versin inşallah bu yazılanları okuyup bir yardim eli uzatrlar

 34. Avatar of Sinem tayfun Sinem tayfun dedi ki:

  Bende maddi yardım ve gıda yardım temizlik ürünleri yardımı istiyorum 5 aylık kiram birikmiş faturalarım birikmiş ödeyemiyorum iki çocuğum var çok zor durumdayım eşim yevmiye işine gidiyo haftanın 3 günü gidiyo yetmiyo bize iki çocuğumu bezliyorum allah rızası için yardım bekliyorum

 35. Avatar of orhan orhan dedi ki:

  2 çocuğum var işsizim kaç aydır çok zor durumdayım ama çok şükür halimize bunlarda geçer inşallah rabbim herkesin gönlü ferahlatsın

 36. Avatar of Hülya görmez Hülya görmez dedi ki:

  Adım hülya görmez 2 çocuğumla yaşıyorum zor durumdayım çalışıyorum ama maaşıma el konuldu 1800 maaş alıyorum dogru düzgün kiramı ödeyemiyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum lütfen destek olun

 37. Avatar of SACİDE SACİDE dedi ki:

  Benim evim kira 3 çocuğum var ikisi ortaokul öğrencisi eşim pandemi yüzünden çalışmıyor çocuklarım için elektronik tablet istiyorum lütfen yardım edin

 38. Avatar of Hanım karataş Hanım karataş dedi ki:

  Kiradayim üç çocuk annesi yım benim eşim işsiz maddi durumum hiç yok Allah razı için yardım edin

 39. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Merhabalar eşim kalp ve tansiyon hastasî
  Ben ise tım hastasıyım çalışamıyoruz iki yıla yakın kiramız birikti zor durumdayız bir ta çocuğumuz var evimiz çok sağlıksîz bir göz odada yaşıyoruz Allah için yardım bekliyoruz

 40. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

  Kiracıyım kiramı ödeyemedim esimden ayrıyım 2 cocugum var evimde hiç bir şeyim maddi destek almak istiyorum ALLAH rızası için yardımcı olun evimde eşyam yok ev temizliklerine gidiyordum pandemiden dolayı gidemiyorum lütfen yardımcı olun ALLAH rızası için evimde hiç bir şeyim yok

 41. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Benim 4tane çocuğum var gelir bir durumum yok eşim çalışmıyor maddi yardımı almak istiyorum

 42. Avatar of özlem özlem dedi ki:

  devletimizden kira yardımı istiyorum çok zor durumdayım üç çocugum var eşimin iş yok acien yardım istiyorum

 43. Avatar of hakan öngör hakan öngör dedi ki:

  saygıdeğer devletimizden kira yardımı bekliyorum çok zor durumdayım üccocugum var lütfen yardım edin allah sizlerdende razı olsun yardım eli uzatın

 44. Avatar of Turan Turan dedi ki:

  Kiramı odeyemiyorum eşim hamile ben çalışmıyorum yardimci olurmusunuz elektrik su doğalgaz odeyemiyorm

 45. Avatar of sibel sibel dedi ki:

  eşim uyuşturucu bağımlısı olduğundan zar zor geçiniyordum. şimdi bir de bu hastalık yüzünden işsiz kaldım 4 kiram birikti faturalarımı ödeyemiyorum bir kızım var ve gerçekten zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum.

 46. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  Kiracı yim dört çocugum var eşim çalışmıyor kiram birikmiş borcumuz var alla rızası için yardım edin

 47. Avatar of Ayşegül Ayşegül dedi ki:

  Kiraciyim kirami veremiyom bebek bekliyom eşim calismiyo hic bir gelirim yok allah rızası için yardim edin

 48. Avatar of Şükriye Şükriye dedi ki:

  Kira elektrik su ödeyemiyor çok zor durumda ayım bana yardım edin lütfen ihtiyaci olana verin ihtiyaçim çok var Allah rızası için yardım edin

 49. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Ben ebru karatepe eşimden ayrı tek yaşıyorum hiç bir gelirim yok kira mi ödeyemiyorum doğalgazı mi elektriktirigimi ödeyemiyorum evsahibi evden çık diyor esyamda yok virusten dolayı işten çıkardılar is bulamadım çok zor durumdayım devletim den çok acil yardım bekliyorum

 50. Avatar of Muharrem Muharrem dedi ki:

  Kiracıyız zor durumdayız 2 tane cocuğumuz var kirayı ödeyemiyoruz faturaları ödeyemedik yardım eşim ve ben işsizim

 51. Avatar of Ünsal Çayıroğlu Ünsal Çayıroğlu dedi ki:

  Kiramı faturalarimi odeyemedim

 52. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  Kirada oturuyorum beş çocuklu VE yedi nufusuz eşim çalışamıyor gronik hasta kalp hastası bır çocuk çalışıyor başka gelirimiz yok kiram birikmiş devletimden yardım bekliyorum ALLAH rızası ıçin sorunuma çare bulun elektiriyim doğalgazım birikmiş yardım bekliyom

 53. Avatar of Zehra Zehra dedi ki:

  Kiraciyim çok zor durumdayım çocuğum var kirayı odeyemiyoruz allah rızası için yardım edin

 54. Avatar of Nurte koç Nurte koç dedi ki:

  Ben evimi taşicam engeliyim acıl desteye ihtiyacım var yardımcı olirsanız çoksevinrim

 55. Avatar of halise kılínc halise kılínc dedi ki:

  Ben kirami dört beş aydir odeyemedim ev sahibim evde cikarcak ben ne yapcami bilmiyorum ne olur yardim edin ben sizlerden kira yardimi istiyorum ben allti yüz tele kira miktarı ne olur yardim edin allah rizasisi için yardim edin

 56. Avatar of nalan karayel nalan karayel dedi ki:

  üç çocuk yetim annesim kirada oturuyom mati durumum pek yok koraneden dolayı kirayı ödiyemedi ev saybi cık evimden diyor napıcam bilmiyorum ban ve çocuklarıma yardımcı olursanı çok sevinirim

 57. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  Merhaba ben kirada oturuyorum 5çocuk bide öksüz züm var yiyenin ben bakıyorum hebimizde evdeyim iş yok kimse almıyor ne yapacam bilmiyorum

 58. Avatar of Mustafa caferoğlu Mustafa caferoğlu dedi ki:

  %42 engelli bir bireyim oturduğum ev kira kayseri Melikgazi bölgesine oturuyorum pandemi sürecinde yazmadığım makam kuruluş bakanlık kalmadı oradan oraya top gibi oynuyorlar kaymakamlık sosyal yardımlaşma vakfı kira yardımı diye bir yardımımız yok diyor cimer aile bakanlığı valilik kaymakamlık her kuruma başvurum var ama yardım falan yok sosyal destek kredisine başvurdum durumu benimle aynı olana çıkmıyor ama iyi olana kredi çıkıyor devletin bizim gibi vatandaşa yardım ettiği falan yok ya boş haber yapıyorsunuz yada bizimle fakirliğimizle engelimizle devlet dalga geçiyor başka bir açıklaması olamaz

 59. Avatar of halise kılínc halise kılínc dedi ki:

  Ben kirami odeyemiyorum dört beş aylik kiram duruyor ev sahibim evden cikarcak nr yapcami bilmiyorum ne olur bana kirama yardim edin ben alti yüz kira oduyorum ama veremiyorum ne olur yardim edin allah rizasi için yardim edin

 60. Avatar of Gül kılıç Gül kılıç dedi ki:

  Kira gıda fatura yardimi istiyorum 2 çocuk var isimiz yok is verenolursa çalışırız. 05-

  1. Avatar of Nurhan Kaya Nurhan Kaya dedi ki:

   Kira gıda fatura yardimi istiyorum 2 çocuk var çalışamıyoruz ne ben ne eşim lütfen yardım etsin

  2. Avatar of MUSTAFA MUSTAFA dedi ki:

   nerede ikamet ediyorsunuz

 61. Avatar of Figen Figen dedi ki:

  Slm ben eşimden ayrıyım 2çocuk annesiyim bütün yardımlara başvuru yaptım fakat sgk var. Diye reddettiler kirada yım kızım açıktan okuyor oglum lisede tekbaşıma ayakta durmuya çalışıyorum aldıgım askeri üçret kiramı faturalarımı güçlükle ödüyorum yeri geliyo evime hiçbir şekilde pazar alışverişi yapamıyorum yalvarıyorum Allah rizası için çok birşey istemiyorum birazcık destek yardım eli istiyorum inşallah bir hayır sever sesimi duyar bu msj okur şimdiden teşekkür ederim rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun inşallah

 62. Avatar of hakan Karaaslan hakan Karaaslan dedi ki:

  5cocugum 1 gecikmiş kiram var yardim edin arz ederim

 63. Avatar of Serpil Serpil dedi ki:

  Maddi desteğe çok ihtiyacım var kızım okula baslicak bu sene okursaniz sevinirim

 64. Avatar of Yusra Yusra dedi ki:

  Yusra ben kiraçiyim 6 aydır kiramı ödememişim 6 çocuk var çalışan yok yardıma muhtacız Allah rızası için yardım edin

 65. Avatar of Yusra Yusra dedi ki:

  Çok zor dorumdayim yardım edin bize Allah rızası için yardım edin

 66. Avatar of Mahmut iyison Mahmut iyison dedi ki:

  Merhaba ben üç aydır iş sizim korovada dolayı çalış miyoru yardımınıza ihtiyacım var lütfen bana yardım ediniz kiraciyim kiramı ödeyemiyorum

 67. Avatar of Mehmet emin Mehmet emin dedi ki:

  Hayırlı günler 4 aydır işsizim 4 kiramı ödiyemiyorum faturalarım birikti kiram 1400 4 çocuğum var sizden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz

 68. Avatar of Remziye Remziye dedi ki:

  Kiracıyım kiramı iki aydır ödeyemiyorum lütfen yardım edin

 69. Avatar of Sinem pinar Sinem pinar dedi ki:

  500 lira kira veriyorum eşim calismiyo kiraciyiz öğrencim. Var yardım bekliyorum

 70. Avatar of Sefa Sefa dedi ki:

  Madi durumum yok yardımcı olmanizi rica ederim zor durumdayım

 71. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Kirazıyım iş bulamıyorum

  1. Avatar of Nihat keskin Nihat keskin dedi ki:

   Çok zordurumdayımm 2 aydır kiram veremivorom siztebir yardim kiramıda veremiyurom

 72. Avatar of ayfer karakurt ayfer karakurt dedi ki:

  kiraciyim 1400 kira veriyorum 3 tane cocugum var öğrenciler sizden yardımcı olmanızı rica ediyorum

  1. Avatar of Yusra Yusra dedi ki:

   Yusra ben kiraçiyim 6 aydır kiramı ödememişim 6 çocuk var çalışan yok yardıma muhtacız Allah rızası için yardım edin

 73. Avatar of Veysi yıldız Veysi yıldız dedi ki:

  Hayırlı bayaramlar ilk baştan sevgili türkiyem ben 4 aydır çalışmıyorum kiramı veremedim faturalrımı veremedim evimde hiç birşey kalmadı çok kötü durumdayım bu kardeşinize bir yardım eli uzatın TR300001

 74. Avatar of Hasan Demircan Hasan Demircan dedi ki:

  Aylardır işsizim sigortasızim aylardır süren maddi yönden sıkıntım var sizden ricam mümkünse maddi yönden yardım bekliyorum zor günler yaşıyorum ailemle allah rızası için yardım edin bana

 75. Avatar of Neşe Neşe dedi ki:

  Eşim koronavirüs de çalışmıyor şu anda işsiz kiramı veremiyorum Elektrik suyu mu veremiyorum öyle ortada kaldım bir tane oğlum var onun sütü bezi alamıyorum Lütfen yardımcı olun Çok zor durumdayım işlerde açının adı ne yapacağım bilmiyorum elimden bir şey gelmiyor bari siz yardım edin hiç kimse destek çıkmıyor yardım etmiyor kaç yere başvurdum yardım etmediler Lütfen siz yardım edin

 76. Avatar of Ülkü yılmaz Ülkü yılmaz dedi ki:

  Zor durumdayım ve para gıda yardımı istiyorum yanlız yaşıyorum eşimden ayrıldım ve kiradayim kiramı elektrik faturamı ödeyemiyorum çalışmıyorum zordurumdayim bende yardımdan faydalanmak istiyorum Allah rızası için

 77. Avatar of Ülkü yılmaz Ülkü yılmaz dedi ki:

  Allah rızası için yardım istiyorum durumum yok para ve gıda yardımı istiyorum yanlız yaşıyorum hiç bir gelirim Yok kiram ve elektrik faturamı ödeyemiyorum bende yardım istiyorum

 78. Avatar of Arife keles Arife keles dedi ki:

  Kira yardımı almak istiyorum kiramı oduyemirum

 79. Avatar of Nedim Nedim dedi ki:

  Benim de kiralarım birikmiş ne olur bankada yardım edin 2 aydır çalışmıyorum 3 tane çocuğum var

 80. Avatar of Şefika urtekin Şefika urtekin dedi ki:

  Kiracıyım 2 çocuğum var kiramı ödüyemiyorum yardımınızı bekliyorum

 81. Avatar of neslihan neslihan dedi ki:

  kiracıyım eşimden ayrıyım işsizim tek başıma yaşıorum hic bir yerden destek almıyorum sadece gecici bir süre kira yardımı istiyorum

 82. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  Kiracı yim dört çocugum var eşim çalışmıyor üç öğrencim var30 bin borçlarımızı var kiramız birikmiş ne olur bize yardım edin yardım edin

 83. Avatar of Zeynep ağırman Zeynep ağırman dedi ki:

  Kiradayız iki çocuğum var hamileyim düzgün çalışamıyorum korkmadan dolayı yardım edin lütfen

 84. Avatar of Sevda boğa Sevda boğa dedi ki:

  Kiraciyim gecinemitorum yardın desteğiyle geciniyorum

 85. Avatar of Kübra Kübra dedi ki:

  Kiracıyım çalışmıyorum herhangi bir gelirim birikimim yok iş bulamıyorum koronavirğs sebebiyle ailem yok lütfen yardımcı olur musunuz

 86. Avatar of yasemin yasemin dedi ki:

  bende kira yardimi istiyorum esim mesaisiz calisiyo ve aldigi para yetmiyo

 87. Avatar of İlkay dilek İlkay dilek dedi ki:

  Eşimden boşandım ve 5cocugumla bırlıkde yasıyorum beledıyelerın yardımlarıyla gecınmeye calısıyorum kucuk cocugum oldugundan ve bırakıcak kımsem olmadıgından calısamıyorum kıra yardımı ilgılı makamlara seslenıyorum yardımlarını rıca edıyorum

 88. Avatar of Sibel Atahan Sibel Atahan dedi ki:

  Kiracıyım 3çocuğumla yaşıyorum dulum yardımcı olursanız

 89. Avatar of Havva çoban Havva çoban dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var iki çocuğum var hamileyim kironik hastasıyım eşim iki aydır evdedir çalışmıyor kiramizi odiyemiyoruz yardımınızı bekliyorum

 90. Avatar of Ferat kuvvet Ferat kuvvet dedi ki:

  Kira yardımı

 91. Avatar of Zübeyde Zübeyde dedi ki:

  Kiracim üç çocuğum var eşim çalışıyorum iki öğrencim var koronada dolayı arada esim kagit topluyor gicimimi öyle sagliyorum

 92. Avatar of Zübeyde Zübeyde dedi ki:

  Kiracim üç çocuğum var eşim çalışıyorum iki öğrencim var koronada dolayı arada kagit topluyor gicimimi öyle sagliyorum

 93. Avatar of sakine şahin sakine şahin dedi ki:

  Evim kira 3 çocuğum var eşim engelli lütfen sesimizi duyun çok zor durumdayız işsisiz bir care olun erzak ve nakit e itiyacımız var

 94. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Evim kira 3 bucuk aylık bebegim var hiçbir gelirim yok eşim ceza evinde lütfen destek olun bebegimin mamasını bezini bile alamıyorum kiramı kac aydır ödeyemedim lütfen destek olun

 95. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Çalışmıyorum dükkan kapalı ücretsiz izin verdiler sigortam yok kiram var kredi borcum var yardım almak istiyorum

 96. Avatar of murat erdogan murat erdogan dedi ki:

  tek kişi çalışıyorum evim kira dört nüfusa bakıyorum devlete yarım istiyorum

 97. Avatar of Yunus Yunus dedi ki:

  Yunus Varkan 12 kişilik ayleyiz bir gelerim yok 3 çocuk babasıyım 1000 lira kira veriyorum insattciyim yardım edin lütfen

 98. Avatar of İsa İsa dedi ki:

  Kirada oturuyorum aylık 500 ötüyorum yeşil kartlıyım maddi durumum iyideyil 4 cocuk babasıyım yardıma ihtiyacım var

 99. Avatar of Hatip Hatip dedi ki:

  Sosyal yardım başvurusu

 100. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  3aylık kiram birikmiş durumda ev sahibi de zor durumda

 101. Avatar of Arife Dikcan Arife Dikcan dedi ki:

  Kirada oturuyorum kiramı ödeyemiyor um maddi ve manevi ihtiyaçımız var

 102. Avatar of Ahmet Ahmet dedi ki:

  2 aydır çalışmıyorum 3 aylık kiram birikti faturaları ödeyemiyorum çalıştığım iş yerinin ne zaman açılacağı belli değil yardıma ihtiyacım var

 103. Avatar of Şenay Şenay dedi ki:

  Durumumuz cok kotu lutfen yardim edin kiramiz ellektiriyimiz su faturalari gelmis vurusden dollayi is yerimiz kapandi sizden yardim istiyoruz

 104. Avatar of Hülya Bayırhan Hülya Bayırhan dedi ki:

  Evim kira 4cocugum var eşim çalışmıyor piskiyatri tedavisi oluyor günlükçü işine gidiyordu arada şimdi ise 2aydir evde zor durum dayım oğlum astım hastası bende migren hastasıyım nolur bana yardım edin Allah rızası için

 105. Avatar of Burçin yuksel Burçin yuksel dedi ki:

  Benim telefonum sizde cevap bekliyorum

 106. Avatar of Burçin yuksel Burçin yuksel dedi ki:

  Sizden cevap bekliyorum

 107. Avatar of Burçin yuksel Burçin yuksel dedi ki:

  Kiralık vereceğim Bana yardım edin Allah rızası için

 108. Avatar of Burçin yuksel Burçin yuksel dedi ki:

  Eşim çalışmıyor iki aydır iki tane çocuğum var evim kira geçinemiyorum para yardıma istiyorum

 109. Avatar of Cengiz arı Cengiz arı dedi ki:

  Kiracıyım şuan çalışamıyorum 6kişilik bir nufusum var mağdurum banada kira yardımı istiyorum ev sahibi hemen hemen hergün kapıda lütfen yardım edin

 110. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Eşim vefat etti iki yetimim var biri 7 yaşın da diğeri ise 8 yaşın da benim mesleğim serbes çalışan ama çocuklara ben den bi başka bakan olmadığı için çalışamıyorum eşim vefat edeli 3 ay oldu kanserdi şimdi çaresiz kaldım sosyal vakıf aylık çocukları 100 lira bağladı ama daha parayı alamadık yeni işlem olduğun dan bu çocukların geçimi için yermez kira var fatura var allah rızası için yardımçı olun bana devlet büyüklerim ve hayırseverler. Çok çaresisim ne yapılır bilmiyorum çok maduruz. Ben utana utana yardım istiyorum. Çaresizlik den

 111. Avatar of veysi demir veysi demir dedi ki:

  12/02/2020 den belli issizim evliyim bir cocugum var mama ,bez maddi durumum yok kira veremiyorum cok zor durumdayim hayir sevenlerin yardimini bekliyorum

  1. Avatar of Songül Songül dedi ki:

   Eşim ceza evinde üç aylık bebegim var hiçbir gelirim yok lütfen destek olun bebegimin mamasını bezini bile alamıyorum kiramı kac aydır ödeyemedim lütfen destek olun

 112. Avatar of Ömer karaaslan Ömer karaaslan dedi ki:

  Tek kişi çalışıyorum evim kira 7 nufusuz 5 şi çocuk 3 tanesi okuyor 2 tanesi daha bebek mama alamıyorum süt veriyom yakacak kömürün yok tahta yaktım hep evimin boyası çok kötü 2 senedir boyatamiyorum ev esyam yetersiz çok zor durumdayım hayır sevenlerin yardımını bekliyorum

 113. Avatar of Münever Münever dedi ki:

  Kira yardımı 3aydır eşim çalış mıyor

 114. Avatar of Mustafa Ulusoy Mustafa Ulusoy dedi ki:

  Merhaba siz değerli büyüklerimizden yardımcı olmanızı rica ediyorum ben iki aydır calışmıyorum virüs nedeni ile bu nedenle kiramı ve faturaları ödüyemiyorum siz değerli büyüklerimizden bu konuda yardımınızı bekliyorum –

 115. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  Kira yardımı isdıyorum eşim cezaevinde 3 tane cocum var yardım isdıyorum

 116. Avatar of Mehtap kurt Mehtap kurt dedi ki:

  Benim eşim ceza evinde 6yas küçük çocuklarım var evim kira belediyeden yardim alamıyorum destek istyorum

 117. Avatar of NURETTİN ASMACIK NURETTİN ASMACIK dedi ki:

  Ayakkabıcıyım 2aydır eve tek kuruş girmiyor artık cep telefonumu sattım eşimin sattım sadece bi oğlumunki kaldı başka eşyalarıda satmaya başlıyacam mecburen 2 oğlum var sıkıntı büyük teşekkür ederim…

 118. Avatar of Nazmiye çalar Nazmiye çalar dedi ki:

  Benim beş cocugun var eşim tansiyon hastası işe gidemıyo çok sordayız kiramı veremiyorum sizden destek bekliyorum allah rızası için yardımcı olun

 119. Avatar of İmdat İmdat dedi ki:

  kira yardımı almak istiyorum

 120. Avatar of Brusk Brusk dedi ki:

  Çalışmıyom ve üç çocuğum var ve bir çocuğum sistinozis hastası kirada oturuyorum yardım talebine bulunuyom

 121. Avatar of Nermin Nermin dedi ki:

  4 cocuk annesiyim esim calismiyor kiramı odeyemedik 2 aydır en küçük bebegim 1 yasında ve onun buyuğü 9 yasında acil yardımlarınızı bekliyorum

 122. Avatar of Mustafa güney Mustafa güney dedi ki:

  Duyarlı kurumlardan kira ve maddi yardım talep ediyorum .saygılarımla arz ederim .

 123. Avatar of Zeliha erdem Zeliha erdem dedi ki:

  Benim eşim 2 aydır çalışmıyor kuramı ödeyemedi m 2 aydır çalışmıyor 2oglum var ne olursunuz bana yardımcı olun

 124. Avatar of Keklik Keklik dedi ki:

  Ben kirami veremiyom 3 yadir kira yadimi istiyom eşim calişmiyo bana para yardimi istiyom enasda kirayardimi ciksi side ricam

 125. Avatar of Zübeyde Zübeyde dedi ki:

  Üç çocuğum var kiracıyım eşim 5 aydır çalışmıyor kira yardımı istiyorum ev sahibine kirayı veremiyorum elektriğini suyunu veremiyorum çocuğumun numarasını bile alamıyorum Allah rızası için bu mesajı görüyor musun

 126. Avatar of Sait Sait dedi ki:

  İşten çıkartılar beni

 127. Avatar of Engin Engin dedi ki:

  Kira yardımı belediye diyorsunuz ama gitmediğim kapı kalmadı 2 aylık birikti evden cık diyo ev sahibi mübarek gün nereye gideyim nasıl gideyim elde avuçta yok iş yok

 128. Avatar of yasemin yasemin dedi ki:

  ben işsiz kaldım kiramı karşılayamıyorum çocuklarıma kahvaltı alamıyor faturalarımı ödeyemiyorum çok zor durumdayım sayın başkanım tayyip babayla görüşüp konuşmak halimi anlatmak istiyorum

 129. Avatar of Zehide ağaç Zehide ağaç dedi ki:

  65 yaşındayım kimse bana bakmıyor kiradayim kirami oduyemiyom hic bir gelirim yok yanlız yaşıyorum hicbiryerde yardım vermiyorlar sadece yaşlılık maaşı aliyom oda yetmiyor yardım istiyorum lütfen yardımcı olun

 130. Avatar of M.ali M.ali dedi ki:

  hiç kimse sesimi duymiyor

 131. Avatar of Burcin Burcin dedi ki:

  Para yardımı istiyorum Eşim çalışmıyor 2 aylık kira var veremedim 1 tane çocuğum var kiracıyım yumuşak Hadi gözün aydın

 132. Avatar of selim selim dedi ki:

  siz yokluğun ne demek olduğunu bilmezssiniz bilenlerin haykırışı ama suriyelilerin yardım talebinde bulunduğunu gördünüz mü . tabiki hayır .. nasıl bir adalettir nasıl bir dünyadır ki … bu insnların ve içinde bende dahil bu yardım taleplerini duymazlıktan gelirsiniz

 133. Avatar of Ömer Ömer dedi ki:

  Baş vuru bir türlü yapamıyoruz bende hastayım 900 tl kira ödüyorum hiç bir gelirim yok ne yapıcam lütfen bir çare bulun ve bize ulaşın allah rızası içim

 134. Avatar of Kadriye Kadriye dedi ki:

  Evim kira iki çocuğum var çok zorundayım neolur yardım istiyorum iki çocuğum var eşim çalışmıyor bu virüs yüzünden çalışmıyor inşaat kapalı iki çocuğum için giyim erzak istiyorum kira parası istiyorum faturalar hepsi birikmiş sizden yardım istiyorum

 135. Avatar of Çiğdem Çiğdem dedi ki:

  Lütfen banada yardım edin ihtiyacım var

 136. Avatar of Hayri bozkurt Hayri bozkurt dedi ki:

  Kira yardimi

 137. Avatar of Cemil Cemil dedi ki:

  Lütfen yardımcı olun herkes zor durumda yazılanlar yazıldığı gibi kalmasın evim kira 1550 TL kira borcum var faturalarımızı ödeyemez haldeyim lütfen yardımcı olun

 138. Avatar of hatice abic hatice abic dedi ki:

  İki çocuk annesinin kirada oturuyorum maddi ve gıda kiramı ödüyemiyorum bana yardımcı olun

 139. Avatar of ceylan avci ceylan avci dedi ki:

  Maddi yardim ve ve kira destegi

 140. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Kira yardımı geçici bir süreliğine istiyorum birâydan fazladır çalışmıyorum ramazanda bile küçük çocuklarıma oruç tutturuyorum birşey istemesinler diye kapicilik yapıyordum okullar acılana kadar bir yardım eli atmanızı istiyorum

 141. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Korana virüsü yüzünden eşim çalışmıyor eşim kolunda ve bacağında pilatin olduğu için başka işyerlerinden almıyorlar 700milyon kiram eletirik su gaz 2aydır duruyor ödüyemiyorum allah rızası için yardımcı olun 1milyar verdiniz saolun ama nereye kadar idare edeceksin ne bakkal la gidip yazdıra biliyorsun ne elinde avucunda paran kalıyor yok Yok Yok napıcamı bilmiyorum 3cocuk var dışarı yasağı olduğu için cıkamıyorlar istekleri bitmiyor alamıyınca zoruma gidiyor tekrar söylüyorum Allah rızası için yardım yardım istiyorum lütfen

 142. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  5cocugum var eşim veffat etti kiramı ellektirimi doğalgazı odeyemedim madur durumdayım yardımınıza ihtiyacım var

 143. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Kiradayım kirami ödeyemiyorum çok zor durumdayız ben de kira yardımından faydalanmak istiyorum

 144. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Kiradayım kiramı ödeyemiyorum kira yardımından faydalanmak istiyorum

 145. Avatar of Yeter guzel Yeter guzel dedi ki:

  Ben yeter güzel eşim çalışmıyor kıracayim hiç bir bir qelirimiz yok üç tane çocuğum var

 146. Avatar of Sevim Sevim dedi ki:

  Kirada oturuyorum zor durumdayım kızımla yaşıyorum yardımcı olun

 147. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Böbrek ve kanser hastasiyim 2 yaşında bir kızım var astım hastası eşim çalışmıyor kirazıyım zor durumdayız lütfen yardımcı olun

 148. Avatar of İsmail gütük İsmail gütük dedi ki:

  Selam Kiracıyız beş aylık kiramı ödeyemedim iş yok dört kişilik aileyiz gelir yok iki cocuk var biri cok küçük süt mama bez yok lütfen yardımcı olurmusunuz saygılar

 149. Avatar of idris idris dedi ki:

  Mahalleniz muhtarın gidin kira yardımı nasıl alınır deyin muhtar size yardımcı olur
  Muhtardan muhtaçlık kağıdı almanız lazım,sigortasız ve adınıza hiç birşeyin olmaması lazım.
  internetten kira yardımı nasıl alınır diye yazın karşınıza çıkar.internet dizi yonlendirir

 150. Avatar of İsmail İsmail dedi ki:

  İşsizim iki aydır dört kişilik aileyiz kücük kızım var bezi mamasi sütü yok iki aylık kira borcumuz var yardımınıza ihtiyacımız var

 151. Avatar of Rahime Rahime dedi ki:

  Bu mubarek ayda herseye ihtiyacimiz var bize el uzatirsaniz seviniriz esim kanserhastasi evde calisan yok cok muhtac durumdayiz kiram su eletirik hepsi duruyor Allah askina bizlerede destek cikin

 152. Avatar of Rahime Rahime dedi ki:

  Evhanimiyim esim kanserhastasi 8.9.aydir calismiyorur iki engelli cocugumvar korona nedeniylw oglumun calistigi yer kapandi hic biryerden gelirim yok kiram 2kiram eletirik dogalgaz hepsi duruyor yardimci olun evde 7 kisiyiz ekmek alacak paramiz bile yok

 153. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Öğrenci parası erzak kira yrdımı istyrm kirada oturuyorum elektriğim kapalı çocuklarımın ihtycını göremyrm

 154. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Eşim işsiz işten çıkarıldı kirada oturuyorum 3 çocuk var hiç bir glrm yok

 155. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Lütfen kira destegi İcin yardımcı olun

 156. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Sesimizi duyan yokmu Bi cevap verse

 157. Avatar of Serindag Serindag dedi ki:

  Bi Ev var üstümde 5omtre kare hiçbi sosyal yardımım yok bir kanser rahatsızlığından amaliyat oldum tedavim devm ediyo rum yeşil kart başvurusu yaptim ev var deşer yardım başvurusu ev var dediler panoramiya girdim ev var dediler sim di söyleyin ben tek başıma amaliyatı kadin hic Bi salık sigortası yok ilaç mı alıyım ekmek mi kendimi bakayım ise mi gideyim hem ameliyatlı halimle bide bu koro nadan faturalarım ödenmedi olack alınmadı ekmeğim yok evin duvarlarınızı yicem devletim bukadar yardım var diyonuz biz neden yararlanamıyoruz bukadar salıklı insanın yeşil kartı var neden bn almıyorum bu durumdaysan artik duyun baskanim sesimizi surda okadar ihtiyat saybi var duyun bizi duyun allh rızası icin yardim edin

 158. Avatar of Nazife Nazife dedi ki:

  Maddi kira ve erzak yardimi

 159. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Bende cok zor durumdayim kiram birikmis yardim istiyorum

 160. Avatar of Nimet Nimet dedi ki:

  Üç çocuk annesiyim eşim çalışmıyor bu haslik yüzünde iş yeri kapandı bir gelirim yok kira dayım kirami ödeyecek durumum yok maddi yardım istiyorum

 161. Avatar of Vural Vedat Yildiz Vural Vedat Yildiz dedi ki:

  Ben kiradayım çocuğum var calsmyorum allah rızası için yardım edin bize ramazandayız calsmyorum ev kiram 500 yardım istiyorum devletimden

 162. Avatar of Nezir depren Nezir depren dedi ki:

  Kirada oturuyorum iş yok hiç bir gelir yok yardımcı olur

 163. Avatar of Nezir depren Nezir depren dedi ki:

  Kirada oturuyorum iş yok madi sıkıntımız var 3 çocuk var kirayı zor üdüyorum elektrik su doğalgaz faturaları mirkmiş yardımcı olur

 164. Avatar of Sevil Sevil dedi ki:

  Ben vanda yaşıyorum 3çocuğum var lütfen bana yardım edin kiradayım kiramı ödeyecek durumum yok maddi durumum hiç iyi değil bana yardım edin

 165. Avatar of Sadık Sadık dedi ki:

  Yardimlarınisı bekliyorhm işat işcisiykm

 166. Avatar of Sadık Sadık dedi ki:

  Mati turumu yok kiramı faturlarım hep kalmiş iciyim para yadımi istiyom

 167. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  İki çocuk annesiyim kirami ödeyemiyorum bankaya borcum var eşim çalişmiyor ramazan ayindayiz aksam ne pişirip yiycez lutfn yardim edin kzim 4 yasinda oğum bir yaşinda mamaya beze ihtiyacim var alamiyorum astim hastasiyim disari çikamiyirum lutfn allah rizasi icin bir el atin paraya ihtiyacim var kirami veremiyorum

 168. Avatar of bayram utku bayram utku dedi ki:

  ben bir inşaat işçisiyim ve son zamanlarda iş bulamıyorum kira vermekde ve faturaları ödemekde zorlanıyorum iki çocugum var sizlerden yardım bekliyorum

 169. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

  Kuramı ödeyemedim çalışmıyom yiyecek yok

 170. Avatar of Nermin Nermin dedi ki:

  4 cocuk annesiyim esim calismiyor 2 aydır kiramı odeyemedik en küçük bebegim 1 yasında ve onun buyuğü 9 yasında acil yardımlarınızı bekliyorum cocukların ihtiyaç larını karşilayamıyorum mama bez erzak kıyafet kira ben seker tansiyon kolosturol ulser ve gözümde kayma var belimde bel fıtığı var lütfen destek verin acil yardım bekliyoruz lütfen Allah rızası için lutfen yardım edin lütfen destek olun yesil kartlıyım hiçbir destek almıyorum

 171. Avatar of Nermin Nermin dedi ki:

  4 cocuk annesiyim esim calismiyor kiramı odeyemedik 3 aydır en küçük bebegim 1 yasında ve onun buyuğü 9 yasında acil yardımlarınızı bekliyorum cocukların ihtiyaç larını karşilayamıyorum mama bez süt erzak kıyafet kira ben seker tansiyon kolosturol ulser ve gözümde kayma var belimde bel fıtığı var lütfen destek verin acil yardım bekliyoruz lütfen Allah rızası için lutfen yardım edin lütfen destek olun yesil kartlıyım hiçbir destek almıyorum adresim

 172. Avatar of Hasan Hasan dedi ki:

  İnşat karda yömiye çalışıyorum evim kira şimdiişyok calışamıyorum çocuklarından utanıyorum ekmek alacak param bile yok yiyecek içecek yo 3 aylık kiram var elektrik su duruyor yardımcı olun

 173. Avatar of Arife Dikcan Arife Dikcan dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum 750 TL kira veriyorum kiramı ödeyemiyor um eşim asgari ücretle çalışıyor coronavirüsten dolayı ücretsiz izne ayrıldı 2 tane çocuğum var birisi doğuştan hemofili hastası iğneye ihtiyacımız var lütfen bizede yardım edin

 174. Avatar of suzan suzan dedi ki:

  bende kiracıyım 3 aydır veremiyorum 4 tane astım cocugum var eşim akciger hastası allah icin yardım istiyorum nere baş vursam sonuc yok bir gelirimde yok madurum

 175. Avatar of Saniye Arslan Saniye Arslan dedi ki:

  Eşim iki sene önce beyninden tümör nedeniyle ameliyat oldu sağ tarafını kullanamıyor beş çocuğum var eşimin malulen emeklilik maaşı hastane masraflarına gidiyor dışarıdan bir gelirimiz yok çok zor durumdayız bize yardım edin bir sürü yere başvuru yaptım ama bir sonuç alamadım Allah rızası icin bize yardım edin

 176. Avatar of fatma fatma dedi ki:

  6tane çocugum var eşimde oglumda işsiz evim kira 1200 TLkira ödüyoruz ev sahibime birikmiş kira borçlarım var ödeyemiyoruz.faturalarımda çok yüksek geliyor zor durumdayız bizede yardımcı olursanız çok seviniriz

 177. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Fatma hamileyim bir ayim kalms doguma esim issiz evde kiraciyim kira taksit su elektirik borcu hepsi ust uste geldi kira isteniliyo odeyemiyoruz borc edip edip yiyiyoruz tek kurus yok cok maduruz lutfen arayin bizu

 178. Avatar of Izzet Izzet dedi ki:

  Izzet ben 5 aydir calismiyorum su elektrk duruyo odemedik kira sahibi kirasinj istiyor ama biz daha karnimizi doyuracak para bulamiyoruz taksitlerim de ust ustte geldi ev sahibi kiziyo esim hamile dogurmak uzere ev sahibi sokaga atar simdj bizi bize destek verin

 179. Avatar of Ela Ela dedi ki:

  Evliyim yardıma ihtiyacı var kira ödüyoruz çok muhtacız yardımlarınızı bekliyoruz

 180. Avatar of Akın Keleş Akın Keleş dedi ki:

  Arkadaşlar buraya yorum yapmakla olmaz muhtarlıktan fakir formu geliriniz varsa gelir belgesi ikemetgah adresi TC kimlik fotokopisiyle kaykamliga yada belediyeye basvuricaksnz gelip eve bakcklar heyet olumlu karşlarsa yardım alrsniz

 181. Avatar of Yavuz Yavuz dedi ki:

  Kira destekli eve ihtiyacım var kiramı ödeyemiyorum ev sahibim hergun kapıma gelip çıkın diyor çocuğum var nolur yardım edin çok zor durumdayım banada yardım elinizi uzatın lutfen

 182. Avatar of Yavuz Yavuz dedi ki:

  Kiramı ödeyemiyorum çocuğum var çok zor durumdayım ev sahibim idare etmiyor lütfen yardım edin

 183. Avatar of İhsan İhsan dedi ki:

  İhsan Korkmaz 64 YASINDAYIM ÇAISAMIYORUM KIZIM EŞİNDEN AYRILDI COCUYLA YANIMDA KALIYOR BAKACAK DURUMUM YOK YARDIM TALEBINDE bulunutorum yardım edın

 184. Avatar of Nejla Nejla dedi ki:

  Eşimden ayrıyım kızımda kalıyorum başımı sokabileceğim kiradestekli ev arıyorum iş imkanı yardımı da talep ediyorum izmir bornova kızılayda kızımda kalıyorum

 185. Avatar of Hatice boybeyi Hatice boybeyi dedi ki:

  Sizden ricam bende kirada oturuyorum kiram bin tl ama şimdi veremiyorum para yok işler kritik ev sahibi para istiyor veremiyorum zor durumdayim çok perişanim borcum var kredi banka surekli ariyor ne yapacamğimi şaşiriyorum lutfen sizden ricam yardim istiyorum

 186. Avatar of Aysun Aysun dedi ki:

  Eşim çalışmıyor şu anda iki tane çocuğum var evim kira faturaları ödeyecek para yok kira verecek para yok yardım bekliyorum zordurumdayiz

 187. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  750 kira ödüyorum iki kızım var biri okuyor inşaat işçisiyim çalışamıyorum

 188. Avatar of Nuray Nuray dedi ki:

  Benim evim kira çaliamiyirum rsimsen ayriyim oğlum var yardima ihtiyacin yardim talebinde

 189. Avatar of Nuray Nuray dedi ki:

  Kira yardim talebinde bulunak istiyorum calşamıyorum evim kira gelirim yok eşimden ayriyim bir çocuğun var

 190. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Benim evim kira 650 tl verim eşim calismiyor 6 çocuk var ihtiyaclarini alamiyom

 191. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  3 çocuğum var 2kisi öğrenci çok zor durumdayım kiramı faturaları ödiyemiyorum ramazan ayı geldi ne olur yardım edin

 192. Avatar of Senar satilmiş Senar satilmiş dedi ki:

  4 çocuğum var 2 öğrenci 2 senedir işsizim geçinemiyorum bu ramazan ayı hatrına bana bir madi destekten bulunsanız allah rızası için birtane harabe evde oturuyorum

 193. Avatar of Mesut karaarslanoğlu Mesut karaarslanoğlu dedi ki:

  İşsizim çalışmıyorum üç aydır kiramı ödeyemiyorum üç çocuğum var lütfen banada yardımcı olun

 194. Avatar of Nuray Nuray dedi ki:

  Kiradayim çalışmıyorum esimden ayriyim bir cocugum var yardimci olurumusunuz

 195. Avatar of Nuray Nuray dedi ki:

  Kirada oturuyorum eşimden ayriyim calisamiyirum yardim istiyorum

 196. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  Kiramı yatıramıyorum çok zor durumdayım engeliyim şu virüsten dolayı annemde calişamiyor zor durumdayız yardımlarınızı bekliyoruz

 197. Avatar of Derya ARSLAN Derya ARSLAN dedi ki:

  Kiradayım ve. Evde. 5 kişiyiz. Bir. Emekli maaşınla. Geçiniyoruz. Evde. Çalışan. Kimse. Yok zor durumdayız.

 198. Avatar of Bahanur Bahanur dedi ki:

  Kira yardimi istiyorum yardimci olurmusjnuz

 199. Avatar of Remzi Hedef Remzi Hedef dedi ki:

  Ben kağıtçıyım üç çocuğum var ben devletden yardım bekliyorun kiracıyım kıramı ödeyemiyorun

 200. Avatar of ŞİRİN ötgen ŞİRİN ötgen dedi ki:

  Kiradayım işsizim bize yardımcı olurmusunuz teşekkürler

 201. Avatar of Zozan yiğit ötgen Zozan yiğit ötgen dedi ki:

  Eşim çalışmıyor virüsten dolayı kiramizİ odeyemoyoruz bize yardımcı olmanızı istiyoruz faturalarimizi bile odeyemiyoruz bizede destek verseniz

 202. Avatar of Munir karademir Munir karademir dedi ki:

  Korona virüsünden dolayı çalışamıyorum 2 aydır işsizim ev sahibimle sürekli tartışıyorum yardımınızı beklerim

 203. Avatar of Yıldız Turkoğlu Yıldız Turkoğlu dedi ki:

  Kiradayım eşim çalişmıyo bi gelirim yok desteğinizi bekliyorum lütfen

 204. Avatar of Yıldız Turkoğlu Yıldız Turkoğlu dedi ki:

  Eşim çalış mıyo kiradayız kira ödemiyoruz desteğinize ihtiyacımız var

 205. Avatar of Arife keles Arife keles dedi ki:

  Kiramı veremiyorum çalışmıyorum

 206. Avatar of Mebrüke ilbay Mebrüke ilbay dedi ki:

  Yardım istiyorum hiç bir gelirimiz yok

 207. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

  6 kiram gecmis edoyuemiyprum bi senedir issizim faturalarim nerdeyde kapanacak 3 cocuk babasoyim ama 15 kisiye bakma sorumluluğunu taşıyorum 100 bin tl borc altindayim durumu olanlar kendinizi yerimize koyup bi el atin bize email kardrsimin sorun olmaz

 208. Avatar of Şeyhmus Şeyhmus dedi ki:

  Ben engelliyim ve 40gündür evdeyim hiç bişey yapamıyorum gelirim sıfır evde 3 kişiyiz inanın çok ihtiyacım var 6 yaşında öocuğum için istiyorum yardımlarınızı eger mümkünse şimdiden teşekkür ediyorum herkesten allah razı olsun

 209. Avatar of Saadet Saadet dedi ki:

  Kiradaýım çalışmıyorum bana yardımcı olun lütfen

 210. Avatar of Ercan Ercan dedi ki:

  Evimiz kıra ise gidemiyorum covıt 19 pozitif cıktıgı ıcın

 211. Avatar of İbrahim halil horzum İbrahim halil horzum dedi ki:

  Kiradayım şuan çalışmıyorum 5 çocuğum var başkada bir gelirim yok rahatsızım tansiyon ve kalp ilacı kullanıyorum tek böbrekliyim ihtiyacımız var lütfen bize yardımcı olun gereğini arz ederim .

 212. Avatar of tahsın mısırlı tahsın mısırlı dedi ki:

  Yardıma ıhtıyacım var ekmek almaya param yok hıc bır ışım yok

 213. Avatar of Leyla boğa Leyla boğa dedi ki:

  Kiracıyım 4 çocuğum var 3 tanesi okuyor eşim askari öcret alıyor sigortası yok lütfen yardım istiyorum

 214. Avatar of Cengiz güngör Cengiz güngör dedi ki:

  Dört tane çocuğum var eşim ben toplam 6 kişiyiz evim kira her hangi bir yerde çalişmiyorum ramazan geldi ćocuklarim için yardim edin maddi manevi

 215. Avatar of Necat karadağ Necat karadağ dedi ki:

  Kiradayım işsizim çalışmıyorum 1 tane çocuğum var eşim 8 aylık hamile lütfen bana bi yardım eli uzattın

 216. Avatar of Magdelena Magdelena dedi ki:

  Magdelena Gavrılıuc Kiraciyim hiç bi gelirim yok madurum kirayi ve faturalarımı ödiyemiyorum hiç bi yardım alamadım

 217. Avatar of Esma Yozgat Esma Yozgat dedi ki:

  Astım hastası yım kiramı veremiyoruz Madurum Allah rızası için yardım edin 4tane çocuğum var

 218. Avatar of Yusuf yunus Yusuf yunus dedi ki:

  Kiraciyim eşim engelli çalışamıyor kira yardımı için sosyal yardımlaşmaya gittim böyle bı yardım yok dediler ben amasya merzifonda oturuyorum yardımcı olirmusunuz

 219. Avatar of atilla atilla dedi ki:

  Kiradayım kiramı ödüyemiyorum yardım edin lütfen

 220. Avatar of Ülkü yılmaz Ülkü yılmaz dedi ki:

  Kiradayim kiramı veremiyordum zordurumdayim

 221. Avatar of Ersin Ersin dedi ki:

  Kira yardımı kiramı ödiyemiyorum yardım edin yetkililere sesleniyorum zor durumdayım işsizim paraya ihtiyacım var lütfen bana biri yardım etsin

 222. Avatar of Cengiz özeti Cengiz özeti dedi ki:

  Işte çıkarmışlar Kiradayım 4 çocuğum var onun için yardım istiyorum Tuzla Mimar Sinan Ardıç

 223. Avatar of Ayse Ayse dedi ki:

  Nasıl alamıyorsunuz şu süreçte belediyeler mümkün olduğunca yardım ediyor. Asçv da yardım ediyor. Hatta cikamiyorsaniz vefa derneklerine yazarsanız onlar sizi yönlendiriyor gerekirse yardım talebini alıp size ulaşmasını sağlıyor.

 224. Avatar of Zeynep borne Zeynep borne dedi ki:

  Kiraciyim eşim iş kazası geçirdi kiram faturalarım hepsi duruyor lütfen yardım efin

 225. Avatar of Ramazan zengi Ramazan zengi dedi ki:

  İşsizim çalışmiyorum Allah rızası için bir yardım eli uzatmanızı bkliyorum

 226. Avatar of Ramazan zengi Ramazan zengi dedi ki:

  Kiracıyım çalışmiyorum iş yeri kapandığı için işsiz kaldım babam annem yaşlı 1 abim iki küçük kardeşim var Allah rızası için bir yardım eli uzatmanızı bkliyorum

 227. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

  Astım hastasiyim üç çocuğum var kendim bakıyorum çalışamıyorum kira yardimi istiyorum

 228. Avatar of Emel Emel dedi ki:

  Şuan zor durumdayım kıramı ödeyemıyorum 3 cocugu La zor durumdayım iş yok Calısmıyorum lutfen yardım edın

 229. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  Çadırda yasiyorum bana yardim edin lütfen

 230. Avatar of Mehmet sadık daş Mehmet sadık daş dedi ki:

  Kiradayim çalışmiyorum yardıma ihtiyacım var

 231. Avatar of Abdullah Abdullah dedi ki:

  Hicbir yardim almadim lutfen yardim edin kira yardimi yiyecek yardimi isriyorum koah hastasiyim. Basvuru yaptigim halde herkes yardim aldi ben alamadim cok zor durumdayim telim

 232. Avatar of Reşat Reşat dedi ki:

  Kıradauim çalışmiyorum bana yardımcı olun lütfen

 233. Avatar of ADİLE ADİLE dedi ki:

  Merhaba üç çocuğum var mati durumumuz yok kiradayım üç aydır öduyemiyorum eşim Çalışmıyor belinden rahatsız kaç yıl önce işatan düştü raporu var yüzde 40 kira yardımı istiyoruz yardımcı olursanız sevinirim çok ihtiyacım var

 234. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Dükkanım kapalı kira yardımı istiyorum

 235. Avatar of hayriye bora hayriye bora dedi ki:

  ben hayriye Bora çok zor durumda yız dört çocuğum var kirada oturuyorum eşim çalışmıyor lütfen yardım edin

 236. Avatar of Rabia güllü Rabia güllü dedi ki:

  Kronik hastayım plokistik böbrek 5 aydır ev kiram su elektirik birikti eşim şeker hastası lütfen yardım edin

 237. Avatar of Hasan çınarlıde Hasan çınarlıde dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum

 238. Avatar of Seher Seher dedi ki:

  Evim kira
  Esim çalışmıyor zor durumdayım 1 çocuğum var nakli yardım erzak istiyorum

 239. Avatar of Penp Penp dedi ki:

  Allah rızası ıcın kıra yardımı ıstıyorum 5 6 aydır kıramı veremıyorum ev sahıbı evden cıkmamı ıstıyo

 240. Avatar of fatma fatma dedi ki:

  kira yardımı istiyoruz eşim işten çikti ewde emekli war ama yetiştiremiyoz yrdm edin

 241. Avatar of Tuğba kaplan Tuğba kaplan dedi ki:

  Eşim dört aydır iş bulamıyor üç çocuğun var ikisi okuyor evim kira zor durumda yim yardım istiyorum

 242. Avatar of Sima Sima dedi ki:

  Bende kiradayım yardıma ihtiyacım var

 243. Avatar of Sima Sima dedi ki:

  Bende kiradayım

 244. Avatar of Şehriban Karataş Şehriban Karataş dedi ki:

  Selemun aleyküm kiradayız eşim çalışmıyor faturalar birikmiş maddi durumumuzyok bizede yardımda bulunurmusunuz evsahibiye 4 kira vermemişiz para yok 1 000tl veya 2000 TL yardım istiyoruz

 245. Avatar of Safiye tarhan Safiye tarhan dedi ki:

  Evim kira yetkililerden yardım istiyorum

 246. Avatar of Sebrullah Sebrullah dedi ki:

  Mrb kiracıyım 2017 den beri işsizim 2 çocuk babasıyım gecinemiyorum 18 aydır kiramı odeyemiyorum yardım istiyorum

 247. Avatar of Emrah beken Emrah beken dedi ki:

  Kiracıyım elektrik suyum avukatlık. Yardımlarınızı bekliyorum arz ederim

 248. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Meraba lutfen bizede yardim edermisiniz cok magdruz esim 2aydr işten çıkmış kiraciyiz cok kotu durumdayiz ev sahibi surekli kapiya geliyor lutfen sesimizi duyun

 249. Avatar of Melek Melek dedi ki:

  Kira yardımı ıstiyorum

 250. Avatar of Alaattin Alaattin dedi ki:

  Evim kira yardımı ıstiyorum

 251. Avatar of Melek Melek dedi ki:

  Evim kıra yetkililerden yardım ıstiyorum

  1. Avatar of Sebrullah Sebrullah dedi ki:

   Mrb kiracıyım 2017 den beri işsizim 2 çocuk babasıyım gecinemiyorum 18 aydır kiramı odeyemiyorum yardım istiyorum

 252. Avatar of Çetin Keleş Çetin Keleş dedi ki:

  Kıradayım işten çikarıldım çalışmıyorum bana yardımcı olun lütfen

 253. Avatar of Süreyya özcan Süreyya özcan dedi ki:

  Kirada oturuyorum 4. çocuğum var kira desteği bende istiyorum eşim inşaat ta yümyeci iş bulamıyor kiramı üç aydır ödeyemiyorum

 254. Avatar of Haci ahmet Haci ahmet dedi ki:

  Merhaba ben kiracıyım gelirım yok hiç bi şekilde yardım bekliyorum

 255. Avatar of Munise karadeniz Munise karadeniz dedi ki:

  Ikiz cocuklarim var virüs nedeniyle eşim işten çıkarıldı kiramızı veremiyoruz zaten iş sıkıntımız vardı eşim akciğer rahatsızlığı var lütfen bizede kira desteği verin

 256. Avatar of ali bozkurt ali bozkurt dedi ki:

  merhaba asgari ücretle çalışan bir vatandaşım kiramı elektrik su çocukların masrafı nı ödeywmez hale geldim

 257. Avatar of Alaaattin Alaaattin dedi ki:

  Işimi kaybettim 4 nüfusum var .zor durumdayim .Iki kiramı ödeyemedim yardımınızı bekliyorum.

 258. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

  Kimsesiz biriyim 6 nüfusum var kiramı ödeyemiyorum yardım almak istoyorum

 259. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Yardım istiyorum üç çocuğum var ihtiyaçlarını karsılıyamıyorum madurum kimse sesimizi duymuyor iş adamları yahİrdelendi vatandaşlardan yardım bekliyor kiraciyim ödüyemiyorum eşim kağıt topluyucusu şimdi işsiz gelirim yok yardım edin

 260. Avatar of Fatma çelik Fatma çelik dedi ki:

  Yardım istiyorum üç çocuğum var ihtiyaçlarını karsılıyamıyorum madurum kimse sesimizi duymuyor iş adamları yahİrdelendi vatandaşlardan yardım bekliyor kiraciyim ödüyemiyorum eşim kağıt topluyucusu şimdi işsiz gelirim yok yardım edin

 261. Avatar of Ferda Ferda dedi ki:

  2 çocuğum var eşim bize bakmıyor polisler2 ay uzaklaştırma cezası verildi eve gelemiyor bizede baktığı yok zaten benim evimde kira kiramı ödeyemiyorum bende kira yardımı istiyorum alllah rızası için bize bakın

 262. Avatar of Nurten Nurten dedi ki:

  60 yaşındayım ölum ayligi aliyorum kredi borcum var kira faturalara yetmiyo saglik sorunlarim var yalnizim

 263. Avatar of Nesrin Nesrin dedi ki:

  Yardım almak istiyorum kironik hastasıyım caalışanım yok kiralık ödüyemiyorum tek yaşıyorum yardım istiyorum

 264. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

  Filiz Öztürk kıra yardim istiyorum 2 tane çocuklarım var günlük ev işine gidiyordum istemiyorlar artık zor durumdayım kiramı vermiyorum

 265. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Ben kira yardımı istiyorum

 266. Avatar of Mukadder kavuştur Mukadder kavuştur dedi ki:

  Kirami odeyemiyorum gelirimiz korona vurusten dolayı yok esimi isten cikardılar 3 tane cocukla ne yabacamızo bilmiyoruz bize yardım edin lutfen

 267. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Kiramızı ödeyemiyoruz hiç gelirimiz yok ve hamurlayım yardım istiyorum

 268. Avatar of Nalan Nalan dedi ki:

  Eşim yok evim kira şuan işim yok kızım kronik romatizma hastası bende yardım almak istiyorum

 269. Avatar of Selda Selda dedi ki:

  2 çocugum var eşimden ayrıyım kiramı ödeyemiyorum bana kira yardımı yaparmısınız

  1. Avatar of Necdet Necdet dedi ki:

   Kira yardimi istiyorum

 270. Avatar of Özden Özden dedi ki:

  Lutfen tek bayanim evim kira 650 tl ve oduyemedim isten cikarildim ailem yok kimsem yok durumum yok hic birseyim yok yardim edermisiniz lutfen

 271. Avatar of Melike Melike dedi ki:

  Virüsten dolayı eşimi ücretsiz işten çıkardılar bu ay ile birlikte 2 aydır kirayı veremiyorum eşim engelliyim 4 çocuk annesiyim hiçbir gelirim Yok sizden yardım istiyorum Allah rızası için Yardımınızı bekliyorum

  1. Avatar of emrah emektar emrah emektar dedi ki:

   bende koronadan dolayi izne cikardilar meyerse cikarmislar esimide subattan bu yana isten cekardilar kiraciyim 700 kira veriyom cok magdurum evsahibim anlayisli degil iki cocugum var ikiside kucuk yardim edin kira geldi dogalgaz elektirik

 272. Avatar of Ertan yirci Ertan yirci dedi ki:

  Ertan işsizim kiramı ödeyemedim elektirik su dogalgaz hepsi kesilmek üzere

 273. Avatar of Süreyya özcan Süreyya özcan dedi ki:

  4 çocuğum var.Kiracıyım.Eşim işsiz.kira yardımı istiyoruz.Bende çalışmıyorum ve ev hanımıyım.

 274. Avatar of Sıdıka Sıdıka dedi ki:

  IsmimSidikaçetinkiraciyim ve 2 çocuğum var yövmiyeyle fuar tezgahında çalışıyordum 2aydir issizimve kirami öğütemiyorum faturamı yatıramıyorum evsahibi hep kapıya geliyo erzagimi bile konsum aldı acil yardıma ihtiyacım var

 275. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  Kiraciyim 3cocugum var raporlu koha hastasıyım aylık 500tl inemi yaptiramiyorum devletin hiç bir yardimindan yararlanamiyorum allahrizasi için bana yardımda bulunun.

 276. Avatar of Gokmen Gokmen dedi ki:

  4 tane çocuğum var Lira giyim iş yok insahatciyim yardıma ihtiyacım var

 277. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Kira mi veremedim yardım istiyorum işimiyok

 278. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Kira mi veremedim yardım istiyorum

  1. Avatar of MEHMET AKIF COŞAR MEHMET AKIF COŞAR dedi ki:

   Kirciyim 4 çocugum var 8 aydır çalışmıyor yardıma ihtiyacım var

 279. Avatar of Sezai Sezai dedi ki:

  Kira yardım istiyorum

 280. Avatar of Semanur Semanur dedi ki:

  Kendim kronik akciger hastasıyım çocugumda ağır kalp hastası eşim çalışmıyor kiradayım kiramı faturaları mı ödeyemiyor lütfen kira yardımı istiyorum

 281. Avatar of zübeyde zübeyde dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kira 2aydır kalşım kira yardimi istiyorum 2 çocuklar allah rızsan

 282. Avatar of Esra ürey Esra ürey dedi ki:

  Kiracıyım 2tane çocuğum var evim sobalı kızım oyuzden efeksun hastası oldu virüz nedeniyle eşimi işten çıkarmışlar eşim sigartali olduğu için hiçbir yer bize yardım etmiyo bize yardım edin kira desteğine ihtiyacim var lütfen bize yardım edin

 283. Avatar of Esma Esma dedi ki:

  Eşim çalışamıyor ben astım hastası yım çalışanımız yok madurum Allah rızası için yardım edin kiramı veremiyorum

 284. Avatar of Fatma uysal Fatma uysal dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum

  1. Avatar of Esma Esma dedi ki:

   Eşim çalışamıyor ben astım hastası yım çalışanımız yok madurum Allah rızası için yardım edin kiramı veremiyorum

 285. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

  Beni bosverin eşim ve 3 tane çocuğum var günü birlik inşaat iscisiydim şimdi o da yok ev kira fatura lar vs. Icra lık dosyalarında canı cehenneme tek derdim ailem e bir yardım eli uzatılması

 286. Avatar of Orhan Orhan dedi ki:

  Yardım hani nerde Allah büyüktür ancak bir birinizi yeyin bakanar öpür tarafta isterim hakimi

 287. Avatar of Vural Vedat Yildiz Vural Vedat Yildiz dedi ki:

  Allah rızası için bana yardım edin kiradayım çok zor durumdayım

 288. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  Slm lar ben selma cetin nakit paraya ihtiyacım var isim yok ev hanimi yim uctane cocuk eşimden yardım görmüyorum

 289. Avatar of Felek balin Felek balin dedi ki:

  Hiçbir sosyal yardım almadım durumum yok iki çocuğum var lütfen duyun sesimi devletten yardım istiyorum

 290. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  İyi günler ben sevgi eşimin dükkanı kahve fazla işlek değil ekmek paramız çıkıyordu çok şükür ama baska ittiyaçlarımızı faturalarımızı ödeyemıyorduk virüsten dolayı 1aydır kapalı dükkanı. 5 yasında kızım var 2ciyi hamileyim ve şeker hastasıyım çok mağduruz.hicbirsey alamıyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

 291. Avatar of Gurbet Gurbet dedi ki:

  Eşim çalışmıyor geçe konduda kaliyom iki çocuğum var kira desteğine ihtiyacım var lütfen yardim

 292. Avatar of Keziban Günaydın Keziban Günaydın dedi ki:

  Yeni doğum yaptım kira yardımı istiyorum eşim virüsten dolayı şuan çalışmıyor

 293. Avatar of Zinar Zinar dedi ki:

  Merhaba ben kiracıyım kendimize bakamıyoruz hanede üç kişiyiz yalnız bir kişi çalışıyor anca yemek fatura kiramız öylece kalıyor lütfen yardım edin

 294. Avatar of Arzu Arzu dedi ki:

  Kıraciyim sizden kira yardımı istiyorum. esim covid19 hastalığı sebebiyle işe gidemiyor işyeri süresiz izine cikardi kiramızı ve faturalarımızı nasıl ödeyeceğiz kara kara düşünüyoruz. bize hiç bir yerden yardım gelmiyo yani bizimde yardıma ihtiyacımız var nereye başvuru yaptıysam olmadı geri dönüş yapılmadı kızımın istediklerini alamıyorum artik . Ev sahipleri için çok kolay kira verilmedigi takdirde çik evimden diyorlar lütfen yardım edin bize

 295. Avatar of Gülhan Gülhan dedi ki:

  Merhaba ben Gülhan astım akut kronik hastasyım 25 gündür çalışamıyorum ücretsiz izine ayrıldım kiram ve faturalarını ödeyemiyorum belediye ve kaymalıgs başvuru yaptım hiçbir sonuç alamadım ve 25 gündür evdeyim lütfen yardım edin tşk ederim iyi çalışmalar dilerim

 296. Avatar of Kenan Kenan dedi ki:

  Kiracıyım 2 çocuğum var eşim kardeşim. Ve yengem yengemin 2 çocuğu var. Yani 8 kişiye bakmakla yukumluyum kiramı zor oduyorum Geçinemiyorum lutfen yardimda bulunun

 297. Avatar of Cuma Cuma dedi ki:

  Çalışmıyorum 3 çocuk sahibiyim evim kira hiçbir gelirim yok dardayım 5 aydır kiramı veremiyorum maddi sıkıntılar yaşıyorum. Çok kötü durumdayım

 298. Avatar of Faile Faile dedi ki:

  Kirazıyım 6 çocuk annesiyim eşim çalışamıyor kiramı veremiyorum sizden yardım istiyorum

  1. Avatar of Bsbd Bsbd dedi ki:

   Git çalış ulan ozaman dilenme burda

 299. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Eşim tir şoförü 1 ay çalışıyor iki ay evde sigorta girişine bakılırsa belli oluyor şahtan evim kira 6 nüfusum sigorta var diye devletten hiç bi şekilde yardim yaralamamiyorum ihtiyacim var zor geçiniyorum devlerin yardımını bekliyorum lütfen yardim edin bana 5 tl bir şahin arabam var başka hiç bişeyim yok evimi eysalari bile o bu verdi yardim istiyorum yardim edin bana

 300. Avatar of Firdevs Firdevs dedi ki:

  35 yaşındayım 3 çocuğum var tek başına o çocukları buyituyirum babadan boşandım nafaka veriyodu 4 aydır onuda vermiyo is bulamıyorum virüs nedeniyle vede yaşım nedeniyle kiradayım gıda yardımı para yardımı alamıyorum isimde yok kimsemde yok napmam lazım 1000 tl yardımında alamadım ihtiyacı olmayan evi olan arabası olan insanlar almış ben şu durumumda alamıyorum nasıl bir adalet bu lütfen bana ulaşın acil….

 301. Avatar of MAHIR MAHIR dedi ki:

  ben yeni eve dasindim bana ev eşyası lazim kirami faturami oduyemiyorum ben de kira yardımı istiyorum

 302. Avatar of MAHIR MAHIR dedi ki:

  ben yeni eve dasindim bana ev eşyası lazim kirami faturami oduyemiyorum

 303. Avatar of Ümit alsak Ümit alsak dedi ki:

  Virus nedeniyle isten cikarildim garson olarak calisiyordum evliyim 2 cocuk babasiyim cocuklarima bez alamiyorum artik esimde calismiyorum evim kira elektirik su ne yapacağımı sasirdim bana yardimci olun allah icin

 304. Avatar of VEDAT ŞAHIN VEDAT ŞAHIN dedi ki:

  BEN FMF HASTASIYIM HİPERTANSİYON VAR KIZIM ASTIM HASTASI ÇALIŞMIYORUM VE GIDA YARDIMI GİBİ KONULARDA DESTEĞİ BIRIKMIS OLAN KIRA BORCU VE KREDİ BORCU VAR BEN ÇOK ZOR DURUMDAYIM GIDA YARDIMI destek İSTİYORUM ÇOK ZOR DURUMDAYIM ISTANBULDA IKAHMET EDİYORUM SAYGILAR SUNUYORUM BAŞKANIM

 305. Avatar of elif elif dedi ki:

  Esim beyin amelitati oldu tumor vardi kanser ilaci kullaniyor bir cocugum var evim kira kira yardimi istiyorum gelirimiz hic yok ekektrik su dogalgaz odeyemiyorum calisiyorum asgari ucret yetmiyor kira 1.200tl bunun suyu elektrik dogalgaz eve harclik nekaldiki yetmiyor lutfen yardim istiyorum madem biz bize yeteriz diyorlar duyun sesimizi

 306. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Kiracıyım 3 çocuk annesiyim ikisi okuyor 1 liseye diğeri orta okula gidiyor kıramı faturaları ödeyemiyorum allah rızası için banada yardımcı olurmusunuz

 307. Avatar of Pınar Pınar dedi ki:

  Üç çocuğum var ikisi engelli üçüde okuyor ben engelli maaşıyla hepsine yetişmekte zorluk çekiyorum siz büyüklerimizden kira için yardım istiyorum kaç kere başvurdum hep Red verdiler

 308. Avatar of Fatıh Fatıh dedi ki:

  Burdan cumhur bakanına sesleniyorum ıkı cocugum var kıracıyım maddı durumun ıyı degıl esim sanayide calisıyor ama yetmiyor gecınemıyoruz sosyal yardıma gittiğimde ssk oldugumuzu dan dolayı destekte bulunmadılar yani ssk oldugumuzun ne onemı var gecınemedıkten sonra illa yesılkartlımı olacagız sayın cumhur baskanım dıyorsunya yardım edecegız herkese biz elzıgınbı desteğini gormedık ne komurunu ne gıdasını ne cocuk parasını gormedık kzıım okula gidiyor bize yardım elinizi uzatın bu sskların durumu ne olacak oylese kımse ssklı calısmasın bu durumda destek verin bize yardım edin..

 309. Avatar of atakan atakan dedi ki:

  mrb bende kira yardimi istiyorum ama nedense gercekden ihtiyaci olan insanlar hic bir devlet yerinden yardim alamiyo ihtiyaci olmayan insan yardim aliyo ben bu devlet isini anlamiyom artik gercekden güvenim kalmadi göruyorumki adamin 4 kira geliri var devletten yardim aliyo gercekden ihtiyaci olan evinde cocuklarini ekmek yediremeyen insanlar yardim alamiyo benim bas vurmadim hicbir devlet kurumu kalmadi hic birinden bile dönüs olmadi sözde belediyeler calisiyo ve evden cikmayin diyosun virusten ölmücez biz aclikdan ölücek insanlar

 310. Avatar of Döne Döne dedi ki:

  Kiracıyım 3 çocugum var 2si okuyor biri küçük ne onun bez parasını nede diger ikisinin okul ihtiyaclarını karşılıyamıyorum büyük oglum liseye gidiyor ihtiyaçları fazla küçük oglum onun eski defterlerinin yazılmış sayfalarını yırtıp kendine defter edip kullanıyor faturaları bile ödiyemiyorum evden çıkmamız gerekiyor ama en düşük kira 900tl ile 1000tl depozito parası olmadıgı için çıkamıyorum eşim günlük çalışıyor ama virüs nedeniyle çalışamıyor lütfen yardım edin ne olur

 311. Avatar of Döne Döne dedi ki:

  Kiracıyım 3çocugum var 2si okuyor 1lise 1ortaokul biride küçük kirayı veremiyorum zorlanıyoruz evden çıkmamız gerekiyor ama depozito ve kira çok oldugu için çıkamıyoruz eşim günlük çalışıyor şimdide virüs nedeniyle çalışamıyor en düsük kiraya 850tl 900tl diyorlar o yüzden bende yardım talebimde bulunuyorum

 312. Avatar of Turgut Turgut dedi ki:

  Kiraciyim 2cocum var eşim calismiyo couklarimin bez parasini karsilayamiyorum eletrik su faturalarimi ödeyemiyorum lütfen yardim edin

 313. Avatar of Fatime Fatime dedi ki:

  Ben boşa netim yartim istiyom kiraya oturyom kiramı zor geciniyom 2 dane çocuğum var biri hasta yartim istiyo.

 314. Avatar of Semih Alakuş Semih Alakuş dedi ki:

  Ben kronik hastasıyım 2 defa kaptan ameliyat oldu iki çocuğum var engelliyim çalışamıyorum devletlerinden yardım bekliyorum lütfen bana bir el atın

 315. Avatar of Hanım samancı Hanım samancı dedi ki:

  Kıracıyın 4 tane cocugum var eşim den ayrıyim boşanma sureçin içerisin deyim ne olursunuz bir el atın hiç bir yere başvuru yapamiyoruz internet uzerinde kiram gelmiş faturalarım gelmiş hiç birini öduyemiyorum ne olursunuz yardim edin bizim gibi çaresiz olanlara yardimci olun Allah rıza sı icin mahduruz

 316. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum nasıl başvuru yapabilirim

 317. Avatar of banu banu dedi ki:

  ben banu canki kiradayım 3 çoğum var 2 engelli maddi sıkıntıdayım

 318. Avatar of Emel Emel dedi ki:

  Eşim cezaevinde evim kira ile yaşında oğlum 3 aylık kızım var ihtiyaçlarını hicbir şekilde karşılayamiyorum gerçekten cok zor durumdayım lütfen yardımcı olur musunuz mahallesi oturuyorum

 319. Avatar of Zelal Zelal dedi ki:

  Kiraciyim 3 tane ufak oglum var esim suanda caalismiyor Kira yardimindan faydalanmak istiyorum faturalarim birikti odeyemiyorum yardimci olursaniz sevinirim

 320. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Kiradayim kıramı ödeyemediğim için atılacağını dört tane küçük çocuğum var

 321. Avatar of Meryem Meryem dedi ki:

  Eşim işsiz kiram kaç aydır birikmiş destekten yararlanmak istiyorum

 322. Avatar of Salih Salih dedi ki:

  Kiraciyim iki cocugum var is yok borcumuz var devlet neden bize de yardm etmiyor cocuklarim kucuk mama bez alacak para da yok

 323. Avatar of Umida Umida dedi ki:

  Kiraciyız birtane çocuğum var şuan çalışmiyorum sizden yardım istiyorum

 324. Avatar of ramazan korkmaz ramazan korkmaz dedi ki:

  ben işsizim benim sabika vardiye is bulamadim eşim hamile maddi sikintim var bize yardim edin..053

 325. Avatar of özhan gemici özhan gemici dedi ki:

  işsizim 2 çocugum var hiçbir gelirim yok

 326. Avatar of Emrah aslan Emrah aslan dedi ki:

  Kiraciyiz yeni istanbula geldik iştende cikarildik zor durumdayız lütfen yardımcı olun bize

 327. Avatar of serap aksoy serap aksoy dedi ki:

  lütfen bana yardım edin ne kiramı nede faturalarımı ödeyemiyorum işsizim

 328. Avatar of AHMET AHMET dedi ki:

  Kiraciyim fatura odeyemiyorum

 329. Avatar of Serdar kiyoz Serdar kiyoz dedi ki:

  Serdar Kilyoz evim kirasını ödeyemedim çalıştığım işyeri kapandı yardımcı olun lütfen Serdar Kilyoz

  1. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

   İşsizim 3 çocuğum var elektirik ve su faturalarım var, bankalara kredi ve kredi kartı borçlarım var, yetkililerden yardım istiyorum.

 330. Avatar of Hüseyin Çelebi Hüseyin Çelebi dedi ki:

  Kardeşler valilik yada kaymakamlığa direk gidip başvuru yapın muhtarınızdan fakirlik belgesini çıkarıp gidin daha çabuk sonuca ulaşırsınız Allah yardımcınız olsun inşaallah

 331. Avatar of Alpaslan Alpaslan dedi ki:

  Kiracıyım iş sizim 2 küçük çocuğum var4 kişi maddi durumda yok ne yapicam bana bi yol gösterin lütfen bize yardım edin kiramı odiyemiyorum

 332. Avatar of Alpaslan Alpaslan dedi ki:

  Kiracıyım iş sizim 2 küçük çocuğum 4 kişi maddi durumda yok ne yapicam bana bi yol gösterin lütfen bize yardım edin

 333. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Benim işitme engelliyim kira borçu var elektrik ve su borç var maddi manevi yardım istiyorum gıda istiyorum kömür istiyorum sakarya erenlerde otuyorum

 334. Avatar of Seher koç Seher koç dedi ki:

  Kira cıyım evimi yeni taşıdım evsahibim kira istiyor zordurumdayız gelir olmadığı için Eşim ve ben evdeyiz hiç biryerden gelirimiz yok 2 çocuğumuz var eşim günlük alıyordu şimdi oda yok

 335. Avatar of Behcet Behcet dedi ki:

  Kiracı yım durumum yok issizim zamanında kirami odeyemiyorum herhangi bir gelirimde yok ailede 5 kişiyiz devletimizden yardim istiyorum

 336. Avatar of Ayşe Öztürk Ayşe Öztürk dedi ki:

  Bende kapıcı dairesinde oturuyorum ve kiramı odeyemiyorum çocuğumla yaşıyorum obezim şeker hastasıyım çalışamıyorum çocuğumla ilgilenen kimse yok eşimden ayrıyım gelirim yok

 337. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Yardim basvuru sayfasi bulamadim bol bol banka reklami var virus tehdidi altinda olmamiza ragmen basvuru sayfasi yerine reklam olmasi gercekten cok insafsiz bir yaklasim devlete yardim basvurusu bu reklamlardan dolayi bulunamiyor

 338. Avatar of Nadiye Yıldız Nadiye Yıldız dedi ki:

  Kiraciyim esim çalışmıyor 2 cocugum var kiralarim hep birikmis lutfen kira yardimindan faydalanmak istiyorum

 339. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  5 yaşında kızım var boşandım kira ve faturalarımı ödeyemiyorum yardım istiyorum kira yardımı

 340. Avatar of hakan yavuz hakan yavuz dedi ki:

  Kiraciyim 7 aydır kirami veremiyor 3 kişiyi evsahibi evden koyacak yardimci olun yiyecek ekmeğini yok

 341. Avatar of Recep güllü Recep güllü dedi ki:

  Bende işsizim çalışamıyorumkonanavürüstendolayı işyerimizkapandı evliğim 2çocuğumvar durumum yok

 342. Avatar of Zeynep hoşaf Zeynep hoşaf dedi ki:

  Kiraciyim 2 senedir kira veremiyorum evsaybim kirami ver evimi bosalt diyor yoksa evdeki esyama el koycagini soyluyor kapimi biri calsa evsaybi geldi saniyorum acmiyorum iki senedir evde hapis gibi duruyom yakalanmamk icin ama kimselere derdimi anlatamiyorum kendim de calisamiyorum rahatsizim oglum askerden geldi is bulamiyor meslegide yok bugece kandil allah rizasi icin banada yardim edin

 343. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Benim 3 tane çocuğum var eşim engelli şizofren hastası isterseniz raporuda atayım sizden kira yardımı ile gıda yardımı ıstiyorum bana destek çıkmazını istiyorum

 344. Avatar of ahmet teke ahmet teke dedi ki:

  şeker hastasıyım psikolojik rahatsızlığım var işsizim hiçbir gelirim ve desteğim yok iki evladım var evim kira ve ödeyecek durumum yok acil yardıma ihtiyacımız var

 345. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Benim eşim engelli şizofren hastası isterseniz raporuda atayım sizden kira yardımı ile gıda yardımı ıstiyorum bana destek çıkmanızı ıstiyorum

 346. Avatar of Nadiye Yıldız Nadiye Yıldız dedi ki:

  Kiraciyim durumum yok kira yardimi istiyorum

 347. Avatar of Nadiye Yıldız Nadiye Yıldız dedi ki:

  Bende kiraciyim 2 cocugum var esim çalışmıyor kiralarim hep birikmis kira yardimi istiyorum lutfen sesimizi duyun

 348. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Esim inşaata çalışıyordu şuan iş yok evim kira hamileyim 2yasinda oğlum var kira yardimi istiyorum lütfen

 349. Avatar of Güner Açıkgöz Güner Açıkgöz dedi ki:

  Madi durumum yok 4 tane çocuğum var eşim yuvmiyeci herzaman iş bulamıyor evim kira bana kira yardımi yapmanızı istiyorum

 350. Avatar of sezen emirbilek sezen emirbilek dedi ki:

  benimde durumum yok malesf esim insatta calisiyordu ama artik isi kapandi 3 tane kucuk cocugum var onlara bez ve mama bile alamiyorum lutfn sesimizi duyun bize yardim edin. bnde istanbul sultan gazide oturuyorum yardimlarinizi bekliyorum.

  1. Avatar of Nadiye Yıldız Nadiye Yıldız dedi ki:

   Kiraciyim durumum yok kira yardimi istiyorum

 351. Avatar of sezen emirbilek sezen emirbilek dedi ki:

  benimde durumum yok malesf esim insatta calisiyordu ama artik isi kapandi 3 tane kucuk cocugum var onlara bez ve mama bile alamiyorum lutfn sesimizi duyun bize yardim edin.

 352. Avatar of Filiz Özdemir Filiz Özdemir dedi ki:

  Kiracıyım durumum yok gelirim yok desteğim yok eşimin işi yok kiramı zamanında ödeyemiyorum aile de 5 kişiyiz lütfen kira yardımı istiyorum

  1. Avatar of Nadiye Yıldız Nadiye Yıldız dedi ki:

   Bende kiraciyim 2 cocugum var esim çalışmıyor kiralarim hep birikmis kira yardimi istiyorum lutfen sesimizi duyun

 353. Avatar of Tevfik Tevfik dedi ki:

  Merhaba hem hiv pozitif hastasıyım hemde virüsten dolayı işimi kaybettim dışarı çıkamıyorum kiracıyım yardım edin lütfen

 354. Avatar of Kiraz Kiraz dedi ki:

  Kiraciyim eşim çalişmıyor bize destek olursaniz çok seviniriz

 355. Avatar of Leman Leman dedi ki:

  Kiracıyim 3 tane girdi faturalar var eşim var ama yok gibi devletimizden yardımlarını bekliyorum eşimin sigortasında yok iki veya üç aydan beri

 356. Avatar of Vedat karadağ Vedat karadağ dedi ki:

  Slm ben vedat karadağ ben çocuğum var kiradayım 5 ay önce istanbula geldim durumum hiç yok lokantada çalışıyordum beni çıkardılar allah için biz ptt ye gidiyoruz yapardım vermiyorlar allah için istanbulda iş arıyım bilmiyom çocuğum sütüdür bezidir ne yapacagimi bilmiyom bana yardım edin lütfen mesajımı boşa cevirmeyin

 357. Avatar of Sümeyye Sümeyye dedi ki:

  Bir çocuğum var kiradayım eşim çalışmıyor virüs dolayısıyla zor durumdayız

 358. Avatar of Mesut totan Mesut totan dedi ki:

  Sultanbeylide koa hastasi kalp hastasi ve kira vdriyorum simdiye kadar gunluk isler yaptim ama simdi evden cikamiyorum ilac alamiyorum neolur bugecenin hurmetine allah icin sesimi duyun

 359. Avatar of AYŞAN ASLAN AYŞAN ASLAN dedi ki:

  Kua ve beyin hastasıyim madı durumum yok 1 örencim var kiraciyim zor durumdayim umudumu sizde asla kesmedim kesmeyecem yardımınızı bekliyyorum

 360. Avatar of Orçun Orçun dedi ki:

  Selamünaleyküm Ben Orçun Can Kılıç çalışmadığımız dan dolayı çok mağdur durumdayız bize Yardımcı olmanızı istiyoruz mesleğim ise müzisyenim

 361. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Serbes calisan ssk duzgun olmayan gunluk calisani goz ardi etmeyin oglu ssk li gorunen aileye destek verilmiyor kimin oglu bu devirde annesine babasina evine bakiyor simdiki genclermi calissalar bile sigarasi tel yol disardan yemeler varsa ailesinden para haslik aliyorlar su dusunceleri birakalim insaat isleri kac yildir iyi degil ben calisanim mutayit mal sahibi degilim herkesin gozu aciliyor insaatciyim dedigim zaman insaat iscileri komur ocaklarinda calisanlar cok gariban yoksul kimsenin gozu kalmasin

 362. Avatar of Mehmet sahil özdemir Mehmet sahil özdemir dedi ki:

  8 çocuğum var 1200 kira öğütürüm çalışkanım yük sesimizi kime duyuracağız yardım bekliyuruz

 363. Avatar of Filiz Özdemir Filiz Özdemir dedi ki:

  Çok zor durumdayız evim kira eşimin işi yok kiramı zamanında ödeyemiyorum bana yardım edin lütfen

 364. Avatar of Filiz Özdemir Filiz Özdemir dedi ki:

  Çok zor durumdayız evim eşimin işi yok kiramı zamanında ödeyemiyorum bana yardım edin lütfen

 365. Avatar of Hasan Hasan dedi ki:

  Merhaba. Yardım ihtiyacımız var.kiracıyim.başka.gelirim.yok.işte.çıkatmişler.mağdurum.fatiram.yatırmamişim.gıda.ve.kira.yardımı.arz.ederim

 366. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Merhaba. Yardım ihtiyacımız var.kiracıyim.başka.gelirim.yok.işte.çıkatmişler.mağdurum.fatiram.yatırmamişim.gıda.ve.kira.yardımı.arz.ederim

 367. Avatar of yeliz zirek yeliz zirek dedi ki:

  eşim ceza evinde iki aydır kiramı veremedim 2 çocuğum var çalışamıyorum yardım edin lütfen

 368. Avatar of ramazan ramazan dedi ki:

  kira yardimi istiyorum 2 cocum var kaza yaptim madurum

 369. Avatar of başak koc başak koc dedi ki:

  ben ıstanbul da oturuyorum kiraciyim 1150 lira lira veriyorum 3 tane çocuğum var eşim vitusten dolayi işyeri kapandi lütfen yardım edin kuramı veremedim çocuğuma bez alamıyorum zor durumdayız evden çıkamıyoruz yardim edin

 370. Avatar of Hakan öngör Hakan öngör dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum 3cocugum var zor geciniyoruz kira 950 veriyorum yardımınızı bekliyorum