fbpx

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır? 2022 Ne Kadar Destek Veriliyor?

Dar gelirli ailelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile devlet tarafından kira yardımı verilmektedir. Kira yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden nasıl yapılır, şartları nelerdir, kimler başvurabilir, 2022 kira yardımları ne kadar, kira yardım başvurusu nasıl yapılıyor, Corona kira yardımı sorgulama e-Devlet sistemi ile yapılır mı? hemen öğrenebilirsiniz.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır? 2022 Ne Kadar Destek Veriliyor?

Dar gelirli olup, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara devlet kira yardım parası vermektedir. Devletten kira yardımı nasıl alınır, kimlere verilir, kira yardımı şartları nelerdir, belediye kira yardımı ne kadar, kira yardımı e-Devlet başvurusu nasıl yapılır, kira yardımı sorgulama e-Devlet üzerinden yapılır mı gibi merak edilen tüm soruları sizler için yanıtladık. İçeriğimizde Sosyal Hizmetler ve kaymakamlık kira yardımından, kira yardımı başvurusu yapmaya kadar tüm bilgileri öğrenebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kira Yardımı Nedir?

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlardan bir tanesi de kira yardımıdır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetle bağlı SYDV’ler tarafından yapılan bu yardımlar ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Her iki yardımın da verilme amacı birbirinden farklıdır. Fakat ikisi de kira yardımı adı altında ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti devleti sosyal bir devlet olduğunda dolayı ilgili bakanlıklar aracılığı ile dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlar genel olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilmektedir. Gıda, yakacak, barınma, çocukların eğitim masraflarının karşılanması vb. konularında verilen yardımlar kimi zaman ayni kimi zaman da nakdi olarak sağlanmaktadır. Peki nasıl kira yardımı alabilirim? diye düşünen ve bu yardımlara başvurmak isteyen için, devletten kira yardımı nasıl alınır, başvurular nasıl yapılır, sonuçlar nereden sorgulanır? detaylandıralım.

Devletten Kira Yardımı 2022

Barınma, giyecek, yiyecek gibi temel gereksinimlerin yanında eğitim, yakacak ve kira konusunda da ekonomik sıkıntılar çeken aileler bulunmaktadır. Kira yardımının asıl amacı evsiz olan vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Ayrıca yaşadıkları konutlar kentsel dönüşüm projesi kapsamında kamulaştırılan eski yerleşim yeri sahipleri de kira yardımından faydalanabilmektedir. Peki dar gelirli ailelere verilen devletten kira yardımı nasıl alınır, başvuruları nasıl yapılır?

Devletten kira yardımı alabilmek için: kira destek ödemesi yapan ilgili bakanlıkların web adresleri üzerinden yer alan başvuru formlarını doldurabilirler. Ayrıca e-Devlet kira yardımı başvuru ekranından da kira yardımı için müracaat edebilirsiniz.

Kentsel dönüşüm kapsamında devletten kira yardımı almak için, aile üyelerinden birinin üzerine kayıtlı olan konut tapusu olan haneler hariç olarak, tüm aileler kentsel dönüşüm kira yardımından faydalanabilirler. Aileler yenilenmiş olan konutlarının iskanlarını alana kadar kira giderleri devlet tarafından karşılanmakta olup 16 yaşından büyük işçiler için yürürlükte yer alan asgari ücret tutarının 30 günlük brüt tutarının %50’si oranında, Bakan onayından geçerek aile başına belirlenecek olan kira yardımı belirlenmektedir.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Devletten kira yardımı iki farklı şekilde alınır. Kira yardımı almanın ilk yolu: dar gelirli ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen kira yardımı, ikinci yolu ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacak evlerin sahiplerine başka eve taşındıklarında kira ödemelerini yapabilmeleri adına verilen kira yardımıdır.

Devletten kira yardımı alabilmeniz için gerekli şartları bilmeniz bu yönde yardım talep formu doldurmanız gerekmektedir. Bu yardımlardan faydalanabilmek için Belediyelere ve Bakanlıklara online olarak başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Devletten kira yardımı başvuru için ilk olarak kimlik fotokopiniz ve oturduğunuz yerin vergi levhası sizden istenir. Bununla beraber kira yardımları ziraat bankası hesap numarasını ibraz etmek gereklidir. Başvuru yaptıktan sonra kişi hakkında soruşturma yapılır. Başvuru sahibi hakkında kurumlar tarafından detaylı bir araştırma yapıldıktan sonra bulundukları yerlerin kira koşulları incelendikten sonra olumlu veya olumsuz bir şekilde geri dönüş yapılacak, olumlu değerlendirilen kişilere kira yardımı ödeneği yapılacaktır.

Kira Yardımı Şartları Nelerdir?

Kira yardımı şartları şu şekildedir:

 • İlk şart olarak başvuru yapan kişinin ailesinin hane gelirinin şartlarda yer alan üst limitin altında yer alıyor olmasıdır.
 • Başvuran şahsın üzerine kayıtlı herhangi bir mal varlığı bulunmaması 
 • Gerçek anlamda yardımına muhtaç olması.
 • SGK kapsamında verilen emekli maaşı, dul ya da yetim aylıklarından yararlanmıyor olması 
 • Müracaat eden şahsın sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmıyor olması 
 • Başvuru sahibinin düzenli gelire sahip olmaması 
 • Yapılacak olan gelir testinde yoksulluk sınırı altında olması gerekmektedir.
 • İşsizlik maaşının alınıyor olması da talebinizin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

Kira yardımından devlet ve belediyeler tarafından belirlenen şartları sağlayan kişiler faydalanabilmektedir.

Mütevelli heyet tarafından belirlenen kriterler göz önünde bulundurularak başvurular değerlendirilmeye alınacaktır. Yapılan incelemeler sonucunda şartların sağlanması durumunda ailelere kira yardımı yapılacaktır.

Kira Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet tarafından verilmekte olan kira yardımlarını alarak ihtiyacı olan vatandaşlara kaymakamlık aracılığı ile ulaştırır. Kaymakamlıklar ise bu işlem için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile iş birliği yapmaktadır. Destek veren pek çok kurum ve kuruluş bulunduğundan vatandaşlar kira yardımı başvurusu nereye yapılır? araştırmaktadır.

Kira yardımı başvurularını aşağıdaki kurumlara iletebilirsiniz:

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı,
 • Kaymakamlıklar,
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları,
 • Bağlı bulunduğunuz belediyeler,
 • Sivil Toplum Kuruluşları,
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,
 • e-Devlet sistemi,

Kira yardımı başvurusu yapmak için, destek ödemesi yapan kurum ve kuruluşların web adresi üzerinde yer alan online başvuru formunu doldurabileceğiniz gibi, e-Devlet sisteminde bulunan kira yardım başvuru ekranını da kullanarak talebinizi oluşturabilirsiniz.

e-Devlet Kira Yardımı Başvurusu 2022

Kira yardımı başvurusu e-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. e-Devlet’ten kira yardımı başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Kira yardımı başvuru adımları:

 • e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapınız.
 • Arama butonuna ”Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” yazarak ilgili sayfaya giriniz.
 • Bu sekme üzerinden ”Uygulamaya Git” seçeneğine basarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı elektronik başvuru platformu sayfasına gidin.
 • Kimin için başvuru yapacaksanız ”Kendim İçin Başvuruyorum-Tüzel Kişilik İçin Başvuruyorum” butonunu seçiniz.
 • Başvuruyu kendi adınıza yapıyorsanız sistemde kayıtlı olan kişisel bilgileriniz ekranda görünecektir.

Tüzel kişiliklerin başvuru adımlar:

 • Vergi No,
 • Firma Adı,
 • Vergi Dairesi,
 • İl bilgisi,
 • Firma Adresi,
 • Ticari Sicil No ,
 • Ticari Sicil Odası bilgilerini girerek sırası ile hizmet seçimi ve gerekli olan belgeleri sisteme yükleyerek başvurunuzu tamamlayınız.

Kişisel başvuru yapıyorsanız güncel olmayan bilgilerinizi örneğin, ikametgah bilginiz olabilir, güncelleyerek devam ediniz. İlgili alandan kira kontrat dosyanızı sisteme yükleyiniz. Bir sonraki aşamaya geçebilmek için bu alanda istenen belgelerin doldurulması ve e-imza verilmesi zorunludur. Başvuru için sıraladığımız işlem adımlarını sırası ile uyguladığınızda talebiniz değerlendirilmeye alınacaktır.

Kira Yardımı Sorgulama e-Devlet 2022

Kira yardım başvurunuzu tamamladıktan sonra e-Devlet sistemi üzerinden kira yardımı talebinizin kabul edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz talebinizin son durumunu öğrenerek, ödeme tarihlerinde kira desteğinizi alabilirsiniz. e-Devlet kira yardımı sorgulamak için:

 • T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte e-Devlet sistemine giriniz.
 • Arama butonu üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait olan ”5543 sayılı İskan Kanunu Kapsamında Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” sayfasına erişin.
 • Başvurunuzun son halini görüntüleyip inceleyebilmeniz için ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz.
 • Elektronik başvuru platformunun sağ üst köşesinde yer alan ”Başvurularım” sekmesine tıklayın.
 • Açılacak olan sayfada yapmış olduğunuz tüm başvurularınız sıralanacaktır.

Başvuru tarihinden, sonuç durumuna kadar tüm bilgileri bu sayfa üzerinden kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Başvurunuz olumsuz sonuçlanmış ise başka bir bağlantıya gerek kalmadan yine aynı sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ”Yeni Başvuru” menüsüne tıklayarak, tekrardan talebinizi oluşturabilirsiniz.

Dar Gelirliye Kira Yardımı Yapan Kurumlar 2022

Dar gelirli ailelere kira yardımı yapan kurumları sıralayacak olursak:

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Müdürlükler
 • Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • Belediyeler
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
 • Sivil Toplum Kuruluşları
 • Özel Vakıflar ve Dernekler

Bu kurumlara ek olarak gönüllü kuruluşlar ve şahıslar tarafından da kira yardım desteklemesi yapılmaktadır.

Özellikle salgın döneminde pek çok kurum ve kuruluş tarafından kira yardımı kapsamında maddi yardımlar yapılmaktadır.

Bu yardımların dışında kış aylarında ihtiyaç duyulan yakacak için Kömür Yardımına mı ihtiyacınız var? İçeriğimizi inceleyerek kömür yardımı başvuruları nasıl yapılır, kaç torba kömür verilmektedir? inceleyerek başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kira Yardımı 2022

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kira yardımı kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında vatandaşlara destekler vermektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, konutların kentsel dönüşüme girmesi halinde kira yardım süreleri 18 ay olarak belirlenmiştir. Resmi Gazete’ de yayımlanan karara göre riskli alanda bulunan konutlar kentsel dönüşüm projesi kapsamına dahil edilerek, konut sahiplerine 6306 Sayılı Kanun Yönetmeliği’ne bağlı olarak destek ödemeleri yapılacaktır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Yardımı Ne Kadar? 2022

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm kira yardımı 715 TL – 1.150 TL’dir. Yardım miktarları yardım yapılan illere göre değişmektedir. Konutta kiracı olarak ikamet edenlere 2 aylık, ayni hakka sahip konut sahiplerine ise 5 aylık kiraları tek seferde yatırılacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödenen kentsel dönüşüm yardımlarını 6 grup içerisinde değerlendirebiliriz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen 2022 kira yardımı zam oranları henüz belirlenmemiştir. Bu nedenle hak sahiplerine kentsel dönüşüm için yapılacak olan destek eski liste üzerinden verilecektir. Geçtiğimiz yıl da kentsel dönüşüm kira yardımı kapsamında zam oranları belirlenmediği için 2019 listesi hala daha geçerli olmaktadır.

Buna göre Bakanlık tarafından belirlenen ve kira yardımı yapılan iller şu şekildedir:

 • Aylık 715 TL Kira Yardımı yapılan iller: Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Ardahan, Karabük, Kilis, Bayburt, Karaman, Iğdır, Yalova, Kırıkkale, Bartın, Hakkari, Kırşehir, Gümüşhane, Sinop, Tunceli, Nevşehir, Erzincan, Artvin, Çankırı
 • Aylık 810 TL verilen iller: Düzce, Şırnak, Yozgat, Aksaray, Kars, Kastamonu, Giresun, Isparta, Siirt, Uşak, Niğde, Rize, Bitlis, Edirne, Kırklareli, Muş, Amasya, Osmaniye
 • 905 TL verilen iller: Çanakkale, Tokat, Zonguldak, Batman, Çorum, Elazığ, Kütahya, Ordu, Afyonkarahisar, Ağrı, Adıyaman, Sivas
 • Aylık 995 TL Kira Desteği verilen iller: Şanlıurfa, Van, Samsun, Tekirdağ, Kocaeli, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Sakarya, Erzurum, Eskişehir, Mersin, Kayseri, Gaziantep, Hatay, Denizli, Diyarbakır, Aydın, Balıkesir, Trabzon, Kahramanmaraş
 • 1.085 TL ile desteklenen iller: Adana, Konya, Antalya, Bursa
 • 1.150 TL ödeme yapılacak iller ise: Ankara, İzmir, İstanbul

2022 yılı için belirlenecek olan aylık kira bedeli zam oranları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenecek. Başvurular ise: konut tahliye tarihinden itibaren bir yıl içinde ya da riskli yapının yıktırıldığı tarihten itibaren üç ay içinde belediyelere yapılacaktır. Müracaat esnasında kimlik bilgileriniz, adres bilgi raporu ve taşınmaza ait olan Güncel Taşınmaz Kaydı istenmektedir. Belgeler A.R.A.A.D. (Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi) sistemi üzerinden temin edilebileceği gibi, yapılan başvurularda riskli yapıların kontrolü de sistem üzerinden yapılacaktır.

Kaymakamlık Kira Yardımı Veriyor mu?

Kaymakamlıklar tarafından belirlenen şartların taşınması durumunda, maddi yardım ve kira desteği kaymakamlıklar tarafında da verilmektedir. Başvurular Kaymakamlık ve Valilikler bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na yapılmaktadır. Yardımlardan yararlanabilmek için, yardıma muhtaç şahısların bireysel başvuruları başvuruları kabul edilmektedir. Ancak belediyeler tarafından bu kişilerin tespiti ile şahısların başvurması gibi bir şart aranmaksızın da yardım yapılabilmesi mümkün olmaktadır.

Kaymakamlık kira yardımı başvuru için gerekli olan evraklar:

 • T.C kimlik fotokopisi,
 • İkametgah belgesi, 
 • Gelir belgesi,
 • Muhtarlıktan alınacak olan fakirlik kağıdı ile birlikte SYDV’lere giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bu evrakların yanı sıra kira yardımı talebinde bulunduğunuza bir dilekçe hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru yapılacak zaman aile fertleri ile ilgili sorular sorulabilir. Vakıf bünyesinde bulunan kurul tarafından yerinde incelemede yapılarak, ailenin nasıl bir yaşantı sürdüğü incelenerek rapor hazırlanmaktadır.

Aileyi inceleyerek rapor hazırlayacak olan heyet ise yardım için son kararı vermektedir. Kaymakamlık kira desteği verilecek olan kişi sayısı, o yıl için ayrılan bütçeye göre belirlenecektir. Raporun hazırlanmasının ardından aile, yardım desteğine uygun görülür ise belirlenen tutar kadar yardım alabilecektir.

Dar Gelirli Ailelere Belediye Kira Yardımı Ne Kadar?

Dar gelirli ailelere belediye kira yardımı bazı illerde 595 TL, bazı illerde ise 960 TL’dir. Dar gelirli ailelere kira yardımı kapsamında uygulanan destekler ilden ile, o yıl için ayrılan kira desteği bütçesine göre değişmektedir.

Sosyal Hizmetler Kira Yardımı Ne Kadar?

Sosyal Hizmetler kira yardım tutarları 960 TL’ye kadar çıkmaktadır. Sosyal hizmetler kira yardımları kira yardımı yapılacak olan illere göre 900 TL, 700 TL ve 500 TL olarak değişiklik göstermektedir. Sosyal hizmetler tarafından verilen kira yardımlarından faydalanmak isteyen kişiler sosyal hizmetler sayfasında yer alan başvuru formunu doldurup başvuru talebinde bulunabilirler.

Devlet Kira Yardımı Ödemeleri Nereden Alınır?

Başvuruların değerlendirilmesi ardından Sosyal Yardımlaşma Kira Yardımı almaya hak kazanan aileler, belirlenecek olan ödeme tarihleri arasında, banka hesaplarına yatmış olan destek tutarlarını çekebilirler. Devlet kira yardımı ödemeleri banka hesabınız yok ise ödemeniz başvuru sahibinin adına olacak şekilde PTT üzerinden yatırılacaktır. Sadece T.C kimlik numaranız ile birlikte PTT şubelerine giderek, yardım desteğinizi çekebilirsiniz. Kentsel dönüşüm kira yardımı Ziraat bankası hesaplarına yatırılacaktır.

Kira Yardım Parası Ne Kadar?

Kira yardımı parası 535 TL’dir. Yardım süresi ise toplamda 18 aydır.

Hane Yardımı Nedir?

Hane yardımları sadece başvuru yapan kişiye değil hane içerisinde bulunan kişilere de yapılan yardımlardır.

Belediye Kira Yardımları Yapıyor mu?

Devlet tarafından pek çok kurum aracılığı ile yardım yapıldığı gibi belediyeler tarafından da kira yardım desteği verilmektedir. Belediyelerde bulunan Sosyal Yardım birimlerine başvuru yapmanızın ardından belediye personelleri yerinde inceleme için evinizi ziyaret edeceklerdir. İncelemeler sonucunda durumunuzun yardım almaya uygun olduğu tespit edilirse başvurunuz olumlu sonuçlanacak ve ödeme tarihlerinde destek tutarınız hesabınıza aktarılacaktır.

Belediye Kira Yardımı Kaç Aydır?

Belediye kira yardımı 18 ay verilir. 6306 sayılı Kanun’na göre riskli yapı tespiti yapılan konutların sahiplerine, Bakanlıkça belirlenen kılavuza göre başvuru şartlarının sağlaması durumunda belediye kira yardımları 18 ay boyunca verilecektir.

Yorumlar

 1. Avatar of Halime açıkgöz Halime açıkgöz dedi ki:

  Bende kirada oturuyoruz kiram yeduz lira eşimi istedin çıkardılar işsizlik maşı aliriyoruz ama yetmiyor çok ihtiyacım var bizde yardimin edin çoğum var kirada oturuyoruz kiram yeduz lira kendim binaya bakiyorum yetmiyor çoğumun okula gidiyor

 2. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Eşimin işi düzenli olmadığını için kiram geçiyo

 3. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum. Ev sahibim haciz işlemi uyguladı acil lutfen

 4. Avatar of Halil0 Halil0 dedi ki:

  Kira yardımına ihtiyacım var

 5. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  2 çocugum var evim kira zor durum dayız kadın halimle çocuk barıma bakıyorum cumhurbaşkanı bana kira yardımı edin çok zordayız

 6. Avatar of Hakan öngör Hakan öngör dedi ki:

  Sayın cumur bakanımızdan Allah rızası için zor durumdayız kira yardımı bekliyoruz üç çocuğum var eşim çalışmıyor kiradayım binyüz kira lütfen yardım edin

 7. Avatar of halil halil dedi ki:

  kira yardımına ihtiyacım var kocaeli

 8. Avatar of mustafa mustafa dedi ki:

  sayın cumhurbaşkannımızdan allah razı olsun allahım başımızdan eksik etmesin allahım yar ve yardımcısı olsun saygılarımla mustafa çevirken adana çukurovadan

 9. Avatar of Vediha Vediha dedi ki:

  Eşim madde bağımlısı çalışmıyor kirami elektrik suyumu ödemek için sizden kira yardımı yapsanız istiyorum dört çocuğum var üçü öğrencim bir oğlum konuşamıyor evimin ihtiyacı ben ceviz kırarak kabukları satarım geçimini yaparım evimin kirası iki tane geçiyor 300 milyon evimin banyosu yok mutfağı yok

 10. Avatar of ozge ozge dedi ki:

  buraya yazmayın kaymakamlıga gidin burdan yazınca bişey olmuyor

 11. Avatar of Ayfer imre Ayfer imre dedi ki:

  Kirciyim yardım istiyorrum

 12. Avatar of Lala Lala dedi ki:

  Sadece üç aylık kira yardmı istiyorum lütfen yardm edin inşallah eşimin iş yeri açılır kiramızı verebiliriz bu salgın dönemi için sadace kira icin yardm edin nolur

 13. Avatar of Cınar Demir Cınar Demir dedi ki:

  Benim iki cocuğum var eşim calışmiyor kiradayım 4 evdir beni ev sahipleri cıkarıyor kirami otuyemdigim için ne olur yardım edin

 14. Avatar of Kevser Kevser dedi ki:

  Kira yardımı na baş vuruyorum

 15. Avatar of Hatice Çetin Hatice Çetin dedi ki:

  Eşim cezaevinde madde bağımlısı bize zararı oluyordu her yerde şikayete bulundum boşanmak için dosya masrafı param olmadığı için başvuru yapamıyorum. Bir oğlum var küçük biyere batkipta çalışamıyorum kıramı ödeyemedim evden cikarildim arkadaşımda kalıyorum onda kendince düzeni var çocukları var eşyam hic bir şeyim yok ortda kaldım lütfen sesimi duyun yardim edin adresim filn yok nasil nere gidim başvuru yapim oğlumla huzurlu bir yerde yaşamak istiyorum

  1. Avatar of İhsan artug İhsan artug dedi ki:

   Hatice hanım devletin belirli mercileri var öncelikle sosyal yardım bakanlığına gidip kira yardım başvurusu yapın sonra da aile bakanlığına gidin ve boşanma durumunuzu anlatın ve size her konuda yardımcı olsunlar saygilar

 16. Avatar of Dünya Balcı Dünya Balcı dedi ki:

  Kirayı veremiyorum yardım istiyorum lütfen yani

 17. Avatar of Elif yalçın Elif yalçın dedi ki:

  Esim issiz iki kücuk cocugum var evim kira iki aylik kira borcum duriyor faturalarimda duruyor lutfen yardim istiyorum ihtiyacim olamasa istemem gercekten zor durumdayiz

 18. Avatar of Fatma ordu Fatma ordu dedi ki:

  Dulum madi durumum çok düşük yardım edin evimin geliri yok. Kimse çalışmıyor.

 19. Avatar of Pınar Pınar dedi ki:

  4çocuhum var hepsi ufak Allah için yardım edin evimin geliri yok kocam çalışmıyor yardım edin lütfen.

 20. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  4çocuhum var 2öğrenci ikisi ufak madi durumum çok düşük.eşim yok.hiç bı eşyam yok destehinize ihtiyacım var.ALLAH için elinizi uzatın.

 21. Avatar of Nur karabulut Nur karabulut dedi ki:

  Bende kiradayim ve hasta bi cocum car esimle bosaniyoruz cok zordayim banada bi yardim edermisiniz lutfen

 22. Avatar of Şükrü Şükrü dedi ki:

  İyi günler ben van Edremit tokide kiradayım işsizim sadece yaz aylarında çalışıyorum kış buyu zor geçiniyoruz SOSYAL yardımlaşmadanda herhangi bir yardım almıyorum 600 tl kira ödüyoruz lütfen siz değerli yetkililerden yardım bekliyorum

 23. Avatar of Feyat Feyat dedi ki:

  Benim 6 kiram birikmiş üdiyemiyorum 6aydır çalışmıyorum çok zor durumdayım 3tane çocuğum var ne olur yard8m edim

error: Content is protected !!