Akbank Sim Kart Blokesi Kaldırma 2022 (Basit Yöntem)

Akbank sim kart blokesi kaldırma yöntemleri nelerdir, Akbank sim kart bloke kaldırma dilekçe örneği ile birlikte Axess kredi kartı bloke kaldırma işlemi, ATM’den, mobil uygulamadan, internet bankacılığından, şubeden ve müşteri hizmetlerinden nasıl yapılır? hemen inceleyebilirsiniz.

Akbank Sim Kart Blokesi Kaldırma 2022 (Basit Yöntem)
15 Haziran 2022 06:00

Akbank sim kart blokesi kaldırma işlemi, banka sistemine kayıtlı olan telefon numaranızı yenilemeniz, değiştirmeniz ve 4.5 G hizmetine geçmeniz durumunda, güvenlik için sim kartınızı bloke konduğunda uygulanmaktadır. Sim kart blokesi ile birlikte, Akbank internet şubesi ve mobil bankacılık hizmetleri tarafınıza kapatılmış olacaktır. Online işlemlerde gerekli olan SMS doğrulama kodunuz, bankaya kayıtlı olan eski telefon numaranıza veya bloke halindeki numaranıza gönderileceğinden, internet ve mobil bankacılığa girmeniz mümkün olmayacaktır. Bu yüzden bankanıza kayıtlı olan telefon numaranızı güncelleyerek, internet ve mobil bankacılık hizmetlerini faydalanmaya devam edebilirsiniz. Akbank sim kart blokesi kaldırma yöntemlerinden birini kullanarak iletişim bilgilerinizi hemen değiştirebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Akbank Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Akbank üzerinden yapacağınız borç ödeme, şifre belirleme, EFT, havale, fatura ödeme, kredi kartı başvurusu, hesap bilgisi sorgulama, sınav, yurt ödemesi ve yatırım işlemleri gibi pek çok bankacılık işlemlerinizi şubeden, ATM’den, internet bankacılığından ve mobil uygulamadan yapabilirsiniz. Şubede ve ATM’de zaman kaybetmeden online hizmet kanallarını tercih ederek işlem süresini kısaltabilirsiniz. Akbank internet şubesine ve mobil bankacılık uygulamasına giriş yapabilmek için cep telefon numaranızın güncel olması gerekmektedir. Sim kart blokeniz varsa Akbank Direkt uygulamasını ve internet şubesini kullanmanız mümkün olmayacaktır. Akbank sim kart blokesi kaldırma yöntemleri;

 • Akbank ATM
 • Akbank müşteri hizmetleri
 • Akbank şubeleri

Akbank sim kart blokesi kaldırma yollarından birini kullanarak, blokenizi hemen kaldırabilirsiniz. Bankanıza kayıtlı olan cep telefon numaranızı güncelleyerek, online hizmetlerden yararlanabilir ve bankanız ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Akbank ATM’lerinden SIM Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Akbank sistemine kayıtlı olan iletişim bilgileriniz güncelliğini yitirmişse, banka üzerinden yapacağınız pek çok işlem için kısıtlama gelecektir. Hat yenilemeniz, operatör değiştirmeniz ya da sim kart çıkarıp takmanız sonucunda karşılaştığınız sim kart blokenizi Akbank ATM’sine giderek kısa süre içinde kaldırabilirsiniz. ATM’den sim kart blokesi kaldırmak için;

 • Bankamatiğe giderek sim kart blokesi olan Akbank kredi ya da banka kartınızı takarak, şifreniz ile giriş yapmalısınız.
 • Giriş yaptıktan sonra, başka bir işlem yapmanıza izin verilmeden ”Sim Kart Blokesi” uyarısı ekrana gelecektir.
 • Uyarıya tıkladıktan sonra ”İşlemler” menüsüne yönlendirileceksiniz.
 • İşlemler menüsünde yer alan ”Mobil Şube İşlemleri” alanından sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Bloke kaldırma işleminizi tamamladıktan sonra yeni bir iletişim numarası ekleyecekseniz, kişisel bilgilerinizin yer aldığı menüden iletişim kanallarınızı güncelleyebilirsiniz. Sim kart bloke kaldırma işleminiz ATM’den gerçekleşmezse hemen Akbank şubelerini ziyaret ederek yetkililerden destek alabilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma

Akbank sim kart blokesi kaldırma yöntemlerinden belki de en kolayı müşteri hizmetlerine bağlanarak temsilcinizden destek almaktır. Bunun için 444 2 525 veya 0850 222 25 25 iletişim numaralarını aramanız yeterli olacaktır. Akbank sim kart bloke kaldırma talebinde bulunmadan önce sizden istenecek olan T.C. kimlik numarası, anne kızlık soyadının belirli harfleri, doğum tarihiniz ve yeriniz gibi bilgileri hazırlamanız gerekecektir.

Sim kart blokenizi kaldırarak, güncel olan iletişim bilgilerinizi müşteri temsilcisine aktardıktan sonra cep telefon numaranıza doğrulama kodu SMS olarak gelecektir. Bloke kaldırma için gelen bu kodu müşteri hizmetlerine bildirmezseniz blokeniz kaldırılmayacaktır. Bu yüzden sim kart blokesi kaldırma talebinin, aktif olarak kullanılan numaradan ve şahsen yapılması gerekmektedir. Müşterilerden istenen bu bilgiler ve şartlar tamamen güvenlik amaçlıdır.

Akbank Şubesinden Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Şubeden yapacağınız işlemler, ATM ve müşteri hizmetlerinden yapacağınız işlemlere göre daha uzun sürecektir. Şubeden sim kart blokesi kaldırmak için, kimlik kartınızın ve cep telefonunuzun yanınızda olması gerekmektedir. Öncelikle şubeden gişe işlemleri için sıra almanız gerekecektir. Ardından gişe yetkilisinden ya da bireysel müşteri temsilcisinden, sim kart blokenizi kaldırmak istediğinizi söyleyin.

Güvenliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranız ve diğer kişisel bilgileriniz istenecektir. Gerekli olan tüm bilgileri doğruladıktan sonra sim kart blokesi kaldırma işleminiz tamamlanmış olacaktır. Ardından yeni iletişim bilgilerinizi söyleyerek, sisteme kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Mobil Bankacılıktan Nasıl Yapılır?

Akbank sim kart bloke kaldırma mobil bankacılıktan yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise Akbank müşterileri için online hizmet sunan internet şubesi ve mobil bankacılık kanalları girişinde telefon onayı gerekmektedir. Akbank sim kart bloke kaldırma uygulamadan yapılmadığı için ATM’den veya Akbank müşteri hizmetlerine bağlanmalısınız. Ardından mobil uygulamaya giriş yaparak, hesap ve kişisel bilgiler menüsünden iletişim bilgilerinizi değiştirebilir veya güncelleyebilirsiniz.

Akbank mobil uygulama üzerinden sim kart blokenizi kaldırmak için TIKLAYIN!

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Dilekçe Örneği

Akbank sim kart bloke kaldırma dilekçe örneği:

TARİH

Akbank … Şubesi’ne

Şubeniz nezdindeki … hesabıma kayıtlı 05XX XXX XX XX telefonumdaki sim kart blokesinin kaldırılması hususunda yardımlarınızı arz ederim.

Ad-Soyadı

İMZA

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemleriniz için dilekçe örneğine, Akbank’ın şubesini, işlem tarihini, adınızı ve soyadınızı yazıp, imzanızı atarak, şube yetkililerine teslim ederek simkart bloke kaldırma talebinizi oluşturabilirsiniz.

Sim Kart Neden Bloke Edilir?

Bankacılık sisteminde birden fazla güvenlik kanalı kullanılmaktadır. Bu güvenlik kanalları arasında en fazla kullanılan ise telefon numarası doğrulamasıdır. Banka şubesinden, ATM’den, internet bankacılığından ya da mobil uygulama üzerinden yapacağınız her işlem için, güncel telefon numarası gerekmektedir. Özellikle online işlemlerde SMS doğrulama kodu gönderilmektedir.

Telefon numarası değişikliğinde ya da operatör yeniliğinde, banka sistemine kayıtlı olan iletişim numaraları da yenilenmelidir. Yenilenmediği taktirde, tek kullanımlık şifre gerektiren bankacılık işlemleri için gönderilen kod, eski telefon numaranıza ya da bloke halinde olan numaranıza gönderileceğinden işleminiz onaylanmayacaktır. Sim kart blokesi kaldırma yöntemlerinden birini kullanarak Akbank sim kart blokenizi kaldırabilir ve online işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Serhat Serhat dedi ki:

  Sım kart blokesi acilen kaldırılsın esir kaldık resmen bu tam bir rezalet

 2. Avatar of Metin UZAN Metin UZAN dedi ki:

  Sim kart blokesinin kaldırılması için müşteri hizmetlerini arıyorum.
  Fakat karşıma çıkan temsilci telefonla yapamıyoruz şubeye yada atm ye gitmelisiniz diyor.

 3. Avatar of Turgay purut Turgay purut dedi ki:

  Sim kart biloku kaldırılsn bayramı yollarda degil ailemle geçirmek isdiyorum evinde kızım yolumu gözler oldu bn ise otogarda esırkaldım sım kart bılok kaldırlsn paramı cekım rica ederim

 4. Avatar of Umut Umut dedi ki:

  Dilekçede neden arz ediyorum?Ben müşteriyim.Rica ederim ancak