Akbank Sim Kart Blokesi Kaldırma 2023 (Basit Yöntem)

Akbank sim kart blokesi kaldırma yöntemleri nelerdir, Akbank sim kart bloke kaldırma dilekçe örneği ile birlikte Axess kredi kartı bloke kaldırma işlemi, ATM’den, mobil uygulamadan, internet bankacılığından, şubeden ve müşteri hizmetlerinden nasıl yapılır? hemen inceleyebilirsiniz.

Akbank Sim Kart Blokesi Kaldırma 2023 (Basit Yöntem)
29/05/2023 06:00

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi, banka sisteminde kayıtlı telefon numaranızı yenileyip veya değiştirip 4.5 G hizmetine geçmeniz durumunda güvenlik amacıyla sim kartınıza bloke edildiğinde uygulanmaktadır. Sim kart blokesi ile Akbank internet şubesi ve mobil bankacılık hizmetleri size kapalı olacaktır. Online işlemler için gerekli olan SMS doğrulama kodunuz bankada kayıtlı eski telefon numaranıza veya bloke numaranıza gönderileceğinden internet ve mobil bankacılığına giriş yapamayacaksınız.

Bu nedenle bankanıza kayıtlı telefon numaranızı güncelleyerek internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Akbank sim kart bloke kaldırma yöntemlerinden birini kullanarak iletişim bilgilerinizi anında değiştirebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Akbank Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Akbank üzerinden yapacağınız borç ödeme, şifre belirleme, EFT, havale, fatura ödeme, kredi kartı başvurusu, hesap bilgisi sorgulama, sınav, yurt ödemesi ve yatırım işlemleri gibi pek çok bankacılık işlemlerinizi şubeden, ATM’den, internet bankacılığından ve mobil uygulamadan yapabilirsiniz.

Vakit kaybetmeden şube ve ATM’lerde online hizmet kanallarını tercih ederek işlem sürenizi kısaltabilirsiniz. Akbank internet şubesi ve mobil bankacılık uygulamasına giriş yapabilmek için cep telefonu numaranızın güncel olması gerekmektedir. SIM kartınız bloke ise Akbank Direkt uygulamasını ve internet şubesini kullanamazsınız.

Akbank sim kart bloke kaldırma yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • Akbank ATM
 • Akbank müşteri hizmetleri
 • Akbank şubeleri

Akbank sim kartınızın bloke kaldırma yöntemlerinden birini kullanarak anında bloke kaldırabilirsiniz. Bankanızda kayıtlı olan cep telefonu numaranızı güncelleyerek online hizmetlerden faydalanabilir ve bankanız ile iletişim kurabilirsiniz.

Akbank ATM’lerinden SIM Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Akbank sisteminde kayıtlı olan iletişim bilgileriniz güncel değilse banka üzerinden yapacağınız birçok işlemde kısıtlamalar olacaktır. Hattınızı yenilemeniz, operatör değiştirmeniz veya sim kartı çıkarıp takmanız sonucunda karşılaştığınız sim kart blokenizi Akbank ATM’ye giderek kısa sürede kaldırabilirsiniz. ATM’den sim kart blokesini kaldırmak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Bankamatik’e giderek, sim kartı bloke olan Akbank kredi veya banka kartınızı takmanız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Giriş yaptıktan sonra, başka bir işlem yapmanıza izin verilmeden ”Sim Kart Blokesi” uyarısı ekrana gelecektir.
 • Uyarıya tıkladıktan sonra ”İşlemler” menüsüne yönlendirileceksiniz.
 • İşlemler menüsünde yer alan ”Mobil Şube İşlemleri” alanından sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Bloke kaldırma işleminizi tamamladıktan sonra yeni bir iletişim numarası ekleyecekseniz kişisel bilgilerinizin yer aldığı menüden iletişim kanallarınızı güncelleyebilirsiniz. Sim kart bloke kaldırma işleminiz ATM’den yapılmıyorsa Akbank şubelerine giderek yetkililerden destek alabilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma

Akbank sim kart bloke kaldırma yöntemleri arasında belki de en kolayı müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek temsilcinizden destek almaktır. Bunun için 444 2 525 veya 0850 222 25 25 iletişim numaralarını aramanız yeterli olacaktır. Akbank sim kart bloke kaldırma talebinde bulunmadan önce sizden T.C. Kimlik numarası, anne kızlık soyadının özel harfleri, doğum tarihiniz ve yeriniz gibi bilgileri hazırlamanız gerekecektir.

Sim kartınızın blokesini kaldırıp, güncel iletişim bilgilerinizi müşteri temsilcisine aktardıktan sonra doğrulama kodu cep telefonu numaranıza SMS olarak gönderilecektir. Bu kodu bloke kaldırma için müşteri hizmetlerine bildirmezseniz blokeniz kaldırılmaz. Bu nedenle sim kart bloke kaldırma talebinin aktif olarak kullanılan numaradan bizzat yapılması gerekmektedir. Müşterilerden talep edilen bu bilgi ve koşullar tamamen güvenlik amaçlıdır.

Akbank Şubesinden Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Şubeden yapacağınız işlemler, ATM ve müşteri hizmetlerinden yapacağınız işlemlere göre daha uzun sürecektir. Şubeden sim kart blokesini kaldırmak için kimlik kartınızın ve cep telefonunuzun yanınızda olması gerekmektedir. Öncelikle şubeden gişe işlemleri için sıra almanız gerekecek. Ardından gişe görevlisine veya bireysel müşteri temsilcisine sim kartınızın blokesini kaldırmak istediğinizi söyleyin.

Güvenliğinizi doğrulamak için T.C Kimlik numaranız ve diğer kişisel bilgileriniz istenecektir. Gerekli tüm bilgileri doğruladıktan sonra sim kartı bloke kaldırma işleminiz tamamlanacaktır. Daha sonra yeni iletişim bilgilerinizi söyleyerek sisteme kaydetmesini sağlayabilirsiniz.

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Mobil Bankacılıktan Nasıl Yapılır?

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi mobil bankacılık üzerinden yapılmamaktadır. Bunun nedeni, Akbank müşterilerinin online hizmet sunan internet şubesi ve mobil bankacılık kanallarına girişte telefon onayı istemesidir. Akbank sim kart bloke kaldırma başvuru yapılmadan yapılmadığı için ATM’ye veya Akbank müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir. Ardından mobil uygulamaya giriş yaparak hesap ve kişisel bilgiler menüsünden iletişim bilgilerinizi değiştirebilir veya güncelleyebilirsiniz.

Akbank mobil uygulama üzerinden sim kart blokenizi kaldırmak için TIKLAYIN!

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Dilekçe Örneği

Akbank sim kart bloke kaldırma dilekçe örneği:

TARİH

Akbank … Şubesi’neŞubeniz nezdindeki … hesabıma kayıtlı 05XX XXX XX XX telefonumdaki sim kart blokesinin kaldırılması hususunda yardımlarınızı arz ederim.

Ad-Soyadı

İMZA

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemleriniz için, dilekçe örneğinin üzerine Akbank şubesini, işlem tarihini, ad ve soyadını yazıp, imzalayıp şube yetkililerine teslim ederek sim kart bloke kaldırma talebinizi oluşturabilirsiniz.

Sim Kart Neden Bloke Edilir?

Bankacılık sisteminde birden fazla güvenlik kanalı kullanılmaktadır. Bu güvenlik kanalları arasında en çok kullanılan telefon numarası doğrulamadır. Banka şubesinden, ATM’den, internet bankacılığından veya mobil uygulamadan yapacağınız her işlem için güncel bir telefon numarası gerekmektedir. Özellikle online işlemlerde SMS doğrulama kodu gönderilmektedir.

Telefon numarası değişikliği veya operatör yenileme durumlarında banka sisteminde kayıtlı iletişim numaralarının da yenilenmesi gerekmektedir. Yenilenmediği takdirde tek kullanımlık şifre gerektiren bankacılık işlemleri için gönderilen kod eski telefon numaranıza veya bloke numaranıza gönderilecek ve işleminiz onaylanmayacaktır.

Sim kart bloke kaldırma yöntemlerinden birini kullanarak Akbank sim kartınızın blokesini kaldırabilir ve online işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Sim kart blokesinin kaldırılması işlemi genellikle hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. İşlem süresi, yoğunluk durumuna bağlı olarak değişebilir, ancak genellikle birkaç dakika içinde tamamlanır.

Sim Kart Blokesi Kaldırıldıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Sim kart blokesi kaldırıldıktan sonra sim kartınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak, güvenliğiniz için sim kartınızın PIN kodunu değiştirmeniz önerilir. Ayrıca, çalınma veya kaybolma durumunda hemen müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek sim kartınızı tekrar bloke ettirmeniz önemlidir.

Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemi İçin Hangi Kanalları Kullanabilirim?

Sim kart blokesi kaldırma işlemi için Akbank müşteri hizmetlerine telefon veya e-posta yoluyla başvurabilirsiniz. Ayrıca, müşteri hizmetlerinin web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden de iletişim kurmanız mümkündür.

Devlet Destekli
Devlet Destekli

Devletdestekli Medya Grup adına 2023 yılında yaşanan ekonomik dalgalanma sonrası Devlet tarafından verilen destekler ve güncel fiyatlar hakkında içerikler hazırlamaktayım.

Yorumlar

 1. Avatar of Celil ışık Celil ışık dedi ki:

  Internet bankacılığı girmiş sifre

 2. Avatar of Serdar ekici Serdar ekici dedi ki:

  Akbank müşteri hizmetleri ulaşamıyorum verebilir şifre kilidini kaldıramıyorum

 3. Avatar of Aydın karadaban Aydın karadaban dedi ki:

  Müşteri hizmetlerini aradım sesli yanıt sizi aktarıyorum dedib kimlik numaramı istedi girdim. Daha sonra mobil yada atm, den yapabilirsiniz dedi. Nasıl oluyor, da buraya böyle bir bilgi yazılmış. Her türlü mesaj gelir amma işlem için kod gönderecek. Göbdetemiyoruz. Sim bloke kaldır. Madem öyle diger mesajları nasıl gönderilir.

 4. Avatar of Nazlı Nazlı dedi ki:

  Akbank mobil şifremi yanlış girdim sim kart bloke oldu yardımcı olursaniz sevinirim

 5. Avatar of Hatice doğru Hatice doğru dedi ki:

  SMS bilokesi mobilden kaldırılmasını istiyorum cep şifre gelmiyor

 6. Avatar of Serhat Serhat dedi ki:

  Sım kart blokesi acilen kaldırılsın esir kaldık resmen bu tam bir rezalet

 7. Avatar of Metin UZAN Metin UZAN dedi ki:

  Sim kart blokesinin kaldırılması için müşteri hizmetlerini arıyorum.
  Fakat karşıma çıkan temsilci telefonla yapamıyoruz şubeye yada atm ye gitmelisiniz diyor.

 8. Avatar of Turgay purut Turgay purut dedi ki:

  Sim kart biloku kaldırılsn bayramı yollarda degil ailemle geçirmek isdiyorum evinde kızım yolumu gözler oldu bn ise otogarda esırkaldım sım kart bılok kaldırlsn paramı cekım rica ederim

 9. Avatar of Umut Umut dedi ki:

  Dilekçede neden arz ediyorum?Ben müşteriyim.Rica ederim ancak