Sigorta

Devlet SGK Bağ-kur Destekleri Sicil Affı Yapılandırma E-devlet kayıt ve güncelleme işlemleri ilaç, emeklilik ödeme hesaplama konuları yer alır.

2022 yılında toruna bakma parası nasıl alınır, başvuruları nasıl yapılır ve toruna bakma parası ne kadar araştırdık.
Gelir testi genel sağlık sigortası olmayanların imkanlardan yararlanması için yapılması gereken test olan Gelir testi başvurusu hakkında tüm bilgiler bu sayfada.
2022 yılında ücretsiz hizmet veren kaplıcalar hangileridir? Emekliye Kaplıca Tedavisi Şartları Neler? içeriğimizde detaylandırdık.
Özel hastanelerde hastalardan tahsil edilen fazla ücretin geri alınması mümkündür. Özel hastane doğum ücretini geri almak için ne yapılmalı, muayene ücretini geri alma şartları nelerdir, 2022'de SGK özel hastane ücretleri ne kadar oldu? Yeni doğan bebek özel muayene ücretleri, detaylı faturaları ve özel hastanelerin bilgileri gibi tüm soruları sizler için...
Çalışan anne desteği nedir, Devletten çalışan annelere bakıcı desteği ne kadar veriliyor, destek başvuruları nereden yapılır Çalışan Anne Desteği 2022 Devletten Çalışan Annelere Bakıcı Desteği içeriğimizde araştırdık.
1-2-5-7-10 günlük rapor parası ne kadar? 2022 yılında rapor parası nasıl hesaplanır içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.
PTT Trafik ve Kasko sigortası devlet destekli sigorta yapan kuruluşlar hangileridir, PTT Araç Sigorta ücreti ne kadar? PTT Sigorta özel firma mı? vb. konularda tüm araştırılan konular hakkında bilgi verdik.
Emekli maaşımın emeklilere ve sosyal sigorta primleri dolmuş emekliliğe aday olup olmadığını nasıl öğrenebilirim sorularının cevaplarını içeriğimizde detaylandırdık.
Devletin kaç yılda bir gözlük verdiğini, gözlük hakkının nasıl sorgulanacağını, gözlüğün kaç yılda değiştirildiğini ve her sigortalının gözlük hakkının olup olmadığını araştırdık.
e-Devlet Ölüm Aylığı Başvurusu Nasıl Yapılır, kimlere verilir, SGK ölüm aylığı parası nasıl alınır araştırdık.
Özel Hastaneye Ödenen Parayı Geri Alabilirsiniz. Bunun için gerekli olan Özel Hastane Fazla Ücret Şikayet Dilekçesi Örneği bu sayfada.
2022 yılında en güncel lazerle göz çizdirme fiyatları ve tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.
Özelde kürtaj ne kadar, yasal mı, hangi durumlarda yapılıyor, yasal süresi nedir, devlette ödeniyor mu, sigortaya yansıyor mu, vakumlu kürtaj, devlet ve özel hastanelerde kürtaj fiyatları, merak edilen tüm bilgiler bu sayfada.
Devlet huzurevi fiyatları bu yıl güncellendi. Devlet ve özel huzurevine nasıl başvurulur, Yaşlı bakım merkezi devlet desteği nasıl alınır, Devlet yatalak hasta bakım evleri taban ve tavan fiyatları ne kadar oldu, Lüks huzurevi fiyatları ile Engelli bakım merkezi ücretleri ve başvuru şartlarını içeriğimizde detaylıca inceledik.
Profesör Özel Muayene ve Ameliyat Ücretleri 2022 yılında ne kadar, üniversite, araştırma ve devlet hastanelerinde fark ve muayene ücreti ne kadar araştırdık.
Milli Eğitim Bakanlığı veya belediyeler tarafından talep edilen çalışma belgesi, genellikle kamu çalışanları ve öğretmenlerden talep edilmektedir. Bu grupta görev yapanlar için görev yeri belgesi nedir, nereden alınır, e-imzalı belge nasıl alınır, ıslak imza ile imzalattırmak gerekli midir, belge hangi tarihe kadar geçerlidir? Bu sayfadan öğrenebilirsin.
Evde bakım maaşı kişi başına düşen gelir 2022 yılında ne kadar oldu, engelli aylığı ve evde bakım maaşı ne kadar araştırdık.
Evde bakım parası nasıl alınır, bakım maaşı alma koşulları nelerdir, nereye başvurulur, gerekli belgeler nelerdir ve 2022 gelir kriteri ne kadar oldu ve gelir kriteri nasıl hesaplanır konularını araştırdık.
SGK'da birikmiş paramı nasıl alabilirim, birikmiş parayı almak için gerekli şartlar nelerdir kimler birikmiş paralarını alabilirler araştırdık.
Bu yazımızda gazi maaşlarının hesaplanması, gazi maaşlarının sorgulanması ve gazilere verilen desteğin yanı sıra 15 Temmuz, Kıbrıs gazileri, SGK gazileri, Kore ve Terör gazilerinin 2022 maaşlarının ne kadar olduğunu ele aldık.
Emekli vatandaşlar yararlanabilecekleri devlet destekli haklara sahiptir. Pek çok yeni emekli, çoklu sosyal haklarının neler olduğunu araştırıyor. Emeklilere su, doğalgaz ve elektrik fatura indirimleri, ücretsiz ulaşım, SGK destekli kaplıca, evden emekli maaşı alma, 65 yaş üstü için çeşitli indirimler. Emeklilere indirim, emekli olduktan sonra aynı işte çalışmak mümkün mü, çalışanların,...
Uzun yıllar çalışma hayatında olan kadınların emeklilik hakkı için bazı şartlar belirlenmiştir. Ne zaman emekli olurum, emekli olmak için kaç gün gerekli, sigortalılık ve kadınlarda emeklilik prim günü sayısı nedir, sorgulama, nasıl hesaplanır, e-devlet hizmet dökümü, kadınlarda emeklilik yaşı ve hesaplama tablosu, kadınlarda emeklilik yaşı için içeriğimizi inceleyebilirsiniz. SGK Emeklilik...
SGK kapsamına girmeyen vatandaşlar için devlet hastanelerinde sigortasız muayene ücretleri, sigortasız hastalar için tahlil ve röntgen ücretleri hakkında 2022 yılı fiyat listesini detaylandırdık.
GSS imkanından yararlanmak için gerekli olan gelir testine girmek için Genel sağlık sigortası yapılandırma imkanından yararlanmak isteyenler tarafından araştırılan tüm konular içeriğimizde mevcuttur.
Nefes darlığı problemi yaşayan hasta ve yaşlılar için, solunum cihazı devlet desteği var mı? solunum cihazları nereden alınır, fiyatları ne kadardır? vb. merak edilen tüm konularını detaylandırdık.
Sigortası olmayan ve devletin ücretsiz sağlık hizmetlerinden biri de Yeşil Kart'tır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar için yeşil kart nasıl alınır, başvurusu nereye yapılır, e-Devlet yeşil kart başvurusu ve sorgulama hakkında tüm 2022 bilgilerini öğrenebilirsiniz.
Engellilere Devletin sağladığı imkanlar nelerdir içeriğimizde listeledik.
Sigortası olmayanların sağlık merkezine gidip gidemeyeceklerini, sağlık güvencesi olmayanların nereye başvuracağını, sigortasızların muayene ücretlerinin ne kadar olduğunu araştırdık.
Devlet gözlük için ne kadar para ödüyor, SGK Gözlük Ödemesi 2022 yılında kaç TL araştırdık.
Psikiyatrik Muayene Ücretleri ne kadar diye merak edenler için içeriğimizde tüm illerde Psikiyatrik Muayene ve seans ücretleri hakkında detaylı bilgileri araştırdık.
Yeni engelli rapor yönetmeliği neler getirdi, engelli raporu yönetmeliği, engelli yönetmeliği pdf, sürekli engelli raporu yenilenir mi ve süresiz engelli raporu hangi hastalıklara verilir konularını detaylandırdık.
Engelli raporu almak isteyen vatandaşlar için engelli oranları nasıl bulunur, engelli raporu nasıl hesaplanır, ortopedik engelli raporu oranları nasıl hesaplanır, Ortopedi, göz, işitme, zihinsel, dil, konuşma engelli raporu hesaplama formülleri ve engelli raporu hesaplama örnekleri Hesaplama Balthazard hesap makinesi ile engelli raporu, yeni engelli raporu oranları, Kurul karnesi puan cetveli,...
Belli bir yaş sınırını aşmış, demans, Alzheimer, felç ve koah gibi hastalıkları olan ve kendilerine bakmakta zorlanan kişiler ile ailelerinden ya da akrabalarından da birçok nedenden kaynaklı destek göremeyen yaşlılar ve bakıma muhtaç kişiler ve yakınları huzurevlerine başvurmaktadır. Başvuru yapmadan önce Özel Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi Fiyatları 2022 yılında ne...
Doğum Yapan Anneye Devlet Yardımı ve Devlet Destekleri hakkında bilgileri detaylandırdık.
Sosyal Güvenlik Kurumlarının (SGK) ile anlaşmalı eski adı ile SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığının özel hastanelerin diş bölümleri ve özel klinikler Sgk Anlaşmalı Özel Hastanelerin tam listesi içeriğimizde..
Koruyucu Aile Nasıl Olunur? şartları nelerdir, kimler gönüllü aile olabilir tüm bilgileri detaylandırdık.
Evlilik için sağlık raporu özel hastane fiyatları ne kadar oldu, evlilik öncesi sağlık raporu nereden alınır, başvuru formu nasıl doldurulur, evlilik öncesi sağlık raporu başvuru formu doldurma, sağlık raporu aç karnına mı gidilir mi, detaylandırdık.
İlerleyen yaşlarda tüm vatandaşların sorunu olan diş sorunları devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Bu yazımızda devletin diş protezini kaç kez taktığını içeriğimizde detaylandırdık.
Muhtarlıklardan ve e-Devlet üzerinden alınan Maddi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara kamu kurum ve kuruluşlarından gerekli yardımın sağlanması için verilen resmi belge olan yoksulluk belgesi olarak da bilinen fakirlik belgesi ile nasıl alınır, yoksulluk belgesi ne işe yarar, ne için kullanılır, nereden alınır? gibi bir çok sorunun cevabı içeriğimizde yer almaktadır.
Sigortalı vatandaşa implantı devlet ödüyor mu, Emekli, çalışanın diş tedavilerinde hangi tedaviler SGK tarafından karşılanıyor, Devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerine başvurmak isteyen hastaların yapması gerekenler, Mevcut implant hakkında bilgilendirme üniversiteler ve devlet hastaneleri ve implant fiyatları içeriğimizde yer almaktadır.
Aile hekimleri sağlık sorunları için başvurabileceğiniz ilk kişilerdir ancak memnun kalmazsanız değiştirebilirsiniz. Aile hekimi şikayet hattı, e-Devlet ve e-nabız, Aile hekimi sorgulama, değiştirme ve şikayet konularında detaylı araştırmaları yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.
Trafik sigortası yapan bankalardan biri olan Ziraat Bankası aracılığı ile araçlarınızı teminat altına alabilirsiniz. Ziraat Bankası Trafik Sigortası teklif alma, 2022 fiyatları, Türkiye Sigorta A.Ş.online başvurusu var mı? Müşteri hizmetleri, kasko araç sigortası teklif alma ve diğer bilgiler burada.
İşte İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa'da Özel ve Devlete ait olan tüm huzur evi şartları ve merkezleri listesi..
İzmir, Ankara, Bursa, İzmir ve diğer illerdeki Özel ve Devlet Hastanelerinde Diz, Omuz, Boyun ve tüm vücut MR fiyatları nedir? MR ücretleri, muayene, tahlil ve tomografi fiyatları, SGK'lı ve SGK'sız Özel Hastane MR Ücretleri detaylarını sizler için derledik.
Özel hastanelerde SGK'li fizik tedavi ücretleri 2022 yılı güncel listesi ve SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezlerinin adreslerini içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
SGK tarafından bugüne kadar bedeli ödenecek ilaçlar listesi güncellenmiştir. SGK Karşıladığı İlaç Listesi 2022 detaylandırdık.