PTT Hesabıma Para Yatmış mı? Ptt Para Sorgulama 2022

Sosyal yardım ödemeleri, emekli promosyonu, şahıs adına para gönderimi ve ikramiye ödemeleri derken milyonlarca vatandaş PTT şubelerine adıma yatan para var mı, nasıl öğrenebilirim, T.C. ile para sorgulama PTT soruların yanıtlarını arıyor. 2022 yılı PTT Hesabıma Para Yatmış mı? diyorsanız merak ettiğiniz tüm bilgileri bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? Ptt Para Sorgulama 2022

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? bu soru internet ortamında oldukça fazla bir şekilde araştırılmakta ve internetin gelişmesiyle birlikte kişiler hesaplarına para yatıp yatmadığını şubeye gitmeden sorgulamak istemektedir. PTT hesabıma para yatmış mı? diye merak eden vatandaşlar için sorgulama yöntemlerini ve destek ve sosyal yardım sonuçlarını öğrenme yollarını detaylandırdık.

Bu bilgilerden yararlanarak sizde T.C kimlik bilgileriniz ile PTT’ye adınıza yatan tüm yardım, destek ve şahıs ödemelerini kolaylıkla öğrenebilir, ptt kart bakiye sorgulama yaparak Ptt para sorgulama yapabilirsiniz.

T.C. ile PTT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

T.C kimlik numarası ile PTT kart bakiye sorgulamak için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir.

PTT müşterisi iseniz oldukça avantajlı konumda olduğunuzu bilmelisiniz. PTT mobil veya PTTmatik uygulaması üzerinden telefonunuza indirerek hemen paranızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca, PTT online işlemler kısmını kullanarak PTT kart hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Hem internet bankacılığı, telefon aracılığı ve TC kimlik numarası ile PTT para sorgulama yapabilirsiniz.

PTT Karta Para Yattığını Nasıl Öğrenebilirim?

PTT hesabınızda bulunan bakiye bilgilerinize Alo PTT hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Hesap bakiyesi sorgulama yapmak için 444 1 788 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Dahili numaradan sonra kart işlemleriniz ve bakiye işlemleriniz için önce 1’e daha sonra 2’ye tıklayarak hemen işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Ne Kadar Para Yatmış Nasıl Öğrenebilirim? (PTT Bakiye Sorgulama)

PTT bakiye sorgulama işleminizi T.C kimlik numaranız ile beraber en yakın şubeye giderek öğrenebilirsiniz. Bu yöntem genellikle müşterisi olmayan vatandaşlar tarafından kullanılmaktadır. PTT müşterisi olan vatandaşların hızlıca bakiyelerini öğrenmeleri için 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

PTT kartta ki yatan parayı öğrenme yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • PTTmatik
 • PTT Bank uygulamaları üzerinden herhangi birini indirerek öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında çağrı merkezlerini arayarak ‘Ptt adıma yatan para sorgulama’ işleminizi yapabilirsiniz. Bunların dışında e-Devlet üzerinden sorgulama bölümüne girerek tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Para Sorgulama Telefon Numarası Nedir?

TC numarası ile Ptt para sorgulama yapmak isteyenler PTT müşteri hizmetleri numarasını aramalıdır. 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak kişi adına para yatıp yatmadığı müşteri temsilcisinden öğrenmek mümkündür.

PTT Hesabımda Para Var mı? Nasıl Öğrenebilirim? E-devlet Sorgulama

PTT Hesabımda Para olup olmadığını e-Devlet’e giriş yapılarak PTT işlemler sayfasından sorgulama işlemi gerçekleştirerek anında öğrenebilirsiniz.

Kişinin adına para sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Bu sayede kişi adına yatan paranın var olup olmamasını, hesabına para girişlerini kısa sürede kolay yoldan öğrenebilmektedir. Kişinin adına yatmış olan para durumunun sorgulanması e-devlet ile sağlanmaktadır.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama e-Devlet

PTT üzerinden kişinin adına para yatması durumunda kişi illaki müşterisi olması gerekmiyor. Bu gibi durumlarda kişi müşterisi olmasa bile adına yatan parayı çekebiliyor.

PTT para sorgulamak için takip edilmesi gereken adımları aşağıdaki gibidir:

 • En yakın şubeye giderek ve sıra alarak gişe görevlisinden T.C kimlik no ile bakiye sorgulama yapabilirsiniz.
 • Ad soyad bilgisine göre sorgulama yapabilir ve para yatıp yatmadığı öğrenebilirsiniz.
 • Ancak bu durum müşteri olunmadığında geçerli olmaktadır. Kurumun müşterisi olan kişilerde bu sorgulama yöntemi farklı olmaktadır.
 • Kişinin telefonuna PTTmatik ve PTT mobil uygulamalarından herhangi biri indirilerek öğrenilebilir.
 • Bunun dışında telefon aracılığıyla da PTT kart bakiye sorgulama yapılabilir.
 • e-Devlet sistemi üzerinden PTT para sorgulama, hesap bilgileri gibi güncel işlemlerinizi hemen yapabilir ve öğrenebilirsiniz.

PTT T.C’ye Yatan Para ATM’den Çekilir mi?

PTT’de hesabı olan yada olmayan tüm vatandaşlar, çipli T.C kimlik kartları ile nüfus müdürlüklerinden kimliklerimi teslim alırken verilen şifre ile ATM’lerden giriş yaparak hesaplarına yatan ödemeleri alabilirler. ATM’ye kimliğinizi okutarak ATM’den paranızı çekebilirsiniz. Ardından çipli kimlik kartınız verilirken nüfus müdürlüklerinden verilen PİN şifresini girerek PTT T.C.’ye yatan parayı atm üzerinden kolaylıkla çekebilirsiniz.

ALO PTT Çağrı Merkezinin Sesli Yanıt Tuşlamaları

444 1 788 numaralı çağrı merkezi hizmet alınacak birime göre Sesli Yanıt Tuşlama rakamları aşağıdaki gibidir:

 • İngilizce Birimi: 9
 • Arapça Birimi: 7
 • Kart kayıp çalıntı ve şüpheli işlem bildirimi için: 1
 • Posta Çeki, Kart Telefon Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı şifre işlemleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu ödemeleri için: 1
 • Yurtiçi kargo, kurye, yurtdışı koli ve apg ile turpex: 2
 • Posta ve Telgraf Hizmetleri gönderleri için: 4
 • Hgs işlemleri: 4
 • PTTCell: 5
 • E-PTT Avm: 6
 • KEP: 7
 • Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi işlemleri için: 8
 • Tüm hizmetler hakkında bilgi almak için: 9 numara tuşlanmalıdır.

Ayrıca internet sitesi üzerinden PTT online işlemler menüsünden kart hesap bakiyesi öğrenme ve sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Buna ek olarak Bonus Kart hesap bakiyesi ve işlemlerini de yapılabilmektedir. Yapılacak işlemler hem internet üzerinden hem de telefon bankacılığı ile yapılması mümkün olmaktadır.

PTT Bakiye Sorgulama SMS (Mesajla)

Ptt bakiye sorgulama SMS mesaj ile yapılmamaktadır. Bunun yerine internet bankacılığı ve mobil hesabınızı kullanarak oradan bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

PTT Hesabıma para yatmış mı sorusunun cevabını ve sorgulamasını videomuzu izleyerek daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kart Hesap Numarası Nerede Yazıyor?

Hesap numarası PTT kartın üzerinden kart sahibi bilgisi ve son kullanma tarihinin hemen altında yer alan 8 karakterden oluşan numaradır. Bu numara yeni alınan tüm PTT kartlarında bulunmaktadır. Kart numarasına göre daha küçük puntolar halinde yazar. Bazı yerlerde hesap numarası 16 hane olarak belirtilir ve bu numara  kartınızın bağlı olduğu hesabınızın numaradır. 

PTT Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Maaş sorgulama işlemleriniz için size en yakın şubeye giderek T.C kimlik bilgileriniz ile işleminizi yapabilirsiniz. Bunların yanında çağrı merkezini arayarak veya yukarıda belirttiğimiz uygulamalardan birini indirerek uygulama üzerinden maaş sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

e-Devlet PTT Başvuru İşlemleri

E-devlet kapısı üzerinden PTT sayfası aracılığıyla yapılabilecek işlemler aşağıdaki gibidir:

 • En Yakın Posta ve Telgraf Teşkilat Şubesi
 • Kayıtlı Gönderi Takibi
 • Belediye Çek Hesap Numaraları
 • Bireysel Ön Kabul Başvurusu
 • Bireysel Sipariş Başvurusu
 • Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama
 • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama
 • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) İhlali Geçiş Bilgileri Sorgulama
 • Posta Kodu Sorgulama
 • Talep Öneri Şikayet Başvurusu ve Takibi
 • Ücretsiz Maske Dağıtımı

Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebildiği hizmetler yer almaktadır. e-Devlet üzerinden birçok hizmet vatandaşların kullanımına sunulmakta ve her gün yeni hizmetlerde eklenmektedir.

Ptt Hesaba Para Yattı ama Gözükmüyor Ne Yapmalıyım?

PTT hesabınıza yatan para 1 iş günü içerisinde hesabınızda görünür.

Ptt Hesabıma Para Yatmış mı Nasıl Öğrenebilirim?

PTT hesabınıza para yatıp yatmadığını öğrenmek için hesabınızı kontrol etmelisiniz. Eğer hesabınızda para yok ise PTT Para Sorgulama hakkında bilgi alın.

Ptt Kart İban Nasıl Öğrenilir?

Ptt kart iban öğrenme başlıklı konumuzu inceleyerek iban numaranız nerede yazıyor öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Mustafa gül Mustafa gül dedi ki:

  ihtiyaç calismiyorum

  1. Avatar of Hasan Hasan dedi ki:

   Hesabıma para yatmışmı

 2. Avatar of İbrahim şahinkuş İbrahim şahinkuş dedi ki:

  Destek başvuru yapma istiyorum

 3. Avatar of emrah emrah dedi ki:

  parm varmi

 4. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

  Pandemi dosya sosyal destek ağostos ta. Verilecek mi

 5. Avatar of Veysel karani Veysel karani dedi ki:

  Nakdi yardıma ihtiyacım var

 6. Avatar of Husne hızlı Husne hızlı dedi ki:

  Hesabimda para varmi

  1. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

   TC kimlik numaranla e devlet üzerinden bakın edevlete gir arama butonuna PTT yaz karşına adıma yatan kurum ödemeleri cikicak oraya tıkla yattiysa cikicaktir

  2. Avatar of ismail ismail dedi ki:

   Hesapımda para varmı

 7. Avatar of Posta Uzman Yardımcısı Posta Uzman Yardımcısı dedi ki:

  Ben 2021 yılında PTT’den 100 bin TL. kredi istedim ama çekemedim. Nasıl yapacağım?

 8. Avatar of Duygu acik Duygu acik dedi ki:

  Allah askina ya pandemi kapsam disi deniliyor esim issiz sigorta yok kiradayim ama evi arabasi olanlar aliyor neden acaba

  1. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

   Bağlı olduğunuz kaymakamliga başvurun alırsınız.

 9. Avatar of Sevda tepe Sevda tepe dedi ki:

  2çocuğumla yaşıyorum mutfagimda azaatilcak hiç bir şey yok iş yok noluryardim edin çok zordurumdayim ALLAH için yardım istiyorum sesimi duyun nolur

  1. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

   E-devlet üzerinden aile sosyal yardım bakanlığı na başvurun yada kaymakamlıktan sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği ne başvurun verirler.

 10. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var eşim evden kaçtı iki çocuk annesiyim gelirim yok çok ihtiyacım var ekmek almaya param yok çok ihtiyacım var

 11. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Ben yardim basvurusu yaptim sonuc almiyorum yardim yardim edemisiniz

 12. Avatar of Kadriye Ertürk Kadriye Ertürk dedi ki:

  Hesabıma pandemi destek yattı mı acaba çok ihtiyacım var.

 13. Avatar of Abdullah bakış Abdullah bakış dedi ki:

  Babam 12 seneden beri cezaevinde yatiyor durumuz iyi deyil lutfen para yardiminda bulunun

 14. Avatar of ismail ismail dedi ki:

  Hesabında para varmi

 15. Avatar of Sevim kocabaş Sevim kocabaş dedi ki:

  Pandemi param yatımı

 16. Avatar of Sevim Eroğlu Sevim Eroğlu dedi ki:

  Hesabımda para varmı pandemiden yararlanmak istiyom.

 17. Avatar of Sema Avgın Sema Avgın dedi ki:

  pandemi destekten yararlanmak istiyorum

 18. Avatar of Deniz kaya Deniz kaya dedi ki:

  Pandemi destek yardımı ihtiyacımda çok var yardımcı olursanız sevinirim

 19. Avatar of SERVET SERVET dedi ki:

  Hesablmda para varml ben hiç almadlnlm

 20. Avatar of Ferdi Ünlü Ferdi Ünlü dedi ki:

  Yatan para varmi

 21. Avatar of Veysel Veysel dedi ki:

  Evde kal denildi yasaktan beri evdeyiz ben yomiyeci işciyim üç çocuk babasıyim evim kira iş durumu zaten kötü yeşil kartlıyim pandemi parası neden yatmıyor taşmı yicek bu çoluk çocuk

 22. Avatar of Veyse Veyse dedi ki:

  Evde kal denildi yasaktan beri evdeyiz ben yomiyeci işciyim üç çocuk babasıyim evim kira iş durumu zaten kötü yeşil kartlıyim pandemi parası neden yatmıyor taşmı yicek bu çoluk çocuk

 23. Avatar of Ayşe Ahmet Ayşe Ahmet dedi ki:

  Pandemi destek yardımı

 24. Avatar of Ayşe Ahmet Ayşe Ahmet dedi ki:

  Pandemi destek yardımı

 25. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Pandem destek yardımı

 26. Avatar of Yasemin işiyok Yasemin işiyok dedi ki:

  Çok zoru durum dayik sesimizi duyun lütfen eşim işsiz 3 çocum var bir ilk okula gidiyor tablet olumadin dan derse giremiyor bizede yardim elinizi uzatin lütfen bu hane yardim da bizler var mi? lütfen sesimizi duyun

 27. Avatar of Yasemin işiyok Yasemin işiyok dedi ki:

  Yardim parasi yatimi? Adima

 28. Avatar of Mesut Mesut dedi ki:

  Kradi ödüyorum

 29. Avatar of Erdal Erdal dedi ki:

  Devletin başta şişli kaymakamlığı baş danışmanları işine gelene yardım yapıyor neden devletimiz ilgilenmiyor personel ve danışmanlar uyarı yapabilir 2016 danberiyardim talebinde bulunuyorum ne hikmetse hikmetse çıkmıyor sigortam yok pandemiden dolayı yevmiye ile çalışıyorum çalışıyorum ne hikmetse bir türlü alamıyorum ilgilenmenizi rica ediyorum ediyorum saygılar

 30. Avatar of reyhan reyhan dedi ki:

  yardim parasi almak istiyorum

 31. Avatar of Mehmet ozer baysal Mehmet ozer baysal dedi ki:

  Sgkdan ptt banka para yatmis ptt kartimdan cekmek istiyorum

 32. Avatar of Mehmetozer Mehmetozer dedi ki:

  Hesabimda para varmi

 33. Avatar of Yılmaz Aydın Yılmaz Aydın dedi ki:

  Ben hiç almadım

 34. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Hesabımda para varmı

 35. Avatar of Mahir uzun Mahir uzun dedi ki:

  Hesap da para varmı

 36. Avatar of Şükran şit Şükran şit dedi ki:

  Param yatmismi başvuru yapmıştım ama1100 tl

 37. Avatar of Zekiye Zekiye dedi ki:

  Hesabım para varmı

 38. Avatar of Özlem arslan Özlem arslan dedi ki:

  Adıma para yatmismi

 39. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  Adıma ptt ye para yatmışmı lütfen öğrenebilirmiyim..

 40. Avatar of Zozan Zozan dedi ki:

  Adıma yatan para varmı

 41. Avatar of Anne Anne dedi ki:

  ALTI NUMARA BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, BEBEK BİSKÜVİSİ, SÜT, MEYVE, SEBZE İHTİYACIM VAR. PARA İSTEMİYORUM. KARGO İLE GÖNDERMEK İSTİYORSANIZ KABUL EDERİM. DUA EDERİM. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ?

 42. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Pandemi destek parası yatmismi

 43. Avatar of Ali kara Ali kara dedi ki:

  Adıma para yatmis mi ali kara

 44. Avatar of İlyas bozuklu İlyas bozuklu dedi ki:

  Para yattimi öğrenmek istiyorum

 45. Avatar of Gülsüm Kalkşa Gülsüm Kalkşa dedi ki:

  Adıma para yattığına dair mesaj geldi ama hesabımda para yok

 46. Avatar of Halit kadir Halit kadir dedi ki:

  Adıma PTT para yatmış mı

 47. Avatar of Keziban Keziban dedi ki:

  Başvuru yaptım ama e devlet e göremiyorum yoğun luk var

 48. Avatar of Kevser Kevser dedi ki:

  Pandemi param varmı

 49. Avatar of Kevser Kevser dedi ki:

  Pttye para yazmışmı ögrenebilirmiyim

 50. Avatar of müslüm müslüm dedi ki:

  Pandemi param ve ucretsiz izin param

 51. Avatar of EYÜP EYÜP dedi ki:

  PANDEMİ PARAM VARMI

 52. Avatar of Fiko Fiko dedi ki:

  Mesajlar la maaş ve hesaba para yatmıs bilgisi

  1. Avatar of Bayram Bayram dedi ki:

   adıma para yatmismi

   1. Avatar of zehra zehra dedi ki:

    pandemi sosyal parası varmı adima

 53. Avatar of Gulperi talay Gulperi talay dedi ki:

  Gulperi talay benim hesablma yatan para orenmek