PTT Hesabıma Para Yatmış mı? Ptt Para Sorgulama 2021

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? en çok aranan konular arasında yer alıyor. Sosyal yardım ödemeleri, emekli promosyon, şahıs adına para gönderimi ve ikramiye ödemeleri derken milyonlarca vatandaş PTT şubelerine adıma yatan para var mı, nasıl öğrenebilirim, T.C. ile para sorgulama PTT soruların yanıtlarını arıyor. Sizde PTT Hesabıma Para Yatmış mı? diyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için PTT hesabıma para yatmış mı, müşteri hizmetleri ve dahili numaraları, e-Devlet PTT para sorma, PTT internet bankacılığı ve diğer sistemlerden T.C. Kimlik numaranız ile hesabınıza yatan parayı sorgulama yani T.C. ile PTT yardım parası sorgulama, bakiye ve para sorgulama, hesabıma yatan parayı nasıl öğrenebilirim, gelen para ne kadar bekler, yatan para ATM’den çekilir mi? Tüm PTT işlemleriniz için merak ettiğiniz bilgileri sizler için derledik.

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? Ptt Para Sorgulama 2021
5 Ekim 2021 08:05

PTT hesabıma para yatmış mı diye merak ediyorsanız eğer T.C kimlik bilgileriniz ile PTT’ye adınıza yatan tüm yardım, destek ve şahıs ödemelerini kolaylıkla öğrenebilir, ptt kart bakiye sorgulama yaparak ptt para sorgulama yapabilirisiniz.

T.C. ile PTT Kart Bakiye Sorgulama

PTT müşterisi iseniz avantajlısınız. PTT mobil veya PTTmatik uygulaması üzerinden telefonunuza indirerek hemen paranızı sorgulayabilirsiniz. Bunların dışında 444 1 788 numaralarını arayarak menüden para sorgulama yapabilir ve hemen paranızı sorgulayabilirsiniz. Bunların dışında PTT online işlemler kısmını kullanarak PTT kart hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Hem internet bankacılığı hem de telefon aracılığı iler hemen TC. ile ptt para sorgulama yapabilirsiniz.

PTT Kartıma Para Yattığını Nasıl Öğrenebilirim?

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? Hesabınızda bulunan bakiye bilgilerine Alo PTT hattı aracılı ile ulaşabilirsiniz. Hesap bakiyesi sorgulama için 444 1 788 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Dahili numaradan sonra kart işlemleriniz ve bakiye işlemleriniz için önce 1’e daha sonra 2’ye tıklayarak hemen işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Kartımdaki Parayı Nasıl Öğrenebilirim? (Ptt bakiye sorgulama)

PTT bakiye sorgulama işleminizi T.C. kimlik numaranız ile beraber en yakın şubeye giderek öğrenebilirsiniz. Bu durum müşterisi olmayan vatandaşlar için geçerlidir. Müşterisi olan kişiler için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler;

 • PTTmatik ve
 • PTT Bank

uygulamaları üzerinden herhangi birini indirerek öğrenebilirsiniz. Bunun dışında çağrı merkezlerini arayarak ‘Ptt adıma yatan para sorgulama’ işleminizi yapabilirsiniz. Bunların dışında e-Devlet üzerinden sorgulama bölümüne girerek tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2021 yılında hangileri öğrenebilirsiniz.

PTT Para Sorgulama Telefon Numarası

TC numarası ile Ptt para sorgulama yapmak için PTT müşteri hizmetlerini arayınız. 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetleri çağrı merkezinden hesabınıza para yatıp yatmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

PTT Hesabımda Para Var mı? Nasıl Öğrenebilirim? İnternetten Sorgulama (PTT)

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? bu soru internet ortamında oldukça fazla bir şekilde araştırılmakta ve internetin gelişmesiyle birlikte kişiler hesaplarına para yatıp yatmadığını şubeye gitmeden sorgulamak istemektedir. Kişinin adına para sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Bu sayede kişi adına yatan paranın var olup olmamasını, hesabına para girişlerini kısa sürede kolay yoldan öğrenebilmektedir. Kişinin adına yatmış olan para durumunun sorgulanması e-devlet ile sağlanmaktadır. e-Devlet’e giriş yapılarak PTT işlemler sayfasından sorgulama işlemi gerçekleşmektedir.

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? Ptt Para Sorgulama 2021
PTT para sorgulama

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama e-Devlet

PTT üzerinden kişinin adına para yatması durumunda kişi illaki müşterisi olması gerekmiyor. Bu gibi durumlarda kişi müşterisi olmasa bile adına yatan parayı çekebiliyor.

PTT Para Sorgulama T.C kimlik numarası ile yapılmaktadır.

 • En yakın şubeye giderek ve sıra alarak gişe görevlisinden T.C. kimlik no ile bakiye sorgulama yapabilirsiniz.
 • Ad soyad bilgisine göre sorgulama yapabilir ve para yatıp yatmadığı öğrenebilirsiniz.
 • Ancak bu durum müşteri olunmadığında geçerli olmaktadır. Kurumun müşterisi olan kişilerde bu sorgulama yöntemi farklı olmaktadır.
 • Kişinin telefonuna PTTmatik ve PTT mobil uygulamalarından herhangi biri indirilerek öğrenilebilir.
 • Bunun dışında telefon aracılığıyla da PTT kart bakiye sorgulama yapılabilir.
 •  e-Devlet sistemi üzerinden PTT para sorgulama, hesap bilgileri gibi güncel işlemlerinizi hemen yapabilir ve öğrenebilirsiniz.

444 1 788 numaralı çağrı merkezini arayarak kişi adına para yatıp yatmadığı müşteri temsilcisinden öğrenebilir.

PTT T.C.’ye Yatan Para ATM’den Çekilir mi?

PTT’de hesabı olan yada olmayan tüm vatandaşlar, çipli T.C. kimlik kartları ile nüfus müdürlüklerinden kimliklerimi teslim alırken verilen şifre ile ATM’lerden giriş yaparak hesaplarına yatan ödemeleri alabilirler. ATM’ye kimliğinizi okutarak ATM’den paranızı çekebilirsiniz. Ardından çipli kimlik kartınız verilirken nüfus müdürlüklerinden verilen PİN şifresini girerek PTT T.C.’ye yatan parayı atm üzerinden kolaylıkla çekebilirsiniz.

ALO PTT Çağrı Merkezinin Sesli Yanıt Tuşlamaları

444 1 788 numaralı  çağrı merkezi hizmet alınacak birime göre tuşlanacak rakamlar aşağıdaki gibidir:

 • İngilizce Birimi: 9
 • Arapça Birimi: 7
 • Kart kayıp çalıntı ve şüpheli işlem bildirimi için: 1
 • Posta Çeki, Kart Telefon Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı şifre işlemleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu ödemeleri için: 1
 • Yurtiçi kargo, kurye, yurtdışı koli ve apg ile turpex: 2
 • Posta ve Telgraf Hizmetleri gönderleri için: 3
 • Hgs işlemleri: 4
 • PTTCell: 5
 • E-PTT Avm: 6
 • KEP: 7
 • Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi işlemleri için: 8
 • Tüm hizmetler hakkında bilgi almak için: 9 numara tuşlanmalıdır.

Ayrıca internet sitesi üzerinden PTT online işlemler menüsünden kart hesap bakiyesi öğrenme ve sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Buna ek olarak Bonus Kart hesap bakiyesi ve işlemlerini de yapılabilmektedir. Bunu da hem internet üzerinden hem de telefon bankacılığı ile yapılması mümkün olmaktadır.

PTT Bakiye Sorgulama SMS (Mesajla)

Ptt bakiye sorgulama SMS mesaj ile yapılmamaktadır. Bunun yerine internet bankacılığı ve mobil hesabınızı kullanarak oradan bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

PTT Hesabıma para yatmış mı sorusunun cevabını ve sorgulamasını videomuzu izleyerek daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kart Hesap Numarası Nerede Yazıyor?

Hesap numarası PTT kartın üzerinden kart sahibi bilgisi ve son kullanma tarihinin hemen altında yer alan 8 karakterden oluşan numaradır. Bu numara yeni alınan tüm PTT kartlarında bulunmaktadır. Kart numarasına göre daha küçük puntolar halinde yazar. Bazı yerlerde hesap no 16 hane olarak belirtilir ve bu numara  kartınızın bağlı olduğu hesabınızın numaradır. 

Ptt kart iban öğrenme başlıklı konumuzu inceleyerek iban numaranız nerede yazıyor öğrenebilirsiniz.

PTT Maaş Sorgulama

Maaş sorgulama işlemleriniz için size en yakın şubeye giderek T.C. kimlik bilgileriniz ile işleminizi yapabilirsiniz. Bunların yanında çağrı merkezini arayarak veya yukarıda belirttiğimiz uygulamalardan birini indirerek uygulama üzerinden maaş sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

e-Devlet PTT Başvuru İşlemleri

E-devlet kapısı üzerinden PTT sayfası aracılığıyla yapılabilecek işlemler aşağıda sıralanmıştır.

 • En Yakın Posta ve Telgraf Teşkilat Şubesi
 • Kayıtlı Gönderi Takibi
 • Belediye Çek Hesap Numaraları
 • Bireysel Ön Kabul Başvurusu
 • Bireysel Sipariş Başvurusu
 • Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama
 • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama
 • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) İhlali Geçiş Bilgileri Sorgulama
 • Posta Kodu Sorgulama
 • Talep Öneri Şikayet Başvurusu ve Takibi
 • Ücretsiz Maske Dağıtımı

Yukarı Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebildiği hizmetler yer almaktadır. e-Devlet üzerinden birçok hizmet vatandaşların kullanımına sunulmakta ve her gün yeni hizmetlerde eklenmektedir.

Ptt hesaba para yattı ama gözükmüyor ne yapmalıyım?

PTT hesabınıza yatan para 1 iş günü içerisinde hesabınızda görünür.

Ptt hesabıma para yatmış mı nasıl öğrenebilirim?

PTT hesabınıza para yatıp yatmadığını öğrenmek için hesabınızı kontrol etmelisiniz. Eğer hesabınızda para yok ise PTT Para Sorgulama hakkında bilgi alın.

Yorumlar

 1. Avatar of İbrahim şahinkuş İbrahim şahinkuş dedi ki:

  Destek başvuru yapma istiyorum

 2. Avatar of emrah emrah dedi ki:

  parm varmi

 3. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

  Pandemi dosya sosyal destek ağostos ta. Verilecek mi

 4. Avatar of Veysel karani Veysel karani dedi ki:

  Nakdi yardıma ihtiyacım var

 5. Avatar of Husne hızlı Husne hızlı dedi ki:

  Hesabimda para varmi

  1. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

   TC kimlik numaranla e devlet üzerinden bakın edevlete gir arama butonuna PTT yaz karşına adıma yatan kurum ödemeleri cikicak oraya tıkla yattiysa cikicaktir

  2. Avatar of ismail ismail dedi ki:

   Hesapımda para varmı

 6. Avatar of Posta Uzman Yardımcısı Posta Uzman Yardımcısı dedi ki:

  Ben 2021 yılında PTT’den 100 bin TL. kredi istedim ama çekemedim. Nasıl yapacağım?

 7. Avatar of Duygu acik Duygu acik dedi ki:

  Allah askina ya pandemi kapsam disi deniliyor esim issiz sigorta yok kiradayim ama evi arabasi olanlar aliyor neden acaba

  1. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

   Bağlı olduğunuz kaymakamliga başvurun alırsınız.

 8. Avatar of Sevda tepe Sevda tepe dedi ki:

  2çocuğumla yaşıyorum mutfagimda azaatilcak hiç bir şey yok iş yok noluryardim edin çok zordurumdayim ALLAH için yardım istiyorum sesimi duyun nolur

  1. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

   E-devlet üzerinden aile sosyal yardım bakanlığı na başvurun yada kaymakamlıktan sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği ne başvurun verirler.

 9. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var eşim evden kaçtı iki çocuk annesiyim gelirim yok çok ihtiyacım var ekmek almaya param yok çok ihtiyacım var

 10. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Ben yardim basvurusu yaptim sonuc almiyorum yardim yardim edemisiniz

 11. Avatar of Kadriye Ertürk Kadriye Ertürk dedi ki:

  Hesabıma pandemi destek yattı mı acaba çok ihtiyacım var.

 12. Avatar of Abdullah bakış Abdullah bakış dedi ki:

  Babam 12 seneden beri cezaevinde yatiyor durumuz iyi deyil lutfen para yardiminda bulunun

 13. Avatar of ismail ismail dedi ki:

  Hesabında para varmi

 14. Avatar of Sevim kocabaş Sevim kocabaş dedi ki:

  Pandemi param yatımı

 15. Avatar of Sevim Eroğlu Sevim Eroğlu dedi ki:

  Hesabımda para varmı pandemiden yararlanmak istiyom.

 16. Avatar of Sema Avgın Sema Avgın dedi ki:

  pandemi destekten yararlanmak istiyorum

 17. Avatar of Deniz kaya Deniz kaya dedi ki:

  Pandemi destek yardımı ihtiyacımda çok var yardımcı olursanız sevinirim

 18. Avatar of SERVET SERVET dedi ki:

  Hesablmda para varml ben hiç almadlnlm

 19. Avatar of Ferdi Ünlü Ferdi Ünlü dedi ki:

  Yatan para varmi

 20. Avatar of Veysel Veysel dedi ki:

  Evde kal denildi yasaktan beri evdeyiz ben yomiyeci işciyim üç çocuk babasıyim evim kira iş durumu zaten kötü yeşil kartlıyim pandemi parası neden yatmıyor taşmı yicek bu çoluk çocuk

 21. Avatar of Veyse Veyse dedi ki:

  Evde kal denildi yasaktan beri evdeyiz ben yomiyeci işciyim üç çocuk babasıyim evim kira iş durumu zaten kötü yeşil kartlıyim pandemi parası neden yatmıyor taşmı yicek bu çoluk çocuk

 22. Avatar of Ayşe Ahmet Ayşe Ahmet dedi ki:

  Pandemi destek yardımı

 23. Avatar of Ayşe Ahmet Ayşe Ahmet dedi ki:

  Pandemi destek yardımı

 24. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Pandem destek yardımı

 25. Avatar of Yasemin işiyok Yasemin işiyok dedi ki:

  Çok zoru durum dayik sesimizi duyun lütfen eşim işsiz 3 çocum var bir ilk okula gidiyor tablet olumadin dan derse giremiyor bizede yardim elinizi uzatin lütfen bu hane yardim da bizler var mi? lütfen sesimizi duyun

 26. Avatar of Yasemin işiyok Yasemin işiyok dedi ki:

  Yardim parasi yatimi? Adima

 27. Avatar of Mesut Mesut dedi ki:

  Kradi ödüyorum

 28. Avatar of Erdal Erdal dedi ki:

  Devletin başta şişli kaymakamlığı baş danışmanları işine gelene yardım yapıyor neden devletimiz ilgilenmiyor personel ve danışmanlar uyarı yapabilir 2016 danberiyardim talebinde bulunuyorum ne hikmetse hikmetse çıkmıyor sigortam yok pandemiden dolayı yevmiye ile çalışıyorum çalışıyorum ne hikmetse bir türlü alamıyorum ilgilenmenizi rica ediyorum ediyorum saygılar

 29. Avatar of reyhan reyhan dedi ki:

  yardim parasi almak istiyorum

 30. Avatar of Mehmet ozer baysal Mehmet ozer baysal dedi ki:

  Sgkdan ptt banka para yatmis ptt kartimdan cekmek istiyorum

 31. Avatar of Mehmetozer Mehmetozer dedi ki:

  Hesabimda para varmi

 32. Avatar of Yılmaz Aydın Yılmaz Aydın dedi ki:

  Ben hiç almadım

 33. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Hesabımda para varmı

 34. Avatar of Mahir uzun Mahir uzun dedi ki:

  Hesap da para varmı

 35. Avatar of Şükran şit Şükran şit dedi ki:

  Param yatmismi başvuru yapmıştım ama1100 tl

 36. Avatar of Zekiye Zekiye dedi ki:

  Hesabım para varmı

 37. Avatar of Özlem arslan Özlem arslan dedi ki:

  Adıma para yatmismi

 38. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  Adıma ptt ye para yatmışmı lütfen öğrenebilirmiyim..

 39. Avatar of Zozan Zozan dedi ki:

  Adıma yatan para varmı

 40. Avatar of Anne Anne dedi ki:

  ALTI NUMARA BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, BEBEK BİSKÜVİSİ, SÜT, MEYVE, SEBZE İHTİYACIM VAR. PARA İSTEMİYORUM. KARGO İLE GÖNDERMEK İSTİYORSANIZ KABUL EDERİM. DUA EDERİM. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ?

 41. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Pandemi destek parası yatmismi

 42. Avatar of Ali kara Ali kara dedi ki:

  Adıma para yatmis mi ali kara

 43. Avatar of İlyas bozuklu İlyas bozuklu dedi ki:

  Para yattimi öğrenmek istiyorum

 44. Avatar of Gülsüm Kalkşa Gülsüm Kalkşa dedi ki:

  Adıma para yattığına dair mesaj geldi ama hesabımda para yok

 45. Avatar of Halit kadir Halit kadir dedi ki:

  Adıma PTT para yatmış mı

 46. Avatar of Keziban Keziban dedi ki:

  Başvuru yaptım ama e devlet e göremiyorum yoğun luk var

 47. Avatar of Kevser Kevser dedi ki:

  Pandemi param varmı

 48. Avatar of Kevser Kevser dedi ki:

  Pttye para yazmışmı ögrenebilirmiyim

 49. Avatar of müslüm müslüm dedi ki:

  Pandemi param ve ucretsiz izin param

 50. Avatar of EYÜP EYÜP dedi ki:

  PANDEMİ PARAM VARMI

 51. Avatar of Fiko Fiko dedi ki:

  Mesajlar la maaş ve hesaba para yatmıs bilgisi

  1. Avatar of Bayram Bayram dedi ki:

   adıma para yatmismi

   1. Avatar of zehra zehra dedi ki:

    pandemi sosyal parası varmı adima

 52. Avatar of Gulperi talay Gulperi talay dedi ki:

  Gulperi talay benim hesablma yatan para orenmek

 53. Avatar of sevde sevde dedi ki:

  postanede bana ait para varmi pandemi yardimi için

 54. Avatar of Aysel Sarı Aysel Sarı dedi ki:

  47 gün dür doğum raporu verdim daha doğum parası yatmamış yoksa yatmazmı 3. Çocuk içi

 55. Avatar of Adem Adem dedi ki:

  Durumum yok yardim bekliyorum

 56. Avatar of Ali Osman Oğuzbir Ali Osman Oğuzbir dedi ki:

  Adıma para yatırılmışmı.

 57. Avatar of BURAK BURAK dedi ki:

  Annem çok basit bir suçtan kapalı c.evinde ve benle iki abim yaşıyoruz büyük abim otizm hastası diğer abimse pandemiden dolayı issiz şuan
  Babam rahmetli ve evin tüm yükü benim üzerime kaldı üstelik bende engelli sayılirim sağ tarafımın boydan boya TENDOM kopması oldu ve sağ elimi kullanamaz oldum ve engelli kardeşim günde 3 öğün yemek yiyor bir öğün yemesin evi yıkıyor bizlere vuruyor ağlıyor ve bende bu dar günlerden dolayı tam bir ayda 15 kilo vermisim çok zor durumdayım inanmayanlar iletişim kurup gelsin kendi görsün kısacası ALLAH’tan başka kimsem yok
  Medet Ya Hak bu yüzden her nevi yardıma ihtiyacım var ilgilenen olursa sevinirim büyük sevab tir hem yetim hem öksüz birilerine yani bize yardim etmek dimi Allah hepimizin yâr ve Yardımcımız olsun insAllah amin
  Bekliyorum Teşekkürler…

 58. Avatar of hatice alkan hatice alkan dedi ki:

  6-7 sonra evlenicem ama babam çalışmıyo bende annemde çalışmıyoruz iş bulamıyoruz ve çeyizimi yapamıyorum maddi durumumuz iyi degil bana yardımcı olurmusunuz

 59. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  Ben dogum yapalı 6 ay oldu ama dogum belgemi sosyal kuruma veremedim pandemiden dolayı dogum ücretini almam için ne yapabilirim

 60. Avatar of hasan hasan dedi ki:

  Elektrik desteği yardımı geçen ay 70 lira yatmisti bu ay herhangi bir yardım gözükmüyor

 61. Avatar of Ethem Ethem dedi ki:

  Pandemi yardımı alamadım

 62. Avatar of Ethem çiçek Ethem çiçek dedi ki:

  Kömür yardımı

 63. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Adıma yatan para varmı

 64. Avatar of İsmail İsmail dedi ki:

  Adıma para yatımı yardımcı olursanız çok sevinirim

 65. Avatar of Hasan ünsal Hasan ünsal dedi ki:

  ben kıbrısdayım ailem türkiyede sosyal yardıma ihtiyaçları var.kızım ve iki yaşında torunumda var bakmakla yükümlüyüm kızım kocasından boşanmıştır.

 66. Avatar of Abdullah Abdullah dedi ki:

  Ben zordayım yardim bekliyom

 67. Avatar of Hürü petek Hürü petek dedi ki:

  Adima para yattimi pandemiden

 68. Avatar of Mehmet Ali tümkaya Mehmet Ali tümkaya dedi ki:

  Adıma parA yatmişmi hıc

 69. Avatar of Ozlem Ozlem dedi ki:

  Adıma yardım varmı

  1. Avatar of İsmail İsmail dedi ki:

   Yardımcı olursanız çok sevinirim

 70. Avatar of Emine şimşek Emine şimşek dedi ki:

  Adima para yatmismi

 71. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Adıma yardım varmı öğrenebılirmiyim

 72. Avatar of Cuneyit gil Cuneyit gil dedi ki:

  Adıma yardım parası yatmismi

 73. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Bana yardim varmi

 74. Avatar of Hediye Hediye dedi ki:

  Adima bir yardım var mi