PTT Hesabıma Para Yatmış mı? Ptt Para Sorgulama 2023

Sosyal yardım ödemeleri, emekli promosyonu, şahıs adına para gönderimi ve ikramiye ödemeleri derken milyonlarca vatandaş PTT şubelerine adıma yatan para var mı, nasıl öğrenebilirim, T.C. ile para sorgulama PTT soruların yanıtlarını arıyor. 2023 yılı PTT Hesabıma Para Yatmış mı? diyorsanız merak ettiğiniz tüm bilgileri bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? Ptt Para Sorgulama 2023

PTT Hesabıma Para Yatırılır mı? Bu soru internette yoğun bir şekilde araştırılmakta ve internetin gelişmesiyle birlikte kişiler şubeye gitmeden hesaplarına para yatırılıp yatırılmadığını sorgulamak istemektedir.

PTT hesabıma para yattı mı? Merak eden vatandaşlar için, sorgulama yöntemlerini ve destek ve sosyal yardım sonuçlarını öğrenmenin yollarını detaylandırdık.

Bu bilgilerden yararlanarak PTT’ye yatırılan tüm yardım, destek ve kişisel ödemelerinizi TC kimlik bilgilerinizle kolayca öğrenebilir, PTT kart bakiye sorgulaması yaparak Ptt para sorgulama yapabilirsiniz.

T.C. ile PTT Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

T.C kimlik numarası ile PTT kart bakiye sorgulamak için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir.

PTT müşterisi iseniz çok avantajlı bir konumda olduğunuzu bilmelisiniz. PTT mobil veya PTTmatik uygulaması üzerinden telefonunuza indirerek anında paranızı sorgulayabilirsiniz. PTT online işlemler bölümünden de PTT kartı hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. PTT’den para sorgulama işlemini internet bankacılığı, telefon ve T.C kimlik numaranız ile yapabilirsiniz.

PTT Karta Para Yattığını Nasıl Öğrenebilirim?

PTT hesabınızdaki bakiye bilgilerinize Alo PTT hattı üzerinden ulaşabilirsiniz. Hesap bakiyesini sorgulamak için 444 1 788’i aramanız yeterli olacaktır. Dahili numaradan sonra kart işlemleriniz ve bakiye işlemleriniz için 1’e ve ardından 2’ye tıklayarak işlemlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Ne Kadar Para Yatmış Nasıl Öğrenebilirim? (PTT Bakiye Sorgulama)

PTT bakiye sorgulama işleminizi size en yakın şubeye T.C Kimlik Numarası. Bu yöntem genellikle müşterisi olmayan vatandaşlar tarafından kullanılmaktadır. PTT müşterisi olan vatandaşların bakiyelerini hızlı bir şekilde öğrenmeleri için 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

PTT kartına yatırılan parayı öğrenme yöntemleri şu şekildedir:

 • PTTmatik
 • PTT Bank uygulamaları üzerinden herhangi birini indirerek öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında çağrı merkezlerini arayarak “Ptt adıma para yatır” işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunların dışında e-Devlet üzerinden sorgulama bölümüne girerek tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Para Sorgulama Telefon Numarası Nedir?

T.C numarası ile PTT para sorgulama yapmak isteyenlerin PTT müşteri hizmetleri numarasını aramaları gerekmektedir. 444 1 788 PTT müşteri hizmetleri çağrı merkezi aranarak paranın şahıs adına yatırılıp yatırılmadığını müşteri temsilcisinden öğrenmek mümkündür.

PTT Hesabımda Para Var mı? Nasıl Öğrenebilirim? E-devlet Sorgulama

PTT işlemleri sayfasından e-Devlet’e giriş yapıp sorgulama yaparak PTT Hesabımda para olup olmadığını anında öğrenebilirsiniz.

e-Devlet üzerinden şahıslar adına para sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bu sayede kişi adına yatırılan para olup olmadığını ve hesabında para olup olmadığını kısa sürede kolayca öğrenebilir. Kişi adına yatırılan paranın sorgulanması e-devlet ile sağlanmaktadır.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama e-Devlet

PTT aracılığıyla kişinin adına para yatırılırsa, kişinin mutlaka müşteri olması gerekmez. Bu gibi durumlarda kişi müşteri olmasa bile kendi adına yatırılan parayı çekebilir.

PTT para sorgulamak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • En yakın şubeye giderek ve sıra alarak gişe görevlisinden T.C kimlik no ile bakiye sorgulama yapabilirsiniz.
 • Ad soyad bilgilerine göre sorgulama yapabilir, paranın yatırılıp yatırılmadığını öğrenebilirsiniz.
 • Ancak, bu yalnızca müşteri değilseniz geçerlidir. Bu sorgulama yöntemi kurumun müşterisi olan kişiler için farklıdır.
 • Kişinin telefonuna PTTmatik ve PTT mobil uygulamalarından herhangi biri indirilerek öğrenilebilir.
 • Bunun dışında telefon aracılığıyla da PTT kart bakiye sorgulama yapılabilir.
 • PTT para sorgulama, hesap bilgileri gibi cari işlemlerinizi e-Devlet sistemi üzerinden anında gerçekleştirebilir ve öğrenebilirsiniz.

PTT T.C’ye Yatan Para ATM’den Çekilir mi?

PTT’de hesabı olan veya olmayan tüm vatandaşlar, çipli kimlik kartları ile nüfus müdürlüklerinden nüfus müdürlüklerinden kimlik alırken verilen şifre ile giriş yaparak ATM’lerden ödemelerini alabilirler. Kimlik kartınızı okutarak ATM’den paranızı çekebilirsiniz. Ardından çipli kimlik kartınız düzenlendiğinde PTT T.C.’ye yatırılan parayı kolayca çekebilirsiniz.

ALO PTT Çağrı Merkezinin Sesli Yanıt Tuşlamaları

444 1 788 çağrı merkezi hizmetinin alınacağı birime göre Sesli Yanıt Anahtarlama numaraları aşağıdaki gibidir:

 • İngilizce Birimi: 9
 • Arapça Birimi: 7
 • Kart kayıp çalıntı ve şüpheli işlem bildirimi için: 1
 • Posta Çeki, Kart Telefon Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı şifre işlemleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu ödemeleri için: 1
 • Yurtiçi kargo, kurye, yurtdışı koli ve apg ile turpex: 2
 • Posta ve Telgraf Hizmetleri gönderleri için: 4
 • Hgs işlemleri: 4
 • PTTCell: 5
 • E-PTT Avm: 6
 • KEP: 7
 • Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi işlemleri için: 8
 • Tüm hizmetler hakkında bilgi almak için: 9 numara tuşlanmalıdır.

Ayrıca internet sitesinde yer alan PTT online işlemler menüsünden kart hesap bakiyesini öğrenmek ve sorgulamak mümkündür. Ayrıca Bonus Card hesap bakiyesi ve işlemleri yapılabilmektedir. İşlemler hem internet üzerinden hem de telefon bankacılığı aracılığıyla yapılabilmektedir.

PTT Bakiye Sorgulama SMS (Mesajla)

Ptt bakiye sorgulama SMS mesajı ile yapılmamaktadır. Bunun yerine internet bankacılığı ve mobil hesabınızı kullanarak buradan bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

Kart Hesap Numarası Nerede Yazıyor?

Hesap numarası PTT kartın üzerinden kart sahibi bilgisi ve son kullanma tarihinin hemen altında yer alan 8 karakterden oluşan numaradır. Bu numara yeni alınan tüm PTT kartlarında bulunur. Kart numarasından daha küçük puntolarla yazılır. Bazı yerlerde hesap numarası 16 haneli olarak belirtilir ve bu numara kartınızın bağlı olduğu hesabınızın numarasıdır.

PTT Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Maaş sorgulamanızı size en yakın şubeye giderek yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak çağrı merkezini arayarak veya yukarıda belirtilen uygulamalardan birini indirerek uygulama üzerinden maaş sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

e-Devlet PTT Başvuru İşlemleri

E-devlet portalı üzerinden PTT sayfası üzerinden yapılabilecek işlemler şu şekildedir:

 • En Yakın Posta ve Telgraf Teşkilat Şubesi
 • Kayıtlı Gönderi Takibi
 • Belediye Çek Hesap Numaraları
 • Bireysel Ön Kabul Başvurusu
 • Bireysel Sipariş Başvurusu
 • Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama
 • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama
 • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) İhlali Geçiş Bilgileri Sorgulama
 • Posta Kodu Sorgulama
 • Talep Öneri Şikayet Başvurusu ve Takibi
 • Ücretsiz Maske Dağıtımı

Posta ve Telgraf Kurumu tarafından e-Devlet üzerinden sunulan hizmetler bulunmaktadır. e-Devlet üzerinden vatandaşlara birçok hizmet sunulmakta ve her geçen gün yeni hizmetler eklenmektedir.

Ptt Hesaba Para Yattı ama Gözükmüyor Ne Yapmalıyım?

PTT hesabınıza yatan para 1 iş günü içerisinde hesabınızda görünür.

Ptt Hesabıma Para Yatmış mı Nasıl Öğrenebilirim?

PTT hesabınıza para yatıp yatmadığını öğrenmek için hesabınızı kontrol etmelisiniz.

Ptt Kart İban Nasıl Öğrenilir?

Ptt kart iban öğrenme başlıklı konumuzu inceleyerek iban numaranız nerede yazıyor öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Mustafa gül Mustafa gül dedi ki:

  ihtiyaç calismiyorum

  1. Avatar of Hasan Hasan dedi ki:

   Hesabıma para yatmışmı