Esnaf Destekleri

Esnaf Kefalet Kooperatiflerince üyelere 5 yıl vadeli 350.000 TL limitli esnaf kefalet kredisi verilmektedir. Bu krediden faydalanmak için Esnaf kefalet kooperatifine üye olmak gerekmektedir. Sitemizden esnaf kefalet kredi hesaplama robotunu kullanarak aylık taksitlerinizi hesaplayabilirsiniz. Esnaf ve sanatkarlara destek veren diğer kurumlar şunlardır:

  1. TESKOMB (Kooperatifler)
  2. KOSGEB
  3. TUBİTAK

Türkiye’de esnaflara en uygun kredi veren kamu bankası Halkbank’tır. 2022 yılında Halkbank aracılığıyla sıfır faizli esnaf kredisi çekmek mümkündür. Faizsiz esnaf kredisi almak için 3 şart bulunmaktadır.

İşyeri Açmak İsteyenlere 2022 yılı Aralık ayında 300 bin TL faizsiz kredi desteği verilmektedir. Ayrıca yeni bir İşyeri açmak için Devlet desteği ve KOSGEB destekleri devam etmektedir.
Devlet yeni işyeri açmak isteyen gençlerimize 3 farklı proje paketiyle hibe destek sağlıyor. KOSGEB, TUBİTAK, SYDV ve İŞKUR Yeni İşyeri Açma Destek Kredileri ile ilgili tüm bilgileri detaylandırdık.
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden kredi kullanabilmek için ne yapmak gerekiyor Halkbank Esnaf Kredisi Soruları ve Cevapları, Halkbank esnaf kredisi yorumlarını esnaf kefalet kredisi yorumları 2022 içeriğimizde detaylandırdık.
Halkbank Esnaf Kefalet Kredi Borcu yapılandırma 2022 hesaplaması, erteleme başvurusu hakkında Resmi Gazete bilgilerine yer verdik.
Finansal anlamda zorluk yaşayan girişimciler ve şirketler kredi destek paketi kapsamında desteklenmektedir. Devlet destekli krediden yararlanmak isteyen girişimciler KOSGEB kredi faiz desteği şartları nelerdir, KOSGEB kredi başvurusu nasıl yapılır, Kobi destek kredisi nasıl alınır? gibi soruların yanıtlarını içeriğimizde bulacak. İşte KOSGEB faizsiz kredi ve şirketlere devlet desteği hakkında bilinmesi gereken...
Esnaf Kefalet Kredisi için Gerekli Evraklar 2022 yılında güncellendi. Esnaf kefalet kredi başvurusu için 12 adet belge gereklidir. Bu belgeler esnaf kefalet kredisi almanın şartlarıdır. 2022 yılında Esnaf Kefalet Kredisi (ESKK) için gerekli evrakların neler olduğunu detaylandırdık. Esnaf Kefalet Kredisi İçin 2022 Yılında İstenen Belgeler Listesi Esnaf kefalet kredisi başvurusunda...
Esnaf olmak elbette ki kolay değil. Esnaf ve sanatkarlarımıza devlet tarafından hibe ve destek verilmektedir. Bu faizsiz krediler bankalar aracılığı ile verilmektedir. Siz yeni esnaf sahibi olacaklar özel devlet ve bankalar tarafından verilen kredileri ve destekleri araştırdık. İnceleyebilirsiniz.
Halkbank Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama robotu ile 2022 yılı Aralık ayında geri ödeme tablosu oluşturabilirsiniz.
Esnafa ücretsiz yazar kasa pos cihazı veren bankalar 2022 yılında en uygun kampanyalar ile komisyonsuz en uygun cihazları araştırdık.
Üreten Türkiye’nin Bankası Halkbank’tan Girişimcilerin ihtiyaç duyduğu finansman için 250 bin lira limitli halk girişimci kredisi fırsatı sunuluyor.
Cafe, lokanta, bakkal, market, büfe, kafeterya, yeni İngilizce, yabancı, anlamlı, Osmanlıca, enteresan, modern, Türklere özel, dini, güzel butik işyeri tabela ismi bulmak isteyenler için yeni dükkan isimleri neler listeledik.
Halkbank Esnaf Kredilerinde Değişiklik Resmi Gazetede Yayınlandı 22 ekim 2022 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete’de Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 6250) yayınlandı. Bu karar ile aşağıdaki değişiklikler yapıldı. Kararname ile yapılan değişiklikler şunlar: Bu kararın 3. maddesinin 4....
Bankalara borcu olan milyonlarca vatandaşlarımız Kredi sicil affı geliyor. Resmi gazete'de yayımlanan torba yasa kapsamına alınan karşılıksız çek senet ve kredi ve kredi kartı sicil affı başvuruları yasanın meclisten geçmesinin hemen ardından yapılabilecek. Peki milyonlarca borçluyu ilgilendiren kredi sicil affından yararlanmak Bankalara Kredi Affı Başvurusu Nasıl Yapılır, için başvuru şartları...
Hazine ve Maliye Bakanlığınca 12 ay anapara geri ödemesiz 6 yeni kredi destek paketi açıklandı. Buna göre 250 Bin TL'den 500 bin TL'ye kadar kredi desteği sağlanacak.
Türkiye'de esnaf kredisi veren bankalar arasında en iyi imkanları sağlayan ve esnaf kefalet kooperatifine finansman veren kuruluştur. Halkbank kredi limitleri diğer bankalara göre daha üst seviyededir. Bu içeriğimiz de paraya ihtiyacı olanlar Halkbank esnaf kredisi için istenen gerekli evraklar ve belgelerin neler olduğu konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.
Esnaf kefalet kredileri başvurusunda vatandaşlarda aranan kefil şartı ile kredi kullanabiliyorlar. Ancak, kefillerin iptali yapılıyor mu, esnaf kefalet kredisinde kefilin sorumluluğu nelerdir, Esnaf Kefalet Kefillik İptali ve Şartları Nelerdir? içeriğimizde detaylandırdık.
İşyeri yeni açan ve krediye ihtiyacı olan kişiler için vergi levhası üzerinden kredi çekebilir miyim, matrahsız vergi levhasına kredi, vergi levhası nasıl alınır, kredi çekmenin aşamaları nelerdir, esnaf ticari kredileri nelerdir, şartları nelerdir, gerekli şartlar ve belgeleri ve esnafa faizsiz kredi veren bankaları vergi levham yeni kredi alabilir miyim,...
Esnaf odası kayıt ücreti 2022 yılı değişti mi? Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kayıt Ücreti detayları yazımızda.
Halkbank, esnafa faizsiz ve yüzde 50 faiz indirimli kredi kullandıracak. Bazı iş kollarında indirim desteği 2024'e kadar kullanılacak krediler için geçerli olacak. Detaylar Halkbank İşyeri Açma Kredisi içeriğimizde.
Yeni bir işyeri veya dükkan satın almak için Esnaf Odası tarafından 1,5 milyon TL düşük faizli esnaf kredisi veriliyor. TÜM ESNAFLARA MÜJDE!
Cumhurbaşkanı kararıyla milyonlarca esnafa faizsiz kredi imkânı sunacak olan Halkbank kredilerine yüzde 50 faiz indirimi yapacak, bazı iş kollarında da indirim desteği yüzde 100 olacak. İşyeri açmak isteyen girişimciler ve sermayesi olmayanlar Halkbank faizsiz esnaf kredisinden yararlanabilecek. Devletten aldığı güç ile esnaflara farklı kredi imkanları sunmaya devam eden Halkbank esnaf...
Ülkemizde kadın girişimcilerin artması için bir çok destek verilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını kadın girişimcilere desteğini sürdürmektedir. Bununla beraber, kadınlara destek veren kurumlar ve firmalar da bulunmaktadır. İçeriğimizde Halk Bankası Kadın Girişimci kredisi, bayan girişimci avantajları gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.
Kosgeb yeni iş kurma, yeni girişimciler için devlet desteği, tarımsal alanda kredi, dükkan açma kredi desteği, dükkan büyütme kredisi, kira desteği, bakkal, manav, kasap, market, şarküteri gibi küçük ve orta ölçekli esnaflar için iş büyütme kredileri gibi konuları detaylandırdık.
Devlet, ekonomiyi, yerli üretimi destekleyerek dışa bağımlılığı azaltmak adına, bazı sektörlere destekleme ve teşvik kredileri vermektedir. Bu krediler dönem dönem verilmekte olup, bu içeriğimizde Devlet destekli ne iş yapabilirim diyenler için incelememizi sizlerle paylaşacağız.