Göz Kapağı Estetik Fiyatları 2021

Sarkık göz kapağı, yapılacak olan estetikler ile ortadan kaldırılarak sizi 10 yaşa kadar genç gösterebilir! Yorgun, cansız ve dinamikliğini yitirmiş olan göz kapaklarınıza yaptıracağınız küçük işlemler ile siz de daha canlı ve gergin bakışlara sahip olabilirsiniz. İşte en iyi göz estetiği yapan uzmanlar ve göz kapağı estetik fiyatları!

Göz Kapağı Estetik Fiyatları 2021

Göz kapağı ameliyatı yaş ilerledikçe, göz kapağında oluşan fazla yağdan kaynaklı değişimler sonucunda yapılmaktadır. Zayıflayan kasları tekrardan canlandırmak ve göz kısmında oluşan torbaları hafifletmek adına uygulanan estetik ameliyatı sonucunda göz kapakları gerilir ve desteklenir. Daha fazla ilerleyen yaşlarda bu tip sorunlar yaşansa da genç yaştaki kişiler tarafından da oldukça tercih edilen bir estetik türüdür. Yorgun ve yaşlı ifadenin yok edilmesi için ameliyat olmak isteyenler için göz kapağı estetiği nedir, nasıl yapılır, Lazerle göz kapağı estetiği fiyatları, göz kapağı estetik fiyatları 2021 yılında ne kadar, devlet hastanesinde badem göz ameliyatı fiyatları konusunda araştırma yaptık. Tüm merak ettiklerinizi öğrenerek, ameliyat süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir? (Blefaroplasti)

Yaş ilerledikçe göz ve çevresinde meydana gelen değişimleri en aza indirmeye ve yok etmeye yarayan bir estetik müdahaledir. Göz kapaklarındaki kasların zamanla zayıflaması, daha fazla yağ birikmesi sonucunda sarkık gözler ve yaşlılık görüntüsü oluşur. Ayrıca çevresel görüş dediğimiz görme alanınızın alt ve üst kısmı da daha sınırlı hale gelir. Blefaroplasti yöntemi ile sarkık gözleriniz daha çekik hale getirilerek görme problemleriniz de ortadan kaldırılmış olur.

Blefaroplasti Nasıl Yapılır?

Göz kapağı ameliyatı olacak kişi öncelikle tam teşekküllü bir muayeneden geçirilir. Göz kapaklarını değerlendirirken yüzün diğer yapıları ile etkenine bakılır. Çünkü göz kapağı estetiği planlanırken daha iyi bir sonuç alabilmek için alın germe, kaş kaldırma ve diğer estetik cerrahi uygulamaları da dahil edilebilir. Üst göz kapağında ince bir penset ile kişinin gözleri açıp kapatılarak fazla olan göz kapağı belirlenir. Alt göz kapağında ise gözaltı torbaları ve fazla cilt belirlenir. Göz kapağı operasyonları lokal anestezi veya sedasyon ile uygulanabilir. Ameliyat süresi ortalama olarak 40-60 dakika arasında sürmektedir. Üst göz kapağına uygulanan estetik işleminde kesi doğal kıvrım çizgileri içine yapılır ve daha önceden işaretlenen fazla yağ ve kas dokuları alınır. Blefaroplastiye bağlı olarak yapılacak işlemlerde;

 • Göz kapağı deformasyonları,
 • Göz altı deformasyonları,
 • Torbalanma ve sarkmalar,
 • Asimetrik bozukluklar giderilir.

Blefaroplasti göz ameliyatı olan kişiler, göz simetrisinin düzelmesi, yorgunluk ve yaşlılık belirtilerinin giderildiğini fark ederler.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatı 2021 (Özel Hastaneler)

Göz kapağı estetiği ameliyatı fiyatı ortalama olarak 1.500 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. SGK anlaşmalı göz kapağı ameliyatı yapan hastaneler her zaman ücreti karşılamamaktadır. Yani sigortalı olsanız dahi ameliyatlı ya da ameliyatsız yapılan her işlem için ayrı ücret ödemek zorunda kalacaksınız.

Kliniklerden ve özel hastanelerde göz kapağı ameliyatı fiyatları şu şekildedir;

 • Ameliyatsız Göz kapağı Estetiği: 1.500 TL – 2.500TL
 • Ameliyatlı Göz kapağı Estetiği: 7.000 TL – 18.000 TL
 • Üst Göz Kapağı: 3.000 TL – 5.000 TL
 • Alt Göz kapağı: 2.500 TL – 4.000 TL

Fiyat aralıkları cerrahi işlemi uygulayacak doktor ve hastaneye göre değişiklik gösterebilir. Göz kapağı estetik fiyatları ameliyatın üst göz kapağına, alt göz kapağına ve her ikisine de yapılıp yapılmadığı durumlarda farklılık gösterecektir. Bunlara ek olarak anestezi şekli ve prosedürlere bağlı olarak da göz estetiği fiyatları değişiklik gösterecektir. Bu kapsamda en doğru fiyat bilgisi hastaneden alınmalıdır.

Düşük göz kapağı sorunu yaşıyor ve ameliyatsız çözüm arıyorsanız, 10 yaşa kadar genç gösteren göz kapağı germe bandı sizler için çözüm olabilir. Hemen çeşitli alışveriş sitelerinde ve merkezlerinde bulunan bantlardan alabilirsiniz.

Plexr Göz Kapağı Estetiği (Ameliyatsız)

Son yıllarda ameliyatsız göz kapağı estetik yöntemleri tercih edilmektedir. Bunlardan bir tanesi de plexr göz kapağı estetiğidir. Plazma enerjisi ile göz altındaki, göz kapağındaki torbalanmaları ve yağ bezeleri çizgileri için kullanılan bir yöntemdir. Elektrik enerjisi ile uygulanarak, bölgedeki dokuyu eriterek oradaki fazla dokuyu izleri yok ederek sıkılaştırır.

Göz Kapağı Estetiği
Plexr Göz Kapağı Estetiği (Ameliyatsız)

Ancak, herkese plexr göz kapağı estetiği yapılmayabilir. Bazı kişilere yukarıda belirtmiş olduğumuz ameliyatlı uygulamayı yapmak gerekebilir. Ameliyatsız işleme uygun olan kişiler için, yarım saat lokal anestezi yapıldıktan sonra uygulamaya başlanır ve bu işlem ortalama olarak 30-40 dakika sürmektedir. Lazerle göz kapağı estetiği yaptıranların yorumları sizler için ipucu olabilir. Hastane sekreterinden alacağınız bilgiler ile deneyimli kişilerin yorumları ile siz de daha canlı ve dinamik gözlere sahip olabilirsiniz.

Plazma Enerjisi Göz Kapağı Estetiği (Ameliyatsız)

Göz kapağı kırışıklık tedavileri ameliyatsız olarak son teknoloji Plazma Pen kalemi ile son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu şekilde ameliyata gerek kalmadan kırışıklık tedavilerinde uygulanmaya başlanan Plazma Pen ile, göz kapağı ile;

 • Üst ve alt göz kapağı kırışıklıkları,
 • Göz çevresi, kaz ayağı kırışıklıkları,
 • Dudak üstü, kulak önü boyun ve karın çevresi kırışıklıkların ameliyatsız olarak tedavi edilmektedir.
SGK Anlaşmalı Göz Kapağı Estetiği Yapan Hastaneler
En İyi Göz Kapağı Estetiği Yapan Doktorlar ve Klinikler

İşlem sonrasında göz kapağında oluşan yaralar 7-10 gün içerisinde iyileşmektedir. İyileşme süresinde ise ciltteki fazla doku buharlaşarak sıkılaşmaktadır. Uygulanan tedavi 3-5 yıl kalıcıdır. Uzun yıllar istenilen göz kapaklarına siz de sahip olabilirsiniz. Plazma göz kapağı Estetiği fiyatları ise 1.500 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir. Yapılacak uygulamaya göre ücretlerde farklılıklar olmaktadır. Net ücretleri öğrenmek için hekimler ile görüşme yapabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatı

Göz kapağı ameliyatını SSK karşılıyor mu? Bir kaza veya geçirilen bir hastalık sonucunda göz kapağında bozulma meydana geldiyse SGK tarafından karşılanmaktadır. Kişilerin estetik amaçlı yaptıracakları göz kapağı estetiği ameliyatı, SSK tarafından karşılanması için tıbbı bir gereksinim yoktur. İş kazalarında yada geçirmiş olduğu hastalık ise raporlanmalıdır. Sadece rapor olduğu zaman SGK ameliyatı karşılamaktadır. SGK, göz kapağı ameliyatını estetik amaçlı yapılacaksa karşılamamaktadır.

En İyi Göz Kapağı Estetiği Yapan Doktorlar ve Klinikler

Özel hastane ve kliniklerde göz kapağı estetik fiyatları ameliyatlı ameliyatsız olarak fiyatları değişmektedir. Muayene olarak güncel fiyatları doktorlardan alabilirsiniz.

 • Net Göz
 • Clinic Expert
 • Özel estetiCare  Tıp Merkezi
 • Defne Erkara Plastik ve Cerrahi Uzmanı
 • Op. Dr Leyla Arvas
 • Op. DR. Ferruh Bingül

Badem göz estetiği düşününler ise Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları içeriğimizi okuyarak da bilgi alabilirler.

Göz Kapağı Estetiğini Kim Yapmalı?

Blefaroplasti işlemi plastik cerrahlar ve uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Morluklar Nasıl Geçer?

Operasyon sonrasında doktorunuzun önerdiği şekilde 1 ya da 2 gün boyunca soğuk kompres uygulaması yapabilirsiniz. Böylece bölgede oluşan morluklar ve kızarıklar en aza indirilmiş olacaktır. Ortalama olarak bir hafta sonunda tüm kızarıklar ve morluklar tamamen yok olacaktır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Hayır, işlem sonrasında ciltte herhangi bir iz ve leke kalmamaktadır. Lokal ya da genel anestezi altında yapılan operasyonlar öncesinde hasta muhakkak bilgilendirilir, Öncesinde ve sonrasında oluşabilecek ihtimaller ayrıntılı olarak anlatılır.

Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yaş Gençleştirir?

Göz kapağı ameliyatının ortalama olarak 10 yaş kadar gençleştirdiği görülmektedir.

Yorumlar

 1. Avatar of Alparslan Alparslan dedi ki:

  Göz kapağı ameliyatı fiyatı alabilirmiyim

 2. Avatar of Necip Necip dedi ki:

  Merhaba,
  Necip Ozbek, ben ve Bir Arkadaşım göz kapagimizi ameliyat yaptırmak istiyoruz oden için sizden fiyat sormak istiyorum

  Necip

 3. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Göz kapağı düşüklüğü ve göz altı torbaları için fiyat alabilirmiyim

 4. Avatar of Mediha yeter Mediha yeter dedi ki:

  Göz kapağı düşüklüğü için estetik olmak istiyorum Fiat alabilirmiyim

 5. Avatar of Suat Taşkın Suat Taşkın dedi ki:

  Göz kapağı amaliyatı olmak istiyorum.Emekliyi fiyat ne kadar olur

 6. Avatar of Kerime Ertaş Kerime Ertaş dedi ki:

  Gözkapağı ameliyatı randevu ve fiyat alabilirmiyim

 7. Avatar of Hasan KIDIKOĞLU Hasan KIDIKOĞLU dedi ki:

  göz kapağı amaliyatı yaptırmak istiyorum.SGK lıyım.