Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2023 (Cat Eyes TÜM İLLER)

Badem Göz Estetik Ameliyatı Fiyatları 2023 (Cat Eyes TÜM İLLER)

Kusursuz güzelliğin en çarpıcı noktası olan badem göz estetiği, gözlerini olduğundan daha güzel ve çekik hale getirmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Badem göz estetiği, insanların güzelliğini ve çekiciliğini artırmak için yaygın olarak kullanılan bir estetik müdahaledir. Bu ameliyat türü gözleri daha büyük, daha parlak ve daha canlı göstermek için yapılır. Badem göz estetiği fiyatları her kişinin bütçesine göre değişiklik gösterebilir.

Badem göz estetiği fiyatları, ameliyatın yapılacağı hastanın ortamı, uygulama tekniği ve ameliyatın ne kadar süreceği ile ilgili çeşitli faktörlere bağlıdır. Örneğin göz kapaklarında doku eksizyonu için daha karmaşık bir ameliyat gerektiğinden daha yüksek bir maliyet beklenebilir. Aynı zamanda işlemi yapacak olan cerrahın tecrübesi ve kalitesi de bir ameliyatın maliyetini etkileyebilmektedir.

Genel olarak badem göz estetiği fiyatları ülkeden ülkeye ve hatta bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilmektedir. Bazı durumlarda ameliyatı yapacak cerrahın deneyim düzeyi ve kalitesi de maliyeti etkileyebilmektedir. Badem göz estetiği ameliyatının maliyeti hastanın bulunduğu ortam, uygulama tekniği ve ameliyatın ne kadar süreceği ile de alakalı olabilir.

Güvenli ve verimli bir badem göz estetiği ameliyatı fiyatını öğrenmek için kişinin kendisine en uygun cerrahları araştırması ve onların sunduğu fiyatları karşılaştırması gerekir. Badem göz ameliyatının risklerini ve sonuçlarını anlamak için bir cerrahın en az bir kez danışması da önerilir.

Tüm bilgileri öğrendikten sonra bütçenizi ayarlayabilir, yorgun ve düşük gözlerinizi daha çekici ve buğulu hale getirebilirsiniz.

Cat Eyes Estetik Fiyatları 2023 Güncel

Kedi gözü olarak da bilinen badem göz estetiği hastaneden hastaneye ve hekime göre değişmektedir. Badem göz estetiği fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Genel olarak konuşursak, ücretler 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişir. Ameliyatın türüne, cerrahın tecrübesine, ameliyatta kullanılan teknolojilere ve kullanılan malzemelere göre fiyat değişiklik gösterebilir. Ayrıca ameliyat sonrası gerekli tüm kontroller fiyata dahil olmalıdır.

Badem göz ameliyatı estetik amaçlı bir cerrahi işlem olduğu için SGK kapsamı dışındadır. Yani estetik müdahaleler SGK tarafından karşılanmadığı için badem estetiğinin bedeli de devlet tarafından karşılanmamaktadır. Badem göz ameliyatı fiyatlarının ameliyatın yapılacağı kliniğe, doktorun tecrübesine ve işlem sırasında kullanılacak tekniğe göre değiştiği bilinmelidir.

Badem Göz Estetiği Fiyatı 2023 Yılında Ne Kadar?

Badem göz ameliyatını yapan doktor fiyatın belirlenmesinde en önemli etkendir. 18.000 TL’ye kadar fiyat belirlenmektedir. Badem göz ameliyatı SGK kapsamı dışında bir uygulama olduğu için özel hastanelerde ortalama fiyat 3.900 TL ile 30.000 TL arasındadır.

Kantoplasti yani badem göz ameliyatı yapan doktorun fiyat belirlemesinde en önemli etken kullanılacak malzemeye, yapılan işleme ve alanında uzman olup olmamasına göre değişmektedir. Güncel fiyatlar için badem göz estetiği yaptırmak istediğiniz klinik ile iletişime geçmeniz en doğru fiyat araştırmasını yapmanızı sağlayacaktır.

Özel Hastane ve Kliniklerde Çekik Göz Ameliyatı Fiyatları GÜNCEL

Özel Klinik veya Hastanelerde göz çektirme yani Badem Göz Estetiği Fiyatları 30.000 TL’ye kadar fiyatlandırılmaktadır.

Badem göz estetiği özel hastanelerde yapılabildiği gibi Devlet hastanesinde yapılır.

Devlet Hastanesi Badem Göz Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Devlet hastanelerinde badem göz ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Hastanenin kullandığı teknoloji, kullanılan malzemeler ve operasyonun karmaşıklığı fiyattan etkilenebilir. Badem göz ameliyatı ortalama fiyat aralığı kişiden kişiye değişmekle birlikte 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değişebilmektedir. Estetik bir işlem olduğu için bu ameliyat SGK kapsamı dışındadır. Bu işlem bir devlet hastanesinde estetik amaçlı yapılacaksa cüzi bir miktar ödenir.

Çekik Göz Ameliyatı Fiyatı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tavan göz ameliyatı fiyatları yapılacak işlemlerin türü ve zorluğu, hastanın genel sağlık durumu, ameliyatı yapan cerrahın tecrübesi, ameliyatın yapılacağı tesisin kalitesi gibi birçok faktör tarafından belirlenir. gerçekleştirilen yapılan ve ameliyatın kapsamı. Bu nedenle her hasta için farklı bir ücret alınabilir.

Çekik göz ameliyatı fiyatları Devlet ve özel hastanelere göre değişmektedir. Eğimli göz ameliyatı, çekik göz yapısına sahip olmak isteyen kişilere yapılır ve badem göz ameliyatı ile aynı ameliyat türüdür. Badem göz ameliyatı yapan doktor bu ameliyatın fiyatını belirleyen ilk faktördür.

Doktor fiyatının belirlenmesinde en önemli faktör kullanılacak malzemeye, yapılan işleme ve alanında uzman doktor bulunup bulunmadığına göre değişiklik gösterdiğinden en doğru fiyat bilgisi için tercih ettiğiniz klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Badem Göz Estetik Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Badem göz estetiği ameliyatı çok küçük bir cerrahi işlem olan blefaroplasti ile birlikte gerçekleştirilir. Blefaroplasti, göz kapağının düzeltilmesi için yapılan kozmetik cerrahi bir prosedürdür. Ameliyatın başarılı olabilmesi için cerrahın göz kapağının pozisyonunu ve görünümünü düzeltmek için gerekli tüm adımları takip etmesi gerekir. İlk olarak, cerrah göz kapağının yüzeyindeki gereksiz kılları alır ve kıl köklerini çıkarmak için lazer kullanılabilir. Ayrıca cerrah, göz kapağının üst kısmındaki yağ dokusunu dengeler ve göz kapağının alt kısmını düzeltmek için gerekli olan doku ve kasları ayarlar. Son olarak, cerrah göz kapağının derisine bir cilt yaması uygular.

Badem göz estetiği genel ya da lokal anestezi altında ortalama 1 ila 1 buçuk saat süren bir işlemdir. Bu işlem ile sarkık göz kapağı göz kemiğinin üst kısmına sabitlenir. Çekik göz ameliyatı ile birçok estetik aynı anda yapılabilir.

Alt ve üst göz kapağı estetiği ile kaş kaldırma estetiği gibi operasyonlar aynı anda kombine olarak yapılabilmektedir. 6 yıl çekik göz sağlayan bu operasyonun etkisi ilerleyen dönemlerde bağ dokuların gevşemesi ile azalabilir.

Ameliyatsız İple Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız badem göz estetiği son yıllarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Lokal anestezi altında Polydiaxanon (PDO) ipler kullanılarak gözleri yana ve yukarı çekme işleminin en güzel özelliği genel anestezi verilmemesidir.

Sadece bölgesel uyuşturma yöntemi ile yapıldığı için çok kullanılır. Ameliyat olmadığı için dikiş ya da başka bir işlem olmayacaktır. Bu nedenle normal hayata hemen dönmek mümkündür.

PDO ipleri gövde ile tam uyumludur. Süspansiyon işleminde kullanılan maddelerin yan etkileri ve zararları yoktur. Gerekirse botoks ve dolgu işlemleri ile destek verilebilir. 18 yaşından büyük herkes tarafından uygulanmaktadır.

Ameliyatsız İple Badem Göz Estetiği Fiyatı Ne Kadardır?

Ağrısız ve kesi izi olmayan iple Badem Göz Estetiği özel hastanelerde 5.000 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir.

İple Badem Göz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Badem ipi göz estetiği sonrası dikkat edilmesi ve yapılmaması gerekenler şunlardır:

  • İşlem bölgesine 2 hafta boyunca masaj yapılamamalıdır.
  • Ortalama olarak 10 gün boyunca sert yiyeceklerden kaçınılmalıdır.
  • Ağır egzersizler yapılmamalıdır.
  • En az 2 hafta boyunca sıcak duş alınmamalıdır.
  • Yüksek yastıklar ile sırt üstü yatılmalıdır.
  • 3-4 gün makyaj yapılmaması tavsiye edilir.

Badem göz estetiği haricinde lazerle göz çizdirme fiyatları için bilgi alabilir ve ameliyat olmadan gözlerinizi sağlıklı bir biçimde lazer ile iyileştirebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar Yorum Tavsiyeler

Badem göz estetiği yaptıranların ameliyat öncesi ve sonrası yorumları ile birlikte doktor tercihlerini de yorumlarda inceleyebilirsiniz. Yüz yüze ameliyat olmuş kişilerin yorumlarını Ekşi Sözlük’te ve kadınlar kulübünde inceleyebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Badem Göz Ameliyatı (Kantoplasti) Nedir?

Kantoplasti olarak da bilinen badem göz ameliyatı, daha genç, sağlıklı, canlı, estetik ve çekici bir görünüm elde etmek için gözlerin daha çekik görünmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Kantoplasti ile göz kapaklarının üzerindeki veya çevresindeki sarkmalar da kısmen giderilir.

Çekik Göz Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Estetik amaçlı yapılacak bu işlemde hastaların yüz yapısı ameliyata uygun ise herkese yapılabilir. Ameliyatı yapmak için bunun dışında bir engel bulunmamaktadır.

Badem Göz Ameliyatı Gözü Küçültür mü?

Badem göz ameliyatı gözü küçültmez. İşlem sadece gözlerin daha çekik bir forma girmesini sağlar.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı mı?

Evet. Badem Göz Ameliyatının Kalıcılığı Uzundur. Kalıcılık süresi ortalama 1-3 yıldır. Badem göz ameliyatı ne kadar kalıcı olursa olsun yaşın ilerlemesiyle birlikte tekrarlanmalıdır.

Badem Göz Estetiği Kaç Dakika Sürer?

Badem göz estetiği ortalama 30-60 dakika sürer.

Badem Göz Ameliyatında Dikiş İzi Kalır mı?

Badem göz estetiğinde dikişler estetik işlemlerde kendiliğinden eriyen iplerden yapıldığı için gözünüzün içinde ve çevresinde dikiş kalmaz.

Badem Göz Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Badem göz ameliyatı ortalama 10 gün içerisinde iyileşir. İyileşme süreci hastanın cilt yapısına göre değişiklik gösterir. Ameliyattan sonra hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur ancak doktorun uygun gördüğü durumlarda yatış işlemleri uygulanabilir.

Badem göz estetiği kaç yaşında yapılır?

Badem göz estetiği her yaştaki bireye uygulanmaktadır.

Eğer sizin de paylaşmak istediğiniz tecrübeleriniz varsa ”Yorumlar” kısmında buluşabiliriz. Burada İple badem göz estetiği yaptıranlar tarafından da deneyimlerine dair bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.