Devlet Destekli

Faturalı Hat Üzerinden 20 Bin TL. Anında Kredi 2020

Faturalı Hat Üzerinden 20 Bin TL. Anında Kredi 2020

Herhangi bir ihtiyaçtan dolayı kredi çekmek isteyen kişiler bankalardan olumlu sonuç alamadığında farklı yöntemlerden para bulmanın araştırması içerisine giriyorlar. Kredi notu düşük olan kişilerin başvurmak istediği hat üzerinden kredi çekme yöntemi hakkına tüm bilgiler yazımızda..

Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemi ve Şartlar

Kredi çekmenin farklı yolu olarak hat üzerinden kredi çekilmek için bazı şartlar istenmektedir. Öncelikli kişinin adına kayıtlı bir faturalı hattı olması gerekmektedir. Faturalı hatlara bu olanağına sağlayan operatörler Turkcel, Türk Telekom ve Vodafone olmaktadır. Ayrıca en az 6 aydır aynı faturalı hatta sahip numaranın kullanılmış olması gerekmektedir. 2 yılı dolan faturalı hat sahibi devletdestekli.com operatörler hat üzerinden kredi çekme imkanı sağlamamaktadır. Bunu şartların dışında kişi en az 2 yıldır ev ya da iş telefonu aboneliği bulunuyorsa kişi bu aboneliklerle de faturalı hat üzerinden kredi çekme imkanına sahip olabilmektedir. Aynı şekilde 2 yıl ve üzerinde kredi çekilmek için başvurulacak operatörde internet aboneliği bulunuyorsa taksitlendirme seçeneği ile kredi kullanabilmektedirler.

Hat üzerinden kredi çekme yöntemi şartlarını maddeler halinde sıralarsak;

  • Kişinin adına kayıtlı faturalı hattı olması,
  • En az 6 ay aynı hat kullanılması,
  • 2 yıl aynı faturanın kullanılması,
  • 2 yıl ev ve iş telefon aboneliğinin bulunması,
  • 2 yıl ve üzeri internet aboneliğinin olması gerekmektedir.

Faturalı hat ile kredi çekme süreci ise başvuru ile başlamaktadır. Reklamlar vasıtasıyla faturalı hatlar sağlanan kredi imkanı çoğu kez kişinin karşısına çıkabilmektedir. Başvuru yapılan operatör firmalarından kişi için alınabilecek en yüksek meblağda telefonu faturalı hat müşterisi olunan operatörden alınıyor. Burada borçlu kişi oluyor. Fakat telefon kişide de kalmıyor. Ödenecek olan tutardan daha düşük bir tutarı nakit olarak veriliyor. Özetle belirtmek gerekirse kişiden telefon uygun bir ücret karşılığında alınıyor. Bu şekilde hat üzerinden kredi çekilmiş gibi olunuyor. Tutar faturaya yansıtılıyor ve kişi kredi öder gibi taksitler halinde ödeme yapmaya devam ediyor.

Örneklendirmek gerekirse bir kişi faturalı hattı üzerinden 7.000 TL’lik bir telefon alıyor ve bu telefon karşılığında aracı olan operatör kişiye 6.500 TL nakit ödeme yapıyor. Geriye kalan 500 TL ise bankadan kredi çekildiğinde krediden alınan sigorta ve masraf tutarları gibi kesintiye uğruyor. Burada tek fark aracı olunan bir bankanın olmamasıdır. Faturalı hat üzerinden nakit para elde etmek isteyen kişiler genellikle bankalarda sicili bozuk, kredi notu iyi olmayan kişilerden oluşuyor.

Telefon Satın Almak İçin Kredi Veren Banka Şubeleri listesine göz atarak, banka kredisi ile telefon alıp bozdurabilirsiniz.

Hat üzerinden kredi çekme işlemi 2020 yılında cihazların son fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Tabi faturalı hat üzerinden alınacak olan telefonun piyasa değeri ne kadar yüksek ise o kadar fazla şekilde kredi çekilebilmektedir. Son zamanlarda en pahalı cep telefonları ise 20 bin TL’ bulmaktadır.

Hat üzerinden kredi çekmeye aracı olan operatörler kişiden telefonu daha düşük ücrete alıyorlar arada kalan o ücret ise hizmet bedeli ya da komisyon olarak gösteriliyor. Nakit paraya en çok ihtiyaç olunduğu sırada bankalardan olumlu yanıt gelmediğinde operatörler sayesinde alınan krediden belirli bir ücret kesilmiş olsa da kişi buna tepki göstermiyor. Faturalı hat üzerinden kredi çekme talebi ise bankaların kredi ve kredi kartlarında olan keskin tavrından kaynaklanıyor. Kişi kredi ya da kredi kartı ödemesini belirli günler aralığında geç ödediğinde anında kredi notu düşüyor ve diğer çekilebilecek olan kredilerde bankalar sorun yaratıyor. Bu nedenle kişiler faturalı hat üzerinden nakit ihtiyacını karşılayabilmek için hat üzerinden kredi çekme yöntemine başvuruyor.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme isimli içeriğimiz den bozdurma telefonlar sayesinde kredi bulma yöntemini inceleyebilirsiniz.

Hat Üzerinden Kredi Çekmek Yasal mıdır?

Faturalı hat üzerinden kredi kullanmak isteyen kişiler krediye aracı olan operatör ile sözleşme imzalamaktadır. Bu yapılan sözleşme taraflar tarafından detaylı bir şekilde gözden geçirilmelidir. İlerleyen zamanlarda herhangi bir sıkıntı ya girilmemesi için sözleşmede uygun şartlar yer almıyor ise sözleşme imzalanmamalıdır. Bankaların çoğu kez kefil istediği gibi hat üzerinden kredi çekecek olan kişilerden kefil şartı aranmamaktadır. Sözleşme içerisinde yer alan maddelerde kişinin ödeyeceği taksit tutarları belirtiler ve tutarları kişinin ödemesi gerekmektedir. Ödenmemesi durumunda sözleşmelerde yer alan uygulamalar devreye girmektedir.

Eğer bu yöntem sayesinde kredi çekemeyip, borç para bulamadıysanız Senetle Borç Para Veren Yerler imdadınıza yetişebilir.

Faturasız Hatlarda Kredi Yöntemi

Peki ya faturasız hat sahipleri, onlarda hat üzerinden kredi çekebilirler mi? Böyle bir durum söz konusu değildir. Faturasız hat sahibi kişiler hat üzerinden kredi çekme imkanından yararlanamamaktadır. Bunun nedeni ise operatörler kendilerine belirli sürelerde düzenli şekilde ödeme yapan faturalı hat kullanan kişilere bu kredi imkanını sunmaktadır.

Yasal olarak kişinin faturalı hat üzerinden kredi çekmesinde herhangi bir şekilde sorun bulunmamaktadır. Kredi puanı düşük aynı zamanda kredi çekebilme ihtimali olmayan kişilerin başvurduğu yöntemler arasında birinci sırada hat üzerinden kredi çekebilme gelmektedir. Fakat belirtmek gerekirse daha önceden (son 2 yıl içerisinde) operatörün cihaz kampanyalarından yararlanıp düzenli ödeme yapmayan cezası bulunan kişiler hat üzerinden kredi devletdestekli.com çekebilme konusunda operatör ile sorun yaşayabilmektedir. Seçilmiş olan cihaz fatura tarifesine ek olmak durumundadır. Hattınıza tanımlı puanlar seçilen cihaz kampanyasına yeterli seviye olması gerekmektedir. Bunun sorgulaması kolaylıkla yapılabilmektedir. Puanın yetmediği cihazlar alınmamaktadır. Fakat düzenli bir şekilde bir kaç ay ödeme yapıldığında puan yükselecek ve yüksek puanlı cihazlar alınabilecektir.

Cihaz Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kullanılan GSM operatörlerinden cihaz satın almak istenildiğinde kişinin tarifesine ek ücretlendirme seçeneklerinin uygulanabilmesi için faturalı hat kullanımı zorunlu tutulmaktadır. GSM operatörlerine bakıldığın Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi operatörler de birden fazla akıllı telefon bulunmaktadır. Bu cihazlardan herhangi birini satın alınabilmesi için aylık ödeme planları yapılmaktadır. Fakat bundan önce faturalı hattın olması ve kredi notu sorgulamasının yapılmış olması gerekiyor.

Operatörlerden cihaz alabilmek için kredi notunun 1300 puanın üzerinde olması gerekmektedir. 1300 puandan az kredi notu olan kişiler 2 3 ay boyunca faturalarını düzenli ödediği takdirde puan yükselmesi yaşanacaktır.

] }Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.