Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri (Bankkart) 2023

Ziraat Bankası Bankkart şifresini şubeye gitmeden oluşturarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Detaylar Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri yazımızda..

Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Alma Yöntemleri (Bankkart) 2023

Ziraat Bankası Banka Kartı Şifre Alma Yöntemleri bu sayfadadır. Ziraat Bankası kredi veya banka kartınız bankada kayıtlı adresinize teslim edildikten sonra ilk işiniz şifre belirlemek olacaktır. Ziraat Bankası banka kartı şifre alma yöntemleri sayesinde şubeye gitmeden kartınızın şifresini belirleyip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Bankkart mobil şifre alarak dilediğiniz yerde ve zamanda alışveriş yapabilir, havale, EFT yapabilir, otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ziraat kart şifresi oluşturmak için sizler için hazırladığımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Şifre Belirleme

Ziraat bankası kart şifresi belirlemi yöntemi için SIFRE yazıp aralarında boşluk “Kartınızın son 6 hanesi, Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerinizi ekleyip 4757’e SMS göndererek kartlarınızın şifrelerini oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası Banka Kartı Şifresi Alma (Bankkart)

Ziraat Bankası’nda hesabı olmayanlar en yakın Ziraat şubesine giderek kredi veya banka hesabı açtırarak kullanmaya başlayabilirler. Bankkart adınıza banka hesabı olarak tanımlanacaktır. Kartınız 7 ila 10 gün içerisinde bankada kayıtlı olan adres bilgilerinize kargo ile gönderilecektir.

Teslim tarihinde adreste bulunmamanız durumunda en yakın Ziraat Bankası şubesine teslim edilecektir. Kartınızı teslim aldıktan sonra Ziraat Bankası banka kartı şifresi alma yöntemlerinden birini kullanarak şifrenizi hemen oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası banka kartı şifreleri aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Bankası ATM’sine giderek şifre belirleme.
 • SMS ile şifre oluşturma.
 • Ziraat müşteri hizmetlerine bağlanarak şifre talebinde bulunma.
 • Ziraat mobil uygulamasını yükleyerek şifre oluşturma.

Şifre belirleme yöntemlerinden birini kullanarak kredi veya banka kartınız için şifre oluşturabilirsiniz. Şifre belirleme ve tüm bankacılık işlemleriniz için iletişim numaranız ve adresiniz her zaman güncel olmalıdır. Güvenliğiniz için tüm bankacılık işlemleriniz bankada saklanan bilgilerinize dayalı olacaktır.

Ziraat Bankası ATM’den Kart Şifresi Oluşturma

Ziraat Bankası kredi veya banka kartınıza şifre oluşturmak için direkt ATM yöntemini kullanabilirsiniz. 4 haneli kart şifrenizi dilediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek size en yakın Ziraat Bankası ATM’sine giderek kartınızın şifresini hemen oluşturabilirsiniz:

 • Ziraat ATM’de ilk olarak giriş yapınız.
 • Ardından ”Şifre İşlemleri” menüsüne giderek şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Belirlemiş olduğunuz şifreyi daha sonra değiştirmek isterseniz “Güvenlik” sayfasına girerek “Şifre Değiştir” bölümünü kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi veya banka kartınızın güvenliği için şifreniz kişisel bilgilerinizi içermemelidir.

Ziraat Kart Şifresi Alma SMS Yöntemi

Ziraat Bankası SMS ile Şifre Alma 4757 SIFRE yazıp sözcük aralarında boşluk bırakarak “Kart numarasının son 6 hanesi, doğum yeriniz ya da annenizin kızlık soyadının son 2 harfi, kartın arka yüzündeki “3 haneli güvenlik kodu” bilgilerini 4757’ye gönderin.

Ziraat Bankası kart şifre belirleme yöntemlerinden biri olan SMS ile şifrenizi hemen belirleyerek kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Tek bir SMS ile banka kartı şifresi belirleme adımları şu şekildedir:

 • Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne büyük harflerle SIFRE yazıp boşluk bırakıp ”kartınızın son 6 hanesini, anne kızlık soyadınızın son 2 harfini ya da doğum yerinizi, kartınızın arka kısmında yer alan 3 haneli güvenlik kodunuzu” aralarından boşluk kalacak şekilde yazmalısınız.
 • Yazdığınız bu bilgileri kontrol ederek, 4757’ye mesaj göndermelisiniz.
 • SMS gönderdiğiniz cep telefon numarasının bankada kayıtlı olan numara olması gerekmektedir.

Bilgilerinizi SMS ile gönderdiğinizde şifreniz banka olarak oluşturulacaktır. Ziraat Bankası kartınızı ATM’ye taktığınızda kendi şifrenizi oluşturabilir ve değiştirebilirsiniz. Doğum yeri veya anne kızlık soyadında Türkçe karakterler varsa olduğu gibi yazılmalıdır.

Örneğin: SIFRE 000000 ESKİŞEHİR 000 ya da SIFRE 000000 AA 000 şeklinde yazmalısınız.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Şifre Oluşturma

Ziraat Bankası banka veya kredi kartı şifrenizi almak için 0850 220 00 00 Ziraat müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşmede banka kartınızın şifresini oluşturarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri, güvenlik amacıyla sizden kişisel bilgilerinizi isteyebilir veya onay için size birkaç soru sorabilir.

Kişisel bilgilerinizin doğruluğunu onayladıktan sonra şifreniz oluşturulacaktır. Bilgileriniz güncel değilse size en yakın Ziraat şubesine giderek bilgilerinizi güncellemelisiniz. Kişisel bilgileriniz eşleşmediği takdirde müşteri hizmetlerinden kart şifrenizi almanız mümkün değildir. Oluşturduğunuz şifreyi kimseyle paylaşmayınız!

Ziraat Mobil Kart Şifresi Alma 2023 Güncel Yöntem

Ziraat Bankası kredi veya banka kartınızın şifresini belirlemek için Ziraat Mobil uygulamasının yanı sıra SMS, müşteri hizmetleri, ATM yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ziraat mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza indirerek şifrenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

 • Ziraat kartınız adresinize ulaştığında uygulamayı telefonunuza indirin.
 • Mobil bankacılık için ayrı bir şifre oluşturun.
 • Mobil şifreniz ile uygulamaya giriş yapınız.
 • Açılan ekranın sağ alt kısmında yer alan menüler sayfasına tıklayın.
 • ”Kartlarım” bölümüne girerek ”Şifre Belirleme” alanından yönlendirmeleri takip ederek şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Ayrıca mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra şifre belirlemek istediğiniz sayfanın alt kısmında yer alan “Aradığınız İşlemi Yazın” alanına yazarak direkt olarak ilgili menüye giriş yapabilirsiniz. Böylece Ziraat Bankası kredi veya banka kartınızın şifresini hemen belirleyip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Şifre Alma

Ziraat Bankası kredi kartınızın şifresini belirlemek için SMS, müşteri hizmetleri, ATM ve mobil bankacılık gibi yöntemleri kullanabilirsiniz. En hızlı ve kolay yöntemi seçerek şifrenizi oluşturabilir ve hemen kredi kartınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile şifre belirlemek için 0850 220 00 00 numarasını arayarak müşteri temsilcisinden destek alabilirsiniz. Ayrıca SMS yöntemini kullanmak isterseniz cep telefonunuzun mesajlar bölümüne SIFRE yazıp kartınızın son 6 hanesini yazarak birer boşluk bırakıp sırasıyla ”anne kızlık soy adınızın son iki harfini ya da doğum yerinizi ve kartınızın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik kodunu girerek 4757’ye SMS atmanız yeterli olacaktır. Telefonunuza indireceğiniz Ziraat mobil uygulaması sayesinde de kredi kartınızın şifresini belirleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kart Şifremi Yanlış Girdim Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankkart’ınızın ya da kredi kartınızın şifresini 3 kez arka arkaya yanlış girdiğiniz zaman hesabınız ve kartınız bloke edilecektir. Blokeyi kaldırmadan kartınız ile alışveriş ya da işlem yapmanız mümkün olmayacaktır. Blokenizi kaldırmak için Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekecektir. Hesap blokesi kaldırma işlemi esnasında müşteri temsilcisi tarafından güvenliği sağlamak adına kişisel bilgileriniz sorulacaktır. Kişisel bilgilerinizi doğruladıktan sonra hesap blokeniz hemen kaldırılacaktır.

Ziraat Bankası sim kart blokesi kaldırma işlem adımlarını öğrenerek hemen blokenizi kaldırabilirsiniz!

Ziraat Bankası Bankkart Mobil Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Bankkart hesabınızı her an her yerde takip edebilmek için Ziraat mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. İOS ve Android uyumlu mobil bankacılık sayesinde tüm Ziraat hesaplarınızı anında görüntüleyebilir, para gönderebilir, sınav, kurum ve fatura ödemelerinizi yapabilir, şubeye gitmeden kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. T.C kimlik ya da müşteri numaranızı girerek Ziraat Bankası Bankkart mobil şifrenizi belirleyerek tüm bankacılık işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Kart Şifresi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankkart ya da temassız kartınızın şifresini unuttuysanız hemen 0850 258 00 00 Müşteri İletişim Merkezi‘ni arayarak kartınız için yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine giderek de şifrenizi yenileyebilir ya da değiştirebilirsiniz. Şubeye gittiğinizde gişe işlemleri için sıra almanız yeterli olacaktır. Ardından gişe görevlisinin yönlendirmeleri ile şifresini unuttuğunuz kartınıza yeniden şifre alarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için Ziraat Bankası internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Şifre Değiştirme

Bankkart Mobil ve Ziraat Mobil uygulamalarımızdan, İnternet Şubemizden veya 0850 258 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Ziraat ATM den Şifre Nasıl Alınır?

Kartınızı teslim aldıktan sonra ATM’lerimizden, İnternet Şubemizden, Ziraat Mobil’den, Bankkart Mobil uygulamamızdan veya 0850 258 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak oluşturabilirsiniz.

Bankkart Mobil Bankacılık Şifresi Nasıl Alınır?

Müşteri numaranız şubelerde verilecek ve başvurunuz onaylandıktan sonra internet ve mobil bankacılık şifreniz cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

Yorumlar

 1. Avatar of Ismail Ismail dedi ki:

  Ismail sahin

 2. Avatar of Nazif Nazif dedi ki:

  Şifre alaçam

 3. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Ziraat şifre almıyorum yardım