Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma 2023 (Hesap ve Diğer Bloke Kaldırma İşlemleri)

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma 2023 (Hesap ve Diğer Bloke Kaldırma İşlemleri)

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işleminizi en yakın ATM’ye veya şubeye giderek kolayca kaldırabilir veya internet bankacılığına veya müşteri hizmetlerine bağlanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Ziraat Sim Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Cep telefonu numarasının veya kullanılan operatörün değiştirilmesi sonucunda banka tarafından sim kartın bloke edilmesi ve bazı işlemlerin kısıtlanması en sık karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır. Özellikle 4.5G mobil iletişim altyapısına geçişle birlikte binlerce Ziraat müşterisinin hesabına tanımlı sim kartları bloke edildi. Ziraat Bankası’nın sim kart açma yöntemlerine bağlanarak, müşteri hizmetlerine bağlanarak, şubeye giderek veya ATM kullanarak bankacılık işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebileceksiniz. Turkcell, Türk Telekom (Avea), Vodafone ve diğer tüm operatörlerin sim kart blokesini kolayca kaldırabilirsiniz.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Yolları Nelerdir?

5G mobil iletişim altyapısına geçişle birlikte binlerce Ziraat müşterisinin hesabına tanımlı sim kartları bloke edildi. Ziraat Bankası ATM’lerinden Ziraat Bankası SIM bloke kaldırma işlemini gerçekleştiremediyseniz Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri 0 850 220 00 00’ı aramanız size zaman kaybettirecektir.

Operatör değiştirdiğinizde veya yeni sim kart aldığınızda eski sim kartınız banka tarafından bloke edilir. Banka tarafından sim kartınızın bloke edilmesi ve işlemlerinizin kısıtlanmasının sebebi sizi ve kartınızı güvenceye almaktır. Bazı bankalarda bloke kaldırma işlemi sadece şubeye gidilerek yapılabilmektedir. Ancak Ziraat Bankası sizler için birçok kolay seçeneği belirlemiştir.

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi için size sunulan yollar aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri
 • Ziraat Bankası ATM
 • Ziraat Bankası Şubeleri
 • İnternet Bankacılığı

Bankaya kayıtlı telefon numaranızı güncel tutarak Ziraat Bankası’nın internet ve mobil bankacılık sistemini sorunsuz kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın online bloke kaldırma hizmetini kullanarak blokenizi kısa sürede kaldırabilir ve tüm işlemlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Müşteri Hizmetleri Üzerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Müşteri hizmetleri sim kart bloke kaldırma Üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı Ziraat Bankası’nda sim kart bloke kaldırmanın en kısa ve kolay yollarından biri müşteri hizmetlerine bağlanmaktır. En zahmetsiz seçenek olarak görülen müşteri hizmetlerine her yerden ve her zaman ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemleriniz için kullanabileceğiniz müşteri hizmetleri iletişim numaraları aşağıdaki gibidir:

 • 444 0 000
 • 0850 220 00 00

Müşteri hizmetlerine bağlanarak sim kart bloke işlemlerinizi dakikalar içerisinde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini aradığınızda izlemeniz gereken adımları öğrenerek ve sim kart blokenizi daha hızlı ve kolay bir şekilde kaldırın!

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma ATM’den Nasıl Yapılır?

ATM’den sim kart bloke kaldırma 4.5G sim kartınızın blokesini kaldırmak için size en yakın Ziraat ATM’sine gidip kartınızı takın, şifrenizi girin, ana menüye girin, “Bakiye-Bilgi-Şifre” seçeneğini seçin ve “Sim Kart Bloke Kaldırma” seçeneğini seçin. sağda. Doğru yönde ilerleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası sim blokesini ATM’lerden kolayca kaldırabilirsiniz. Ancak kartsız bu işlemi gerçekleştirmek mümkün değildir. Kredi veya banka kartınız varsa size en yakın Ziraat ATM’sine giderek yukarıdaki adımları uygulayarak sim blokenizi dakikalar içinde kaldırabilirsiniz.

Ziraat Bankası SİM Kart Bloke Kaldırma ATM

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi için size en yakın ATM’ye giderek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sadece banka veya kredi kartınıza ihtiyacınız olacak. Eğer sim kart blokajı yaşıyorsanız ATM üzerinden şu adımları takip etmelisiniz:

 • Banka ya da kredi kartınızı ATM’ye takarak şifrenizi giriniz.
 • Ardından ”Diğer işlemler” bölümüne basınız.
 • ”Bilgi ve Şifre İşlemleri” alanına giriniz.
 • ”Sim Kart Bloke Kaldırma” menüsüne gelerek sim kart bloke kaldırma işleminizi tamamlamış olacaksınız.

ATM’de bloke işleminizi gerçekleştirirken sizden kişisel bilgileriniz ve kullandığınız telefon numarası istenecektir. Bu bilgilerin eksiksiz girilmesi sonucunda sim kart blokeniz otomatik olarak kalkacaktır. ATM’den işleminizi tamamlayamadıysanız şubeye de giderek blokenizi kaldırabilirsiniz.

Şubelerden Sim Kartı Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden veya ATM’den SIM kartınızın blokesini kaldıramadıysanız, size en yakın şubeye de giderek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Şubelerden Sim Kartı Bloke Kaldırma için izlemeniz gereken yollar aşağıdaki gibidir:

 • Şubeye gittiğinizde ilk yapmanız gereken işlem sıra almaktır.
 • Sıranızı numaratörden bireysel müşteri temsilcisi ya da gişe işlemlerinden birini tercih ederek alabilirsiniz.
 • Hangi işlem için daha az sıra varsa o bölümü tercih edebilirsiniz.
 • Yanınızda mutlaka kimlik kartınız ve cep telefonunuz olmalıdır.
 • Sim kart bloke kaldırma işleminiz yapılırken cep telefonunuza mesaj gelecektir.
 • Yetkililer tarafından sorununuz çözüme kavuşacaktır.

Hangi noktalarda sorun yaşıyorsanız, gişe işlemlerinizi yapan yetkiliye danışabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İnternet Bankacılığı/Mobil

Ziraat Bankası sim Kart Blokesiz mobil bankacılık sistemini de kullanabilirsiniz. İnternet Bankacılığı’ndan Sim Kart Blokesini Kaldırmak için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 • İlk önce Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapmalısınız.
 • Ardından ”İşlemler” sekmesine tıklayın.
 • Telefon/ SIM KART İşlemleri menüsünden.
 • ”Sim Kart Blokesi Kaldırma” seçeneğine basın.
 • Ekrana gelmiş olan boşluğa Kimlik numarası ve güvenlik kodunuzu.
 • Kart bilgilerinizi.
 • CVV 1. ve 2. karakterini.
 • Kart şifrenizi ve telefon numaranızı girin.
 • ”DEVAM” diyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • 4. adımda TC Kimlik kartı doğrulama yapıldıktan sonra Ziraat internet bankacılığını üzerinden 5 adımda sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Ziraat SİM Kart Bloke Kaldırma Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası kredi veya banka kartınız, kartınızın çalınması veya kaybolması, tekrar tekrar yanlış şifre girilmesi, mevcut borçların uzun süre ödenmemesi gibi nedenlerle geçici olarak bloke edilerek kullanıma kapatılır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda öncelikle borç durumunuzu kontrol etmelisiniz. Borcunuz varsa 24 saat içinde ödeyerek bloğunuzu kaldırabilirsiniz. Ancak borcunuz yoksa başka sebeplerden dolayı kartınız kapatılacaktır.

Eğer borcunuzu ödediğiniz halde kartınız kullanıma açılmamışsa 444 0 000 ya da 0850 220 00 00 iletişim numaralarından Ziraat müşteri hizmetlerine bağlanarak, bloke nedeninizi öğrenerek, yardım alabilirsiniz.

Ziraat Kart Telefon Numarası Güncelleme ATM’den Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’na kayıtlı telefon numaranızı en yakın Ziraat şubesine giderek veya ATM’den güncelleyebilirsiniz.

ATM üzerinden telefon numarası güncellemek için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • Size ait olan kredi ya da banka kartınıza, şifrenizle birlikte ATM’den giriş yapınız.
 • Açılan menü üzerinden ”Kayıtlı İletişim Bilgilerini Değiştirme” seçeneğine basınız.
 • Ardından telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.
 • Telefon numarası güncelleme işleminde önemli olan eski telefon numaranızın kullanıma açık olmasıdır.
 • Eğer eski numaranız iletişime açık değilse maalesef işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Bu önlem, hesap bilgilerinizin kaybolması veya çalınması durumunda kişisel bilgilerinizin değişmemesi için banka tarafından alınan bir güvenlik adımıdır.

İnternet bankacılığı SSS için tıklayınız.

Ziraat Mobil Bankacılık Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim?

0850 220 00 00 Müşteri İletişim merkezini arayıp işlem yaptırabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Bloke Nasıl Kaldırılır?

İnternet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve şubelere giderek bloke kaldırma talebini oluşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Hüseyin bagriyanik Hüseyin bagriyanik dedi ki:

  31 ağustos tan itibaren müşteri temsilcileri ile görüşerek sim blokem kaldirilabilecegi yazılmış. Sim blokem olduğu için müşteri hizmetleri ile telefon üzerinden görüşemiyoruz. Şubeye ve ATM kere gitmeden nasıl bir çözüm üretebilir siniz

 2. Avatar of Ece Ece dedi ki:

  Ben engelli yim yetim aylığı bağlandı ziraat kay bloke oldu telefon um yitirdim annem in telini kullanıyorum bana yardımcı olun