Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma 2022 (Hesap ve Diğer Bloke Kaldırma İşlemleri)

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma 2022 (Hesap ve Diğer Bloke Kaldırma İşlemleri)

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işleminizi, size en yakın olan ATM ya da şubeye giderek kolaylıkla kaldırabileceğiniz gibi internet bankacılığı ya da müşteri hizmetlerine bağlanarak da sorununuzu çözebilirsiniz.

Ziraat Sim Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Cep telefon numarasının ya da kullanılan operatörün değiştirilmesi sonucunda, banka tarafından sim kartın bloke edilmesi ve bazı işlemlerin kısıtlanması en sık karşılaşılan problemler arasındadır. Özellikle 4.5G mobil iletişim alt yapısına geçilmesiyle birlikte binlerce Ziraat müşterisinin hesaplarında tanımlı olan sim kartlarına bloke konuldu. Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma yöntemleriyle müşteri hizmetlerine bağlanarak, şubeye giderek ya da ATM sayesinde bankacılık işlemlerinizi daha hızlı yapacaksınız. Turkcell, Türk Telekom (Avea), Vodafone ve diğer tüm operatörlerin sim kart blokesini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma Yolları Nelerdir?

5G mobil iletişim alt yapısına geçilmesiyle birlikte binlerce Ziraat müşterisinin hesaplarında tanımlı olan sim kartlarına bloke Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden Ziraat Bankası SİM kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştiremediyseniz, Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarası olan 0 850 220 00 00’yi aramanız zaman kaybı yaşamanıza neden olacaktır.

Operatör değişikliği yaptığınızda ya da yeni bir sim kart aldığınızda banka tarafından eski sim kartınıza bloke konulmaktadır. Banka tarafından sim kartınızın bloke edilmesinin ve işlemlerinize kısıtlama konmasının sebebi, sizin ve kartınızın güvence altına alınmasıdır. Bloke kaldırma işlemi, bazı bankalarda sadece şubeye giderek kaldırılabiliyor. Fakat Ziraat Bankası sizler için birbirinden kolay birçok seçenek belirlemiştir.

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi için size sunulan yollar aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri
 • Ziraat Bankası ATM
 • Ziraat Bankası Şubeleri
 • İnternet Bankacılığı

Bankada kayıtlı olan ve sürekli olarak kullandığınız telefon numaranızı güncel tutarak Ziraat Bankası internet ve mobil bankacılık sistemini bir sorun oluşmadan kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası bloke kaldırma online hizmet işlemlerinden yararlanarak kısa süre içinde blokenizi kaldırıp tüm işlemlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Müşteri Hizmetleri Üzerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Müşteri Hizmetleri Sim Kart Bloke Kaldırma: Üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı Ziraat Bankası’nda sim kart blokenizi kaldırmak için en kısa ve kolay yollardan biri müşteri hizmetlerine bağlanmaktır. En zahmetsiz seçenek olarak görülen müşteri hizmetlerine her yerde ve her saatte ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemleriniz için kullanabileceğiniz müşteri hizmetleri iletişim numaraları aşağıdaki gibidir:

 • 444 0 000
 • 0850 220 00 00

Müşteri hizmetlerine bağlanarak dakikalar içinde sim kart bloke işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini aradığınızda izlemeniz gereken adımları öğrenerek ve sim kart blokenizi daha hızlı ve kolay bir şekilde kaldırın!

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma ATM’den Nasıl Yapılır?

Atm üzerinden sim kart bloke kaldırma: 4.5G sim kart blokenizi kaldırmak için en yakın Ziraat ATM’sine giderek kartınızı takarak ve şifrenizi girerek ana menüye giriş yaparak “Bakiye- Bilgi- Şifre” şifre seçeneğine üzerinden sağ kısımda bulunan “SIM Kart Bloke Kaldırma” seçeneğine doğru ilerleyerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası sim blokesi kaldırma işleminizi ATM’ler sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Fakat bu işlemi kartsız gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Kredi ya da banka kartınız varsa en yakın Ziraat ATM’sine giderek sim bloke kaldırma işleminizi yukarıda belirtiğimiz adımları kullanarak dakikalar içinde halledebilirsiniz.

Ziraat Bankası SİM Kart Bloke Kaldırma ATM

Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma için size en yakın bulunan ATM’ye giderek de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sadece banka ya da kredi kartınıza ihtiyacınız olacaktır. Sim kart blokesi yaşıyorsanız ATM üzerinden bu adımları takip etmelisiniz:

 • Banka ya da kredi kartınızı ATM’ye takarak şifrenizi giriniz.
 • Ardından ”Diğer işlemler” bölümüne basınız.
 • Bilgi ve Şifre İşlemleri” alanına giriniz.
 • Sim Kart Bloke Kaldırma” menüsüne gelerek sim kart bloke kaldırma işleminizi tamamlamış olacaksınız.

ATM’de bloke kaldırma işlemlerinizi yaparken sizden kişisel bilgileriniz ve güncel olarak kullandığınız telefon numaranız istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz girmeniz sonucunda sim kart blokeniz otomatik olarak kaldırılacaktır. ATM üzerinden işleminizi gerçekleştiremediyseniz şubeye giderek de blokenizi kaldırabilirsiniz.

Şubelerden Sim Kartı Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden ya da ATM aracılığıyla sim kart blokenizi kaldıramadıysanız en yakın şubeye giderek de işleminizi yapabilirsiniz.

Şubelerden Sim Kartı Bloke Kaldırma için izlemeniz gereken yollar aşağıdaki gibidir:

 • Şubeye gittiğinizde ilk yapmanız gereken işlem sıra almaktır.
 • Sıranızı numaratörden bireysel müşteri temsilcisi ya da gişe işlemlerinden birini tercih ederek alabilirsiniz.
 • Hangi işlem için daha az sıra varsa o bölümü tercih edebilirsiniz.
 • Yanınızda mutlaka kimlik kartınız ve cep telefonunuz olmalıdır.
 • Sim kart bloke kaldırma işleminiz yapılırken cep telefonunuza mesaj gelecektir.
 • Yetkililer tarafından sorununuz çözüme kavuşacaktır.

Hangi noktalarda sorun yaşıyorsanız, gişe işlemlerinizi yapan yetkiliye danışabilirsiniz.

Ziraat Bankası SİM Kart Bloke Kaldırma İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası sim Kart bloke Kaldırma mobil bankacılığı sistemini de kullanabilirsiniz. İnternet Bankacılığından Sim Kart Bloke Kaldırmak için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • İlk önce Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapmalısınız.
 • Ardından ”İşlemler” sekmesine tıklayın.
 • Telefon/ SIM KART İşlemleri menüsünden,
 • ”Sim Kart Blokesi Kaldırma” seçeneğine basın,
 • Ekrana gelmiş olan boşluğa Kimlik numarası ve güvenlik kodunuzu,
 • Kart bilgilerinizi,
 • CVV 1. ve 2. karakterini
 • Kart şifrenizi ve telefon numaranızı girin.
 • ”DEVAM” diyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • 4. adımda TC Kimlik kartı doğrulama yapıldıktan sonra Ziraat internet bankacılığını üzerinden 5 adımda sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Ziraat SİM Kart Bloke Kaldırma Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası kredi ya banka kartınıza, kartınızın çalınması, kaybolması, şifrenin art arda yanlış girilmesi, var olan borçların uzun süre ödenmemesi gibi sebeplerden kaynaklı kartınız geçici olarak bloke edilir ve kullanıma kapatılır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda, öncelikle borç durumlarınızı kontrol etmelisiniz. Eğer borcunuz var ise, ödeme yaparak blokenizi en fazla 24 saat içinde kaldırabilirsiniz. Fakat borcunuz bulunmuyorsa, diğer sebeplerden kaynaklı kartınız kullanıma kapatılmış demektir.

Eğer borcunuzu ödediğiniz halde kartınız kullanıma açılmamışsa 444 0 000 ya da 0850 220 00 00 iletişim numaralarından Ziraat müşteri hizmetlerine bağlanarak, bloke nedeninizi öğrenerek, yardım alabilirsiniz.

Ziraat Kart Telefon Numarası Güncelleme ATM’den Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’nda kayıtlı olarak bulunan telefon numaranızı, size en yakın olan Ziraat şubesine giderek ya da ATM aracılığı sayesinde güncelleyebilirsiniz.

ATM üzerinden telefon numarası güncellemek için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • Size ait olan kredi ya da banka kartınıza, şifrenizle birlikte ATM’den giriş yapınız.
 • Açılan menü üzerinden ”Kayıtlı İletişim Bilgilerini Değiştirme” seçeneğine basınız.
 • Ardından telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.
 • Telefon numarası güncelleme işleminde önemli olan eski telefon numaranızın kullanıma açık olmasıdır.
 • Eğer eski numaranız iletişime açık değilse maalesef işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Alınan bu önlem hesap bilgilerinin kayıp ya da çalıntı olması durumunda, kişisel bilgilerinizin değiştirilmemesi için banka tarafından uygulanan bir güvenlik adımıdır.

İnternet bankacılığı SSS için tıklayınız.

Ziraat Mobil Bankacılık Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim?

0850 220 00 00 Müşteri İletişim merkezini arayıp işlem yaptırabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Bloke Nasıl Kaldırılır?

İnternet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve şubelere giderek bloke kaldırma talebini oluşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Hüseyin bagriyanik Hüseyin bagriyanik dedi ki:

  31 ağustos tan itibaren müşteri temsilcileri ile görüşerek sim blokem kaldirilabilecegi yazılmış. Sim blokem olduğu için müşteri hizmetleri ile telefon üzerinden görüşemiyoruz. Şubeye ve ATM kere gitmeden nasıl bir çözüm üretebilir siniz

 2. Avatar of Ece Ece dedi ki:

  Ben engelli yim yetim aylığı bağlandı ziraat kay bloke oldu telefon um yitirdim annem in telini kullanıyorum bana yardımcı olun

 3. Avatar of vedat hekim vedat hekim dedi ki:

  kıredi kartım kulanıma kapalı açtırmak istiyorum