Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Sayfası

Ankara Büyükşehir Belediyesi birçok pozisyonda personel, memur, işçi alımları yapmaktadır. Hemen Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2021, Belko iş başvurusu, ANFA ve ASKİ için iş başvuruları hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz. İşte Ankara Büyükşehir Belediyesi İş İlanı ve Başvuruları…

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Sayfası

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2021

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne farklı birimlerde değerlendirmek üzere İŞKUR üzerinden yeni personel alımları yapılacağı duyurulmuştur. Kamu Kurum Dışı İşçi Alımı üzerinden yayımlanan personel alım ilanı üzerinden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ANFA Altınpark işletmeleri toplamda 1.100 kişi işe alacak. İşkur, Belediye resmi sitesi ve devetdestekli.com, Ankara belediyesi iş başvurusu için tüm güncel ilanları öğrenebilirsiniz.

Yakın zamanda temizlik işçisi, güvenlik ve peyzaj işçi alımı yapılacağı da duyurulmuştur. Güncel ilan bilgileri için bizleri takip edebilirsiniz. Diğer tüm personel alımı bilgilerini ve şartlarını öğrenebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosunda işçi pozisyonunda çalışabilecek elamana ihtiyaç duyan ABB, mesai saatleri ve sosyal haklar açısından memur ve işçiler arasında fark oluşturmamaktadır. Özellikle kadrosunda zabıta ve temizlik işçisine ihtiyaç duyan kurum, bu pozisyonlarda  çalışacak devletdestekli.com personelleri için mesai saatlerini 08.00-17.00 arasında uygulamaktadır. Bu pozisyonlarda çalışacak işçilerin herhangi bir nedenle mesaiye kalmaları durumda mesai ücretlerini alacakları da bilinmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından  belediyeye personel alımları gerçekleştiriyor. Personel, memur ve işçi alımları ile ilgili tüm detayları öğrenerek size uygun olan pozisyonlara başvuruda bulunabilirsiniz. Belediye tarafından verilen ilanlarda açıklanan pozisyonlar birçok sektörü kapsamaktadır.

 • İnşaat ustası
 • Motosiklet tamir
 • Bakım işleri
 • Şoför
 • Özel güvenlik
 • Büro elemanları
 • İtfaiye elemanı
 • Mermer ustası
 • Bekçi

Gibi birçok meslek gurubu ya da meslek grubuna dahil olmayan kişileri belediye işçi olarak olmaktadır. Siz de uygun olan pozisyonlara internet üzerinden ya da belediyeden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu 2021 Nasıl Yapılır?

Ankara Büyük Şehir belediyesinde memur veya işçi olarak başvuru yapmak isteyenlerin başvuru şekilleri farklı olmaktadır. Memurlar için;

 • Kadrolu memur olmak isteyenlerin KPSS’den yeterli puanı almış olması ve açık kadrolar için yaptığı tercih alanlarından birine ÖSYM tarafından yerleşmiş olması gerekmektedir.
 • Sözleşmeli işçi veya taşeron işçi olarak belediyede çalışmak isteyenlerin ise belediyenin resmi internet sitesinden yapmaları gerekiyor,

Resmi internet sitesinden yayınlanan iş ilanlarını inceleyip, kendilerine uygun gördükleri birimler için başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Başvuruları olumlu olarak değerlendirilen adaylarla şirket yetkilileri veya Ankara Büyükşehir Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından iletişime geçilmekte ve adaylar mülakata çağırılmaktadır.

Çankaya Belediyesi duyurularına resmi internet sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

ABB İş Başvuru Şartları Nelerdir?

Ankara Büyükşehir Belediye işçi ve personel alımı başvuru şartları;

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Askerliğin tapılmış olması,
 • Kamu haklarından mahrumiyet olmaması,
 • Devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar işlenmemiş olması,
 • En az ilkokul mezunu olmak,
 • Çalışmaya engel bir durumun olmaması,
 • Akıl veya farklı hastalığın olmaması,

Bu şartları taşınan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa personel ve işçi ilanı başvurusu yapmaya hak kazanır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi CV Bırakma

Belediyeler personel alımı yaparken ekstra herhangi bir sınav yapmamaktadır. KPSS puanı değerlendirilerek, belediyelerin koymuş olduğu baraj puanının üstünde kalma şartı vardır. CV’leri incelendikten sonra yeterli bulunan başvuru sahibine mülakat yapılarak devletdestekli.com açıkta olan kadrolara eleman alınır. İhtiyaç olan kadrolar için belediyelerin kendi sitesinden veya çeşitli duyuru sitelerinden ilanlar yayınlanır. Duyurularda Açık pozisyonlar, alım kapılacak kişi sayısı ve aranan kriterle duyurulur.

BELKO İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belko kuruluşu Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren iştiraklerden bir tanesidir. Kişilere, kaliteli kömürü makul fiyatlarla alabilmesi için; satış karlığına bakmadan faaliyetlerine devam etmektedir. Bu nedenle yeni çalışanlara ihtiyaç duyan belko, çok sayıda personel alımı, memur ve işçi alımı yapmaktadır. Peki bu iş ilanlarına nasıl ve nereden başvuru yapılır?

 • Belko şirketi yeni personel ihtiyacı olduğunda, İşkur üzerinden lanlar yayınlamaktadır. İşkur üzerinden yayınlanan bu ilanları takip ederek iş başvurularını yapabilirsiniz.
 • Yapılan başvurular insan kaynakları departmanında değerlendirilir.

Belko iş başvuru formunu doldurmak için belkoair.com/basvuru/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ankara ANFA Personel Alımı 2021 Şartları

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ANFA işletmeleri personel alınacağına dair yapmış olduğu duyurudan sonra ANFA personel alım şartları araştırılmaya başlanmıştır. Anfa işletmesinin işçilerde aramış olduğu şartlar ise;

 • 18 yaşından büyük bireyler başvuru yapabilir.
 • T.C vatandaşı olanlar tercih edilmektedir,
 • İşe başvurusunda bulunanların yapacakları işe engel olacak bir hastalığının bulunmaması şartı aranmaktadır.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan maaş alıyor olmamalı,
 • Adayların askerlik görevini yapmış olması şartı aranmaktadır.

ASKİ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aski Ankara Büyük şehir Belediyesine hizmet veren kurumlar arasındadır. Ankara’da içme suyu ihtiyacını karşılamak görevini üstlenmiş olan ASKİ, çalışmalarına devam etmektedir. Ankara’da ikametgah eden kişileri kaliteli içme suları ile buluşturmayı hedefleyen bu kurum, ihtiyacı olan elaman alımları için çeşitli eleman sitelerinden ilan yayınlar. Ancak, eleman alımı yapılacak kadrolara göre aranan şartlarda değişiklik göstermektedir.

İşçi, memur ve personel alınacak pozisyonlar;

 • Tekniker
 • Operatör
 • Veznedar
 • Mühendis
 • Kimyager
 • Biyolog
 • Avukat
 • Şoför
 • Özel güvenlik görevlisi

Bu meslek gruplarında alınacak elemanların çalışma saatleri 08.00-17.00’dir.  

Aksi iş ilanları başvurusuna Aski Genel Müdürlüğü iletişim bilgileri üzerinden ulaşabilir, ilanları takip edebilirsiniz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!
Yorumlar
 1. meral dedi ki:

  merhabalar tasarımcı olarak, 23 yaşında iş hayatına girdim, 29 yaşında evlendim ve cocuk dolayısıyla işten ayrılmak zorunda kaldım , sonra 2. cocuk derken iş hayatına bir türlü dönemedim . küçük cocuk okula başlasın kesin çalışacağım dedim . geçtiğimiz hafta oğlum 1. sınıfa başladı ve ben ben artık iş bakayım dedim ….42 yaşına geldiğimi o zaman farkettim . bi kaç tanıdığıma gittim iş arıyorum diye ortam kötü çogu firma kapattı dediler ,sekreterlik bile olur dedim , deneyimsizim diye olmaz dediler . şimdi ben nasıl ve nerde çalışacağım (((

 2. Serkan Saymsz dedi ki:

  ACIL banka borçtan dolayı iş arıyorum. Söförluk yada yiyecek içecek sektörü olabilir. Tesekkurler

 3. Kemal sarac dedi ki:

  E sınıfı ehliyetim src 1 2 3 4 dijital pisikoteknik belgelerim var işsizim kurrumunuzda çalışmak isterim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 4. Abdulkadir ÖZGÜL dedi ki:

  İyi günler. Ben Adana Seyhan Belediyesi mali hizmetler bölümünde çalışıyorum. Ankara’da büyükşehir belediyesinde iş arıyorum. Ekonomi yüksek lisans mezunuyum ve mali müşavir ruhsatım mevcut. 7 senelik resmi muhasebe ve mali hizmetler deneyimim var. Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Ankara’da iş arama nedenim , doktora eğitimimi Ankara’da tamamlamak. Saygılar.

 5. Tekin dedi ki:

  Üç çocuklu bir babayim kirdayim ve isizim şuna çok ihtiyacim var işe çok zor dayiz yardımcı olursanız sevinirim Allah razıs için

 6. Devrim dedi ki:

  Şöförlük işi arıyorum E D a2 src 2 src 4 belgesine sahibim..

 7. Kani Aktaş dedi ki:

  İş arıyorum temizlik çöp parkbahceler Süpürge hangi iş olusa yaparım

 8. Murat perçin dedi ki:

  İş arıyorum ve çok acil işe ihtiyacım var ve 2 çocuğum var lütfen bana bir iş verin

 9. Murat perçin dedi ki:

  Çok acil işe ihtiyacım var saygılarımla

 10. mürsel aktaş dedi ki:

  İş arıyorum lütfen yardım edin

 11. Nuray dedi ki:

  Lütfen işe ihtiyacım var
  Ev gecindirmeye çalışıyorum bir bayan olarak
  Aylardır iş arıyorum ne iş olsa yaparım cay temizlik artık sesimi duyun

 12. Recep ŞİMŞEK dedi ki:

  Selamun aleykum acıl ıse ıhtıyacım varr Tskurler ederım sılahsız quvenlık kartım varr E sınıf ehlıyet mevcut saqlık belqe lerr mevcut acıktan lıse okuyorum Sıncan fatıh dee oturuyorum

  1. Recep ŞİMŞEK dedi ki:

   Cumleten ıyı aksamlar dılerım sılahsız quvenlık kartım varr E sınıf ehlıyet mevcut saqlık belqe lerr mevcut acıktan lıse okuyorum Sıncan fatıh dee oturuyorum acıll ıse ıhtıyacım varr evım kıra esım yenı doqum yaptı 1 aylık oqlum var Allah rızası ıcın yardımcı olursanız sevınırım

 13. serap tarhan dedi ki:

  yardım edin lütfen işe ihtiyacım var Allah rızası için 2 çocuğum var eşimden arıyım evim kira zor durumdayım çay temizlik ne iş olsa yaparim hiç bir yerde iş bulamadım bana yardımcı olun .

  1. Recep ŞİMŞEK dedi ki:

   Selamun aleykum acıl ıse ıhtıyacım varr Tskurler ederım sılahsız quvenlık kartım varr E sınıf ehlıyet mevcut saqlık belqe lerr mevcut acıktan lıse okuyorum Sıncan fatıh dee oturuyorum