Evde Para Kazandıran El Sanatları 2023 (BAYANLARA MÜJDE)

Günümüzde bir evin bakımı oldukça zor hale geldi. Evde tek maaşla yaşıyorsanız, ek gelir şarttır. Evde para kazanmak isteyen kadın, erkek, üniversite öğrencisi ve part-time iş arıyorsanız, el sanatlarınız ile kendi ek işinizi oluşturabilirsiniz. Zamanınızın çoğunu evde geçiriyorsanız ve para kazanmaya ihtiyacınız varsa artık işiniz çok kolay. Örgü, hobi, çeşitli fikirler ve evde para kazandıran uygulamalar ile ek gelir elde edebileceğiniz hazır işler yaparak evde para kazanmak istiyorum diyorsanız sizler için Para Kazandıran El Sanatları, el işi ilanları ve evde çalışarak ne kazanabilirsiniz.

Evde Para Kazandıran El Sanatları 2023 (BAYANLARA MÜJDE)

Evde örgü örerek, ahşap oyuncak yaparak ve hobi yaparak nasıl para kazanılır, evde para kazandıran işler nelerdir? İşte merak ettikleriniz ve bizde ev hanımları için evde para kazanmanın birçok yolunu detaylandırdık.

Evde Para Kazandıran İşler Nelerdir?

Bugün Instagram hesaplarında evde el sanatlarını satarak para kazanan yüzlerce girişimci var. Kendi evinizde hazırladığınız ürünleri Trendyol veya Instagram gibi platformlarda satarak para kazanabilirsiniz.

Para kazandıran el sanatları yapmak isteyen yetenekli zanaatkar hanımlar, her zaman evden ek para kazandıran iş fikirlerine ihtiyaç duyarlar. Ev hanımları çeşitli hobiler ve el becerileri gerektiren çok satan el işleri, ahşap ve paradan tasarruf sağlayan el örgüleri yaparak bütçelerine katkıda bulunabilirler.

En kolay el işleri, hobi ve örgü işlerinden sizde ”yapın yapın satın” para kazanmaya hemen başlayın.

Blog yazarak: Bir blog başlatabilir, düzenli olarak içerik üretebilir ve okuyucularınızın ilgisini çekerek para kazanabilirsiniz.

 1. Online freelance çalışarak: Online freelance platformlar aracılığıyla, web geliştirme, tasarım, yazarlık veya diğer uzmanlık alanlarında çalışarak para kazanabilirsiniz.
 2. E-ticaret yaparak: Bir e-ticaret sitesi açarak ürünlerinizi internet üzerinden satarak para kazanabilirsiniz.
 3. Youtuber olarak: Video içeriği üreterek Youtube’dan para kazanabilirsiniz.
 4. Sosyal medyada marka iletişimi yaparak: Sosyal medya hesapları aracılığıyla kullanıcılarla iletişim kurarak onları markanıza çekerek para kazanabilirsiniz.
 5. İnternetten anket doldurarak: Bazı internet siteleri anket doldurmanız karşılığında ödeme yapabilmektedir. Bu yolu da para kazanmak için kullanabilirsiniz.
 6. Fotoğraf satarak: Eğer fotoğraf çekebilen biriyse, bunu bir işe dönüştürerek para kazanabilirsiniz. Fotoğraflarınızı internet üzerinden satarak para kazanabilirsiniz.
 7. İnternetten oyun oynayarak: Belirli internet siteleri, oyun oynayarak para kazanmanıza izin vermektedir. Oyunlar oynayarak para kazanabilirsiniz.
 8. İnternetten kurs vermek: Eğer bir alanda uzmanlığınız varsa, internet üzerinden kurslar veren bir eğitmen olarak para kazanabilirsiniz.

Evde El Sanatları ile Uğraşan Kadınlara Emeklilik İmkanı

Evde el sanatları ile uğraşan kadınlarımıza düşük primle emeklilik imkanı tanındı. Bunun için 18 yaşından büyük olmanız, başka bir yerde çalışmamanız, gelir veya aylık almıyor olma şartlarını sağlamak gerekiyor.

Başvurular vergi dairesinden gelir vergisi mükellefi olunmadığına dair yazı ile isteğe bağlı sigorta giriş bildirgesi ve kimlik fototopisi ile SGİM/ SGM’ye başvuru yapabilirsiniz.

Sigortanız hangi tarihten itibaren başlar sorusuna yanıt ise: sigortalılık talebinde bulunduğunuz günden itibaren sigortanız başlar.

Günlük asgari ücretin alt sınırın üzerinden 2023 yılı için 29 katının %32 ‘sini ödeyerek 4/1-b Bağkur kapsamında sigortalı olursunuz.

Sağlık hizmetinden kimler yararlanır sorusuna siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz aile fertleriniz sağlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

El sanatları ile uğraşan kadınlara emeklilik imkanı

Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Ev hanımları için evde yapılabilecek iş sayısı oldukça fazladır. Evde para kazanma yolları denilince akla ilk gelen el ile yapılabilecek işlerdir. Ev hanımlarını kurtaracak birçok iş fikrini hayata geçirerek hem evde hem de işten kalan zamanda para kazanmaları mümkün olacaktır.

Evde Para Kazandıran El Sanatları Listesi

Bayanların evde para kazanması için fikirler ve el işleri şu şekildedir:

Para kazanmak için ne yapabilirim, evde satış yapmak için ne yapabilirim, boş zamanlarımda nasıl para kazanabilirim diye düşünüyorsanız evde kendi ellerinizle yapabileceğiniz örgü ve tabakları satabilirsiniz.

 • 3D Yazıcı ile Prototip Üretme: 3D Yazıcılar kullanılabilir ürün prototipleri oluşturmak için harika bir araçtır. 3D Yazıcılar, eşsiz tasarımlar ve nesneler üretmek için kullanılabilir ve satışa sunulabilir.
 • Mobilya Düzenlemesi ve Tamirleri: Mobilyalar çabuk bozulur ve zaman zaman bakım gerektirebilir. Mobilyaların tamir ve düzenlenmesi, ev sahiplerine çok fazla nakit para kazandırabilir.
 • Resim Yapma: Resim yapmak sanatsal yetenekli olanlar için harika bir para kazanma yöntemidir. Farklı resim türlerini kapsayan özgün resimler, müşteriler tarafından satın alınabilir.
 • Hasır Tasarımı: Hasır, ev için özellikle sıcak ortamlarda çok popülerdir. Farklı tasarımlarda hasır sepetleri, çantaları ve diğer aksesuarları evde yapmak, para kazanmak için harika bir yoldur.
 • Ahşap İşlemeleri: Ahşap aletleri toptan alıp, evde ahşap işlemeleri yapmak, para kazanmak için mükemmel bir fikirdir. Bunun haricinde, ahşap ürünleri de dikiş makinesiyle dekore etmek de para kazandıran iyi bir el sanatıdır.
 • El Yazması İplik Oyma: El Yazması iplik oyma, özel tasarımlar ve resimler için kolay ve çok eğlenceli bir el sanatıdır. Özellikle, kese ve çanta gibi el işi ürünlerinde iplik oyma kullanmak, para kazanmaya farklı bir boyut getirir.
 • Akvaryum Yapımı: Akvaryum yapmak için hoş, kompleks tasarımlar oluşturmak, el işi ürünleri satarak para kazanmak için harika bir fikirdir. Akvaryumlar evlerde çok popüler olduğundan, bu tür ürünlerin talep edilmesi beklenir.
 • Hediye Paketlemeleri: Evde dekoratif hediyeler paketlemek, başka insanların özel günlerini daha da özel yapmak için mükemmel bir el sanatıdır. Bu alanda çok başarılıysanız, insanlara daha fazla nakit para kazandırabilirsiniz.
 • Kişiselleştirilmiş Çerçeveler: Kişiselleştirilmiş çerçeveler, müşterilere özgün ve özel hediye fikirleri sunmanızı sağlayarak, para kazanmanıza yardımcı olur. Üstelik bu çerçeveleri evde yaparak para kazanmak büyük bir artıdır.
 • Metal İşlemeleri: Metal işlemeleri, çeşitli metal parçalarını bir araya getirerek harika el işi tasarımlar üretmek için kullanılabilir. Kelepçe, bilezik ve çivi gibi emsaller yapmak, para kazanmanın harika bir yoludur.
 • El İşi Nakış: El işi nakış, çok güzel ve geleneksel el işi ürünler ortaya çıkarmak için kullanılan popüler bir tekniktir. El işi nakış, ustalar tarafından bez, kumaş ve diğer materyaller üzerine yapılabilir. Bu tür el işleri, özellikle sınırlı sayıda üretilen koleksiyonları sunmak için mükemmel bir yoldur.
 • Ahşap Oyma: Ahşap oyma, düzenli ahşap parçalarından eşsiz ve farklı tasarımlar yaratmasına izin verir. Küçük ürünler, aksesuarlar ve mobilya parçalarını yapmak ile özgün ahşap oyma eserleri oluşturmak para kazanma için harika bir yoldur.
 • Perde İplik Oyma: Perdeleri yıkanmış ve ütülenmiş kumaştan yapmak, ev sahiplerinin evlerini daha güzel göstermesi için de çok iyi bir seçimdir. Elinizde iplik oyma işlemleri yeteneği varsa, siz de bu alanda para kazanabilirsiniz.
 • Geometrik Şekillendirme: Geometrik şekillendirme, farklı geometrik desenler ve figürler üretmek için kullanılan harika bir el sanatıdır. Bunun haricinde, güzel geometrik desenler üretmek, başka insanların dekorasyonlarında harika bir etki yaratacağı için, para kazandıran bir iştir.
 • Stencil Tasarımları: Stencil tasarımları, grafik resimler, yazılar ve diğer özelleştirmeler üretebilirsiniz. Stencil tasarımları, evlerde duvar kağıdı, halı ve benzeri yüzeylerdeki küçük detayları özelleştirmek için kullanılabilir.
 • Boncuk Tasarımı: Boncuk tasarımı, boncukları farklı renklerde bir araya getirerek veya başka materyallerle kombinleyerek eşsiz el işi ürünler yaratmak için harika bir el sanatıdır. Boncuk tasarımları, yüzük, kolye, küpe ve benzeri aksesuarlarda kullanılabilir.
 • Ahşap Oymacılık: Ahşap oymacılık, ahşabı keserek, şekillendirerek ve düzenleyerek evde kaliteli el işi ürünler üretmek için harika bir el sanatıdır. Bunun haricinde, ahşabı boyamak ve kaliteyi artırmak için dekorasyon teknikleri de tercih edilebilir.
 • Kumaş Baskısı: Kumaş baskısı, kumaş üzerinde özgün desenler oluşturmak için harika bir el sanatıdır. Müşterilerinize özgün tasarımlar ve baskı çeşitliliği sunmak için, kumaş baskısı kullanarak para kazanma fırsatları elde edebilirsiniz.
 • Gözlük Üretimi: Gözlük üretimi, metal, plastik ve ahşabın özgün şekilleri elde etmek için kullanılabilecek harika bir el sanatıdır. Farklı stillere sahip sıradışı gözlükler ve diğer ürünler, insanlar tarafından satın alma istekleri ile para kazandırır.
 • Çanta Tasarımı: Çanta tasarımı, deri veya kumaştan çok estetik ve modern çantalar yaratmak için harika bir el sanatıdır. Bu tür çantalar, modaya uygun özellikleri nedeniyle oldukça popülerdir ve çok sayıda müşteri tarafından satın alınır.

Evde rahatlıkla kadın ve erkeklerin sermayesiz yapabilecekleri birden fazla iş bulunmaktadır. Kendinizi için severek yaptığınız yada hobiniz olan işleri meslek haline getirerek para kazanabilirsiniz.

Çeşitli sebeplerden dolayı evde kalmak zorundaysanız bunun ev ekonominize ve yaşamınıza engel olacağını düşünmeyin ve para kazanmaya başlayın.

En çok para kazandıran el işleri gibi hobilerinizi sanata dönüştürerek büyük meblağlar kazanabilirsiniz.

Para Kazandıran Hobiler Nelerdir?

Hem eğlendiren hem de para kazandıran hobiler şunlardır:

 • Yazma-Blog yazarlığı, oyun tasarımı, teknik yazarlık veya resim yazarlığı gibi yazma ile ilgili hobiler para kazandırabilir.
 • Programlama – Bilgisayar programlamaya girişmek, uygulamalar geliştirmek, oyunlar oluşturmak veya web sitesi tasarlamak gibi aktivitelere girmeyi düşünebilirsiniz.
 • Müzik – Müzisyenlik, albüm kaydı veya müzik öğretme gibi müzik alanındaki hobiler para kazanmaya değer olabilir.
 • Fotoğrafçılık – Profesyonel fotoğrafçılık, videograf, sanatsal fotoğrafçılık veya stock fotoğrafçılık gibi fotoğraf alanındaki hobiler para kazanmak için mükemmel bir seçenek olabilir.
 • Yapım – Video montaj, grafik tasarım, animasyon ve ses tasarımı gibi yapım aktiviteleri para kazanma şansınızı arttırabilir.
 • Online Satış – Amazon ve eBay gibi alışveriş platformlarından ürün satmak, drop shipping yapmak, afiş tasarımı veya araba parçaları satmak gibi online satış hobileri parayı akışını arttırabilir.
 • Stok Alım-Satım – Borsada işlem yapma, hisse senetleri, emtialar veya vadeli işlemler gibi stok alım-satımları para kazanmak için oldukça uygun hobiler olabilir.
 • Web Tasarım – Web siteleri, bloglar veya forumlar oluşturmak veya mevcutlarını optimize etmek gibi web tasarım aktiviteleri para kazanmak için oldukça kullanışlıdır.
 • Uygulama Geliştirme – Mobil uygulama geliştirme, sosyal medya uygulamaları veya oyun geliştirme gibi uygulama geliştirme faaliyetlerinde bulunarak para kazanmanız mümkündür.
 • Sunucular – Ücretsiz veya ücretli sunucular oluşturmak ve bunlara teknik destek vermek veya dijital e-ticaret işlemleri sağlamak gibi sunucu aktiviteleri para kazandırabilir.
 • Fotoğraf çekerek Ayda 7 Bin Lira Kazanmak artık çok kolay. Teknik anlamda fotoğraf çekmeyi biliyor ve sanatsal anlamda yeteneğiniz varsa fotoğraflarınız çok dikkat çekecektir.

Para kazandıran el sanatları arasında sıraladığımız hobilere örnek verebiliriz. Pek çok kişinin iş ve okul dışında yapmaktan keyif aldığı bu hobiler sayesinde hem eğlenmek hem de para kazanmak isteyenler var. Bir hobi edinmek, depresyondan çıkmanın anahtarı olduğu kadar stres ve can sıkıntısından kaçmanın da iyi bir yoludur.

Birçok insan yetenekleriyle para kazanan insanları takdir eder. Başka bir kişi veya kişilere öğretebileceğiniz becerileriniz varsa bunları uygulamaya koyabilirsiniz.

Evde Para Kazandıran El Sanatları 2023 Güncel

2023 yılında herkesin evde rahatlıkla yaparak para kazanabileceği el sanatları şu şekildedir:

 • Maket Yapımı: Maket yapımı, tek kullanımlık malzemelerin şekillendirilmesiyle meydana gelen bir el sanatıdır. Bu sanatın özellikle çocuklar için üretilen maketler olduğu görülmektedir.
 • Mobilya Restorasyonu: Mobilya restorasyonu, eski ya da aşınmış mobilyaların düzeltme ve onarımı için kullanılan bir el sanatıdır. Mobilyaların yeniden boyanması veya cilalanması gibi bazı görevler de bu süreçte yer alabilmektedir.
 • Demir Dövme: Demir dövme, metalin baskısıyla şekillendirilmesi yoluyla oluşturulan el sanatıdır. Plastik parçalardan heykellere, arabalardan arabalara kadar her türlü metal parçayı işleyebilirsiniz.
 • Meşe Avize Yapma: Meşe avize yapma, oda içi meşe tohumluk tahtalarından harika avizeler yapmak için kullanılan bir el sanatıdır.
 • Dekoratif Mobilya Yapımı: Dekoratif mobilya yapımı, aksesuar niteliğinde masalar, sandalyeler ve diğer mobilya ürünleri üretmek.
 • Fotoğraf Çerçevesi Yapımı: Fotoğraf çerçevesi yapımı, verilen ölçü veya desendeki ahşap plakaların işlenmesiyle meydana gelen bir el sanatıdır.
 • Kumaş Baskı: Kumaş baskı uygulanması, her türlü kumaşa baskı için kullanılan bir el sanatıdır. Bu teknik özellikle kumaş deseni yaratmada oldukça rahat ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.
 • Ahşap Oymacılık: Ahşap oymacılık, farklı şekiller oluşturmak için kullanılan bir el sanatıdır. Özellikle egzotik ağaçların farklı parçalarından yapılan işlemler sıklıkla bu sanatta tercih edilir.
 • Terzilik: Terzilik, el dikim kumaşların düzenlenmesi için kullanılan bir el sanatıdır. Giyim ürünlerinin düzeltilmesi, uzatılması veya daraltılması gibi görevler genellikle bu sanatta yer almaktadır.
 • Mücevher Yapımı: Mücevher yapımı, taşların bir araya getirilmesiyle oluşturulan ve süs amaçlı kullanılan bir el sanatıdır. Çoğu zaman yakut, safir, opal gibi farklı tür taşlar kullanılarak mücevherler yapılmaktadır.

Mücevher yapımı için özel araçlar kullanılmaktadır. Bunlar arasında taş kesiciler, taş büyüteçleri, tornavidalar ve taş sivama makinesi gibi araçlar bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli el araçları da kullanılarak mücevherlerin doğru biçimde işlenmesi sağlanır.

Para Kazandıran Örgüler Nelerdir?

İşte evden çalışarak para kazandıran iş fikirleri, el işleri ve örgülerden bazıları:

 • Bebek, oyuncak örgüsü: Çıngıraklı oyuncak, uyku arkadaşı ayıcıklar, bebek modelleri yapabilirsiniz.
 • Yumurtalık örgüsü: kahvaltı masaları için çok fazla tercih edilen bir eşyadır.
 • Bardak örgüsü: altlığı yaparsanız satışı yüksek olacaktır.
 • Cüzdan örgüsü: örgü cüzdanlar bozuk paralar için çok fazla kullanılmaktadır.
 • Kazak örgüsü: Örgü kazakları herkes çok severek giydiğinden dolayı satışını kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Yelek örgüsü: Örgü yelekler günümüzde moda haline gelmiştir.
 • Hırka: El örgüsü hırkalar ile mağazalarda bulunan yüksek miktarlı ürünleri sizden daha uygun fiyatlara almak isteyenler olacaktır.
 • Çorap: Örgü çoraplar kışların vazgeçilmezi haline gelmiştir.
 • Kapı süsleri son zamanlarda trend olan modeller arasında yer alıyor.
 • İğne oyaları herkesin beğenerek almak isteyeceği iş fikridir.
 • Anahtarlık: Çeşit oluşturabileceğiniz bu modeller karlı işler yapabilirsiniz.
 • Ev aksesuarları: Örgüler ile çeşitli ev aksesuarları yaparak satabilirsiniz.

Evimde para kazandıran el sanatları ile para kazanmak istiyorum diyenler, boş zamanlarını geçirmek için yaptıkları örgülerle el sanatlarınızı paraya çevirebilirler. İş bulmakta zorlanan, kendilerine ve ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları el sanatlarını internet üzerinden veya çevrelerindeki kişilere satabilirler.

Yaptıkları el sanatları ile zamanla belli bir kitleye ulaşabiliyor, hatta halkın istek ve siparişleri üzerine örerek kendi atölyelerini bile kurabiliyorlar.

El yapımı olduğu için bu çalışmalardan çok şey kazanacaksınız.

Bayanlara Evde Para Kazanma Fikirleri

Hanımlar evde yemek pişirerek veya el işi yaparak para kazanabilirler.

 • Online Ders Vermek: Online ders vererek para kazanmak mümkündür. Bu, özellikle alanında uzmanlaşmış bireyler için mükemmel bir seçenektir.
 • Blogging: Blog yazmak ve okuyucularınıza ürün ve hizmetler satmak için reklam kullanarak para kazanmak mümkündür. Blogunuzu ortaya çıkarmak için gerekli olan emek ve süreçleri anlamak önemlidir.
 • Tutoring: Öğrencilerinize ekstra ders vermek, özellikle ana dili olmayan öğrencilere İngilizce öğretmek gibi, harika bir para kazanma fikridir.
 • Evden Telefonla İş: Bazı entegre şirketler, evde çalışan arayıcılar aramaktadır. Tıbbi kodlama, teknik destek, müşteri hizmetleri veya aranan herhangi bir diğer servis varsa, bu iş size uygun olabilir.
 • Evden El İşi: Özgün el işi tasarımları yapmak ve internetten satmak, hem keyifli hem de para kazandıran harika bir iştir.
 • Müzik Dersi Veren: Müzik eğitimine para kazanmak istiyorsanız, evinizdeki öğrencilere müzik dersi verebileceğiniz gibi, evin konforunda konser de verebilirsiniz.
 • Online Yaratıcı Tasarım: Web tasarımı, grafik tasarım, illüstrasyon ve animasyon gibi dijital tasarımlar yapıp online satmak, evden para kazanmaya harika bir fikirdir.
 • İş Sağlama: Evden iş sağlamak, toplu taşıma araçlarıyla şehir içinde insanları evlerinden, iş yerlerine veya gezi hedeflerine taşımak için harika bir para kazanma fikridir.
 • Veri Girişi İşlemleri: Büyük şirketler evlerinde veri girişi işlemleri için müdürler aramaktadır. Ev halkı, bu teknik işlemleri gerçekleştirerek gelir elde edebilir. 11. Anket Doldurma: Anketler doldurarak evden para kazanmak mümkündür. Bazı araştırma şirketleri ve büyük markalar, anketleri doldurmaya olan herhangi bir kişiyi ödüllendirir.
 • Video Blogging: Videolarınızı, bilgilerinizi veya yaptığınız şeyleri insanlara daha net olarak paylaşmak istediğinizde video blogging harika bir fikirdir.
 • Online Alışveriş Asistanlığı: Evden alışveriş asistanlığı yaparak para kazanma fırsatınız vardır. Müşterilerinize satış sonrası hizmet sunarak müşteri memnuniyetini arttırmanıza ve para kazanmanıza yardımcı olacaktır.
 • E-Kitap Yayıncılık: E-kitap yayıncılık, evden para kazanmak için harika bir fikirdir. Kendi e-kitabınızı oluşturup, online olarak satmanız mümkündür.
 • İkinci El Eşya Satışı: Evinizdeki gereksiz eşyaları satmak, para kazanmak için evden harika bir fikirdir. Özellikle ticari amaçlar için olanlar, yüksek fiyatlarla satılabilir.
 • Online Oyun Oynama: Teknolojinin hızlı gelişiminden faydalanarak, online oyun oynayarak para kazanmak mümkündür. Tabii ki, bu tarz bir iş için çok yoğun bir bilgiye ihtiyacınız olacaktır.
 • Online Müşteri Hizmetleri: Müşteri hizmetleri sunmak isteyen ve evde para kazanmak isteyen bayanlar için harika bir iştir. Böylece emek verirken, zamanınıza değer katmanıza yardımcı olur.
 • Ürün Değerlendirme: Durumuna dayalı olarak, evden ürünleri test ederek para kazanmanız mümkündür. İşletmelere veya markalara, ürünlerinin kalitesini değerlendirmeleri konusunda yardımcı olabileceksiniz.

Erkekler İçin El Sanatları 2023 Güncel Liste

Erkek çocuklar için uygun olan el sanatları aşağıdaki gibidir:

 • Oyma
 • Ahşap İşleme
 • Çizim
 • Desen Dokuma
 • Halı Döşeme
 • Ahşap Oymacılık
 • Cam Döşeme
 • Boyama
 • Seramik Sanatı
 • Metal Ayarı
 • Doğrama
 • Süsleme
 • Resim Yapma
 • Ahşap Kuyumculuk
 • Bakır İşleme
 • Halı Oymacılığı
 • Tekstil İşleme
 • Zanaat Baskı
 • Demir Dövme
 • Siliköz İşleme
 • Kalıp Çizimi
 • Marangozluk
 • Gümüş İşleme
 • Ayna Döşeme
 • Çömlek Yapma
 • Basit Makine İmalatı
 • Takı Yapma
 • Kuvars Taşı Ustalığı
 • El Bıçağı İşleme
 • Sac İşleme
 • Dokuma Sanatı
 • Çivi Yapma
 • Baharat Üretimi
 • Deri İşleme
 • Gurme Ürünleri
 • Mebel Ustalığı
 • Ahşap Takı Yapma
 • Kumtoru İşleme

En Çok Satılan El İşleri

Evde yapılabilecek en çok satan sanat eserleri şunlardır:

 • Örgü şapka ve bereler
 • Atkılar
 • Hırka ve kazaklar
 • Kolyeler
 • Mikro İğne işlemeli halılar
 • Bebek patikleri ve boncuklu bezler
 • Desenli (makrame) ip taslar
 • Püskül el çantaları
 • Omuzlu veya gömlek çantalar
 • Dantel işlemeli örgü tülbentler ve yelekler
 • Dantel işlemeli örgü tülbentleri ve yelekler
 • Örgü şapka ve bereler
 • Atkılar
 • Kolyeler
 • Mikro İğne işlemeli halılar
 • Hırka ve kazaklar
 • Bebek patikleri ve boncuklu bezler
 • Desenli (makrame) ip taslar
 • Püskül el çantaları

Evde Elişi Yaparak Para Kazanmak

Para kazandıran el sanatları denilince akla ilk gelen evde el işi yapmaktır. Ekonomik geliri olan ve evinin ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kadın ve erkekler bilsinler ki günümüzde her ürün fabrikasyon olsa da ince işçilik gerektiren ürünler vardır. Bu ürünlerden biri de saç tokası yapma işidir.

Evde zorlanmadan ve ev şartlarına uygun olarak yapabileceğiniz bir iştir. Büyükler ve küçük kızlar için lastikli, boncuklu ve taşlı detaylarla kendi çalışmanızı sağlayabilirsiniz. Bu işleri şirketlerden de alabilirsiniz. Bu tür firmalar ürünün üretiminde ihtiyaç duyacakları tüm malzemeleri evinize kadar getirebilirler. Bu ürünler ile istediğiniz modelleri hazırlayabilir, bittiğinde paketleyebilir ve firmalara teslim edebilir, anlaştığınız fiyat karşılığında emeğinizi alabilirsiniz.

Evde freelance çalışarak para kazanmak isteyenler mevcut işlerine ek bir iş ekleyerek evde para kazandıran el işleri ararlar. Freelance olarak çalışabilen ve yukarıda saydığımız işlerde beceri sahibi olan adayların internet üzerinden iş bulma imkanları oldukça fazladır. Sizin için iş bulabileceğiniz birkaç site araştırdık.

Evde Para Kazandıran El İşleri İlanları

Evden çalışarak para kazandıran iş ilanları veren diğer iş ilanlarını bulabileceğiniz diğer iş siteleri ise şu şekilde:

 • Tr.indeed
 • Sahibinden
 • Eleman.
 • secretcv
 • isvar.com
 • tr.jooble
 • İskur.gov.tr
 • aykosan.gov.tr
 • yenibiris
 • careerjet.com.tr
 • tr.linkedin

Bunlardan biri de İŞKUR birimidir. İŞKUR desteği sayesinde ev hanımlarının çalışma hayatına katılması için tasarruflu el işleri yapabilirsiniz. İş Bulma Kurumunun iş ilanlarını takip ederek, ilgili konuda pozisyon oluşturulduğunda başvuru yapabilir, onayınız sonucunda ek iş alabilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz iş ilanları sayfasından para kazandıran el sanatları arasından isteğinize göre iş bulabilirsiniz.

Para Kazandıran Ahşap İşleri İnternetten Satın Paraya Para Demeyin

Ahşaptan el yapımı eserler yapmanın sabır gerektirdiği bilinmektedir. Çünkü bazen ağaç işlemede bir ürün için günlerinizi harcayabilirsiniz. Ayrıca herkesten farklı ürünler sunmak istiyorsanız, hayal gücünüzü geniş tutarsanız farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu nedenle kadın, erkek, öğrenci, çalışan, ev hanımı ve ek iş arayan herkes bu işi geniş bir hayal gücü ile yapabilir ve ahşap ile farklı ürünler tasarlayabilir. Ahşap yapımında önemli bir kısım kişinin yeteneğine bağlıdır. Bu nedenle, teknoloji yoğun bir malzemeye ihtiyaç yoktur. Bu nedenle bu iş için harcamanız gereken başlangıç ​​sermayesi de oldukça düşüktür.

Gerekli malzemeleri satın almak için harcayacağınız maksimum tutar 600 TL ile 1.000 TL arasındadır. Ürünleriniz için belirlediğiniz tutarlar ile ürünlerinizi internet üzerinden veya mağazalarda satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde İnternetten Para Kazandıran Uygulamalar Nelerdir?

Sitelerin belirlemiş olduğu basit görevleri yerine getirerek ek gelir elde edebilirsiniz. Genel oalrka örnek vermek gerekirse bu işler arasında anket doldurarak para kazanmak başta gelmektedir. Evde internetten para kazandıran uygulamalar aşağıdaki gibidir:

 • Sweatcoin yürüdükçe para kazandıran en ünlü uygulamayı cep telefonuna indir sen de yürüdükçe para kazan.
 • Swagbucks: Swagbucks, web üzerinden kuponlar, çekler ve diğer ödüller kazanmak için kişisel verilerinizi kullanarak tarama ve araştırma yapmanızı sağlayan bir uygulamadır.
 • Rakuten: Rakuten, anketler doldurarak, alışveriş yaparak ve çeşitli web siteleri ziyaret ederek para kazanmanıza olanak tanıyan bir platformdur.
 • InboxDollars: InboxDollars, size çevrimiçi olarak anket doldurma, oyun oynama, arama motoru kullanma ve diğer görevler yerine getirme imkanı sunan bir uygulamadır.
 • TaskRabbit: TaskRabbit ev işleri, alışveriş, taşınma yardımı ve diğer türde görevler yerine getirmek için bir platformdur. Kullanıcılar orada kendilerine uygun görevleri arayabilir ve bu görevleri karşılığında ödeme alabilirler.
 • Etsy: Etsy, el sanatı ve diğer ürünleri satmak için bir platformdur. Ürünlerini sergileyebilir ve kendi işinizi oluşturabilirsiniz.
 • Youtuber: Youtuber, çevrimiçi videolarla para kazanmak için popüler bir yoldur. Videolarınızın arkasındaki reklamlar ve üyelikten elde ettiğiniz gelirler sayesinde para kazanabilirsiniz.
 • Amazon Mechanical Turk: Amazon Mechanical Turk, çevrimiçi olarak küçük işleri halledebilmenize olanak tanıyan bir platformdur. İncelemeleri okuyup, resimleri etiketleme gibi işler yapabilir ve bunun karşılığında ödeme alabilirsiniz.
 • Upwork: Upwork, freelance çalışmalar yapmak için ideal bir platformdur. Web sitesinden istediğiniz konuda iş alabilir, çevrimiçi tutkularla para kazanabilirsiniz.
 • Clickworker: Clickworker, kullanıcılara çeşitli işler yerine getirmek için web sitesinde çalışma imkanı sunan bir platformdur. Çevrimiçi tekliflerden seçim yapabilirsiniz ve belirli işleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz.
 • Konsultant İşler: Günlük ya da proje tabanlı olarak kontratlar alabileceğiniz uzaktan çalışma yöntemi ile internetten para kazanma imkanı sunan bir platformdur. Müşterilere, belirli projeleri tamamlamak veya konuyla ilgili danışmanlık yapmak için gereken hizmetleri verebileceğiniz bir şekilde çalışırsınız.
 • Google Ödüllü Anketler e katıl kazam.
 • Hadi ile canlı yarışmaya katıl kazan,

Evimde Para Kazanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Evimde para kazanmak istiyorum diyen ev hanımları el işleri ile para kazanabilir. El işi denilince akla ilk olarak örgü, ahşap işler ve hobiler sayesinde evde para kazandıran işleri yaparak para kazanmak mümkündür.

Bayanlar Evde Çeviri Yaparak Ne Kadar Kazanır?

Çeviri Yaparak Para Kazanma ek iş imkanı ve para kazanma konusunda oldukça popüler alanlar arasındadır ve aylık ciddi miktarlarda para kazandırır.

El Sanatlarıyla Nasıl Para Kazanabilirim?

El sanatlarıyla para kazanmak için, satabileceğiniz ürünleri internet işleri, sosyal medya veya el yapımı tasarım şirketleri gibi farklı platformlardan dijital olarak veya çevrimiçi olarak tanıtabilirsiniz. Ayrıca, el sanatlarını satmak için e-posta listeleri, mağazalar, trendleri izleyerek modayı yakalamak ve ürünleri doğrudan kullanıcılara promosyon etmek gibi online yöntemler de mevcuttur.

Hangi El Sanatları İçin En Çok Para Kazanılır?

El sanatları arasında en fazla para kazanmanın pek çok faktöre bağlı olduğu söylenebilir. İşlenmiş ahşap ürünler, tuz terapisi malzemeleri, süs eşyaları, kolaj tablosu gibi farklı el sanatlarından para kazanmak mümkün olabilir. Bir diğer seçenek de, geleneksel el sanatlarının modern bir perspektifle yeniden sunulmasıdır. Bununla birlikte, el sanatları arasında prestije, kalite ve maliyete göre değişiklik arz eden karmaşık el işlemeleri için en çok para kazanılabileceği söylenmektedir.

Ne Kadar Süre Sonra Para Kazanmaya Başlayabilirim?

Tüm bunlar ne kadar süre içinde para kazanmaya başlayabileceğinizi belirleyecek detaylara bağlıdır. El sanatlarıyla para kazanmak için ürünlerinizi ilk olarak satabileceğiniz platformu seçmeli ve bu süreçte tasarım ve üretim aşamalarından geçip pazarlanmasını sağlamalısınız. Bu sürecin erken dönemlerinde, el sanatlarının satışı ve pazarlama becerilerinin geliştirilmesi gerekir, bu da genellikle birkaç ayı bulabilir.

Hangi Ürünlerin En Çok Satılacağını Tahmin Edebilir miyim?

Hangi ürünlerin en çok satılacağını tahmin etmek için, piyasadaki alıcıların ihtiyaçlarını, tercihlerini ve trendleri izlemeniz gerekir. Örneğin, modayı izleyerek popüler olan çeşitli desenleri, el işlemeli kullanışlı ürünleri ve dekoratif eşyaları keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca, yeni teknolojilerin keşfi ve insanların arzularını ifade eden ürünler geliştirmeye çalışarak da el sanatlarınıza yeni bir nitelik kazandırabilirsiniz.

El Sanatlarına İhtiyacım Olacak Malzemeleri Nereden Bulurum?

El sanatlarına ihtiyacınız olan malzemeleri, her yerde bulabileceğiniz hobiler ile ilgili mağazalardan veya dijital platformlardan temin edebilirsiniz. İnternet ortamında satılan el sanatlarına yönelik çeşitli kaliteli malzemelerin yanı sıra, çok sayıda hobinin ve el sanatlarının üretimine destek olacak ekipmanlarla donatılmış satış noktaları da mevcuttur.

El Sanatları İle Ne Kadar Para Kazanabilirim?

El sanatlarıyla ne kadar para kazanabileceğiniz, üretilen ürünlerin zorluk seviyesine, doğru platformlarda sunulmasına ve pazarlama becerilerinize göre değişkenlik gösterebilir. El sanatlarının satış ve pazarlama stratejilerinin planlanması, özellikle yeni başlayanlar için, başarı ile para kazanmaya başlamanın anahtarıdır. El yapımı ürünleri kaliteli bir şekilde sunmanız ve piyasada rekabet edebilecek fiyatlarla satmanız durumunda, el sanatlarıyla ortalama olarak haftalık 250 dolar gibi bir gelir sağlayabileceksiniz.

Hangi El Sanatlarının Pazarlaması İçin En Uygun Strateji Hangisidir ?

El sanatlarının pazarlaması için en uygun strateji, kullanıcıları ve hedefleri doğru bir şekilde tanımlamaktan başlamaktadır. Hedeflerini belirledikten sonra, satış stratejilerini oluşturabilirsiniz. El sanatlarını pazarlarken, ürünlerinizi dijital platformlardan, sosyal medya ve e-posta listelerinden, web sitelerinden, organik arama motoru optimizasyonu (SEO) gibi dijital pazarlama tekniklerinden ve popüler etkinliklerden faydalanarak tanıtabilirsiniz.

El Sanatları Satışı İçin Ne Gerekiyor?

El sanatları satışı için, ürünlerinizin kalitesini korumanız ve satabileceğiniz platformlardan çoklu satış tekniği kullanarak mümkün olan en yüksek kazancı elde etmeniz gerekmektedir. El sanatlarınızı satarken, ürünlerin tanıtımını ve satışlarını desteklemek için reklamlara yatırım yapmalı, ödeme yöntemlerini standartlaştırmalı, müşterilerinize hızlı ve kolay bir şekilde hizmet sunmalısınız.

Hangi El Sanatlarının Yapımı İçin Teknik Bilgiye Sahip Olmam Gerekir?

Hangi el sanatlarının yapımı için teknik bilgiye sahip olmanız gerektiği, üretilecek el sanatlarına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. El sanatları arasında ahşap işçiliği, moda tasarımı, metal işçiliği, dekorasyon, seramik ve endüstriyel tasarım başta olmak üzere birçok sektör mevcuttur. Bu sektörlerdeki el sanatlarının yapımı için, teknik bilgilerin yanı sıra, yetenekli ve deneyimli olmaya da ihtiyaç vardır.

Hangi El Sanatlarının Satışı İçin En Uygun Yerler Hangileridir?

El sanatlarının satışı için en uygun yerler, platformlar arasında dijital markalar, e-ticaret siteleri, sosyal medya, online ticaret platformları, küçük mağazalar ve satış noktalarıdır. Özel veya büyük markalarla iletişime geçerek el sanatlarınızın pazarlanmasını destekleyebilir ve bu platformları kullanarak ürünlerinizi çok daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.