Boşanan Kadınlara Devlet Maaşı ve Yardımlar 2022 Başvuru Formu

Boşanan Kadınlara Devlet Maaşı ve Yardımlar 2022 yılında çeşitli kamu kurum ve kuruluşları tarafından, ayni, nakdi ve maaş olarak sağlanmaktadır. Bu içeriğimizde Boşanan Kadınlara Devlet Destekleri Ve Maddi Yardımlar nelerdir araştırdık.

Boşanan Kadınlara Devlet Maaşı ve Yardımlar 2022 Başvuru Formu

Boşanan kadınlara devlet maaşı ve yardımları nelerdir, boşanmış kadınlara maaş başvurusu ve e-devlet dul maaşı başvuruları ile ilgili merak edilen, devlet maaşı ve devlet tarafından verilen yardımların neler olduğunu detaylandırdık.

Boşanan Kadınlara Devlet Yardımı 2022 Güncel 1000 TL Evek Yardımı

Boşanan Kadınlara Devlet Maaşı ve Yardımlar 2022 yılında devam ettiği gibi Sivil Toplum Kuruluşları da maddi durum tespitleri neticesinde ayni ve nakdi yardım yapabilmektedir. Boşanan ve işsiz kalan kadınlara da İş-Kur aracılığı ile iş istihdamı da sağlanmaktadır. Kadın istihdamını artırmak amacıyla sağlanan iş imkanları ile de boşanmış kadınlar da faydalanabilmektedir. Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yapmış olduğu son açıklamalara göre yoksul veya dul kadınlara verilecek maaş 1.000 TL olmuştur. Dul kadınların maaşları 2 ayda bir verilecek şekilde ayarlanmıştır. Dul bayanlar ayda bir değil iki ayda bir olmak üzere maaş alacaktır.

Boşanmış Kadına Devlet Yardımından yararlanabilmek için başvuru yapmanız ve onaylanması durumunda dul maaşını almanızın önünde herhangi bir engel yoktur. Fakat ülkemizde bu maaştan faydalanmak için eşlerinden ayrılmış ancak hala beraber yaşamakta olan bir kitle vardır. Baştan belirtelim ki bu kişilerin tespiti halinde cezai işlem uygulanacaktır. Bu maaş dul kalan kadınların ihtiyaçlarını görebilmeleri adına devlet tarafından verilmektedir. Nakit olarak ödeme yapılmaktadır. Bu nedenle bu maaşı her türlü ihtiyaçlarınız için kullanabilmeniz mümkün olmaktadır.

Dul maaşı almaya başladıktan sonra sosyal yaşantınızda herhangi bir iyileşme gözlenirse maaş kesilecektir. Bu da haklı bir uygulamadır. Çünkü bu maaş gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespiti ile verilmeye başlanır. Ayrıca bu maaşı almaya başladıktan sonra herhangi bir sigortalı işe girmeniz dahilinde maaş kesilecektir.

Boşanmış Kadınlara Maaş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Boşanan Kadınlara Devlet Destekleri Ve Maddi Yardımlar belediyeler ve valilikler bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile sağlanmaktadır. Maddi yardım başvurular belediye, vakıflar ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapılmaktadır.

Boşanmış Dul Maaşı Ne Kadar? 2022 Güncel Maaş

2022 yılında Eşi Vefat Eden Kadınlara Dul Maaşı 500 TL’dir. 2 ayda bir verilen dul maaşı toplamda 1.000 TL’dir. Eşi vefat eden kadınların aldığı ödenek, ayda 500 TL olmak üzere 2 ayda bir 1.000 TL olarak ödenir.

Yeni gelen düzenleme ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eşi vefat eden kadınlara yönelik olan bu desteklemenin tutarında. Bu düzenleme ile 2022 yılı itibariyle eşi vefat eden kadınlara yönelik ödemeleri aylık 500 TL’ye çıkarıldığı ve 2 ayda bir 1.000 TL olarak tahsis edilecek. Bakanlık tarafından boşanmış kadınlara sağlanan EVEK dul maaşı 2022 yılında 2 ayda bir 1.000 TL olarak yapılmaktadır.

Dul Maaşı Hangi Şartlarda Bağlanır?

Dul maaşı başvurunuzun olumlu sonuçlanması için bazı şartlara haiz olunması gerekmektedir. Dul maaşı başvurusu yapabilmeniz için gerekli olan şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Kadının dul olmaması, sonradan herhangi biri ile resmi olarak evlenmemesi
 • Sigortalı olarak çalışmıyor olması
 • Herhangi bir gelire sahip olmaması
 • Anne veya babasının vefatı sebebi ile yetim aylığı adı altında ödenen ödenekten faydalanmıyor olması gerekmektedir.

Dul Maaşı Alanlara İkramiye Müjdesi

Çıkarılan bir torba yasa neticesinde dul ve yetim aylığından faydalanan kişilere yani Dul Maaşı Alanlara ikramiye verileceği duyuruldu. Bu torba yasa ile birlikte bu aylıklardan faydalananlar Ramazan ve Kurban bayramlarında olmak üzere yılda 2 kez 1.000 TL ikramiye veriliyor. Ancak verilecek olan bu ikramiyede dikkat edilecek nokta maaştan aldığınız pay oranında size ikramiye ödeneceğidir. Maaştan %50 oranında pay alıyorsanız 500 TL ikramiye alacaksınız demektir.

Dul Maaşının Kesilmesi Nedenleri Nelerdir?

Dul maaşı alan kadınların maaşlarının kesilme nedenleri de bulunmaktadır.

Dul maaşı aşağıdaki durumlarda kesilir:

 • Dul maaşı almakta olan kadının bir başkası ile resmi nikahlı olarak evlenmesi
 • Maaş almaya başladıktan sonra sigortalı bir işe girilip çalışılması
 • Muhtaçlık durumunun ortadan kalkarak maaşa gerek görülmemesi
 • Resmi olarak olmasa da başkası ile yaşanmaya başlanması ve bunun tespit edilmesi halinde maaşta kesinti yapılabilmektedir.

Dul Maaşı Başvuru e-Devlet Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısından da dul ve yetim aylığı başvurusu yapılabilmektedir. Ölüm Yardımı ve Dul/Yetim Aylığı Talebi sekmesi üzerinden işlemlere devam ederek maaş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ebeveynleri nedeniyle yetim aylığı alan kişilerin maaşlarının evlendikten sonra kesileceğini de belirtmek gerekir. Fesih ve boşanma halinde olup, daha önce dul ve yetim aylığı almış olanlar, yeniden boşanma halinde maaş talebinde bulunabilirler. Başvurusu kabul edilenlere tekrar maaş ödenir.

Boşanan Kadın 2022 Yılında Babasının Sigortasından Yararlanabilir mi?

Boşanmış kadınlar, anneleri veya babaları tarafından sağlık yardımlarından ve sosyal güvenlik haklarından yararlanma imkânına sahiptir.

Boşanmış Kadına Babadan Maaş Bağlanması Mümkün mü?

Babalık aylığı alabilmek için Sosyal Güvenlik Müdürlüklerine kişisel başvuru yapılması gerekmektedir. Dullar, baba aylığı almak için belirtilen şartları yerine getirdiklerini kanıtladıktan sonra baba aylığı alabilirler.

2022 Yılında Muhtaçlık Aylığı Ne Kadar?

2022 yılı muhtaçlık aylığı, ihtiyaç sahiplerine 2.088 TL olarak verilmektedir. Muhtaç aylığı için gerekli şartları taşıyan, yetim veya malul olan ve kendine bakamayacak durumda olan kişilere ödenen bu maaşın PTT şubeleri veya Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla geri alınması sağlanmaktadır.

Muhtaçlık aylığı Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığı ile verilmektedir. Hayır işlerinin vakıflarca yapılması amacı sağlanmaktadır.

Muhtaç maaşı başvurusunun ardından yapılan inceleme sonrasında bu maaşı almaya hak kazanırsanız maaşınız hesabınıza yatmaya başlayacaktır. Muhtaç aylığı, yetim aylığı işlevi gören bir yardım türüdür. Yetimlere de bu maaş verilir.

Muhtaçlık Maaşı Bağlanması için Aranan Şartlar Nelerdir?

Muhtaç olduğunu belirtenlerin muhtaç aylığı alabilmesi için aranan şartlar vardır. Bu şartları sağlayan kişiler ihtiyaç sahibi aylığından yararlanabilirler.

Muhtaç aylığı bağlanabilmesi için gerekli şartlar şunlardır:

 • Başvuru yapan kişinin almakta olduğu hiçbir maaş ya da herhangi bir gelirinin olmaması gerekir.
 • Maaş için başvuran kişi sigortalı herhangi bir işte çalışmamalı ve sosyal güvencesi bulunmamalıdır.
 • Herhangi bir gayrimenkulü varsa, ondan elde edilen miktar, muhtaç aylığı tutarını geçmemelidir.
 • Ayrıca engellilik varsa oranı ile birlikte bu durumu bildirmek aranan şartlar arasındadır.

Muhtaçlık Aylığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muhtaçlık aylığı başvurusu, öncelikle başvuru formunun online olarak doldurulması ile kolaylıkla yapılabilir. Ancak başvuru formunu doldurarak ve sizden istenecek her türlü belgeyi doldurarak Vakıflar İl Müdürlüğü’ne şahsen de başvurabilirsiniz. Form eksiksiz doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen muhtaç aylığı başvuru formunu doldurarak da bu desteklerden yararlanabilirsiniz.

Boşanmış Kadınlara Belediyelerin Yaptığı Yardımlar Nelerdir?

Her belediyenin Sosyal Yardım ve Hizmet yönetmeliği bulunmaktadır. Bu yönetmelik kapsamında Belediyeler tarafından yapılan yardımlar aşağıdaki kişilere yapılır:

 • Sigortalı bir işte çalışmayan ve sosyal güvencesi olmayan şahıs ve ailelere,
 • Evinde yemek ihtiyacını karşılayamayacak olanlara düzenli olarak yapılacak yemek yardımları,
 • Yaşlılara ve engellilere yapılan yardımlar,
 • Doğal felaketler sebebi ile yardıma muhtaç olan kişilere yapılan yardımlar,
 • Hastalıkları sebebi ile çalışamayacak durumda olanlar,
 • Belediyenin inceleme yapan komisyonu tarafından yardıma muhtaç olduğunun tespiti yapılan kimseler,
 • Eğitim amaçlı yapılan yardımlar başlıklarında ve bu şekilde mağduriyet yaşayan kişilere ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır.

Belediyelerden yardım talep etmek isteyenlerin ikametgah belgeleri, T.C. Kimlik kartı ve başvuru isteklerini açıklayan bir dilekçe yazmalıdır. Başvuru sonrasında adresiniz belediye ekipleri tarafından incelenecektir. Bu nedenle gerçekten ihtiyaç içinde olduğunuz anlaşılırsa yardımdan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Eşinden Boşanan Kadın Devletten Maaş Alabilir mi?

Sosyal Yardım Değerlendirme Kurulu tarafından incelemeler sonrasında mağduriyeti tespit edilen kişilere yardımda bulunma kararı verilir. Yardımlar insanlık gururunu zedelemeyecek şekilde nakit yöntemi ile değil de para mahiyetinde kullanılabilecek olan yardım kartları, çekler, anlaşmalı mağazalardan yapılacak olan alışveriş çekleri şekline olabilmektedir. Yardım yapmayı taahhüt eden şahıslar ile belediyeler arasında bir sözleşme imzalanabilir. Aynı zamanda anlaşma durumuna göre herhangi bir bedel ödenmesi de mümkün olabilir. Eğitim görmekte olan kişilere de burs adı altında yapılan nakdi yardımlar olabilmektedir.

Bu yardımlar kişilerin banka hesaplarına para yatırmak sureti ile olmaktadır. Belediyelerin nakdi yardım yapmak için belirledikleri bir sınır vardır. Yılın belirli dönemlerinde bu yardımlar yapılabilmektedir. Kuruldan çıkacak karar neticesinde nakdi yardımlar kurulda bulunan harcama yetkilisinin ve Belediye Başkanının onayı ile yapılmaktadır. Bu sebeple hiçbir geliri olmayan dul kadınlar da belediyelere başvurarak durumlarını izah edebilirler. Değerlendirme kurulunun kararına göre kendilerine nakdi olarak ya da yardım kartları dahilinde yardımlar yapılabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yardım kartları sayesinde pek çok vatandaşımızın yüzü gülüyor. Bu kartlar ile ilgili bilgi alabilir ve kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Boşanmış Kadınlara Yapılan Ayni Yardımlar 2022’de Nelerdir?

Yönetmelikler kapsamında muhtaç durumda olan kişilere nakdi yardım yapılabileceği gibi ayni yardımlar da yapılabilir. Bu tarz yardımlardan faydalanabilmek için belediyelerin yanı sıra farklı kurum ve kuruluşlar yardımı ile de başvurular kabul edilebilmektedir. Muhtarlıklar, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin yapacağı projeler kapsamında da işbirliği içinde olduğu kurumlar aracılığı ile de aynı yardımlardan faydalanabilirsiniz. Ayni yardımların yapılması da belediye başkanının vereceği onayla mümkün olmaktadır.

Ayni ve nakdi yardımlarda da başvuru formunda ve dilekçede gerçeğe aykırı olarak beyanda bulunanların tespiti durumunda yardımlar kesilecektir. Ayrıca yardım yapıldığı andan itibaren kişinin maddi durumunda ve yaşam standartlarında bir değişim ve gelişim olduğu taktirde de yardımların kesilmesi mümkün olacaktır.

Sizde belediyeler ya da vakıflar aracılığı ile yapılan inceleme sonrasında kararın olumlu çıkması ile yardım alabilirsiniz. Ayrıca dul, yetim ve muhtaçlık aylıklarına da başvurabilirsiniz.

Boşanmış Kadınlara Ev Yardımı 2022 Yılında Devam Ediyor mu?

Devlet Destekleri ve mali yardımlardan boşanmış kadınlara ve yardımları yapılmaktadır. Kişinin eski bir evi varsa ve konut sorunu varsa, evin tadilatı ve onarımı için devlet destek sağlar. Bunların yanı sıra mobilya ve eşya yardımı da yapmaktadır. Bunların dışında barınma ihtiyacının karşılanması ve yaşam kalitesinin artırılması amacıyla ihtiyaca göre konut kiralama yardımı yapılmaktadır. Barınma ihtiyaç raporu ve dilekçe ile başvuru yapan kadınlara devlet ev yardımı desteği vermektedir.

2022 yılında eşi vefat etmiş kadınlara verilecek olan 1.000 TL eşi vefat etmiş yardımlarından da yararlanabilirsiniz.

Dul Maaşı Kesilir mi?

Evet dul maaşı kesilir. Kesilme nedenleri ise: Tekrardan bir evlilik yapılması durumunda, sigortalı bir işte çalışmaya başlandığında ve muhtaçlık durumunun sonlanması gibi durumlar yaşanmasıdır.

Boşanmış Kadınlara Yapılan Ayni Yardımlar

Boşanmış kadınlara devlet tarafından gıda, yemek, yakacak, giyecek, kırtasiye malzemeleri, ilaç, ulaşım, öğrenci malzemeleri, engelliler için gerekli olan malzemeler gibi konularda yardım yapılmaktadır.

Yorumlar

 1. Avatar of Süreyya keleş Süreyya keleş dedi ki:

  Eşimden ayrildim.yardimlara başvurdum.bekleme surecindeyim.işsizim.evim kira,hicbiryerden gelirim yok.yaşim ve sağlık sorunlarımdan dolayı çalışamıyorum.800 lira tedbir nafakasindan başka gelirim yok.kardesim.arada yardim ediyor.oda ailesini ancak geçindiriyor.dul maaşindan yararlanmak.istiyorum.benim eşyam yok.esyali ev tuttum.kira ve faturaları ödemekte çok zorlanıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

 2. Avatar of Bahar duracak Bahar duracak dedi ki:

  Ben lupus sle hastasiyim maddi durumum yk ilaçlarımı alamıyorum çalışamıyorum hiç bir gelirim yk

 3. Avatar of Ayten Ayten dedi ki:

  Bende eşimden bosandim hiçbir yerden yardım almıyorum işte bulamıyorum lütfen banada yardım edin

 4. Avatar of Nazlı arslan Nazlı arslan dedi ki:

  Eşimden ayrı yaşıyorum şuan boşanma aşamasında yım 2019 dan beri bı davamız var fakat ayrı yaşıyorum yardıma ihtiyacım var yardım alabileceğim kimsem yok yardıma ihtiyacım var herhangi bir sağlık güvencem yok damar tıkanıklığı var bende fakat hastaneye bile gidemiyorum tedavimi yarım bırakmak zorunda kaldım lütfen yardım edin

 5. Avatar of Nazlı arslan Nazlı arslan dedi ki:

  Eşimden ayrı yaşıyorum şuan boşanma aşamasında yım eşimden şiddet gördüğüm için aynı evde kalmıyorum 9 aydır ayriyim çocuklarımı bile göremiyorum 9 Aydan beri yardıma ihtiyacım var herhangi bir sağlık güvencem yok damar tıkanıklığı var bende fakat hastaneye bile gidemiyorum tedavimi yarım bırakmak zorunda kaldım lütfen yardım edin çalışmıyorum iş çok Zor günlük temizliğine gidiyorum bazen fakat devamlı olmadığı için işsizim aylardır

 6. Avatar of Nazlı Nazlı dedi ki:

  Eşimden ayrı yaşıyorum şuan boşanma aşamasında yım 2019 dan beri bı davamız var fakat ayrı yaşıyorum yardıma ihtiyacım var yardım alabileceğim kimsem yok yardıma ihtiyacım var herhangi bir sağlık güvencem yok damar tıkanıklığı var bende fakat hastaneye bile gidemiyorum tedavimi yarım bırakmak zorunda kaldım lütfen yardım edin

 7. Avatar of Ayşe zengin Ayşe zengin dedi ki:

  Eşimden ayrıldım Bende yardım almak istiyorum lütfen yardımcı olmuşsunuz ñe kadar verirseniz çok ihtiyacım var

 8. Avatar of menevşe doğan menevşe doğan dedi ki:

  Esimden ayrildim fakat muhtac yardimi alamiyorum sebebiyse vefat olmadan dul sayilmiyormusum hic bir sekilde durumum yok bulundugum ilcede is imkani yok yasimdan dolayi is vermiyorlar su kira elektirik odeyemiyorum acil yardima ihtiyacim var fakat alamiyorum

 9. Avatar of Şengül Canbay Şengül Canbay dedi ki:

  Eşimden boşandım işsizim zor durumdayım yaşım 44 olduğu için yaş sınırı dolayısıyla iş bulamadım
  boşanmış kadınlar için uygun görülen yardımlardan faydalanmak istiyorum

 10. Avatar of Semiha Polat Semiha Polat dedi ki:

  Boşanma aşamasında yim iki çocukla birlikte yaşıyoruz çok zordayiz

 11. Avatar of Neşe Neşe dedi ki:

  Ben eşimden boşandım evim kira 4 cogugum var 3 aydır kiramı öduyemuyorum ne olur bana yardımcı olun lütfen Allah rızası için çok ihtiyacım var bir anne olarak sizden yardım istiyorum Allah rızası için yardım istiyorum

  1. Avatar of Mislina Mislina dedi ki:

   Esimden ayriyim 5yasnda bir kizim var is bulamiyorum nolur bana yardim edin

 12. Avatar of Asuman Asuman dedi ki:

  Merhaba ben eşimden 2 buçuk sene önce boşandım işsizim hiç bir yerden gelirim yok 2 oğlumla oturuyorum sağlık sorunlarım var çalışamıyorum lütfen bana da yardım edin yardım parasına başvurdum ordan da bi cevap alamadım bari o maaş bağlansa biraz nefes alırız rahatlarız az da olsa

 13. Avatar of Hüsniye süslü Hüsniye süslü dedi ki:

  Eşimden yeni boşandım 4 yaşında oglum var onunla kalıyorum 20 yaşında oglum vardı vefat etti epilepsi hatasıydı şimdi 4 yaşında oglum var onunla kalıyorum rezil oldum Allah rızası için bana yardımcı olun çocugumla rezil haldeyim çok çaresizim çocugum küçük oldugundan dolayı çalışamıyorum sizler büyüklerinden bir yardım elli uzatmanızı istiyorum komşularımın yardımıyla geçimimi saglıyorum Allah rızası için

  1. Avatar of Emine nur çırakoğlu Emine nur çırakoğlu dedi ki:

   Merhaba ben emine eşim den ayrılalı 6 ay oldu ailem kabul etmiyor hiç bir yerden maddi destek almıyorum çalışmıyorum da durumum çok kötü ocağım bile yok yakacak odunum yok sobam yok yatacak yerim yok maddi yardimizi bekliyorum lütfen yardım edin çok çaresizim lütfen

 14. Avatar of Selime çelik Selime çelik dedi ki:

  Selime çelik ben eşimde boşanma asamasındayım 2019 dava actım çekişmeli devam ediyor ben çalişiyorum tekstilde fakta oğlma bakan yok bakıcı buluyorum bayanlar 1 hafta sabrede biliyor oğlum piskolojık olarak zordurumda bun sebebi boşanma olayı ben oğlumu babaya göderdim baba yollamadı birbucuk yıl çocuğun bu sörede piskolojısı bozuluk kimse bakamıyor çalışmak zorundayım okutmak zorundayım bu nedenle bakıcı bulamıyorum lutfen yardım edın özel okula yazdırmak istiyorum şimdi bakan olmadığı için aldığı asgari ücütet ev kıra destek olursanız mutlu olurum bu arada covit olduk karantinadayız daha okula başlamadık. oğlu 8 yaşında 3. sınıfa gidiyor karantina bitsın özele kayıt ettirmek istiyorum bakan yok. maddiyat olarak destek olan olursa mutlu olurum

 15. Avatar of Tülay yıldız Tülay yıldız dedi ki:

  50 yasindayim emes hastasiyim hiper tansiyon seker hastasiyim evden çıkamıyorum kimsem yok evim kira cocuklar hayirsiz koca gitti terketti cocuklarim hayirsiz engelli ayligimdan baska gelirim yok evim kira cocuklar hayirsiz lutfen yardimci olurmusunuz lutfen ve devlet yardımlarından yararlanamıyorum lutfen yardimci olun

 16. Avatar of HAVA HAVA dedi ki:

  ben 16 haziran 2019 yılında eşime boşanma davası açtım ve buyıl kesin olarak boşandık fakat benim annem sağ babamın maaşına başvursam yüzde yirmi beşi verilecek fakat ben o parayla geçinemem ne nafaka nede tazminat almadım çünkü maddiyatı yok çalışmıyorsosyal yardıma başvurdum fakat 15 gündür ordanda bir cevap yok ve 2 çocuğumda okuyor be herşeye ben koşturuyorum.3 Defa cimere dilekçe yazdım fakat ordanda sonuç almadım ve benim çocuklarıma baka bilmem ve çocuklarımı okuta bilmem gerek ve ben ailemin yanına sığındım siz söyleyi ne yapmalıyım çaresizim

  1. Avatar of sevim sevim dedi ki:

   Barodan ücretsiz avukat bulup nafaka davası açmalısınız. Maddiyatı yok çalışmıyor nafaka istemedim diye bir şey olur mu Allah aşkına sizin de maddiyatınız yok ama bakıyorsunuz çocuklarınıza o da bakmak zorunda çocuklarınıza iştirak nafakası ödemek zorunda.

 17. Avatar of Havva tüke Havva tüke dedi ki:

  Eşimden boşandım ev kadınıyım 4 tane çocuğum var evim kira kiramı ödeyemiyorum hiç bir gelirimiz yoktur çok Zor durumdayız lütfen bana ve çocuklarıma yardım edin efendim.

 18. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Lütfen bana da yardım edin 3 tane oğlum var çok zor durumdayım eşimden ayrıldım sahip çıkan kimsem yok bana da yardım edin çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum herangi bir gelirim yok ne yapacağım bilmiyorum 3 tane çocukla sokağa atıldım yardım edin lütfen son çarem buradan sesimi duyurmak oldu g mail adresim buradan ulaşabilirsiniz bana

 19. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Merhaba eşimden ayrıldım 3 tane oğlum var gidecek gelecek yerim yok devlet ‘den destek de almıyorum lütfen yardım edin çok zor durumdayım allah rızası için yardım edin çocuklarıma erzak süt alacak param yok allah kimseyi çaresiz bırakmasın lütfen yardım edin
  G mail adresimi

 20. Avatar of Nurya balık Nurya balık dedi ki:

  Eşimden ayrıyım 2017 senesinden beri bi kızım var 11 yaşında ailemle kaliyorum calisiyrum ama son 20 gündür işyerim pandemi den dolayı calismiyor ailem kendilerine anca bakıyorlar Bnde hem aileme hem kızıma hemde kndime Bakiyrum boşanmış para yardımın yok kızıma devlet tarafından hiç bir yardım vermiyorlar ne de gıda yardimi almiyrum üç haftadır işsizim maaşımın yarışı kesildi yardım istiyorum deletimdem

 21. Avatar of Merve özyanız Merve özyanız dedi ki:

  4 yıl oldu eşimden boşanalı yardım alamıyorum sağlık sorunumda var çalişamiyorum lütfen en azından boşanma yardımı istiyorum

 22. Avatar of Meryem Deniz Meryem Deniz dedi ki:

  2011 yılında evlendim 2012 boşandım ailemle oturuyorum ama anlaşamıyoruz ayrılmam gerek onlardan yardıma ihtiyacım var

 23. Avatar of Dilek korkmaz Dilek korkmaz dedi ki:

  Esimden 3yildir bosanmisim cocuk yok nafaka almiyorum babam bana bakiyir emekli maasi oda onlara yetiyor lutfen yardimci olun calisacak durumda deyilim lutfen bana yardimda bulununbu benim sahsi numaram lutfen bana ulasin

 24. Avatar of Tülay Alkış Tülay Alkış dedi ki:

  Dulum çalışıyorum ama yetmiyor gıda yardımı istiyorum

 25. Avatar of Nezehat kaplan Nezehat kaplan dedi ki:

  Merhabalar ben eşimden ayrılalı 8 ay oldu çalışıyordum pandemide işsiz kaldım ve milletin yardımı iLe ayakta duruyorum beyaz eşyam hiç yok kiramı ödeyemiyorum. Faturalarımı milletin yardımı iLe ödüyorum banada bir elinizi uzatın zor durumdayım devlet büyüklerinden ricam çocuklarıma biraz iyi bakmak istiyorum iş bulana kadar teşekkür ediyorum Allah razı olsun şimdiden lütfen yardımcı olun banada

 26. Avatar of Nezehat kaplan Nezehat kaplan dedi ki:

  Merhaba eşimden ayrılalı 8 ay oldu pandemide işsiz kaldım ve kiramı veremiyorum buz dolabım şuyum buyum yok yardımcı olursanız sevinirim faturalarımı zor karşılıyorum milletin yardımı iLe mağdur kaldım lütfen devlet büyükleri bir el uzatın banada

 27. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Boşanma çağındayım 2 çocuğum var yardımdımcı olursanız sevinirim