İBB SOSYAL YARDIM KARTI 2022 (ONLINE BAŞVURU FORMU)

İBB sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır, kimlere verilir, nasıl alınır, ne kadar, market yardım kartı başvuru formu nasıl doldurulur, Beyaz Masa ne yardımı yapıyor, bakiye ve başvuruları hakkında detayları araştırdık.

İBB SOSYAL YARDIM KARTI 2022 (ONLINE BAŞVURU FORMU)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen İBB sosyal yardım kartı hakkında araştırmalar devam etmektedir. Dar gelirli, ihtiyaç sahibi olan kişilere sosyal yardım kartı verilmektedir. Bu konu ile ilgili sizlere tüm bilgileri araştırdık. İBB sosyal yardım kartı nedir, nasıl alınır, market yardım kartı nasıl alınır, sosyal yardım kartı ne kadar, nasıl kullanılır, kimlere İBB yardım kartı verilir? 2022 İBB sosyal yardım kartı Ne zaman yüklenecek, İBB sosyal yardım kartı ve çeki başvurusu hakkında tüm bilgilere içeriğimizde yer verdik.

Adakart, İndirimli İstanbulkart ve Mavi Kart Ücretleri Değişti!

Anonim İstanbul kart ücreti 13 TL’den 25 TL’ye çıkarken; Adakart, indirimli İstanbulkart, Mavi Kart, ücretsiz kart ücretleri de 20 TL’den 35 TL’ye yükseldi.

İBB Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB tarafından Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) kapsamında, ayni ve nakdi sosyal destek başvuruları daha hızlı ve kolay yapabilsin diye online başvuru ve başvuru takip sistemi hayata geçirildi. İnternet üzerinden İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu için tıklayınız.

İBB Yardım Kartı Nedir? Kimlere Verilir? Ne İşe Yarar?

İBB Sosyal yardım kartı İstanbul’da yardıma muhtaç, ihtiyaç sahibi olan, temel gereksinimlerini karşılayamayan aileler ve kişiler için verilmiş sosyal destek kartıdır. Alışveriş ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler sosyal yardım kartına başvuru yaparak ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilirler. 2022 yılının başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bildirilen bilgilere göre 176.000 hane bu yardımdan yararlanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Şartları Nelerdir?

İBB sosyal yardım kartı şartlarını sağlayan kişiler başvuru yapmaktadır. Yardım kartı şartlarını sağlayan ve başvuruda bulunan vatandaşlar destekten faydalanabilirler.

İBB Sosyal Yardım Kartı şartları aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru yapacak kişinin İstanbul ilinde ikamet ediyor olması,
 • Sağlık sorunları sebebiyle çalışamıyor olması,
 • Başvuru sahibi kadın ise eşinin vefat etmiş olması ve geliri olmaması,
 • Muhtaçlık sınırının altında olduğunu belgeyle kanıtlanması,
 • Herhangi bir sosyal güvencesinin bulunmaması,
 • Düzenli bir işte çalışmıyor ya da çalışamıyor olması ve gelirinin yeterli olmaması halinde başvuru yapabilirsiniz.

İBB sosyal yardım kartı ve çeki, aile ve kişilere ihtiyaçlarını karşılamak ve yardım etmek amaçlı olarak kişinin ihtiyacı kadar para yatırılarak maddi ve nakdi durumu yetersiz olan kişilere destek amaçlı verilmektedir.

İBB Yardım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları belediyeye giderek başvuru yapabilirler. Belediyelerden başvuru yapacak olan kişiler başvuru formunu doldurarak başvuruda yapabileceği gibi ön başvurularını e-Devlet üzerinden de yapabilirler.

İBB Sosyal Yardım Çeki Başvurusu 2022

İstanbul Büyükşehir Belediyesi çeki başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar şahsen ve sözlü olarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

İBB sosyal kart başvuru kanalları:

 • Edirnekapı, Üsküdar ve Büyükçekmece semtlerinde bulunmakta olan Sosyal Yardım Birimlerine gidilip yapılabilir.
 • Alo 153 hattını arayarak veya 444 00 93 şeklindeki telefon numarasından başvuru için bilgi alınabilir ya da sözlü bir şekilde başvuru yapabilir.
 • Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Kadın Koordinasyon Merkezine gidilip ilgili başvuru formunun doldurulmasıyla yapılabilir.

Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı dar gelirli ailelere, muhtaç durumda olan kişilere ve eşi vefat eden çalışmayan kadınlara destek olmak için verilmektedir. Muhtaç durumda olduğunu belirten aileler ve kişiler hakkında araştırmalar yapılır araştırmalar sonucunda muhtaç olduğu tespit edilenlere sosyal yardım kartı verilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı alabilecek kişiler şu şekildedir:

 • Sağlık problemlerinden dolayı yardıma muhtaç olan vatandaşlar.
 • Herhangi bir maaş almayan ve geliri olmayan T.C vatandaşlarına,
 • Eşi vefat etmiş olan ve çalışmayan kadınlara verilir.
 • Sigortalı olarak çalışıyor olan ama kalabalık aile nüfusu nedeni ile haneye gelir sağlayamayan, ihtiyaçları karşılayamayan kişiler bu yardımdan yararlanabilir.
 • Sosyal yardım kartı başvurusu yapan vatandaşların üzerine herhangi bir taşınır ya da taşınmaz malvarlığının bulunmaması gerekmektedir.

İBB Yardım Kartı için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İBB sosyal yardım kartı ve çeki için gereken belgeler tamamlanmadan başvurmanız mümkün değildir. Başvuruda bulunacak olan kişiler gerekli evrakları ilgili yerlerden tamamlayarak müracaat edebilirler.

İBB yardım kart başvurusunda gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru sahibinin kimlik kartı,
 • Sağlık problemlerinden ötürü çalışamayan başvuru sahipleri için çalışamadıklarına dair resmi sağlık raporu,
 • Başvuru sahibinin İstanbul şehrinde ikamet ediyor olması ve ikametgah belgesi,
 • Kişinin gelirinin ya da sosyal güvencesinin olmadığını gösteren resmi muhtaçlık belgesi,
 • Eşi vefat etmiş kadınların başvuruları için eşinin ölüm belgesi,
 • Çalıştığı halde ailesinin geçimini sağlayamayan başvuru sahipleri için maaş bordro belgesi,
 • Aile bireylerinin sayısı ve buna bağlı olarak ailede kişi başına düşen gelir miktarını belirten resmi belge ile başvuru yapabilirsiniz.

İBB Yardım Kartı Nerede ve Nasıl Kullanılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yardıma muhtaç olan ailelere verdiği bu sosyal destek kartı marketlerde geçerlidir. Ailelerin alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile hazırlanmış bir projedir. İstanbul’da yaşayan, yardıma muhtaç olan tüm vatandaşlar İBB yardım kartından yararlanarak marketlerdeki alışverişlerini yapabilirler.

İBB Sosyal Yardım Kart Nerelerde Geçerlidir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartlarının geçerli olduğu İBB ile anlaşmalı olan mağazalar ve marketler bulunmaktadır. Bu nedenle kartı her mağazada kullanmak mümkün değildir.

İBB sosyal yardım kartı geçerli olan marketler aşağıdaki gibidir:

 • Şok
 • Bim
 • Çağrı
 • UCZ
 • Migros
 • Carrefour
 • Onur Market
 • Rammer
 • Happy Center

Bu mağaza ve marketlerden sosyal yardım kartınız ile alışverişlerinizi yapabilir, kartınızdaki limit kadar ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz. Markette belediyeden aldığınız kartı okuyabilecek POS cihazı var ise alışverişlerinizi yapmanız mümkün olacaktır. Kart bakiyesinden temizlik ürününden, kişisel bakım ürünlerine tüm ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz.

Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne kadar?

İBB sosyal yardım kartı limiti ilk yüklemede 200 TL olmasına karşın devam eden aylarda her ay 50 TL, 100 TL, 125 TL VE 150 TL olacak şekilde yüklenir.

İBB sosyal yardım kartı limiti belirlenirken hanede yaşayan kişi sayısına göre yardım kartına bakiye yüklenmektedir. Bunun yanında çocuk sayısı, okuyan çocuk sayısı, hane geliri gibi etkenlere göre her ay bakiye belirlenir. Yardım kartı size ulaştıktan sonra her ayın 1’inde kartınıza para yüklemesi yapılır. Her ayın başında hesabınıza ödeme yapılır. Bu yardım kartı yanında İBB birde çocukları düşünerek anne kart desteği sunmaktadır. Bu destekten hemen yararlanarak 0-4 yaş arası bebeği olan anneler rahat bir nefes alabilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama e-Devlet

İBB Yardım Kartı Bakiye Sorgulama hizmeti henüz online hizmet kanallarında aktif değildir. Bakiye durumunu öğrenmek için kartın anlaşmalı olduğu marketler aracılığı ile bakiye sorgulama talebinde bulunabilirsiniz. Kasiyerlerden destek alarak sosyal yardım kartınızın kullanılabilir bakiyesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

İBB sosyal yardım kartı bakiyesi e-Devlet üzerinden şu an için sorgulanmamaktadır. Sosyal kartlara yüklenen bakiyeler online olarak sorgulanmamakta ve e-Devlet, e-SGK gibi online hizmetle aracılığı ile incelenmemektedir. Fakat e-Devlet’ten yapmış olduğunuz tüm sosyal yardımların durumunu öğrenmek için sorgulama yapabilirsiniz.

İBB yardım kartı başvuru sorgulaması yapmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapınız.
 • Başarılı giriş yaptıktan sonra ”e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” menüsüne geliniz.
 • Bu sayfa üzerinden İBB sosyal yardım kartı başvurunuzun son durumunu inceleyebilirsiniz.

Her ay düzenli olarak ciddi anlamda paraya ihtiyacınız var ise İBB haricinde Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar da bulunmaktadır. Hemen bilgi alarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

2022 İBB Sosyal Yardım Kartı Ne zaman Yüklenecek?

İBB sosyal yardım kartı başvuru sahipleri için yapılan kontrollerden sonra yüklenmektedir. Kartların düzenlemesinin Aralık ayında yapıldığını ve yine Aralık ayı itibari ile denetim maksadıyla kapatıldığını söylemiştik. Kartların denetiminin tamamlanması 2,5-3 aylık bir süreyi aldı.

Kartlar bu sürede alışverişe kapalı durumdaydı. Yetkililer denetim sonucunu cep telefonu numaranız aracılığı ile tarafınıza iletmektedir. Şayet numaranızı değiştirdiyseniz bu şekilde bir kısa mesaj alamayacak ve tarafınıza bildirim yapılamamış olacaktır. Bu nedenle cep telefonu numaranızı değiştirdiyseniz ilgili birime giderek numara güncellemesi yapmanızda fayda görmekteyiz. 

2022 yılında da belediyeler ve çeşitli kurumlar tarafından verilen bu yardım kartları ile vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanmış olacaktır. İBB sosyal yardım kartlarından yararlanmak için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılında Hangi Yardımları Yapıyor?

İBB tarafından yapılan yardımlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Çalışmaları adı altında toplanmış birden çok yardım bulunmaktadır.

İBB tarafından yapılan yardımlar aşağıdaki gibidir:

 • İhtiyaç Sahiplerine Nakdi Destek: Ekonomik ya da sosyal yönden zorlanan vatandaşlara destek verilmektedir.
 • İBB Halk Süt Desteği: İstanbul’da bulunan ve yardım alan ailelerin 3-6 yaş ve arasındaki çocuklarına her bir çocuğa haftada 2 litre olmak üzere ayda 8 litre süt desteği verilmektedir.
 • Beyaz Masa Eşya Desteği: Eşya ihtiyacı tespiti halinde muhtaç ailelere eşya desteği verilmektedir.
 • Sen Oku Diye Eğitim Desteği: İstanbul’daki lisans ve ön lisans eğitimleri harici tüm eğitim düzeylerindeki engelli, şehit çocuğu, yetim, öksüz öğrencilere yılda bir kez olmak kaydıyla maddi destek.
 • Tersine Göç Hizmeti: İstanbul’a farklı bir şehirden gelip belirli nedenlerden ötürü İstanbul’da yaşamakta zorlanan ve geldiği şehre geri dönmek isteyip dönemeyen, dönme imkanı olmayan kişilere destek.
 • Genç Üniversiteli Desteği: İstanbul’da kendisinin ya da ailesinin bulunması halinde maddi açıdan zor durumda olan üniversite (Ön lisans ve lisans) öğrencilerine verilen maddi destektir.
 • Sosyal Destek İstanbul Kart: Temel ihtiyaç desteği yapmak amacıyla başvuruları halinde yapılan kapsamlı denetlemeler sonucunda vatandaşlara kendilerine özel kartlar verilerek destek yapılmaktadır.
 • İBB Anne Kart Desteği: Otobüs, toplu araçlarda bebek sahibi olan annelere ücretsiz olarak taşıma kartı vermektedir.

Ücretsiz Kart Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Ücretsiz kart ücretleri 20 TL’den 35 TL’ye çıkartıldı.

Sosyal Yardım Kartı Kaç Para?

Sosyal yardım başvurusu onaylanan kişilere ücretsiz verilmektedir.

İBB Sosyal Yardım Ne Zaman Sonuçlanır?

İBB sosyal yardım kartı başvuruları 3 iş günü içerisinde olumlu veya olumsuz sonuçlanır.

İBB Nakit Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

153 iletişim numarası ile iletişime geçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Beyaz Masa Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB beyaz masa yardım başvuruları ikamet edilen adresin bağlı olduğu belediyelere giderek veya e-Devlet üzerinden ön başvuru yaparak süreç başlatılır. Başvuruları onaylanan kişiler yardım alabilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Kayboldu Ne Yapmalıyım?

İBB sosyal yardım kartınız kaybolduğunda yapmanız gereken ilk şey kayıp bildirimi vermek ve kartınızı kapattırmak olacaktır. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminde bulunmanız gerekmektedir. Kayıp çalıntı bildiriminde bulunmadığınız durumda kartınız bir başka kişinin eline geçebilir ve kullanılabilir. İBB sosyal yardım kartı yorumları bölümünden siz de sosyal destek kartı ile düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Havar Havar dedi ki:

  Esim calisiyor ama gecimizi sagliyamiyoruz lutfen bize yardimci olun 2 cocugumzda varbazan onlar bez alacak paramiz bile olmuyor

 2. Avatar of İnternet İnternet dedi ki:

  Slm bn Mehmet Seyitoğlu yaşı 58.sakatliği %55 sakatlığı raporu vardır zaten bir terfim ferç üzürlü engelli adamı ve astım bronşit hastayimi urkicantopu vardır bastunla karkiyor çok meğdur perişan hiç bişi yoktur ben mavikart başvuru yaptım kabul edildi hama bu bir ayı oldu mavikart gelmedi ben oğlu askerde Hakkari Şemdinli’de de askeri ben ne yaparım bimliyorum lütfen çok çok raca ederim mavikart bana gubderin

 3. Avatar of Gizem Gizem dedi ki:

  Yardım istiyorum 3 tane çocuğum var kıradayım

 4. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Benim ikizlerim var 3 yasinda evim kira bigelirim yok eşim insaat işcisi yardım istiyorum lutfen yardım edin

 5. Avatar of Ğulay Ğulay dedi ki:

  Yardim karti

 6. Avatar of Şemsi polat Şemsi polat dedi ki:

  Kira yardımı başvurmak istiyorum

 7. Avatar of Hafize Hafize dedi ki:

  Eşim işten çıkarıldı çocuklarımı okuyamıyorum yardım istiyoruz evim kira 5 çocuğum var taplet yardım istiyoruz

 8. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Kira yardımı yaparsanız sevinirim bide yardlm kartl

 9. Avatar of Çınar Çınar dedi ki:

  İki öğrencim var kiradayım eşim çalışmiyor inşaat işçisi sigortam yok ev sahibi beni evden çıkarmak isdiyor ne olur yardımcı olun

 10. Avatar of Müjgan Müjgan dedi ki:

  Bu kartlar ve yardımlar gercek ıhtiyac sahibine veriliyor mu ? Bence bu soru sorulmadı . Bu yardımlar evinde ıkı yada 3 calisan a mi kenarda altını parası olup ev alanamı yoksa karta yükleme yapılmasını dört gözle bekleyip evine makarna cay seker ekmek alana mı verilmedi. .

 11. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Merhaba benim ikizlerim var eşim çalışmıyor evim kira ikizlerim bez sut kullanıyo durumum yok ikizlerim için yardım istiyorum allah rızası için yardım edin zor durumdayım yardım istiyorum

  1. Avatar of Mehmet Seyitoğlu Mehmet Seyitoğlu dedi ki:

   Slm üzürlü %55.sakatliği raporu vardır bir terfim ferc çalışma güç değilim astım bronşit hastayım tedavi görüm çok megdur perişanım bir askeri Hakkari Şemdinli’de de asker hiç kimse yok ben çok reca ederim mavikart gıda kart istiyorum ben başvuru yaptım bu ayı oldu

 12. Avatar of Aysel Aysel dedi ki:

  Evim kira hastam var sizden yadım istiyorum engeli çocuğum var çalışamıyorum doğalgaz yakıt desteği için başvurusu yapiyorum

 13. Avatar of Nazlı mert Nazlı mert dedi ki:

  Ne olursunuz bana yardım edin okur yazarım yok bir kızım var 6 yaşında evim kirada kirami veremiyorum beni çıkartıyorlar bana yardım edin

  1. Avatar of Adile capar Adile capar dedi ki:

   Eşim tek çalışıyor iki çocuk annesiyim kirada oturuyom defadır baş vuruyorum direk red geliyor

 14. Avatar of sevilay bulut sevilay bulut dedi ki:

  binlerce kişinin ibb sosyal kartları iptal edilmiş oyları aldı başkan oldu ya hep öyle olur zaten cingene kral olunca önce babasını asar

 15. Avatar of Ahmet Ahmet dedi ki:

  Yardim talebinde kiraciyi gelirim yok nolur bana bir el usatin allah riza icin

  1. Avatar of Muhlise Muhlise dedi ki:

   Benim eşim iş kazası sonucu sol gözünü kaybetti iş yeri işten çıkardı maddi manevi hiç bir destek vermedi mahkemeye verdik şu an hukuki süreç devam ediyor iki kızım var biri anasınıfına gidecek biri çok küçük evimiz kira 1100 tl eşim işsiz kaldığı zaman zarfında kredi kartıyla idare etti icralık oldu şu an çok çaresiziz aylık gıda yardımı istiyorum büyükşehir belediyesinde kaydım var çok başvuru yaptım ama hiç olumlu cvp gelmedi Allah rızası için bizde el uzatın

 16. Avatar of Rukiye toprak Rukiye toprak dedi ki:

  Lütfen. Yardım edin ssk mız yok eşimin işiyok maydonoz satıyor onla geçinmeye çalışıyoruz ancak elinizden ne gelirse yardım etmenizi isdiyorum

 17. Avatar of SUNAY SUNAY dedi ki:

  selam aleyküm ne olur bana yardım edermisin benim madı durumu hiç yok eşim çalışmıyor iki tane çocuğum var evim kira kirayı ödemiyorum eşim inşatçı cok borcumuz var Allah rızası için elinizde ne kadar çıktıysa gerçekten çok zor durumdayız evde yiyecek hiç yok Allah razi için vallah yemin ederim dolandırıcı falan değilim çok ihtiyacımız var

  1. Avatar of CUMA Şerif CUMA Şerif dedi ki:

   3 çocuk babası kiraz oturuyorum zor durumdayım ihtiyacım var lütfen yardıma destek ihtiyacım var

  2. Avatar of Amine Amine dedi ki:

   Vealeykumselam
   Pazartesi günü ve çarşamba günü
   40kere elhakumuttekasur suresini oku mevla sana ummadığın yerden para gönderir
   Fi emanillAh

 18. Avatar of Zekiye Zekiye dedi ki:

  Esim ceza evinde iki cocugumla yardıma ihtiyacımız var Allah rızası için yardım edin

 19. Avatar of Cemile akkuş Cemile akkuş dedi ki:

  Sosyal yardım istiyorum eşimden ayrıyım hiç bir Sosyal yardım da bulunmuyor kendi ayaklarımın üzerinde durmaya çalışıyorum bartinda

 20. Avatar of Züleyha Züleyha dedi ki:

  Benim 13 yaşında oğlum kalp hastası olarak doğdu şimdide devam ediyor amelıyat olamıyor evim kira geçinemiyorum lütfen banada sosyal karttan verirmisiniz

 21. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  İhtiyacım olduğu için gerçekten yardım etmenizi arz ediyorum

 22. Avatar of Nalan Nalan dedi ki:

  iyi geceler biraz geç oldu ama kusura bakmayın biraz sabirsizim şüyle ben ibb yardim kartı için belediyeyi aradım ama onlar bana nakdi yardim sagladilar sağolsunlar ama şüyle bir şey var ben yardim kartı istiyordum ama olmadı benim ev eşyam.cok eski ve eksiklerim var sizde bu kart sayesinde ev eşyası ihtiyacını gideriyorsunuz aceba aldım nakdi yardimla almak mümkünüm şimdiden çok teşekkür ediyorum

 23. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Yardıma gerçekten çok ihtiyacım var lütfen banada el uzattın

 24. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  3 çocuğum var 2 si okuyor kira veremiyorum kaç aydır lütfen yardımcı olun bana zor geçiniyorum yardıma gerçekten ihtiyacım var lütfen banada el uzattın

 25. Avatar of Sakibe Sakibe dedi ki:

  Benim iki çocuğum var eşim cezaevinde evim bana ait değil herhangi bir gelirim yok çocuklarıma bakan kimsem olmadığından çalışamıyorum karta başvurdum henüz bi cvp gelmedi biçok yardıma başvurdum ama hala bi cvp alamadım ilgilenirseniz sevinirim

 26. Avatar of Aslı havvat Aslı havvat dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var 3 çocuğum var eşim çalışmıyor yardımcı olur musunuz

 27. Avatar of serap serap dedi ki:

  3 çocuğum var borcumuz çok 2 öğrencim var kiradayım yardım bekliyorum

 28. Avatar of serap serap dedi ki:

  nereden başvuru yapabilirim çok ihtiyacım var

 29. Avatar of Şehnaz kadir Şehnaz kadir dedi ki:

  Üc çocuğum var geçim zor herse pahalı yetişemiyoruz bir insanın calsimasiyla nereye kadar askeri ücret yatmıyor çocuklarımız aylarca et gormuyo ben çalışamıyorum çocukları bırakıp heryee sapık dolu

 30. Avatar of Şehnaz kadir Şehnaz kadir dedi ki:

  Merhabalar neden bizlerin sesini duymuyorsunuz hic kimse geliri oy olduğu halda yardim istemez basini one eyip duyun artık aesimizi

 31. Avatar of Yahya akkoyun Yahya akkoyun dedi ki:

  Öç Küçük çocuklarım var yardım ma ihtiyacım var

 32. Avatar of Esra Esra dedi ki:

  2cocugumla yasamaktayım kiradayım eşimle ayrıyız yardım istiyorum

 33. Avatar of sevilay bulut sevilay bulut dedi ki:

  kartalara para yüklenmiş ama migros ve şok market sistem kapalı diyor insanlar bu kapanma sürecinde ihtiyacını gideremeyecek, alış veriş yapamayacaksa ne zaman yapacak ?

 34. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Benim dört tane çocuğum var üçü öğrenci hiç durumumuz iyi değil çok zor durumdayız kıredi borcumuz var önce allahtan sonra sizden yardım bekliyorum üçyüz milyar borcumuz var sadece kocam çalışıyor oda askeri üçreti alıyor

 35. Avatar of ruken aydin ruken aydin dedi ki:

  bende alis veris karti istiyorum askeri ucrek calisiyor esim uc cocugum var birde esim ucretsiz izne cikiyor

 36. Avatar of Hasan bacanlı Hasan bacanlı dedi ki:

  2cucuğum var kiradayım ve pandemiden dolayı çalışamıyorum hep mesaj gönderiyoruz ama cevap veren yok

 37. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Allah razı icin yardımcı olur

 38. Avatar of Ahmet HAS Ahmet HAS dedi ki:

  Birilerinin umudu olmak ne kadar zor bi durum bilirmisiniz? Neler çekiyorum bir bilseniz!…

 39. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Merhaba ben songul 4 çocuğum var durumum yok banada yardimci olurmusun acaba ihtiyacım var inan ki şimdi de allah razı olsun

 40. Avatar of Selvi çeşit Selvi çeşit dedi ki:

  Yardımcı olmanızı istiyorum gıda yardımı elbise nakit hertü yardıma ihtiyacım var kiracıyım iki cocuğum destek kartım yok destek kartı istiyorum şimdiden teşekkür ederim başkanım

 41. Avatar of Sevinç Sevinç dedi ki:

  iyi aksamlar biride mesajlafa cevap versin artik 2 aydir karttim kapali sutde alamiyorum inceleme denildi gelen giden yok kac aydir evdeyim

 42. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Evet gerçekten ihtiyacı olanın kesiyorlar ihtiyacı olmayana veriyorlar eve gelıp gottıler hemen kartımı kestıler dırumumda hıc bıdegısıklık yok esım tek calısıyo asgarı ucretle ev kı ılı cocuk okuyor fakire verdikleri üç kuruşta bil e gözleri var asla hakkım helal etmiyorum evet her şey çok güzel oluyor

 43. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Süt yardimi dediniz kestiniz 1buçuk yaşındaki çocuğa ıçırıyordum sütlaç yapmıyordum sayın imamoğlu ……

 44. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Arkadaşlar ihtiyacı olanın kartını kesiyorlar olmayanlara veriyorlar benim evim kira üç çocuk ikisi okuyor biri bebek süt yardimini kartımı kesmişler. Yardım yapmaları için nekadar daha düşük olabilirdim acaba merak ediyorum. O yardim buyardim diye birde reklam yapıp duruyorlar kimlere veriliyor çok merak ediyorum. Herşey çok güzel olucak…………..

 45. Avatar of Medine Medine dedi ki:

  Kartlarımız eskiden ayın 1 dedigi zaman yatardı 5 ine de razıydık şimdi ne zaman yatıcagını bilmez olduk ayın 5 i yatmamış ne zaman yatıcak

  1. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

   Aynen aylardır markete gidip gidip elimiz boş dönüyoruz. Market çalışanlarından utanır.oldum. oy verirken çok umutluyduk ama.hayallerimiz suya düştü

 46. Avatar of Şimşek Şimşek dedi ki:

  Mrb efendim bi irtibat numarası birakirmisin

  1. Avatar of Nadire Nadire dedi ki:

   Maddi yardım kumanya engelli kızıma süt yardımı market kartı talebinde bulunmak istiyorum çalışan yok

 47. Avatar of Hacer Sönmez Hacer Sönmez dedi ki:

  Bu kadar zor mu engelliye yardim etmek insan cevap verir kartımı ithal etmeniz vijdana sigarmi

 48. Avatar of Münevver polat Münevver polat dedi ki:

  Madi durumsu iyi degil 3 tane çocuk um var ilik okula gittyoru oğlum alçak ekmek paramız yok geçemiz zor saliyoruz Allah rizas için yardim ediniz destek yardim

 49. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var çok mağdurum iki çocuk annesiyim eşim evden kaçtı ekmek almaya param yok çok mağdurum Allah rızazı için yardıma çok ihtiyacım var 200tl çok mağdurum

 50. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Benim kartımı iptal etmişler yazıklar olsun üç çocuk ikisi okula gidiyor biri daha bebek evim kira eşim işsiz şuan ben yardim gormicemde kim görüyo acaba benim gibi birsuru insan var böyle. Durumu iyi olan eve iki maaş başka yardımlar da alanların kartı tıkır tıkır yatiyo allah sorsun bunu yapanlardan hakkım zehir zikkim olsun….

 51. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Mart ayı neden hala yatmamış bilgisi olan varmı

 52. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Neden Mart ayı yatmadı. Markete gidip gidip geliyoruz 1 haftadır hoşunuzamı gidiyor mağdur halkı daha mağdur etmek

 53. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Allah rızası için birileri duysun sesimi borç batağındayım yuvam yıkılmak üzere ne olur allah asķı için peygamber aşkı için ne olur yardim edin lütfen 94 bin lira oldu faizlerle ne olur allah rızası için yardim edin ne olur çok bunalımdayım yardim edin lütfen yuvam dağılıyor ne olur yardim edin

 54. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Mart ayı kartı yatan varsa yazabilirim lütfen

  1. Avatar of Ela Ela dedi ki:

   Malesef bende bugün sorgulattm daha yatmamış

 55. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım

 56. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım

 57. Avatar of Yonca Yonca dedi ki:

  Benim kartında iptal Etiler hemde böyle bir durumda kimine 300 400 TL verdiler hemde evi olanlara bizim gibi kiracılara da yok dediler yazıklar olsun seçim zamanin da biz vatandaş oluyoruz her kes işine geldiği gibi davranıyorlar hani herşey güzel olacak ti sizi de gördük

  1. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

   Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım

  2. Avatar of Cansel yılmsz Cansel yılmsz dedi ki:

   Kesemezler evde birden fazla çalışan kişi varsa kesilir..Ev geçimi saglanamıyorsa zaten verirler arayın tekrar arkadaşım kiracı çocuklu alıyor

 58. Avatar of Neyruz Hasuk Neyruz Hasuk dedi ki:

  Bize yardım kartı lazım

  1. Avatar of Yasin Yasin dedi ki:

   Selam ben bir sene dir doğru düzgün iş bula muyorum evde 5tane
   Nüfusa bakıyorum büsürü borcum var kiramı odiyemiyorum
   Bana bir yardımcı olabilir misin 5tane çocuğum var ve kirada
   oturuyorum

 59. Avatar of Diren Diren dedi ki:

  Ocak ayi yatti aldim subat ayi bugun markete gittim kartim kapali neden acaba

 60. Avatar of Gulumser Gulumser dedi ki:

  Kartlar acılmıs

  1. Avatar of banu banu dedi ki:

   şubat yardımları yatmış mı?

   1. Avatar of Arzu Arzu dedi ki:

    Evet yatmis

   2. Avatar of banu banu dedi ki:

    teşekkür ederim arzu hanım.

 61. Avatar of Gulumser Gulumser dedi ki:

  Haklısınız

 62. Avatar of emine emine dedi ki:

  aynısı bendede oldu aralıkta yatırmadılar eve geldik siz evde yoktunuz dediler ve kartı kapatılar 6 ay sonra başvuru yapın dediler aralıkta aradığımda öyle demişlerdi. ayın ocağın 28 zinde aradım 6 ayınız dolmuştur dedi ve kaydımı yaptı tekrar ve sizde durmayın arayım hemen 5 10 gün arayla arayın bence

 63. Avatar of Erkan Erkan dedi ki:

  2 senedir kullandığım kart kapandı şaka gibi denetim olumsuzmuş,o zaman neden kart verildi,bu kadar insanı mağdur ettiniz,herşey güzel olacaktı seçimde görüşürüz

 64. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Benim de kapatmislar neye dayanarak eşim çalışmıyor kiradayim ev almadım araba almadım bu yardımı aldığım da 1 çocuk vardı eşim çalışıyordu şimdi 2cocuk aynı adresi deyim ama eşim pandemide dolayı iş bulamıyor ve acil ihtiyaç var kesiyorlar acil açılmasını istiyorum

 65. Avatar of Hamide Hamide dedi ki:

  1 ay önce denetim için kapatılan kartım hakkında bilgi almak için aradıgımda olumsuz degerlendirildigini yardımın durdurulduğu söylendi tekrar başvuru yapmamm için 6 ay geçmesi gerekiyormuş böyle saçmalık görmedim evim kira neye dayanarak kartımı kapattınız denetim falan yalan kafanıza göre kapatıyorsunuz kartları kimine 600 tl yatırmışsınız aldıgımız 100 tl çok mu geldi Allaha havale ediyorum sizi

 66. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  Lütfen benim kartimida açın çok istiyacim var

 67. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Çok acil ihtiyacım var

 68. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Eylul ayinda kesilen ibb kartim bugun acildi o kadar eve gelip baktilar evrak istediler ..100 lira aliyodum yine 100 lira olmis herkesin geri donusum yardimi yapildi kesilen aylarin paralari yatirilmis benim yatirilmamis yine 100 lirayada sukur ama yag olmus 60 70 lira kardes aile paketi icin kesilen yardimim olumlu olmasina ragmen hala 100 lira anlamis degilim ve sikayetimi de bildirdim

 69. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Kartım nihayet açılmış. 150 lira olan limitim 100 liraya düşürülmüş. Buna da şükür ama bari aynı limitte kalsaydı iyiydi. O kadar tekrardan eve gelip baktılar, incelediler. Üstüne üstlük bir sürü evrak istediler. Götürdük teslim ettik. Ama sonuç malesef üzdü.

 70. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  1 seneden beridir ibb’den sosyal yardım alıyordum. Limitim hep 150 liraydı. Bu sene tekrar değerlendirmek için evime geldiler, incelediler.. Tekrardan bir sürü evrak istediler, hepsini tedarik edip götürdüm, teslim ettim. Bir süre sonra arayıp bilgi istediğimde olumlu sonuçlandığını söyleyip beklememi istediler.. Bekledim.. Geçen mesaj geldi yardım yüklendi diye. Açıkçası herhangi bir artış beklemiyordum ama en azından aynı limitle devam eder, bir şekilde idare ederiz diyorduk… Limitimin 100 liraya düşürüldüğünü görünce hem şaşırdım hem de üzüldüm. Gerçekten ihtiyacımız var, zaten bunu gelip görmüşlerdi de.. Her şeye zam geldiği bu pandemi döneminde limitimi yükseltmeleri gerekirken düşürmeleri üzdü. Halka verilen sözleri siz unutabilirsiniz ama biz unutmayız.. Ne diyelim, teşekkürler sayın başganım.

 71. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Hâlâ Yükleme Yapılmadı Acaba başvuruya göre mi sırayla mesaj geliyor bakiyeler artmışmı

  1. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

   Benimde yatmadı aradım olumsuz sonuçlandırılmış dendi aldığımdan beri durumum aynı neye gore değerlendirildi merak ediyorum

 72. Avatar of Damla Damla dedi ki:

  Kartını marketlerde kullanan var mı? aynı marketlerde geçiyor mu hala?

 73. Avatar of Seher Seher dedi ki:

  Bizimde 200 idi 100 liraya düşmüş zam üstüne zam nasıl olur çıkacağına düşürmüşler

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Sizin ayın kaçında yattı bizde daha bişe yok

 74. Avatar of Taner Taner dedi ki:

  Kartlara yukleme yapilmis mesaj geldi

 75. Avatar of Taner Taner dedi ki:

  Kartlar acilmis mesaj geldi

 76. Avatar of Çaresiz Çaresiz dedi ki:

  Kartlar yattı bana buak#am mesaj geldi dizede gelir yada yarın baktırın arkadaşlar

  1. Avatar of Eyüp Eyüp dedi ki:

   Karta bakiye yüklendi diyor ama bana ne kart geldi nede ortada kart var. Arıyorum 153 ü basım aşamasında ne zaman gelir bilemeyiz diyolar. Ne yapmam lazım bilgisi olan var mı ?

 77. Avatar of Fidan Fidan dedi ki:

  Kartlar yatanlar varmis bu aksam mesaj gelmiş bazilarina

 78. Avatar of Esraa Esraa dedi ki:

  Bana mesaj geldi kartınız kullanıma açılmıştır diye

 79. Avatar of hasan hasan dedi ki:

  az önce mesaj geldi açıldı diye.100 tl alıyorum 3 senedir.5lt yağ 60 tl oldu.ilk aldığımda yağ deterjan un şeker temel gıdaları alabiliyorduk.bari enflasyona göre bi parça kartlarda yükselse

 80. Avatar of Arzu Arzu dedi ki:

  Benim kartima bugun para yatmis mesaj geldi

 81. Avatar of Meltem Meltem dedi ki:

  Kartlar henüz yatmadı mi…yatan olursa yazar mı lütfen

  1. Avatar of Esraa Esraa dedi ki:

   Merhaba suan mesaj geldi acilmis benim kartim

  2. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

   Bana msj geldi yükleme yapıldı kullanabilirsiniz diye marketlerde geçmiyor diye yazmış bazıları bende anlamadım yarın gidip bakıcam kullanılıyor mu

 82. Avatar of dogan dogan dedi ki:

  hersey cok guzel oluyor insanlarin uc kurusuna goz tikiyorlar yaziklar olsun

 83. Avatar of Unal Unal dedi ki:

  Ibn sosyal yardım kartı niçin kapandı acaba içinde para var âmâ hiç bir market ‘te geçmiyor.

  1. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

   Bana da msj geldi yükleme yapıldı kullanabilirsiniz diye marketlerde geçmiyor mu ki kartlar

 84. Avatar of Azize Azize dedi ki:

  Kartlar için tekrar başvuru yaklaşımıyız yapmalıysak nasıl başvuru yapacağız bilgisi olan varmı