Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri 2022

SGK’lı olmayan vatandaşlar için Devlet hastanelerinde sigortasız muayene ücretleri hakkında 2022 yılına ait fiyat listesini ve sigortasız hastalar için tahlil, röntgen ücretlerini detaylandırdık.

Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri 2022

Devlet hastanelerinde sigortasız tedavi olmak isteyen vatandaşlar için devlet hastanesi sigortasız muayene ücretleri hakkında fiyat listesi, devlet hastanesi sigortasız tahlil ücreti ve röntgen ücretleri ne kadar olduğunu ve sigortasız muayene ücreti nereye yatırılır? konuları hakkında bilgilendiriyoruz.

Sigortasız Devlet Hastanesi Muayene Ücreti 2022’de Ne Kadardır?

Sigortasız muayene ücretleri devlet hastanelerinde muayene olunacak bölüme göre 50 TL-90 TL‘dir. Sigortası olmayan vatandaşlar devlet hastanelerinde bu şekilde belirlenen muayene ücretlerini ödeyerek tedavi olabilir. 50 ile 90 TL arasında değişen bu muayene ücretine ek olarak gidilen ilgili birimlerden ekstra ücret çıkabilmektedir. Devlet hastanelerinde sigortasız olarak bu ücretler ile muayene olmanız mümkündür.

Sigortasız olarak devlet hastanesinde ameliyat olmak isteyen bir vatandaş ise muayene bedeli bu tutarları ödeyerek muayene olabilir. Sigortası olmayan vatandaşlar otomatik olarak GSS kapsamında sayıldığından ayrıca Genel Sağlık Sigortası prim ücreti olan 258,84 TL’yi ödemeleri durumunda 1 ay hastanelerde ücretsiz muayene olabilirler. GSS her ay düzenli olarak ödenmelidir.

2022 Devlet Hastanelerinde Muayene Ücretleri Ne Kadardır?

Çalışmayan veya düzenli prim ödemeyen, devlete Genel Sağlık Sigortası (GSS) primi borcu olan, sigortası olmayan ve halen gelir testi yaptırmayan kişiler yaklaşık 50 TL ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

2022 yılı Devlet Hastanesi muayene ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • Devlet hastaneleri SGK’lı muayene ücreti: 50 TL-90TL
 • Özel hastanelerin muayene ücretleri: 300 TL-900 TL
 • Üniversite hastaneleri muayene ücreti: 270 TL-450 TL’dir.

Bu ücretler ortalama olup, bölüme hastaneye ve tedaviye göre değişiklik göstermektedir.

Devlet Hastanesi Tahlil Ücretleri 2022′ Ne Kadar?

Devlet hastanesi sigortasız muayene ve tahlil ücretleri 50 TL ile 250 TL arasındadır. Sigortasız bulunmayan bireyler tahlil yaptırmadan önce muayene ücreti olarak 50 TL ile 90 TL arasında bir tutar öder.

Devlet Hastanesi 2022 Sigortasız Tomografi Ücreti

Devlet hastanesinde sigortasız tomografi ücretleri şu şekildedir:

 • Kulak Tomografisi fiyatı: 270 TL
 • Lomber Tomografi fiyatı: 290 TL
 • Servikal Tomografi fiyatı: 325 TL
 • Beyin Tomografisi fiyatı: 350 TL
 • QCT – kemik yoğunluğu ölçümü: 150 TL‘dir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Ameliyat Ücretleri Ne Kadardır?

Devlet hastanesinde sigortasız kişiler Ameliyat fiyatlarını hastane sekreterleri ve hastane veznesinden olacağı ameliyatın sigortasız olarak ne kadar olduğunu öğrenebilir ve devlet hastanesinde sigortasız ameliyatı için belirlenen tutarı ödeyerek ameliyatını olabilir.

Devlet Hastanesi Acilde Sigortasız Muayene Ücreti 2022 Güncel

Acil servis sigortasız hastalardan muayene ücreti talep edilmemektedir. Acil servis, hastanın sosyal güvencesi olup olmadığına, bağlı bulunduğu sosyal güvenlik kuruluşuna, hastanın diğer özelliklerine, sağlık güvence ve ödeme gücüne bakmadan hastanın tedavisi yapmaktadır. Bu durumlarda acil vakalarından özel ve devlet hastanelerinde para alınmamalıdır.

Devlet hastaneleri dışında özel hastanelerde muayene ücretleri ne kadar? içeriğimizden güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Sigortasız Doğum Ücreti 2022’de Ne Kadar Oldu?

Devlette sigorta olmasa bile hem doğum masrafları hem de doğum sonrasında anne ile çocuğun tüm muayene bedelleri, hastane masrafları ve diğer giderler 30 gün süre ile analık sigortası kapsamında devlet tarafından karşılanmaktadır. Ancak bu sadece devlette geçerlidir. Özel hastanelerde böyle bir uygulama söz konusu değildir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Ultrason Ücreti Kaç TL?

Devlet hastanelerinde sigortasız olarak tahlil ve tetkik yaptırıyorsanız bu işlem ücreti 50 TL ile 90 TL arasında yaptırabilirsiniz. Bu ücretlerin ödemelerini ise ilaç alırken eczaneye ödeyerek tedavi olabilirsiniz. Devlet hastanesinde çektireceğiniz ultrasona ortalama olarak 50 TL ile 90 TL arasında fiyat ödeyebilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz ise özel hastanelerde de sıra beklemeden ultrason çektirebilirsiniz.

Devlet Hastanesi Sigortasız Röntgen Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanesinde sigortasız bireyler 90 TL muayene ücreti öder. Buna ek olarak sigortasız röntgen çektireceklerinde ise 150 TL – 200 TL arasında ücret ödemektedir. Bu fiyatlar muayene olunan hastaneye ve doktora göre değişiklik göstermektedir.

Devlet Hastanesi Sigortasız MR Ücreti Ne Kadar?

Sigortası bulunmayan vatandaşlar devlet hastanelerinde olacakları muayeneler sonrasında emar çektirmeye karar verildiğinde hizmet bedeli olarak 200 TL ile 300 TL arasında bir ücret öderler.

SGK Devlet hastanesi MR ek ilave ücretlerini aşağıda vermiş olduğumuz tablodan inceleyebilirsiniz.

İşlem AdıSGK tarafından Hastaneye Ödenen TutarAlınabilecek En fazla İlave ÜcretAlınabilecek En Fazla İlave Ücret OranıMuayene Katılım Payı
Vaka başı muayene ücreti37,80 TL75,60 TL%20015 TL
MRG, Kafa tabanı kontratsız80,69 TL161,37 TL%200
MRG, Karaciğer Kontratsız 80,69 TL161,37 TL%200
MRG Tüm Vücut metastaz için80,69 TL161,37 TL%200
MRG, Kalça, sol kontrastsız80,69 TL161,37 TL%200
Toplam KDV dahil360,55 TL721,09 TL15 TL
Devlet Hastanesi sigortasız muayene ücretleri

İlave hastane ve tedavi ücretlerini SGK’nın resmi sitesinden hesaplayabilirsiniz.

Devlet Hastanesi Yabancı Uyruklu Muayene Ücreti 2022’de Ne Kadar Oldu?

Türkiye’de yaşayan yabancılar T.C Devlet hastanesine giderek muayene olabilirler. Devlet Hastanesinden yabancıların muayene olabilmesi için oturma izni kimlik numarası olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma izni olan yabancılar aynı haklara sahiptir. Türk vatandaşlar için geçerli olan muayene ücretli yabancı uyruklu oturma izni olan kişiler içinde geçerlidir.

Sigortası Olmayan Nasıl Muayene Olur?

Sigortası olmayan vatandaşlar Genel Sağlık Sigortası primini ödeyerek muayene olabilirler. Hastanelerde muayene ücretini ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

Devlet Hastanesi Muayene Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanesi muayene ücreti 50 TL ile 90 TL arasındadır.

2022 Hastane Muayene Ücretleri Ne Kadar?

Hastane muayene ücretleri özel hastane ve devlet hastanelerine göre değişmektedir.

Devlet Hastanesinde Para Alınıyor mu?

Devlet hastanelerinde sigortası olmayan vatandaşlardan para alınmaktadır.

Sigortası Olmayan Ameliyat Olabilir mi?

Sigortası olmayan kişiler özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde ameliyat ücretini ödeyerek ameliyat olabilirler.

Devlet Hastanelerinde PCR Testi Ücreti Ne Kadardır?

PCR testleri devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Özel hastanelerde ise hastaneye göre değişmekle birlikte ortalama 200 TL ile 350 TL civarında bir ücret talep ediliyor.

Devlet Hastanesi Sigortasız Röntgen Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanesi röntgen ücreti 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Yatış Ücreti Ne Kadardır?

Devlet hastanelerinde GSS primini ödeyen kişiler devlet hastanelerinde sigortasız yatışlarını ücret ödemeden yapabilirler. Ancak, primlerini ödemeyen kişiler ise günlük olarak ücret ödemektedir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Diş Çekimi Ücreti Ne Kadardır?

Devlet hastanesinde sigortasız diş çekimi ücreti 150 TL ile 200 TL arasındadır.

Yorumlar

 1. Avatar of Burhan Burhan dedi ki:

  Merhaba hayırli günler benim sigortam var ama şuan bir yıldır sigorta ödenmesi yapılmıyor sigorta hastaneye gittim ve bana amilayat dediler ama duyduğum kadarıyla ücret alınıyor Muş bu ödemeler gerçekten oluyormu muhanede olmuştum filim röntgen gibi yerlere girdim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 2. Avatar of Kunduza Kunduza dedi ki:

  Emar çektirmek istiyorum

 3. Avatar of Mertcan Mertcan dedi ki:

  Sigortam olmadığı için Yeşilköydeki pandemi hastahanesinde benden 55 lira para istediler pcr testi için. Sigortası olmayan bir insan olarak param da yok, ben de veremedim tabii. Sorum şu? Kararname adı altında sigortası olmayan kişinin de pcr testinden ücretsiz yararlanabileceği söyleniyorken benden kanuna aykırı olarak para mı istediler yoksa 2022 yılı itibariyle bu 55 liralık ücret mi uygulanmaya başlandı. Bilen aydınlatırsa sevinirim. Aksi halde sırf birileri cebine üç kuruş para atmak istedi diye belki de ben testten muzdarip oldum!

  1. Avatar of marmaray marmaray dedi ki:

   test için degildir o, kayit actiklari icin muayene ucretidir

 4. Avatar of Beenish nadeem Beenish nadeem dedi ki:

  Hi my name is Beenish nadeem
  I need an appointment as soon as possible for tomorrow please. I am 6 days over from my periods I have 3 kids 7 8 and 10 years old all born from the operations please give me the apointment.

 5. Avatar of Aleyna Aleyna dedi ki:

  Devlet Hastanesi’nde endoskopi çekilecek bı sosyal güvencem yok ne kadar tutar

 6. Avatar of t cetin t cetin dedi ki:

  sosyal guvencemiz uzum yillardie yatmadi pamukkale unuversitesine gitcem karacigerimden rahatsizim tahlillerim cok tutarmi

 7. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  2021 ücretleri doğru