Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri 2023

SGK kapsamına girmeyen vatandaşlar için devlet hastanelerinde sigortasız muayene ücretleri, sigortasız hastalar için tahlil ve röntgen ücretleri hakkında 2023 yılı fiyat listesini detaylandırdık.

Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücretleri 2023

Devlet hastanelerinde sigortasız tedavi olmak isteyen vatandaşlar için devlet hastanesi sigortasız muayene ücretleri ile ilgili fiyat listesi, devlet hastanesi sigortasız muayene ücreti ve röntgen ücretleri ne kadar, sigortasız muayene ücreti nereye ödenir? 2023 SGK muayene ücreti ne kadardı? Tüm detaylarını içeriğimizde inceleyebilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Sigortasız Muayene Ücreti 2023 Yılında Ne Kadardır?

Devlet hastanelerinde sigortasız muayene ücretleri muayene olunacak bölüme göre 50 TL-90 TL arasındadır. Sigortası olmayan vatandaşlar bu şekilde belirlenen muayene ücretleri ödenerek devlet hastanelerinde tedavi olabiliyor. Devlet hastanesinde muayene ücreti 2023 yılında 50 ile 90 TL arasında değişen bu muayene ücretine ek olarak ilgili birimlerden ekstra ücret alınabilir. Bu ücretlerle devlet hastanelerinde sigortasız muayene olmak mümkündür.

Sigortasız bir devlet hastanesinde ameliyat olmak isteyen vatandaş bu muayene ücretini ödeyerek muayene olabiliyor. Sigortası olmayan vatandaşlar, GSS kapsamında otomatik sayıldığı için Genel Sağlık Sigortası prim ücreti de olan 400,32 TL’yi ödemeleri halinde 1 ay süreyle hastanelerde ücretsiz muayene olabiliyor. GSS aylık olarak ödenmelidir.

2023 Devlet Hastanelerinde Muayene Ücretleri Ne Kadardır?

Çalışmayan veya düzenli prim ödemeyenler, devlete Genel Sağlık Sigortası (GSS) primi borcu olanlar, sigortası olmayanlar ve henüz gelir testi yaptırmamış olanlar yaklaşık olarak 50 TL ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

SGK muayene ücreti 2023 devlet hastanesi muayene ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • SGK muayene ücreti 2023: 50 TL-90TL
 • Özel hastanelerin muayene ücretleri: 300 TL-900 TL
 • Üniversite hastaneleri muayene ücreti: 270 TL-450 TL’dir.

Bu ücretler ortalamadır ve bölüme, hastaneye ve tedaviye göre değişir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Tahlil Ücretleri Ne Kadar?

Devlet hastanesi sigortasız muayene ve tahlil ücretleri 50 TL ile 250 TL arasındadır. Sigortasız kişiler tahlil yaptırmadan önce 50 TL ile 90 TL arasında muayene ücreti ödüyor.

Devlet Hastanesi Sigortasız Tomografi Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanesinde sigortasız tomografi ücretleri şu şekildedir:

 • Kulak Tomografisi fiyatı: 270 TL
 • Lomber Tomografi fiyatı: 290 TL
 • Servikal Tomografi fiyatı: 325 TL
 • Beyin Tomografisi fiyatı: 350 TL
 • QCT – kemik yoğunluğu ölçümü: 150 TL‘dir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Ameliyat Ücretleri Ne Kadardır?

Devlet hastanesinde sigortasız kişiler ameliyat ücretini hastane sekreterlerinden ve hastane kasiyerinden öğrenerek, devlet hastanesinde sigortasız ameliyat için belirlenen tutarı ödeyerek ameliyat olabiliyorlar.

Devlet Hastanesi Acilde Sigortasız Muayene Ücreti Ne Kadar?

Acil servis sigortası olmayan hastalardan muayene ücreti talep edilmez. Acil servis, sosyal güvencesi olup olmadığına, bağlı olduğu sosyal güvenlik kurumuna, hastanın diğer özelliklerine, sağlık sigortasına ve ödeme gücüne bakılmaksızın hastayı tedavi eder. Bu durumlarda acil durumlar için özel ve kamu hastanelerinden para alınmamalıdır.

Devlet hastaneleri dışında özel hastanelerde muayene ücretleri ne kadar? içeriğimizden güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Sigortasız Doğum Ücreti 2023’de Ne Kadar Oldu?

Devlet sigortası olmasa bile, hem doğum masrafları hem de doğumdan sonra anne ve çocuğun tüm muayene masrafları, hastane masrafları ve diğer masraflar 30 gün süreyle analık sigortası kapsamında devlet tarafından karşılanır. Ancak bu sadece devlet için geçerlidir. Özel hastanelerde böyle bir uygulama yoktur.

Devlet Hastanesi Sigortasız Ultrason Ücreti Kaç TL?

Sigortasız devlet hastanelerinde tahlil ve tetkik yaptırıyorsanız 50 TL ile 90 TL arası ücret ödeyerek bu işlemi yaptırabilirsiniz. İlaç alırken bu ücretleri eczaneye ödeyerek tedavi olabilirsiniz. Bir devlet hastanesinde ultrason için ortalama 50 TL ile 90 TL arasında bir ücret ödeyebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise sıra beklemeden özel hastanelerde ultrason yaptırmaktır.

Devlet Hastanesi Sigortasız Röntgen Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanesinde sigortasız kişiler 90 TL muayene ücreti ödüyor. Bunun yanında sigortasız röntgen çektireceklerden 150 TL ile 200 TL arasında ücret ödüyorlar. Bu fiyatlar muayene olunan hastaneye ve doktora göre değişmektedir.

Devlet Hastanesi Sigortasız MR Ücreti Ne Kadar?

Sigortası bulunmayan vatandaşlar devlet hastanelerinde olacakları muayeneler sonrasında emar çektirmeye karar verildiğinde hizmet bedeli olarak 200 TL ile 300 TL arasında bir ücret öderler.

SGK Devlet Hastanesi MR ek ücretlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

İşlem AdıSGK tarafından Hastaneye Ödenen TutarAlınabilecek En fazla İlave ÜcretAlınabilecek En Fazla İlave Ücret OranıMuayene Katılım Payı
Vaka başı muayene ücreti37,80 TL75,60 TL%20015 TL
MRG, Kafa tabanı kontratsız80,69 TL161,37 TL%200
MRG, Karaciğer Kontratsız 80,69 TL161,37 TL%200
MRG Tüm Vücut metastaz için80,69 TL161,37 TL%200
MRG, Kalça, sol kontrastsız80,69 TL161,37 TL%200
Toplam KDV dahil360,55 TL721,09 TL15 TL
Devlet Hastanesi sigortasız muayene ücretleri

İlave hastane ve tedavi ücretlerini SGK’nın resmi sitesinden hesaplayabilirsiniz.

Devlet Hastanesi Yabancı Uyruklu Muayene Ücreti 2023’de Ne Kadar Oldu?

Türkiye’de yaşayan yabancılar Türkiye Devlet Hastanesine giderek muayene olabilirler. Devlet Hastanesinden gelen yabancıların muayene olabilmeleri için oturma izni kimlik numarasına sahip olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma izni bulunan yabancılar aynı haklara sahiptir.

Türk vatandaşlar için geçerli olan muayene ücretli yabancı uyruklu oturma izni olan kişiler içinde geçerlidir.

Devlet Hastanesi Muayene Ücretleri Nereye Ödenir?

Devlet hastanesinde muayene olmak isteyen ve sigortası olmayan vatandaşlar muayene ücretlerini veznelere ödeyebilirler.

Sigortası Olmayanlar Devlet Hastanesinde Muayene Olabilir mi?

Sigortası olmayan vatandaşlar Genel Sağlık Sigortası primini ödeyerek muayene olabilirler. Hastanelerde muayene ücretini ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

Devlet Hastanesi Muayene Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanesi muayene ücreti 50 TL ile 90 TL arasındadır.

2023 Hastane Muayene Ücretleri Ne Kadar?

Hastane muayene ücretleri özel hastane ve devlet hastanelerine göre değişmektedir.

Devlet Hastanesinde Para Alınıyor mu?

Devlet hastaneleri sigortası olmayan vatandaşlardan para alıyor.

Devlet Hastanesi Sigortasız Diş Çekimi Ücreti Ne Kadardır?

Devlet hastanesinde sigortasız diş çekimi ücreti 150 TL ile 200 TL arasındadır.

Devlet Hastanesi Sigortasız Röntgen Ücreti Ne Kadar?

Devlet hastanesi röntgen ücreti 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Yatış Ücreti Ne Kadardır?

Devlet hastanelerinde GSS primi ödeyen kişiler sigortasız yatışlarını kamu hastanelerinde ödemeden geçirebilirler. Ancak primlerini ödemeyenler yevmiyelerini ödüyor.

Sigortası Olmayan Ameliyat Olabilir mi?

Sigortası olmayan kişiler özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde ameliyat ücretini ödeyerek ameliyat olabilirler.

Yorumlar

 1. Avatar of Burhan Burhan dedi ki:

  Merhaba hayırli günler benim sigortam var ama şuan bir yıldır sigorta ödenmesi yapılmıyor sigorta hastaneye gittim ve bana amilayat dediler ama duyduğum kadarıyla ücret alınıyor Muş bu ödemeler gerçekten oluyormu muhanede olmuştum filim röntgen gibi yerlere girdim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 2. Avatar of Kunduza Kunduza dedi ki:

  Emar çektirmek istiyorum

 3. Avatar of Mertcan Mertcan dedi ki:

  Sigortam olmadığı için Yeşilköydeki pandemi hastahanesinde benden 55 lira para istediler pcr testi için. Sigortası olmayan bir insan olarak param da yok, ben de veremedim tabii. Sorum şu? Kararname adı altında sigortası olmayan kişinin de pcr testinden ücretsiz yararlanabileceği söyleniyorken benden kanuna aykırı olarak para mı istediler yoksa 2022 yılı itibariyle bu 55 liralık ücret mi uygulanmaya başlandı. Bilen aydınlatırsa sevinirim. Aksi halde sırf birileri cebine üç kuruş para atmak istedi diye belki de ben testten muzdarip oldum!

  1. Avatar of marmaray marmaray dedi ki:

   test için degildir o, kayit actiklari icin muayene ucretidir