Sanal Market Araç Kiralama (A101 Kapıda, MİGROS, METRO, BİM, Şok, CarrefourSA) 2022

Sanal market uygulaması ile taşımacılık hizmeti veren marketlere aracınızı kiralayarak gelir elde edebilirsiniz. Migros sanal market dağıtım aracı, CarrefourSA, A101 araç kiralama şartları ve fiyatları, sanal market araç kiralama fiyatları, araçlı kurye ve detaylarını içeriğimizde inceleyebilirsiniz.

Sanal Market Araç Kiralama (A101 Kapıda, MİGROS, METRO, BİM, Şok, CarrefourSA) 2022

Market alışverişleri 2022 yılında da online olarak yapılmaya devam ediyor. Sanal market uygulaması olan firmalar dağıtımlarını ticari araçlar ile yapmaktadır. Sizin de ticari bir aracınız varsa, sanal market araç kiralama başvurusu için firmalarla görüşebilirsiniz. Frigolu aracınız varsa değerlendirebilirsiniz. Araç kiralama başvurusu yapabileceğiniz Migros sanal market, A101 Kapıda, BİM, ŞOK, CarrefourSA marketlerinin araç kiralama şartları ve kiralama fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Marketlere Araç Nasıl Kiralanır?

Kurumsal olarak çalışan firmalardan market hizmeti veren firmalar araç kuryeleri ile alışverişlerinizi kapınıza kadar ulaştırmaktadır. Bu sayede markete gitmenize gerek kalmadan tüm bakkal ürünleriniz size ulaşır. Bu kurumsal firmalar araç kurye (esnaf kurye) başvurusu alarak veya market araç kiralama sistemleri ile aracınızı kiralayarak gelir elde etmenizi sağlar.

Sanal Market Araç Kiralama 2022 Güncel Firmalar

Online alışverişiniz için tercih edilen market işletmelerinin çoğuna belirli bir ücret karşılığında kendi aracınızı kiralayabilirsiniz.

Sanal market hizmeti veren kiralama yapabileceğiniz firmalar aşağıdaki gibidir:

 • Migros sanal market araç kiralama.
 • A101 sanal market araç kiralama.
 • CarrefourSA sanal market araç kiralama.
 • BİM sanal market araç kiralama.
 • Yemeksepeti Banabi esnaf kurye.
 • Hepsijet Market Araç Kiralama.
 • ŞOK, BİM gibi marketlerde eve servis hizmeti vardır.

Kurumsal firmalar, Seras Lojistik soğuk zincir dağıtım şirketi, mikro dağıtım ve depolama hizmeti veren firmalar aracılığıyla araç kiralama hizmeti vermektedir. Migros sanal market hizmeti araç kiralama başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu marketler dağıtım araçlarını bölgelerindeki Rent A Car firmalarından veya lojistik ve araç filosu kiralama hizmeti veren diğer firmalardan kiralayarak sağlamaktadır. Sanal market hizmetinde aracınızı ya kurye (araç-zanaatkar kurye) olarak kullanacaksınız ya da Rent A Car kurumlarına kiralayarak anlaşma yapacaksınız. Firmalar aracınızı kişisel olarak kiralamazlar. Firmalar araç seçerken genellikle 5 yaş ve altı araçları tercih etmektedirler.

Marketlere Rent A Car Hizmeti! Günlük 175 TL

5M migros marketlerde araç kiralama çeşitli Rent a car (araç kiralama) firmaları aracılığı ile yapılıyor. Bu kurumların araç kiralama fiyatları, aylık, yıllık, haftalık veya günlük olarak kampanyalar dahilinde değişiyor. Araç kiralama şirketleri ile şahsen veya online olarak görüşerek, kısa veya uzun dönemde dağıtımlar için araç kiraya verme fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Güvenilir firmalar ile yapacağınız karşılıklı anlaşmalar ile kolaylıkla ve uygun fiyatlarda kazanç sağlayabilirsiniz. Rent a car firmaları ile anlaşan Migros, günlük 150 TL – 175 TL kiralama ücreti vermektedir.

Migros Sanal Market Dağıtım Araç Kiralama

Bulunduğunuz yerde Migros tarafından sanal dağıtım hizmeti veriliyorsa, genellikle taşeron araçlar başka kurumlardan kiralanır. Yani 5 yaş altı en az 2017 model Fiat Doblo, Fiorino, Kangoo, Berlingo gibi araçlarınızla bu marketlere tek başınıza kiralama yapamazsınız. Migros, kendi sanal marketlerinin yanı sıra araç sahiplerine sevkiyat başına belirli tutarlarda ödeme yapmaktadır.

Migros ayrıca iş ilanlarında gördüğümüz market alımlarını dağıtacak ve kendi aracıları olan personel istihdam etmektedir. Hem aracınızı kullanarak hem de kurye/kargo hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. 2015-2016 model ve üzeri araçlar genç oldukları için tercih edilmektedir.

Migros, dağıtım aracı ve kiralama hizmetlerini anlaşmalı olduğu Murat Lojistik firması ile yürütmektedir. Bu nedenle aracınızın kullanımı ile ilgili başvurularınız için firma ile görüşebilirsiniz.

Kendi Aracınızla Migros’ta Çalışmak Mümkün mü?

Kiralama işlemleri, Migros ürünlerini taşımak için taşeronlar tarafından yapılsa da, araçlı kurye olarak iş bulmanız mümkündür. Araçlarınız genellikle şoförsüz kiralanamaz. Halihazırda Murat Lojistik firması Migros’a hizmet vermektedir. Migros sanal market taşımacılığı için Murat Lojistik ile iletişime geçerek iş hakkında bilgi alabilirsiniz. (muratlojistik.com.tr) Ticari aracınız varsa sanal markette çalışabilirsiniz. 2-3 yaşında, geniş ve iyi modellenmiş olması arzu edilir.

Öncelikle, aracınızı kiralayarak veya kendiniz taşımacılık başvurusu yaparak bu işten para kazanmak istiyorsanız ilgili firmaların Genel Müdürlüklerine veya anlaşma yaptığı lojistik firmasına başvurmanız gerekmektedir. Ayrıca, Migros sanal market ile bir araca ortak olarak da aylık yeterli kazançlar sağlayanlar olduğu bilinmektedir.

Migros Kiralık Araç Alımı Şartları Nelerdir?

Migros kiralık araç alımı şartları aşağıdaki gibidir:

 • Aracın yaşının en fazla 5 olması.
 • Kendi aracınızın soğutma özelliğinin bulunması donuk gıdalar için.
 • Aracın kapalı kasa olması.
 • Teminat gösterilmesi istenebilmektedir.
 • Ayrıca araç sahibinin adli sicil kaydına bakılıyor.
 • Firma şartları kabul ettiği takdirde sözleşme imzalayarak kendi aracınız içle dağıtıma başlayabilir veya kiralama hizmeti verebilirsiniz. Detaylar için Migros Genel Müdürlüklerinden bilgi almanız gerekmektedir. Kendi arabamla sanal markette çalışmak istiyorum diyorsanız, müracaatlarınızı hemen yapmalısınız.
Migros Sanal Market Araç Kiralama
Migros Market Araç Kiralama Fiyatları

Migros Sanal Market Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Kendi arabanızla çalışmaya başladığınızda, asgari ücretten fazla kazanmanız mümkündür. Asgari ücretin 4.253 liranın 7-10 katı kadar kazananların da olduğu öğrenilmiştir. Sanal markette kendi aracınızla taşımacı olduğunuzda, aracınızın diğer gider ve masrafları size aittir. Ayrıca, kazandığınız bahşişler de kazancınıza ek olarak kalmaktadır.

A101 Sanal Market Araç Kiralama

A101 artık online alışverişlerinizi kapınıza kadar getiriyor. Bu hizmeti verirken de ticari araçları kullanıyor. Kendi ticari aracım var ve kiralamak istiyorum diyorsanız, A101 sanal market araç kiralama başvurularınızı firmaya yapabilirsiniz. Ancak, A101 tek başına şahıstan araç kiralamıyor olup, kiralama şirketlerinin araç filolarını kullanıyor. Sahibi olduğunuz araçları bu kiralama şirketlerine vererek gelir sağlayabilirsiniz.

Kargo firmalarına belli ücretler karşılığında da aracınızı kiraya verebilirsiniz. Hemen Sürat, MNG, Yurtiçi Kargo gibi firmaların kiralık araç başvurusu için gerekli formunu doldurarak, talebinizi oluşturabilirsiniz.

A101 Kapıda Araç Kiralama Araç Fiyatları Ne Kadar? 2022

Bulunduğunuz il ve ilçelerde en yakın A101 marketlerden yapılacak alışverişleri, A101 kapıda uygulaması ile evlere kadar götürme hizmetini araçlı kuryeler sağlamaktadır. Kendi aracını kiralayarak marketlere kurye hizmeti vermek isteyen vatandaşlar da var. Ancak, A101 gibi marketler anlaştıkları firmalar aracılığı ile araç filosu kiraladığından bahsetmiştik. Hepsi aynı model olan bu araçlar firmalardan aylık, yıllık olarak kiralandığın için fiyatları net değil ve hizmet süresine göre değişiyor.

Kendi aracınız ile kurye olmak istiyorsanız, A101 insan kaynakları ile iletişime geçerek araçlı kurye personel başvurusu yapabilir,maaşları ve çalışma şartları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hepsijet Market Araç Kiralama Başvurusu

Arabam var ve kiralamak istiyorum diyorsanız, seçebileceğiniz sanal market firmalarından biri de HepsiJET (Hepsiexpress) markettir. Sadece aracınızı tek başına kiraya veremiyorsunuz. En önemli şartı, şoförlü olarak bu araçla hizmet vermektir. Sürücü çalıştırabilir veya kendiniz kullanabilirsiniz.

Hepsiburadanın market alışverişlerini ve siparişleri yürüttüğü Hepsijet firmasına araç kiralamak ve kurye devletdestekli.com olarak çalışmak için şartlar:

 • En az lise mezunu olmak.
 • Araçlı kurye ilanlarına başvurmak.
 • B sınıfı sürücü belgesi.
 • SRC belgesi olması.
 • Tercihen Psikoteknik belgesine sahip.
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği kalmamış.
 • Müşteri memnuniyeti, iletişime önem veren kişiler olmalıdır.

Kiralanacak aracın özellikleri şu şekildedir:

 • Özellikle, Fiat Doblo, Fiorino, Renault Kangoo, Traffic modelleri tercih edilir.
 • Geniş bagajlı, ticari, kapalı kasa, minivan, panelvan tipi araçlar olması
 • En az 5m3 yük taşıyabilmesi
 • 2010 ve üzeri model yılı ile en fazla 10 yaşındaki araçlar tercih sebebidir.

Şartları sağlayan araçlı kuryeler başlangıçta paket başına 4 TL-5 TL kazanırlar. Ancak, aracın tüm masrafları, gelir vergisi, geçici vergi ve Katma Değer vergisi gideri size aittir. Şahıs şirketi olanların da ayrıca maliyetleri kendilerine ait olacağından, başvuru yapmadan önce gelir-gider tutarlarını dikkate almanız da fayda var. Hepsijet araçlı kurye devletdestekli.com olarak belli bütçe ile işe başlamalısınız. Firma yalnızca kiralanan araç için ve dağıttığınız paket başına para ödemektedir. Başvuruları Hepsijet sayfasında Araçlı Kurye başvuru formu ekranından yapabilirsiniz.

CarrefourSA Araç Kiralama Hizmeti

Diğer marketler gibi CarrefourSA şahsi olarak vatandaşlardan değil, ulusal market dağıtımları yapan lojistik firmaları ile çalışmaktadır. Araç kiralamak için anlaşmalı olan bu firmalar ile işlerini yürütüyorlar. Bu firmalar, kiralanan araçları ile kuru gıda, soğuk zincir, -18 ve -26 derece donuk gıda dağıtımlarını yapıyorlar. Teslimat yapmak için öncelikle bir form oluşturuluyor ve her dağıtım için bu formdaki bilgiler kayıt ediliyor. Frigolu araç hizmeti de kiralayan CarrefourSA market genel müdürlükleri ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Frigolu Market Aracı Kiralama Şartları Nelerdir?

Market alışverişi yaptığınız firmalar, meyve, sebze, atıştırmalık ve özellikle dondurulmuş gıda hizmeti de vermektedir. Bu gıdaların normal kargo araçlarında taşınması olumsuz durumlara yol açar. Bu nedenle dondurulmuş, dolapta beklemesi gereken ürünler için ısı yalıtımı olan, sıcaklıkları muhafaza eden araçların kiralanması frigolu araç kiralama olarak adlandırılır.

Frigolu araçlarda taşınan ürünler şu şekildedir:

 • Süt ve süt ürünleri.
 • Dondurulmuş gıda ürünleri.
 • Dondurmalar.
 • Et ürünleri.
 • Sağlık malzemeleri.
 • Kimyasal ürünler taşınmaktadır.

Bu ürünlerin taşınması için, sıcaklık dereceleri -26 ve +18 olarak ayarlanabilen, ısı yalıtımı bulunan nakliye araçları kullanılır.

Getir, Yemeksepeti Banabi, Hepsijet (Hepsiexpress), Trendyol Express, A101 Kapıda gibi firmalar tercih etmektedir. Online market uygulamaları ile dolapta muhafaza edilen ürünler frigolu araçlarda gelir.

Sıcak Dereceleri olması gereken ürünlerin dereceleri ise şu şekildedir:

 • Süt ve süt ürünlerinde 14-18 derece
 • Dondurulmuş gıda ürünleri -18 ve -26 derece arasında
 • Et ürünleri 4-8 derecede muhafaza edilerek,
 • Frigolu araçlarda taşınır, muhafaza edilir, sipariş veren müşteriye bozulmadan teslim edilir.

Frigolu Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Soğutma şartlarını taşıyan bir aracınız varsa bahsettiğimiz online market hizmeti veren şirketlerin Genel Müdürlüklerini arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca, bulunduğunuz il ve ilçelerde rent a car hizmeti veren, frigolu araç kiralama şirketleri ile görüşebilir ve bilgi alabilirsiniz. Yıllık, aylık, haftalık ve günlük belirlenen fiyatlarda kiralama hizmeti verilmektedir. Taşıma işleri için genellikle ticari, hafif binek, Fiorino, Doblo gibi panelvan kapalı kasası olan araçlar tercih edilir. Bunun dışında kamyon, tır soğutmalı araçları da değerlendirmeye alınır.

Kiralamak veya satmak için araçlarınızı, online alım satım sitelerine de koyabilirsiniz. Kiralama hizmeti veren kurumlar dışında sahibinden.com gibi sitelerde bireysel hesaplarınızı açarak ilan verebilirsiniz. Kiralık Frigolu araç arayanların ilanınızı görmesini sağlar ve birden çok kullanıcıya ulaşmış olursunuz.

Frigolu araç kiralayabilmek için yapılması gerekenler ise şu şekildedir:

 • Soğutma şartlarına uygun.
 • Sürücülerinin Psikoteknik Belgesine sahip olması.
 • Gerektiğinde kapalı kasa olması gibi şartlar aranmaktadır.

İlan verebileceğiniz sahibinden.com veya kamu kurumlarının verdiği araç kiralama ihalelerine ilan.gov.tr adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Migros Sanal Market Ne Kadar Ücret Alıyor?

Migros sanal markette 65 yaş ve üzeri müşteriler için ücret alınmamaktadır. Ancak, 149,99 TL ve altı için 5,90 TL, 150 TL – 249,99 TL arası için 3,90 TL ücret almaktadır. 250 TL ve üzeri teslimat ücretsizdir.

Migros Sanal Market kaç TL Üzeri Taşıma Ücretsiz?

Migros sanal marketten yapılan alışverişlerde 250 TL ve üzeri alışverişlerde sipariş ücreti alınmamaktadır.

Migros Sanal Market Saat Kaça Kadar Açık?

Migros sanal market 10:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Yorumlar

 1. Avatar of Mahmut Mahmut dedi ki:

  Ben Gaziantep oturuyorum iki tane aracım var kiraya vermek istiyorum sizlere nasıl ulaşabilirim

 2. Avatar of İzzettin öz İzzettin öz dedi ki:

  Aracimi kiralamak istiyorum

  1. Avatar of serhat oran serhat oran dedi ki:

   Eğer ankaradaysaniz şoför olarak çalışabilirim şoförünüz yoksa tabi şoförsüz kiralama olmuyor ondan diyorum