Sanal Market Araç Kiralama (A101 Kapıda, MİGROS, METRO, BİM, Şok, CarrefourSA) 2023

Sanal market uygulaması ile taşımacılık hizmeti veren marketlere aracınızı kiralayarak gelir elde edebilirsiniz. Migros sanal market dağıtım aracı, CarrefourSA, A101 araç kiralama şartları ve fiyatları, sanal market araç kiralama fiyatları, araçlı kurye ve detaylarını içeriğimizde inceleyebilirsiniz.

Sanal Market Araç Kiralama (A101 Kapıda, MİGROS, METRO, BİM, Şok, CarrefourSA) 2023

2023 yılında da market alışverişleri internet üzerinden yapılmaya devam ediyor. Sanal market uygulaması olan firmalar dağıtımlarını ticari araçlarla yapmaktadır. Ticari aracınız varsa sanal market araç kiralama başvurusu için firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Frigorifik aracınız varsa değerlendirebilirsiniz. Araç kiralama başvurusunda bulunabileceğiniz Migros sanal market, Kapıda A101, BİM, ŞOK, CarrefourSA marketlerinin araç kiralama koşullarını ve kiralama fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Kurumsal Marketlere Araç Nasıl Kiralanır?

Kurumsal olarak çalışan firmalardan market hizmeti veren firmalar, alışverişlerinizi araçlı kuryeler ile kapınıza kadar teslim etmektedir. Bu sayede markete gitmenize gerek kalmadan tüm bakkal ürünleriniz size ulaşıyor. Bu kurumsal firmalar araç kuryeye başvurarak veya market araç kiralama sistemleri ile aracınızı kiralayarak gelir elde etmenizi sağlar.

Sanal Market Araç Kiralama 2023 Güncel Firmalar

Online alışverişleriniz için tercih ettiğiniz market işletmelerinin çoğuna belirli bir ücret karşılığında kendi aracınızı kiralayabilirsiniz.

Sanal market hizmeti veren kiralama yapabileceğiniz firmalar aşağıdaki gibidir:

 • A101 sanal market araç kiralama.
 • Yemeksepeti Banabi esnaf kurye.
 • BİM sanal market araç kiralama.
 • Hepsijet Market Araç Kiralama.
 • Migros sanal market araç kiralama.
 • CarrefourSA sanal market araç kiralama.
 • ŞOK, BİM gibi marketlerde eve servis hizmeti vardır.

Kurumsal firmalar, Seras Lojistik soğuk zincir dağıtım şirketi, mikro dağıtım ve depolama hizmeti veren firmalar aracılığıyla araç kiralama hizmeti vermektedir. Migros sanal market hizmeti araç kiralama başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu marketler dağıtım araçlarını bölgelerindeki Rent A Car firmalarından veya lojistik ve araç filosu kiralama hizmeti veren diğer firmalardan kiralayarak sağlamaktadır. Sanal market hizmetinde aracınızı ya kurye (araç-usta kurye) olarak kullanacaksınız ya da Rent A Car kurumlarına kiralayarak anlaşma yapacaksınız. Firmalar aracınızı bizzat kiralamaz. Firmalar araç seçerken genellikle 5 yaş altı araçları tercih etmektedir.

Marketlere Rent A Car Hizmeti! Günlük 175 TL

5M Migros marketlerinde araç kiralama, çeşitli Rent a Car (Araç Kiralama) firmaları aracılığıyla yapılmaktadır. Bu kurumların araç kiralama fiyatları kampanyalar dahilinde aylık, yıllık, haftalık veya günlük olarak değişmektedir. Araç kiralama firmaları ile yüz yüze ya da online görüşerek kısa ya da uzun dönemli dağıtımlar için araç kiralama fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Güvenilir firmalar ile karşılıklı anlaşmalar ile kolayca ve uygun fiyatlara kazanabilirsiniz. Rent a car firmaları ile anlaşan Migros, günlük 150 TL – 175 TL kiralama ücreti vermektedir.

Migros Sanal Market Dağıtım Araç Kiralama

Bulunduğunuz yerde Migros tarafından sanal dağıtım hizmeti veriliyorsa, genellikle taşeron araçlar başka kurumlardan kiralanır. Yani 5 yaş altı en az 2017 model Fiat Doblo, Fiorino, Kangoo, Berlingo gibi araçlarınızla bu marketlere tek başınıza kiralama yapamazsınız. Migros, kendi sanal marketlerinin yanı sıra araç sahiplerine sevkiyat başına belirli tutarlarda ödeme yapmaktadır.

Migros, iş ilanlarında gördüğümüz market alımlarını dağıtmak için de kendi aracılarını kullanıyor. Hem aracınızı kullanarak hem de kurye/kargo hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. 2015-2016 model ve üzeri araçlar genç olduğu için tercih edilmektedir.

Migros, dağıtım aracı ve kiralama hizmetlerini anlaşmalı Murat Lojistik firması ile yürütmektedir. Bu nedenle aracınızın kullanımı ile ilgili başvurularınız için firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Kendi Aracınızla Migros’ta Çalışmak Mümkün mü?

Kiralama işlemleri, Migros ürünlerini taşımak için taşeronlar tarafından yapılsa da, araçlı kurye olarak iş bulmanız mümkündür. Araçlarınız genellikle şoförsüz kiralanamaz. Halihazırda Murat Lojistik firması Migros’a hizmet vermektedir. Migros sanal market taşımacılığı için Murat Lojistik ile iletişime geçerek iş hakkında bilgi alabilirsiniz. (muratlojistik.com.tr) Ticari aracınız varsa sanal markette çalışabilirsiniz. 2-3 yaşında, geniş ve iyi modellenmiş olması arzu edilir.

Öncelikle, aracınızı kiralayarak veya kendiniz taşımacılık başvurusu yaparak bu işten para kazanmak istiyorsanız ilgili firmaların Genel Müdürlüklerine veya anlaşma yaptığı lojistik firmasına başvurmanız gerekmektedir. Ayrıca, Migros sanal market ile bir araca ortak olarak da aylık yeterli kazançlar sağlayanlar olduğu bilinmektedir.

Migros Kiralık Araç Alımı Şartları Nelerdir?

Migros kiralık araç alımı şartları aşağıdaki gibidir:

 • Aracın kapalı kasa olması.
 • Aracın yaşının en fazla 5 olması.
 • Teminat gösterilmesi istenebilmektedir.
 • Ayrıca araç sahibinin adli sicil kaydına bakılıyor.
 • Kendi aracınızın soğutma özelliğinin bulunması donuk gıdalar için.
 • Firma şartları kabul ettiği takdirde sözleşme imzalayarak kendi aracınız içle dağıtıma başlayabilir veya kiralama hizmeti verebilirsiniz. Detaylar için Migros Genel Müdürlüklerinden bilgi almanız gerekmektedir. Kendi arabamla sanal markette çalışmak istiyorum diyorsanız, müracaatlarınızı hemen yapmalısınız.

Migros Sanal Market Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Kendi aracınızla çalışmaya başladığınızda asgari ücretin üzerinde kazanmanız mümkündür. 4 bin 253 lira olan asgari ücretin 7-10 katını kazananların da olduğu öğrenildi. Sanal markette kendi aracınızla nakliyeci olduğunuzda aracınızın diğer giderleri ve giderleri size aittir. Ayrıca kazandığınız bahşişler de kazancınıza ekleniyor.

A101 Sanal Market Araç Kiralama

A101 artık online alışverişlerinizi kapınıza kadar getiriyor. Bu hizmeti verirken de ticari araçları kullanıyor. Kendi ticari aracım var ve kiralamak istiyorum diyorsanız, A101 sanal market araç kiralama başvurularınızı firmaya yapabilirsiniz. Ancak, A101 tek başına şahıstan araç kiralamıyor olup, kiralama şirketlerinin araç filolarını kullanıyor. Sahibi olduğunuz araçları bu kiralama şirketlerine vererek gelir sağlayabilirsiniz.

Kargo firmalarına belli ücretler karşılığında da aracınızı kiraya verebilirsiniz. Hemen Sürat, MNG, Yurtiçi Kargo gibi firmaların kiralık araç başvurusu için gerekli formunu doldurarak, talebinizi oluşturabilirsiniz.

A101 Kapıda Araç Kiralama Araç Fiyatları Ne Kadar? 2023

Bulunduğunuz il ve ilçelerde en yakın A101 marketlerden yapılacak alışverişleri, A101 kapıda uygulaması ile evlere kadar götürme hizmetini araçlı kuryeler sağlamaktadır. Kendi aracını kiralayarak marketlere kurye hizmeti vermek isteyen vatandaşlar da var. Ancak, A101 gibi marketler anlaştıkları firmalar aracılığı ile araç filosu kiraladığından bahsetmiştik. Hepsi aynı model olan bu araçlar firmalardan aylık, yıllık olarak kiralandığın için fiyatları net değil ve hizmet süresine göre değişiyor.

Kendi aracınız ile kurye olmak istiyorsanız, A101 insan kaynakları ile iletişime geçerek araçlı kurye personel başvurusu yapabilir,maaşları ve çalışma şartları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hepsijet Market Araç Kiralama Başvurusu

Arabam var ve kiralamak istiyorum diyorsanız, seçebileceğiniz sanal market firmalarından biri de HepsiJET (Hepsiexpress) markettir. Sadece aracınızı tek başına kiraya veremiyorsunuz. En önemli şartı, şoförlü olarak bu araçla hizmet vermektir. Sürücü çalıştırabilir veya kendiniz kullanabilirsiniz.

Hepsiburadanın market alışverişlerini ve siparişleri yürüttüğü Hepsijet firmasına araç kiralamak ve kurye devletdestekli.com olarak çalışmak için aranan şartlar aşağıdaki gibidir:

 • En az lise mezunu olmak.
 • B sınıfı sürücü belgesi.
 • SRC belgesi olması.
 • Araçlı kurye ilanlarına başvurmak.
 • Tercihen Psikoteknik belgesine sahip.
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği kalmamış.
 • Müşteri memnuniyeti, iletişime önem veren kişiler olmalıdır.

Kiralanacak aracın özellikleri şu şekildedir:

 • En az 5m3 yük taşıyabilmesi.
 • Özellikle, Fiat Doblo, Fiorino, Renault Kangoo, Traffic modelleri tercih edilir.
 • Geniş bagajlı, ticari, kapalı kasa, minivan, panelvan tipi araçlar olması
 • 2010 ve üzeri model yılı ile en fazla 10 yaşındaki araçlar tercih sebebidir.

Şartları sağlayan araçlı kuryeler başlangıçta paket başına 4 TL-5 TL kazanıyor. Ancak aracın tüm masrafları, gelir vergisi, geçici vergi ve Katma Değer Vergisi sizin sorumluluğunuzdadır. Şahıs şirketi sahibi olanların giderleri de kendilerine ait olacağından başvuru yapmadan önce gelir-gider tutarlarını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Hepsijet araç kurye Devletdesekli.com olarak belli bir bütçe ile yola çıkmalısınız. Şirket sadece kiraladığınız araç ve dağıttığınız paket başına ödeme yapar. Hepsijet sayfasında Araç Kurye başvuru formu ekranından başvuru yapabilirsiniz.

CarrefourSA Araç Kiralama Hizmeti

Diğer marketler gibi CarrefourSA şahsi olarak vatandaşlardan değil, ulusal market dağıtımları yapan lojistik firmaları ile çalışmaktadır. Araç kiralamak için anlaşmalı olan bu firmalar ile işlerini yürütüyorlar. Bu firmalar, kiralanan araçları ile kuru gıda, soğuk zincir, -18 ve -26 derece donuk gıda dağıtımlarını yapıyorlar. Teslimat yapmak için öncelikle bir form oluşturuluyor ve her dağıtım için bu formdaki bilgiler kayıt ediliyor. Frigolu araç hizmeti de kiralayan CarrefourSA market genel müdürlükleri ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Frigolu Market Aracı Kiralama Şartları Nelerdir?

Market alışverişi yaptığınız firmalar meyve, sebze, atıştırmalık ve özellikle dondurulmuş gıda hizmetleri de veriyor. Bu gıdaların normal kargo araçlarında taşınması olumsuz durumlara neden olmaktadır. Bu nedenle dolapta saklanması gereken donmuş ürünler için ısı yalıtımlı ve sıcaklığını koruyan araç kiralamaya frigorifik araç kiralama olarak adlandırılır.

Frigolu araçlarda taşınan ürünler şu şekildedir:

 • Dondurmalar
 • Et ürünleri
 • Sağlık malzemeleri
 • Süt ve süt ürünleri
 • Dondurulmuş gıda ürünleri
 • Kimyasal ürünler taşınmaktadır.

Bu ürünlerin taşınması için, sıcaklık dereceleri -26 ve +18 olarak ayarlanabilen, ısı yalıtımı bulunan nakliye araçları kullanılır.

Getir, Yemeksepeti Banabi, Hepsijet (Hepsiexpress), Trendyol Express, A101 Kapıda gibi firmalar tercih etmektedir. Online market uygulamaları ile dolapta muhafaza edilen ürünler frigolu araçlarda gelir.

Sıcak Dereceleri olması gereken ürünlerin dereceleri ise şu şekildedir:

 • Süt ve süt ürünlerinde 14-18 derece
 • Dondurulmuş gıda ürünleri -18 ve -26 derece arasında
 • Et ürünleri 4-8 derecede muhafaza edilerek
 • Frigolu araçlarda taşınır, muhafaza edilir, sipariş veren müşteriye bozulmadan teslim edilir.

Frigolu Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Soğutma şartlarını taşıyan bir aracınız varsa bahsettiğimiz online market hizmeti veren şirketlerin Genel Müdürlüklerini arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca, bulunduğunuz il ve ilçelerde rent a car hizmeti veren, frigolu araç kiralama şirketleri ile görüşebilir ve bilgi alabilirsiniz. Yıllık, aylık, haftalık ve günlük belirlenen fiyatlarda kiralama hizmeti verilmektedir. Taşıma işleri için genellikle ticari, hafif binek, Fiorino, Doblo gibi panelvan kapalı kasası olan araçlar tercih edilir. Bunun dışında kamyon, tır soğutmalı araçları da değerlendirmeye alınır.

Araçlarınızı kiralamak veya satmak için de online ticaret sitelerine koyabilirsiniz. Kiralama şirketleri dışında sahibinden.com gibi sitelerde bireysel hesap açabilirsiniz. Frigo kiralık araç arayanların ilanınızı görmesini sağlar ve birden fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Frigolu araç kiralayabilmek için yapılması gerekenler ise şu şekildedir:

 • Soğutma şartlarına uygun.
 • Sürücülerinin Psikoteknik Belgesine sahip olması.
 • Gerektiğinde kapalı kasa olması gibi şartlar aranmaktadır.

İlan verebileceğiniz sahibinden.com veya kamu kurumlarının verdiği araç kiralama ihalelerine ilan.gov.tr adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Migros Sanal Market Ne Kadar Ücret Alıyor?

Migros sanal markette 65 yaş ve üzeri müşteriler için ücret alınmamaktadır. Ancak, 149,99 TL ve altı için 5,90 TL, 150 TL – 249,99 TL arası için 3,90 TL ücret almaktadır. 250 TL ve üzeri teslimat ücretsizdir.

Migros Sanal Market kaç TL Üzeri Taşıma Ücretsiz?

Migros sanal marketten yapılan alışverişlerde 250 TL ve üzeri alışverişlerde sipariş ücreti alınmamaktadır.

Migros Sanal Market Saat Kaça Kadar Açık?

Migros sanal market 10:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Yorumlar

 1. Avatar of Orhan kurt Orhan kurt dedi ki:

  Araç alıp kiraya vermek istiyorum

 2. Avatar of Serkan Zali Serkan Zali dedi ki:

  Araç alıp çalıştırmak istiyorum

 3. Avatar of Fırat BAŞDİNÇ Fırat BAŞDİNÇ dedi ki:

  Ford courier panelvan 30binde aracım var kiralamak istiyorum

 4. Avatar of demha turizim ltd sti demha turizim ltd sti dedi ki:

  mercedes kamyonum ile toptan bayılere arac kiralamak istiyorum

 5. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Mersin de Araç alıp çalışmak istiyom. Firma farketmez konu hakkında desteğinizi rica ederim.

 6. Avatar of Azat Azat dedi ki:

  Araç alıp çalışmak istiyorum Bilgi verir misiniz

 7. Avatar of Selami aras Selami aras dedi ki:

  Kendi frigolu lifli 17 paletlik kamyonumla sürekli olarak çalışacak şekilde devamlı olarak iş arıyorum denizli muğla farketmez

 8. Avatar of Esen ala Esen ala dedi ki:

  2012 model Frigolu Doblo cargo aracım var iş arıyorum Antalya

 9. Avatar of Serhad Serhad dedi ki:

  Panelvan firigolu-(25) transit aracım var şoforlu kiraya vermek istiyorum
  Van da

 10. Avatar of Serhad Serhad dedi ki:

  2014 Frigolu panelvan transit aracım var şoforlu kiraya vermek istiyorum

 11. Avatar of Mahmut Mahmut dedi ki:

  Ben Gaziantep oturuyorum iki tane aracım var kiraya vermek istiyorum sizlere nasıl ulaşabilirim

  1. Avatar of Ahmet Ahmet dedi ki:

   Araba nedir

 12. Avatar of İzzettin öz İzzettin öz dedi ki:

  Aracimi kiralamak istiyorum

  1. Avatar of serhat oran serhat oran dedi ki:

   Eğer ankaradaysaniz şoför olarak çalışabilirim şoförünüz yoksa tabi şoförsüz kiralama olmuyor ondan diyorum