Öğrencilere Sed Yardımı OCAK 2024 Ödeme Tarihleri!

Öğrencilere Sed Yardımı OCAK 2024 Ödeme Tarihleri!

2023 yılında SED yardımı kimlere verilir? Şartları nelerdir? 2023 Aralık ayında ödemeler ne zaman yapılacak? Ne zaman hesaba yatırılacak? Ödeme tarihlerini miktarlarını ve diğer şartları sizler için listeledik.

Öğrencilere 2024 SED Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) her ay hesaplara 3.708 TL olmak üzere ödenmektedir.

e-Devlet üzerinden yaptığı başvurusu onay alanlar kişiler her ayın 15 ile 20’si arasında SED ödeneğini alabilir. Ödemeler başvurusu onay alan kişilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatırılır.

2023 yılı SED ödemeleri yatıp yatmadığı e-Devlet sorgulama sayfası üzerinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

SED Yardımı Nedir? Kimlere Verilir? Şartları Nelerdir?

SED yardımı: Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetleri baş harflerinden oluşan, yoksul ve muhtaç ailelerin çocuklarının kendi kendilerine bakabilecek seviyeye gelene dek ailelere yapılan ekonomik desteği ve psiko-sosyal desteğini ifade etmektedir.

SED para yardımı: Devletten okuyan öğrencilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yapılmakta olup, SED yardımların her yıl belirlenen limitleri mevcuttur. Gerek maddi gerekse de psikolojik ve sosyal destek anlamına gelen SED yardımı belirli sürede ve nakit olarak yapılmaktadır.

Sed Yardımı

SED Yardımı Her Ay mı Yatıyor?

Süreli olarak verilen SED yardımı her ay yatırılmaktadır. Her ayın 13’ü ve 15’i arasında yatırılmaktadır. Bakanlık tarafından Ekonomik destekler süreli ve geçici olmak üzere nakdi olarak yapılmaktadır. Geçici ekonomik destekler ihtiyaç sahiplerine yılda bir, en fazla 2 defa yapılırken süreli ekonomik destek olarak verilen SED yardımı da onayda belirtilen süre boyunca her ay yapılmaktadır.

SED yardımı maddi destek olarak yılda 1 defa ya da en fazla 2 defa yapılmaktadır. Ancak süreli ekonomik destek her ay yapılmaktadır.

 1. Süreli: SED yardımı onaylandıktan sonra belirtilen süre ile her ay verilir.
 2. Geçici: Yıl boyunca 1 ya da 2 defa alınmaktadır. Yılda en fazla 2 defa verilir.

Devletin Verdiği Sosyal Ekonomik Desteğin Hedefleri Nelerdir?

Devletin verdiği sosyal ekonomik desteğin hedefleri aşağıdaki gibidir:

 • Maddi destekler
 • Rehberlik hizmetleri
 • Yardım yapan kuruluşlar arasında koordinasyon sağlanması, yardımların verimli şekilde yapılmasının sağlanması
 • Korunmaya muhtaç durumda olan çocuklara ve gençlere yönelik olduğundan bütçe imkanları ile çocuk ve gençlere öncelik verilmesi ve desteğin ulaşmasında kontrol sağlanması
 • Maddi desteğe ihtiyaç duyan çocukların en kısa sürede ekonomik desteğin sağlanması
 • Destek talebinde bulunanların engelleri olmaması durumunda meslek edindirme kurslarına ve İŞKUR’a a yönlendirilmesi
 • Sağlık problemi olan çocuklara öncelik verilmesi
 • SED ile ekonomik desteğe ihtiyaç duyan çocukların bu destekten yararlanarak ailelerin yanında kalmalarının sağlanması
 • Maddi olanaksızlıklar nedeniyle okullarından ayrılan öğrencilerin, okullarına dönmelerinin sağlanması hedeflenir.

Sed Yardımı Kaç Para? Sed Ödeme Miktarları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca sed ödeme miktarları aşağıda yer alan tabloda belirtilmiştir.

SED hizmetinde çocuk başına ödenen destek tutarlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Sed yardımı verilen öğrencilerSed Oranları2024 yılı Sed Tutarları
Okul öncesi eğitimi502.059,99 TL
İlköğretim öğrencileri753.090,00 TL
Orta öğretim803.295,99 TL
Orta öğretime gitmesi gerekirken okla gitmeyen çocuklar için502.059,99 TL
Yüksek Okul SED miktarı903.708,00 TL
Kuruluş bakımından ayrılan gençler1.648,00 TL
SED ödeme miktarları tablosu

2022-2023 yılı Yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce SED yardımı başvuruları açıldı. Bakanlık bu yıl da başvuru yapan binlerce öğrenciye maddi ve sosyal destek sağlayacak. İhtiyaç sahibi olan yardıma muhtaç ailelerin çocukları için verilecek olan sosyal ve ekonomik destek sayesinde binlerce çocuk okullarından kopmadan hayatına devam edebilecek.

e-Devlet Sed Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

SED yardımı başvurusu nasıl yapıldığını araştıranlar hemen geçerli e-devlet şifresi TCKN ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebilir. Sed yardımına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının e-devlet ”Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu” sayfası üzerinden başvuru yapılmaktadır.

e-Devlet üzerinden SED başvurusu yapmak için buraya tıklayınız!

E-devlet üzerinden Sosyal Ekonomik Destek başvuru yapmak için e-Devlet üzerinden TC. kimlik numarasını ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterlidir. Yeni başvuru menüsünden giriş yapıldıktan sonra aşağıdaki bilgilendirme yazısı onaylanarak diğer sayfaya geçilecektir.

Bundan sonraki aşamada veri sorgulama ve araştırma izin bilgisi yazısı çıkacaktır. ”Hakkımda başvurum ile ilgili konularda araştırma yapılmasına izin veriyorum.” onaylandıktan sonra:

 • Bilgilendirme Metni
 • Kişisel Veriler Hakkında
 • Kimlik ve İletişim Bilgileri
 • Başvuruya Esas Bilgiler
 • Hanede Bulunan Çocuklar tüm bilgiler doğruluğundan emin olduktan sonra,
 • Ön İzleme
 • İşlem Sonucu görüntülenerek başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Başvuru yapıldığında Müdürlükte görevli bulunan psikoloji uzmanlarınca kişi ile bir görüşme yapılmaktadır. Eğer görüşme neticesinde kişinin SED yardımı alması uygun görülürse başvuran öğrenciye bir dosya açılmaktadır.

Başvuran kişi hakkında sosyal ve ekonomik açıdan bir araştırma yapılmaktadır. Bu araştırma neticesinde eğer çocukların desteklenmesi uygun görülürse gerekli işlemler başlatılmaktadır. Uygun görülmediği durumlarda ise “SED hizmet kapsamında olmadığınız değerlendirildi” olarak kendilerine mail ya da yazılı olarak bilgi verilmektedir.

Okuyan Öğrencilere SED Yardımı için Gerekli Evraklar Nelerdir?

SED başvurusu esnasında aşağıda yer alan evraklar talep edilmektedir:

 • Başvuru sahibinin Kimlik belgesi
 • Öğrenci belgesi
 • Talep edilirse sağlık raporu
 • İşkur İş ve Meslek Kurslarına başvurduğunu gösteren evraklar

SED Yardımından Kimler Yararlanabilir?

 1. Sosyal Hizmet kuruluşunda bulunan ve maddi destek verildiğinde ailesinin yanına dönebilecek olan çocuklar
 2. SED’den yararlanmadığı taktirde korunmaya muhtaç olacak olan çocuklardan haklarında bakım tedbiri olmasa da destek aldığı taktirde ailesinin yanında kalabilecek olan çocuklar
 3. Bakım tedbir kararı verilmesine rağmen yaşı dolduğundan aile yanından veya sosyal hizmet kuruluşundan ayrılan
 4. İş ve meslek kurslarına devam eden ancak henüz bir iş sahibi olamayan, destek verilmemesi durumunda muhtaç duruma gelebilecek olanlar
 5. Hayati tehlikesi bulunan bir ameliyat geçirecek olan veya olağan üstü bir durum nedeniyle kendisinin veya bakmakla yükümlü olduğu ailesinin bakımını karşılayamayacak olan veya vefat eden ailelerin çocuklarına sed desteği verilmektedir.

SED Sorgulama Nasıl Yapılır? E-Devlet’te gözükmeme Problemi Nedir?

Okuyan Öğrencilere SED Devlet Yardımları sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Ödemeler yapıldığında aşağıda yer alan linke tıklayarak ödemenin yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer SED yardımınız e-devlet üzerinde gözükmüyor ise ve hesabınıza ödeme yapılmamış ise konu hakkında detaylı bilgiyi yardımın yapıldığı Sosyal Hizmet Müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

SED ödemelerini e-Devlet sisteminden sorgulamak için bu linki ziyaret ediniz!

Sorgulama da kayıt bulunamadı çıkıyorsa hak sahibiyseniz açılan sayfadan bunu görebilir hak sahibi değilseniz ”kayıt bulunamadı” mesajını görebilirsiniz.

Sed Hizmeti Kapsamında Olmadığınız Değerlendirildi Ne Demektir?

Adayların başvuru ekranında “SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirilmektedir” mesajı kurumun size SED ödemesi yapmamaya karar verdiği anlamına gelir. Bu kapsamda hizmet kapsamında değerlendirilmeyen öğrenciler, detaylı bilgi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilirler.

Sed Yardımı Kaç Ay Verilir?

Bu destek maaş değildir. Çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için verilir ve geçicidir. Başvuru sahiplerinin ekonomik durumlarını iyileştirmek için çaba sarf etmeleri, kendilerine bakmaları ve bir iş sahibi olmaları esastır. Hizmet alan çocuklar en geç 6 ay süreyle izlenir.

SED yardımı süreli ekonomik destek kapsamında ise onayda belirtilen süre boyunca her ay verilir. Ayrıca öğrencilere yapılan SED yardımı haczedilemez. Yönetmelik metninin aslını yönetmelik linkine tıklayarak indirebilirsiniz.

SED Yardımı Alanlar Yorumları Neler?

Aile Bakanlığı tarafından yapılan SED yardımı ödeme tarihleri her ayın 8-15 tarihleri arasındadır.

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve bu bakanlıklara bağlı birimler tarafından Türkiye’nin dört bir yanından binlerce gence maddi destek sağlanmaktadır.

Bunun dışında eğitim gönüllüleri dernekleri, özel vakıf ve kuruluşlar, tanınmış iş adamları, holding sahipleri, futbolcular, maddi yönden zengin sayılan birçok vatandaşımız eğitim için büyük ölçüde maddi yardımda bulunmaktadır.

İllerimizde bulunan Büyükşehir Belediyeleri, İlçe Belediyeleri, Halk Eğitim Müdürlükleri de kamunun sağladığı tüm imkanlarla öğrencilerimiz için seferber oluyorlar ve olabiliyorlar. Bu kurumlara başvurarak yardım alabilirsiniz.

Öğrencilere Maddi Yardım isimli yazımızda Sed haricinde diğer kuruluşların yardımlarını da inceleyebilirsiniz.

SED Yardımı Yatan İller 2024

Sed yardımı yattı mı? sorgulaması yapan öğrencilerimiz için SED yardımı yatan iller 2023 listesini hazırladık.

Sed ödemesi yapılan iller listesi şunlardır:

AdanaEdirneKütahyaUşak
AdıyamanElazığMalatyaVan
AfyonkarahisarErzincanManisaYozgat
AğrıErzurumKahramanmaraşZonguldak
AmasyaEskişehirMardinAksaray
AnkaraGaziantepMuğlaBayburt
AntalyaGiresunMuşKaraman
ArtvinGümüşhaneNevşehirKırıkkale
AydınHakkariNiğdeBatman
BalıkesirHatayOrduŞırnak
BilecikIspartaRizeBartın
BingölMersinSakaryaArdahan
BitlisİstanbulSamsunIğdır
BoluİzmirSiirtYalova
BurdurKarsSinopKarabük
BursaKastamonuSivasKilis
ÇanakkaleKayseriTekirdağOsmaniye
ÇankırıKırklareliTokatDüzce
ÇorumKocaeliTunceli
DiyarbakırKonyaŞanlıurfa
Sed ödemesi yapılan iller

Bu illerde ikamet eden ve Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına başvuran öğrencilere 2024 itibariyle SED ödemeleri yapılmaktadır.

SED Yardımı Neden Kesilir?

Maddi imkanları elverişli olmayan ve ekonomik anlamda durumu kötü olan ailelere verilen bu yardımdan yararlanacak olan çocuğun ailesinin gelir düzeyi, sigortalılık durumu gibi şartlara bakılarak verildiğinde şartların değişmesi durumunda kesilir. Örneğin: gelir düzeyinde herhangi bir şekilde düzeldiği saptanırsa Sed yardımı artık yapılmayacak yani kesilecektir.

SED Yardımı Alanlara Ödemeler Ne Şekilde Yapılır?

SED yardımı alanlara ödemeler iki şekilde yapılmaktadır. Süreli ve geçici olarak iki şekilde verilen bu yardım şartlarını sağlayan ihtiyaç sahiplerine bu şartların oluşması sonucu verilir.
Süreli yardımlar: Yardım onaylandıktan sonra belirlenen süre içerisinde her ay alınmaktadır.
Geçici yardımlar: Bu durumda yılda 1 ya da en fazla 2 defa alınabilir.

Öğrencilere maddi yardımı, burs ödemeleri, SED yardımı ve benzeri konular için YORUMLAR bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Sed yardımı ne zaman yatiracaklar bilgisi olan varmı acaba

 2. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  İzmir set yardımı yatdimi

 3. Avatar of Pakize Pakize dedi ki:

  Bayram öncesi sed ödeneği yatacakmi

 4. Avatar of Gülseren Gülseren dedi ki:

  Sed yardımı istiyorum çocuklarim için 4 çocuk sahibiyim

 5. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Sed yardımı çocuklarım için istiyorum 3 çocuk sahibiyim

 6. Avatar of Tuğba Tuğba dedi ki:

  Sed yardımı kendi açtıkları hesaba mı yoksa kendi ziraat hesabımıza mı yatıyor acaba

 7. Avatar of Ulviye Ulviye dedi ki:

  Uşak sed yardimi yatan varmi lütfen cvp atarmisiniz

  1. Avatar of Seve Seve dedi ki:

   yatmadı benimki hala

 8. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Iyi günler herkeze 15 mart osmaniye sed alan varmi çeken oldumu

 9. Avatar of Kadir Kadir dedi ki:

  Bugün günlerden 13 mart 2023 İstanbul’dan sed ödemesi alan varmı varsa yazarmisiniz yukarıdaki yatan iler diyor ama bir açıklama yok tşk

 10. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Sed yardımı ocak ayı 2023 neden eksik yattı farklar ne zaman ödenecek

 11. Avatar of Ahmet Ahmet dedi ki:

  Adana dan sed yardımı alan varmı bankada görükmüyordaha

 12. Avatar of Mesut Mesut dedi ki:

  Ankara için sed ödemesi yatan arkadaşlar varmı

 13. Avatar of Erdogan Erdogan dedi ki:

  Ben yapamadım da yardımı yapamıyorum yardım

 14. Avatar of Gmz Gmz dedi ki:

  1. Sinifa baslayan okul oncesi sed alan ogrencilerde okuyan ogrenci sewiyesinde sed alcakmi ekim ayinda ki eylulde faydalanmadik

 15. Avatar of Eren Eren dedi ki:

  Sed yardımi eylül 2022 ödemesini alan oldumu ankaradan

 16. Avatar of Yeliz Yeliz dedi ki:

  Merhaba dün kabul edildi yazısı vardı ama ödeme bilgisi gözükmüyor yatmısmıdır nerden alabilirim

 17. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Eskişehir ne zaman yatacak okullar açıldı ihtiyaçlar var alınacak

  1. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

   Sed yardımı istiyorum çocuklarim için 3 çocuk sahibiyim

 18. Avatar of Yeliz Yeliz dedi ki:

  Durumun yok çocuğumu okutmaya

 19. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Ağrıya neden yatmadı..

 20. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar İstanbul sed yardımı dün yattı ama kendi açtıkları hesaba yatiriyolar bankaya gidip sorgulayin çünkü mobil hesaplarda gözükmüyor

  1. Avatar of serpil serpil dedi ki:

   bende de gorunmuyo atm ye gitsem gorunurmu acaba cunku kendi actiklari hesappta ekranina dusuyo mobilim

 21. Avatar of Nihal Nihal dedi ki:

  Sed yardımı ne kadar oldu her çocuk için aynımı

 22. Avatar of Reyhan Reyhan dedi ki:

  Isparta benim 7.13 de yatti

  1. Avatar of Narin Narin dedi ki:

   Eşinizden ayrimisiniz ben başvuru yapıyorum red geliyor hep lütfen ihtiyacım var napmam lazım bilgi verir misiniz

 23. Avatar of Adem Adem dedi ki:

  Kahramanmaraş yattı saat 07:34 de

 24. Avatar of Gül Gül dedi ki:

  Muğla sabah 7 de yatmış

 25. Avatar of Ali özlokma Ali özlokma dedi ki:

  Aydın bölgesinde agustos sed parası hesaplara yattı ben sabah 7 de aldım e devlette hsla görünmüyor ama hesaba geçmiş iyi günler dilerim

  1. Avatar of Esra eroglu Esra eroglu dedi ki:

   Nereye yattı peki

 26. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  İsparta sed hala yatmadı

 27. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Ayın 16 sı.saat 04,12,sed yardımı hâlâ yatmadı.ziraat bankasının günlük kâr faizininmi mağduruyuz.yoksa bakanlığın sed yardımlarını millete sadaka olarak görmesindenmi bilmiyorum.sed yardımı yatırılmadı.

 28. Avatar of Glc Glc dedi ki:

  Arkadaslar agustos ayi sed ödemesi alan varmi ilk defa 15 de yatmadi

 29. Avatar of Cihangir Cihangir dedi ki:

  Bugün alan oldu mu

 30. Avatar of Züleyha Züleyha dedi ki:

  Antalya sed yardımı yattımı

  1. Avatar of Gls Gls dedi ki:

   Türkiye geneli hiç biryer yatmadı daha Allah hepimize yardım etsin ins uzamaz

   1. Avatar of Şadiye ALTUNTOP Şadiye ALTUNTOP dedi ki:

    Adanada yatan varmı

   2. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

    İstanbul buğunde yatmadı

 31. Avatar of Ilknur Ilknur dedi ki:

  Ağustos-22 yatmadı istsnbul

 32. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Ben 6.30.yaptim hala süreç devam ediyor diyor sorgulamada evrak getirilmedi tc adına basvuru bulunamadi diyor ama süreç devam ediyor bilgisi olan yardımcı olursanız sevinirim bana bir bilgi verin

 33. Avatar of Havva Havva dedi ki:

  Ağustos ayının yardımını alan varmı yada bu ay yatacak mı bilgisi olan varmı

 34. Avatar of Fadime Fadime dedi ki:

  İzmir sed ödemeleri yattı mı acaba f

 35. Avatar of Cansu Cansu dedi ki:

  Bankaya tekrar gittim ama sed param yatmamis istanbulda yatmayan varmi herhangi bir kesilmede soz konusu degil kurumu ariyorum acmiyolar

 36. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  Sed yardımı arefeden bi gün önce yattı başka hesap açılmış sanırım devlet tarafından bi gidip bankaya sorun yada sosyal hizmetleri arayın

 37. Avatar of Ali özlokma Ali özlokma dedi ki:

  Aydın bölgesinde sed yardımı alan varmı acaba ben hala alamadım ay 16 oldu hesapta para yok

  1. Avatar of Seda Seda dedi ki:

   Seda yardımı arefeden bi gün önce yattı başka hesap açılmış sanırım devlet tarafından bi gidip bankaya sorun yada sosyal hizmetleri arayın

 38. Avatar of Gamzerol Gamzerol dedi ki:

  Sen yardımı eksik yatan varmı qcaba

 39. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Sed yardım yatan varmı istanbul

  1. Avatar of Seda Seda dedi ki:

   Bugün yattı İstanbul çektim bankadan

 40. Avatar of Pakize Pakize dedi ki:

  Nerden öğrendiniz bunu banada 8 de dediler

 41. Avatar of Eylül Eylül dedi ki:

  7 temmuza kdr yatıcakmış

 42. Avatar of Gül Gül dedi ki:

  Temmuz ayı zamlı mi yatacak ti alan varmi

  1. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

   Hüseyin Kasım ayı ses yardımı alamadım daha bilgisi olan varmı

 43. Avatar of İsmail İsmail dedi ki:

  Bursa yatan varmı arkadaslar

 44. Avatar of Reyhan Reyhan dedi ki:

  Kırşehir de yatmadı henüz 😔

 45. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

  Sed Yatan il varmı arkadaslar

  1. Avatar of Seda Seda dedi ki:

   Seda yardımı yatan varmı İstanbul

 46. Avatar of Selda Selda dedi ki:

  15 ile 17 sindeymis

  1. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

   İstanbul damı

   1. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

    15 .17 arasimi. Yatcakmis

 47. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

  Samsun sed yatan varmı

 48. Avatar of Sevcan Sevcan dedi ki:

  Benim sed odemesi henüz yatmadi

  1. Avatar of Kerem Kerem dedi ki:

   Nasıl katılıyoruz

 49. Avatar of Duygu Duygu dedi ki:

  İstanbul yattan varmı ?

 50. Avatar of Seher Albayrak Seher Albayrak dedi ki:

  Istanbul ne zaman yatacak bilgisi olan var mı acaba

  1. Avatar of Selda Selda dedi ki:

   15 ile 17 sindeymis

 51. Avatar of Gixem Gixem dedi ki:

  Hala antalya hesaplara gecmedi 13 gibi hesaba gecer denildi banka tarafindan

 52. Avatar of Aygül Aygül dedi ki:

  Ben van da oturuyorum hesabında birşey yok vanda ödemesini alan var mi

 53. Avatar of Elif top Elif top dedi ki:

  Bana yatmadı nede

 54. Avatar of Deli Deli dedi ki:

  Hesapt yok ama

 55. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

  Bakanımız Derya Yanık: “SED’den yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına haziranda toplam 238 milyon TL yatırdık” açıklamasında bulundu. Bugün 09/06/2022 tarihinde yani bugün hesaplara yatmış olur.

  1. Avatar of Mekkenur Mekkenur dedi ki:

   8 ile 9 da yatan aile destek programı sed yardimi 15 25 arası yatıyor ben her ay 15 16 gibi çekiyorum

 56. Avatar of Abdüllatif Dilmen Abdüllatif Dilmen dedi ki:

  Merhaba bu Mayıs ayı ile Nisan ayı ikisi bir arada mi ödendi Mardin

 57. Avatar of Yıldız Yıldız dedi ki:

  Ben açık öğretimden okuyorum ama hiç bana yardım falan gelmedi

 58. Avatar of Atra Atra dedi ki:

  Aynı durumdayım bende bilgi almak istiyorum

 59. Avatar of Hafize Hafize dedi ki:

  Eşim işten çıkarıldı çocuklarımı okuyamıyorum yardım istiyorum evim kira 5 çocuğum var set yardım istiyorum

 60. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Mrb arkadaşlar benmde iki çocuğum var birisi okul öncesi digeri ilkokulda okuyor okul öncesine yatmis gözüküyor fakat okuyan çocuğuma yatmis mi gözükmüyor bilgisi olan bilgilendirebilir mi ..

  1. Avatar of Atra Atra dedi ki:

   Aynı durumdayım bende bilgi almak istiyorum

  2. Avatar of Saniye Gonca Saniye Gonca dedi ki:

   Merhaba ben 5 yıldır yardım alıyorum iki çocuktan Birine çıkıyor

  3. Avatar of Narin Narin dedi ki:

   Nasıl aliyor sunuz yardımı eşiniz den ayrimisiniz ben başvuru yapiyon gelirim yok 2 cocuk var ama hep red geliyo

 61. Avatar of Tugce Tugce dedi ki:

  Nisan 2022 aydın sed yardimi yatan varmı biliyor musunuz bizim hala bir şey gozukmuyor

 62. Avatar of Ali taş Ali taş dedi ki:

  Ses yardimi

 63. Avatar of belma belma dedi ki:

  halime hanim bnde sed basvurusu yaptim degerlendirmrye alindi yaziyor 2 ay olcak hala sonuclanmadi sizden evrak istediler mi sed parasini almaya basladinizmi onaylandimi cvp veririseniz sevinirim

 64. Avatar of Havle arcas Havle arcas dedi ki:

  Benim adim havle 4 cocuk annesiyim esimden ayrildim mahkemede sidetli gecimsizlik ten cocuklari hakim ona verdi ama o almadi bana atti cocuklari ben bakiyom oglum asker memet ibrahim 7 siniftan terk calismiyor muhammed enes 7 sinifa gidiyor yakub 1 sinifa gidiyor zor durumdayimev sahibi evi satti bana hazirana kadar muhlet verdi AIiah rizasi icin yardim edin hergunum goz yasi ile geciyor

  1. Avatar of Sefo Sefo dedi ki:

   Bulundugunuz ilin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü veya kaymakamlik sosyal yardimlasma alaninina başvuru. Yapın kira sözleşmeniz öğrenci çocuklarınız için öğrenci belgelerini yanınızda bulundurunuz gerekli belgeleri temin edebilirsiniz

 65. Avatar of Hakan öngör Hakan öngör dedi ki:

  Hakan sayın bakanlığımız iki okuyan çocuklarım için maddi yardım bekliyoruz lütfen yardım edin zor durumdayız kiradayım hallah rızası için yardım edin

 66. Avatar of Gülşah Gülşah dedi ki:

  Kiracıyım 3 ay sonra kiran param geliyor çok zor durumdayım ne olsun size yardım edin

 67. Avatar of Gülşah Gülşah dedi ki:

  Ben dört çocuk annesiyim kiracıyım üç çocuğum okuyordu elektrik faturam Su faturamı ödeyemedim her biri üç tane birikmiş çocuklarımı okutamıyorum Maddi durumum yok bende kronik hastası var bir de Anjiyo olacağım ekonomik yüzünden Anjiyo olamıyorum çalışamıyorum Allah rızası için Benim için değil çocuklarıma yardım ediyorum bu hayırlı günde el atın teşekkür ederim Allah razı olsun

  1. Avatar of Gülşah Gülşah dedi ki:

   3 ay sonra kiram geliyor Allah rızası için yardım edin çok mağdur durumdayım

 68. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Slm sed mart ayı ödemeleri yattımı

 69. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Planlanan son ödeme tarihi diye bir şey yazıyor bende ben bir kereliğine aldım sed yardımını acaba Bi kere xdaha yatar mı

  1. Avatar of Zilan kılıç Zilan kılıç dedi ki:

   İlk defa Alaçam 2 aydır başvuru yaptım ziraate para yatirilmamis ama e devlet sosyal ekonomik para sorgulamada kızıma okul öncesi 1.118 yatmış zirraaat yok acaba cezaevi parası bumu yoksa bu başka bişey içinmi lütfen biri beni bilgilendirsin acaba cezaevi parası bumu ziraatte yatmamış e devlette okul öncesi yazıyor

  2. Avatar of Saniye Gonca Saniye Gonca dedi ki:

   Tarih varsa yatar

 70. Avatar of belma belma dedi ki:

  hilal hanim sizden sed yardimi icin evrak istediler mi bnde basvuru yaptim degerlendirmeye alindi yaziyor tek seferlik yatinca nereden cektiniz paranizi cvp verirseniz sevinirim

 71. Avatar of Dilan Dilan dedi ki:

  Mart ödemeleri yattımı

 72. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Ben e devletten başvuru yaptım değerlendirmeye alındı yazıyor ama bana bir mesaj geldi müracaatını Z kabul edildi yaziyo ama bende IBAN numarası istenmedi bişey istenmedi lütfen yardımcı olur musunuz bana

  1. Avatar of belma belma dedi ki:

   halime hanim bnde sed basvurusu yaptim degerlendirmrye alindi yaziyor 2 ay olcak hala sonuclanmadi sizden evrak istediler mi sed parasini almaya basladinizmi onaylandimi cvp veririseniz sevinirim

   1. Avatar of Gülay Gülay dedi ki:

    Slm ben evrak götürdüm ama yatar mı mı gelip bakıyorlar mi

  2. Avatar of Mekkenur Mekkenur dedi ki:

   Iban istenmiyor zaten ziraat bankası TC kimlik numarası üzerinden otomatikmen hesap açıyor adınıza sonrada yatan paraları internet bankaciligindan takip ediyorsunuz

 73. Avatar of Burcu Burcu dedi ki:

  Mart odemeleri yapıldmi

  1. Avatar of Dilan Dilan dedi ki:

   Haber varmı

 74. Avatar of Onur Onur dedi ki:

  İzmir’de yatan varmı

 75. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  Sed yardımı gözüken varmı istanbul

 76. Avatar of Zuzu Zuzu dedi ki:

  Zıraat hesabıma yatan paranın 277 ₺ si banka bloke koymuş. Böyle bişey başına gelen var mı?

  1. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

   Devlete borcunuz var ise E haciz konmuş olabilir.Normalde bu paraya haciz konulamaz.Git banka ile görüş,anla durumu.

 77. Avatar of Rukiye Rukiye dedi ki:

  Benimde yatmadı halen her ay 19da alıyordum bu ay yatmadı

 78. Avatar of Zuzu Zuzu dedi ki:

  İstanbul yattı

 79. Avatar of Işıl Işıl dedi ki:

  Gaziantep yatan varmı kesildimi acaba

 80. Avatar of Işıl Işıl dedi ki:

  Gaziantep yatan varmı kesildim acaba

 81. Avatar of Zuzu Zuzu dedi ki:

  Geç yatacakmış banka İle alakalı. Resmen 1,5 ayda bi alır gibi olduk. Ay sonuna doğru yatıcak kesin. Yazık değil mi madur olduk

 82. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  İstanbuldan sed Yardımı yatan varmı arkadaşlar

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Planlanan son ödeme tarihi diye bir şey yazıyor bende ben bir kereliğine aldım sed yardımını acaba Bi kere xdaha yatar mı

 83. Avatar of Yağmur Yağmur dedi ki:

  İzmir sosyal hizmetleri aradım 25 ine kadar ödemeler devam edecek dendi İzmir de olanların bilgisine.

 84. Avatar of Melis Melis dedi ki:

  Samsun yatan varmi

  1. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

   Samsun bir iki güne yatcakmis melis hanim sosyal hizmetleri aradim öyle dediler

 85. Avatar of Meltem Meltem dedi ki:

  Mersinden sed yatan varmı bir ses verin

 86. Avatar of Meltem Meltem dedi ki:

  Mersinden sed yatan varmı

 87. Avatar of Eda Eda dedi ki:

  Adana yatınca yazarmısınız

 88. Avatar of Sehriban Sehriban dedi ki:

  İzmir sed yardımı yatan var mi

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Bizimde yatmadı üstelik geçen ayda yatma di bu ay ikisinide alırsınız denildi ama alamadik hale

  2. Avatar of Metehan Metehan dedi ki:

   Malesef bekliyoruz halen

  3. Avatar of Murat Murat dedi ki:

   bende izmirden ama daha alan olmadi

 89. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Ankara yatmış arkadaşlar,

 90. Avatar of yusuf yusuf dedi ki:

  Izmir sonunda yatti .15 dakika once aldm.1611 tl.

  1. Avatar of Esma Esma dedi ki:

   İzmirin neresi acaba bende bişey yok daha Yusuf bey

  2. Avatar of Sehriban Sehriban dedi ki:

   Bende de bişey yok neresindesiniz

   1. Avatar of Hafize Hafize dedi ki:

    Evim kira 5 çocuğum var maddi yardım istiyoruz çocuk larım okutamıyorum set yardım istiyoruz

  3. Avatar of Sehriban Sehriban dedi ki:

   Yusuf bey neresindesiniz İzmir biz almadik

  4. Avatar of Metehan Metehan dedi ki:

   Gerek var mı insanları umutlandırmaya ?

  5. Avatar of Berf Berf dedi ki:

   Sartları nelerlerdır esım asgari ucret le calısıyor verırıler mı

 91. Avatar of Emrah Emrah dedi ki:

  Set yardımı yatırıldımı bilgisi olan var mı acaba

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Aciklama yapildi 15 ocaga kadar odemeler hesaplara yatacaktir diye

 92. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Ocak ayı sed ödemesi e devlette görünmüyor Elazığ görünen var mı acaba yorum yapın yada ödemesi hesaba yatan var mi

 93. Avatar of Nefes Nefes dedi ki:

  Arkadaşlar ocak ayı sed yardimi e devlette düşen varmi acaba

 94. Avatar of Zuzu Zuzu dedi ki:

  Zamlar belli oldu mu. Ocakta mı şubatta mı yatacak zamlı. Bilen var mı

  1. Avatar of Sed Sed dedi ki:

   Ocakta yatacacak

 95. Avatar of Berat Berat dedi ki:

  Şef yardımı gözüken var mi