İsimden Telefon Numarası Bulma 2023 (Whatsapp Kesin Çözüm)

İçeriğimizden mobil hatlar üzerinden yapılan arama kayıtlarını, isimden numara bulma ve sorgulama, telefon numarası bulma, Whatsapp,Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve BTK isimden numara sorgulama, cep telefon numarasını nasıl bulurum, telefon numarası öğrenme programı, sorgulapp, isimden numara bulma gibi birçok merak ettiğiniz konu için hemen tüm detayları görebilir ve bilgi alabilirsiniz.

İsimden Telefon Numarası Bulma 2023 (Whatsapp Kesin Çözüm)

Bu sayfada İsimden telefon numarası bulma yöntemlerini detaylandırdık.

Telefonda yabancı numaralar sizi rahatsız ediyorsa, arayanın kime ait olduğunu, arayan numaranın hangi şebekeye ait olduğunu ve hat sahibinin adını öğrenmek istiyorsanız çözüm çok kolay! Artık telefonda isimle arama uygulamaları sayesinde iş ve ev numaraları da dahil olmak üzere cep telefonu numaralarının sahiplerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Uygulamalar ve siteler üzerinden ücretsiz veya düşük ücretlerle doğrulama işlemleri yapılabilmektedir. Vodafone, Turkcell, Türk Telekom ücretli, numara sorgulama sitelerinden ücretsiz olarak anında işlem yapabilirsiniz. Bu uygulamalardan en bilineni CIA uygulamasıydı.

Ücretsiz numaradan isim sorgulama ve sizi arayan ve kim olduğunu bilmediğiniz numaraları bulmak için bir çok sorgulama yöntemi bulunuyor. Fakat bunlardan çoğu güvenilir değil.

Mobil hat kullanıcıları arayan kişiyi veya adını ve soyadını bilir ancak bilinmeyen telefon numarası bulma yöntemleri şu şekildedir:

 1. BTK
  • 11860
 2. Whatsapp, Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarınızı kullanarak
 3. 11880 servisleri numaradan isim öğrenme
 4. Operatörlerin Bilinmeyen numaralarına Mesajla numara bulma,
  • Vodafone 118 42,
  • Türk Telekom 118 11
  • Turkcell 118 32
 5. Telefon Numarası Öğrenme Programları
  • Upcall
  • Sorgulapp ile Numaradan isim bulma ve sorgulama siteleri aracılığıyla
 6. E-devletle mobil hat sorgulama
 7. İnternet sitelerinden öğrenme (Hemen Ücretsiz)
 8. CIA Numara Kime Ait Uygulaması (Bu uygulamada yapılan güncellemeler Türkiye’de sorgulama yapılmasını engellemiş olup, numaradan veya isimden numara öğrenme işlemleri yapılamamaktadır.)
 9. Cep telefonunuzun arama kısmına *100# yazıp arama tuşuna bilinmeyen numaralar servisine bağlanabilir.
 10. Hukuksal süreçler v.b öğrenme ve sorgulama yöntemleri aracılığı ile merak edilen bilgilere operatörler aracılığı ile uygun fiyatlar sayesinde veya tamamen ücretsiz uygulama ve siteler ile ulaşılabilmektedir.

Arayacağınız kişinin telefon numarası öğrenme için kısa sürede bulmak istiyorsanız kolaylıkla ücretsiz olarak farklı servis sağlayıcılara bağlı olan yukarıda listelediğimiz yöntemler ve numaralara ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz İsimden Numara Nasıl Bulunur?

İsimden numara bulmak için aralarında bir boşluk bırakarak; Ad, Soyadınızı yazıp 11855 kısa mesaj göndermek yeterlidir. Ancak, bu uygulama yalnızca Türk Telekom kullanıcıları için geçerlidir.

11855 numarasını arayarak numaraya ya da isme göre arama yapabilir, kişisel kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 11855’e SMS göndererek: İsme göre arama yaparken aralarında birer boşluk bırakarak ISIM SOYADI yazarak 11855’e SMS olarak gönderebilirsiniz.

İsimden numara sorgulaması yapmak için Türk Telekom 11811, Turkcell 11832 ve Vodafone 11842 numaralarını arayarak numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin Ad, Soyad bilgilerini vererek numarasını öğrenebilirsiniz. Dilerseniz cep telefonunuzun arama kısmına *100# yazıp arama tuşuna bilinmeyen numaralar servisine bağlanabilir.

Yukarıda belirtilen sorgulama yöntemleri sayesinde:

 • İsimden Numara Öğrenme
 • Numaradan İsim Sorgulama
 • Son 2 Rakamdan Numara Bulma
 • Yıldızlı Telefon Numarası Bulma
 • BTK İsimden Numara Sorgulama işlemleri için gerekli adımlar izlenerek istediğiniz detaylara ulaşmak için deneyebilirsiniz.

BTK isimden numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

BTK Numara Sorgulama ve Ücretleri (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) üzerinden de İsimden Numara Sorgulama yapılması mümkün. Bununla ilgili 2017 tarihinde gerekli işlemler, BTK resmi sitesinden yapılabiliyordu. Güvenliliği açısından numara sorgulama işlemleri artık  e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Numara ile ilgili bilgi gerekli gizlilik ilkeleri altında sorgulama sonucundan girmiş olduğunuz numaraların hangi hat abonesi olduğunu görüntüleyerek bilgi alabilirsiniz. e-Devlet sistemine giriş yaparak yazmış olduğunuz numaranın hangi hat üzerinden numara almış olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

BTK bilinmeyen numaralar lisansı ile servis hizmeti vermektedir. Her sorgulama işlemi tüm vergiler ile dahil olmak üzere Vodafone, Türk Telekom, Turkcell mobil aboneleri 9,95 TL ile ücretlendirilmektedir. Talep edilen numaradan isim yada isimden numara sorgulama işleminiz için sonuç bulunmaması halinde ücretlendirme olacaktır.

Whatsapp İsimden Numara Bulma

Ücretsiz numara sorgulamanın en kolay yolu sizi arayan numarayı kaydedip Whatsapp kişilerim üzerinden arayan kişilerin profilini görüntülemek. Ayrıca Google üzerinden de ücretsiz olarak sorgulama yapabilirsiniz.

Whatsapp uygulaması üzerinden de isim yazıp aratarak mesaj atan kişileri kendini nasıl kaydettiyse ismini görebilirsiniz.

WhatsApp İsimden Numara Bulma için hemen bilgi alabilir ve işleme başlayabilirsiniz.

Bilinmeyen Numara Öğrenme Servisi ile Numara Sorgulama

Mobil hat sahiplerinin, bilinmeyen numaralarına ulaşmak için ayrı ayrı numaralar belirlenmiş olup, kullanıcılar için kolaylık sağlanmıştır.

Bilinmeyen numara öğrenme servisi numaraları aşağıdaki gibidir:

 • BTK 11860 Bilinmeyen numaralar servisinden aradığınız kişiyi hemen öğrenin.
 • Turkcell 118 32, Vodafone 118 42, Türk Telekom 118 11, Bilinmeyen numaralar servisinden aradığınız kişinin ismini online hizmet merkezini arayıp, yabancı numara sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.
 • *100#: Bilinmeyen numaraları öğrenmek için Cep telefonunuza *100# sayısını yazıp bilinmeyen numaralar servisine giriş yaparak servis sağlayıcısının içinde arayan kişinin numarasına göre veya ismine göre sorgulama yapabilirsiniz.
 • Kapsamlı bir şekilde tamamen ücretsiz numara bulma işlemini yapmak istediğiniz şahsın adını, soyadını ve hangi ilde olduğunu yazıp ardından doğrulama kodunu yazarak sadece isimden telefon numarası sorgulama işlemini ilgili butona basarak kolaylıkla öğrenme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yalnız bu işlem Türk Telekom üzerinden sağlanan hizmet için anlattığımız işlemdir. İsterseniz daha geniş bilgiler ile nasıl sorgulama yapılır inceleyelim.

11860 İsim-Numara Sor Öğren

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu lisanslı bir sitedir. Bu site üzerinden numara sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

Telefon Numarası Öğrenme Programlarıyla Sorgulama
Telefon Numarası Öğrenme Programlarıyla Sorgulama

11860 İsim Numara sormak için:

 • Öncelikle 11860 sayfasına ait İlgili Bağlantı adresine tıklayın
 • Bilinmeyen numara sorgulama sayfası açılacaktır.,
 • Açılan bu sayfada ”İşlem kısmına” gelip adınızı ve soyadınızı girmektir.
 • İsim ve soyisminizi yazdıktan sonra bir alt basamakta bulunan menüden ”Şehir” seçiniz.
 • Şehir seçimi yapıldıktan sonra ”Tüm Operatörlerden Ara” butonuna tıklayınız.
 • Ödeme için cep telefonu numaranız istenecektir.
 • Çıkan sayfada İlgili boşluğa numaranızı yazarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • 118 60’ın isimden numara bulma programı da bulunuyor.
 • Hem Android hem de iOS işletim sistemiyle uyumlu olan uygulama üzerinden de sorgulama yapmak mümkün.

11880 İsimden Numara Sorgulama

11880’den numara sorgulamak artık çok kolay! Tüm yöntemleri sizin için araştırdık. 11880′ i arayarak gerekli bilgileri verdikten sonra operatör üzerinden sizi arayan numaranın kim olduğunu, kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Kaybettiğiniz bir numaraya ulaşmak istiyorsunuz, bu işlemi de yine vermiş olduğumuz bilgiler düzeyinde sistem üzerinden öğrenebilirsiniz.

Numara ve isim sorgulama aşağıdaki gibidir:

 • Sizi arayan numara ve bulmak istediğiniz telefon numarası hangi operatör kullanıyorsa kullansın, 11880 tüm operatörleri kapsıyor.
 • Hem numaradan isim vererek hem de, isim bilgilerinden istediğiniz numarayı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 • Ayrıca öğrenmek istediğiniz kişinin ad soyadı ile birlikte bulunduğu adresi de belirterek hemen sorgulama yapabilirsiniz.

11899 İsimden Numara Sorgulama

Numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin isim, soyisim ve şehir bilgisini aşağıdaki gibi boş alana girerek gerçekleştirebilirsiniz.

simden telefon numarası sorgulama işlemi ücreti ise, tüm vergiler dahil Turkcell aboneleri ücreti 24 ay boyunca 39.90 TL, Vodafone ve Türk Telekom Mobil aboneleri ücreti ise 9.8 TL ücretlendirilir.

Telefon Numarası Öğrenme Programlarıyla Sorgulama

Telefon numarası bulmak için birçok program indirebilir ve hemen istediğiniz telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Telefon numarası öğrenme programlarından bazıları şu şekildedir:

 • UpCall
 • Sorgulapp.com gibi numara sorgulama gibi birçok size uygun olan program ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Upcall Bilinmeyen Numara Sorgulama

Turkcell’ in upcall bilinmeyen numara sorgulama işlemi bulunmaktadır. Bu hizmet sayesinde rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerin isimleri arama esnasında görülecektir.

Turkcell Özel Servis Numaraların ücretlendirme detayları aşağıdaki gibidir:

sorgulapp.com İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz

Sorgulapp.com üzerinden isim ve soy isim bilgileri ile telefon numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin numara bilgilerine hemen ulaşabilirsiniz. Bu sistem ile sabit hatların ve cep numaralarının kime ait olduğunu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. İster numaradan ister isim üzerinden istediğiniz kişinin numara bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bunun yanında birinin rehberinde nasıl kayıtlı olduğunuzu da hemen öğrenebilirsiniz.

Yalnız Google’ den numara sorgulaması şahsi olarak değil kurum kimliği taşıyan müşteri hizmetleri, çağrı merkezlerine ait olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Veya kullandığınız operatörlerden ücretlendirme yöntemi ile sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

Mesajla İsimden Numara Sorgulama

Mobil hat sahiplerinin ve Türk Telekom hat sahiplerinin isimlerinden telefon numaralarına ulaşmak artık çok kolay! Operatörlerin isimden numara bulma kısa mesaj numaralarına Mesajla isimden numara sorgulama yapılabilir. Örneğin: Türk Telekom’a ait 11855 numarasına kısa mesaj yani SMS göndererek: İsme göre arama yaparken aralarında birer boşluk bırakarak ISIM SOYADI yazarak numarayı tespit edebilirsiniz.

Servis AdıNumaraFaturalı Hatlar (TL)Ücretlendirme PeriyoduÖn Ödemeli Hatlar (TL)
Turkcell Bilinmeyen No118 322.40 TL / dakika60 sn.2.40 TL / dakika
TT Bilinmeyen No118 111,64 TL / dakika60 sn.1,64 TL / dakika
Avea (Türk telekom) Bilinmeyen No118 551,64TL / dakika60 sn.1,64 TL /dakika
Vodafone Bilinmeyen No118 424 TL / dakika60 sn.4 TL / dakika
BTK 118 607 TL / dakika60 sn.7 TL / dakika

İsimden numara bulmak için aralarında bir boşluk bırakarak; ad, soyadınızı yazıp Kısa numaralara Sms kısa mesaj gönderebilirsiniz

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama İşlemi

Türk Telekom üzerinden bilinmeyen numara sorgulamak için 118-55 bilinmeyen servisinden sizi arayan fakat kim olduğunu bilmediğiniz numaralara hat müşterisi olduğunuz tarifelerden ulaşabilirsiniz. Yalnız isminden numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Rehberine kayıtlı olması gereklidir.

Ayrıca vermiş olduğumuz bu numara sadece Türk Telekom kullanıcıları için geçerlidir. 118-55 numarasını arayarak numara, isim ya da hem isim hem de şehre göre sorgulama yapabilirsiniz. Kayıt olmak içinde yine bu numaradan kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İsimden numara sorgulama işleminde vermiş olduğumuz numaraya SMS atarak bulmak istediğiniz kişinin İsim ve soy ismini, isterseniz de şehir bilgisini girerek sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca *100# tuşlayarak işlem menüsünden  Bilinmeyen numaralar servisine ulaşabilir isme veya numaraya göre sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca kayıt işlemlerinizi yine bu ekrandan da gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretlendirmeleri ise; aramanın dakikası 1,64 TL üzerinden ücretlendirilir. Sms ve *100# ile yapılan sorgulamalarda da ücretlendirme yine 1,64 TL üzerinden ücretlendirilir. *100# ve sms ile yapılan durum sorgulama, rehbere kayıt ve rehberden silme işlemleri ise ücretsizdir.

Türk Telekom ttrehber üzerinden isim ve soy isim yazılarak ttrehber de bulunmalarına izin veren müşterilerinin numaralarına ulaşabilirsiniz. Eskiden telefon numaraları rehber defterinden tek tek arama yapılarak bulunduğunuz  ilin numaralarına ulaşmak mümkündü. Artık geliştirilen yeni uygulamalar sayesinde telefon numaralarının Türk Telekom sayesinde kolaylıkla isimden numara  buluma imkanı sağlandı. Türk Telekom abonelerinin numaralarını 11811 numarasından veya ttrehber internet adresine girerek Beyaz sayfalar bölümünden ev numaralarını, Sarı sayfalar bölümünden iş/kurum telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom üzerinden iş ve ev telefon numaranızın paylaşılmasını isterseniz bu konu ile ilgili ayarları Türk Telekom Müşteri Hizmetleri numarası 444 1 444  arayarak online hizmet merkezlerinden veya Türk Telekom ofis ve bayilerinden kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Vodafone İsimden Numara Sorgulama

e-Devlet BTK sayfası üzerinden mobil hat sorgulama linkinden sorgulama işlemi yapılmaktadır.

Vodafone isimden numara sorgulama yöntemleri şu şekildedir:

 • Ücretsiz numara sorgulama Vodafone için kısa mesaj ile telefon sorgulama işlemi yapmak için KIM boşluk (5xxxxxxxxxx) 7048‘ e mesaj göndererek telefon numarasının hat sahibinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Sizi arayan telefon numarasını, para ödemeden, ücretsiz olarak Facebook, Whatsapp gibi cep telefonu uygulamaları ve internet sitelerinden sorgulayabilirsiniz.
 • Bu uygulamalara para ödemeden kişinin numarası sistemde kayıtlı ise öğrenebilirsiniz.
 • Ayrıca sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorsanız, Facebook hesabınızda ekli olan tüm arkadaşlarınızın numarasını, sistemde kayıtlı ise anında bulabilirsiniz.

Vodafone telefon numarası üzerinden bu hizmeti vermesinin yanında Bilinmeyen Numaralar servisi üzerinden Kişinin İsimden Telefon numarası bulma hizmeti de vermektedir. Bunun için Vodafone’dan İsimden telefon bulma servisi için 11842 nolu Bilinmeyen numaralar servisini arayarak ulaşabilirsiniz. Ancak bu sorgulama işleminin ücretsiz olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu numarayı aradığınızda dakika başına 4 TL üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır.

Turkcell İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz

Turkcell’ de de ücretsiz olarak numara sorgulama servisi bulunmamaktadır. 118 32 numarasını arayarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Yapacağınız sorgulama işlemi 2.40 TL üzerinden ücretlendirilecektir. Bu yöntem ile numarasını gizlemeyen kişiler için sorgulama yapılabilmektedir.

Son 2 Rakamdan Numara Bulma (YENİ YÖNTEM)

Son 2 rakamdan numara öğrenmek artık çok kolay! Türk Telekom kullanıcıları son iki rakamdan numara bulmak için hemen müşteri hizmetlerini arayarak telefon numarasının son iki rakamı ile tüm numarayı öğrenebilirsiniz. Dilerseniz fatura dökümü isteyerek de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz hangi operatörü kullanılıyorsanız bu işlemi o operatör ile görüşme sağlayarak yapabilirsiniz. İşte bu kadar kolay!

e-Devlet İsimden Numara sorgulama

Diğer operatörlerde de olduğu gibi hangi hatta sahip olursanız olun, bilinmeyenler servisleri hizmetinize sunulmuştur. Vodafone hat sahipleri telefon numarası üzerinden hat sahibinin adını ve soyadını öğrenme imkanına sahiptir. 

Cep Telefon Numarasını Nasıl Bulurum?

Ücretsiz bir şekilde bilinmeyen bir numara öğrenmek istiyorsanız, telefon numarasını bulmayı istediğiniz kişinin adını, soyadını, hangi ilde olduğunu yazmanız ve ardından doğrulama kodunu yazmanız gerekir. Telefon numarası bulma sorgulama işlemini bu şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işlemi Türk Telekom üzerinden hemen yapabilirsiniz. Türk Telekom abonelerinin numaralarını 118 11 kısmında tutmaktadır. Bu numarayı arayarak isimden numara sorgulama yapabilirsiniz.

Bir Kişinin Telefon Numarasını Nasıl Bulurum?

Bulunmayan numaralar servisi 118 32’ni arayıp isim ve soyisimden numaranın kime ait olduğunu sorgulatabilirsiniz.

İsim Soy İsimden Numara Bulunur mu?

İsim ile sorgulama yaparak istenilen numaraya ulaşabilirsiniz.

Birinin Telefon Numarasını Nasıl Bulabilirim Ücretsiz?

118 80’ı arayıp numara sorguladığında isim ve soyisimden gibi bilgileri verildiğinde kişinin telefon numarasına ulaşabilir ve sizi arayan yabancı numaraların kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Nazlı Nazlı dedi ki:

  Numara sorgulamak için tlmi olması gerek

 2. Avatar of AYHAN AYHAN dedi ki:

  SLM İSİM SOYADDAN NUMARAI NASIL BULURUM

  1. Avatar of iki iki dedi ki:

   Telegramdan ulaşın yardımcı olalım.

 3. Avatar of Davut Davut dedi ki:

  Babamin numarasini kaybetdim

 4. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Banada yardim ci olun lütfen bi numara bulmak istiyor um ama bulamıyorum

 5. Avatar of eyup polat eyup polat dedi ki:

  isimlerini verdigim bir erkek bir bayan bunlarin telofon numaralarini ögrenmek istiyorum tesekkürler

 6. Avatar of yabancı yabancı dedi ki:

  İsim soyisimden numara bulmak isteyenler instagram yazsın. Test mümkün.

  1. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

   Merhaba shagul numarasını bulmak istiyorum Trabzon lütfen yardımcı olun

  2. Avatar of Abdulbaki keskin Abdulbaki keskin dedi ki:

   Instagram hesabınız

  3. Avatar of Can Can dedi ki:

   Instagram adın ne ?

 7. Avatar of Emel Emel dedi ki:

  7 yıldır oğlumu görmüyorum.babasindan boşandık izini kaybettirdi.kizim bende kardeşler ayrı.ulasirsaniz isimden numara adres biz bı türlü bulamadik

 8. Avatar of Hacı ömer Hacı ömer dedi ki:

  Aslı dicle Antalya lütfen arkadaşımın numarasını bulmak istiyorum

 9. Avatar of Emel Emel dedi ki:

  Ahmet Ali yilmaz telefon numarası şehir rize

 10. Avatar of Ömer tunç İzmir bornova Ömer tunç İzmir bornova dedi ki:

  Arkadaşımın numarasini öğrenmek.istiyorum

 11. Avatar of Ömer tunç İzmir bornova Ömer tunç İzmir bornova dedi ki:

  Cep telefonu no

 12. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Nasıl buldunuz ben yapamadım bana yardımcı olurmusunuz

  1. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

   Nasıl buluruz

 13. Avatar of Meral poran Meral poran dedi ki:

  Ersin çapın aydın nazilli cep tel

 14. Avatar of emre emre dedi ki:

  CEREN ELEREN ANKARA SİNCAN

  1. Avatar of Meral poran Meral poran dedi ki:

   Ersin çapın aydın nazilli cep tel