WhatsApp İsimden Numara Bulma (ÇÖZÜLDÜ)

WhatsApp İsimden Numara Bulma yöntemi çözüldü, nasıl yapılacağı hakkında tüm bilgileri içeriğimizde inceleyebilirsiniz.

WhatsApp İsimden Numara Bulma (ÇÖZÜLDÜ)

İsimden numara bulma ve sorgulama işlemi günümüzde oldukça merak konusu olmuştur. Whatsapp üzerinden numaraları isim ile kolaylıkla bulabilirsiniz! Dilerseniz isim üzerinden yada numara üzerinden istediğiniz numaranın kime ait olduğunu ve sizi kimin aradığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu yöntem artık çok kolay! İçeriğimizde whatsapp isimden numara bulma, BTK ve sorgulapp.com, ücretsiz numara bulma ve isim sorgulama yapma yöntemlerini araştırdık. Hemen bilgi alabilir ve istediğiniz isim üzerinden numara sorgulaması yaparak kişiye ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz İsimden Numara Bulma

Ücretsiz operatörlere bağlı numara bulma yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • Turkcell için 11832
 • Türk Telekom için 11811
 • Vodafone üzerinden ise 11842’yi arayarak isim üzerinden numara bulabilirsiniz.
 • WhatsApp, Facebook gibi diğer sosyal medya hesaplarınızı da kullanarak arayan numara kim, sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Bu yöntem ile numarasını bilmediğiniz birinin ismi üzerinden telefon numarasına ulaşabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

İsimden numara bulmak için aşağıdaki yöntemleri kullanarak birinin numarasını ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak isim üzerinden operatörlere bağlı olan bilgileri bulabilirsiniz.

Mesajla İsimden Numara Sorgulama

Ücretsiz olarak mesajla isimden numara bulabilmek için Türk Telekom, Turkcell, Vodafone operatörleri üzerinden kolayca numara bulabilirsiniz. İsimden numara bulmak için aralarında birer boşluk bırakarak Ad, Soyad yazarak 11855′ e mesaj gönderin ve numaranın kime ait olduğunu öğrenin. Operatörlerinize ait tuşlama yaparak numarayı gönderebilir bu sayede numaranın kime ait olduğunu mesaj göndererek dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

Bir başka seçenek ise numaradan veya isimden numara bulma işlemleri için 11880’i tuşlama yaparak bulmak istediğiniz isim ve numarayı hemen öğrenebilirsiniz.

Whatsapp İsimden Numara Bulma

Whatsapp’ı kullanarak bilmediğiniz numaranın kime ait olduğunu hemen isimden öğrenebilirsiniz. Sizi arayan kişinin whatsapp üzerine kayıtlı olması gerekmektedir.

Telefonunuzda sizi arayan belirsiz bir numara var ise aşağıdaki adımları takip ederek kime ait olduğunu bulabilirsiniz.

 • Önce rehberinize numarayı kaydedin.
 • Daha sonra Whatsapp uygulamasını yenileyerek hemen kişilere girin.
 • Yenilenen kişiler listenizde kaydettiğiniz telefon numarasının profiline girin.
 • Kişi wp kullanıyor ise burada resmini görebilirsiniz.
 • sizi arayan numaranın resminin altında ismi yazacaktır.
 • Bu sayede kim olduğunu görebilirsiniz.

İsim üzerinden numara öğrenmek için ise rehberinizde kayıtlı olan kişinin adını WhatsApp arama bölümüne yazın. Sonrasında kişi bilgileri karşınıza çıkacaktır. Oradan numarasına ulaşabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

Facebook Üzerinden Numara Bulma Yöntemi

Facebook kullanıyorsanız istediğiniz kişinin telefon numarasını ismi üzerinden hemen öğrenebilirsiniz.

 • Facebook sayfanıza giriş sağlayın.
 • Daha sonra arama butonuna numarasını bulmak istediğiniz kişinin adını yazın.
 • Kişinin profiline tıklayın.
 • Profili açıldığında karşınıza kişi bilgileri çıkacaktır tıklayın.
 • Burada iletişim bölümünde numarasını bulmak istediğiniz kişi bilgilerini kaydetmiş ise adından numarasını kolayca bulabilirsiniz.

Google Üzerinden Numaraya Göre İsim Bulma

Aradığınız numaraların kime ait olduğunu bilmiyorsanız google’ı kullanarak hemen öğrenebilirsiniz. Google arama butonunu kullanarak kime ait olduğunu öğrenmek için istediğiniz numarayı girmeniz yeterli olacaktır. Buradan işletmelerin isimlerini, banka numaralarını, müşteri hizmetlerini, otelleri ve çeşitli firma bilgilerini görebilir ve öğrenebilirsiniz.

BTK İsimden Numara Sorgulama

BTK sistemi üzerinden numarayı arayarak sizi arayan kişinin adını öğrenebilirsiniz. BTK üzerinden B kodlu, kurumsal gelen mesajlar. Bu numaraları sorgulayabilir ve SMS ile arama almak istemiyorsanız buradan şikayet edebilir ve engelleyebilirsiniz. Bunun dışında kimsenin numarasını bulmak imkansız.

Bir Kişinin Yeni Numarasını Nasıl Bulabilirim?

Cep telefonunuz üzerinden *100# tuşlaması yaparak bilinmeyen numaralar servisine bağlanabilir ve bu servis aracılığı ile kişinin ismi üzerinden yada numarasını kullanarak yeni numarasına ulaşabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme Yöntemini deneyerek hemen gizliden arayan kişilere ulaşabilirsiniz.

118-80 Hattı Üzerinden Ad ve Soyad ile Numara Bulma

118-80 hat üzerinden isim ve numara sorgulama ücretlidir. Dakikası 3,48 TL ödeyerek çağrı merkezine bağlanabilir, istediğiniz kişinin numarasına adınız ve soyadınız ile ulaşabilir ve aynı işlemi numara sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

11885 numarasını arayarak isme göre veya numaraya göre arama yapabilir, kayıt işleminizi gerçekleştirerek 11855’e kısa mesaj göndererek isme göre arama yaparken; aralarında birer boşluk ile ISIM SOYADI yazarak 11855′ e SMS gönderebilir ve isim üzerinden numara sorgulayabilirsiniz.

Vodafone İsimden Numara Sorgulama

Vodafone sistemi üzerinden numara sorgulaması yaparak hemen istediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz. 11842‘ye isim ve soyad bilgilerini girerek isimden numara sorgulayabilirsiniz. 7048’e sms gönderebilir ve numaranın kime ait olduğunu da sorgulayabilirsiniz.

KIM boşluk 05******** numarasını yazarak 7048’e gönderebilirsiniz.

sorgulapp.com İsimden Numara Sorgulama

SorgulApp sistemi ile sabit hatların ve cep numaralarının kime ait olduğunu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. İster numaradan ister isim üzerinden istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Hemen indirerek isimden numara yada numaradan isim sorgulamaya başlayabilir ve istediğiniz kişinin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bununla beraber herhangi birinin rehberinde nasıl kayıtlı olduğunuzu da öğrenebilirsiniz.

e-Devletten İsimden Numara Sorgulama

 • e-Devlet sistemi üzerinden sisteme giriş yaparak sorgulama kısmına ”Hat Abonesi Sorgulama” yazın.
 • Bu sistem üzerinden isinden numara sorgulaması yapabilir ve numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Kişi telefon numarası ile ilgili bilgi gizlilik işlemi sağlamadıysa sizi arayan tüm numaraların kime ait olduğunu ücretsiz bir şekilde e-Devletten öğrenebilirsiniz.

Bir kişinin Telefon Numarasını Nasıl Bulabilirim?

İsimden numara bulmak için aralarında bir boşluk bırakarak ad ve soyadınızı yazıp 11855′ kısa mesaj göndererek telefon numaranızı öğrenebilirsiniz.

WhatsApp Numarası Nasıl Öğrenilir?

WhatsApp’ta Ayarlar’ı açıp profil fotoğrafınıza dokunarak kayıtlı telefon numaranızı görebilirsiniz.

İsim Soy İsimden Numara Bulunur mu?

Sadece adını ve soyadını kullanarak istediğiniz kişinin numarasını bulmanız mümkün. Ancak aradığınız kişinin telefon numarasına isimle arama yaptığınızda ulaşabilmeniz için o kişinin rehberinin gizlenmemiş olması gerekir.

Yorumlar

 1. Avatar of Selcuk Selcuk dedi ki:

  Isim sorgulama nasıl yapılır

 2. Avatar of ersan ersan dedi ki:

  turkiyede isim uzerinden telefon numarasi nasil bulabilirim aradigim kisinin adi bulent yildiz