WhatsApp İsimden Numara Bulma (ÇÖZÜLDÜ!)

WhatsApp İsimden Numara Bulma (ÇÖZÜLDÜ!)

İsimden numara bulma ve sorgulama işlemi günümüzde oldukça merak konusu olmuştur. Whatsapp üzerinden numaraları isim ile kolaylıkla bulabilirsiniz! Dilerseniz isim üzerinden yada numara üzerinden istediğiniz numaranın kime ait olduğunu ve sizi kimin aradığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu yöntem artık çok kolay! Sizler için içeriğimizde whatsapp isimden numara bulma, BTK ve sorgulapp.com, ücretsiz numara bulma ve isim sorgulama yapma yöntemlerini araştırdık. Hemen bilgi alabilir ve istediğiniz isim üzerinden numara sorgulaması yaparak kişiye ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz İsimden Numara Bulma

İsimden numara bulmak için aşağıdaki yöntemleri kullanarak birinin numarasını ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak isim üzerinden operatörlere bağlı olan bilgileri bulabilirsiniz.

 • Turkcell için 11832,
 • Türk Telekom için 11811
 • Vodafone üzerinden ise 11842’yi arayarak isim üzerinden numara bulabilirsiniz.
 • WhatsApp, Facebook gibi diğer sosyal medya hesaplarınızı da kullanarak arayan numara kim, sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Bu yöntem ile numarasını bilmediğiniz birinin ismi üzerinden telefon numarasına ulaşabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Mesajla İsimden Numara Sorgulama

Ücretsiz olarak Türk Telekom, Turkcell, Vodafone operatörleri üzerinden kolayca isimden numara bulabilirsiniz. İsimden numara bulmak için aralarında birer boşluk bırakarak Ad, Soyad yazarak 11855′ e mesaj gönderin ve numaranın kime ait olduğunu öğrenin. Operatörlerinize ait tuşlama yaparak numarayı gönderebilir bu sayede numaranın kime ait olduğunu mesaj göndererek dakikalar içinde öğrenebilirsiniz.

Bir başka seçenek ise numaradan veya isimden numara bulmak için 11880’i tuşlama yaparak bulmak istediğiniz isim ve numarayı hemen öğrenebilirsiniz.

Whatsapp İsimden Numara Bulma

Whatsapp’ı kullanarak bilmediğiniz numaranın kime ait olduğunu hemen isimden öğrenebilirsiniz. Sizi arayan kişinin whatsapp üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Telefonunuzda sizi arayan belirsiz bir numara var ise;

 • Önce rehberinize numarayı kaydedin.
 • Daha sonra Whatsapp uygulamasını yenileyerek hemen kişilere girin.
 • Yenilenen kişiler listenizde kaydettiğiniz telefon numarasının profiline girin.
 • Kişi wp kullanıyor ise burada resmini görebilirsiniz.
 • sizi arayan numaranın resminin altında ismi yazacaktır.
 • Bu sayede kim olduğunu görebilirsiniz.

İsim üzerinden numara öğrenmek için ise rehberinizde kayıtlı olan kişinin adını WhatsApp arama bölümüne yazın. Sonrasında kişi bilgileri karşınıza çıkacaktır. Oradan numarasına ulaşabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

Facebook Üzerinden Numara Bulma Yöntemi

Facebook kullanıyorsanız istediğiniz kişinin telefon numarasını ismi üzerinden hemen öğrenebilirsiniz.

 • Facebook sayfanıza giriş sağlayın.
 • Daha sonra arama butonuna numarasını bulmak istediğiniz kişinin adını yazın.
 • Kişinin profiline tıklayın.
 • Profili açıldığında karşınıza kişi bilgileri çıkacaktır tıklayın.
 • Burada iletişim bölümünde numarasını bulmak istediğiniz kişi bilgilerini kaydetmiş ise adından numarasını kolayca bulabilirsiniz.

Google Üzerinden Numaraya Göre İsim Bulma

Sizi arayan numaraların kime ait olduğunu bilmiyorsanız, hemen google kullanarak kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Google arama butonunu kullanarak kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı girmeniz yeterli olacaktır. Buradan işletmeleri, banka numaralarını, müşteri hizmetlerini, otelleri ve çeşitli firma bilgilerini, isimlerini görebilir ve öğrenebilirsiniz.

BTK İsimden Numara Sorgulama

BTK sistemi üzerinden numara araması yaparak sizi arayan numaranın kime ait olduğunu isim bilgilerini öğrenebilirsiniz. BTK üzerinden B kodlu, kurumsal gelen mesajlardır. Bu numaraları sorgulama yapabilir ve mesaj ile arama gelmesini istemiyorsanız bildirerek buradan engelleyebilirsiniz. Bunun dışında herhangi birinin numarasını bulmanız mümkün değildir.

Bir Kişinin Yeni Numarasını Nasıl Bulabilirim?

Cep telefonunuz üzerinden *100# tuşlaması yaparak bilinmeyen numaralar servisine bağlanabilir ve bu servis aracılığı ile kişinin ismi üzerinden yada numarasını kullanarak yeni numarasına ulaşabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme Yöntemi 2021 deneyerek hemen gizliden arayan kişilere ulaşabilirsiniz.

118-80 Hattı Üzerinden Ad ve Soyad ile Numara Bulma

118 hatları üzerinden isim ve numara sorgulama işlemi ücretlidir. Dakika başına 3.48 TL ödeyerek çağrı merkezine bağlanilir ve isim soyisim ile istediğiniz kişinin numarasına ulaşabilir aynı işlemi numara sorgusu yaparak da öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

11885 numarasını arayarak isme göre veya numaraya göre arama yapabilir, kayıt işleminizi gerçekleştirerek 11855’e kısa mesaj göndererek isme göre arama yaparken; aralarında birer boşluk ile ISIM SOYADI yazarak 11855′ e SMS gönderebilir ve isim üzerinden numara sorgulayabilirsiniz.

Vodafone İsimden Numara Sorgulama

Vodafone sistemi üzerinden numara sorgulaması yaparak hemen istediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz. 11842‘ye isim ve soyad bilgilerini girerek isimden numara sorgulayabilirsiniz. 7048’e sms gönderebilir ve numaranın kime ait olduğunu da sorgulayabilirsiniz. KIM boşluk 05******** numarasını yazarak 7048’e gönderebilirsiniz.

sorgulapp.com İsimden Numara Sorgulama

SorgulApp sistemi ile sabit hatların ve cep numaralarının kime ait olduğunu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz. İster numaradan ister isim üzerinden istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Hemen indirerek isimden numara yada numaradan isim sorgulamaya başlayabilir ve istediğiniz kişinin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bununla beraber herhangi birinin rehberinde nasıl kayıtlı olduğunuzu da öğrenebilirsiniz. 🙂

E-Devletten İsimden Numara Sorgulama

 • e-Devlet sistemi üzerinden sisteme giriş yaparak sorgulama kısmına ”hat abonesi sorgulama” yazın.
 • Bu sistem üzerinden isinden numara sorgulaması yapabilir ve numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Kişi telefon numarası ile ilgili bilgi gizlilik işlemi sağlamadıysa sizi arayan tüm numaraların kime ait olduğunu ücretsiz bir şekilde e-Devletten öğrenebilirsiniz.
Yorumlar

 1. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Acil lütfen bu numara arkadaşımın adı Fehim serçe